Ronald Araújo

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 858
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2024.04.20. 00:25:27

Peter írta:
2024.04.19. 03:17:28

..
Szerintem azért nem irreális elvárás hallani tőlük, hogy mire gondolnak, mert vannak szurkolók akik szeretnének többet megtudni arról, kinek is szurkolnak valójában. Nyilván a pálya az első, de valójában minden játékos saját magát viszi fel a pályára hétről hétre és meccsről meccsre.
..
Persze egy bizonyos pontig, egy bizonyos helyzetben. De sehova, vagyis semmi jó helyre nem vezet, ha a csapattársad hibáját elemezgeted a sajtón keresztül. És az se, ha indulatból visszaüzennéd, hogy az anyukájának adjon védekezési tanácsokat, meg esetleg adhatnál egy ovifocis edző telefonszámát, ahol esetleg segíthetnek megtanulni az alapvető labdakezelést.
Szerintem Araujo kb ilyesmit gondolt és nem is baj, hogy ezt nem fejtegette.
Az se véletlen, hogy Puyol, bár abszolút békítően és elfogadva, hogy Gündogan nem akart rosszat, de azért elmondta, hogy azért ilyeneket ne nyilatkozzon már, mert ez egyrészt az edző dolga, másrészt csak az öltözőre tartozik. Neked is mást jelentene, ha egy hibád kapcsán nem százmillió ember előtt okoskodna egy kollégád, hanem közvetlen neked mondaná el, hogy rosszul csináltál valamit.
Peter írta:
2024.04.19. 03:17:28
Gündogan egy szóval sem Araujo nyakába varrja a vereséget, hanem tényszerűen elmagyarázza a dolgokat, majd a következményt, hogy az ilyen hiba megöli a játékodat. Igen, másképp kell játszani emberhátrányban, amiből viszont egyáltalán nem törvényszerűen zakónak kellene következnie.
Hát, szerintem kicsit sunyi módon, de igen, a nyakába varrja. Vagyis ugye itt Araujo előtt volt két fontos nyilatkozat és ezek egymást erősítették.
Egyrészt Xavi, aki utólag se volt képes lenyugodni és megvan róla győződve, hogy bírói tévedés volt, szerintem a világon rajta kívül senki nem gondolja így, de mindegy.
Tehát itt egy nyilatkozat:
A bíró tévesen állította ki a játékost és emiatt kaptunk ki.
Erre rájön Gündogan elemezgetése és más döntő hibát nem elemez nekünk, hanem elmondja, hogy Araujo milyen béna volt.

Szóval itt a két nyilatkozat, sajtón keresztül, százmillió ember előtt, hogy emiatt az eset miatt kaptunk ki és ő a felelős az eset miatt.
Ezekután mondjon valaki értelmesebb dolgokat Araujonál.

Amúgy én teljesen egyetértek a bíróval, de abban Araujonak igaza volt, hogy sokszor engednek el ennyi szabálytalanságot, pláne, ha az ellenfél így dobja el magát. Ha csak egy ujjnyival kevésbé ér hozzá, vagy ha rutinosan a kontakt után azonnal emeli fel a kezét, hogy ő aztán nem ért hozzá, akkor szerintem az a valószínűbb, hogy nem fúj a bíró, a támadó meg ki lett volna zökkentve annyira, hogy kicsi esély lett volna a gólra.
Úgyhogy szerintem itt a kockázat és lehetséges profit szempontjából Araujonak inkább ezt kellett volna döntenie és tennie, abban az ezredmásodpercben, szemben Gündogan tankönyvi oktatóanyagával.
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3936
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2024.04.19. 15:05:34

Deluigi írta:
2024.04.19. 14:15:32
csaba &co

most azt szeretnetek, hogy essen ossze lelkileg annyira, hogy fel evig hasznalhatatlan jatekos legyen?

inkabb oruljunk, hogy tul van rajta es vegzi a dolgat, mintha mi sem tortent volna

a bocsanatkeres ott van a szovegben, csak eppen nem azt emelik ki az ujsagirok
Amennyiben nem ismered a magyar helyesírás szabályait, akkor addig ne írjál kérlek a fórumra. Minimális erősfeszítést tegyél már, ha kommentelni próbálsz egy országos fórumon, nem a családtagodnak írogatsz messengeren. Esetleg az is opció, ha megszólítottól kérsz segítséget ennek előmozdítására, úgy tudom Csaba tanár.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15435
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2024.04.19. 14:27:19

Deluigi írta:
2024.04.19. 14:15:32
csaba &co

most azt szeretnetek, hogy essen ossze lelkileg annyira, hogy fel evig hasznalhatatlan jatekos legyen?

inkabb oruljunk, hogy tul van rajta es vegzi a dolgat, mintha mi sem tortent volna

a bocsanatkeres ott van a szovegben, csak eppen nem azt emelik ki az ujsagirok
Legalább egy nevet írnál le egyszer nagy betűvel. :roll:

Nem, semmi ilyesmit nem írtam, ha Te ezt olvastad ki belőle, az nem az én gondom.
bence0330 írta:
2024.04.19. 14:08:23

Igen, ez igaz. De meg is lehet fordítani a dolgot: ha egy támadó kihagy egy ziccert (nagy helyzetet, és most nem is csak Gündoganéra gondolok, maradjunk annyiban, hogy Lewy és Gündo együtt kihagyott egy gólnyi helyzetet), az konkrétan mínusz egy gól az eredményjelzőn.

Csak erre reagálok, mert a többivel egyetértek.
SZóval nem sikerült jól megfogalmaznom, mert ezek szerint nem értetted meg.

0-0 az eredmény.
a) opció: csatár kihagy egy ziccert, marad a 0-0.
b) opció: hibázik a védő ami gólt eredményez: 0-1.

Én minden esetben az a) opciót választanám.
Főleg 2 gólos előnyben ha kihagyod a ziccert attól még nem változik negatív irányba az eredményjelző. Szóval szerintem a kihagyott ziccer akkor lenne problémás, ha kapásból emiatt beírnának egy gólt az ellennek:D
Na de itt nem is ARaujo szitujára gondolok elsősorban, mert az egy kiállítás volt. Attól még lehetett volna megtartani az előnyt.
Szóval én nem ezt a részét nehezményezem, hogy kiállították, hanem azt, hogy ez egy teljesen felesleges szabálytalanság volt szerintem (ahányszor visszanézem, mindig az az érzésem, hogy el se érte volna a labdát Barcola), másrészt az utóélete elég kellemetlen szerintem.

De túltárgyaltuk, ez megint olyan amiken mindig összezörrenünk, értékrendbeli különbség.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1860
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2024.04.19. 14:15:32

csaba &co

most azt szeretnetek, hogy essen ossze lelkileg annyira, hogy fel evig hasznalhatatlan jatekos legyen?

inkabb oruljunk, hogy tul van rajta es vegzi a dolgat, mintha mi sem tortent volna

a bocsanatkeres ott van a szovegben, csak eppen nem azt emelik ki az ujsagirok
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7179
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.04.19. 14:08:23

csababarca írta:
2024.04.19. 13:33:59
...
Igen, ez igaz. De meg is lehet fordítani a dolgot: ha egy támadó kihagy egy ziccert (nagy helyzetet, és most nem is csak Gündoganéra gondolok, maradjunk annyiban, hogy Lewy és Gündo együtt kihagyott egy gólnyi helyzetet), az konkrétan mínusz egy gól az eredményjelzőn. A védő kiállítása nem az. Mindkettő el tud sülni bárhogy, van, hogy a kiállítás jobb, mint egy bekapott/meg nem rúgott gól, millió tényezőtől függ. Mindkét oldalról lehet nézni, de szinte csak a védő van elővéve, legalábbis 1-1 hiba esetén mindenképp, a csatárnak sokáig stabilan bénáznia kell hozzá az egy meccsen kihagyott helyzetre senki nem emlékszik, talán Dembélé liverpooli esete az egyetlen, amit felemlegettek egy darabig, de vele eleve komoly ellenérzései voltak a többségnek. Tudom, nem is rád gondoltam ez eladásnál, csak a kettősmércénél általánosságban, mint szemléltetés a hozzáállásban, legalábbis amit látok.

Persze, Araujonál és Xavinál a bírózás nevetséges. Gündogan eseténél valid egyedül, én is elsőre csak a lökést láttam, az a része nem volt tizi, aztán viszont láttam, ahogy összekoccantják a bokáját, sajna szerintem ott tévedés történt. De ami miatt ők ketten kiálltak, az megkérdőjelezhetetlen szerintem is, meg az is, hogy saját hülyeségeken múlt, hogy négyet kaptunk és egyet sem rúgtunk.

Egyetértek, Cancelo, Lewy, nyilván Xavi, igazából kb bárkit megnevezhetnék, mindenki hibázott valamit szinte, amiből gólt kaptunk, vagy nem lőttünk gólt, van, amelyik nagyobb, mint a másik, de mivel kb mindenki követett el hibákat, amik 4 gólhoz és 0 rúgotthoz vezettek a kiállítás után, ezért nem tartom korrektnek a kipécézést. Persze, értem, hogy a felelősségvállalással van a gond, de én látok azt is Ara első nyilatkozatában. Ott elnézést kért. Ne felejtsük el, hogy a második reakciója egy válasz volt Gündoganéra, totál más kontextus, nem csoda, hogy dacosabb egy fokkal. Én úgy is értelmezem, hogy nem érzi magát egyedüli felelősnek, csak a probléma részének.

Én most komolyan tartok kicsit attól, hogy ha amúgy is gondolkodott a Bayernen, akkor most adtunk neki egy lökést efelé, és az egy tragédia lenne. Főleg most, hogy nem tudunk 1:1ben igazolni helyette egy másik klasszist, mert az érte kapott 80-90M nyilván amúgy elég lehetne erre. Én eléggé kilennék legalábbis attól, ha évekig menteném a klub hátsóját, aztán egy hibámért kapom nyilvánosan a kritikát, nem csak médiából, hanem csapatból.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bence0330 2024.04.19. 14:15:35-kor.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7411
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.04.19. 14:01:24

LG írta:
2024.04.19. 08:25:01
Elsősorban nem a hiba miatt kritizáltuk többen, hanem a nyilatkozata után. Én nem azt vártam tőle, hogy kérjen bocsánatot, hiszen ez benne van, aki dolgozik, hibázik. De hogy még pökhendien neki álljon feljebb, az elég nárcisztikusz személyiségre utal. Főleg, hogy nem ez volt az első ilyen arcoskodása, pl. a Bayern érdeklődésére is sikerült odaböfögnie egy nagyot, aztán mégis a bajorok vannak ott a 4 között ismét. Az sem igaz, hogy a szezonban ez volt az első gyenge meccse, mert a szezon nagy részében gyengén teljesített, csak szent tehénként sokszor nem kapta meg a kritikát.

Ő is azok közé tartozik, aki nagy elhitte magáról, hogy valaki, ami részben igaz is, de egyelőre nagyobb az arc, mint a tudás. És ez eléggé jellemzi a klubot általánosan is. A sikerek idején elszaladt velünk a ló, és azóta sem sikerült újra alázatot tanulni.
Nem hiszem, hogy ez akkora arcosságra vallana. Igazából nem mondott valótlant csak ki van emelve az félmondat.
Elmondta azt is, hogy meghatározta a meccset, mert nagyon nehéz emberhátrányban játszani, de több kontextust is figyelembe kell venni.
És ebben szerintem igaza van. Nagyon sok egyéni hibára vissza lehet vezetni a meccset, csababarcával ebben nagyon egyetértek. Lewandowskiban benne maradt 2 gól, de ha egy másik helyzetnél leteszi Torresnek vagy akár Gündogannak, ahelyett hogy belerúgja a másfél méterre előtte álló védőbe sima ziccer. Minimum annyira elő lehetne venni.
Cancelo butasága is meghatározó volt, ahogy Koundé assistja Mbappénak, pedig sokkal több helyzete nem volt a PSG-nek, sőt szerintem simán egál. És lehetne még sorolni. Ezek mind meghatározták a meccset, teljesen elkerülhető nüanszok. Szerintem a nyilatkozatánál benne lehetett az, hogy egyedül rá akarták húzni a kiesést, ráadásul ország világ előtt.
És Gündogan ebben hibázott nagyot, ilyet nem lehet megtenni. Koemant is hányszor szidtuk, amikor egy-egy embert nevesített bűnbakként.
Másrészt a német is lehetett volna önkritikus, mert ő is hagyott ki nagy helyzetet, meg elkezdi oktatni a védekezést miközben mindenki (még Lewy is) a tizenhatoson belülre húzódott vissza, ő pedig komótosan kocogott hátra. Plusz ő is elkezdett bírózni a saját esete miatt.

És lehet, hogy voltak gyengébb meccsei idén, de ha kompletten nézzük még így is top 3 a teljesítménye csapatszinten, ha pedig a párharcot nézzük a vagy a BL kieséses szakaszt szerintem bőven pluszban jön ki. Nem biztos, hogy az ő teljesítménye nélkül túl nagy tétje lett volna a visszavágónak vagy egyáltalán eljutunk-e eddig

Nem védeni akarom, mert tényleg nagy hibát vétett, de nem egy félmondat miatt kellene ráhúzni a vizes lepedőt, vagy egyedüli bűnbaknak kiállítani. Én ilyen szempontból sokkal inkább tartom helytelennek Gündogan viselkedését. Ez azért az egész csapat morálját aláássa. Nem a véleményével van a baj, hanem hogy ezt ilyen nyilvánosan intézte. Gondolom friss volt még benne az eset, nem volt túl nyugodt lelkiállapotban, ha ez pár nappal később történik nem hiszem, hogy ez megtörténik, ebből a szempontból megértem, de ha tényleg folyamatosan felhozzuk, hogy milyen tapasztalt meg csapatkapitány volt/van (válogatott), akkor az ilyen dolgokat tudnia kellene helyesen kezelni. Amikor például tizenegyest hibázott a Mallorca ellen 0:0-nál (és épp hogy behúztuk) nem hallottam/láttam, hogy bárki szemrehányást tett volna neki.

Az pedig, hogy az arc nagyobb lenne, mint a tudás, nem hiszem. Bőven top3 a posztján, ráadásul ehhez képest pedig fillérekért játszik.
Forca Barca!!!!
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15435
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2024.04.19. 13:33:59

bence0330 írta:
2024.04.19. 10:56:08

+ Oké hogy nem ugyanaz, de pont itt van egy kettős mérce ugye a védővel és a támadóval, ha a védő egyet hibázik, már adjuk el, a támadó meg bármennyit hibázik, ilyen savat legalábbis nem kap.
Plusz ez már Araujo topik lenne, de ő 3 évig attól volt az egyik (szerintem konkrétan A) legjobb játékosunk, és a világ talán legjobb védője, hogy mindig a határon mozgott az agresszivitásával, de még épp a határ innenső oldalán. Egy ilyen játékosnak szerintem a legrosszabb dolog, ha elveszed az önbizalmát, és mondod, hogy ilyet többet ne csináljon, csak azért, mert egyszer egy szezonban túllőtt a célon, mert lehet több gólt kapunk belőle a pályafutása során, ha visszavesz.
Áthozom ide.

A kettős mérce valós dolog, persze.
De szerintem abból adódik (most megpróbálom érthetően leírni), hogy:
- ha egy védő 0-0nál hibázik, és gólt szerez az ellen akkor hátrányba kerülsz. Ha kiállítják szintén jelentős a hátrány, de legalábbis minusz egy ember.
- ha a csatár kihagy egy ziccert (Gündogané nem ziccer, maradjunk ennyiben), akkor max annyi történik, hogy nem változik az eredmény. De hátrányba nem kerülsz.
Szóval 1-0 állásnál ha kapusként potyázol, vagy védőként elkövetsz egy gólt eredményező hibát, akkor 2-0.
Ha csatárlént 1-0nál kihagysz egy helyzetet, nem lesz 2-0 az ellenfélnek, "csak" marad 1-0.

Amúgy én pl szóval nem írtam, hogy adjuk el, messze a legstabilabb védőnk (még ha sokszor követ el fatális hibákat, csak megúszta eddig), de ilyenről szó sincs, hogy el kell adni. Viszont a felelősség adott, a felelősség vállalása nem történt meg. Még mindig nem is érti a nyilatkozatai és Xavi nyilatkozatai alapján, hogy miért is állították ki.

Reméljük ebből tanul, mert ez olyan szeleburdiság, amit ki lehet nőni, pláne hogy azért nem sűrűn jellemző rá, még ha elő is fordult már.

Én főleg arra a jelenségre próbáltam felhívni a figyelmet, hogy a klubnál megint bíróznak, megy a mantra, hogy ez okozta, de közben csak magunkat okolhatjuk. Mert lásd a millió példát, éppen ki lehetett volna húzni.

Nálam legalább akkora hiba volt Cancelo teljesen felesleges tizije, na azt se indokolta semmi, hogy ott így becsússzon, vagy éppen a szöglet benézése, amikor 3-4 ember kirongyol egy emberre.
Ezek a gyermeteg kapott gólok is szerves részei a kiesésnek, Araujo kiállítása mellett.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1860
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2024.04.19. 13:17:11

https://www.eurobarca.hu/hirek/nyilatko ... aradjanak/

Most éppen Puyol volt az a személy, aki megszólalt az üggyel kapcsolatban: „Mindenki szabadon elmondhatja, amit gondol, de én támogatom, hogy ezek a dolgok az öltözőben maradjanak.” – mondta egy, a Mahou által szervezett rendezvényen a vasárnapi Clásico előtt. „Elmondta a véleményét rossz szándék nélkül, ennyi történt.” – folytatta.
Avatar
ocsike83
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 293
Csatlakozott: 2022.01.05. 21:10:37
Tartózkodási hely: Győr

2024.04.19. 13:06:46

Ronaldinho&Barca írta:
2024.04.19. 12:44:40
Tűpontos! Hasonlóan gondolom és írtam pár napja, minden esetre jó tudni, hogy más sem szemüvegen át nézni a történéseket.
Szóval aki nem kezdi rakni a máglyát alatta, az mind szemüvegen keresztül látja a világot.

Amúgy ő az egyik CSK, csak van annyi joga, hogy elmondja a véleményet, ha már a török bekóstolta.

Gündogan itt ki is? CSK? Nem. BL győztes? Kit érdekel. Ne a sajtónak pofázzon. Ha gondja van, mondja el bent az öltözőben.

Egy Real, City, Bayern féle csapatoknál elképzelni nem tudok ilyeneket. Ezért is vagyunk mi messze az elittől.
Valdes - Puyol, Touré, Pique, Sylvinho - Iniesta, Busquets, Xavi - Henry, Eto'o, Messi
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4493
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2024.04.19. 12:44:40

LG írta:
2024.04.19. 08:25:01
Elsősorban nem a hiba miatt kritizáltuk többen, hanem a nyilatkozata után. Én nem azt vártam tőle, hogy kérjen bocsánatot, hiszen ez benne van, aki dolgozik, hibázik. De hogy még pökhendien neki álljon feljebb, az elég nárcisztikusz személyiségre utal. Főleg, hogy nem ez volt az első ilyen arcoskodása, pl. a Bayern érdeklődésére is sikerült odaböfögnie egy nagyot, aztán mégis a bajorok vannak ott a 4 között ismét. Az sem igaz, hogy a szezonban ez volt az első gyenge meccse, mert a szezon nagy részében gyengén teljesített, csak szent tehénként sokszor nem kapta meg a kritikát.

Ő is azok közé tartozik, aki nagy elhitte magáról, hogy valaki, ami részben igaz is, de egyelőre nagyobb az arc, mint a tudás. És ez eléggé jellemzi a klubot általánosan is. A sikerek idején elszaladt velünk a ló, és azóta sem sikerült újra alázatot tanulni.
Tűpontos! Hasonlóan gondolom és írtam pár napja, minden esetre jó tudni, hogy más sem szemüvegen át nézni a történéseket.
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
mes
Capitá del Barça
Hozzászólások: 824
Csatlakozott: 2010.06.21. 16:40:13
Tartózkodási hely: Marosvasarhely
Kapcsolat:

2024.04.19. 12:36:44

bunga írta:
2024.04.19. 08:58:32
LG írta:
2024.04.19. 08:25:01

Ő is azok közé tartozik, aki nagy elhitte magáról, hogy valaki, ami részben igaz is, de egyelőre nagyobb az arc, mint a tudás. És ez eléggé jellemzi a klubot általánosan is. A sikerek idején elszaladt velünk a ló, és azóta sem sikerült újra alázatot tanulni.
Máshogy látom. Araujo egy középcsapatban a védelem vezére lehet, egy-két hibája elfigadható, mert mindent nem oldhat meg ő sem. Egy fegyelmezett focit játszó klasszis csapatban viszont a pluszai egy részére nincs szükség, a minuszai nem elfogadhatóak.
Ilyensmit kb csak mond, aki eleteben max PS-en focizott.
Mondj egy vedo jatekost, aki karrierje soran nem hibazott....

Ha nem koveti el azt a buta hibat, most fenyesre lenne nyalva a segge, hogy megette a parizsi tamadokat is...

Egyszeruen el kell fogadni, hogy jobb volt a Parizs fejben, es sikerult hibara kenszeriteni az ellenfelet, most epp Araujot.
Avatar
ocsike83
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 293
Csatlakozott: 2022.01.05. 21:10:37
Tartózkodási hely: Győr

2024.04.19. 12:29:59

bunga írta:
2024.04.19. 11:32:01
Épp ez az. Egy klassziscsapatban semmi szükség arra, hogy bárki 2 ember helyett dolgozzon. Játssza a saját szerepét, de azt hibátlanul.
1) Nem vagyunk klasszis csapat.
2) Csapatsport. Ha a másik elrontja, lemarad, akkor besegít neki. Vagy tegye fel a kezét, hogy "bocsi, az nem az én emberem?". Mit tegyen szerencsétlen, ha látja, hogy a társának nem megy? Vagy nem olyan képessége van?
Valdes - Puyol, Touré, Pique, Sylvinho - Iniesta, Busquets, Xavi - Henry, Eto'o, Messi
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2024.04.19. 11:32:01

ocsike83 írta:
2024.04.19. 09:14:03
bunga írta:
2024.04.19. 08:58:32
Máshogy látom. Araujo egy középcsapatban a védelem vezére lehet, egy-két hibája elfigadható, mert mindent nem oldhat meg ő sem. Egy fegyelmezett focit játszó klasszis csapatban viszont a pluszai egy részére nincs szükség, a minuszai nem elfogadhatóak.
Ezt fordítsd már le, hogy mi a - és a +?
Évek óta kvázi 2 ember helyett dolgozik

Épp ez az. Egy klassziscsapatban semmi szükség arra, hogy bárki 2 ember helyett dolgozzon. Játssza a saját szerepét, de azt hibátlanul.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7179
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.04.19. 11:04:59

ocsike83 írta:
2024.04.19. 09:14:03
...
Épp a másik mondatban írtam egy mondatot erről, tökéletesen egyetértek (kivéve a bírós résszel, erre nem lehetett nem pirosat adni, fekete-fehér a szabály)
Araujonak ez a zsenije, iszonyat agresszív, de mindig épphogy nem szabálytalan. Ahhoz képest, hogy milyen hátrányból indult, itt is hasonlót próbált, de most túllőtt a célon, hibázott. Ettől még soha az életben nem kérném tőle, hogy vegyen vissza, mert Araujo ettől a világ egyik, ha nem a legjobb védője. Maradjon meg szépen a 100%-os önbizalma, addig klasszis játékos lesz.
Elkövetett egy olyan (tényleg elég nagy) hibát, amiből semmiképp sem kellett volna 4 gólt kapni, lásd millió ellenpélda, kiscsapatok ellenünk is csak 1-2-t kapnak, Milan-Roma, stb), közben meg kulcspasszal járult hozzá egy konkrét gólhoz előre. Még így is lehetett volna győztes ember, ha nem pánikoljuk szét az agyunkat.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
ocsike83
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 293
Csatlakozott: 2022.01.05. 21:10:37
Tartózkodási hely: Győr

2024.04.19. 09:14:03

bunga írta:
2024.04.19. 08:58:32
Máshogy látom. Araujo egy középcsapatban a védelem vezére lehet, egy-két hibája elfigadható, mert mindent nem oldhat meg ő sem. Egy fegyelmezett focit játszó klasszis csapatban viszont a pluszai egy részére nincs szükség, a minuszai nem elfogadhatóak.
Ezt fordítsd már le, hogy mi a - és a +?
Évek óta kvázi 2 ember helyett dolgozik. Olyan csodálatos védőpárosok mellett, mint Pique, EG, Lenglet, korábbi gyatra Kounde, stb. 2 helyen dolgozik, nyilván nagyobb a hibafaktor is.
Az a plusz, hogy próbálja felrúgni a csatároknak a labdát és eladta? Az impotens középpályáról minden visszajön, mindenki háttal akarja átvenni, kb 5 mp-ig van náluk a labda. Persze, h átrúgjuk őket. Cubarsi is ezt csinálja.

Tegyük már bele a mérleg egyik nyelvébe a világ jelenlegi, vagy valaha volt 10 legjobb KH-ját. Hányan nyúltak volna Barcola után? Szerintem 8. A maradék 2 csak azért nem, mert nem is érte volna utol.
A mérleg másik nyelvébe a legjobb 10 bírót. Hány adott volna egy ilyen helyzetben azonnal pirosat?

Gündogan maradjon a saját területén. Ne pofázzon már egy KH-nak, h mit kellene csinálni.
Valdes - Puyol, Touré, Pique, Sylvinho - Iniesta, Busquets, Xavi - Henry, Eto'o, Messi
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2024.04.19. 08:58:32

LG írta:
2024.04.19. 08:25:01

Ő is azok közé tartozik, aki nagy elhitte magáról, hogy valaki, ami részben igaz is, de egyelőre nagyobb az arc, mint a tudás. És ez eléggé jellemzi a klubot általánosan is. A sikerek idején elszaladt velünk a ló, és azóta sem sikerült újra alázatot tanulni.
Máshogy látom. Araujo egy középcsapatban a védelem vezére lehet, egy-két hibája elfigadható, mert mindent nem oldhat meg ő sem. Egy fegyelmezett focit játszó klasszis csapatban viszont a pluszai egy részére nincs szükség, a minuszai nem elfogadhatóak.
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1047
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2024.04.19. 08:29:03

Araujo most két dolog miatt is elő van véve, a kiállítása és a nyilatkozata miatt. Vele együtt én is úgy gondolom, hogy nemcsak a kiállítás miatt ment el a meccs – bár semmissé tette a kidolgozott taktikát, elvette a kontrázás lehetőségét és irreálissá tette a két csapat közötti különbséget –, hanem voltak egyéb okai is.
Lehetséges, hogy nem ő futballvilág legokosabban nyilatkozó, legjobban kommunikáló játékosa, de nehogy már azon menjen a vita, hogy klasszis védő-e vagy sem; nyilvánvalóan az.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21125
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2024.04.19. 08:25:01

Elsősorban nem a hiba miatt kritizáltuk többen, hanem a nyilatkozata után. Én nem azt vártam tőle, hogy kérjen bocsánatot, hiszen ez benne van, aki dolgozik, hibázik. De hogy még pökhendien neki álljon feljebb, az elég nárcisztikusz személyiségre utal. Főleg, hogy nem ez volt az első ilyen arcoskodása, pl. a Bayern érdeklődésére is sikerült odaböfögnie egy nagyot, aztán mégis a bajorok vannak ott a 4 között ismét. Az sem igaz, hogy a szezonban ez volt az első gyenge meccse, mert a szezon nagy részében gyengén teljesített, csak szent tehénként sokszor nem kapta meg a kritikát.

Ő is azok közé tartozik, aki nagy elhitte magáról, hogy valaki, ami részben igaz is, de egyelőre nagyobb az arc, mint a tudás. És ez eléggé jellemzi a klubot általánosan is. A sikerek idején elszaladt velünk a ló, és azóta sem sikerült újra alázatot tanulni.
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1798
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2024.04.19. 08:11:42

ocsike83 írta:
2024.04.19. 07:20:26
1-2 embernek hányingert keltő az ide leírt véleménye.
Hónapokig istenítitek, hogy nélküle sehol nem lennénk. Most egy hiba miatt úgy beszéltek róla, mint egy utolsó leprásról. Elüldöznétek, máglyán elégetnétek.
Jövőre meg sírtok, hogy az Inigo/Chris - Cubarsi páros semmit sem ér. Hányszor mentette meg Konde, vagy éppen a középpályások (akik semmit nem szűrnek) valagát CSAK ebben az évben?
Mellesleg a gólunk pont egy ilyen, Araujo féle passzból jött. Nyilván ha egyszer bejött, próbálkozik mégegyszer.
Nézzetek már magatokba egy kicsit. Mindig kell valaki, akit éppen aktuálisan lehet ócsárolni. 2 gólos előnynél miért nem álltunk be bunkerfocira? A Real tudta, mit kell tennie. A Roma tegnap tudta 10 emberrel. Mi meg a 30. percben kb elengedtük fejben az egészet, hogy aztán majd Araujo-ra kenjük rá.

Egy kapust/védőt egy hibája miatt megpecsételnek. Olyan Véber Gyurisan: Lewandowskit miért nem kérdezitek meg, hogy hova a ***csába rúgja ki a labdát?

Kicsit olyan érzésen van, mint egy kamionos, akinek van kb 2 millió levezetett km-e baleset nélkül. Egyszer hibázik.....sz*r sofőr emiatt? NEM!

A török meg mielőtt pofázna, próbáljon meg 1-2 támadást megakasztani. Nem ez az elsődleges dolga, de ha ott van, akkor tegye már meg. Spanyol kiscsapatok mennek át rajtunk, mint kés a vajon. Nem hiszem, hogy a City-nél ez volt a módi, hogy az újságíróknak nyilatkozunk mindenfélét az edzőről, taktikáról, csapattársakról.

Továbbra is tartom. Ezt a meccset Párizsban már el kellett volna dönteni, és akkor nem egy hibáról kellene most beszélni.
Tökéletes meglátás Báttya! Csapatsport,így számomra teljesen értelmezhetetlenek az ilyen kijelentések:hogy XY védte meg a hátsóját,húzta ki a sz.rból,rajta ment el.Ilyen a fórum lét,megfigyelhető a játékosok,edzők,taktika,felállás kapcsán is. Valverde sz.r edző mert,csöndes és guggol az oldal vonal mellett,Koeman tényleg az volt,de őt védjük mer' milyen helyzetbe volt szegény,meg legenda,meg nyert királykupát,Xavi idegbeteg,mindenkit megkapott,nem jutott bl csoportkörbe,aztán nem nyerte meg a bl-t. Miért kell ragaszkodni a játékfilozófiához,mé' nem merünk "underdogként" játszani,megpróbáljuk, kiesünk,mé' kellett feladni a labdabirtoklást. Olyan,mint amikor a kaposvári Rákócziban még Waltner Csicsi játékos volt,és egy ipse folyamatosan szapulta,meg ordította a kispad felé:hogy cseréld má' le,aztán a második félidőben gólt szerzett,a koma átszellemült arccal,teljes komolysággal üvöltötte:mondtam,hogy fent kell hagyni! Én már csak kb. 5 ember hozzászólását olvasom el, sajnos nekik meg pont nincs közlési kényszerük,a többit felesleges.
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
ocsike83
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 293
Csatlakozott: 2022.01.05. 21:10:37
Tartózkodási hely: Győr

2024.04.19. 07:20:26

1-2 embernek hányingert keltő az ide leírt véleménye.
Hónapokig istenítitek, hogy nélküle sehol nem lennénk. Most egy hiba miatt úgy beszéltek róla, mint egy utolsó leprásról. Elüldöznétek, máglyán elégetnétek.
Jövőre meg sírtok, hogy az Inigo/Chris - Cubarsi páros semmit sem ér. Hányszor mentette meg Konde, vagy éppen a középpályások (akik semmit nem szűrnek) valagát CSAK ebben az évben?
Mellesleg a gólunk pont egy ilyen, Araujo féle passzból jött. Nyilván ha egyszer bejött, próbálkozik mégegyszer.
Nézzetek már magatokba egy kicsit. Mindig kell valaki, akit éppen aktuálisan lehet ócsárolni. 2 gólos előnynél miért nem álltunk be bunkerfocira? A Real tudta, mit kell tennie. A Roma tegnap tudta 10 emberrel. Mi meg a 30. percben kb elengedtük fejben az egészet, hogy aztán majd Araujo-ra kenjük rá.

Egy kapust/védőt egy hibája miatt megpecsételnek. Olyan Véber Gyurisan: Lewandowskit miért nem kérdezitek meg, hogy hova a ***csába rúgja ki a labdát?

Kicsit olyan érzésen van, mint egy kamionos, akinek van kb 2 millió levezetett km-e baleset nélkül. Egyszer hibázik.....sz*r sofőr emiatt? NEM!

A török meg mielőtt pofázna, próbáljon meg 1-2 támadást megakasztani. Nem ez az elsődleges dolga, de ha ott van, akkor tegye már meg. Spanyol kiscsapatok mennek át rajtunk, mint kés a vajon. Nem hiszem, hogy a City-nél ez volt a módi, hogy az újságíróknak nyilatkozunk mindenfélét az edzőről, taktikáról, csapattársakról.

Továbbra is tartom. Ezt a meccset Párizsban már el kellett volna dönteni, és akkor nem egy hibáról kellene most beszélni.
Valdes - Puyol, Touré, Pique, Sylvinho - Iniesta, Busquets, Xavi - Henry, Eto'o, Messi
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3280
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2024.04.19. 03:17:28

sansz írta:
2024.04.19. 02:33:11
Persze, hogy van különbség, csak arra világítottam rá, hogy hiába mondja valaki, hogy ezt akarta hallani tőle, valójában ezt sem akarta. De amúgy ez egy teljesen irreális elvárás. Fontos, hogy legyen önkritika, legyenek tanulságok, de nem kell itt felszállnia erre a (ön)marcangoló vesztes vonatra, meg bocsánatot kérnie...
Kb 20 oka van annak, hogy nem jutottunk tovább
Az én olvasatomban éppen a sajnáljuk, a szomorúak vagyunk, bocsánatot kérünk, meg az igazi Culé mindíg támogat a vesztes vonal. Araujo erre szállt fel.

Szerintem azért nem irreális elvárás hallani tőlük, hogy mire gondolnak, mert vannak szurkolók akik szeretnének többet megtudni arról, kinek is szurkolnak valójában. Nyilván a pálya az első, de valójában minden játékos saját magát viszi fel a pályára hétről hétre és meccsről meccsre.

A többi 20+ okról nekem is ugyanaz a véleményem.

Gündogan egy szóval sem Araujo nyakába varrja a vereséget, hanem tényszerűen elmagyarázza a dolgokat, majd a következményt, hogy az ilyen hiba megöli a játékodat. Igen, másképp kell játszani emberhátrányban, amiből viszont egyáltalán nem törvényszerűen zakónak kellene következnie.
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 858
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2024.04.19. 02:33:11

Peter írta:
2024.04.19. 01:13:53

Szerintem van különbség, de nyilván mindenki azt gondol, amit akar.
Persze, hogy van különbség, csak arra világítottam rá, hogy hiába mondja valaki, hogy ezt akarta hallani tőle, valójában ezt sem akarta. De amúgy ez egy teljesen irreális elvárás. Fontos, hogy legyen önkritika, legyenek tanulságok, de nem kell itt felszállnia erre a (ön)marcangoló vesztes vonatra, meg bocsánatot kérnie...
Kb 20 oka van annak, hogy nem jutottunk tovább és kb nyolc konkrét játékos(plusz egy edző), akik vagy kihagyták a kihagyhatatlant, vagy elrontják a kulcspasszt, vagy nem ért vissza időben, vagy nem lépett ki, vagy összehozta a 11-est, vagy hisztirohamot kapva rugdosódva kiállíttatja magát ahelyett, hogy higgadtságot és nyugalmat adna a csapatnak... Ebből az egészből Araujo hibája csak egy volt és bármit is fröcsög Xavi, szerintem nem is a legnagyobb. Bármelyik másik aranylábú nem ront, akár simán tovább is jutunk. De én senkitől sem várom, hogy itt kérjenek bocsánatot. Mindenki hibázik, ez benne van, bár amióta Xavi itt van, FDJ és Araujo, de a többiek is még többet is, mint előtte(jobban hullámzik a teljesítményük). De én azt várom el, hogy rázzák meg magukat, kapják össze magukat és egymásnak üzengetés nélkül, önbizalommal telve menjenek neki a Realnak.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3280
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2024.04.19. 01:13:53

sansz írta:
2024.04.19. 00:30:47
Szerintem bármit mondhatott volna, aki úgy gondolja, hogy miatta vesztettünk, annak nyilatkozhatott volna bármit.
Őszintén szólva én anno nagyon untam már Piqué folyamatos bocsánatkéréseit és fogadkozásait...
Araujo 25 éves. Most kezdődhetnek szakmailag a legjobb teljesítményű évei, gyakorlatilag a karrierje csúcsát kezdi megközelíteni, egy megfiatalított csapat meghatározó egyénisége, ha úgy nézzük az egyik alapkő
A 17-19 éves társai előtt mindeképpen példaként álló személyiség. (legalábbis kívülről nézve ilyennek kellene lennie)

Piqué egy visszafordíthatatlanul lecsúszó csapat hulló égitesteként eredendően hiteltelenül nyilatkozgatott, aminek már maximum csak formai jelentősége volt, de legalább azt mondta, ami az adott helyzetben "normális esetben" helyénvaló lett volna.

Szerintem van különbség, de nyilván mindenki azt gondol, amit akar.
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 858
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2024.04.19. 00:30:47

Szerintem bármit mondhatott volna, aki úgy gondolja, hogy miatta vesztettünk, annak nyilatkozhatott volna bármit.
Őszintén szólva én anno nagyon untam már Piqué folyamatos bocsánatkéréseit és fogadkozásait... Nekem nem lett volna szükségem erre Araujotól. Szerintem teljesen korrekt, amit mondott, mégha szépítette egy kicsit, hogy szerinte 50-50, hogy be lehetett fújni.. Szerintem ennél több, de igaza van, hogy nem mindenki fújta volna le. Azt is elismeri, hogy ha már fújt, akkor jogos a piros lap. Gündogannal meg nem óhajt a sajtón keresztül vitatkozni, okosan is teszi.
Gündogánnak meg nem ez az első nagyon buta nyilatkozata. Ne a sajtón keresztül szóljon már be a társainak... Hova vezet ez? Araujo meg a sajtón keresztül kérdezze meg, hogy melyik meccsen fér bele, hogy két méterre pattan el tőle kulcshelyzetben a labda?

Két gólos előnyben voltunk,a PSG nem játszott jól, sőt, szerintem gyengébb volt, mint az első meccsen, nehogymár egy kiállításra fogjuk az egészet. A PSG szurkolók a negyedik gólig be voltak tojva, a játékuk kilátástalan volt, a végefelé is csak az utolsó pillanatban bénáztuk el a helyzeteket.
A negyedik gólnál dőlt el minden, illetve Cancelo amúgy szerintem nagyobbat is hibázott, mint Araujo, mégsem neki szól be Gündogan. Megjegyzem, ne is tegye.
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5167
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2024.04.19. 00:25:05

Araújo's representatives are negotiating with Bayern [TV3]
Kép
Válasz küldése