Pedri

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6840
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.02.28. 22:51:22

Chino írta:
2022.02.28. 22:01:56
Annyira ez nem meglepő, szinte minden meccsen ő futja a legtöbbet, rendre 12 km körül van. Ami durva, hogy emellett 92 passz 93,5 %-os pontossággal, ebből 8 hosszú passz és 8 keresztlabda, Adamaval holtversenyben a legtöbb sikeres csel.

Az pedig szinte lúdbőrőztető volt, ahogy 70 ezer ember skandálta a nevét. Nem tegnap volt utoljára ilyen a Nou Campban.
Igen, de ez még hozzá képest is durva volt. És tényleg amiatt emeltem ki, ami minőséget összekalapált mellette, ami az általad adott statokban is kiviláglik. A tavalyi 12 km-ei is dicséretesek voltak, de ott tényleg csak robotolnia kellett RK alatt. Most meg marad ereje ilyen futómennyiség után még a végén arra a csodaindításra Dembélé felé... amihez kellett fejbeni frissesség, és kőkemény láb is.
Fatit életették a Levante ellen, illetve Gavit az Elche ellen. Szerintem ez volt az összes a post-Messi érában, nekem legalábbis ezek rémlenek csak. :) De lesz ebből még több is az idény végéig, már csak Pedrinek is.
Adamának peche van a nevei szótagszámával :D Szerintem kapott volna már valamelyik szólója után, főleg a középen vezetetteknél.
ter Stegen; Baldé - Christensen - Araujo - Koundé; De Jong - Pedri - Gavi; Dembélé - Lewy - Raphinha
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7333
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.02.28. 22:01:56

bence0330 írta:
2022.02.28. 21:03:22
12,8 km-t futott a meccsen. Oké, Gavi asszem 13 fölé is ment már, de az ne legyen kiindulópont, az a gyerek nem normális. :D Ha azt mondanám, hogy egy 26 éves nagy munkabírású, esetleg színesbőrű játékos védekező középpályás poszton elrobotolgatott ennyit, akkor még hagyján, bár annak is extrém. De ő azért nem csak ide oda futosgált, labdát keresve, hanem komoly minőség is volt ugye benne.
Annyira ez nem meglepő, szinte minden meccsen ő futja a legtöbbet, rendre 12 km körül van. Ami durva, hogy emellett 92 passz 93,5 %-os pontossággal, ebből 8 hosszú passz és 8 keresztlabda, Adamaval holtversenyben a legtöbb sikeres csel.

Az pedig szinte lúdbőrőztető volt, ahogy 70 ezer ember skandálta a nevét. Nem tegnap volt utoljára ilyen a Nou Campban.
Forca Barca!!!!
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6840
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.02.28. 21:03:22

12,8 km-t futott a meccsen. Oké, Gavi asszem 13 fölé is ment már, de az ne legyen kiindulópont, az a gyerek nem normális. :D Ha azt mondanám, hogy egy 26 éves nagy munkabírású, esetleg színesbőrű játékos védekező középpályás poszton elrobotolgatott ennyit, akkor még hagyján, bár annak is extrém. De ő azért nem csak ide oda futosgált, labdát keresve, hanem komoly minőség is volt ugye benne.

Érdekesség, hogy a végsebessége bő 27 km/h körül mozog rendre, kicsit lassabb, mint akár Busquets, de kb olyan profin rejti ezt el, mint Xavi tette, ha nem lenne stat, nem vennénk észre. A robbanékonyság hiányát úgy oldja meg szerintem rendre közeli párharcoknáál, hogy jó ütemben fordulgat le, ha épp előre akar törni, az eszét, a látását, és az ütemérzékét használva.
ter Stegen; Baldé - Christensen - Araujo - Koundé; De Jong - Pedri - Gavi; Dembélé - Lewy - Raphinha
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7333
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.02.28. 09:53:35

Nem tudom mikor volt legutoljára ár/érték arányban ilyen igazolásunk az A-csapatba. Nem volt félrebeszélés, amit mondott róla Jimenez és volt nagyon szomorú, hogy eligazolt. Ráadásul sok kockázat nem volt benne, ez a 20 millió is aprópénz érte. Én mondjuk inkább Xavihoz hasonlítanám, mint Iniestához. Ahogy fedezi a labdát, zseniális hosszú labdákat ad, passzjátékban is magabiztos, de legalábbis inkább ilyen hibrid. Kicsit a gólpasszokat hiányolom tőle, viszont ezt a statot nagy részben a támadók húzták le.
Summa summarum már egy kész zseniális játékos, csak azon izgulok, hogy nehogy úgy járjon, mint Fati a sérülésekkel, mert bármilyen érett is a játéka még mindig rengeteget fejlődhet. Ha utóbbi viszont visszatér és teljesen rendben lesz számolhatunk egy baromi erős fiatal gerinccel, ami a jövőben egy olyan gerincet alkothat, amire nem csak építeni lehet, hanem rosszabb esetben is 2-3 éven belül meghatározhatja az egész csapatot velük újra felkerülhetünk a térképre.

De arra azért vigyázzunk, hogy ne támasszunk felé egyelőre túl nagy elvárásokat, 19 évesen még nem az a feladata, hogy a hátán vigye a csapatot, hanem egy fontos fogaskerék legyen, ami nagy pluszt tud a csapatnak.
Forca Barca!!!!
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2022.02.28. 09:03:19

Nem puffogtatok most jelzőket, ott van az uccsó gól előtti jelenet, az mindent elmond róla. Zseniális labdatartás szűken, majd egy óriási kereszt Dembouznak. Ezekért a megoldásokért érdemes egyáltalán leülni meccset nézni, pazar volt.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6840
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.02.27. 23:22:45

Félelmetes, nem találok szavakat. A válogatottban már mutatott magáról jeleket, de ott sem volt feleilyen jó sem (nyilván nem véletlenül, ilyen szétjátszatással egy 26 éves sem birkózna meg).

Amikor helye van, és induló ember előtte, onnantól kezdve már kb biztos, hogy odateszi a labdát, legyen ez 5 méteres passz, vagy 50.

És már gólokat is képes rúgni. Xavi mindent maximalizál benne.

Megint mi fogjuk alkotni a spanyol válogatott 2/3-át, vele az életn. Ez amúgy a vb-n nekik sem lesz rossz...
ter Stegen; Baldé - Christensen - Araujo - Koundé; De Jong - Pedri - Gavi; Dembélé - Lewy - Raphinha
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21045
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2022.02.27. 23:19:49

Azért itt van némi szelektív memória. Pedri első pillanattól kezdve nagyon jó volt önmagában.
Ügyes gyerek volt, de a holland kezei alatt meg sem közelítette azt a szintet, amit most Xavi alatt játszik. Ő is nagyon sokat nyert az edzőcserével, ahogy sokan mások is.
Avatar
Olcha
Jugador del Barça
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2018.06.28. 19:31:15

2022.02.27. 23:17:09

10/11 pontos a pali. Xavi alatt felrobbant, elképesztő.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6572
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2022.02.27. 23:11:15

Óriási fogás volt ez a gyerek.
Nem is tudok már mit írni róla.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Barcaforever
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3973
Csatlakozott: 2004.10.13. 19:17:18
Tartózkodási hely: Barcelona/Budapest

2022.02.27. 23:10:15

A kis srác olyan szinten god moodban tolja Xavi keze alatt, hogy egyszerűen nem lehet sokszor szavakat találni rá, a labdatartásai eszméletlenek. Vszínűleg Gavi-val együtt fogják a jövő spanyol válogatottjáit is győzelemhez segíteni. És mi lesz még belőle 3-5-7 év múlva, mennyi most 19?
Kép
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 843
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2022.02.22. 17:08:44

Sonoma írta:
2022.02.21. 14:11:45


Pont ezért nem mondtam véleményt Koeman alatt a legtöbb játékosokról, mert a "mester" keze alatt szinte mindenkinek romlott a teljesítménye.
Nem is értettem egyesek miért akartak neki újabb és újabb lehetőséget adni. Szerencsére nem jöttek az eredmények (mire is jöttek volna), de ehhez több komolyabb vereséget kellett elviselni a csapatnak és nekünk.
De legalább már nincs itt.
Azért itt van némi szelektív memória. Pedri első pillanattól kezdve nagyon jó volt önmagában. Még Pedri előtt, Valverde alatt vált igazán lassan totyogóvá a játékunk,ahol csak Messi adott nem biztonsági passzokat. Tekerj vissza a fórumban,volt olyan topik,ahol arról ment a duma,hogy miért halt ki ez a fórum. Hát a játékunk miatt.
Akkor még nem volt Pedri, de pl Busi az egyik leggyengébb volt.
Valverde után a játékunk hullámzó lett, de a legunalmasabb meccsünk is élvezetesebb volt,mint előtte az átlag. A keret instabil volt, sőt, folyamatosan gyengült, mire picit összeállt némi stabilitás(tavaly tavasz) szépen nem kifelé pattantak a labdák a kapufáról és jöttek a pontok, hogy aztán pár hónap múlva megint eldobjunk kb 50 gólt termelő játékost, de azt is a legnagyobb vihart generálva.
Busi kifejezetten Koeman alatt tért magához, de SR is jobb volt.
Ez a spanyol válogatottos dolog is egyszerűen nem igaz.
A maga közegében jobb volt a válogatott, de valójában nem voltak jobbak ott se a játékosok.
Ezen a fórumon is a válogatott játéka miatt Pedrit is sokszor vették elő, de más, spanyol válogatott fórumokon meg aztán tényleg nagyon sokat szapulták.

Pedri akkor működik jól, ha van egy kis területe és előtte vannak az emberek,akiknek érdemben lehet passzolni. Amikor Messi és Busi mellette ácsorogtak, akkor tízből kilenc alkalommal nekik ment az alibi labda. És hasonló volt a válogatottban is, ha körülötte tötymörögnek, akkor Pedri sem volt hasznos.
Ha előre indul három ember(pl Gavi, Auba és Dembele) látványosan szétnyílik a védelem és ez Pedri igazi területe.
Én értem,hogy könnyű mindenért Koemant hibáztatni, de azért na. Idegesítő stílusa van, hát ez tény, és amúgy ez az átlag holland stílus.
Attólmég fél év után hozzá nem vágtak csak úgy Aubákat és spanyol válogatott támadót sem,a premier ligából a kérésére. Milyen újabb lehetőségek? Valójában egyáltalán nem kapott, csak arra kellett, hogy a balhét elvigye abban az időszakban,amikor még a leépítés ment.

Pedri Koeman mellett is top játékos volt, de ő sokszorosan van a társakra utalva, ezen múlik,hogy szidják,vagy éppen imádják. ősszel voltak olyan meccsek,amikor csak LDJ volt ép támadó, mázli,hogy Pedri is sérült volt, különben őt is elzavarták volna.
Most meg éppen dúskálunk a gyors, technikás támadókban, ez Gavi és Pedri kánaánja, de még Businak is egyszerűbb így az élete.

Koeman és Xavit egyszerűen nem lehet összehasonlítani, más volt a klub célja és más volt a stratégia is.
Xavit esetleg jövőre Valverdével lehet összehasonlítani, ha nyáron nem rántják ki Xavi alól is a fél csapatot az utolsó pillanatban (ez esetben lehet majd Koemannal mérni :) )
Avatar
Barcaforever
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3973
Csatlakozott: 2004.10.13. 19:17:18
Tartózkodási hely: Barcelona/Budapest

2022.02.21. 14:52:37

A 80. perc környékén olyan szintű lefordulásokat csinált és olyan passzok végig, h rendesen pislogtam. =D> :lol:
Kép
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 596
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2022.02.21. 14:11:45

LG írta:
2022.02.20. 19:40:17
Nekem Koeman alatt nem tartozott a kedvenceim közé, mert legtöbbször biztonsági játékot hozott, amitől a tököm kivolt már. Aztán az EB-n néztem nagyokat, hogy mennyire jó is tud lenni a srác, most Xavi kezei alatt meg szintén.

Ezért ilyenkből látszik, hogy mekkora fék volt a holland a csapatnak. Már nyáron mondtuk sokan, hogy ha a válogatottban jók a játékosaink, itt meg nem, akkor bizony edzőcsere kell. Aztán ősszel meg is jött, is milyen jól jártunk vele. Kár, hogy a BL ráment, meg a bajnokságban is kaptak egy szép nagy előnyt a riválisok. :(
Pont ezért nem mondtam véleményt Koeman alatt a legtöbb játékosokról, mert a "mester" keze alatt szinte mindenkinek romlott a teljesítménye.
Nem is értettem egyesek miért akartak neki újabb és újabb lehetőséget adni. Szerencsére nem jöttek az eredmények (mire is jöttek volna), de ehhez több komolyabb vereséget kellett elviselni a csapatnak és nekünk.
De legalább már nincs itt.
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6339
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2022.02.21. 10:05:56

Már az előző meccseken is akartam írni, hogy iszonyat jó. Ez nyílván megvolt benne eddig is, de mèlysègben annyival jobb lett a csapat, előrefelè is játszunk sokszor ès ebben Pedri főszerepet játszik egyelőre.
Èlvezet nèzni a passzjátèkát nekem ès a korábban említett labdakezelèst, terelgetèst is.
Kép
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6840
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.02.20. 20:04:31

Engem megvett kilóra a visszatérése óta! Ha nem fejlődne semmit, már akkor is hatalmas erőssége lenne a csapatnak, ha az elmúlt 4-5 meccs reprezentatív volt...
A mai meccsen amúgy lerítt róla, hogy duzzad az önbizalma is, tényleg mindenhonnan zseniális dolgokkal szolgálta ki a társakat, és nagyon sok volt közülük sikeres.
ter Stegen; Baldé - Christensen - Araujo - Koundé; De Jong - Pedri - Gavi; Dembélé - Lewy - Raphinha
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7333
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.02.20. 19:57:44

Nem igazán értem miért adnák Aubanak a gólt. Egyedül a kommentátor lovagolt ezen. Aki mellesleg minimum
olyan vakon volt mint a bíró. A közvetítés alatt Pedrit írták ki, a sajtóban is mindenhol ő van, a transfermarkton is.

Az idei évben talán ő az a játékos a konzisztens kiváló játékot nyújt. Szinte minden meccsen ott van a MOM közelében, főleg, hogy elkezdett sokkal offenzívebben játszani. Néha kicssit Xavira emlékeztet, ugyanúgy fedezi a labdát, képtelenség elvenni tőle.
Csak így tovább, amit eddig nyújt az is nagyon magas szint , az pedig hogy alig 19 csak rátesz egy lapáttal. Kíváncsi vagyok hol lesz 2-3 év múlva.
Forca Barca!!!!
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21045
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2022.02.20. 19:40:17

Nekem Koeman alatt nem tartozott a kedvenceim közé, mert legtöbbször biztonsági játékot hozott, amitől a tököm kivolt már. Aztán az EB-n néztem nagyokat, hogy mennyire jó is tud lenni a srác, most Xavi kezei alatt meg szintén.

Ezért ilyenkből látszik, hogy mekkora fék volt a holland a csapatnak. Már nyáron mondtuk sokan, hogy ha a válogatottban jók a játékosaink, itt meg nem, akkor bizony edzőcsere kell. Aztán ősszel meg is jött, is milyen jól jártunk vele. Kár, hogy a BL ráment, meg a bajnokságban is kaptak egy szép nagy előnyt a riválisok. :(
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3227
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2022.02.08. 13:14:56

brazilfan írta:
2022.02.08. 12:41:44
Csakhogy Pedri nem katalán, nem is Barcelona-nevelés, ráadásul egy évvel később került ide, mint de Jong, egy évvel kevesebb ideje volt „sajáttá” válni.
A szövegkörnyezetben a "kíváló példa" szerepel, senki sem írt olyat, hogy Pedri katalán
Avatar
brazilfan
Capitá del Barça
Hozzászólások: 997
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2022.02.08. 12:41:44

csababarca írta:
2022.02.08. 11:03:42
Amiért az egész klubot körüllengi a kivételezés a sajátjaival szemben.
Erre most kiváló példa Busquets-DeJong teljesítménye, és ennek megítélése.
Próbálj már meg érdemi hozzászólást tenni kötekedések helyett. Viszont, ha nem az vezérel, akkor szövegértelmezés kicsit koncentráltabban. Így alakulnak az értelmetlen viták. Alcantara

Csakhogy Pedri nem katalán, nem is Barcelona-nevelés, ráadásul egy évvel később került ide, mint de Jong, egy évvel kevesebb ideje volt „sajáttá” válni.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3227
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2022.02.08. 12:36:49

csababarca írta:
2022.02.08. 11:03:42
Amiért az egész klubot körüllengi a kivételezés a sajátjaival szemben.
Hát bizony kevés top klubról lehet elmondani, hogy foglya a saját fiainak.

Túl szép is lenne, ha csak Pedri értékelése adna alapot a vélemények ütköztetéséhez.
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4460
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2022.02.08. 12:25:50

csababarca írta:
2022.02.08. 11:03:42
Amiért az egész klubot körüllengi a kivételezés a sajátjaival szemben.
Erre most kiváló példa Busquets-DeJong teljesítménye, és ennek megítélése.

De mindegy, mint írtam nincs jelentősége, főleg egy ilyen meccs után.
Fati is egy remek példa erre. Világ legnagyobb tehetsége, közben 10 meccset ha lejátszik...
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2022.02.08. 11:03:42

MatyiG írta:
2022.02.08. 07:47:29
Miért lenne reszlehajlas a szerkesztőség pontozasaban?
Amiért az egész klubot körüllengi a kivételezés a sajátjaival szemben.
Erre most kiváló példa Busquets-DeJong teljesítménye, és ennek megítélése.

De mindegy, mint írtam nincs jelentősége, főleg egy ilyen meccs után.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6840
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.02.08. 08:45:19

Az osztályzás szubjektív, bárki írná, nem értene egyet vele sok ember. DJ pl tegnap szerintem a legjobbunk volt a középpályán (ha Gavit nem veszem oda), de lehet, hogy az emberek többsége nem értene egyet velem. Alba pontja szintén magas lenne nálam, a gólja sípcsontos volt, és orbitális mázli, amúgy nem volt rossz az elmúlt mérkőzéseihez képest, de 8-as messze nem volt. Pedrinek is volt már ennél sokkal jobb meccse szerintem a visszatérése óta, amire meg 6-ost kapott.

De hát máshogy látjuk, a cikket meg nem 100 ember véleményének átlaga hozza ki, hogy közelebb legyen a legtöbb emberéhez. :) Így mindig lesz nézetkülönbség.

Kár, hogy a google formos szavazásos téma félbeszakadt a meccsek után.
ter Stegen; Baldé - Christensen - Araujo - Koundé; De Jong - Pedri - Gavi; Dembélé - Lewy - Raphinha
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.02.08. 08:24:19

MatyiG írta:
2022.02.08. 07:47:29
Miért lenne reszlehajlas a szerkesztőség pontozasaban?
En se szoktam ilyet erezni. Szinte mindig van akinek az osztalyzataval nem ertek egyet, es minden masodiknal elofordul, hogy nem is ertem es ugy erzem, valamelyikonk tuti nem figyelte elegge alaposan az illetot. De sose ugyanazokrol a jatekosokrol van szo :D
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18357
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2022.02.08. 07:47:29

Miért lenne reszlehajlas a szerkesztőség pontozasaban?
Válasz küldése