Pedri

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
Avatar
gy
Jugador del Barça
Hozzászólások: 169
Csatlakozott: 2010.07.07. 10:14:16

2023.12.19. 22:21:17

Andris írta:
2023.12.17. 11:23:57
. Ha egészséges marad, nagy lesz.
Karma.... 😔
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7233
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.12.19. 17:54:50

davi10 írta:
2023.12.19. 17:13:18
Fabrizio szerint "muscle overload", idén már nem lesz elérhető.
Őt szerintem Koeman az utolsó és Xavi az első évben közös erővel végleg hazavágták. Januárban felejtsük el Roquét, Guiu mellett abszolút nem égető, ha Xavi meri végre használni. Sajnos legalább két középpályást hozni kéne. Egy magas szintűt meg egy olcsó közepest Fermín mellé a padra. Gavi kiesett, eleve 3 igazi top szint maradt, Pedri nélkül év végéig ki lehet bírni ezt az 1-2 meccset, de nem hiszem, hogyrá hosszú távon lehet számítani... :(
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6657
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2023.12.19. 17:13:18

Fabrizio szerint "muscle overload", idén már nem lesz elérhető.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.12.17. 11:23:57

Szerintem tegnap is voltak olyan labdatartásai, és főleg olyan passzai, labdái, amilyeneket tényleg csak a legjobbaktól lát az ember minden évben.

És szerintem még mindig csak egy 50-60%os Pedrit látunk. Ha egészséges marad, nagy lesz.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21159
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2023.12.16. 14:53:20

Andris írta:
2023.12.16. 11:13:35


Azt gondolom, hogy tehetsegben es kepessegekben boven van ott, ahol Iniesta vagy Xavi. Utobbiak ilyen korban es meg hosszu evekig joforman semmi extrat nem tettek le, soha senki meg nem mondta volna roluk 18, 20, vagy akar 24 evesen, hogy a vilag valaha volt legjobb kozeppalyasaikent emlekeznek majd rajuk. Sztem ennyi idosen meg azt se, hogy akar a valaha volt legjob ezerben benne lesznek.
Kellett nekik a fejlodes, a tanulas, a lehetosegek ezerszamra, es legfokepp az, hogy osszeallt korulottuk egy jol mukodo gepezet, ami kepes volt kiaknazni a tehetseguket.
A két játékos közül Iniesta az, akinek szinte az elejétől végigkövethettem a pályafutását. A világ igazán csak a két legfontosabb gólja után ismerte el, de ez inkább a világ szegénysége. A mai napig a többség nem lát tovább a gólnál, ezért elismertebb játékos Haaland mint KdB vagy Rodri. De aki figyelte Init, az már 2004-ben láthatta, hogy egy rendkívüli játékosról van szó. Sokáig főleg csereként volt használva, de igazi joker volt, ha beállt, jobb lett tőle az egész csapat. Kellett még néhány év, hogy alapkezdő legyen, de Xavi és a prime Deco voltak a kp-n a riválisai. De sokat játszott addig is, ha kellett, akkor más posztokon is, volt ő támadó és vkp. is, és ezeken a posztokon is megállta a helyét. 06-ban a BL-döndtőben ő volt az egyik nyerő csere. Guardiola kezei alatt tudott még szintet lépni, de már előtte is klasszis játékos volt. Xavi szintén, bár az ő első éveire már csak homályosan emlékszem.

Pedri is nagy tehetség, de annyit nem látok benne, mint anno Iniestában. Az pedig, hogy ennyire nyomatjuk a fiatalokat, kell a pénzhiány ésa csapat meggyengülése eredménye is. 10 éve sokkal nehezebb lett volna a Barca kp-ra bekerülni, erről Fabregas vagy Thiago mesélhetnének. A másik dolog, hogy nem mindenki fejlődik ugyanabban az ütemben, vannak korábban, vannak később érő játékosok. Aztán hány olyan játékos volt, aki 18-20 évesen berobbant, aztán megrekedt...
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.12.16. 11:13:35

Komolyan megszamolni sem tudnam mar, hanyszor irtam le azt, hogy a foci egy csapatjatek.
Bizonyos tehetseg, stilus, es pozicio kombinaciojabol kijohet az, hogy meg egy rendkivul ocska csapatban is kimagaslot hoz valaki rendszeresen, de ez extrém ritka szerintem.
Ahhoz, hogy a legjobb kepessegu jatekosok rendszeresen csilloghassanak, olyan csapat kell korejuk, ami jo. Nem vilagvero, nem elit, nem BL top. Nem errol van szo. Csak arrol, hogy ossze vannak szokva, rendben vannak nagyjabol fejben es fizikailag, es elvegzik a munkajukat. Sztem hol ez, hol az, hol tobb dolog mindig is hianyzott es hianyzik a Barcabol, Pedri debutalasa ota egeszen biztos folyamatosan ez a helyzet.

Ennek ellenere volt a sracnak rengeteg jo periodusa, nem csak nehany meccsek.
Meg mindig elkepeszto fiatal, ennek ellenere az egyik leglabdabiztosabb jatekos akit valaha lattunk. Szerintem igenis van dinamika a jatekaban, nem volt az olyan reg, hogy meccsenkent tobszor tort elorefele hihetetlen sebesseggel meg labdavezetessel, meg az se, hogy harom pontokat jelento kenyszeritos meg bombagolokat vert.

Azt gondolom, hogy tehetsegben es kepessegekben boven van ott, ahol Iniesta vagy Xavi. Utobbiak ilyen korban es meg hosszu evekig joforman semmi extrat nem tettek le, soha senki meg nem mondta volna roluk 18, 20, vagy akar 24 evesen, hogy a vilag valaha volt legjobb kozeppalyasaikent emlekeznek majd rajuk. Sztem ennyi idosen meg azt se, hogy akar a valaha volt legjob ezerben benne lesznek.
Kellett nekik a fejlodes, a tanulas, a lehetosegek ezerszamra, es legfokepp az, hogy osszeallt korulottuk egy jol mukodo gepezet, ami kepes volt kiaknazni a tehetseguket.

Hogy Pedri is lesz e olyan sikeres es olyan nagy jatekos, mint Iniestaek, azt az ido es a lehetosegek fogjak eldonteni. Es valljuk be, nem ez a legvaloszinubb, nem lehet mindenki korszakos ikon, egyszeruen tobbnyire maskent alakul az elet, a legnagyobb tehetsegeknek is.

De aki szerint nincs meg hozza a tehetsege, az szerintem vagy vak, vagy nagyon homalyosan emlekszik csak arra, hogy a nagy elodok valojaban milyen skillsettel is kezdtek a palyafutasukat, mivel rendelkeztek alapjaraton.

Az egyetlen dolog, amivel egyetertek, hogy ha folyamatosan ilyen izomproblemai lesznek, akkor megragad orok igeretnek, vagy akr el is tunik a sullyesztoben. Nem lenne peldatlan dolog.

UI: Pedri amugy meg messze nincs fizikailag formaban, ezt a vak is latja. Meg igy is nagyon jo jatekos, es muszaj hogy palyan legyen, de boven elmarad meg a korabbitol. Akinek aranyhal memoriaja van, az irhatja esetleg, hogy nincs kesz erre a jatekra fizikailag, de akinek nincs, az emlekszik, hogy a csapat egyik legmelosabb jatekosa volt, rengeteg vedomunkaval, parharccal, es labdaszerzessel is.
Bar ettol fuggetlenul orulnek neki, ha keves vedekezo feladat es fizikai parharc jutna neki a jovoben. Xavinak es Iniestanak rendkivul keves jutott a sikerkorszakban, nem veletlen domborodtak ki az offenziv fociban hasznalhato skilljeik, nem veletlen lettek kertitorpe alkatuk ellenere minden idok legjobbjai.

Egyebkent szerintem Pedrinek kifejezetten a tamadoharmadbeli jatek lesz az erossege, ehhez vannak a legjobb adottsagai. Csak maradjon egeszseges, es ha nem is alakul kore egy csodacsapat, de valami korrekt stabilizalodjon.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
La Masia1
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2022.09.23. 18:42:36

2023.12.15. 21:59:20

andras953 írta:
2023.12.15. 18:26:58
Ünneprontó leszek.
Szerintem Pedri sajnos fizikailag alkalmatlan a mai futballra. Az első 10 komoly klub csapatába be se férne, sőt le sem igazolnák. Kispályára való. Még szabálytalankodáshoz sincs elegendő ereje, és nincs hozzá gyorsasága sem.
(Tudja ezt ő is, nem véletlenül fogadkozott a nyáron, hogy saját elhatározásból(?) fizikai izomfejlesztő gyakorlatokba kezd. Na ennek eredményét a pályán remekül titkolja.)
Csodaedzőnknek sikerült fizikailag borzasztó erőtlen játékosokkal (Pedri, Gündogan, Fermin) és veszedelmesen lassú játékosokkal (Pedri, Gündogan, Romeu) telepakolni a középpályánkat, röhögve át is fogja játszani őket ezután is minden ellenfél.
Ideje bevallani: túlértékeltük Pedrit.
Amíg ő a szabályos test-test elleni játékban kivétel nélkül alulmarad, és amíg lassúsága miatt a támadásainknál lefutják-leszerelik, védekezésben pedig nem tudja utólérni az ellenfelet, addig nem sokat érünk az átlagon felüli labdaérzékével, játéklátásával és passzaival.
Köszönjük, de nem tudjuk kihasználni ezeket a képességeit, mert erőtlen és lassú, s hiába tudja időnként bravúrosan eljuttatni a labdát a kapunak háttal ácsorgó "csatárainkhoz" , ennek semmi köze ahhoz a focihoz, amit európa top 10 csapata játszik.
Tehát Gündogan egyszerre erőtlen és lassú is... :mrgreen:
Valahogy azért alap emberként elketyegett a lassú és gyenge PL-ben, egy bukdácsoló csapatban, egy Xavihoz hasonló, közismerten kókler edzőnél :lol:
Lehet azért, mert valójában futni mindenki tud és focizni kell tudni...?
Abban lehet igazság nyilván, hogy Pedri azt a terhelést, amit az elmúlt szezonokban kapott, azt nem bírta, és nem bírná hosszabb távon. Ahhoz lehet nem elég erős. Ahogy Gavi is, Fati is, és az összes fiatal, akik tizenéves korban ronggyá vannak hajtva.

"...nem sokat érünk az átlagon felüli labdaérzékével, játéklátásával és passzaival." ??? :shock:
CSAK ÉS KIZÁRÓLAG EZZEL érünk sokat! Ez a három tulajdonság a foci alapja, a játék kulcsa! Pláne a Barcaban.

Ez egy totális tévhit, hogy érdemi különbség lenne a játékosok között fizikailag. Ismétlem, érdemi, mielőtt valaki belekötne. Vannak egyéni különbségek, vannak kiemelkedő egyének fizikailag, de a játékosok 99%-a között marginális, kb. kerekítési érték szintű különbségek vannak.

Aki a spanyol 3. osztályban játszik, szerinted miért ott játszik? Mert a fizikai tulajdonságai alapján nem férne be bármelyik La Liga csapatba? Pont azért játszik ott, MERT NINCSEN átlagon felüli technikai tudása és játékintelligenciája!
A Fradiból miért nem játszik senki a PL-ben? A keret 95%-a mosolyogva beférne bármelyik PL csapatba a fizikai paraméterek alapján. Azért nem ott játszanak, mert FOCIZNI nem tudnak azon a szinten.
Futni, ütközni és fekve nyomni simán.

Amúgy nálam Pedri kb. semmivel nem jobb, mint Riqui Puig lenne azon a poszton.
Szerintem őt a Messivel való játéka eggyel magasabb polcra árazta, mint amilyen valójában.
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.12.15. 19:04:40

Szerintem is viszább kellene vonni, inkább 6-os pozícióba, Gündogant feltolni a helyère, aki lövèsekben ès kulcspasszokban is a csapat legjobbja, kár elvesztegetni vkp-kènt, főleg nem kène 33 èvesen terhelni, amúgy sem kiemelkedő szerelèsekben, ès lassabb is.
Amúgy kövezzetek meg, de ebben is Xavit hibáztatom.
Ki a vkp-s?
Ki van a 3 kp-s közül hátrèbb, előrèbb?
Semmi szervezettsèg nincs a kp-n, egyedül az Atletico meccsen volt kiemelkedő.

Majd ha szervezett lesz a csapat, meg lehet ítèlni Pedrit.
Az elejèn nem láttam sokat benne.
Azután szerelèsekben ès kulcspasszokban ès cselekben is kiemelkedő volt, majd elkezdett gólokat is lőni, kapura lövöldözni, befutni szabad területekre. Ebben a szezonban szinte semmit nem látni tőle, talán csak a kulcspasszai maradtak meg, de teljesen súlytalan, ès nem a testsúlyára gondolok.

De hát mindenki kötetlenül, össze vissza szaladgál a pályán.
andras953
Jugador del Barça
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2020.06.14. 09:35:42

2023.12.15. 18:26:58

Ünneprontó leszek.
Szerintem Pedri sajnos fizikailag alkalmatlan a mai futballra. Az első 10 komoly klub csapatába be se férne, sőt le sem igazolnák. Kispályára való. Még szabálytalankodáshoz sincs elegendő ereje, és nincs hozzá gyorsasága sem.
(Tudja ezt ő is, nem véletlenül fogadkozott a nyáron, hogy saját elhatározásból(?) fizikai izomfejlesztő gyakorlatokba kezd. Na ennek eredményét a pályán remekül titkolja.)
Csodaedzőnknek sikerült fizikailag borzasztó erőtlen játékosokkal (Pedri, Gündogan, Fermin) és veszedelmesen lassú játékosokkal (Pedri, Gündogan, Romeu) telepakolni a középpályánkat, röhögve át is fogja játszani őket ezután is minden ellenfél.
Ideje bevallani: túlértékeltük Pedrit.
Amíg ő a szabályos test-test elleni játékban kivétel nélkül alulmarad, és amíg lassúsága miatt a támadásainknál lefutják-leszerelik, védekezésben pedig nem tudja utólérni az ellenfelet, addig nem sokat érünk az átlagon felüli labdaérzékével, játéklátásával és passzaival.
Köszönjük, de nem tudjuk kihasználni ezeket a képességeit, mert erőtlen és lassú, s hiába tudja időnként bravúrosan eljuttatni a labdát a kapunak háttal ácsorgó "csatárainkhoz" , ennek semmi köze ahhoz a focihoz, amit európa top 10 csapata játszik.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21159
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2023.12.15. 18:17:58

bence0330 írta:
2023.12.15. 15:09:06
Én várnék még. Az utolsó sérülése előtt már a gólokat is szépen lőtte (egészen clutch módon), amellett, hogy felélénkíti a támadójátékot. A visszatérése óta nem annyira jó, de azért a játékot bőven feljavította, sokkal jobban folyik a játékszer. Azt érdemes megnézni, amikor ráakaszkodnak 2-3-an, ő meg egyérintőből rakja ki pontosan valamelyik oldalra, és folyhat a támadás. Sokszor mentünk így át a letámadáson a 3-4 egymást követő jó meccsünkön.


Egyelőre az a gyilkos ösztön hiányzik belőle, amiben pont tavaly fejlődött óriásit. Akkor 16-ról is lőtt párat, meg belülről is, most az ötösről is a társat lesi. De nálam nem kérdés, hogy ez vissza fog jönni, önbizalom kérdése.
A jó időszaka bennem is megmaradt. Eleinte nem kedveltem, mert 90 százalékban biztonsági focit játszott, de akkor elkezdetett látványosan és hatékonyan előrefele is játszani, jöttek a gólok, gólpasszok, kulcspasszok. Benne van az extra, de egy ideje sajnos nem jön ki.

A második bekezdésedhez: legyen úgy, de én nem vagyok ilyen optimista. Az önbizalomhiány nem csak nála probléma, hanem a legtöbb játékosunknál, és nem is mostanában kedződött, a nagy BL-zakók óta rohadunk benne. Mennyi játékosunk volt azóta, akikre azt mondhattuk, hogy rendben lesznek , csak jöjjön meg az önbizalmuk. Aztán csak nem jött meg sajnos. Én pont ettől féltem, és ezért szerettem volna nagyon, ha 2020 nyarán megtörténik a teljes reset, és elkezdődik az építkezés 0-ról. De a 2023 nyaráig kellett várni, hogy kikopjanak az öregek, és addigra sajnos a fiatalokra is ráragadt a vesztes mentalitás.

Néha jön egy-egy jó időszak, amikor reménykedünk, de hosszútávon sem egyéni szinten a játékosok, sem a csapat nem bír kimászni a gödörből, néha mászunk felfelé, de mindig visszaesünk. És ez az a mocsár, amiből igen nehéz kimászni, megtanítani kulcsmeccseket nyerni egy olyan csapatok, amelyek évek óta bukja azokat. Ez egyelőre Xavinak sem megy, kisebb előrelépés történt ugyan Koemanhoz képest, de messze vagyunk még attól, hogy egy mentálisan erős, nyerő csapat legyünk.
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2590
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.12.15. 18:07:21

Amíg a keret tekintélyes részét Romeu, Alonso, SR, Ferran, Raphinha, Felix alkotják, addig nem érzem, hogy bármiben ő lenne a szűk keresztmetszet. Egyszerűen nem kéne belelátni többet, mint ami. Egy tehetséges 20 éves kölyök, aki az elmúlt 2 évből egyet sérült volt, úgyhogy nem kéne mindent ráépíteni és nem tőle kéne várni a nagy feltámadást.
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8566
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.12.15. 17:28:34

A mostani teljesìtmènyben biztosan benne van a sérülés és a kiforratlan, próbàlgatós, meg nem talált jatèkrendszer. Ennél nyilván jobb lesz, ettől függetlenül én továbbra sem vagyok meggyőzve arról, hogy klasszis alapanyag. Hiányzik nekem belőle a dinamikussàg, a minimális erőszakossàg, ami mondjuk Iniestaban megvolt. Sokszor lassúnak, körülményesnek, tutyimutyinak látom, és a csapat hatása teljesen àtragad rà - ha a többieknek nem megy, akkor egyenes arányban romlik le ő is. Másrészt ha sèrülèkeny lesz hosszútávon is, akkor teljesen mind1, hogy mennyire tehetséges.

Azt én is érzem, hogy a labda jobban folyik vele, ez tény. Az is eszembe jut, hogy talán egy mélységi irányító poszt jobban állna neki, mint ez a 8as. Kíváncsi vagyok, hogy nézne ki egy olyan, ahol Pedri mellé szerzünk egy klasszik labdaszerző robotembert és De Jongot tolnànk feljebb.
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.12.15. 15:13:47

gránit írta:
2023.12.15. 14:01:26

Sokáig azt éreztem, hogy ő az új szent tehén, és tényleg az volt, őt nem lehetett kritizálni. Egyre több helyen látom ugyanakkor, hogy megjelentek vele kapcsolatban a kritikus hangok. Én nem vagyok biztos benne, hogy ő a jövő irányítója. Benne azt a statikus tötymörgést látom, amivel te a spanyol iskolát szoktad kritizálni az eredeti cruyffi iskola helyett.

Kérdés, hogy kit kellene szerződtetni. Wirtz szerződése 2027-ig szól, elég nehéz lenne onnan elhozni.
Nem akarok összehasonlítást, nem is tudom minek írom, Kubo ès Xavi Simons elengedèsèt/ vissza nem hozását nagyon sajnálom

Kicsit tènyleg előnyt èlveznek a spanyolok a klubnál.

Hosszútávon válik el, mire megyünk a "spanyolosítással".
Szurkolok Pedrinek, lassan villantania kell, hogy túllèpjen az aranyfiú szerepkörből
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7233
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.12.15. 15:09:06

Én várnék még. Az utolsó sérülése előtt már a gólokat is szépen lőtte (egészen clutch módon), amellett, hogy felélénkíti a támadójátékot. A visszatérése óta nem annyira jó, de azért a játékot bőven feljavította, sokkal jobban folyik a játékszer. Azt érdemes megnézni, amikor ráakaszkodnak 2-3-an, ő meg egyérintőből rakja ki pontosan valamelyik oldalra, és folyhat a támadás. Sokszor mentünk így át a letámadáson a 3-4 egymást követő jó meccsünkön.


Egyelőre az a gyilkos ösztön hiányzik belőle, amiben pont tavaly fejlődött óriásit. Akkor 16-ról is lőtt párat, meg belülről is, most az ötösről is a társat lesi. De nálam nem kérdés, hogy ez vissza fog jönni, önbizalom kérdése.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Saviola
Júdás 2, az áruló
Hozzászólások: 4961
Csatlakozott: 2004.10.08. 20:00:31
Tartózkodási hely: Tolna

2023.12.15. 15:03:06

Én sem látom benne azt a nagy csodát, amit sokan, de én ebben a csapatban kevés emberben. Lehet ez a baj. :D

Gavit is a mentalitása miatt kedvelem, de Őt sem tartom annyira extrának.

A körülöttük felvert hype meg kimondottan zavar, főleg annak fényében, hogy milyen eredményeink vannak.

A másik oldal csodagyereke pl. teljesen jogosan kapott most Golden Boy díjat, mert a hátán viszi madridékat.

Ég és föld a teljesítménye a mi ifjainkhoz képest.
,,Azt hitted, hogy mi történt."
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2462
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.12.15. 14:01:26

Nagybarcelona írta:
2023.12.15. 13:42:58
gránit írta:
2023.12.15. 13:14:47

Semmivel nem javult fel a gólátlagunk, amióta visszatért, sőt, akkor lőttünk 4-5 gólokat, amikor ő nem játszott...
Sőt, az a statisztika is megdőlt, Pedrivel mennyivel jobbak vagyunk. Több helyen arról írtak, hány pontot szereztünk Pedrivel ès nèlküle.

Èrzèkeny tèma, de itt megint az a kèrdès, hogy Pedri ennyit tud, vagy Xavi ennyit tud kihozni belőle.

Lassan feljön majd a "Pedri kèrdès" is, ha így folytatjuk. Szerintem a leglényegesebb (8-as) poszt, mert onnan kellene helyzeteket teremteni, ha már nincs klasszis 10-ünk, de azt nagyon a piacon sem látok.
Yamal talán pár èv múlva, Echeverriről írtam másik topicban.
Na, végre lehet őszintén beszélni erről a témáról.

Sokáig azt éreztem, hogy ő az új szent tehén, és tényleg az volt, őt nem lehetett kritizálni. Egyre több helyen látom ugyanakkor, hogy megjelentek vele kapcsolatban a kritikus hangok. Én nem vagyok biztos benne, hogy ő a jövő irányítója. Benne azt a statikus tötymörgést látom, amivel te a spanyol iskolát szoktad kritizálni az eredeti cruyffi iskola helyett.

Kérdés, hogy kit kellene szerződtetni. Wirtz szerződése 2027-ig szól, elég nehéz lenne onnan elhozni.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7416
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.11.25. 22:12:46

Ugyan csak a második félidőt láttam, de abban nagyon tetszett. Az első félidőben nem tudom milyen volt, majd később megnézem azt a 45 percet.
Szép lefordulások, cselek, az összes támadás rajta folyt keresztül, gördülékenyen, nem lassította le vagy dajkálta feleslegesen. Nekem Gündogannal az a legfőbb bajom, hogy megakadnak rajta a támadások, simán van ideje a védelemnek rendeződni, embereket felvenni. Még ha nem is feltétlenül ugyanaz a poszt, de még De Jonggal is gördülékenyebb a játék mint a némettel.

Remélem mostmár elkerülik a sérülések a srácot.
Forca Barca!!!!
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1060
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2023.11.05. 08:17:02

Megnyugtató, hogy végre újra a pályán volt, fölélénkült a játékunk, és emellett esztétikai élményt jelent látni a finom cseleit, meg ahogy fedezi a labdát.
Csak óvatosan, kedden még nem feltétlenül kell kezdőnek lennie.
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4505
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2023.10.25. 18:19:02

Nekem hamstring rémlik, vagy az tavaly lett volna neki? Azért az nagyon max 3 hét, nekem is volt már sajnos, de nyilván a lehetőség nem egy Barcelona szintű rehab volt. Nagy csodálója vagyok Pedrinek, de fél szezonokat játszik, kár messzemenő elemzésekbe bocsátkozni, sajnos ez a helyzet, és még Dembelet köpködték sokan.
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7233
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.10.25. 02:23:15

csababarca írta:
2023.10.24. 22:33:41
Milyen sérülése van?

Azt már csak halkan jegyzem meg, hogy ha a túlhajtottság számítana kb csak és kizárólag, akkor a játékosok fele Európa szerte már elhullott volna, és félévekig nem játszanának, de erről szó sincs azért.
Hát, azért nem tudom, tudnál-e akár egyetlen játékost mutatni Európában, aki ilyen szinten túl volt játszatva, még fejlődő szervezettel, ezért én nem tudnám annyira ezt a párhuzamot elfogadni. Én nem tudok ilyenről, még megközelítőleg sem. Akik stabilan kezdők elég fiatal koruk óta, az kb a Musiala-Bellingham páros, de inkább csak annyira, mint amennyire nálunk Baldé vagy Gavi, ésszel építették őket, még ha elég hamar is lettek kezdők.
Sőt, amúgy elég kevés tökéletes korban lévő focista játszik 78 meccset egyáltalán egy szezonban, szinte mind kezdőként. Nemhogy 17 évesen. Én nem tudok hasonló esetről saját kútfőből. Biztos létezik, de hihetetlenül ritka lehet 18 év alatt.

A hivatalos: "injury in the right quadriceps". Sajna ennél pontosabbat nem találok.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15446
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.10.24. 22:33:41

Én nem a sérülése miértjére keresem a választ, az lehet a túlhajtottságtól. Erre is megvan a véleményem, mert erre is vannak már vizsgálatok, megelőző edzésmódok egyébként, de mindegy.

Hanem alapvetően azt kérdeztem, hogy milyen sérülése van?
Mert ez érdekelt volna, illetve az, hogy ennek mennyi a felépülési ideje egy fiatal, életerős szervezet esetében.

Ehhez nem kell féloldalnyi nagyértekezéseket írni, egyszerű kérdéseket tettem fel, amikre nem kaptam választ.

Azt már csak halkan jegyzem meg, hogy ha a túlhajtottság számítana kb csak és kizárólag, akkor a játékosok fele Európa szerte már elhullott volna, és félévekig nem játszanának, de erről szó sincs azért.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 607
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2023.10.24. 22:09:22

csababarca írta:
2023.10.24. 15:32:05
De bizony ez mind rossz genetika, mind az edzésmódszerek problémája.
Az nem normális, hogy egész 2023-ban sérült, és nem kontaktól sérült meg, csak hogy reagáljak Gránitra is.
Én inkább a túlhajszoltságnak tudom be a sérülését. Ha a rossz genetika vagy a rossz edzésmódszerek miatt lenne, az hamarabb is kijött volna.
Viszont a rehabilitációs munka nem lehetett túl jó, mert azóta visszatérő nála az izomsérülések.
Jó lenne, ha nem lépne Fati nyomdokába.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7233
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.10.24. 20:13:16

Gavi és Baldé sehol nem voltak Pedri 78(?) meccses szezonjához képest, ahol ráadásul rengeteg volt a 120 perces meccs. Nekünk a kupában is volt 1-2, EB-n is végigtolta a bő két órákat, az olimpiára nem emlékszem... Salah közel 30 évesen tavalyelőtt aranylabda-esélyesként ment ki az Afrikakupára, lejátszott pár hosszabbításos meccset és élőhalottként tért vissza, meg is sérült utána 1-2-szer. És jó korban lévő játékos, aki kevesebbet melózik, mint Pedri, leginkább csak elöl várja a labdákat. Egyszerűen ez sok, még így is.
Ráadásul mindkét másik fiatalt építgettük, lecseréltük folyamatosan, ki voltak rotálva, még ha kicsit tán kevesebbszer is, mint ahogy illene. Pedri megérkezett, Koeman berakta, aztán az olimpia végén a sérülésével került ki a csapatból, és most alig túloztam kicsit. Aztán meggyógyult tavaszra, Xavi berakta, és akkor került ki a végigjátszott meccsek sorából, amikor lesérült. És tényleg mindezt rendes erőnléti edzések, felkészülés, alapozás nélkül...
Szerintem van különbség egy ekkora túlzó kinyiffantás és aközött, ha valaki a korához képest valamennyivel több terhelést kap, mint kéne, mert utóbbit azért meg lehet úszni. Pedriről az egész fórum egyöntetűen írta - meg más platformokon is a szurkolók - hogy szét fogjuk játszatni, és kb elkerülhetetlen a sérülés, csak idő kérdése. Ha valami ennyire megjósolható, arra nem lehet utólag mondani, hogy pech.

Emellett ugye a foci egyre jobban gyorsult, az elmúlt 2-3 évben még kevesebb esélye volt a játékosoknak regenerálódni a covid miatt összecsúszott nemzeti tornák miatt, vagy épp az évközi VB miatt, sűrűbb a naptár. A hosszabbítások is egyre hosszabbak lettek, a tempó meg egyre nagyobb. Szóval ez még csak nem is ugyanaz, mint 30 évvel ezelőtt berakni egy 17 éves gyereket majdnem nyolcvan meccsre. Már eleve túl van kicsit pörgetve a foci, elég embertelenné vált, és akkor ebbe bekerül egy 17 éves gyerek, ennyire durván és hirtelen. Nem mondom, megkapják érte a fizetésüket is, de attól még nem változik meg az emberi szervezet, hogy van mögötte sokmillió euró.

Én tényleg szurkolok, hogy most hagyjunk neki időt, szép lassan építsük vissza, valaki lejjebb írta, hogy Fati-módra. Legyen ideje utolérni magát a testének. Ha kell szerződtessünk valakit olcsón télen, hogy ne legyen akkora szükség rá, úgyis sokan akarnak idejönni, lehet van közöttük minőségi játékos.

Az meg a másik, hogy az izom azért a stresszre is reagál. Amikor minden cikk lehozza, hogy a játékunk Pedritől függ, ő a vezér, stb, az egy tinédzserre elég nagy nyomás, akármilyen érettnek is tűnik ő. Ez is közrejátszhat az izomsérülésekben, legalábbis teljesen nem lehet kizárni.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2462
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.10.24. 20:05:11

Én fordítva látom. A könyöklés például az elmúlt évtizedekben vált nagy divattá. Neymart sem tudom hibáztatni a műeséseiért, olyanokat kap, persze, hogy próbál védekezni valahogy a szerencsétlen. Platini, Maradona, a '80-as években szerintem sokkal kevésbé volt durva a labdarúgás, sőt, néha egy kicsit esetlennek is tűnik mai szemmel (de nem kevésbé élvezhető, sőt, a mai rekordalacsony helyzettel és lövéssel összevetve akkoriban szerintem élvezhetőbbek és mulatságosabbak voltak a meccsek).

Ami meg a terhelést illeti, én nem csodálom, ha ez sok tini focistának sok, összehasonlítva egy Pedrit mondjuk egy vele egykorú pólóssal.
enzonavas
Barça B
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2019.03.14. 08:59:53

2023.10.24. 19:58:42

Majd az Alaves ellen visszatér és a következő meccsen ismét megsérül a Rayo ellen.
Na mindegy. Ennek a szezonnak is annyi (legalábbis Pedri szemszögéből).
Válasz küldése