Riqui Puig

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Szerinted:

A szavazás 2021.08.17. 07:55:00-kor befejeződött.

Elmegy kölcsönbe
1
8%
Hasznos cserejátékos lesz
1
8%
Marad a tartalékszerep
8
67%
Alapemberré válik
2
17%
 
Szavazatok száma: 12
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2022.01.06. 17:48:33

igaz, hogy nem itt de következetesen próbáltam hűteni a sráccal kapcsolatos elvárásokat, soha nem láttam benne klasszist ahogy most sem. most sem játszott feltűnően rosszabbul mint eddig bármikor. igen is alkatilag alkalmatlan elsősorban, azután azért mert arra tanították amit kiválóan tud: passzolgatni. jól lát a pályán - mondjátok... igen keresi és jól látja, hogy ki van a közelében szabadon és passzol...egyszer....sokszor és a sok 5-10 méteresből gyakorta kijön a jó bizonyítvány, 90 % százalék feletti pontosság és ez egy bizonyos szegmensben jeles! csak az a baj hogy nem elég, nem elég ahhoz, hogy klasszissá váljon.
amúgy kedves, jóképű, lelkes gyerek
egyébként a tegnapi meccsen is ki jött, hogy nem csak nála vannak alapvető hiányosságok a kapu támadása és a rúgó technika terén....az egész meccsen talán egyetlen lendületes végig vitt támadás volt amiből a második gól lett! a többi kísérlet eljut a tizenhatos vonaláig és ott megáll, elkezdenek keresztbe vagy hátra passzolgatni és ebből jól megélnek még a Puig kaliberek is.
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2022.01.06. 17:40:47

A türelem részt nem értem. A keret bármely más tagjával szemben nagyságrendekkel kisebb a türelem. Vagy most elkezdünk türelmesen várni arra is, hátha egyszer Umtiti is jó lesz még? :D Ezekben a hetekben kellene megmutatnia, hogy számíthatnak rá. Nem egy harmadosztályú csapat ellen kellene megmutatnia mit tud? Könnyebb lesz, amikor a ligában beáll a következő meccseken 3-6 percre?
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2022.01.06. 16:49:49

Kalapos írta:
2022.01.06. 16:31:33
Peches egy gyerek hogy pont akkor volt Gavi korú amikor még Vidal/Paulinho erőltetés ment kreatív szerepkörben aztán kapott egy tavaszt és jó volt, aztán megint 1,5 év pad mert hollandéknál tilos cserélni és rotálni. Ha most lenne 17... Peches a gyerek, pár évvel előbb vagy pár évvel később születik és lehetett volna valaki, de a legrosszabb időszakunkban töltötte a legfontosabb éveit a padon, amikor a legtöbbet fejlődhet egy játékos.
Nem csak peches, de hülye is, hogy nem ment kölcsönbe.
Én is bírtam Setien alatt, de szerintem nem lesz belőle már semmi. Egyrészt teljesen leépült, másrészt nem mehetünk el a termete mellett. És ne mondogassátok, hogy Messi, Xavi, Iniesta se volt atomkolosszus, mert egyikük se volt 56 kg közel 23 évesen. Ezen se hiszem, hogy ne lehetett volna dolgozni az elmúlt években.
Kedves, mosolygós gyereknek tűnik, de nekem nagyon az jön le, hogy Ő Setien alatt tényleg elhitte magáról, hogy Ő így kész van és Barcelona-kezdő alapanyag.

23 éves gyerekkel aki évek óta nem tud a kezdő közelébe se kerülni nem értem hova legyünk még türelmesek. Ha a Busi - DJ - Pedri - Gavi - Nico sor egészséges, akkor konkrétan semmit nem fog játszani. És nem is vennék ki senki jó szájízzel azért, hogy talán most Puig mutat valamit.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.01.06. 16:48:58

Én Puig rajongóként is azt mondom, hogy ennyi volt, ezt elcseszte, ebből szerintem már játékpercekkel sem fog nagyon kijönni. Eltűnt belőle minden, ami plusz volt, és ami ellensúlyozta a méreteit. Valverde 1-2 kupameccsén, de főleg az újrainduláskor Setien, sőt, még Koeman első pár hónapja alatt is úgy ment, mint a golyó, mindenkit felidegesített a levakarhatatlanságával, szervezte a játékot, irányította, gyorsította a tempót (ebben volt szerintem a legzseniálisabb), úgy ugrott ki meccsenként többször 1-2 komoly játékos között-mellett, hogy közük nem volt hozzá. A képességeit szerintem nem érdemes vitatni. Vannak meccseim pl a Setien érából, újranéztem, rendre top3 teljesítményben volt Messi és Fati mögött, néha akár Fati előtt is. Atletico elleni rangadón pl. toronymagas 2. volt Leo mögött (https://www.whoscored.com/Matches/13944 ... ico-Madrid), pedig az volt majdnem az egyetlen kezdőként lejátszott meccse. A kommentekben alatta elég sokan említették, hogy amúgy ő volt a legjobb játékos a pályán. A középpálya legjobbja volt, bár akkor tényleg egy kicsit már kiöregedett Rakitic-Vidal-Busi és egy még be nem illeszkedő DJ féle témából kellett kiemelkedni, és a mostani Gavi-Nico-DJ vagányabb sor, de akkor is.

Ebből mára annyi maradt, hogy kis túlzással mélán lézeng a pályán, nem mer már 1v1-ezni, megindulgatni, max néha üresbe, eltűntek a kulcspasszok, eltűnt az általa diktált tempó, de a legszembetűnőbb, hogy míg korábban hihetetlenül intelligensen folyamatosan úgy helyezkedett, hogy megjátszható legyen - amint az meg van írva a Masia nagykönyvében, mára már néha szabályosan olyan, mintha bujkálna. Ez utóbbin látszik nagyon szerintem az önbizalomhiány. Setien alatt ezek a tök nyomi labdaeladásai sem voltak meg (én azt nem veszem annak, ha az ellen kapujától 20 méterre egy belöbbölése mondjuk épp védőhöz megy), látszik, hogy nyomás alatt is gyengébb.
Mondjuk a bajnoki meccse nem volt rossz, legtöbb labdát ő szerezte, és összvissz egy eladása volt hátul, de maga az egész játéka akkor is árnyéka sem volt másfél évvel ezelőtti önmagához képest. Ez a kupameccs meg tragikus volt, még ha volt is pár jó üresbefutása.

Még játék nélkül is meglepő számomra, hogyan lehet ennyit visszafejlődni másfél év alatt. A "jól haladunk, csak rossz irányba" tipikus esete az övé. Egy Soci, vagy akár még gyengébb, mondjuk Celta szintű csapatban eltöltött 1-1,5 év kölcsönjáték mellett azt a szintet minimum megtarthatta volna, de hát logikusan még fejlődhetett is volna. És ez sajna nem Koeman hibája, még akkor sem, ha már itt maradt, akkor abban az időben bizony játszatni kellett volna többet. De ez a hajó szerintem elment, túl idős már hozzá. A nagy véleménybeli ellentétek azért jönnek ki, mert ténylegesen elképesztően naagyot zuhant a srác lefelé. DJ, Busi, Nico, Gavi, Pedri mögött van már bőven, és sajna tényleg még a Sanz gyereket is szívesebben látom jelenleg a pályán. A legvégső temetésével még várok a szezon végéig, de szerintem ő itt már nem fog feléledni, és olyan nagyon más máshol sem biztos.

Egy dologra lehet ő itt még jó, ilyen 75. percben ha álmos meccsen 0-0-nál állunk és nem tudunk felpörögni, be lehet küldeni minden-mindegy alapon azzal az utasítással, hogy vadulj, fiam. De az a szomorú, hogy már ezt sem érzem benne.
A hozzászólást 5 alkalommal szerkesztették, utoljára bence0330 2022.01.06. 18:53:24-kor.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2022.01.06. 16:31:33

jclayton írta:
2022.01.06. 16:18:36
Puighoz nem túlságosan kötődő nézelődőként nagyon durva, hogy két hónap alatt fordult a "gonosz Koeman nem játszatta, pedig a klub jövője, kreatív, pont ilyen játékosokra van szükség, belső fejlődés, sztár lesz" narratíva át ilyen "harmadosztályban a helye, minél előbb szabaduljunk meg tőle, a leggyengébb láncszem" hozzáállásba. De hát a szurkolók furcsák, na :)
olvashatod így, de korábban is a valóság az volt hogy "két kp játszik 365/24/7" és kéne már pihentetni, főleg hogy ott a padon Puig aki tegnap Setiennél még tök jó volt".
Sztár lesz? Talán.
A jövő? SR-hez képest tényleg.
Kreatív? Az.

Most?
Ennél több kell, így nehéz lesz.

Közben eltelt ~két év. Azért érzed hogy két év alatt lehet egy véleménynek változnia nem? Főleg hogy összefüg az hogy nem játszott soha és amiatt nem fejlődött. Ha játszott volna, jobb is lenne mert fejlődött volna valamennyit, és akkor hamarabb eldőlt volna az is hogy mi lesz vele.

Most is az a reális hogy idén még játszogat és megkapja a perceit mint csere (ha mások egészségesek akkor csere lesz..) és nyáron el lehet dönteni hogy akkor mi legyen.

Koeman lelépése óta még nem telt el sok idő, nem most kell dönteni, nem rég is ezt írtam.

A realitások realitások és semmi furcsa sincs benne. Peches egy gyerek hogy pont akkor volt Gavi korú amikor még Vidal/Paulinho erőltetés ment kreatív szerepkörben aztán kapott egy tavaszt és jó volt, aztán megint 1,5 év pad mert hollandéknál tilos cserélni és rotálni. Ha most lenne 17... Peches a gyerek, pár évvel előbb vagy pár évvel később születik és lehetett volna valaki, de a legrosszabb időszakunkban töltötte a legfontosabb éveit a padon, amikor a legtöbbet fejlődhet egy játékos.
Axyom írta:
2022.01.06. 12:56:11
Nem akarom temetni, de nagyon fogy a levegő.... Szvsz tegnap Sanz abban a 15 percben lefocizta... :roll:
Hát ez sincs messze az igazságtól.. sajnos.
jclayton
Jugador del Barça
Hozzászólások: 225
Csatlakozott: 2021.08.11. 10:49:30

2022.01.06. 16:18:36

Puighoz nem túlságosan kötődő nézelődőként nagyon durva, hogy két hónap alatt fordult a "gonosz Koeman nem játszatta, pedig a klub jövője, kreatív, pont ilyen játékosokra van szükség, belső fejlődés, sztár lesz" narratíva át ilyen "harmadosztályban a helye, minél előbb szabaduljunk meg tőle, a leggyengébb láncszem" hozzáállásba. De hát a szurkolók furcsák, na :)
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.01.06. 16:03:35

Grimaldo írta:
2022.01.06. 14:44:10
Andris írta:
2022.01.06. 14:14:56
Én picit több türelmet kérnék neki.
Emlékeim szerint kicsattant az önbizalomtól, és egészen fantasztikusan játszott még Setien alatt.

Idén most először volt kezdő (kétszer egymás után), és amúgy is rendkívül keveset játszott. Plusz nemtom amúgy is, milyen lelkiállapotban lehet ennyi mellőzéstől.
Xavi alatt ésszerűbben lesznek rotálva remélhetőleg a kp-k, és Puignak szerintem kiváló képességei vannak.
Lehet, hogy nem lesz akkora ász, mint Gavi, de nem hiszem, hogy ezekben a kényszerkezdőkben lejátszott 1-2 alkalom alapján kéne ítélkezni felette.

Nulla türelme van a társaságnak, amit megértek, de mondjuk klubot és csapatot így nem lehetne irányítani.
Az a baj soha nem játszott itt fantasztikusan, max annyi oka van annak, hogy páran így érzik, hogy amikor lehetőséget kapott Setien alatt ő volt az egyetlen aki lendületett tudott hozni a többiekhez képest. De van róla jópár elemzés, hogy miért nem tudott soha meghatározó játékos lenni és miért nem is lesz.

Nem véletlen, hogy Gavi ,Pedri ,Nico, Moriba azonnal robbant, ők teljesen más szinten vannak, Puig inkább Alena kategória és kb olyan szintű csapatokkal is boronálták össze, ha a távozásáról volt szó.

23 éves lesz, 51 meccsen játszott 1700 percet felnőtt karrierjében.
Jó, hát nyilván valamelyikünk nagyon rosszul emlékszik a Setien korszak meccseire. Én úgy emlékszem, hogy még Fatinál is meghatározóbb volt több esetben, és nem egy meg nem két meccsen abszolút húzóembere volt a csapatnak. És nem is a csapathoz viszonyított relatív teljesítménye a lényeg, hanem hogy milyen képességei vannak, és milyen játékstílusa. Nyilván anélkül, hogy egy szezonban normális mennyiségű játékpercet kapjon valaki, nem lesz elöndthető, mire képes, csak mindenki a saját meglátásai alapján tippelgeti azt, hogy milyen potenciál van vagy nincs benne.

Dobd be ide azokat az elemzéseket, had olvassam el énis. Azt a jópárat, amik még azt is megjósolják, hogy miért nem lesz belőle semmi. Meg amik egyidejűleg megállapítják, hogy miért nem tudott soha meghatározó lenni a nemlétező játékperceivel. Nagyon kíváncsi vagyok ezekre az elemzésekre, mind a jópárra.

Egyébként meg a lényeg az, hogy tudtommal fel se merült Xavi alatt az eladása, vagy a kölcsönbeadása. Majd meglátjuk, hogy alakul a sorsa egy normális edző, és egy javuló csapat mellett, hosszú hónapok alatt. Ha így sem játszik semmit, akkor nyilván nem lesz belőle már Barca játékos. Ha meg néha pihen majd Pedri, meg néha Gavi, meg néha de Jong, akkor meg úgyis látni fogjuk.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
vidra
Capitá del Barça
Hozzászólások: 726
Csatlakozott: 2018.05.06. 23:33:21

2022.01.06. 15:01:38

Nem találom most, de valahol láttam egy cikket, hogy valamelyik korábbi meccsen ő szerezte a legtöbb labdát.
Grimaldo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 550
Csatlakozott: 2013.01.20. 19:26:59

2022.01.06. 14:44:10

Andris írta:
2022.01.06. 14:14:56
Én picit több türelmet kérnék neki.
Emlékeim szerint kicsattant az önbizalomtól, és egészen fantasztikusan játszott még Setien alatt.

Idén most először volt kezdő (kétszer egymás után), és amúgy is rendkívül keveset játszott. Plusz nemtom amúgy is, milyen lelkiállapotban lehet ennyi mellőzéstől.
Xavi alatt ésszerűbben lesznek rotálva remélhetőleg a kp-k, és Puignak szerintem kiváló képességei vannak.
Lehet, hogy nem lesz akkora ász, mint Gavi, de nem hiszem, hogy ezekben a kényszerkezdőkben lejátszott 1-2 alkalom alapján kéne ítélkezni felette.

Nulla türelme van a társaságnak, amit megértek, de mondjuk klubot és csapatot így nem lehetne irányítani.
Az a baj soha nem játszott itt fantasztikusan, max annyi oka van annak, hogy páran így érzik, hogy amikor lehetőséget kapott Setien alatt ő volt az egyetlen aki lendületett tudott hozni a többiekhez képest. De van róla jópár elemzés, hogy miért nem tudott soha meghatározó játékos lenni és miért nem is lesz.

Nem véletlen, hogy Gavi ,Pedri ,Nico, Moriba azonnal robbant, ők teljesen más szinten vannak, Puig inkább Alena kategória és kb olyan szintű csapatokkal is boronálták össze, ha a távozásáról volt szó.

23 éves lesz, 51 meccsen játszott 1700 percet felnőtt karrierjében.
barlacy
Jugador del Barça
Hozzászólások: 202
Csatlakozott: 2011.03.08. 06:26:33
Tartózkodási hely: kecskemét

2022.01.06. 14:34:20

Imádom fiatalokat, a lelkesedésüket, a töretlen hitet, az odaadást a társakért a Barcáért, a csapatért. Puig tegnap ezeknek híján volt.Az elszórt labdák a pontatlanság sőt a gólt megelőző tétovaság (Albával együtt) távolítja őt a Barcától. Alázatosságát elvesztette, ahogyan bátorságát is ,nehéz volt észrevenni. Sajnos úgy gondolom, felejthetjük.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.01.06. 14:14:56

Én picit több türelmet kérnék neki.
Emlékeim szerint kicsattant az önbizalomtól, és egészen fantasztikusan játszott még Setien alatt.

Idén most először volt kezdő (kétszer egymás után), és amúgy is rendkívül keveset játszott. Plusz nemtom amúgy is, milyen lelkiállapotban lehet ennyi mellőzéstől.
Xavi alatt ésszerűbben lesznek rotálva remélhetőleg a kp-k, és Puignak szerintem kiváló képességei vannak.
Lehet, hogy nem lesz akkora ász, mint Gavi, de nem hiszem, hogy ezekben a kényszerkezdőkben lejátszott 1-2 alkalom alapján kéne ítélkezni felette.

Nulla türelme van a társaságnak, amit megértek, de mondjuk klubot és csapatot így nem lehetne irányítani.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2022.01.06. 14:06:41

Plusz egyáltalàn nem veszèlyes kapura. Semmilyen helyzetet nem kèpes gólra váltani.
Kép
Axyom
Barça C
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2015.12.14. 11:27:09

2022.01.06. 12:56:11

Kalapos írta:
2022.01.06. 09:08:29

Ő is tökösen indított mint Gavi és Perdi, sőt, még aktívabban és támadóan, kreatív volt és mindig történt valami a pályán ha jött. De ma már ebből nem sok maradt, néha-néha megvillan egy okos fordítással vagy mozgással szóval látszik hogy tudja ő ezt, de nem elég gyakan csinálja ezt, és cserébe sok a hiba. Ez utóbbi kettőből leszűrhatő hogy nem képességgel van baj, hanem fejben. Nem volt a pályán amikor sok minden be kell hogy rögződjön, amikor megtanulhatja mik a határok a profi élvonalbeli fociban, mi az ami még mehet, és mi az ami már nem (pl a flegmán hátra passzolt labdák amikből páradt elrontott). Kár. El kellett volna mennie kölcsönbe Setien után.
Egyetértek, hogy fejben vannak a gondok, ami valszeg a kevés játék meg a körülötte lévő Koeman-os balhék eredménye.
Szeretem nézni a játékát mert látványos ahogy robotol, viszont kezd egyre több lenni a sallang mint a valódi teremtett érték. Ahogy Xavi is nyilatkozta a második félidőről "Akartuk magunknál tudni a labdát" ez fogalmazódott meg bennem az előző full és a mostani fél meccse közben. Nem akarja a labdát valójában, rosszul helyezkedik, folyton 2-3 ember között mutogat a kezével hogy kéri, de nyilván nem kapja.. nem kaphatja. [-X
Az üres területekre nem megy kérni, alibizik... Szerintem ez az önbizalomhiányra vezethető vissza.

Emellett gyakran háborog elrontott támadások végén, ha nem kapja meg a labdát, ez + a rontások jelen helyzetében nem férnek bele szerintem.
Nem akarom temetni, de nagyon fogy a levegő.... Szvsz tegnap Sanz abban a 15 percben lefocizta... :roll:
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2022.01.06. 10:47:10

Ne már Iniesta legyen az összehasonlítás. Ő 22 évesen alapember, válogatott volt és addigra több, mint 150 laliga meccse volt. Puignak van mondjuk 30 meccse, aminek kétharmada esetén 5 perceket játszott és egy harmadosztályú ellenfél ellen 1 félidő alatt 6 labdavesztése volt. Inkább Alena, Rafinha, vagy SR a megfelelő összehasonlítás az ő esetében.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2022.01.06. 10:23:33

Sokszor van felhozva Iniesta példának, hogy stabil kezdő viszonylag későn lett belőle, ami igaz ugyan, de hozzá kell tenni, hogy rotációban azért így is nagyon sokat játszott, és rendszeresen megállta a helyét csereként és kezdőként egyaránt. Ráadásul csereként igazi aduásznak számított, aki fordítani tud a meccs képén.

Rijkaard amúgy is, ha valamit ügyenesen csinált, az a rotáció volt, a Xavi, Deco, Ini hármas megfért úgy a csapatban, hogy senki nem volt elégedetlen. Aztán a portugál kiésévével megszűnt ez a helyzet, onnantól lett stabil kezdő Iniesta. De már előtte látszott, hogy zseni a srác, fe is keltette top csapatok érdeklődését. De meg sem fordult a fejében, hogy eligazoljon, ebből is látszik, hogy sosem volt ő itt mellőzött.

Puig helyzetét nem lehet hozzá hasonlítani. Ő egyrészt tényleg mellőzött, másrészt közelében sincs annak a teljesítménynek, amit Ini akár az első meccsein mutatott. Még a Koeman-éra legsötétebb időszakaiban tudott egy kis fényt hozni, ha beállt, mert sokszor annyira tanácstalan volt a játék, hogy az ő igyekezete és lendülete üdítő volt. Csak sajnos azóta eltelt egy év, és inkább visszafelé fejlődött, mint előre, ezzel párhuzamosan viszont a középpálya erősödött körülötte, és jelenleg a többi fiatal sokkal ígéretesebbnek tűnik.

Az összehasonlításokat pedig soha nem szerettem, nem is szencsések. Mingéza is ki lett kiáltva új Puyol, aztán most meg rettegünk, ha játszik. :|
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1012
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2022.01.06. 09:56:37

Nem tudom, van-e ideje és energiája Xavinak arra, hogy beszélgessen és foglalkozzon vele, vagy Puig csak a sokad rendű probléma, vannak sokkal fontosabbak, amiket meg kell oldani. A sajtótájékoztatón gyakran kérdezik Puigról, de nyilván nem a sajtótájékoztatón fog kitálalni, a panel válaszokból pedig nem sok mindent lehet kihámozni. Az, hogy mit gondol róla, jobban lemérhető abban, hogy mennyire számít rá, most például kétszer egymás után betette a kezdőbe, de le is cserélte.
Annak idején Iniesta is nehezen verekedte be magát a kezdőbe, elvileg Puignak is sikerülhetne még, de az ő esete más, Setiennél már stabil kezdő volt, és onnan került ki a padra. Nagyon sajnálnám, ha nem jönne neki össze, főleg miatta néztem B-meccseket a régi szép időkben, és sok szurkolóval együtt én is vártam, hogy a felnőtteknél is bemutatkozzon.

Többen is írták itt, hogy nem tud lőni. Nem tudom, honnan veszik ezt, a Juventusnak lőtt gólja egészen parádés volt, 16 méterről.
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2022.01.06. 09:08:29

Troym írta:
2022.01.05. 23:24:03
Pont ez az, szerintem nem jó oda. Már lassan tetszőleges középpályás a B-ből megugorja a szintjét, de elfoglal egy helyet a 25 fős felnőtt keretben. Inkább "adják a 6-os mezt Gavi, Nico, Abde közül valakinek és +1 játékost használhat Xavi a fiatalok közül. Akkor jöhetne többször Balde, Sanz, Akhomach, akárki.
Értem a logikád, de ezt meghúzni korábban nem lehetett. Szépen idejével meg fog történni hogy elengedjük Puigot, mivel nem fejlődik, és akkor átveszik a helyét.
De nem megy egyik napról a másikra. Fogadok hogy ötleted se volt ki Gavi/Abde még pár hónapja, és ha nyáron azzal kezdik hogy Puig el és pl. Abde lesz az új 6os akkor az lett volna a baj hogy mekkora szégyen hogy egy ismeretlen 0 senki 6osban rohangál. + regisztráció és sapka és stb ahogy működik elvileg nem is lehetett volna vagy igen?

Elég egyértelmű hogy ez Puig utolsó esélye, Xavival. Sajnos ahogy féltük, ez már túl késő. Egy játékos nem ülhet ennyit a padon, úgy tűnik kinyírta a karrierjét azzal hogy szándékosan maradt egy vert helyzetben és Koeman alatt kifingott teljesen. Pech, sajnálom a srácot. 19-22 éves kor között játszani kell, nem 90 perceket, de játszani kell rendszeresen. Ő is tökösen indított mint Gavi és Perdi, sőt, még aktívabban és támadóan, kreatív volt és mindig történt valami a pályán ha jött. De ma már ebből nem sok maradt, néha-néha megvillan egy okos fordítással vagy mozgással szóval látszik hogy tudja ő ezt, de nem elég gyakan csinálja ezt, és cserébe sok a hiba. Ez utóbbi kettőből leszűrhatő hogy nem képességgel van baj, hanem fejben. Nem volt a pályán amikor sok minden be kell hogy rögződjön, amikor megtanulhatja mik a határok a profi élvonalbeli fociban, mi az ami még mehet, és mi az ami már nem (pl a flegmán hátra passzolt labdák amikből páradt elrontott). Kár. El kellett volna mennie kölcsönbe Setien után.

Nyáron neki is vége ha csak nem fordul nagyot a világ.
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2022.01.05. 23:24:03

sansz írta:
2022.01.05. 23:18:52
Troym írta:
2022.01.05. 22:19:36
. A szerződése 2023-ban jár le, kövezzen meg akárki, de én most adnám el egy Levante szintű csapatnak 3-5 millió euróért.
Ez szép és jó és igazad is van, de szerintem ez kb lehetetlen. Meg neki kicsi a fizetése,ha eladnánk,azzal csak ő nyerne. Nekünk a padra azért jó.
Pont ez az, szerintem nem jó oda. Már lassan tetszőleges középpályás a B-ből megugorja a szintjét, de elfoglal egy helyet a 25 fős felnőtt keretben. Inkább "adják a 6-os mezt Gavi, Nico, Abde közül valakinek és +1 játékost használhat Xavi a fiatalok közül. Akkor jöhetne többször Balde, Sanz, Akhomach, akárki.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 843
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2022.01.05. 23:18:52

Troym írta:
2022.01.05. 22:19:36
. A szerződése 2023-ban jár le, kövezzen meg akárki, de én most adnám el egy Levante szintű csapatnak 3-5 millió euróért.
Ez szép és jó és igazad is van, de szerintem ez kb lehetetlen. Meg neki kicsi a fizetése,ha eladnánk,azzal csak ő nyerne. Nekünk a padra azért jó.
Koeman nyíltan elmondta neki,hogy menjen kölcsönbe valahová,mert kellenek neki a percek, de azt ő nem fogja tudni megadni neki. Bizonyítson egy-két évet valahol és ha jó, visszakerülhet.
Szerintem 100ból 99 fiatal megtette volna. Puig 20 évesen inkább a padot választotta, ami az edző felé egy pimasz beintés volt, tehát még kevesebb esély volt a játékára.
Most,hogy egyértelműen nem szint Xavinak sem a srác,mégis hogyan vennék rá, hogy engedje meg,hogy eladják? Padra küldik? Na és?

Amúgy én továbbra is azt gondolom,hogy nem a fizikumával van a gond, tud ő nagyot is lőni, hanem,hogy fékeveszett csikó. Nem ismerem, de pár hónapja még egy haverkával azért kapta el a rendőr, mert a járdán ketten együtt marhulva rollereztek.
Ösztönös srác, tök jó,hogy spontán, de ha nem hallgat az edzőre, az nem jelent jót. Koeman vaskalapos, ráadásul a rosszabb,wllenszenvesebb fajta, de az edzőre nem hallgatás minden más edzőnél is a legfőbb bűnök egyike és senki nem tolerálja.

Szerintem ő fegyelmezettséggel és sok munkával lehetne Barca szint (mármint nem csak a mostanié) de ehhez lehet nincs a világon olyan edző,aki ezt kihozná belőle.

Ami még fura, hogy Koeman elküldésekor összesen ketten örvendeztek nyilvánosan, bár nem durván. Az egyik Ő, a másik Mingu. Oké, előbbi nem romlott, de nem is javult, Xavi sem számol vele. De Mingu nem volt ennyire béna Koeman alatt, sőt. Én végig arra gondoltam,hogy szűrő bulldogként jó volna kipróbálni, előrébb léphetne, de Xavi annyira nem számol vele,hogy már inkább feladja a jobbszélt,minthoghy betegye. Ha kap lehetőséget,akkor pedig botrányosan rossz,amilyen azért nem volt.
Szerintem mindkettejüknek nagy pofáraesés volt ez a pár hónap és mindkettejük érdeke az lenne,hogy elmenjenek. Ha okosan döntenének és fejlődnének,akár egyszer vissza is jöhetnének, de nagyon csalódnék pozitívan,ha tudnának okosan dönteni.
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2022.01.05. 23:16:53

Ez a Sanz nevű srác bőven jó lenne a helyére a cserepadra.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
Xavier Hernandez
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 265
Csatlakozott: 2018.01.04. 22:42:42
Tartózkodási hely: Barcelona

2022.01.05. 23:00:19

Hát ez a srác tényleg egy 0, csak dédelgeti a labdát, oldal és hátrapasszok, random labdaeladások, szegény a nyomába se ér Gavinak vagy Pedrinek, pedig ők se kigyúrt, 190 centis gyerekek.
Löni, passzolni nem tud, fizikálisan harmatgyenge, lassú, és különösebben technikásnak se mondanám, csak a cuki frizurája szól mellette.
Feltűnésekor úgy tűnt, több van benne, ebből mára nem sok maradt. Nyilván Koeman sem véletlenül akart megválni tőle.
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2022.01.05. 22:19:36

Idén 23 éves és egy harmadosztályú csapat ellen is az egyik leggyengébb. A szerződése 2023-ban jár le, kövezzen meg akárki, de én most adnám el egy Levante szintű csapatnak 3-5 millió euróért. Ha akkora iránta a bizalom, akkor bele kell tenni valamekkora visszavásárlási lehetőséget az eladási konstrukcióba, de szerintem felesleges. Volt anno a kisebbik Dos Santos, kicsit őrá hajaz a szituáció. Ő is itt próbált befutni 24-25 éves koráig 0 eredménnyel, azán talán 1-2 év Villareal után az MLS-ben játszik.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2022.01.05. 21:46:55

Kegyetlenül megcsömörlött, jelenleg teljesen jogosan az utolsó sorban. Ha akar még valamint, akkor a lehető leghamarabb el kell igazolnia, mert így csak amortizálódik. Szerintem már így is helyreállíthatatlan károkat szenvedett a pályafutása, de ha elmegy a spanyol kis/gyengébb középcsapatba, még valamilyen szinten visszatornázhatja magát. Kicsit Bojan-effektus van nála.
Alcantara írta:
2022.01.05. 21:42:32
A mai meccs tökéletesen megmutatta miért nem játszik senkinél. Lelkes, jól lát, minden másban (fizikálisan, lövőerő, védekezés, gyorsaság) gyenge közepes. Rengeteg az eladott labdája minden meccsen amikor játszik.
Inkább azt mondanám, most valóban indokoltan nem játszik. De tavaly még sokkal ígéretesebb volt, ráadásul a csapaton belül is jóval gyengébb volt a konkurencia.
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3881
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2022.01.05. 21:42:32

A mai meccs tökéletesen megmutatta miért nem játszik senkinél. Lelkes, jól lát, minden másban (fizikálisan, lövőerő, védekezés, gyorsaság) gyenge közepes. Rengeteg az eladott labdája minden meccsen amikor játszik.
Grimaldo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 550
Csatlakozott: 2013.01.20. 19:26:59

2021.12.25. 21:32:44

Kövi meccsre kisárgázta magát Gavi és Busi is,tehát valószűleg kezdeni fog.Továbbá az ellenfél se túl acélos, ha most se fog teljesíteni kb vége az itteni karrierjének szerintem, pláne, hogy pedri visszatérése is a küszöbön.
Válasz küldése