Ronald Araújo

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 747
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2024.04.19. 11:32:01

ocsike83 írta:
2024.04.19. 09:14:03
bunga írta:
2024.04.19. 08:58:32
Máshogy látom. Araujo egy középcsapatban a védelem vezére lehet, egy-két hibája elfigadható, mert mindent nem oldhat meg ő sem. Egy fegyelmezett focit játszó klasszis csapatban viszont a pluszai egy részére nincs szükség, a minuszai nem elfogadhatóak.
Ezt fordítsd már le, hogy mi a - és a +?
Évek óta kvázi 2 ember helyett dolgozik

Épp ez az. Egy klassziscsapatban semmi szükség arra, hogy bárki 2 ember helyett dolgozzon. Játssza a saját szerepét, de azt hibátlanul.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7177
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.04.19. 11:04:59

ocsike83 írta:
2024.04.19. 09:14:03
...
Épp a másik mondatban írtam egy mondatot erről, tökéletesen egyetértek (kivéve a bírós résszel, erre nem lehetett nem pirosat adni, fekete-fehér a szabály)
Araujonak ez a zsenije, iszonyat agresszív, de mindig épphogy nem szabálytalan. Ahhoz képest, hogy milyen hátrányból indult, itt is hasonlót próbált, de most túllőtt a célon, hibázott. Ettől még soha az életben nem kérném tőle, hogy vegyen vissza, mert Araujo ettől a világ egyik, ha nem a legjobb védője. Maradjon meg szépen a 100%-os önbizalma, addig klasszis játékos lesz.
Elkövetett egy olyan (tényleg elég nagy) hibát, amiből semmiképp sem kellett volna 4 gólt kapni, lásd millió ellenpélda, kiscsapatok ellenünk is csak 1-2-t kapnak, Milan-Roma, stb), közben meg kulcspasszal járult hozzá egy konkrét gólhoz előre. Még így is lehetett volna győztes ember, ha nem pánikoljuk szét az agyunkat.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
ocsike83
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 290
Csatlakozott: 2022.01.05. 21:10:37
Tartózkodási hely: Győr

2024.04.19. 09:14:03

bunga írta:
2024.04.19. 08:58:32
Máshogy látom. Araujo egy középcsapatban a védelem vezére lehet, egy-két hibája elfigadható, mert mindent nem oldhat meg ő sem. Egy fegyelmezett focit játszó klasszis csapatban viszont a pluszai egy részére nincs szükség, a minuszai nem elfogadhatóak.
Ezt fordítsd már le, hogy mi a - és a +?
Évek óta kvázi 2 ember helyett dolgozik. Olyan csodálatos védőpárosok mellett, mint Pique, EG, Lenglet, korábbi gyatra Kounde, stb. 2 helyen dolgozik, nyilván nagyobb a hibafaktor is.
Az a plusz, hogy próbálja felrúgni a csatároknak a labdát és eladta? Az impotens középpályáról minden visszajön, mindenki háttal akarja átvenni, kb 5 mp-ig van náluk a labda. Persze, h átrúgjuk őket. Cubarsi is ezt csinálja.

Tegyük már bele a mérleg egyik nyelvébe a világ jelenlegi, vagy valaha volt 10 legjobb KH-ját. Hányan nyúltak volna Barcola után? Szerintem 8. A maradék 2 csak azért nem, mert nem is érte volna utol.
A mérleg másik nyelvébe a legjobb 10 bírót. Hány adott volna egy ilyen helyzetben azonnal pirosat?

Gündogan maradjon a saját területén. Ne pofázzon már egy KH-nak, h mit kellene csinálni.
Valdes - Puyol, Touré, Pique, Sylvinho - Iniesta, Busquets, Xavi - Henry, Eto'o, Messi
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 747
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2024.04.19. 08:58:32

LG írta:
2024.04.19. 08:25:01

Ő is azok közé tartozik, aki nagy elhitte magáról, hogy valaki, ami részben igaz is, de egyelőre nagyobb az arc, mint a tudás. És ez eléggé jellemzi a klubot általánosan is. A sikerek idején elszaladt velünk a ló, és azóta sem sikerült újra alázatot tanulni.
Máshogy látom. Araujo egy középcsapatban a védelem vezére lehet, egy-két hibája elfigadható, mert mindent nem oldhat meg ő sem. Egy fegyelmezett focit játszó klasszis csapatban viszont a pluszai egy részére nincs szükség, a minuszai nem elfogadhatóak.
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1046
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2024.04.19. 08:29:03

Araujo most két dolog miatt is elő van véve, a kiállítása és a nyilatkozata miatt. Vele együtt én is úgy gondolom, hogy nemcsak a kiállítás miatt ment el a meccs – bár semmissé tette a kidolgozott taktikát, elvette a kontrázás lehetőségét és irreálissá tette a két csapat közötti különbséget –, hanem voltak egyéb okai is.
Lehetséges, hogy nem ő futballvilág legokosabban nyilatkozó, legjobban kommunikáló játékosa, de nehogy már azon menjen a vita, hogy klasszis védő-e vagy sem; nyilvánvalóan az.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21124
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2024.04.19. 08:25:01

Elsősorban nem a hiba miatt kritizáltuk többen, hanem a nyilatkozata után. Én nem azt vártam tőle, hogy kérjen bocsánatot, hiszen ez benne van, aki dolgozik, hibázik. De hogy még pökhendien neki álljon feljebb, az elég nárcisztikusz személyiségre utal. Főleg, hogy nem ez volt az első ilyen arcoskodása, pl. a Bayern érdeklődésére is sikerült odaböfögnie egy nagyot, aztán mégis a bajorok vannak ott a 4 között ismét. Az sem igaz, hogy a szezonban ez volt az első gyenge meccse, mert a szezon nagy részében gyengén teljesített, csak szent tehénként sokszor nem kapta meg a kritikát.

Ő is azok közé tartozik, aki nagy elhitte magáról, hogy valaki, ami részben igaz is, de egyelőre nagyobb az arc, mint a tudás. És ez eléggé jellemzi a klubot általánosan is. A sikerek idején elszaladt velünk a ló, és azóta sem sikerült újra alázatot tanulni.
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1797
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2024.04.19. 08:11:42

ocsike83 írta:
2024.04.19. 07:20:26
1-2 embernek hányingert keltő az ide leírt véleménye.
Hónapokig istenítitek, hogy nélküle sehol nem lennénk. Most egy hiba miatt úgy beszéltek róla, mint egy utolsó leprásról. Elüldöznétek, máglyán elégetnétek.
Jövőre meg sírtok, hogy az Inigo/Chris - Cubarsi páros semmit sem ér. Hányszor mentette meg Konde, vagy éppen a középpályások (akik semmit nem szűrnek) valagát CSAK ebben az évben?
Mellesleg a gólunk pont egy ilyen, Araujo féle passzból jött. Nyilván ha egyszer bejött, próbálkozik mégegyszer.
Nézzetek már magatokba egy kicsit. Mindig kell valaki, akit éppen aktuálisan lehet ócsárolni. 2 gólos előnynél miért nem álltunk be bunkerfocira? A Real tudta, mit kell tennie. A Roma tegnap tudta 10 emberrel. Mi meg a 30. percben kb elengedtük fejben az egészet, hogy aztán majd Araujo-ra kenjük rá.

Egy kapust/védőt egy hibája miatt megpecsételnek. Olyan Véber Gyurisan: Lewandowskit miért nem kérdezitek meg, hogy hova a ***csába rúgja ki a labdát?

Kicsit olyan érzésen van, mint egy kamionos, akinek van kb 2 millió levezetett km-e baleset nélkül. Egyszer hibázik.....sz*r sofőr emiatt? NEM!

A török meg mielőtt pofázna, próbáljon meg 1-2 támadást megakasztani. Nem ez az elsődleges dolga, de ha ott van, akkor tegye már meg. Spanyol kiscsapatok mennek át rajtunk, mint kés a vajon. Nem hiszem, hogy a City-nél ez volt a módi, hogy az újságíróknak nyilatkozunk mindenfélét az edzőről, taktikáról, csapattársakról.

Továbbra is tartom. Ezt a meccset Párizsban már el kellett volna dönteni, és akkor nem egy hibáról kellene most beszélni.
Tökéletes meglátás Báttya! Csapatsport,így számomra teljesen értelmezhetetlenek az ilyen kijelentések:hogy XY védte meg a hátsóját,húzta ki a sz.rból,rajta ment el.Ilyen a fórum lét,megfigyelhető a játékosok,edzők,taktika,felállás kapcsán is. Valverde sz.r edző mert,csöndes és guggol az oldal vonal mellett,Koeman tényleg az volt,de őt védjük mer' milyen helyzetbe volt szegény,meg legenda,meg nyert királykupát,Xavi idegbeteg,mindenkit megkapott,nem jutott bl csoportkörbe,aztán nem nyerte meg a bl-t. Miért kell ragaszkodni a játékfilozófiához,mé' nem merünk "underdogként" játszani,megpróbáljuk, kiesünk,mé' kellett feladni a labdabirtoklást. Olyan,mint amikor a kaposvári Rákócziban még Waltner Csicsi játékos volt,és egy ipse folyamatosan szapulta,meg ordította a kispad felé:hogy cseréld má' le,aztán a második félidőben gólt szerzett,a koma átszellemült arccal,teljes komolysággal üvöltötte:mondtam,hogy fent kell hagyni! Én már csak kb. 5 ember hozzászólását olvasom el, sajnos nekik meg pont nincs közlési kényszerük,a többit felesleges.
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
ocsike83
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 290
Csatlakozott: 2022.01.05. 21:10:37
Tartózkodási hely: Győr

2024.04.19. 07:20:26

1-2 embernek hányingert keltő az ide leírt véleménye.
Hónapokig istenítitek, hogy nélküle sehol nem lennénk. Most egy hiba miatt úgy beszéltek róla, mint egy utolsó leprásról. Elüldöznétek, máglyán elégetnétek.
Jövőre meg sírtok, hogy az Inigo/Chris - Cubarsi páros semmit sem ér. Hányszor mentette meg Konde, vagy éppen a középpályások (akik semmit nem szűrnek) valagát CSAK ebben az évben?
Mellesleg a gólunk pont egy ilyen, Araujo féle passzból jött. Nyilván ha egyszer bejött, próbálkozik mégegyszer.
Nézzetek már magatokba egy kicsit. Mindig kell valaki, akit éppen aktuálisan lehet ócsárolni. 2 gólos előnynél miért nem álltunk be bunkerfocira? A Real tudta, mit kell tennie. A Roma tegnap tudta 10 emberrel. Mi meg a 30. percben kb elengedtük fejben az egészet, hogy aztán majd Araujo-ra kenjük rá.

Egy kapust/védőt egy hibája miatt megpecsételnek. Olyan Véber Gyurisan: Lewandowskit miért nem kérdezitek meg, hogy hova a ***csába rúgja ki a labdát?

Kicsit olyan érzésen van, mint egy kamionos, akinek van kb 2 millió levezetett km-e baleset nélkül. Egyszer hibázik.....sz*r sofőr emiatt? NEM!

A török meg mielőtt pofázna, próbáljon meg 1-2 támadást megakasztani. Nem ez az elsődleges dolga, de ha ott van, akkor tegye már meg. Spanyol kiscsapatok mennek át rajtunk, mint kés a vajon. Nem hiszem, hogy a City-nél ez volt a módi, hogy az újságíróknak nyilatkozunk mindenfélét az edzőről, taktikáról, csapattársakról.

Továbbra is tartom. Ezt a meccset Párizsban már el kellett volna dönteni, és akkor nem egy hibáról kellene most beszélni.
Valdes - Puyol, Touré, Pique, Sylvinho - Iniesta, Busquets, Xavi - Henry, Eto'o, Messi
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3280
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2024.04.19. 03:17:28

sansz írta:
2024.04.19. 02:33:11
Persze, hogy van különbség, csak arra világítottam rá, hogy hiába mondja valaki, hogy ezt akarta hallani tőle, valójában ezt sem akarta. De amúgy ez egy teljesen irreális elvárás. Fontos, hogy legyen önkritika, legyenek tanulságok, de nem kell itt felszállnia erre a (ön)marcangoló vesztes vonatra, meg bocsánatot kérnie...
Kb 20 oka van annak, hogy nem jutottunk tovább
Az én olvasatomban éppen a sajnáljuk, a szomorúak vagyunk, bocsánatot kérünk, meg az igazi Culé mindíg támogat a vesztes vonal. Araujo erre szállt fel.

Szerintem azért nem irreális elvárás hallani tőlük, hogy mire gondolnak, mert vannak szurkolók akik szeretnének többet megtudni arról, kinek is szurkolnak valójában. Nyilván a pálya az első, de valójában minden játékos saját magát viszi fel a pályára hétről hétre és meccsről meccsre.

A többi 20+ okról nekem is ugyanaz a véleményem.

Gündogan egy szóval sem Araujo nyakába varrja a vereséget, hanem tényszerűen elmagyarázza a dolgokat, majd a következményt, hogy az ilyen hiba megöli a játékodat. Igen, másképp kell játszani emberhátrányban, amiből viszont egyáltalán nem törvényszerűen zakónak kellene következnie.
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 857
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2024.04.19. 02:33:11

Peter írta:
2024.04.19. 01:13:53

Szerintem van különbség, de nyilván mindenki azt gondol, amit akar.
Persze, hogy van különbség, csak arra világítottam rá, hogy hiába mondja valaki, hogy ezt akarta hallani tőle, valójában ezt sem akarta. De amúgy ez egy teljesen irreális elvárás. Fontos, hogy legyen önkritika, legyenek tanulságok, de nem kell itt felszállnia erre a (ön)marcangoló vesztes vonatra, meg bocsánatot kérnie...
Kb 20 oka van annak, hogy nem jutottunk tovább és kb nyolc konkrét játékos(plusz egy edző), akik vagy kihagyták a kihagyhatatlant, vagy elrontják a kulcspasszt, vagy nem ért vissza időben, vagy nem lépett ki, vagy összehozta a 11-est, vagy hisztirohamot kapva rugdosódva kiállíttatja magát ahelyett, hogy higgadtságot és nyugalmat adna a csapatnak... Ebből az egészből Araujo hibája csak egy volt és bármit is fröcsög Xavi, szerintem nem is a legnagyobb. Bármelyik másik aranylábú nem ront, akár simán tovább is jutunk. De én senkitől sem várom, hogy itt kérjenek bocsánatot. Mindenki hibázik, ez benne van, bár amióta Xavi itt van, FDJ és Araujo, de a többiek is még többet is, mint előtte(jobban hullámzik a teljesítményük). De én azt várom el, hogy rázzák meg magukat, kapják össze magukat és egymásnak üzengetés nélkül, önbizalommal telve menjenek neki a Realnak.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3280
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2024.04.19. 01:13:53

sansz írta:
2024.04.19. 00:30:47
Szerintem bármit mondhatott volna, aki úgy gondolja, hogy miatta vesztettünk, annak nyilatkozhatott volna bármit.
Őszintén szólva én anno nagyon untam már Piqué folyamatos bocsánatkéréseit és fogadkozásait...
Araujo 25 éves. Most kezdődhetnek szakmailag a legjobb teljesítményű évei, gyakorlatilag a karrierje csúcsát kezdi megközelíteni, egy megfiatalított csapat meghatározó egyénisége, ha úgy nézzük az egyik alapkő
A 17-19 éves társai előtt mindeképpen példaként álló személyiség. (legalábbis kívülről nézve ilyennek kellene lennie)

Piqué egy visszafordíthatatlanul lecsúszó csapat hulló égitesteként eredendően hiteltelenül nyilatkozgatott, aminek már maximum csak formai jelentősége volt, de legalább azt mondta, ami az adott helyzetben "normális esetben" helyénvaló lett volna.

Szerintem van különbség, de nyilván mindenki azt gondol, amit akar.
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 857
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2024.04.19. 00:30:47

Szerintem bármit mondhatott volna, aki úgy gondolja, hogy miatta vesztettünk, annak nyilatkozhatott volna bármit.
Őszintén szólva én anno nagyon untam már Piqué folyamatos bocsánatkéréseit és fogadkozásait... Nekem nem lett volna szükségem erre Araujotól. Szerintem teljesen korrekt, amit mondott, mégha szépítette egy kicsit, hogy szerinte 50-50, hogy be lehetett fújni.. Szerintem ennél több, de igaza van, hogy nem mindenki fújta volna le. Azt is elismeri, hogy ha már fújt, akkor jogos a piros lap. Gündogannal meg nem óhajt a sajtón keresztül vitatkozni, okosan is teszi.
Gündogánnak meg nem ez az első nagyon buta nyilatkozata. Ne a sajtón keresztül szóljon már be a társainak... Hova vezet ez? Araujo meg a sajtón keresztül kérdezze meg, hogy melyik meccsen fér bele, hogy két méterre pattan el tőle kulcshelyzetben a labda?

Két gólos előnyben voltunk,a PSG nem játszott jól, sőt, szerintem gyengébb volt, mint az első meccsen, nehogymár egy kiállításra fogjuk az egészet. A PSG szurkolók a negyedik gólig be voltak tojva, a játékuk kilátástalan volt, a végefelé is csak az utolsó pillanatban bénáztuk el a helyzeteket.
A negyedik gólnál dőlt el minden, illetve Cancelo amúgy szerintem nagyobbat is hibázott, mint Araujo, mégsem neki szól be Gündogan. Megjegyzem, ne is tegye.
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5165
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2024.04.19. 00:25:05

Araújo's representatives are negotiating with Bayern [TV3]
Kép
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3280
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2024.04.18. 22:17:44

Most ezt a nyilatkozatot valahogyan nem igazán értem...... :mrgreen:

Nagyon nincsen rendben ez az öltöző....a fejekben legalábbis egészen biztosan!
Ha ilyen mentalitás jellemzi az öltöző bármilyen részét, hányadát, akkor nagyobb a baj sokkal, mint amit gondolunk.
Ha valakitől, akkor tőle ilyen - elnézést gyerekek, de szerintem fórum véleménynek sem igazán lenne rendben - nyilatkozatot véletlenül sem vártam volna.

Kiváncsian várom az utózöngéket, finomításokat vagy éppen viharokat, mert van olyan érzésem, hogy ez a sztori még nem ért ezzel véget.
Persze eső után köpönyeg, de azért érdekel majd a folytatás.
Már csak kíváncsiságból is.
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2589
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2024.04.18. 21:40:01

Szánalmas hitvány alak akinek nincs annyi töke, hogy előálljon és aszondja: gyereke ezt el.... tam, sajnálom.
Vigye csak el a Bayern a nyáron aranyáron.
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2549
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.04.18. 20:32:31

Nem az a lényeg, hogy ráverjük a vereséget, holott ez történt.

Önkritika.

Na az nincs. Egy mondatot nagyon hiányolok pont tőle:
"Szeretnék bocsánatot kérni, hogy ilyen helyzetbe hoztam a csapatom, amely jelentősen hozzájárult a kieséshez. "
Szerintem ez a minimum, ha hibázol egy ekkorát.
LG írta:
2024.04.18. 20:31:53
Alázat nem sok van benne sajnos a nyilatkozatai alapján. Ugyanazt a pökhendiséget látom rajta, mint Laportán, Xavin, meg a régi nagy öregeken, akik az utóbbi egy-két évben koptak ki a csapatból. Aggasztó számomra. :|
Teljes mértékben egyetértek.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21124
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2024.04.18. 20:31:53

Alázat nem sok van benne sajnos a nyilatkozatai alapján. Ugyanazt a pökhendiséget látom rajta, mint Laportán, Xavin, meg a régi nagy öregeken, akik az utóbbi egy-két évben koptak ki a csapatból. Aggasztó számomra. :|
Mascherano14
Capitá del Barça
Hozzászólások: 657
Csatlakozott: 2018.01.04. 00:19:27

2024.04.18. 20:05:13

Nagyon rossz üzenet lenne most raverni a kiesést. Neki, a védőknek és a kapusnak minden meccsen tökéletes játékot kell nyújtania, mint egy boxolonak. Majd pár hónap múlva elismeri, hogy ez hiba volt, de most verseny közben nem szabad ezzel nyilvánosan foglalkoznia.
Bezzeg Gundogan számos szinte utolsó emberként eladott labdáját meg a csatárok millió kihagyott helyzetét mindenki elnezi.
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2549
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.04.18. 19:31:20

Hatalmas csalódás egyrészt a gondolkodás nélküli bugyuta mozdulata, de még inkább a felelősséget nem vállaló véleménye. Ő az egyik kapitány, ennél sokkal több felelősségvállalás kell, főleg hogy idén volt már hasonló húzása és hónapokig játszott gyengén.
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 603
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2024.04.18. 17:15:54

bence0330 írta:
2024.04.17. 12:49:28
Mindenki hibázhat néha. Araujo világklasszis védő, a szezononkénti 2-3 hibája közül egyik pont most jött, nagy pech, de ettől nem lesz kevesebb. Az emberek azért nem felejtik el neki az egész Barcás karrierjében nyújtott döbbenetes teljesítményét, elég csak egy meccset visszamenni, mekkora mentései voltak az odavágón.
Ez mind igaz, és nem is kell "eladólistára" meg fekete báránynak megtenni.
De. Nyomatékosan tudatosítani benne, ezt az arcába nyúlok hátulról vagy visszarántom a vállánál "kicsit" stílust el kell engedni, mert újabb kínos kiállítások jöhetnek még. Valószínűleg bepánikolt és nem gondolkodott. Ezen a szinten ilyet nem lehet. Főleg, hogy annyira nem vagyunk erősek, majd jövőre újra megyünk a döntőbejutásért.
Ha kicsit is gondolkodik, a 16-oson belül ugyanezt megpróbálva, "csak" 11-est és sárga lapot kockáztat. Még ez is jobb lett volna.
Itt is jó lenne, ha működnének az automatizmusok (mit lehet, mit nem).
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7177
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.04.18. 16:23:44

Ja, tökmindegy, kinek volt igaza, ilyen nincs. Vagy ha annyira a Madrid a követendő példakép, érdekelne, ott bárki mószerolt-e be bárkit az elmúlt 7-8 évben. Nem követem, lehet volt ilyen, de valahogy kétlem. Ilyet egyszerűen nem szabad csinálni a média előtt, otthon, meg öltözőben teljesen más, bár akkor is kerülném. Olyan ez, mint a tizirúgás, aki kihagyja, ahhoz oda szoktak menni, bátorítani, hátbaveregetik, megölelik, stb. Ugyanez öngóloknál. Ez így van rendjén. Araujo a legjobb játékosunk volt és alighanem lesz is, tegnapelőtt nem volt az.

TS-en és Raphinhán kívül kb bárkit elő lehetne venni valamiért. Még akár őket is, TS top formában védhette volna az átlövést, Raphinha meg valami éles szögből lőhetett egyszer, nyilván egyik sem reális hiba, de bele lehet kötni. A nagyjából egész meccset végigjátszó játékosoknál mind van ilyen. Xavi a kp+kiállítás+Lewy, Koundé is hibázott már nem is tudom, melyik gólnál, Cancelo tizi, Araujo ugye ismert, Cubarsí most tán nem hibázott? Odavágón igen. DJ többször lemaradt, Pedri is, meg általánosságban mindketten körülményesek voltak végig, Gündogan is, és kihagyott egy majdnem ziccert, Lewyről meg hirtelen nem is tudom, melyik megmozdulása nem volt rossz vagy hiba.

Ezt közös összefogással buktuk el, nem Araujo, aki persze hibázott egy nagyot, alighanem a legnagyobb az övé volt (vagy Lewyé), de nem kell ettől még 4 gólt kapni, és nekünk elöl kihagyni a helyzeteket. Nyilván ki fognak békülni, nem lesz ebből gond, de akármennyire a német toronymagasan az idei legjobb játékosunk (utóbbi heteket kivéve), nem értek egyet azzal, amit csinált, és ha valami 0,1% eséllyel választásra kerülne a sor, habozás nélkül Arát választanám, aki 5 év múlva is a legjobbjaink közt lesz, Gündogan meg tán még jövőre, kiegészítőként 2 év múlva.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7407
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.04.18. 16:11:19

Rinku írta:
2024.04.18. 15:15:26
sansz írta:
2024.04.18. 01:49:53
Mondj egy védőt, aki soha nem hibázik, pláne, ha ilyen szinten lefutják?
Nem azzal van itt a baj, hogy hibádzott, mert hibázni mindenki szokott. Hanem nem úgy látom, hogy levonná a konzekvenciát, hogy az hiba volt. Na és ezen el is dőlt a dolog, mert az eredmény az, hogy fog ő még ilyet csinálni, mivel ő nem volt sem guilty, sem responsible. Csupán sad. Kenje a hajára a szomorúságát, ki a szrt érdekel...

"I have certain values that others need to respect." - a török végülis a legmagasabb szinten volt húzóember legalább 10 évig, de hát, mit ért hozzá. A lényeg, hogy a hülyegyereket tisztelni kell, mint a lakótelepi szakadt nadrágos, bömbös pojácákat, akik a panel tetején mutogatnak a mobilba. Azért Ronaldnak is vernék néhány sallert, Lewandowski mellett.
Itt nem azzal van a baj, hogy igaza van-e vagy sem, hanem, hogy ezt nem a média felé kell kommunikálni. Egymás között, az öltözőben meg lehet beszélni. Gündogannak sem rótta fel senki, hogy 15 méterről a kapufát találta el. De akkor elő lehetne venni Cancelot, aki egy ártalmatlan helyzetből csinált büntetőt, Lewyt, aki két helyzetet puskázott el, meg elönzőzte amikor FT és a német is ziccerben volt vagy Koundét, aki gólpasszt adott Mbappénak, Raphinha szintén hagyott ki nagy lehetőséget és lehetne folytatni a sort.
Meg ország-világ előtt szídni a védelmet, hogy miért nem léptek ki Vitinhara (bár tegyük hozzá De Jong(?) pont sprintelt oda csak a lába alatt ment el a labda), mikor még Lewy is hátul volt ő pedig komótosan kocogott vissza.

Ezek mind-mind öltözői témák. Ahogy az sem volt helyes, amikor Koeman nevesített bűnbakokat egy-egy vereség után.

Plusz tegyük hozzá Párizsban Araujo nélkül nem ússzuk meg két góllal, ha nem olyan teljesítményt hoz le nagy eséllyel hátrányból indultunk volna.
Messit ki nevesítette egy Liverpool/Roma után?! Senki. És nem azért mert nem volt ő is nyakig benne, hanem sokszorosát visszaadta.
Ennél már csak a kapussors a hálátlanabb. Ha összehasonlítjuk pl. Lewy is követett el hasonlóan nagy hibákat a maga posztján, csak az nem kerül ennyibe.
Azt pedig nem tudhatjuk, mennyire viselte meg lelkileg. Hogy mit kommunikál kifelé egy dolog. Mondhatja azt is, hogy "szánom-bánom, én vagyok a felelős egy személyben stb." de magában és a társakkal szemben lehet más a véleménye.

Amit én nagyon sajnálok azok a kihaagyott helyzetek, mert ha játékban nem is, de lehetőségek terén nem volt akkora a különbség. Raphinha, Lewy 2x, (3x) Gündogan, elmaradt tizenegyes most így fejből, ami beugrik. Odaát Dembélének, Barcolának és Fabian Ruiznak rémlik. De valaki majd kijavít.
Forca Barca!!!!
Barcahun
Capitá del Barça
Hozzászólások: 573
Csatlakozott: 2020.09.04. 16:09:08

2024.04.18. 15:53:00

Gündogannak teljesen igaza volt, alap szabály azonban nem fikázzuk egymást egy csapatban, így mindkét fél gyönyörű barom számomra :D
Az kemény azért nem érzi felelősnek magát, de tény jövőhéten elmehet a törökön is egy meccs és így tovább, tényleg kinyírja magát aki saját csapattársat fikáz..

Ha Lewa belövi a második gólt akkor is más meccs, ha Xavi nem taktikázza el vagy hozza le Yamalt is más meccs, ha fejben tiszták maradnak (persze úgy nehéz, ha edzőtől is ezt látják) nincs tizi és lehet sorolni, de Araújo azért szépen kivette a részét a kiesésből.

Akármennyire szeretem Xavit és hiszem a fiatalokhoz senki nem fog úgy érteni, azért ezen a meccsen is kicsúcsosodott, amit szezon alatt csak pedzegettek, ezen szinten nem tud tiszta fejjel és taktikailag sem versenyezni európa elitjével (még). Azért kezeljük helyén, honnan jött és mennyi rutinnal, lesz még Ő nagyobb edző, azt meg megnézzük mások 16-17 évesekkel La Liga ezüstig, vagy BL 8-ig el tudnak jutni vagy sem.
markionni
Capitá del Barça
Hozzászólások: 503
Csatlakozott: 2016.12.12. 12:28:14

2024.04.18. 15:51:57

Ronaldinho&Barca írta:
2024.04.18. 15:35:59
markionni írta:
2024.04.18. 14:49:39
Araujo: "Gündogan's words? I'd rather keep for myself what I really think. I have certain values that others need to respect." #fcblive
Amíg a saját árnyékából nem tud kilépni, addig lehet ide hozni Puyol féle hasonlatokat, meg álmodozhatunk bl címekről, ég és föld mentalitásban Gündogan és Araujo is, Puyol meg végképp. Egy ilyen hiba után álljon ki ha van elég vér a tökében és mondja oda kerek perec: bocs srácok, hibáztam, de megyünk tovább, harcolni fogok hogy kivívjam a tiszteletért. E helyett olyan Vinicius féle fekete kártya kezd előjönni. Gündogan egy tapasztalt, sokszoros bajnok, fogadják meg szépen a szavait mert aranyat ér, persze ő nem abba a világba kezdett focizni, mikor minden alanyi jogon járt. Hála égnek ott van Cubarsi.
Ezert nagy hiba, hogy Xavi elkezd birozni es nem kepes vallalni a kovetkezmenyeket a hibakert. Most is konnyeden ringathatta Araujot abba a gondolatba, hogy csak a mocsok biro elfujta es o nem hibazott.

Ha Xavi olyan objektivitassal es higgadtsaggal tudna elemezni a dolgokat mint Gundogan akkor nem bukott volna meg, ebben biztos vagyok. Itt sokaknal hozzaallassbeli problemak vannak.
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2549
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.04.18. 15:51:13

Az ilyen csörték végén szokott az egyikük lelépni. Gondolom beindul az újságíró had és elüldözi Gündogant.
Válasz küldése