Ronald Araújo

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.08.17. 22:01:17

Araujo a kedvencem, remélem mielőbb felépül. A szögeltrúgásainknál is hiányozni fognak a gólveszélyes fejesei.
A Ligához hátul bőven megvagyunk.
Amúgy pedig stabil a védelmünk, van csapatunk, labdabiztos és versenyképes a középpályánk.
Gondjaink a támadó harmadban vannak és a támadó sorunkban.
Avatar
Messa
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 3700
Csatlakozott: 2007.10.20. 20:59:24
Tartózkodási hely: Aba/Székesfehérvár

2023.08.17. 21:02:07

Andris írta:
2023.08.17. 17:27:33
Araujo is tul sokat serult :/
Sajnos tényleg így van. Valahogy én mindig féltem amikor durván belemegy párharcokba, meg mikor levág 30-40 méteres sprinteket, Getafe ellen volt is rá példa, rögtön azt gondoltam hogy jaj csak meg ne sérüljön. Nagy izomtömeg, rengeteg párharc, ráadásul kifejezetten gyors meg robbanékony, sajnos úgy néz ki hogy hajlamos ezekre a fránya izomsérülésekre.
Sóstó mellett van egy mocsár, kikapott a Zseljeznicsar. Az eredmény reális, így járt most a Real is... Real Madrid Videoton 0-1 1985.05.22
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 843
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2023.08.17. 19:13:47

visca el barca írta:
2023.08.17. 15:11:49
ennél már csak az szólna nagyobbat, ha még lewy is kiesne vagy 3 hónapra. épp vasarnap irtam, h annyira gyenge a keretunk, hogy ha 2-3 ember kiseik a "gálából", akkor rögtön végünk.
Ez megint csak sima pesszimizmus. Ha Lewy kiesne,akkor legalább Fati biztos játszana,esetleg a középpályások is normálisan támadnának nem a lengyelt keresnék a p!lya alatt.

Araujo a kedvencem a csapatból, hosszútávon nagy gáz lenne a hiánya,de egy hónapig Chris és Kounde bőven elit szint. Araujo úgyis jvht játszott volna a meccsek felében, ott pont nem nagy játékos .
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1784
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2023.08.17. 19:06:26

NovaProspekt írta:
2023.08.17. 18:56:46

Ez így van, García sajnos használhatatlan. Annyi, hogy fiatal még azért. Hátha beíratják egy kondiba, aztán kipattintja magát picit. De nincsenek illúzióim.
Esztétikailag lehet,hogy hasznára lenne,de attól gyorsabb nem lesz
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2023.08.17. 18:56:46

westerngom írta:
2023.08.17. 18:27:43
kapitányunk a szélen kevésbé olyan ártalmas, mint EG középen, aki nettó életveszély magunkra nézve a védelem tengelyében.
Ez így van, García sajnos használhatatlan. Annyi, hogy fiatal még azért. Hátha beíratják egy kondiba, aztán kipattintja magát picit. De nincsenek illúzióim.
Avatar
westerngom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1527
Csatlakozott: 2007.12.15. 21:33:00
Tartózkodási hely: West Side

2023.08.17. 18:27:43

NovaProspekt írta:
2023.08.17. 17:14:15
Akkor Sergi "Ó kapitány! Kapitányom!" Robi felkészül. :D Középen meg Koundé-Christensen, ahogy alább is írták.
kapitányunk a szélen kevésbé olyan ártalmas, mint EG középen, aki nettó életveszély magunkra nézve a védelem tengelyében.
De!, hogy ne csak off legyen: Araújo már a Gamper kupán megsérült, folyamatosan a combját fogdosta, akkor azt mondták nem komoly....., a Getafe ellen le föl sprintelt a jobb szélen ami biztos jót tett a sérült combjának. A véleményem az edző és a stábja szakértelméről: Autó cenzúra, Autó cenzúra, Autó cenzúra, Autó cenzúra, Autó cenzúra!!
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.08.17. 18:20:18

https://www.google.com/amp/s/www.fcbarc ... 2_amp.html
Itt a cikk, hogy Araujo ès Christensen felèpült a Getafe elleni meccsre. Sporton spanyolul találtam meg. Araujo a combjában èrzett fájdalmat, (Gamper kupa után)majd a Getafe ellen vègigjátszotta a meccset, nagy rèszèt jobb szèlre húzódva.
Már meg sem merem jegyezni az összefüggèseket.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.08.17. 17:27:33

Bar szerintem nem ez lesz a megoldas, a legjobbb az lenne, ha Gavi kezdene, Frenkie hatrebb lepne, es maradnank a harom khvnel.

De mivel Raphi sincs, sztem meg jol is kijohetunk abbol, ha ujra megprobalunk egy klasszik 4-3-3at Fatival, FTvel es Robival. Nem a legjobb anyag, de szerintem egyelore erdemes probalkozni, hatha megis megmutatkozik valami variacios lehetoseg tavalyhoz kepest.

Araujo is tul sokat serult :/
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2023.08.17. 17:14:15

Akkor Sergi "Ó kapitány! Kapitányom!" Robi felkészül. :D Középen meg Koundé-Christensen, ahogy alább is írták.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.08.17. 16:34:09

Erről beszéltem az átigazolási szezon előtt, legalább egy középhátvéd igazolásáról, mert sajnos Araújo és Christensen is nagyon sérülékenyek, a tartalékok meg nagyon gyengék. Erre kit igazoltunk le? Martinezt, aki az előző szezonban folyton sérült volt, és most is az... Olyan belső védő kellett volna nyáron, aki egyáltalán nem sérülékeny. De ha már leigazoltunk, remélhetőleg rövidesen bevethető lesz, mert vagy Araújo vagy Christensen szinte mindig sérült. A BL-ben meg nem állíthatjuk majd be a Garcia-féléket, annak tavaly is csúnya vége lett.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2023.08.17. 15:11:49

ennél már csak az szólna nagyobbat, ha még lewy is kiesne vagy 3 hónapra. épp vasarnap irtam, h annyira gyenge a keretunk, hogy ha 2-3 ember kiseik a "gálából", akkor rögtön végünk.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.08.17. 15:01:08

Minimum egy hónap. Szép.

A főoldali cikkben említett alternatívák sorolásánál azért öklendeztem párat.
Még a legjobb, ha Koundé-Chris középen, és akárki a jobboldalon.
EG, Alonso középhátvédként felejtős (igaz minden poszton azok).
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5143
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2023.08.17. 14:16:42

INJURY NEWS
Araujo has a problem with his left hamstring. He's out and his recovery will mark his return.
Kép
johdepp
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 273
Csatlakozott: 2009.10.02. 18:23:01

2023.07.22. 02:24:31

MessiCesc írta:
2023.07.21. 23:06:26
Egyike a négy csk-nak, mondjuk nem tiszta, hogy Ő vagy Frenkie jön-e előbb.
Harmadik számú.

A sorrend szerintem rendben van, ha nem számoljuk SR-t, de hát... :roll:
MessiCesc
Capitá del Barça
Hozzászólások: 591
Csatlakozott: 2013.07.26. 14:51:09

2023.07.21. 23:06:26

Egyike a négy csk-nak, mondjuk nem tiszta, hogy Ő vagy Frenkie jön-e előbb.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2023.07.15. 10:12:56

Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.07.07. 17:13:50

Persze, én is azért néztem/linkeltem, mert nekem durva volt ennyire életközelből, nyersen látni azt az elementáris erőt és sebességet, ami benne van, nem azért, mert nem tudta lecselezni pár freestylos. :) De egyszerűen mindegyik próbálkozás után azt érezte az ember, hogy soha, semmilyen esélyük nem volt, és estig csinálhatnák, akkor sem lenne, max ha megcsúszik egyszer, vagy ilyesmi. És ha nem freestylosok lennének ott, akkor sem lenne esélyük, még Vininek is alig-alig van.

Nálam is a csapatunk legjobb, legértékesebb tagja a számunkra, meg szerintem poszt szerint ő is van a legelőrébb. TS top3 nálam megint, Lewy még top3, ha Mbappét odaveszem, Araujo meg az én könyvemben egyszerűen a világ legjobbja a posztján, mióta lábbal is megtanult játszani. A szezonunk legfontosabb játékosának is tartom, egy hangyányival TS előtt, aki rengeteg gólt kapott, mikor az uru épp nem volt elérhető (nem TS hibájából, mert ziccereket vezettek rá, csak szerintem nagyobb gáz volt a hiánya, mint a németnek lett volna).

Nálam is magasan a leginkább kapitány alkat. A szavazásból még látok is némi esélyt az első két helyre, Xavi is nyilatkozta róla, hogy kapitány, és több játékos is. Ha SR mögé befutna a 2. helyre, nekem az is megfelelne, mert azért SR mindenképp csak csere lesz.

DJ-al és TS-el sincs bajom, olyan so-so lenne mindkettő, de egyik sem az igazi.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.07.07. 15:20:25

Jobban tetszik amit a pályán látok.
Ezek a freestyle-sok nem értik a focit, ilyen próbálkozásokkal vajmi kevés esélyük van egy bármilyen top klub bármelyik védője ellen.
Nem mérvadó.

Vezértípus a gyerek, csk-szalag neki állna messze a legjobban.
Emellett én a legértékesebb játékosunknak tartom kb, mert ő tényleg egy modern, a mai foci minden elemében magas szintet tudó, fejben is rendben lévő ember.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.07.07. 14:27:17

https://www.whoscored.com/Players/38471 ... favourites
Egyszer már linkeltem.
Dribbled past 0,1/meccs
Szerintem ebben a legjobb a világon. Alig megy el mellette valaki.
Van Dijk volt mèg ilyen.
Nálam is ő lenne a kapitány.
Mascherano14
Capitá del Barça
Hozzászólások: 618
Csatlakozott: 2018.01.04. 00:19:27

2023.07.07. 12:01:00

Nálam magasan ő a CSK. Aztán Frenkie és TS.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.07.07. 10:58:51

Talán így üresjáratban belefér egy ilyen videó. Összegyűjtötték Barcelona elérhető legjobb freestyle/street focistáit, előbbi kategória bajnokát is (nyilván ettől még nem Mbappék, de nem is rosszak annyira), mindenki kapott két lehetőséget, hogy átmenjen Araujón. Senkinek nem sikerült, az egy dolog, de mivel nagyon közeli és jó minőségű felvételek vannak, szerintem nagyon érdekes volt látni, mennyire brutálisan gyors és erős Araujo, és mennyire helyből tud olyan sebességre felgyorsulni, hogy senkinek esélye nincs. TV-ben annyira azt nem lehet látni. És utána többször magyarázta is, hogy ezt meg ezt hogy és miért csinálta. Látszott az is, hogy jobban az emberre figyel, nem érdekli, ha a labda átmegy rajta, ha hamarabb meg tud indudlni hátra, mint a támadó, akkor annak esélye nincs. Feltűnő volt, hogy kötényt többször beengedett, mert tudja, hogy ha a labda középen megy át rajta, akkor tényleg sansztalan a támadó, hogy hamarabb érjen oda rá.

https://www.youtube.com/watch?v=iokT0XXOc5U&t=491s
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.05.16. 09:13:54

ocsike83 írta:
2023.05.16. 08:56:23

Azért meg lehet nézni, hogy amikor Puyol volt a CSK, hogyan tette arrébb a csapattársait. Megütötték és az ellenfelét védte. Elhajtotta Neymar-ékat, amikor 7-0nál táncoltak, hogy ne alázzák már az ellenfelet, stb...stb...stb...Nekem ebből a szempontból is Araujo = Puyol 2.0.

Amúgy pont ezt a folyamatos bírózást kellene kiölni a csapatból (függetlenül attól, hogy kaptunk lapot eddig, vagy sem). Évek óta ez hogy, hogy öten ráfutnak a bíróra, reklamálnak, magyaráznak. Folyamatos a pofázás....
Pont ezt írtam én is.
Emiatt sincs jelentősége ebből a szempontból. (ha tényleg az lenne, hogy mindenki kussol, és nem ront a bíróra egyből, hanem csak a csk, akkor adnék igazat hogy ez egy fontos szempont, de így nem az.)


Araujo tökéletes választás minden szempontból, mellette játékban is az egyik legjobbunk.
Nálam ez nem is lenne kérdés, egyedüli a csapatból akiben minden megvan a szalaghoz.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
ocsike83
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 278
Csatlakozott: 2022.01.05. 21:10:37
Tartózkodási hely: Győr

2023.05.16. 08:56:23

csababarca írta:
2023.05.16. 08:22:57
gránit írta:
2023.05.15. 22:55:48
Szerintem senki nem is mondta, hogy a szalag adná a tekintélyt. Éppen fordítva, a rátermettségből kell következnie a szalagnak. Nagy jelentősége tényleg nincs, felesleges sárgalapokat, esetleges eltiltásokat megelőzhetünk azzal, ha a csapatkapitány kommunikál a játékvezetőkkel.
Én értem az elméletet, és van is igazság benne, de nálunk ez sose működött.
Nézz meg egy olyan meccset ahol Puyol volt a kapitány, történt valami, majd 5-6an tekeredtek a bíróra.
Puyol inkább nyugtató szerepben tetszelgett.

De bármelyik kapitányra igaz ez, meg nem kapitányra. A reklamálás a bíró felé folyamatos, lapot nagyon ritkán kaptunk érte.
Most éppen Gavi kapott, de ezt nem kell úgy beállítani, mintha mindig sárgát kapna az, aki nem kapitány és hozzászól a bíróhoz. Ilyen esetben a 10. percben minden meccs véget érne, mert kiállítanának mindenkit.

SZóval én értem, hogy elméletileg ez IS egy funkciója a szalagnak, de gyakorlatilag ez nincs így.
Azért meg lehet nézni, hogy amikor Puyol volt a CSK, hogyan tette arrébb a csapattársait. Megütötték és az ellenfelét védte. Elhajtotta Neymar-ékat, amikor 7-0nál táncoltak, hogy ne alázzák már az ellenfelet, stb...stb...stb...Nekem ebből a szempontból is Araujo = Puyol 2.0.

Amúgy pont ezt a folyamatos bírózást kellene kiölni a csapatból (függetlenül attól, hogy kaptunk lapot eddig, vagy sem). Évek óta ez hogy, hogy öten ráfutnak a bíróra, reklamálnak, magyaráznak. Folyamatos a pofázás....

Messi nekem nem CSK...amikor az volt, sem voltak meg benne az alapvető tulajdonságai hozzá.....
Valdes - Puyol, Touré, Pique, Sylvinho - Iniesta, Busquets, Xavi - Henry, Eto'o, Messi
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.05.16. 08:53:35

A meccseken bármilyen szituációnál minimum 2-3-4 ember beszél a bíróhoz, nagyobb csetepatéknál 7-8-10. A VAR korában egyre jobban kiüresedik a karszalag olyan értéke, hogy "beszélhet a bíróhoz". A legtöbb bíróhoz már amúgy is beszélhet bárki. Viszont igenis fontos és státusz kicsodán van a karszalag. Ha csak bírókkal beszélgetés alapján kerülne játékosokra, sose lett volna Messin, aki csak spanyolul beszél, alapból is halkszavú és csendesebb ember.
Akkor évekig Rakitic kellett volna legyen itt is a kapitány, viszonylag higgadt, beszél németül, angolul, spanyolul, franciául, horvátul, szlovénül.

Én inkább azt mondanám a csk vezér pályán belül és kívül, nem véletlen választja legtöbbször az öltöző. (mellesleg a bírókkal való kommunikáció csak az egyik feladata a sok közül)
Társak nézzenek fel rá, figyeljenek rá, edző bízzon benne, kínos vereség után odaálljon egy sajtótájékoztatóra, vegye szárnyai alá a csapathoz kerülő kiskölyköket, akár simítson el balhékat csapaton belül, tüzeljen fel csapatot meccs előtt és közben stb stb.
Szerintem jó lenne a szerepre Araujo, míg Dembele, SR pl biztosan nem.

Nálam Araujo, Frenkie, Lewy, Christensen lenne a 4 kapitány még akkor is, ha jön Messi.

(Amúgy is Araujo pl beszéli az angolt is, ahogy a többiek is akiket írtam)
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Válasz küldése