Riqui Puig

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Szerinted:

A szavazás 2021.08.17. 07:55:00-kor befejeződött.

Elmegy kölcsönbe
1
8%
Hasznos cserejátékos lesz
1
8%
Marad a tartalékszerep
8
67%
Alapemberré válik
2
17%
 
Szavazatok száma: 12
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2022.01.07. 13:56:19

Teljesen más eset a kettő.
Moribát marasztalták volna, ő elment a sok lóvéért, meg is érdemli.
Puigot az edző nyilvánosan küldte volna kölcsönben, de ő meg nem hallgatott senkire.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2022.01.07. 13:46:02

brazilfan írta:
2022.01.07. 12:48:05


Igen, kösz. (De hogy lehetett ezt félreérteni?) Volt olyan korábbi hozzászólás, amelyik lehülyézte azért, mert itt maradt, szerintem viszont elfogadható volt Puig elhatározása, hogy ebbe a csapatba akarta magát beverekedni, és nem mondjuk a Betisébe.
Például Moriba másként döntött, de nem úgy látom, hogy a döntése szimpatikus lett volna a szurkolók szemében.
Szurkolói szemmel egyértelmű, hogy kinek a döntése volt a szimpatikus a két játékos közül. Viszont, szerintem az embernek a saját pályafutását is szem előtt kell tarania, még ez a szurkolók szemében nyilván szálka is. Moriba dönstése szerintem nem tűnt rossznak, akkor még azt hihette, hogy a Lipcsében állandó lehetőséget kaphat, fejlődhet, idővel pedig top csapatok figyelmét is felkeltheti. Aztán eddig nagy bukta a kaland. Mondjuk én nem követem, szóval nem tudom, hogy miért, csak azt látom, hogy egész szezonban játszott eddig 90 percet. :shock:

Puig-ot én nem hülyézem le, de én másképp döntöttem volna a helyében. 2020 nyarán még maradt, okés, elhitte, hogy Koeman meggyőzhető. De én már az ősz után télen belementem volna egy kölcsönbe. Ő pedig még következő nyáron sem.
Axyom
Barça C
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2015.12.14. 11:27:09

2022.01.07. 12:57:49

brazilfan írta:
2022.01.07. 12:48:05
Igen, kösz. (De hogy lehetett ezt félreérteni?) Volt olyan korábbi hozzászólás, amelyik lehülyézte azért, mert itt maradt, szerintem viszont elfogadható volt Puig elhatározása, hogy ebbe a csapatba akarta magát beverekedni, és nem mondjuk a Betisébe.
Például Moriba másként döntött, de nem úgy látom, hogy a döntése szimpatikus lett volna a szurkolók szemében.
Mondjuk szerintem Moribának kevesebbet kellett volna verekedni mert elég gyakran játszott és jó is volt, ott inkább a pénzéhség volt ami miatt mennie kellett, mert a klub befakkolt a kérésére. Kb uaz a vonat mint amerre Dembouz tart... remélem itt sem enged a klub.

Vissza Riqui-hez, szerintem abban kiegyezhetünk, hogy mindenki drukkol neki - ki kitartóbban ki kevésbé - inkább csak aggasztó, hogy sikerül-e a kialakult tehetségektől szétfeszülő középpályából kiharapnia egy szeletet magának.. :)
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1012
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2022.01.07. 12:48:05

geridoss írta:
2022.01.07. 11:45:14
Fel lehet hozni, hogy mekkora Barca drukker, csak nem tudom ez milyen szinten releváns. :D
Andris írta: Na most, egyrészt egyáltalán nem releváns, hogy ki mekkora Barca drukker, de nem is írta szerintem senki, hogy az volna. Ez leginkább annak az indoklásaként merült fel, hogy miért nem váltott korábban kölcsönbe, miért hozott egy látszólag irracionális döntést.
Igen, kösz. (De hogy lehetett ezt félreérteni?) Volt olyan korábbi hozzászólás, amelyik lehülyézte azért, mert itt maradt, szerintem viszont elfogadható volt Puig elhatározása, hogy ebbe a csapatba akarta magát beverekedni, és nem mondjuk a Betisébe.
Például Moriba másként döntött, de nem úgy látom, hogy a döntése szimpatikus lett volna a szurkolók szemében.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.01.07. 12:34:32

Na akkor jó, mert amúgy én szoktam és szeretek is élesen fogalmazni. :D

Lényeg a lényeg, hogy szerintem nem volt még Puignak alkalma nem hogy ideális, de normális körülmények közt sem bizonyítani, illetve mondjuk hogy fejlődni, vagy helyet kiharcolni magának.

Szerintem bemutatkozása óta először most adott egy stabil vezetőség, stabil edző, és egy tehetséges fiatal, motivált játékoskeret.

Minimum Júniusig kéne várni vele, hogy az emberek egyáltalán elkezdjenek arról beszélni, nem lenne-e neki jobb máshol.

+ nem is beszélve a speciális helyzetről, hogy milyen anyagi helyzetben vagyunk, és Puig fizuja mekkora, és ehhe képest milyen keretminőséghez járul hozzá (még rossz formában is, de padon).
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2022.01.07. 12:23:44

Andris írta:
2022.01.07. 11:59:37


No offense. :(
Non taken.

Másképp látjuk Puigot, még Koeman alatt én is a te álláspontodat képviseltem, de azóta ez már változott. Tudom milyen a holland, azt is tudom, hogy pikkelt Riquire, és sokszor írtam én is, hogy megérdemelné a bizalmat és a lehetőséget.

És nem azért írtam ezeket, mert szerintem nincs meg benne a tehetség vagy rossz játékosnak tartom. Koránt sem. A legkritikusabb években padozott és nem kapott rendszeres játéklehetőséget, és abban szerintem egyetérthetünk, hogy ez mennyire nem tesz jót egy fiatal tehetségnek.

Nem a képességei miatt mondom azt, hogy ő itt nem lesz már sohasem meghatározó. A 18/19-es szezonban debütált (4. éve már) és van összesen 51 mérkőzése a nagy csapatnál, ezeken pedig 1706 percet töltött a pályán. ez átlagosan 33 perc meccsenként. Ezeken szerzett 1 gólt és 3 gólpasszt. Még a mérkőzésszám is kevés, nem még a lejátszott perc. A 18/19 és 19/20-as szezonban lejátszott a B-ben még közel 4300 percet. Egy fiatal játékosnak erre van szüksége, ami az utóbbi 2 évben történt vele, szerintem derékbatörte a karrierjét. És hangsúlyozom, ez az én szubjektív véleményem a körülményeket figyelembe véve.

(transfermarktról vannak az adatok)

Nem kell messzire menni. Ott van Bojan. Kiszorította Ibrát (tudom, nem volt beleillő a gépezetbe, de akkor is egy Ibra), önbizalomban nem volt hiány, és mire ment vele. Tehetséges volt? Az egyik legjobb lehetett volna. Pedig ő még játékban is volt. Az, hogy valaki tehetséges és megvan benne az extra, még önmagában semmit nem jelent. A körülményeken nagyon sok múlik.

Ha nem rúgja össze a port Koemannal vagy más az edző, valószínűleg másképp alakult volna az ő sorsa is. Szerintem nagyon sok volt neki a kihagyás, és innen már nem lesz visszaút.
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.01.07. 11:59:37

geridoss írta:
2022.01.07. 11:45:14
Fel lehet hozni, hogy mekkora Barca drukker, csak nem tudom ez milyen szinten releváns. :D

Amikor egy - az átlag szurkoló számára - ismeretlen 17 éves Gavi, vagy éppen Nico hamarabb találja magát a kezdőben, mint Puig, aki itt van a felnőtt csapatnál évek óta, nem is volt sérült, azért az árulkodó szerintem.

Megjegyzem, André Gomesnek is voltak jó meccsei a Barcában, mégis totál besülésként van elkönyvelve. Sorolhatnám holnap reggelig a játékosokat, akik kiemelkedőt nyújtottak az ifik között vagy éppen a B-ben, aztán ma hol vannak? Sehol.

Értem én, hogy a mi kutyánk kölyke, meg sokan belelátták az új megváltót, de lassan ideje lenne felébredni az álomból, és megnézni hol tart jelenleg.

Ha érdemes lenne rá, akkor Xavinál biztosan többet játszana ennél. Mi nem látjuk miért nem játszik, csak azt, hogy nem játszik. Xavi látja.

És igen, rég volt ilyen gyenge spanyol válogatott, és még ennek se tud a közelébe se kerülni. Lehet máshol még befuthat egy szép karriert, de itt szerintem neki már nem fog jutni ennél nagyobb szerep.

Pedig nagyon szurkoltam neki.
Na most, egyrészt egyáltalán nem releváns, hogy ki mekkora Barca drukker, de nem is írta szerintem senki, hogy az volna. Ez leginkább annak az indoklásaként merült fel, hogy miért nem váltott korábban kölcsönbe, miért hozott egy látszólag irracionális döntést.

Szerintem egyáltalán nem árulkodó, hogy Nico meg Gavi előbb találták meg a helyüket. Miért nem? Mert Puig pontosan ugyan ilyen hamar talátla meg a helyét a kezdőben, leírtuk az elmúlt 24 órában N+1szer. Még Setien alatt történt.
Ezen kívül amikor az ember megél egy olyat, mint Puig Koemannal, akkor iszonyú mélyre kerülhet lélektanilag. Annál magasabban meg nem is lehet senki, megintcsak lélektanilag, mikor x év ifista múlt után bemutatkozhat a nagycsapatban, ráadásul a körülményeknél fogva sok lehetőséget is kap, és egy meccs után is ájuldoznak tőle.
Úgyhogy elég nehéz lenne összehasonlítani a jelenlegi helyzeteiket. Az önbizalom elképesztően fontos dolog mindenhol, de a sportpályán meg talán nincs is fontosabb.

Hogy Xavi alatt ki lesz érdemes a játékra, és ki nem, az majd most fog eldőlni. A csávó alig van itt néhány hete, és mégis képes vagy végletekben beszélni a témában. A béka segge alatt vette át a csapatot, semmi nem árulkodik róla jobban, mint hogy egyáltalán nem ütünk agyon minden ellenfelet, és mégis a szemünk kiszúrja a változás pár meccs alatt is. Rohadt messze vagyunk attól, ehhez képest viszonyítva, hogy kiderüljön, milyen lesz a játéka a csapatnak, melyik játékos milyen formát és helyet talál majd ebben.

Senki nem álmodik róla, hogy Puig lenne a megváltó, de aki egyszer látja, hogy milyen képességei vannak egy játékosnak, az jó esetben nem felejti el. 23 éves a srác, az otthonában játszik, ráadásul másfél évet a játékoskapcsolatok terén világhírűen legg.cibb edzője alatt kellett elszenvednie úgy, hogy már rögtön az elején összerúgták a port. Semmi nem valószínűsíti, hogy ő lesz a messiás, és ugyanígy semmi nem valószínűsíti, hogy lehetetlen lesz visszaszereznie az önbizalmát, és egy jó formát így.

Az EBn nyújtott teljesítménye alapján én azt mondanám, hogy a spanyol válogatott pont hogy hosszú évek óta nem volt ennyire jó és bíztató. A Xavi-Iniesta féle aranykorszak óta, és az nem két éve volt már. Szerk: amúgy ezt értem a legkevésbé, tényleg fel nem foghatom hogy ezt miért írtad. :D Konkrétan szerintem az elmúlt 6-7 évben nem volt ilyen jó a spanyol válogatott, de még az is lehet hogy több.

Viszonylag összetett hozzászólást írtál, és egy fél mondat sincs benne szerintem, ami helytálló volna. No offense. :(
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2022.01.07. 11:56:56

Az nem lehet szempont ki mekkora Barca drukker. Én 92 óta az vagyok és mindenkinek jobb, ha nem igazolnak le játékosnak :D.
Ott volt anno Oleguer. A legelvakultabb katalán volt és full Barcás, de játékosként kevés volt a csapatnak.
Az meg, hogy 19 évesen volt 10 jó meccse és 3 éve semmi. az kb. olyan mint Krkic esetén. A hirtelen jött ismertséget, népszerűséget, akármit fejben tudni kell kezelni, még keményebben melózni és nem a mannát várni, meg az edzőre mutogatni. A csúnya, gonosz edzőkre magyar játékosok szoktak hivatkozni, hogy hát ő mindent megtesz, nem tudja mi a gond, miért nem játszik.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2022.01.07. 11:54:32

geridoss írta:
2022.01.07. 11:45:14
Ha érdemes lenne rá, akkor Xavinál biztosan többet játszana ennél. Mi nem látjuk miért nem játszik, csak azt, hogy nem játszik. Xavi látja.
Arról lehetne vitatkozni, hogy egy-egy adott edző biztosan jól látja-e, Xavi nem bizonyított még semmit. Viszont azzal nehezebb vitatkozni, hogy Xavi sokadik a sorban aki így látja. Én már nem nagyon értem, hogy Riki miért vita tárgya? Nem jött be. Van ilyen.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2022.01.07. 11:45:14

Fel lehet hozni, hogy mekkora Barca drukker, csak nem tudom ez milyen szinten releváns. :D

Amikor egy - az átlag szurkoló számára - ismeretlen 17 éves Gavi, vagy éppen Nico hamarabb találja magát a kezdőben, mint Puig, aki itt van a felnőtt csapatnál évek óta, nem is volt sérült, azért az árulkodó szerintem.

Megjegyzem, André Gomesnek is voltak jó meccsei a Barcában, mégis totál besülésként van elkönyvelve. Sorolhatnám holnap reggelig a játékosokat, akik kiemelkedőt nyújtottak az ifik között vagy éppen a B-ben, aztán ma hol vannak? Sehol.

Értem én, hogy a mi kutyánk kölyke, meg sokan belelátták az új megváltót, de lassan ideje lenne felébredni az álomból, és megnézni hol tart jelenleg.

Ha érdemes lenne rá, akkor Xavinál biztosan többet játszana ennél. Mi nem látjuk miért nem játszik, csak azt, hogy nem játszik. Xavi látja.

És igen, rég volt ilyen gyenge spanyol válogatott, és még ennek se tud a közelébe se kerülni. Lehet máshol még befuthat egy szép karriert, de itt szerintem neki már nem fog jutni ennél nagyobb szerep.

Pedig nagyon szurkoltam neki.
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.01.07. 11:39:55

Valamikor rápillantottam az instájára, asszem, és úgy tűnt elég bohém életet él időnként. De nem esküdnék meg azért, hogy jól emlékszem.
Persze ez Koeman alatt volt, szóval ki tudja. Valami örömöt azért kell találni az életben.

Nem biztos, hogy teljesen tiszta volt ez részemről, de én sem gondolom, hogy Puig továbbra is valami hatalmas ígéret lenne, és azt sem hogy kifejezetten jó esélye van meghatározó szerepre.

De szerintem a képességei megvannak, ezt több mint elégszer bizonyította, legalábbis számomra. Xavi keze alatt belőle igenis lehet egy gyakran használt középpályás, és a képességeinél fogva szerintem arra sem elhanyagolható az esély, hogy mégis meghatározó lesz. Elsősorban az önbizalmát kéne helyreállítani, és szerintem ugyanez érvényes de Jongra is párhuzamosan. Szerintem az utóbbi hónapokban ő is csak azért játszik, mert
a) nincs elég játékosunk
b) Puighoz képest fizikailag egész más felépítésű, úgyhogy még rendkívül rossz formában is el tud látni különböző feladatokat hatékonyan

Mégegyszer: nem látok nagy esélyt, de valamennyit igenis, hogy jól teljesít majd, és bőven kap játékperceket is. A képességei és a játékstílusa bőven megvan, szerintem pontosan olyan mértékben, mint a Nico Gavi Pedri hármasnak. (nyilván mindegyik kicsit más, és Gaviban még valami extrát is látok egyelőre, de szerintem hasonló szintű képességeik vannak, mind a négyüknek).
Innentől csak Xavin, a körülményeken, és fejben dől el.
Tudtommal eddig nem merült fel (mármint Xavi alatt), hogy elpasszolják őt (akár kölcsönbe). Tévedek?
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
tatesz1990
Jugador del Barça
Hozzászólások: 136
Csatlakozott: 2010.02.06. 14:52:14

2022.01.07. 11:31:39

NovaProspekt írta:
2022.01.07. 11:07:00
LG írta:
2022.01.07. 09:53:34
...
........ Némi romantizálást érzek a dolog mögött: egyik sarokban ott a gonoszkodó konok, fafejű Koeman, a másik sarokban meg a kölyökképű, mindig mosolygó örökifjú Puig. A valóság meg ugye mind tudjuk, hogy nem ilyen egyszerű. Itt a fórumon Puigról egy ilyen makulátlan ártatlatlan kisded kép él, és kevés tudomása van pl. a fórumnak azokról a pletykákról (én itt spec. említést sem láttam ezekről), melyek fényében Puig Koeman alatt a sajtónak szivárogtatott ki csúnya dolgokat a csapat belső ügyeiről (nem tudom, igaz-e, nem is érdekel), vagy a komolytalan tik-tokos marhulásairól. Ezek nem perdöntő bizonyítékok abszolút, de ezek ismerete/nem ismerete is befolyásolja azt a képet, ami Puigról kialakul bennünk.

Egyet kell, hogy értsék. Már most Xavinál történt egy eset, mikor bejöttek a szabályai, amikben például tiltott bizonyos közlekedési eszközöket, erre Riquit lefotózták a belvárosban elektromos rollerrel :D
Szóval biztos, hogy olykor gyerekesen tud viselkedni.
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1012
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2022.01.07. 11:31:02

LG írta:
2022.01.07. 09:53:34
Andrisnak igaza van. Én emlékszem, hogy 2020 nyarán Puig-ra a fórum egy jelentős része úgy gondolt, mint a Barca egyik legnagyobb tehetségére. De még a Koeman-éra első felében is felfelé lógott ki, amikor beállt, aztán később egyre lesüllyedt a csapat szintjére, most meg már az alá is. Aki nem hiszi, az lapozzon csak vissza akár ebben a topicban. Tényleg durva, mennyire feledékenyek a fórumozók, és képesek pillanatyni benyomások alapján ítélkezni. Ezt nem csak Puig miatt mondom, mindig ez van. Ha valaki játszik 10 jó meccset, aztán jön 2 rossz egymás után, azt elássák, de igaz ennek a fordítotja is: néhány jó meccsel bocsánatot nyer az, aki hetekig, hónapokig gyenge volt. :lol:

Nem mondom, hogy anno nem lett túlbecsülve, mikor a csapat nagyon silány volt körülötte, és ő a többiekhez tűnt nagyon jónak. De azoknak nincs igaza, aki azt mondják, hogy soha nem volt benne semmi, sőt, most Koemannak adnak igazat utólag. Mert azért tehetséges volt a srác, hogy igazán mennyire, arról lehet vitatkozni, már soha nem tudjuk meg pontosan. De biztos, hogy több volt benne, mint most.
Hogy mi okozott nála ekkora megcsömörlést, 100 százalékig azt sem tudhatjuk. De jó eséllyel benne van a majd másfél év mellőzöttség olyan korban, ahol nagyon kellettek volna neki a lejátszott meccsek. Továbbá a rossz viszony az edzővel, aligha hihetjük, hogy edzéseken sokat foglalkozott volna a holland vele, vagy bármit is tanulhatott volna tőle. Végül pedig úgy tűnik, fejben is szétesett a játékos, és valami helyrehozhatatlanul eltört nála, mint anno Bojannál.

Összegezve: szerintem tehetséges volt, de mára a benne levő lehetőségek nagy része elveszett, ezt részben a tuskó hollandnak, részben magának köszönheti. Innen pedig már nem hiszem, hogy van visszaút, de örülnék, ha rámcáfolna.
Akik pedig Koeman romboló erejében kételkednek, azoknak ajánlanám más játékosok nyilatkozatait is. Nem Puig az első játékos, akit el akart lehetetleníteni a pályafutása során, de néha aztán szerencsére ő húzta a rövidebett. Itt most nem sajnos, és nemcsak Puig miatt mondom, hogy sajnos, de okozott más károkat is bőven a csapatnak, szépen lerombolva a szobrát, amit játékosként felépített itt. :roll: De mint írtam, úgy gondolom, a játékos is hibás volt. Fel vette ugyanis a kesztyűt a hollanddal, de ezzel inkább magát szívatta meg. Az dicséretes, hogy meg akarta mutatni, hogy ő többet érdemel, és RK téved, de erre sokkal jobb esélye lett volna, ha elmegy kölcsönbe.

Két rövid megjegyzést tennék hozzá.
Az egyik a túlbecsültségre vonatkozik, a B-ben ő volt a karmester, a játék abszolút irányítója, és nemcsak egyszer-kétszer, hanem éveken át (akkoriban a kamaszok még a B-ben edződtek, nem a felnőttben), és mindenki látta, hogy Puignak tényleg van esze a játékhoz. Pechjére, a felnőtt középpályán nem volt kiadó hely, és Fatival, Gavival ellentétben ő nem jutott állandó játéklehetőséghez, hogy hozzájuk hasonlóan berobbanhatott volna.
Arról, hogy miért nem váltott időben: ez a srác akkora Barca-drukker, amekkora tán nincs is, az egész családja az, mintha posztolt is volna ilyen gyerekkori képet. Ma már nem sokat jelent a klubhűség, klubszeretet, nem is értik, mi az, de vannak még ilyen utolsó mohikánok. Láthattuk, hogy Suárezt mennyire megviselte a váltás, pedig ő nem itt nem nevelkedett.
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2022.01.07. 11:07:00

LG írta:
2022.01.07. 09:53:34
...
Te viszont meglehetősen egyoldalúan Koemanra kened Puig hanyatlását (holott nem tudjuk, Puig mennyit tett azért, hogy ilyen lett a viszonyuk). Setién alatt sem játszott annyit már. Az Atlético ellen hiába volt jó, utána jegelve volt meccseken át a tehenész égisze alatt is. Ahogy jöttek a CL KO körök, ugyanúgy jegelve lett akkor is... Xavi azt nyilatkozta még anno a szakértői székből, hogy alatta Puig kezdő lenne, hát nem lett, enyhén szólva (ok, ez már talán következménye mindannak ugye, ami Xaviig történt vele). Illetve ami nem világos nekem, hogy ha akkora a potenciál benne, mint ahogy a hívei lefestik, miért nem hívták be egyszer sem a válogatottba? Mármint akár egy csoportkörös sörmeccsre, időhúzó cserének, bárminek? Puignak 0 válogatott szereplése van. Értem, hogy Koeman nem játszatta (meg Setién, Valverde sem előtte sokat), de azért ha egy ilyen szintű tehetség valaki, egy válogatott behívót 22 éves korára mégis csak össze kellene tudnia kaparni, pláne úgy, hogy egy ex-Barcás játékos/edző a kapitány...

Némi romantizálást érzek a dolog mögött: egyik sarokban ott a gonoszkodó konok, fafejű Koeman, a másik sarokban meg a kölyökképű, mindig mosolygó örökifjú Puig. A valóság meg ugye mind tudjuk, hogy nem ilyen egyszerű. Itt a fórumon Puigról egy ilyen makulátlan ártatlatlan kisded kép él, és kevés tudomása van pl. a fórumnak azokról a pletykákról (én itt spec. említést sem láttam ezekről), melyek fényében Puig Koeman alatt a sajtónak szivárogtatott ki csúnya dolgokat a csapat belső ügyeiről (nem tudom, igaz-e, nem is érdekel), vagy a komolytalan tik-tokos marhulásairól. Ezek nem perdöntő bizonyítékok abszolút, de ezek ismerete/nem ismerete is befolyásolja azt a képet, ami Puigról kialakul bennünk.
zsoltfree
Capitá del Barça
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2006.01.10. 11:45:38
Tartózkodási hely: Budapest

2022.01.07. 10:58:34

Év végéig azért még várhatnánk vele. 1 meccsen volt kezdő, 9 meccsen cserélték be, 294 percet játszott. Innen nem könnyű összehozni jó statot. Ha csak egy stabil cserévé felfejlődne, az is ajándék lehetne.
vg99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2019.04.15. 18:07:51

2022.01.07. 10:11:08

Szerintem a többség nem vitatja, hogy Puig 2 éve sokkal többet érdemelt volna, és jó volt.
De mostanra, úgy leamortizálódott, hogy a fejlődés helyett, aminek ebben a korban még jönnie kellett volna, leépült, és kérdés, hogy innen van-e visszaút. Nem biztos. Vagy nem itt. Egy kölcsönnel tényleg ő is jobban járt volna..
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2022.01.07. 09:53:34

Andrisnak igaza van. Én emlékszem, hogy 2020 nyarán Puig-ra a fórum egy jelentős része úgy gondolt, mint a Barca egyik legnagyobb tehetségére. De még a Koeman-éra első felében is felfelé lógott ki, amikor beállt, aztán később egyre lesüllyedt a csapat szintjére, most meg már az alá is. Aki nem hiszi, az lapozzon csak vissza akár ebben a topicban. Tényleg durva, mennyire feledékenyek a fórumozók, és képesek pillanatyni benyomások alapján ítélkezni. Ezt nem csak Puig miatt mondom, mindig ez van. Ha valaki játszik 10 jó meccset, aztán jön 2 rossz egymás után, azt elássák, de igaz ennek a fordítotja is: néhány jó meccsel bocsánatot nyer az, aki hetekig, hónapokig gyenge volt. :lol:

Nem mondom, hogy anno nem lett túlbecsülve, mikor a csapat nagyon silány volt körülötte, és ő a többiekhez tűnt nagyon jónak. De azoknak nincs igaza, aki azt mondják, hogy soha nem volt benne semmi, sőt, most Koemannak adnak igazat utólag. Mert azért tehetséges volt a srác, hogy igazán mennyire, arról lehet vitatkozni, már soha nem tudjuk meg pontosan. De biztos, hogy több volt benne, mint most.
Hogy mi okozott nála ekkora megcsömörlést, 100 százalékig azt sem tudhatjuk. De jó eséllyel benne van a majd másfél év mellőzöttség olyan korban, ahol nagyon kellettek volna neki a lejátszott meccsek. Továbbá a rossz viszony az edzővel, aligha hihetjük, hogy edzéseken sokat foglalkozott volna a holland vele, vagy bármit is tanulhatott volna tőle. Végül pedig úgy tűnik, fejben is szétesett a játékos, és valami helyrehozhatatlanul eltört nála, mint anno Bojannál.

Összegezve: szerintem tehetséges volt, de mára a benne levő lehetőségek nagy része elveszett, ezt részben a tuskó hollandnak, részben magának köszönheti. Innen pedig már nem hiszem, hogy van visszaút, de örülnék, ha rámcáfolna.
Akik pedig Koeman romboló erejében kételkednek, azoknak ajánlanám más játékosok nyilatkozatait is. Nem Puig az első játékos, akit el akart lehetetleníteni a pályafutása során, de néha aztán szerencsére ő húzta a rövidebett. Itt most nem sajnos, és nemcsak Puig miatt mondom, hogy sajnos, de okozott más károkat is bőven a csapatnak, szépen lerombolva a szobrát, amit játékosként felépített itt. :roll: De mint írtam, úgy gondolom, a játékos is hibás volt. Fel vette ugyanis a kesztyűt a hollanddal, de ezzel inkább magát szívatta meg. Az dicséretes, hogy meg akarta mutatni, hogy ő többet érdemel, és RK téved, de erre sokkal jobb esélye lett volna, ha elmegy kölcsönbe.
Avatar
tatesz1990
Jugador del Barça
Hozzászólások: 136
Csatlakozott: 2010.02.06. 14:52:14

2022.01.07. 08:53:06

Nagyon sokáig védtem Riquit, hittem benne, hogy meghatározó középpályás lehet itt, de ma már kénytelen vagyok belátni, hogy ez nem fog bekövetkezni. El kellene mennie egy másik csapatba, akár kölcsönbe, akár végleg (opcióval), hogy újraépítse magát. Szerintem üde színfoltja lehet egy kreatív spanyol csapatnak.
Avatar
vidra
Capitá del Barça
Hozzászólások: 726
Csatlakozott: 2018.05.06. 23:33:21

2022.01.07. 00:29:38

Szoktátok ezt nézegetni?
https://www.whoscored.com/Players/37282 ... Riqui-Puig

A mezőny nagy rész 6.5 körül van. Ezzel a 6.23-as értékeléssel kicsit kilóg lefele. Nem sokan vannak 7 felett :).
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 843
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2022.01.07. 00:13:09

Andris írta:
2022.01.06. 17:53:26

Puignak volt egy nagyon jó időszaka, Setien alatt, és azóta meg olyan szinten volt mellőzve szerencsétlen, hogy érzésem szerint kb most kéne elkezdődni a türelmi időszaknak az ő esetében.
Valójában nem volt olyan jó időszaka. Emlékezz vissza, pörgesd vissza Valverde utolsó évére a commenteket. Szinte kihalt a fórum. Arról ment a legnagyobb diskurzus,hogy miért halt ki a fórum :)

Pedig az eredmények, bár szerencsések voltak, de nem voltak olyan rosszak. De mégis a sztárjaink totálisan szétestek,elkényelmesedtek. Rutinból,zsigerből és TS védéseiből nyeregettük a dögunalmas meccseket, az emberanyagunk meg lett volna akkor még a topcsapatok szintjéhez, de a lusta játékunk megye kettő volt már.
Na és ekkor jött Setien, aki bedobott pár fiatalt, aztán két meccs után fellázadt az öltöző és nagyon nyíltan küldték Messiék az árnyékba Setient és a segédjét.
Ebben a taktikailag egyfelől teljesen szétesett, másfelől lelketlen játékba ugrott be Puig a maga laza, vagány ösztönösségével. Mint egy falat kenyérre annyira szüksége volt már a meccsnéző szemünknek rá.

De ez nem azt jelenti,hogy annyira jó volt azon a pár meccsen, csak üde színfolt volt abban a közegben. Azóta lehet mindent mondani, de nem lelketlen a játékunk és Puig sem tud kitűnni csak azzal,hogy hajt szívvel. Ellenben a hibái kijönnek, a buta makacs megnyilvánulásai pedig sejtetni vélik,hogy miért csak a tehénpásztorunk bízott benne.
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2022.01.06. 23:35:18

Sokadik edzőnél nem kap még csak epizódszerepet sem, ez már nem véletlen. Sokan itt álomvilágban élnek, hogy a csúnya gonosz edzők szövetkeztek ellene, és ő nem tehet semmiről. Koeman párszor elmondta, hogy az edzésen mutatott teljesítménye kb 0, azért nem játszik. De gondolom Xavi is hülye, hogy nem rögtön a csk szalagot adja neki.

2 éve lehet, hogy volt 1-2 jó meccse, de azóta semmi, beállt néha utolsó percekre időhúzónak, vagy ha kezdett/félidőben beállt akkor hozott egy közepes biztonsági játékot.

Ő itt sohasem lesz meghatározó játékos, ezt rajta kívül valósznűleg mindenki tudja Barcelonában.

Iniestához hasonlítani meg egyenesen istenkáromlás.
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 760
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2022.01.06. 22:24:00

Azért megjegyezném, ez nem újdonság, hogy mi, szurkolók csak azt látjuk a mérkőzésből, amit a kameraman mutat. Így irreális teljesítményének megitélése egy-egy játékosnak a képernyőn látható mozgása szerint.
Az edző ott van az edzésen, a pálya szélén, látja minden játékos labdával, labda nélküli mozgását, helyezkedését, szóban kommunikálnak, stb. Ezek mind beletartoznak a játékos értékelésébe.
Más kérdés, hogy az edző miként teszi ezt.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2022.01.06. 19:15:40

Andris írta:
2022.01.06. 17:53:26
Érdekes, szerintem ahhoz képest, hogy mennyi lehetőséget kaptak-kapnak, sokkal nagyobb (volt) a türelem Dembelével, Coutinhoval, Lenglet és még 1-2 név. Puignak volt egy nagyon jó időszaka, Setien alatt, és azóta meg olyan szinten volt mellőzve szerencsétlen, hogy érzésem szerint kb most kéne elkezdődni a türelmi időszaknak az ő esetében.
De azon kívül, hogy a felsorolt játékosok nem kis pénzébe kerültek a klubnak, azért ők már bizonyítottak előtte a német/angol/spanyol/francia/olasz elsőosztályban. Nem az van, hogy volt 2-3 jó meccsük 2 éve (amikor talán már nem is volt tétje a bajnokságnak).
Lenglet azért kivétel, vele azért volt türelem, mert egyszerűen nem volt más. Senki nem számolt azzal, hogy Umtiti ennyire kidől.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2022.01.06. 18:43:09

davi10 írta:
2022.01.06. 16:49:49
Nem csak peches, de hülye is, hogy nem ment kölcsönbe.
Egyetértek, azt kellett volna tennie.

Ha már Bence is lemondóban van róla, aki nagyobb "fan" volt, ott már tényleg rossz a teljesítmény.

Szerintem ligában egy közép csapatnak nagy erőssége lehet, ha elfogadja magáról hogy az a szintje és ott teper rendesen, és felépül évek alatt. 27-28 éves korára egy elég jó kp lehet így is. Kis izommal tényleg robbanékonyabb is lehetne és gyorsabb végsebességre mert most tényleg elég kisfiús. Ahogy mondja davi10 hogy mások is voltak kicsik, de legalább gyorsak és "jól álltak a lábukon".. azért Messit és Xavit nem lehetett feldönteni ami elég különleges volt, Iniesta meg elegánsak elkerült mindenkit, az is mágikus volt. Nem is volt rá szükségük hogy váll-a-vállnak veszekedjenek másokkal.

Vagy Xavi külön leül vele minden héten 2x és a végén megtátosodik. Pici az esély..

Türelem az nyárig tartson szerintem, az fair és ennyi.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.01.06. 17:53:26

Troym írta:
2022.01.06. 17:40:47
A türelem részt nem értem. A keret bármely más tagjával szemben nagyságrendekkel kisebb a türelem. Vagy most elkezdünk türelmesen várni arra is, hátha egyszer Umtiti is jó lesz még? :D Ezekben a hetekben kellene megmutatnia, hogy számíthatnak rá. Nem egy harmadosztályú csapat ellen kellene megmutatnia mit tud? Könnyebb lesz, amikor a ligában beáll a következő meccseken 3-6 percre?
Érdekes, szerintem ahhoz képest, hogy mennyi lehetőséget kaptak-kapnak, sokkal nagyobb (volt) a türelem Dembelével, Coutinhoval, Lenglet és még 1-2 név. Puignak volt egy nagyon jó időszaka, Setien alatt, és azóta meg olyan szinten volt mellőzve szerencsétlen, hogy érzésem szerint kb most kéne elkezdődni a türelmi időszaknak az ő esetében.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Válasz küldése