Riqui Puig

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Szerinted:

A szavazás 2021.08.17. 07:55:00-kor befejeződött.

Elmegy kölcsönbe
1
8%
Hasznos cserejátékos lesz
1
8%
Marad a tartalékszerep
8
67%
Alapemberré válik
2
17%
 
Szavazatok száma: 12
frutti55
Barça B
Hozzászólások: 71
Csatlakozott: 2019.05.07. 18:13:27

2021.01.06. 12:59:16

Egyáltalán mi baja Kőmannak a sráccal?
Valahol olvastam,-lehet csak pletyka- hogy Messi sem beszél vele, ez lehet az oka?
Avatar
Enrique
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10124
Csatlakozott: 2004.10.08. 07:05:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

2021.01.06. 10:42:31

Barcaforever írta:
2021.01.06. 10:14:00
Hát nem. :lol: Én bírom a srácot nagyon és az életemet nem labdarugó szerződések írásával töltöttem, de vki hallot már olyanról, hogy egy focista egyoldalúan meghosszabíthatja a szerződését 2 évvel? :lol: :lol:

Még ha esetleg ebből jól fog kijönni Puig, akkor se értem, hogy lehet megengedni, hogy egy ilyen záradék legyen akárkinek a szerződésében. Griezmann nem tudja esetleg egyoldalúan kárpótlásul felemelni a saját fizetését ha kevés meccset játszik? Egy vicc ami itt megy, ment...
Elvileg az volt benne, hogy a klub és ő is mondhatja azt, hogy akkor tartson 2023-ig. Aztán lehet, hogy a klub hosszabbította meg egyoldalúan, nem egyértelmű. De lehet kiveszem ezt a részt a cikkből. :)

szerk.: most visszakerestem: Riqui firmó en 2018 su renovación de contrato hasta 2021 y entre las cláusulas de confidencialidad había la opción unilateral del Barça de prolongar su contrato por dos temporadas más. - ezt írt a Mundo, és lehet én olvastam félre, mert ebből az jön le, hogy a Barca tudta kitolni 2 évvel. De ezt meg nem hiszem, hogy Koeman kérte :D
Avatar
Barcaforever
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3973
Csatlakozott: 2004.10.13. 19:17:18
Tartózkodási hely: Barcelona/Budapest

2021.01.06. 10:14:00

frutti55 írta:
2021.01.05. 21:23:12
grgly50 írta:
2021.01.05. 20:51:15
Most olvasom:
"Riqui Puig 2023-ig szóló megállapodást írt alá az FC Barcelona labdarúgócsapatánál - adta hírül a Mundo Deportivo katalán sportújság."
Ez lehet egyfajta jelzés is Koeman felé?
Ha igaz 100 millió a kivásárlási ára.
Még az sem lehetetlen, hogy hátha valamelyik nagy csapat megadja érte,
ezért hosszabbitottak..?

Hát nem. :lol: Én bírom a srácot nagyon és az életemet nem labdarugó szerződések írásával töltöttem, de vki hallot már olyanról, hogy egy focista egyoldalúan meghosszabíthatja a szerződését 2 évvel? :lol: :lol:

Még ha esetleg ebből jól fog kijönni Puig, akkor se értem, hogy lehet megengedni, hogy egy ilyen záradék legyen akárkinek a szerződésében. Griezmann nem tudja esetleg egyoldalúan kárpótlásul felemelni a saját fizetését ha kevés meccset játszik? Egy vicc ami itt megy, ment...
Kép
frutti55
Barça B
Hozzászólások: 71
Csatlakozott: 2019.05.07. 18:13:27

2021.01.05. 21:23:12

grgly50 írta:
2021.01.05. 20:51:15
Most olvasom:
"Riqui Puig 2023-ig szóló megállapodást írt alá az FC Barcelona labdarúgócsapatánál - adta hírül a Mundo Deportivo katalán sportújság."
Ez lehet egyfajta jelzés is Koeman felé?
Ha igaz 100 millió a kivásárlási ára.
Még az sem lehetetlen, hogy hátha valamelyik nagy csapat megadja érte,
ezért hosszabbitottak..?
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6587
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2021.01.05. 21:01:40

grgly50 írta:
2021.01.05. 20:51:15
Most olvasom:
"Riqui Puig 2023-ig szóló megállapodást írt alá az FC Barcelona labdarúgócsapatánál - adta hírül a Mundo Deportivo katalán sportújság."
Ez lehet egyfajta jelzés is Koeman felé?
Ha jól tudom a klub egyoldalúan meghosszabbíthatta 2 évvel a szerződését, ami idén járt volna le.
Nem tudom, hogy Puig-nak ebbe mennyi beleszólása lehetett volna, és én a jelzést se értem.

Remélem amúgy elmegy fél évre kölcsönbe, és jövőre már meggyőzi az edzőt, legyen az akár Koeman, akár Xavi, akár bárki más.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 760
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2021.01.05. 20:51:15

Most olvasom:
"Riqui Puig 2023-ig szóló megállapodást írt alá az FC Barcelona labdarúgócsapatánál - adta hírül a Mundo Deportivo katalán sportújság."
Ez lehet egyfajta jelzés is Koeman felé?
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6882
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2020.12.10. 14:36:18

Mascherano14 írta:
2020.12.10. 13:54:24
Ez Koeman edzőn kívül mindenkinek furcsa, megdöbbentő. Különösen az az intenzitás, ötletesség feltűnő Puig játékában, ami a többieknél hiányzik. És erre játszik helyette Roberto meg Pjanic. Persze ez a double pivot rendszer nem kedvez neki. DE ha minden negyedik meccsen gólt is kapnánk miatta, akkor is megérné játszatni.
Egyetértek, én is még ott is játszatnám. Amúgy is gyenge bármelyik szűrőnk.

4-4-2 vagy 4-3-3 vagy 3-4-3 vagy 3-5-2 esetén milyen durva kp-ánk lehetne. A jelenlegi középpályásaink:

Busi, Pjanic, De Jong, Coutinho (igen, ő támadó kp, nem szélső támadó!) Puig, Alena, Pedri (ő sem szélső támadó!) és néha Messit is lehet hátravinni, ha nagyon nem akarjuk továbbra sem, hogy gólt lőjön.

Szerintem ez sima EU topcsapat kp szint, nem tudok lényegesen erősebbet. Pool-é meg a Bayerné kicsit gyorsabb és erőteljesebb, de kb ennyi. Mondjuk egy De Jong-Cou-Puig-Alena 4-es. Mind a 4 tud védekezni, mind a négy jól passzol, kettő közülük nagyon keratív, eszméletlen nagy kp lenne, kevésbé is jünnénák tán át rajtunk. Puig stabil kezdő lehetne. És cserének vagy néha kezdőnek védekezőnek Busi meg Pjanic előre meg Pedri így részszerepben még mindig korrektek. Szerintem egy ilyen kp-s soron még a BL-cím sem múlna.

És erre ilyen kp-sorral játszunk egy 4-2-3-1-et, ahol csak két kp játszhat a helyén, és még 1 v 2 valahol elöl oldalt, a többi meg koptatja a cserepadot, többek közt egész EU egyik legtehetségesebb, és kereken kijelentem hogy egész Európa legkreatívabb játékosával (Bruno Fernandes-t fogadom csak el elé) Vicc. Szerintem Puig olyan szintű játékos, akiért egy technikásabb focit játszó csapat nem túl rossz anyagi helyzetben 80-90-et is simán megadna. Erre itt vagyunk mi, akik pont egy Iniesta helyett akarunk bő 100 misikért igazolni, pl. Cout-t, és őt is simán leigazolnánk 100-ért, de mivel itt van, ingyen van, nem játszhat. Pedig ő ráadásul kb tényleg Iniesta pótlására alkalmas stílusban és erősségekben is.

Egyszer egy volt edzőm mesélte - egyéni sportágról, csapatrendszerben, nem túl nézhetőről van szó - hogy mindig meghirdették a meccseket tv-ben, újságban, stb, és soha senki nem jött el megnézni, pedig topligás bajnokcsapat volt. Egyszer odabiggyesztettek valami keményebb összeget belépőnek, mondjuk 2000 ft-ot - hirtelen rengetege néző lett a semmiből. Szomorú, de ez van itt is. Cou pl nem rossz, tetszik, de hamarabb adnám el most még 30 éves kora előtt 40-ért, mint Puigot, aki akár az az ember lehet, aki miatt leülünk meccset nézni 10 év múlva is, ahogy írtátok korábban. És mennyi pénzt nyernénk vele, te jó ég...
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Mascherano14
Capitá del Barça
Hozzászólások: 618
Csatlakozott: 2018.01.04. 00:19:27

2020.12.10. 13:54:24

dudu0209 írta:
2020.12.10. 12:32:07
Számomra nagyon furcsa miért mellőzik Riqui-t.
Ez Koeman edzőn kívül mindenkinek furcsa, megdöbbentő. Különösen az az intenzitás, ötletesség feltűnő Puig játékában, ami a többieknél hiányzik. És erre játszik helyette Roberto meg Pjanic. Persze ez a double pivot rendszer nem kedvez neki. DE ha minden negyedik meccsen gólt is kapnánk miatta, akkor is megérné játszatni.
dudu0209
Barça B
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2009.08.16. 22:08:38

2020.12.10. 12:32:07

Számomra nagyon furcsa miért mellőzik Riqui-t. Ennél jobban nem is adódhatna a lehetőség a játszatására, mint az elmúlt időben:
- La Masiaból jött (a mi kölkünk, hosszú időre válhatna a csapat arcává akár…)
- Tavaly a Barca húzó embere volt
- Jelenleg sok a sérült
- Jelenleg sok a rossz teljesítmény a pályán
- Jelenleg nem megy a csapatnak. Folyamatosan veszítjük a meccseket.
- Beállva általában lendít a csapaton.
Egy ilyen közegben, ilyen feltételek mellett nem játszani a srácot… Teszem fel a kérdést „akkor mikor?”. Lehet szeretni, vagy nem szeretni, kritizálni a fizikumát meg a lövőtechnikáját, de azért nem kell ahhoz nagy hozzáértés, hogy lássuk, mennyi potenciál van a srácban. Nem vagyok sem edző sem szakértő, de gyakorlatilag az első pillanattól azt gondoltam magamban (mikor láttam a srácot), hogy profilban beleillik a jövő Barcába és kinőheti magát. Sokan első benyomásra rámondják, hogy a jövő Iniestája stb. Azért ezzel várjunk 5-10 évet, mert az a magasnál is magasabb elvárás lenne. De igen a lehetőség benne van, hogy egy napon miatta üljek le újra minden egyes Barca meccset megnézni (mint anno Iniért, Ronaldinhoért, Messiért, Xaviért).
Tudom, hogy már 100x körbejárt témát feszegetek, csak belül feszít, hogy itt van ez a tehetséges srác és végig kell néznem, hogy néha napján kap fél órát. Igazságtalannak érzem na… és bele sem merek gondolni, hogy egy napon megunja a dolgot és…
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2578
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2020.12.04. 23:38:06

Komen egy szánalmas csökönyös lúzer amiért mellőzi a kölköt. Remélem szezon végén kivágják a francba és Xavi jön helyette. :twisted:
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2020.12.04. 23:30:24

Találgatás, vélelmezés.....ez a nagyon kevés játéklehetőség miatt van.....Riqui kapja a legkevesebb játékidőt.....az oké, hogy Koeman edzésen látja a srácokat, de az éles helyzet mindíg más....nyilván nem minden kikiáltott tehetség váltja be a hozzá fűzött reményeket....szinte minden az edzői döntésen múlik, az elképzelésein, stílusán, habitusán, mikor, miért és mennyi időt ad....persze az is igaz, hogy van olyan játékos, aki ennek ellenére be tud robbanni....nem Riqui kritikája, de robbantásnyi esélyt kapott....robbantani nem tudott, viszont mi is láthattuk, hogy robbanthatott volna....ez nyilván más, mint a türelem, amit például Trincao kap....na ő kifejezetten Koeman kedvenc, mégis adós a bizonyítással....
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6882
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2020.12.04. 18:54:06

Samper írta:
2020.12.04. 18:04:33
Alena áttanult vkp.-nek, Puig támadó. Ezért nem tud perceket kapni. A helyében elmennék fél évre kölcsönbe jó csapathoz, ha garantálják, hogy játszatják.
Hát igen. Alena tény, hogy a 3 gyengén muzsikáló szűrő helyére könnyen kerül be most. Puig meg most is beállt, és kritizálták többen, hogy nem játszott jól. Erre két dolgot tudok mondani:
- Egyrészről szerintem nem igaz, volt ugyan 1-1 rossz döntése, de közben kiosztott 3-4 kulcspasszt, ami nagyon sok ennyi idő alatt akárki ellen is, meg Dembélé önzetlensége esetében is ő szerzett labdát, sprintelt vagy 30 métert mielőtt leadta a lasztit tiszta a gólhelyzetben lévő Dembélének - szerintem ez nem is biztos hogy rossz döntés volt, még ha talán el is lehetett volna lőni. Dembi jobb helyzetben volt, őt félig utolérték. Fent közben rendszeresen szűrt a szűrők előtt, jól zárta a passzsávokat, hiába kurták a lábai, zavart mindenkit a Fradinál, mikor el akartak indulni hátulról. A végén meg adott egy Messis bokapasszt már megint, amit Dembélé elhülyült. A fent leírtakkal szerintem többet tett, mint Pedri az utolsó pár meccsén összesen. Szerintem peche is van, félelmetes gólpasszokat ad mindig pár perc alatt is, de valahogy pont nem lövik be elöl. Ha Dembi beküldte volna mindkettőt, egész más lenne Puig megítélése is, és ez igazságtalan így, mert ő nem tehet róla, hogy egy szóló utáni gólpasszt vegy egy brutál jól belöbbölt labdát nem tud befejezni a társ.
- Ha valakinek nem felelt meg mégsem a játéka, el tudom fogadni, de nyilván a meccshiányból adódott az 1-2 rossz megoldása, és az is, hogy nem lőtte rá a szóló után, nem volt meg a kellő önbizalma. Bár amúgy sem elsődlegesen lőni akaró játékosról beszélünk, nem ez a beállítottsága, kavarni szeret nagyon, és Messis bokapasszokat osztogatni ezerrel, meg 30-35 méterre a kaputól ritmust váltani. 1-1 rossz passza is volt, de ha elöl nem lenne rossz passza, nem is szabadna játszania, ott bizony kockázatokat kell vállalni.
Az a helyzet, hogy ha nem házon belül lenne, lehet, hogy letennénk érte 50-60 misit és nyomatnánk folyamatosan.
Nagyon Koeman ellenes vagyok/voltam, és természetesen azért elismerve az első pár hónapban mutatott 1-1 pozitív hatását (erőnlét és intenzitás egyértelműen) nagyon nem voltam kibékülve semmilyen döntésével, de 1-2 már kezd beigazolódni, és pár dologban fejlődött is. Korrektebbül bánik a sajtóban a játékosokkal, kicsit jobb kezdőket tesz össze, a cseréi is kicsit jobbak (bár nem nehéz jobban csinálni a klasszikó és az a körüli meccsek fifázásainál mikor kvázi 2-8-as felállásokat nyomatott hátrányban meg döntetlennél) 1-1 játékosnál belátta, hogy hibázott, lásd Braith. Még reménykedem, hogy az előttünk álló hónapban észbe kap a Puig-témában. Ha nem, akkor egyetértek, menjen máshová, valami közepesen erős csapatba vételi opció nélkül. Bárki el fogja fogadni szerintem konkrétan.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2020.12.04. 18:04:33

Alena áttanult vkp.-nek, Puig támadó. Ezért nem tud perceket kapni. A helyében elmennék fél évre kölcsönbe jó csapathoz, ha garantálják, hogy játszatják.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6882
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2020.12.02. 15:58:49

Szerintem mindkettőtök véleményében van igazság. Sokkal jobban kéne értékelni a valós tudást, és főképp a mutatott bizonyítási vágyat, mert aztán buzog Puigban, és amúgy ez az egyik legjobban favorizált kvalitás egy edző szemében. Ha nem mondta volna publikusan azt az 1-2 mondatot RK, akkor már rég stabil kezdő is lehetne, de minimum Cou elsőszámú cseréje. De amúgy szerintem a közmegítélésén is javíthatna, és a leendő elnök szemében is nőhetne, szóval már csak maga miatt sem kéne fafejűsködnie, de még az önnön érdekeit sem tudja a makacssága elé helyezni, nemhogy a klubét, ami nagy baj. No meg amúgy is szűk a keret, durva a menetrend, és h már itt van, mégis mi a fenéért nem játszatná legalább megnyert meccsek 60. percétől? Olyan nagy a luxus, hogy csökkenteni lehet a keretszámot? Cou sem 100%-os most sérülés után, Pedrinek egy az egyben kampec, és még így sem engedi játszani.
Amúgy az igazi vezető képes belátni a hibáját, és felülkerekedni a saját érdekein. A megalomániás vezető meg mond valamit valamikor és úgy lesz, bármi is történik közben.

Viszont ez az egyik védelme, hogy kimondta, hogy nem kell neki. Nagy botorság, de sajnos kicsit tényleg védhető emiatt. Nem lesz ettől egyenes, meg mittudomén, hanem rá tudja fogni, hogy az ő filozófiájába nem illik be és kész. Nyilván mindezzel ellentmond hogy a sokkal gyengébb Pedri, aki ugyanazt játssza, csak éppen sokkal alacsonyabb szinten, kevesebb kreativitással és energiával, vajon akkor miért kezdő kvázi minden meccsen. De ettől még kimondta, és így emiatt védhető, még ha végül a legnagyobb szög is lesz ez a saját koporsóján.

Egyébként ez a Pedri-dolog még egy utolsó középső ujj volt Bartoékról, nem is a szerződtetése önmagában, hanem pl - nem emlékszem pontosan, nincs kedvem megnézni - de valami olyan van a szerződésében, hogy a B-ben nem játszhat, így itt KELL játszatni, akár akarjuk, akár nem. Tök jó lenne, olcsón vettük, aztán vagy beválik vagy drágábban eladjuk, de nem Puig kárára, és nem ilyen feltételekkel. Kész van a csávó, meccsek óta nem volt normális megmozdulása, és azért az elején is inkább ígéretes/oké volt mind kiváló. Most meg lesüllyedt kb Trincao szintjére, és már nem csak posztidegen helyen szélsőként, hanem középen is. Tök jó lenne a B-ben, és néha lassan felkerülhetne 1-1 meccsre ilyen mostani BL-szituban pl. Két év múlva meg lehet, hogy pótolna egy esetlegesen távozó Cout, vagy ki tudja. Szóval semmi bajom vele, de nem így, nem itt, és nem most.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6587
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2020.12.02. 15:42:52

Én is bírom Puig-ot (mint ahogy itt majdnem mindenki), de a hasonlatodnak semmi értelme nincs.
Profi, felnőtt focistákat hasonlítasz össze általános iskolás gyerekekkel?

Koeman azt mondta, hogy többet játszana, ha kölcsönbe menne. Van ez így, hogy az edzőnek mások az elképzelései. Lehet ennek nem örülni persze, de attól még nem elfogadhatatlan.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Joke
Barça C
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2019.05.29. 13:16:34

2020.12.02. 15:16:23

Hali. Jómagam is Puig fan lennék. Bence0330 szavaival így maximálisan egyetértek.
Tavaly csak akkor vált nézhetővé (nem élvezhetővé, de legalább nézhetővé) a Barca akármelyik mérkőzése, ha Puig pályára került.
Ezt ne vegye el Tőle senki.
Aztán Koeman - leírta.
Több kommentben - kicsit magamat is szégyelltem miattuk - azt olvastam, hogy Koeman milyen egyenes, derék ember, mert megmondta előre, hogy nem fogja játszatni, és menjen el!!! Így hát ne is csodálkozzon, hogy most így járt. Na ez az, ami elfogadhatatlan.
Ha jön egy új tanárnő és azt mondja a fiadnak ( testvérednek, Neked), hogy nálam Te nem lehetsz ötös és nem lehetsz az iskolai csapat tagja, akkor Te mit tennél? Átiratod másik iskolába, másik városba? Onnan, ahol az összes barátja van, ahol felnőtt?
És aztán tényleg nem kap ötöst, tényleg kihagyják az iskolai csapatból, bárhogy teljesítsenek is a többiek...
Ez nem egyenesség és őszinteség Koemantól! Ez kő kemény ... (kitiltás kerülendő) ... fafejűség.
Mára sikerült leépítenie a srácot, és lám, ki is hagyta a ziccerét , amit természetesen Pedri belőtt volna, hiszen folyamatosan játékban van. Sajnos egyre inkább indokolatlanul...
De hát Ő K. felfedezettje, már a 4. posztján is bemutatkozott, várhatóan lesz még Stégen helyettese is.
Igazából tudom, ezt a hangot és stíllt Pedri nem érdemli meg, hiszen nem Ő tehet róla, ezért sorry Pedri! De ezen keresztül talán jobban látszik milyen méltatlanul bánik el Puig lehetőségeivel. És az is, milyen fontos lenne Pedrinek is, hogy legyen cseréje, hisz lassan, de biztosan - az idény harmadára - teljesen elfogyott a srác.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6882
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2020.12.02. 10:26:23

Samper írta:
2020.12.02. 02:14:26
Ha az edző elfogadható eredményt produkál, akkor engedtessék meg neki, hogy úgy használja a keretét, ahogy jónak látja. Ha viszont nincs eredmény, akkor küldjék el.
Ezzel önmagában egyet is értek, noha még akkor is ott a tüske, hogy egyrészt lehetnénk még jobbak, másrészt idegesítő, hogy csak ő nem látja, amit kb mindenki más, hogy nálunk van Európa egyik, ha nem a legkreatívabb fiatalja. Meg azért az eredmények sem jönnek úgy, amik jönnek, azok inkább úgy tűnik, hogy a klasszisok aznapi formája miatt.

A másik, hogyha nekem választanom kellene egy közepes edző és egy ilyen tehetségű és ilyen látványosan játszó fiatal játékos közt, aki ráadásul ennyire Barca-őrült, hogy még akkor sem megy el, mikor neki az jobb lenne, akkor gondolkodás nélkül a játékost választanám. Vele látszik, hogy hosszú távon lehet számolni, esze ágában sincs elmenni, ha játszatnák, egy edzőnél ez nagyon ritka, még ha be is válik, 2-3 év és elfárad a kapcsolat. Puig viszont tipikusan lehet az a játékos Fatival együtt, akik lehetnek a mérleg nyelve 2-3-4-6-8-10 év múlva is, ha Messi elment/visszavonult, hogy épp BL-induló csapat leszünk, vagy még igazán erős marad a klub és megyünk a bajnoki címekért meg legalább egyenes kiesésig a BL-ekben, akár még valamiféle győzelmi reményekkel is. Tartom, hogy a posztján van olyan jó, mint Fati, csak mivel nem mutatkozik meg gólokban, nem olyan látványos a tudásbeli hasonlóság. És 10-es skálán 3-al minimum jobb Pedrinél a játék MINDEN aspektusában.
Továbbá mindenki imádja. Lassan majd jönnek a vakcinák, legrosszabb esetben 1-2 év múlva mindenképp vége lesz tán a mostani helyzetnek, csalogatja a nézőket is a játéka, szerintem klasszikusan az a játékos, akinek a mezét úgy veszik, mint a cukrot, arculatot tudna adni a Barcának. Ketten együtt Fatival ha minden jól alakul, még kiadhatnak egy Messit is.

Fizikummal nekem ne jöjjön senki, Pedri 175/60, Puig 169/56, és Pedri minden meccsen kezdett gyenge védekezőjátékkal, és egy meccsen kívül amikor adott 1-2 kulcspasszt, közel 0 súlytalan játékkal előrefelé, messze nem hajtva úgy mint Puig, és messze nem használva ki a fizikumát annyira, mint Puig, aki olyan volt mindig, mint egy kis vadállat, akiről levették a pórázt. Szerintem összességében fizikumban is erősebb, illetve jobban használja ki amije van, mint Pedri. És nem csak szerintem, nem egy különleges hópihe vagyok, mindenki látja ezt kb, csak RK nem.
Messi 1 centivel magasabb, mint Riquí, és fizikumban sem volt komolyabb régen sem.

Szóval szerintem iszonyatos kincs van a kezünkben, és ha hagyjuk elveszni, az hatalmas gond a jelen helyzetben, és akkor azért Koeman lesz a felelős, ami akár nagyon hosszútávú kárral járna. Ilyen játékost igazolni sem tudunk, nemhogy ingyen kis fizuval játszatni úgy, hogy ebben a rendszerben nevelkedett. És látszik, hogy nem az a gond, hogy nem bízik benne - ha nem bízna benne, akkor 3-0-nál küldené pályára azOsa meg Betis ellen már a 45-50. percben, hadd próbálkozzon. Nem, látványosan paprikajancsiskodik, és bárkit hamarabb berak, akkor is, ha tök nyilvánvalóan értelmetlen a húzás. A Kijev-meccs után reménykedni kezdtem, de a bajnokin sajna rácáfolt a holland. Most is reménykedem, hogy kezdő lesz, ha már nincs tétje a meccsnek. Sajna bizonyítania kell, és elölről felépíteni magát, mert RK látszólag nem vette a fáradságot, hogy megnézze a nyári Barca-meccseket.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2020.12.02. 02:14:26

Ha az edző elfogadható eredményt produkál, akkor engedtessék meg neki, hogy úgy használja a keretét, ahogy jónak látja. Ha viszont nincs eredmény, akkor küldjék el.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6882
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2020.12.02. 00:39:02

Ha 1-2 meccsen belül nem kap észbe Koeman, akkor nagyon remélem, hogy elmegy Riquí fél évre, míg RK-t ki nem rúgják. Egy ilyen kaliberű játékost nem érdemel meg a jelenlegi Koeman-Barca a padon.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2020.11.29. 17:36:46

4-3-3 vagy 3 - 4 - 3 ..... talán az utóbbi lenne a leghatékonyabb a csapatnak, de ehhez kell az is, hogy Mingu és Araujo is beválljon....és együtt ketten is beváljanak....
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6882
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2020.11.29. 15:09:33

Messi jobboldali támadó(nak kellene lennie), Puig kreatív kp-s, semmi közük egymáshoz. Cou-val kéne küzdenie, Pedri pedig alattuk pár szinttel rotálni. Vagy vissza a 4-3-3 v 4-4-2 és többen is elférnének.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Barcahun
Capitá del Barça
Hozzászólások: 570
Csatlakozott: 2020.09.04. 16:09:08

2020.11.29. 12:09:57

Samper írta:
2020.11.29. 10:53:44
Amíg Koeman és Messsi itt van, Puignak nem lesz helye a csapatban. Szűrőnek nem alkalmas és Messit nem tudja kiszorítani, Ettől még beugró lehetne elől, de ezt éppen a kis meccsszáma akadályozza.
Én amúgy sosem értettem ezt a Messi meg pozició, meg kiszorít dolgot, szegény játékosok kenyere ez. Sztm nincs poziciója, szabad mozgást kapott mindig, egyetlen dolog, hogy inkább jobb oldalon van, mert bal lábas tadáááá :wink: egyébként meg játszott már mindent, a hamis 9estől, a szélsőn át a támadó kp-ig és csatárig mindent, sose hallottam reklamálni, hogy ezért kevés a gólom az argentín válogatottba, vagy idén azért nem megy mert Kűman egy f... aki nem ad szabad poziciót nekem. Érdekes mindenki más primadonna, és valahogy már akkor se megy nekik ha 2 egyenesen kell rugni a labdába. Puig pályán léte semmilyen szinten nem függ Messitől, mintahogy senki másé sem! Ha meg egy 120 millió eurós játékos szerint neki azért nem megy mert 5m-el arébb kell játszani :mrgreen: =D> el kell küldeni. Ronaldo Messi pálya minden szegletéből évtizeden át veszélyes volt és van aki ezekhez meri márni magát #-o
Egyetlen egy dolog számít a teljesítmény, a mai modern focit arra játszák, a többi csak kifogás.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2020.11.29. 10:53:44

Amíg Koeman és Messsi itt van, Puignak nem lesz helye a csapatban. Szűrőnek nem alkalmas és Messit nem tudja kiszorítani, Ettől még beugró lehetne elől, de ezt éppen a kis meccsszáma akadályozza.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6882
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2020.11.27. 20:28:36

Xavier Hernandez írta:
2020.11.27. 12:06:39
Oké, a srác az 50 kilójával nem egy "fizikális" játékos, de ezen is lehetne segíteni (De Bruyne is egy nyiszlett gyerek volt, most meg dagadnak rajta az izmok), a Liverpool ellen még biztos nem küldeném pályára, de sok csapat ellen így is hatékony lehet a munkája. Sokkal több lehetőséget kell kapnia!
Látom teljesen egyetértünk, viszont én nem jelenteném ki, hogy egy Liverpool-Bayern ellen nem tenném be. A kulcs az, hogy hová. Ha mindenáron a két szűrő helyére akarjuk tenni - már ha egyáltalán mindenáron ezt a 4-2-"3-1"-et nyomjuk - akkor teljes egészében igazat adok neked, oda tényleg kicsit kevés.

De ha urambocsá' a posztjában gondolkodunk (bár ez Barcelonában sajna nem szokás, és lassan Lenglet lesz a középcsatár Messivel a kapuban), oda bizony bőven elég. Cou/Pedri helye lenne az övé, és szerintem Pedrit magasan veri visszatámadásban és védekezésben, gyorsabb, agresszívebb. Szűrők előtt "szűrni" kvázi tökéletes, iszonyatosan támadja a labdás embert, max néha lepattan róla, de a támadást 100% hogy lassítja. Azon a poszton nem gáz, ha 1-2-szer átrohannak rajtad, meg letarolnak, mert ott tényleg csak annyi a dolgod, hogy meglassítsd a lendületet, néha szerezd vissza a lasztit, de belefér a hiba. Erre meg tökéletes. Előrefelé meg tarolják is le 20 méterre a kaputól, mit bánom én. Előbb-utóbb elkezdünk gólokat lőni közvetett vagy közvetlen módon a szabadokból is.
Arról meg ne is beszéljünk, mennyivel jobb Pedrinél előre is, kreativitásban. És nem Pedrit akarom szidni, mert bírom, tök jó lenne ott rotálni Cout meg Puig-ot, és van benne potenciál. Semmi bajom nem lenne vele, ha nem ő menne minden meccsbe szinte kezdőnek Riqui helyett, és ez persze nem is Pedri hibája.

Azt még megértem, miért helyezi előrébb Cout, mert jó formában van, jó játékos, de sérülés/csere/rotálásnál ott kéne lennie mindig Puignak első számú pótlásnak, amíg nem megyünk vissza 4-3-3-ba, vagy 3-4-3-ba esetleg, ahol elférnének ketten is.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
ALEXDP
Capitá del Barça
Hozzászólások: 582
Csatlakozott: 2008.08.18. 11:37:11

2020.11.27. 20:01:52

Xavier Hernandez írta:
2020.11.27. 12:06:39
bence0330 írta:
2020.11.27. 01:47:52
Már el is felejtettem, miért volt ő a Barca (egyik?) legjobbja a COVID utáni Setien-érában. Dalol a labda nála, pont úgy kezeli, mint Messi, egészen félelmetes látvány ahogy átveszi ahogy vezeti és centire lábra passzol. Végig 1-2 centi távolságban tapad hozzá a labda. Hogy kvázi 0 játékperccel kihagyott egy helyzetet, és volt kb két rossz passza? Törvényszerű. Azon kívül milyen gyors és pontos passzai voltak, hogy süvített át teljesen 0-ról hirtelen csúcssebességre váltva 2-3 ember közt megtalálva az üres területet... Szerintem a posztján (ami számára sajna itt most nincs) Európában én csak Bruno Fernandest tudnám mondani, aki jobb, mint ő. A portugál mondjuk gólveszélyesebb, de a passzai, ritmusváltásai, kreativitása terén kb pont ugyanazt játssza, mint Riqui, hasonló is a labdaérzéke. Érdekes, ott félistenként kezelik kb, itt meg lehet, hogy kapna néha 20 percet szűrőként.
Nála is fel lehetne róni, hogy elpasszol párat, de egy ilyen játékosnál értelmetlen a passzhatékonyságot nézni, pont a váratlan, tökös megoldásokat várjuk el tőle, abban meg mindig lesz hiba is.
Nekem szédületes élmény látni a puszta játékát is, ilyen labdakezelést nem láttam Messi óta. Kiváncsi lennék, mennyire lenne veszélyes a kapura, főleg mint kulcs és gólpasszadó, ha megkapná a perceket, és nem azon stresszelne, hogy lenyűgözze Koemant abban a 2-20 percben, amit sokmeccsenként kap.
Igen, jó nézni a játékát, nagyon technikás, kiszámíthatatlan, tapad a lábára a labda. Talán most több szerephez jut, nincs pénz új igazolásokra, most lényegében csak Pjaniccsal kell versenyeznie (de Jong sajnos kirobbanthatatlannak tűnik, Busi ugye kiesett egy időre), vétek padoztatni egy ilyen kincset. Remélem, ezt nem csak mi látjuk így, a szakmai stábnak is leesik. Oké, a srác az 50 kilójával nem egy "fizikális" játékos, de ezen is lehetne segíteni (De Bruyne is egy nyiszlett gyerek volt, most meg dagadnak rajta az izmok), a Liverpool ellen még biztos nem küldeném pályára, de sok csapat ellen így is hatékony lehet a munkája. Sokkal több lehetőséget kell kapnia!
Igaz, nem annyira fizikális, de én pont azt látom, hogy odamegy , ütközik, felvállalja a faltot, csíp rúg harap. Nem látom hogy fizikailag el lenne nyomva, amikor játszik...
Ilyen típusú kp az egész bl mezőnyben nincs...
Úgy fordul le, úgy vált ritmust, és annyira labdabiztos... remélem hogy marad nálunk!
Válasz küldése