Ronald Araújo

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 853
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2024.04.18. 01:49:53

Ronaldinho&Barca írta:
2024.04.17. 22:27:48
de azért Araujo nem múlt héten kezdte, én emiatt is haragszok rá, pedig nagyon csípem a stílusát.

Óriási hiba volt és ilyen szinten, ahogy Xavi is említi, végzetes a 11 vs 10 ember, főleg egy összevásárolt psg ellen, ahol egyébként LE elég szépen csinált egy hybrid barcát, még ha a vkp-jük nem is játszott.

Kíváncsi lennék, ha Koundé vagy mondjuk Inigo csinálta volna ezt a pirosat, szerintem égne a virtuális mez itt a fórumon, de Araujo a mi kutyánk kölyke, "benne van". Bosszús vagyok, mert sokkal jobb játékos ennél, és egy uralt előnyben lévő párharcba csinált egy olyan fatális hibát, amivel teljesen megváltoztatta a játék menetét. Araujo egy nagy tehetség, ahogy Pedri is és lehetne sorolni, de ahogy LG írja, a legmagasabb szinten egyik sem bizonyított még. 5 év múlva meg nem azt fogjuk mondani, mennyire jó volt az első meccsen, hanem banálisan össze hozott egy kiállítást és kiestünk.
No, itt azért szerintem az elkeseredettség beszél belőled. Mondj egy védőt, aki soha nem hibázik, pláne, ha ilyen szinten lefutják?

Araujonak nem egy-két jó meccse volt, hanem éveken keresztül a legjobbunk, vagy az egyik legjobbunk volt, hatalmas nyomás mellett, nagyon nagy magabiztossággal.
Puyolt ki ne szerette volna, de Puyolnak ezerszer könnyebb dolga volt, mint Araujonak. Régen nem tette a középpályánkat zsebre minden második csapat(most még a kicsik is! De a PSG középpályát se istenítsük már..) Ez egyértelműen Xavi gyengesége, a középpályásokat nem úgy használja, ahogy ők a legjobbak lennének, mert ragaszkodik a saját ötleteihez.

Én egy ilyen hiba miatt amúgy senkire se fröcsögnék. Hiába volt rossz döntés, ez benne van ilyen helyzetben. Komolyabb hibának tartom, mikor valakit szabadon hagyunk lőni...

Én erről a BL-re tuti nem Araujo hibájaként fogok emlékezni, hanem, hogy Xavi megkapta az évszázad lehetőségét, minőségi játékosokat, türelmet, EL komolyságú bl ellenfeleket, a folyamatosan gyengülő, botladozó PSG-t és nem éltünk vele.
Kicsit úgy érzem, mondjon Xavi bármit, bár elég impotens volt a PSG is, ezt a meccset akkor is elvesztettük volna, ha ezerszer játszuk újra.

Ja és az összevásárolt PSG-t se mi emlegessünk. Akkor a Barca mi? Nem összevásároltuk (vagy kölcsönöztük)valahogy pénz nélkül Ferrant, Inigo Martinezt, Christensent, Raphinhát, Lewát, Cancelot, Koundét, Joao Felixet? Ne legyenek kétségek, az ingyen játékosok pont olyan ingyenesek, mint amennyire ingyen fogja a real megszerezni mBappét. Semmivel sem merítettünk keskenyebb kanállal, mint a PSG, szerintem meg is látszik ez a PSG-n, játékban sem igazán jók.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7167
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.04.17. 22:34:03

Ronaldinho&Barca írta:
2024.04.17. 22:27:48
Kíváncsi lennék, ha Koundé vagy mondjuk Inigo csinálta volna ezt a pirosat, szerintem égne a virtuális mez itt a fórumon, de Araujo a mi kutyánk kölyke, "benne van".
Nem ezért, hanem mert Inigonak ez már a 88. hibája lenne (túloztam), Araujonak meg kb az első komolyabb (ebben is van minimális túlzás). Araujo nem is a mi kutyánk kölyke ráadásul, felnőtt korában vettük meg.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4491
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2024.04.17. 22:27:48

brazilfan írta:
2024.04.17. 20:30:25

Viszont nagyon sokat tett azért, hogy a párizsi meccsen ne kapjunk ki, és legyen remény a továbbjutásra.
Szerintem nem (vagy nemcsak) miatta buktunk el, hanem például a Yamal kiválásával impotenssé lett támadójáték miatt is. Vagy mert képtelenek voltunk elöl tartani a labdát.
Yamal ebben a párharcban nem volt tényező, második meccsen voltak szép megmozdulásai, de első meccsen kb 1 értékelhető nem jegyezhető fel a neve mellé, 1 vs 1-ben megették, elcsomagolták, de azért lenyilatkozza az ő góljával megyünk majd tovább, ebből is látszik fejben hol van pár játékosunk. De ez a baj, hogy szerelmesek vagyunk a saját nevelésbe, és nem tudunk objektíven véleményt alkotni. Jelenleg ebben a csapatban Cubarsi az aki minden héten felteszi az i-re a pontot, az összes többi játékos borzasztó ingadozó teljesítményt nyújt. Valahol rendben, mert fiatalok, vagyis vannak túlnyomóan fiatalok, de azért Araujo nem múlt héten kezdte, én emiatt is haragszok rá, pedig nagyon csípem a stílusát.

Óriási hiba volt és ilyen szinten, ahogy Xavi is említi, végzetes a 11 vs 10 ember, főleg egy összevásárolt psg ellen, ahol egyébként LE elég szépen csinált egy hybrid barcát, még ha a vkp-jük nem is játszott.

Kíváncsi lennék, ha Koundé vagy mondjuk Inigo csinálta volna ezt a pirosat, szerintem égne a virtuális mez itt a fórumon, de Araujo a mi kutyánk kölyke, "benne van". Bosszús vagyok, mert sokkal jobb játékos ennél, és egy uralt előnyben lévő párharcba csinált egy olyan fatális hibát, amivel teljesen megváltoztatta a játék menetét. Araujo egy nagy tehetség, ahogy Pedri is és lehetne sorolni, de ahogy LG írja, a legmagasabb szinten egyik sem bizonyított még. 5 év múlva meg nem azt fogjuk mondani, mennyire jó volt az első meccsen, hanem banálisan össze hozott egy kiállítást és kiestünk.
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21115
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2024.04.17. 21:26:58

markionni írta:
2024.04.17. 20:25:34
De Ramosra az ellenkezoje is igaz volt, szamtalanszor. Meg pedig hogy megteremtette a kulonbseget.

Araujo egyelore nem bizonyitott a legmagasabb szinten. Egy remek vedo, de nyugtaval dicserjuk a napot.
[/quote]

Mi a legmagasabb szint? Az odavágó nem volt az? Azon jó volt. Sok lehetősége eddig nem is volt a legmagasabb szinten, mert annyira gyenge volt körülötte a csapat. 25 éves, még van ideje. Ramos sem ennyi idősen élte a fénykorát.
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2024.04.17. 20:30:25

Leon írta:
2024.04.17. 20:22:23
a tegnapi vétke azért megbocsájthatatlan mert
miatta egy gyakorlatilag megnyert BL elődöntőt buktunk el.
Viszont nagyon sokat tett azért, hogy a párizsi meccsen ne kapjunk ki, és legyen remény a továbbjutásra.
Szerintem nem (vagy nemcsak) miatta buktunk el, hanem például a Yamal kiválásával impotenssé lett támadójáték miatt is. Vagy mert képtelenek voltunk elöl tartani a labdát.
markionni
Capitá del Barça
Hozzászólások: 501
Csatlakozott: 2016.12.12. 12:28:14

2024.04.17. 20:25:34

LG írta:
2024.04.17. 19:50:25
markionni írta:
2024.04.17. 15:38:35

Nem az ilyen meccseken dol el hogy ki az igazi vilagklasszis jatekos?
Ramos-on is ment már el Klasszikus, BL-párharc, még is Real-legenda. Ha minden rangadón csinálna egy ilyen hibát, az nyilván baj lenne, de eddig ez volt az első.
De Ramosra az ellenkezoje is igaz volt, szamtalanszor. Meg pedig hogy megteremtette a kulonbseget.

Araujo egyelore nem bizonyitott a legmagasabb szinten. Egy remek vedo, de nyugtaval dicserjuk a napot.
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2587
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2024.04.17. 20:22:23

Én soha nem istenítettem és attól, hogy tegnap hibázott még nem rossz játékos. De nálam a tegnapi vétke azért megbocsájthatatlan mert
miatta egy gyakorlatilag megnyert BL elődöntőt buktunk el. Ráadásul ilyen könnyű ág nem mostanában volt és lesz amin akár a döntőig is el lehetett volna menni.
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21115
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2024.04.17. 19:50:25

markionni írta:
2024.04.17. 15:38:35

Nem az ilyen meccseken dol el hogy ki az igazi vilagklasszis jatekos?
Ramos-on is ment már el Klasszikus, BL-párharc, még is Real-legenda. Ha minden rangadón csinálna egy ilyen hibát, az nyilván baj lenne, de eddig ez volt az első.
Andrsika
Barça B
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2023.01.01. 15:27:06

2024.04.17. 17:24:57

Èn egy meccs alapján nem ítélnem el Araújot. Nálam ő alapjátékos lenne még hosszú évekig! És bocs az offért, de ha elől lewa nem lett volna ennyire önző pl; mielőtt kiállították Arát előtte volt egy ziccere amit felé vágott 13 méterről( persze simán illet volna belőnie), de mellette volt Yamal teljesen üresen, ha lepasszolja sima gól. A második esetnél 4-n mentek kettő ellen akkor meg belelőtte a védőbe… sajnos csatárposzton igen is hiànyzik a klasszis ( nálam kb ez olyan égető lenne mint vkp poszt)
Off bezàr
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2176
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2024.04.17. 16:57:42

bence0330 írta:
2024.04.17. 15:48:06
markionni írta:
2024.04.17. 15:38:35
Nem az ilyen meccseken dol el hogy ki az igazi vilagklasszis jatekos?
Szerintem nem, sok meccs alapján. Tavalyi bajnoki címet el is felejthettük volna nélküle, de tán idáig sem mentünk volna el a BL-ben, még úgy sem, hogy idén kicsit gyengébb volt, mint a korábbi két évben. Nagy meccseken is rendre ott volt, a világ talán legjobb balszélsője pl. talán ha egy klasszikón ment át rajta 1-2 alkalommal. Tegnap nagyot hibázott, igen, nálam nem is a lerántás, az már a jobbik vagy rosszabbik rossz kategória, az inkább, hogy ilyen helyzetbe került/hozta magát.

És csak halkan, ő adta azt a gyönyörű labdát előtte Yamalnak, amiből gól lett. Ezt nem láttam még megemlítve.

Róla csak annyit, hogy van madridista ismerősöm, plusz itt is van néha 1-1, meg néha át is nézek a másik fórumra, még ott is egyöntetű vélemény, hogy ha egy embert irigyelnek innen, akkor az Araujo.
Nem volt ez olyan nagy szabálytalanság, sőt én még abba se vagyok biztos, hogy ezt mindenhol lefújják. Legjobban Araujo-t sajnálom, lelkileg biztos nehéz egy ilyet megemészteni. Nem rúgta fel, az ellenfelét, csak pozíciót akart fogni, az meg rögtön dobta magát. Fura is volt, hogy a Var helyben hagyta a dolgot.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7167
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.04.17. 15:48:06

markionni írta:
2024.04.17. 15:38:35
Nem az ilyen meccseken dol el hogy ki az igazi vilagklasszis jatekos?
Szerintem nem, sok meccs alapján. Tavalyi bajnoki címet el is felejthettük volna nélküle, de tán idáig sem mentünk volna el a BL-ben, még úgy sem, hogy idén kicsit gyengébb volt, mint a korábbi két évben. Nagy meccseken is rendre ott volt, a világ talán legjobb balszélsője pl. talán ha egy klasszikón ment át rajta 1-2 alkalommal. Tegnap nagyot hibázott, igen, nálam nem is a lerántás, az már a jobbik vagy rosszabbik rossz kategória, az inkább, hogy ilyen helyzetbe került/hozta magát.

És csak halkan, ő adta azt a gyönyörű labdát előtte Yamalnak, amiből gól lett. Ezt nem láttam még megemlítve.

Róla csak annyit, hogy van madridista ismerősöm, plusz itt is van néha 1-1, meg néha át is nézek a másik fórumra, még ott is egyöntetű vélemény, hogy ha egy embert irigyelnek innen, akkor az Araujo.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
ocsike83
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 288
Csatlakozott: 2022.01.05. 21:10:37
Tartózkodási hely: Győr

2024.04.17. 15:46:34

markionni írta:
2024.04.17. 15:38:35
Nem az ilyen meccseken dol el hogy ki az igazi vilagklasszis jatekos?
Mert ez eddig kérdés volt? Ha ő nincs, sehol nem lennénk ebben az évben.
Nem lehet tőle sem várni, hogy 100 helyzetből 101-szer is jól döntsön.
Jó, hogy nem 1 hiba alapján kell valakit megítélni. Elég negatív lenne az összkép akkor.
Valdes - Puyol, Touré, Pique, Sylvinho - Iniesta, Busquets, Xavi - Henry, Eto'o, Messi
markionni
Capitá del Barça
Hozzászólások: 501
Csatlakozott: 2016.12.12. 12:28:14

2024.04.17. 15:38:35

ocsike83 írta:
2024.04.17. 15:23:22
Leon írta:
2024.04.17. 12:44:36
Csodálkozom, hogy a tegnap este "hőséről" itt még nem írt senki. A tegnapi húzásával tönkretett egy akár jól is végződhető szezont. :evil:
Remélem téged otthon, vagy a munkahelyeden nem egy hibád alapján ítélnek meg.

Olyanok vagytok, mint eső után a csigák.

Hogyan lehet a, hogy valakit múlt héten istenítetek, most meg elzavarnátok melegebb éghajlatra?
Nem az ilyen meccseken dol el hogy ki az igazi vilagklasszis jatekos?
Avatar
ocsike83
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 288
Csatlakozott: 2022.01.05. 21:10:37
Tartózkodási hely: Győr

2024.04.17. 15:23:22

Leon írta:
2024.04.17. 12:44:36
Csodálkozom, hogy a tegnap este "hőséről" itt még nem írt senki. A tegnapi húzásával tönkretett egy akár jól is végződhető szezont. :evil:
Remélem téged otthon, vagy a munkahelyeden nem egy hibád alapján ítélnek meg.

Olyanok vagytok, mint eső után a csigák.

Hogyan lehet a, hogy valakit múlt héten istenítetek, most meg elzavarnátok melegebb éghajlatra?
Valdes - Puyol, Touré, Pique, Sylvinho - Iniesta, Busquets, Xavi - Henry, Eto'o, Messi
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7167
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.04.17. 12:49:28

Leon írta:
2024.04.17. 12:44:36
Csodálkozom, hogy a tegnap este "hőséről" itt még nem írt senki. A tegnapi húzásával tönkretett egy akár jól is végződhető szezont. :evil:
Mindenki hibázhat néha. Araujo világklasszis védő, a szezononkénti 2-3 hibája közül egyik pont most jött, nagy pech, de ettől nem lesz kevesebb. Az emberek azért nem felejtik el neki az egész Barcás karrierjében nyújtott döbbenetes teljesítményét, elég csak egy meccset visszamenni, mekkora mentései voltak az odavágón.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2587
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2024.04.17. 12:44:36

Csodálkozom, hogy a tegnap este "hőséről" itt még nem írt senki. A tegnapi húzásával tönkretett egy akár jól is végződhető szezont. :evil:
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7167
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.04.11. 00:23:32

brazilfan írta:
2024.04.10. 23:54:09
Nálam ő volt a legjobb, átjátszhatatlanul, magabiztosan és többször is önfeláldozóan védekezett. Legalább annyira köszönhető neki a győzelem, mint Raphinak, de sokkal nehezebb helyzetekben állt helyt, mint amilyenekben Raphi.
Az elmúlt hónapokban nem mindig volt topon, remélem, hogy a visszavágón is hozni tudja a ma esti formáját.
Igen, ők ketten voltak a toronymagas legjobbak. És nagyon kellett, mert ma Cubarsí kicsit összeomlott a második félidőre. Szerintem az idei relatív gyengélkedésében (ami persze még így is egy erős közepes védő szintje volt a rosszabb napokon) nagy szerepe van/volt annak, hogy ő is kisebb sérüléssel bajlódott tudtommal végig, Chrishez hasonlóan. Remélem ezt a háta mögött hagyta mostansra.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2024.04.10. 23:54:09

Nálam ő volt a legjobb, átjátszhatatlanul, magabiztosan és többször is önfeláldozóan védekezett. Legalább annyira köszönhető neki a győzelem, mint Raphinak, de sokkal nehezebb helyzetekben állt helyt, mint amilyenekben Raphi.
Az elmúlt hónapokban nem mindig volt topon, remélem, hogy a visszavágón is hozni tudja a ma esti formáját.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7405
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.03.25. 16:48:08

Bielsa elengedte a válogatottól, Elefántcsontpart ellen már nem kell játszania.

Nem bánnám, ha néhány másik szövetségi kapitány is így tenne. Néhány játékos már így is hulla a szezon legfontosabb időszakára.
Forca Barca!!!!
NewNagyatyesz
Barça C
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2024.01.14. 23:53:37

2024.01.27. 22:33:17

Értem én, csak mostanában túl sokat hallottuk. Tartom, hogy ő bőven top5 játékos között van a posztján, de ő is szét van esve. Remélem össze tudja kapni magát, mert rá nagy szükségünk lesz a jövőben.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7167
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.01.27. 22:15:24

NewNagyatyesz írta:
2024.01.27. 22:10:57
Nekem ettől a "fel kell emelnünk a fejünket", "önkritikusnak kell lennünk", "vállalnunk kell a felelősséget", "jobban kell koncentrálnunk" dumától van már iszonyat hányingerem. Mondják már egy ideje, annyi változik, hogy mindig más mondja
Minden klub minden játékosa ezt mondja, ha nem megy, ez a bevett szöveg, kár ebbe többet belelátni szerintem. De ja, semmitmondó. Csak nehéz nem semmitmondó dolgokat mondani minden meccs után ugyanazokra a kérdésekre.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
NewNagyatyesz
Barça C
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2024.01.14. 23:53:37

2024.01.27. 22:10:57

Nekem ettől a "fel kell emelnünk a fejünket", "önkritikusnak kell lennünk", "vállalnunk kell a felelősséget", "jobban kell koncentrálnunk" dumától van már iszonyat hányingerem. Mondják már egy ideje, annyi változik, hogy mindig más mondja
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21115
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2024.01.27. 21:49:30

Valóban most van a leggyengébb formájában, mióta az első csapat tagja. Úgy gondolom, hogy ő azért kap kevesebb kritikát, mert nagyon sokat adott már nekünk, volt időszak, amikor konrétan ő heroikus teljesítménye mentett meg minket a totális összeomlástól. Most nála is bejött a hullámvölgy, ezt kimondhatjuk szerintem, de egyelőre még nem aggódok azon, hogy baj lesz sráccal hosszútávon.
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3933
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2024.01.27. 21:40:07

Semmilyen szankció nem ér, ha normális hangnemben írsz. Nem kell előre àldozati szerepben tetszelegni. Mellesleg egyetértek veled, rém gyenge, egy- egy elleni párharcot veszít mostanában rendszeresen. Korábban ez nem volt jellemző.
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2542
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.01.27. 21:31:50

Vállalva bármilyen szankciót igenis leírom:
Iszonyú gyenge a teljesítménye hetek óta, kb az arcsérülése és a Bayern pletyka óta. Most már meccsek óta passzol el labdákat, kapjuk róla a gólokat, de "csak" Kounde és Chris hibái vannak előhozva.
Talán a kapitányi karszalag okozza, de ilyeneket ne nyilatkozzon már.

Araujo: "When Xavi arrived, he had a team that was in the shambles. A team that had lost its DNA, that didn't play with the philosophy. Xavi came and brought back the identity, the desire, what it means to represent this shirt."
Araujo: "We are still alive in the Champions League."

A filizófia szép dolog, csak eredmények nélkül hatástalan és ne legyen már mentség a BL, hogy ma elvérzünk egy kiesőjelölti pozícióban lévő ellen. Hozzáteszem, hogy pont ő részese volt a Koeman-érának is, így a kritika egyúttal önkritika is kéne legyen.
Válasz küldése