Ronald Araújo

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6572
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2022.03.09. 13:59:08

Deluigi írta:
2022.03.09. 13:52:59

pedig o sem egy VVD

eleg sokszor teved, nem potolhatatlan

nem akarom kicsinyiteni az erdemeit, tuti tobbet erdemel, mint a masik ket francia, de ne jojjunk csillagaszati osszegekkel

remelem, konszenzusra jutnak vegul
Én valahol azt olvastam, hogy br 6-8 misit szeretne, ha jól tudom kb. ennyit ajanlanánk Kessie-nek is. Azért ezt ne sajnáljuk már tőle.
És amúgy jelenleg kevesebb, mint 1 milliót keres, az egyik legkevesebbet a felnőtt keretben.

Néha hibázgat Ő is, de szerintem ha van pótolhatatlan a jelenlegi keretből, akkor Ő az. Pláne ha figyelembe vesszük, hogy mennyire gyászosan állunk kh poszton így is...
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2022.03.09. 13:52:59

davi10 írta:
2022.03.09. 13:40:44
Hát pedig rohadtul megérdemelne többet, mint a tizenévesek...
pedig o sem egy VVD

eleg sokszor teved, nem potolhatatlan

nem akarom kicsinyiteni az erdemeit, tuti tobbet erdemel, mint a masik ket francia, de ne jojjunk csillagaszati osszegekkel

remelem, konszenzusra jutnak vegul
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6572
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2022.03.09. 13:40:44

soadroli írta:
2022.03.09. 13:04:58
💥 Araujo has rejected Barça's latest contract renewal offer.
💥 Laporta starts to accept that the situation is complicated, and insisted that they will not go over their limits in the salary mass to renew him. They will not offer Araujo more than Pedri or Ansu. [TV3]
Hát pedig rohadtul megérdemelne többet, mint a tizenévesek...
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5137
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2022.03.09. 13:04:58

💥 Araujo has rejected Barça's latest contract renewal offer.
💥 Laporta starts to accept that the situation is complicated, and insisted that they will not go over their limits in the salary mass to renew him. They will not offer Araujo more than Pedri or Ansu. [TV3]
Kép
Jack Napier
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 437
Csatlakozott: 2015.02.01. 16:56:53
Tartózkodási hely: Gotham City

2022.02.19. 14:34:17

Annak ellenére, hogy az idei szezonunk talán legjobb és legfontossab játékosa, sajnos nála is eléggé úgy tűnik, hogy nem igazán egy teljes szezonos játékos akire mindig lehet számítani.
Mivel még viszonylag fiatal ezért remélem helyre tudják majd hozni és nem fog minden 5. meccsen lesérülni. Az lenne a legjobb a csapat számára is ha Ő is olyan tudna lenni hátul egyszer mint Pique akire nem is emlékszem mikor kellett hosszabb ideig meccseket kihagynia főleg a peak évei során.
"8-szor nyertük meg a bajnokságot 11 év alatt! Nem értékeljük ezt annyira, mint amennyire kellene de az évek során majd látni fogjuk mennyire nehéz is volt ezt elérni."- Lionel Messi 2019
Rohamcsiga
Jugador del Barça
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2010.04.28. 23:11:52
Tartózkodási hely: Percenként változó

2022.02.14. 12:35:56

Hivatalos: A ma reggeli tesztek kimutatták, hogy Ronald Araujo bal lábának talpa túlterhelt.
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4460
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2022.02.14. 08:08:54

Andris írta:
2022.02.14. 00:04:16
Állítólag végig ugrándozta a második félidőt a kispadnál, valszeg semmi komoly baja nincs, sztem csütörtökön kezdő lesz. Így is egyetértek a cserével, egyrészt a Napoli meccs fontosabb, mint ez az egy szem bajnoki, másrészt senki se gondolhatta, hogy Ericnek pont ez a nap hozza majd élete eddigi legnagyobb bakiját, és még pontot is veszítünk miatta.

Valahogy én is inkább amolyan "elővigyázatossági" cserét éreztem ebben a dologban. Csúnya nagy rúgást kapott, rosszabbul is végződhetett volna, kell ő a védelembe. Bár hozzá teszem neki sem volt egy extra meccse, de még így is sokkal nagyobb stabilitást ad mint az összes többi védőnk. Piqué csak a sajtóban rutinróka, amit tegnap leművelt az valami nagyon elcsépelt és rossz Benny Hill showra emlékeztetett, Eric pedig sérülése előtt egész jó meccseket hozott, erre tegnap mintha azt sem tudta volna milyen rendezvényen van. Összességébe félelmetesen gyenge a védelmünk, ahol Araújo egy közepes teljesítménnyel is kilóg a sorból.
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8563
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.02.14. 07:04:26

recrea írta:
2022.02.13. 23:58:16
Ezt magyarázd meg kérlek, hogy egy kontakt sportban hogy vigyázol magadra? Én egynéhány meccset lejátszottam életemben, de erre nem sikerült rájönnöm. A másik, a labdát mindig az viszi el, aki keményebben lép oda, na ez a srác ezért nyeri meg a párharcait.
Nekem sem sikerült rajonnom, ahol lehet, ott megsérültem 😀 persze igazad van, inkább csak azt akarom mondani, hogy abban is van egy fejlődési út, hogy tudd, mikor kell és éri meg keményen odalépni és mikor nem, és benne egyelőre érzek egy olyat, mintha időnként feleslegesen vinné el a hév. De lehet hülyeség ez, nem nagyon tudom alatamasztani, csak benyomás. Meg én imádom ettől függetlenül h végre van valaki, aki odalép,es rosszul vagyok a beszari vedoktol, pl Dest.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6840
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.02.14. 00:06:27

https://twitter.com/Polyccio8/status/14 ... l-watch%2F

Baromira berágott a csávóra, elég rendesen nekiment, mikor az Espanolos lement. Ilyenből a Serie A-ban szokott eltiltás lenni néha, attól függően, mit mond, és milyen szavakkal, de itt talán ilyen veszély nem fenyeget.
ter Stegen; Baldé - Christensen - Araujo - Koundé; De Jong - Pedri - Gavi; Dembélé - Lewy - Raphinha
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.02.14. 00:04:16

Állítólag végig ugrándozta a második félidőt a kispadnál, valszeg semmi komoly baja nincs, sztem csütörtökön kezdő lesz. Így is egyetértek a cserével, egyrészt a Napoli meccs fontosabb, mint ez az egy szem bajnoki, másrészt senki se gondolhatta, hogy Ericnek pont ez a nap hozza majd élete eddigi legnagyobb bakiját, és még pontot is veszítünk miatta.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6713
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2022.02.13. 23:58:16

Zozzy 5 írta:
2022.02.13. 23:43:41
Nagyon csípem a lendületét meg a jó értelemben vett agresszivitását, de sztem neki még abban kell fejlődni, hogy tud kicsit jobban vigyázni magára. A hév beleviszi felesleges csínyes szitukba is, amiből aztán ez van.
Ezt magyarázd meg kérlek, hogy egy kontakt sportban hogy vigyázol magadra? Én egynéhány meccset lejátszottam életemben, de erre nem sikerült rájönnöm. A másik, a labdát mindig az viszi el, aki keményebben lép oda, na ez a srác ezért nyeri meg a párharcait.
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8563
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.02.13. 23:43:41

Nagyon csípem a lendületét meg a jó értelemben vett agresszivitását, de sztem neki még abban kell fejlődni, hogy tud kicsit jobban vigyázni magára. A hév beleviszi felesleges csínyes szitukba is, amiből aztán ez van.
Avatar
Olcha
Jugador del Barça
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2018.06.28. 19:31:15

2022.02.11. 18:16:15

Ez a pali fizikálisan elképesztő, valamint tehetséges és alázatos. Többször is említve lett, hogy pályán kívül is példaértékű.
Kiemelten fontos a hosszabbítás vele és szerintem sikerülni is fog.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2022.02.11. 16:53:26

Én nem féltem, többször is jöttek már információk arról hogy esze ágában sincs más klubhoz menni, szóval bármi megtörténhet de róla nehéz elképzelni hogy elmegy oda ahol 2 tál rizzsel többet kap.

Ráadásul azóta is a (focista szinten) csöves évi 800ezer euroért játszik nem is akárhogy, ha csak a pénz érdekelné akkor már rég kiverte volnaa balhét(lásd Moribát aki eközben B-sként a legmagasabb 2 millió/évvel 2-t rúgott a labdába és már fizuemelést követelt)

Plusz itt van a Xavi-Laporta-Alemany faktor, egy újraépülő és ígéretes Barca képe és nem is tudom mióta először azt érezhetjük mi is és a csapat játékosai is hogy igazi vezetőségünk és edzőnk van, nem pedig nagyra nőtt óvodások játszanak fejetlenül klubmenedzsment néven.

Az meg hogy lesz pénz nyártól nem jelenti hogy jelenleg még ne húzná szűkre a gatyát a fizetési sapka, ezért hosszabbítani sem tudunk vele most.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3227
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2022.02.11. 16:19:17

Román szakértő megmozgatta az Araujo topicot.... :lol:
Nincs ma olyan csapat a gömbölyű bolygónkon, ahol ne lenne (lehetne) kezdő a srác, akár 4 akár 3 védős rendszerben.
City, Pool, Ch, PSG , BM tárt karokkal fogadná, majd önmagukhoz bilincselnék és a kulcsot eldobnák jó messzire.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3184
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2022.02.11. 13:45:54

Totálisan egyet értek a román kommentátorokkal, mert Araujo bőven a Barca szintű védők fölött van, fizikai erőben és gyorsaságban is :D
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6572
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2022.02.11. 13:37:41

Deluigi írta:
2022.02.11. 13:20:44
a roman kommentatorok szerint Ara egyaltalan nem Barca szintu vedo

varjuk meg szerintem is, amig bizonyit

ettol fuggetlenul jo fizut adnek neki is, teljesitmeny fuggvenyeben (palyaralepesek, gyozelmek stb)
Fú akkor látom a román tv-ben is keményen megdolgoznak a pénzükért a szakértők :D

Ha valakitől, akkor tőle nem sajnálnám a lét, legjobb védőnk, a legrosszabb napjain is inkább felfelé lóg ki a csapatból és tényleg a szívét kiteszi a pályára.
Ha van érinthetetlen játékos a csapatba, akkor Ő az kell, hogy legyen.

Ha meg anyagiak miatt elengedjük, de jön Haaland az tényleg gáz lesz. De szerintem meg fognak egyezni. Nem tudom ki a srác ügynöke, de gyanítom, hogy nem Moussa Sissoko :D
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6840
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.02.11. 13:37:10

Deluigi írta:
2022.02.11. 13:20:44

a roman kommentatorok szerint Ara egyaltalan nem Barca szintu vedo

Hm. Érdekes, a világ nagy része áradozik róla, a korától eltekintve is.
Sajna a szezon első felében szerintem sem Barca-szintű védő volt, inkább túl jó volt a szintünkhöz... :D De most már ahogy alakulunk, elkezdjük megérdemelni az Urut, csak kell neki hátra minőségi támogatás, mert néha még mindig nem tudja, hova kapjon, rendre 2 ember helyett melózik, és néha két szék közt a földre csücsül, Piqué nem rossz, de sokszor lemarad már, és néha oda kell csúsznia, a jobbszélen meg vagy van épp védő, vagy nincs, és akkor oda kell figyelnie, plusz a saját emberét is fognia kell, meg néha még Alba helyén is be kell foltoznia egy lyukat. Az elmúlt 4-5 meccsünkön volt is, hogy "róla kaptunk gólt", de hát a valóságban jellemzően amiatt történt, mert tényleg rengeteg a dolga, néha lehetetlen feladatokkal.
És mindemellett a gólerősebb játékosaink közé tartozik, kegyetlenül fejez be a kapu előtt, ráadásul rendelkezik az igazi győztes mentalitással is, ha nem lenne a katalán meg, és nem lenne ilyen fiatal, neki kéne adni a csk-szalagot is a habitusa alapján.

Őt mindenáron meg kell tartani. Nem olyan fiatal már, hogy kölyköknek való fizetéssel szórakozzunk, és már Valverde óta bizonyít szünet nélkül.
A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára bence0330 2022.02.11. 13:42:30-kor.
ter Stegen; Baldé - Christensen - Araujo - Koundé; De Jong - Pedri - Gavi; Dembélé - Lewy - Raphinha
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2022.02.11. 13:20:44

Rezisto95 írta:
2022.02.11. 13:17:08
Nem tudom miért, de van egy olyan érzésem, hogy nem fog hosszabbítani, és (Dembelével ellentétben) nála érhető is lesz az ok, ugyanis ha a klubnak van pénze Haalandra, akkor igenis fizesse meg a legjobban teljesítő fiatal belső védőjét is! Araujo már bizonyított hogy lehet rá számítani, nem egy Gavi vagy Nico akik még nem nyújtottak annyit, olyan fizetés kell neki minimum mint ami van Lengletnek. Unalmas már a vezetőség picsogása, hogy a játékosnak tekintettel kell lennie a klub anyagi helyzetére, és egy fiatal játékosnak nem szabad a pénzre gondolnia elsődlegesen. Megjegyzem, barcelonán kívül is vannak jó sportszakmai projektek, és bizony sok játékosnak a megbecsültség szintjét a fizetés jelenti (van benne valami).
a roman kommentatorok szerint Ara egyaltalan nem Barca szintu vedo

varjuk meg szerintem is, amig bizonyit

ettol fuggetlenul jo fizut adnek neki is, teljesitmeny fuggvenyeben (palyaralepesek, gyozelmek stb)
Rezisto95
Jugador del Barça
Hozzászólások: 107
Csatlakozott: 2020.05.18. 15:59:40

2022.02.11. 13:17:08

Nem tudom miért, de van egy olyan érzésem, hogy nem fog hosszabbítani, és (Dembelével ellentétben) nála érhető is lesz az ok, ugyanis ha a klubnak van pénze Haalandra, akkor igenis fizesse meg a legjobban teljesítő fiatal belső védőjét is! Araujo már bizonyított hogy lehet rá számítani, nem egy Gavi vagy Nico akik még nem nyújtottak annyit, olyan fizetés kell neki minimum mint ami van Lengletnek. Unalmas már a vezetőség picsogása, hogy a játékosnak tekintettel kell lennie a klub anyagi helyzetére, és egy fiatal játékosnak nem szabad a pénzre gondolnia elsődlegesen. Megjegyzem, barcelonán kívül is vannak jó sportszakmai projektek, és bizony sok játékosnak a megbecsültség szintjét a fizetés jelenti (van benne valami).
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21044
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2022.01.26. 21:58:39

Erről beszéltem korábban, hogy ha lesznek nagyobb kaliberű igazolások, akik több pénzt fognak keresni, akkor a meglévő húzóemberek is többet kérhetnek - jogosan.
Én is azon a véleményen vagyok, hogy elsősroban a már meglévő értékeinket kell védeni, pl. Araújo-t megtartani bármi áron, és csak utána jöhetnek az új igazolások.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3184
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2022.01.26. 20:08:06

Én azon a véleményen vagyok, hogy ezt a srácot minden áron meg kell tartani, bárkiről szivesebben lemondanék ebből a mostani keretből. A srác erős, gyors, ésszel játszik, fölöslegesen nem lép oda, 16-on belül is kihasználja a testi erejét pont úgy, hogy ne tizi legyen. Szerintem egyébkénr csk-nak is való, amint Piqué és Busi kimegy remélem nem Roberto meg Alba lesz az elsőszámú, hanem ő.

Rengeteg sérüléssel bajlódik, vagyis ha jól rémlik az elmúlt másfél szezonban jó párszor kidőlt ő is. Ha ezek kimaradnak akkor pár év múlva a világ egyik legjobb kh-ja lesz. Kellene mellé még egy hasonló felépítésű védő és többet nem sírnék, hogy hátra is igazoljunk már ÉRTELMESEN, ne a brazil ligából meg a Sevilla lelátójáról.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6840
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.01.26. 19:22:55

davi10 írta:
2022.01.26. 19:11:21
Szerintem simán benne van, hogy elhúzzák nyárig ezt a dolgot, amikor már nagyobb lesz a fizetési sapka is.

Amúgy jelenleg az egyetlen játékos a keretből, aki elé igazából leraknék egy üres szerződést, aztán töltsd ki, ahogy tetszik. Egyértelműen a legjobb formában lévő játékosunk hónapok óta, emellett az egyetlen tényleg megbízható védőnk. Nem mellesleg igazi vezér alkat, én abszolút benne látom a mostani öregek után a kapitányt.
Korrekt. Egy olyan játékos, aki a posztján már most top5 szerintem, ki lehet rakni jobbra, meg balra, ott nyilván csökken a minőség kicsit, főleg a labdakezelése miatt, de így is simán veri azokat, akik helyére kerül. 88. percben benne látni a leginkább a gólt is elöl, ha odajön a feje köré, akkor senki nem fogja kilökni alóla, meg túlugorni. És valóban vezér alkat.
Bevallom, az én gyomrom is nehezen viselné, ha ilyen Robertok gigászi fizuja mellett ő, aki nem is tudom hány pontot hozott nekünk idén elöl és hátul is, ilyen 3 milliókkal szórakozzon. Egyszerűen neki jogosan meg kell kapnia, amit ér, hogy meg legyen becsülve, és hosszútávon megoldja a gondjainkat. Vagy most egy megállapodást, amiben nyártól lesz az emelés, vagy bármi, ahogy meg tudjuk oldani.
ter Stegen; Baldé - Christensen - Araujo - Koundé; De Jong - Pedri - Gavi; Dembélé - Lewy - Raphinha
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6572
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2022.01.26. 19:11:21

Szerintem simán benne van, hogy elhúzzák nyárig ezt a dolgot, amikor már nagyobb lesz a fizetési sapka is.

Amúgy jelenleg az egyetlen játékos a keretből, aki elé igazából leraknék egy üres szerződést, aztán töltsd ki, ahogy tetszik. Egyértelműen a legjobb formában lévő játékosunk hónapok óta, emellett az egyetlen tényleg megbízható védőnk. Nem mellesleg igazi vezér alkat, én abszolút benne látom a mostani öregek után a kapitányt.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6840
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.01.26. 17:32:17

adam.poor írta:
2022.01.26. 17:20:35
Az első ajánlatot visszautasították.
Remélem érzik Laportáék, hogy mekkora a jelentősége a csapaton belül, és nem rajta fognak garasoskodni. Azt mondjuk nem találtam meg, mennyit ajánlottak, de ez szerintem tipikusan annak az esete, amikor a játékos tisztában van a szintjével, és nem akar valami 1-2 milliós tapogatózást elfogadni.
ter Stegen; Baldé - Christensen - Araujo - Koundé; De Jong - Pedri - Gavi; Dembélé - Lewy - Raphinha
Válasz küldése