Pedri

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.12.15. 18:07:21

Amíg a keret tekintélyes részét Romeu, Alonso, SR, Ferran, Raphinha, Felix alkotják, addig nem érzem, hogy bármiben ő lenne a szűk keresztmetszet. Egyszerűen nem kéne belelátni többet, mint ami. Egy tehetséges 20 éves kölyök, aki az elmúlt 2 évből egyet sérült volt, úgyhogy nem kéne mindent ráépíteni és nem tőle kéne várni a nagy feltámadást.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8563
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.12.15. 17:28:34

A mostani teljesìtmènyben biztosan benne van a sérülés és a kiforratlan, próbàlgatós, meg nem talált jatèkrendszer. Ennél nyilván jobb lesz, ettől függetlenül én továbbra sem vagyok meggyőzve arról, hogy klasszis alapanyag. Hiányzik nekem belőle a dinamikussàg, a minimális erőszakossàg, ami mondjuk Iniestaban megvolt. Sokszor lassúnak, körülményesnek, tutyimutyinak látom, és a csapat hatása teljesen àtragad rà - ha a többieknek nem megy, akkor egyenes arányban romlik le ő is. Másrészt ha sèrülèkeny lesz hosszútávon is, akkor teljesen mind1, hogy mennyire tehetséges.

Azt én is érzem, hogy a labda jobban folyik vele, ez tény. Az is eszembe jut, hogy talán egy mélységi irányító poszt jobban állna neki, mint ez a 8as. Kíváncsi vagyok, hogy nézne ki egy olyan, ahol Pedri mellé szerzünk egy klasszik labdaszerző robotembert és De Jongot tolnànk feljebb.
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.12.15. 15:13:47

gránit írta:
2023.12.15. 14:01:26

Sokáig azt éreztem, hogy ő az új szent tehén, és tényleg az volt, őt nem lehetett kritizálni. Egyre több helyen látom ugyanakkor, hogy megjelentek vele kapcsolatban a kritikus hangok. Én nem vagyok biztos benne, hogy ő a jövő irányítója. Benne azt a statikus tötymörgést látom, amivel te a spanyol iskolát szoktad kritizálni az eredeti cruyffi iskola helyett.

Kérdés, hogy kit kellene szerződtetni. Wirtz szerződése 2027-ig szól, elég nehéz lenne onnan elhozni.
Nem akarok összehasonlítást, nem is tudom minek írom, Kubo ès Xavi Simons elengedèsèt/ vissza nem hozását nagyon sajnálom

Kicsit tènyleg előnyt èlveznek a spanyolok a klubnál.

Hosszútávon válik el, mire megyünk a "spanyolosítással".
Szurkolok Pedrinek, lassan villantania kell, hogy túllèpjen az aranyfiú szerepkörből
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.12.15. 15:09:06

Én várnék még. Az utolsó sérülése előtt már a gólokat is szépen lőtte (egészen clutch módon), amellett, hogy felélénkíti a támadójátékot. A visszatérése óta nem annyira jó, de azért a játékot bőven feljavította, sokkal jobban folyik a játékszer. Azt érdemes megnézni, amikor ráakaszkodnak 2-3-an, ő meg egyérintőből rakja ki pontosan valamelyik oldalra, és folyhat a támadás. Sokszor mentünk így át a letámadáson a 3-4 egymást követő jó meccsünkön.


Egyelőre az a gyilkos ösztön hiányzik belőle, amiben pont tavaly fejlődött óriásit. Akkor 16-ról is lőtt párat, meg belülről is, most az ötösről is a társat lesi. De nálam nem kérdés, hogy ez vissza fog jönni, önbizalom kérdése.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Saviola
Júdás 2, az áruló
Hozzászólások: 4944
Csatlakozott: 2004.10.08. 20:00:31
Tartózkodási hely: Tolna

2023.12.15. 15:03:06

Én sem látom benne azt a nagy csodát, amit sokan, de én ebben a csapatban kevés emberben. Lehet ez a baj. :D

Gavit is a mentalitása miatt kedvelem, de Őt sem tartom annyira extrának.

A körülöttük felvert hype meg kimondottan zavar, főleg annak fényében, hogy milyen eredményeink vannak.

A másik oldal csodagyereke pl. teljesen jogosan kapott most Golden Boy díjat, mert a hátán viszi madridékat.

Ég és föld a teljesítménye a mi ifjainkhoz képest.
,,Azt hitted, hogy mi történt."
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.12.15. 14:01:26

Nagybarcelona írta:
2023.12.15. 13:42:58
gránit írta:
2023.12.15. 13:14:47

Semmivel nem javult fel a gólátlagunk, amióta visszatért, sőt, akkor lőttünk 4-5 gólokat, amikor ő nem játszott...
Sőt, az a statisztika is megdőlt, Pedrivel mennyivel jobbak vagyunk. Több helyen arról írtak, hány pontot szereztünk Pedrivel ès nèlküle.

Èrzèkeny tèma, de itt megint az a kèrdès, hogy Pedri ennyit tud, vagy Xavi ennyit tud kihozni belőle.

Lassan feljön majd a "Pedri kèrdès" is, ha így folytatjuk. Szerintem a leglényegesebb (8-as) poszt, mert onnan kellene helyzeteket teremteni, ha már nincs klasszis 10-ünk, de azt nagyon a piacon sem látok.
Yamal talán pár èv múlva, Echeverriről írtam másik topicban.
Na, végre lehet őszintén beszélni erről a témáról.

Sokáig azt éreztem, hogy ő az új szent tehén, és tényleg az volt, őt nem lehetett kritizálni. Egyre több helyen látom ugyanakkor, hogy megjelentek vele kapcsolatban a kritikus hangok. Én nem vagyok biztos benne, hogy ő a jövő irányítója. Benne azt a statikus tötymörgést látom, amivel te a spanyol iskolát szoktad kritizálni az eredeti cruyffi iskola helyett.

Kérdés, hogy kit kellene szerződtetni. Wirtz szerződése 2027-ig szól, elég nehéz lenne onnan elhozni.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.11.25. 22:12:46

Ugyan csak a második félidőt láttam, de abban nagyon tetszett. Az első félidőben nem tudom milyen volt, majd később megnézem azt a 45 percet.
Szép lefordulások, cselek, az összes támadás rajta folyt keresztül, gördülékenyen, nem lassította le vagy dajkálta feleslegesen. Nekem Gündogannal az a legfőbb bajom, hogy megakadnak rajta a támadások, simán van ideje a védelemnek rendeződni, embereket felvenni. Még ha nem is feltétlenül ugyanaz a poszt, de még De Jonggal is gördülékenyebb a játék mint a némettel.

Remélem mostmár elkerülik a sérülések a srácot.
Forca Barca!!!!
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1012
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2023.11.05. 08:17:02

Megnyugtató, hogy végre újra a pályán volt, fölélénkült a játékunk, és emellett esztétikai élményt jelent látni a finom cseleit, meg ahogy fedezi a labdát.
Csak óvatosan, kedden még nem feltétlenül kell kezdőnek lennie.
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4461
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2023.10.25. 18:19:02

Nekem hamstring rémlik, vagy az tavaly lett volna neki? Azért az nagyon max 3 hét, nekem is volt már sajnos, de nyilván a lehetőség nem egy Barcelona szintű rehab volt. Nagy csodálója vagyok Pedrinek, de fél szezonokat játszik, kár messzemenő elemzésekbe bocsátkozni, sajnos ez a helyzet, és még Dembelet köpködték sokan.
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.10.25. 02:23:15

csababarca írta:
2023.10.24. 22:33:41
Milyen sérülése van?

Azt már csak halkan jegyzem meg, hogy ha a túlhajtottság számítana kb csak és kizárólag, akkor a játékosok fele Európa szerte már elhullott volna, és félévekig nem játszanának, de erről szó sincs azért.
Hát, azért nem tudom, tudnál-e akár egyetlen játékost mutatni Európában, aki ilyen szinten túl volt játszatva, még fejlődő szervezettel, ezért én nem tudnám annyira ezt a párhuzamot elfogadni. Én nem tudok ilyenről, még megközelítőleg sem. Akik stabilan kezdők elég fiatal koruk óta, az kb a Musiala-Bellingham páros, de inkább csak annyira, mint amennyire nálunk Baldé vagy Gavi, ésszel építették őket, még ha elég hamar is lettek kezdők.
Sőt, amúgy elég kevés tökéletes korban lévő focista játszik 78 meccset egyáltalán egy szezonban, szinte mind kezdőként. Nemhogy 17 évesen. Én nem tudok hasonló esetről saját kútfőből. Biztos létezik, de hihetetlenül ritka lehet 18 év alatt.

A hivatalos: "injury in the right quadriceps". Sajna ennél pontosabbat nem találok.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.10.24. 22:33:41

Én nem a sérülése miértjére keresem a választ, az lehet a túlhajtottságtól. Erre is megvan a véleményem, mert erre is vannak már vizsgálatok, megelőző edzésmódok egyébként, de mindegy.

Hanem alapvetően azt kérdeztem, hogy milyen sérülése van?
Mert ez érdekelt volna, illetve az, hogy ennek mennyi a felépülési ideje egy fiatal, életerős szervezet esetében.

Ehhez nem kell féloldalnyi nagyértekezéseket írni, egyszerű kérdéseket tettem fel, amikre nem kaptam választ.

Azt már csak halkan jegyzem meg, hogy ha a túlhajtottság számítana kb csak és kizárólag, akkor a játékosok fele Európa szerte már elhullott volna, és félévekig nem játszanának, de erről szó sincs azért.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 596
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2023.10.24. 22:09:22

csababarca írta:
2023.10.24. 15:32:05
De bizony ez mind rossz genetika, mind az edzésmódszerek problémája.
Az nem normális, hogy egész 2023-ban sérült, és nem kontaktól sérült meg, csak hogy reagáljak Gránitra is.
Én inkább a túlhajszoltságnak tudom be a sérülését. Ha a rossz genetika vagy a rossz edzésmódszerek miatt lenne, az hamarabb is kijött volna.
Viszont a rehabilitációs munka nem lehetett túl jó, mert azóta visszatérő nála az izomsérülések.
Jó lenne, ha nem lépne Fati nyomdokába.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.10.24. 20:13:16

Gavi és Baldé sehol nem voltak Pedri 78(?) meccses szezonjához képest, ahol ráadásul rengeteg volt a 120 perces meccs. Nekünk a kupában is volt 1-2, EB-n is végigtolta a bő két órákat, az olimpiára nem emlékszem... Salah közel 30 évesen tavalyelőtt aranylabda-esélyesként ment ki az Afrikakupára, lejátszott pár hosszabbításos meccset és élőhalottként tért vissza, meg is sérült utána 1-2-szer. És jó korban lévő játékos, aki kevesebbet melózik, mint Pedri, leginkább csak elöl várja a labdákat. Egyszerűen ez sok, még így is.
Ráadásul mindkét másik fiatalt építgettük, lecseréltük folyamatosan, ki voltak rotálva, még ha kicsit tán kevesebbszer is, mint ahogy illene. Pedri megérkezett, Koeman berakta, aztán az olimpia végén a sérülésével került ki a csapatból, és most alig túloztam kicsit. Aztán meggyógyult tavaszra, Xavi berakta, és akkor került ki a végigjátszott meccsek sorából, amikor lesérült. És tényleg mindezt rendes erőnléti edzések, felkészülés, alapozás nélkül...
Szerintem van különbség egy ekkora túlzó kinyiffantás és aközött, ha valaki a korához képest valamennyivel több terhelést kap, mint kéne, mert utóbbit azért meg lehet úszni. Pedriről az egész fórum egyöntetűen írta - meg más platformokon is a szurkolók - hogy szét fogjuk játszatni, és kb elkerülhetetlen a sérülés, csak idő kérdése. Ha valami ennyire megjósolható, arra nem lehet utólag mondani, hogy pech.

Emellett ugye a foci egyre jobban gyorsult, az elmúlt 2-3 évben még kevesebb esélye volt a játékosoknak regenerálódni a covid miatt összecsúszott nemzeti tornák miatt, vagy épp az évközi VB miatt, sűrűbb a naptár. A hosszabbítások is egyre hosszabbak lettek, a tempó meg egyre nagyobb. Szóval ez még csak nem is ugyanaz, mint 30 évvel ezelőtt berakni egy 17 éves gyereket majdnem nyolcvan meccsre. Már eleve túl van kicsit pörgetve a foci, elég embertelenné vált, és akkor ebbe bekerül egy 17 éves gyerek, ennyire durván és hirtelen. Nem mondom, megkapják érte a fizetésüket is, de attól még nem változik meg az emberi szervezet, hogy van mögötte sokmillió euró.

Én tényleg szurkolok, hogy most hagyjunk neki időt, szép lassan építsük vissza, valaki lejjebb írta, hogy Fati-módra. Legyen ideje utolérni magát a testének. Ha kell szerződtessünk valakit olcsón télen, hogy ne legyen akkora szükség rá, úgyis sokan akarnak idejönni, lehet van közöttük minőségi játékos.

Az meg a másik, hogy az izom azért a stresszre is reagál. Amikor minden cikk lehozza, hogy a játékunk Pedritől függ, ő a vezér, stb, az egy tinédzserre elég nagy nyomás, akármilyen érettnek is tűnik ő. Ez is közrejátszhat az izomsérülésekben, legalábbis teljesen nem lehet kizárni.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.10.24. 20:05:11

Én fordítva látom. A könyöklés például az elmúlt évtizedekben vált nagy divattá. Neymart sem tudom hibáztatni a műeséseiért, olyanokat kap, persze, hogy próbál védekezni valahogy a szerencsétlen. Platini, Maradona, a '80-as években szerintem sokkal kevésbé volt durva a labdarúgás, sőt, néha egy kicsit esetlennek is tűnik mai szemmel (de nem kevésbé élvezhető, sőt, a mai rekordalacsony helyzettel és lövéssel összevetve akkoriban szerintem élvezhetőbbek és mulatságosabbak voltak a meccsek).

Ami meg a terhelést illeti, én nem csodálom, ha ez sok tini focistának sok, összehasonlítva egy Pedrit mondjuk egy vele egykorú pólóssal.
enzonavas
Barça B
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2019.03.14. 08:59:53

2023.10.24. 19:58:42

Majd az Alaves ellen visszatér és a következő meccsen ismét megsérül a Rayo ellen.
Na mindegy. Ennek a szezonnak is annyi (legalábbis Pedri szemszögéből).
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2023.10.24. 19:50:12

gránit írta:
2023.10.24. 18:46:05
A labdarúgásban igenis probléma, hogy túlságosan kontaktsporttá vált, ez sajnos szedi is az áldozatait. Ez nem zárja ki azt, hogy a fizikai felkészítésükben is lehet hiba, ezt nem tudom, mert nem vezetek futballedzéseket, ebbe nem látok bele.
Mert ez egy kontaktsport…volt.

Nézd már vissza kérlek a 90-es évek olasz bajnokságát vagy a PL-t, esetleg Maradonat vagy Platinit, h mit kaptak. Ehhez képest a mostani foci balett.

Azt is, h a sérüléseink közül mennyi szület/született durva belépő után és mennyi a “semmiből”?!

Meg azt is, hogy régen mennyi törés volt és most mennyi (most semennyi).

Kislányok sportja lett a mai foci, totálisan elvesztette férfias mivoltát, kamuesések, rinyálások, cicaharcok, mi régen az ilyenekért a könyököst osztottuk, most meg varozgatják.

Ropisportolók…lásd Pedri, hogy ne legyek off.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.10.24. 18:46:05

Troym írta:
2023.10.24. 16:19:38
Ha ez lenne a fő probléma, akkor nem lenne egészséges jégkorongozó, kézi- vagy vizilabdázó. Jégkorong sokkal gyorsabb és keményebb sportág
Jesszus, egy vízilabdás átlagot meg jégkorongos átlagot összevetni egy focista átlaggal elég meredek. Ezt a kort elérve a vízilabdában meg a jégkorongban már olyan szelekció ment végbe, hogy össze sem hasonlíthatók a focistákkal. A tini focisták többségének a fizikai fejlettségéhez képest igenis brutális, amit kap. A jégkorong azért sem jó példa, mert általában nem a lábuk sérül meg, a focistáknak meg általában a lábuk. Egy 200 centis, 100 kilós jégkorongos vagy kosaras sem menne sokra a fizikai felkészítettségével, ha szétrúgnák a lábát, térdét, és a focisták többsége messze nem rendelkezik az ő fizikumukkal. A kosárlabdában például gyakran játszanak bekötött karral vagy maszkban, mert sokszor nem a lábuk sérül meg. Amíg meg jó a lábuk, addig játszanak fáslival, maszkban. De egy fizikailag tökéletesen felkészített kosaras sem tudna mit kezdeni azzal, ha szétrúgnák a lábát, pedig ők sokkal erősebbek, mint a focisták általában. Ha beleszállnak valakinek a lábába, lehet ő akár Shaq vagy Wilt, nem sokat számít.

A labdarúgásban igenis probléma, hogy túlságosan kontaktsporttá vált, ez sajnos szedi is az áldozatait. Ez nem zárja ki azt, hogy a fizikai felkészítésükben is lehet hiba, ezt nem tudom, mert nem vezetek futballedzéseket, ebbe nem látok bele. A ropilábú fiatalok mélyvízbe dobásával mindig szkeptikus voltam, de hát most muszáj, mert nagyon rövid a pad, nagyon szűk a keret.
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.10.24. 16:19:38

gránit írta:
2023.10.24. 13:33:47
Más sportolókat is terhelnek. A focival az a baj, hogy hagyták, hogy kontaktsport legyen. Számomra abszurd, hogy lehet az, hogy valakihez csak úgy odamennek, és belerúgnak. Ez küzdősport. Már annyira megszoktuk, hogy fel sem tűnik, de ha belegondolunk, ez abszurd. Vezeti a labdát, a másik meg odamegy és felrúgja. Kosárlabdában ez kb egy éves eltiltás. Túlságosan is hagyták, hogy a labdarúgás kontaktsport legyen, és szanaszét rugdossák a játékosokat. Egy ropilábú tininek igen könnyű kettétörni a pályafutását. Én keményen beszigorítanék, de sajnos nem ebbe az irányba tartunk, a sérülések meg csak szaporodnak.
Ha ez lenne a fő probléma, akkor nem lenne egészséges jégkorongozó, kézi- vagy vizilabdázó. Jégkorong sokkal gyorsabb és keményebb sportág, utóbbi kettő meg sokkal brutálisabb.
Azért csak nem véletlen, hogy egy átlagos vizilabdás, kézis, jégkorongos, kajakos kb másfélszer akkora és 10-20 cm-el magasabb, mint egy átlagos focista.
Szerintem az edzésmódszerek és felkészítés más, plusz azért csak nem mindegy, hogy egy 18 éves Pedriről, 18 éves Gaviról, vagy 18 éves Rooneyról beszélünk.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.10.24. 15:32:05

De bizony ez mind rossz genetika, mind az edzésmódszerek problémája.
Az nem normális, hogy egész 2023-ban sérült, és nem kontaktól sérült meg, csak hogy reagáljak Gránitra is.

Gavi is és Baldé is nagyon sokat játszik, ez sem érv nálam.
Azt el tudom fogadni, hogy a tavaszi sérülését félremenedzselték, most emiatt óvatosabbak.

Én is azt remélem, hogy kikezelik, ha ehhez ez kell, hogy hónapokig épülget fel, akkor legyen. Mindenestre nekem ez több mint furcsa, de én már csak ilyen kötözködő és pesszimista vagyok:D
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.10.24. 13:33:47

bence0330 írta:
2023.10.23. 23:17:46
Nem sok sportolót terhelnek így túl tinédzserként, ha így lenne, sokkal többen nyomnák a betegágyat.
Én a kosárlabdába látok bele, ott hasonló szinten egy amerikai középiskolás hetente 2-3 meccset játszik, és sokkal többet utazik.

Más sportolókat is terhelnek. A focival az a baj, hogy hagyták, hogy kontaktsport legyen. Számomra abszurd, hogy lehet az, hogy valakihez csak úgy odamennek, és belerúgnak. Ez küzdősport. Már annyira megszoktuk, hogy fel sem tűnik, de ha belegondolunk, ez abszurd. Vezeti a labdát, a másik meg odamegy és felrúgja. Kosárlabdában ez kb egy éves eltiltás. Túlságosan is hagyták, hogy a labdarúgás kontaktsport legyen, és szanaszét rugdossák a játékosokat. Egy ropilábú tininek igen könnyű kettétörni a pályafutását. Én keményen beszigorítanék, de sajnos nem ebbe az irányba tartunk, a sérülések meg csak szaporodnak.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.10.24. 13:00:42

csababarca írta:
2023.10.23. 22:37:50
Köszönöm, hogy rásegítettél fogalmazásból vagy inkább megérthetőségből..... :wink:
Ugyanakkor okosabbak nem lehetünk mindaddig, míg a valódi okokat nem ismerhetjük.
Egészen biztosan van valami ami nem publikus a srác sztorijában.
Amúgy itt van lejjebb még, amit augusztusban írtam.....
Peter írta:
2023.08.24. 15:19:51
örüljünk, ha novembertől lehet vele számolni majd.
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.10.24. 08:42:18

bence0330 írta:
2023.10.23. 23:17:46
csababarca írta:
2023.10.23. 22:37:50
az emberi test nem így működik, hogy túlterheled, és akkor 5 hónapig regenerálódik.
Ha így lenne, nem lennének sportolók.
Nem sok sportolót terhelnek így túl tinédzserként, ha így lenne, sokkal többen nyomnák a betegágyat. Nem mindegy, hogy, mikor, mennyire terheled túl.
Inkább csak focistákat nem terhelik. Egy tornászt, úszót, kajakost simán.
De ott fizikai felkészítés jobb és a genetika sem mindegy, mert Gavi, Balde ugyanazt a terhelést kapja.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.10.23. 23:17:46

csababarca írta:
2023.10.23. 22:37:50
az emberi test nem így működik, hogy túlterheled, és akkor 5 hónapig regenerálódik.
Ha így lenne, nem lennének sportolók.
Nem sok sportolót terhelnek így túl tinédzserként, ha így lenne, sokkal többen nyomnák a betegágyat. Nem mindegy, hogy, mikor, mennyire terheled túl. Nem véletlen, hogy 17 évesen sehol senki nem fog 70+ meccset játszani egy szezonban normális helyen, ez egy 25 éves, ereje teljében lévő játékosnak is tud sok lenni. Fejlődő szervezet, stb. És ha ennek következtében szerez egy kiújulásra hajlamos izomsérülést - ami kb elkerülhetetlen volt ilyen tempóval -, akkor annak eleve sok idő kell, míg helyrejön, és onnantól kezdve a rizikófaktora is sokkal magasabb lesz.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.10.23. 22:37:50

Egyébként neki milyen sérülése van? mert emberek keresztszalagból már lassan visszatérnének.

Én természetesen nem értek egyet veletek, az emberi test nem így működik, hogy túlterheled, és akkor 5 hónapig regenerálódik.
Ha így lenne, nem lennének sportolók.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.10.23. 20:02:47

Éppen ezért írtam, hogy "ha segít, akár januárig sem játszatnám"..... :!:
A sérülés eredetét illetően pedig orvosi szempontból nem tudjuk, ami a gyógyulás tekintetében érdekes, hogy hogyan kezelhető....túlterhelésnek és következményeinek is kellően sokféle változata, kimenetele lehet
Válasz küldése