Óscar Mingueza

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2021.10.26. 17:19:32

Ha van játékos, aki nem üti meg még a mai Barca szintet se , az Géza (meg Look). Lehet szimpatikus, de nem több póttartalékosnál.
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3531
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2021.10.26. 13:49:59

Alcantara írta:
2021.10.26. 07:36:02
Lehet itt jönni statisztikával, minden idők sprintjeivel. Ott forgatták meg ahol tudták. Bojlerként állt a csatár mellett, mire felfogta merre megy, már a másik irányba volt. 10 perc után ordított, hogy semmire sem megyünk vele a jobb oldalon, gólt fogunk kapni róla.
Ez a fejbeli lassúság amit mondtam.Nem tudom, hogy a rutintalanság, az hogy nem a helyén játszik, vagy egyébként is bamba, de cseszheti a fizikális adottságait, ha mire eldönti mit csináljon addig 2x lejár a személyim.
Kép
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3881
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2021.10.26. 07:36:02

Lehet itt jönni statisztikával, minden idők sprintjeivel. Ott forgatták meg ahol tudták. Bojlerként állt a csatár mellett, mire felfogta merre megy, már a másik irányba volt. 10 perc után ordított, hogy semmire sem megyünk vele a jobb oldalon, gólt fogunk kapni róla. Fejben képtelen lereagálni szituációkat, ezeket ne kenjük már a hollandra. Egyéni képesség semmi más. Nem ez az első ilyen meccse, ehhez Koemannak semmi köze. Ahhoz van köze, hogy berakta, mikor nem alkalmas oda(sem).
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6882
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.10.25. 21:04:03

Feast4 írta:
2021.10.25. 20:57:51
bence0330 írta:
2021.10.25. 20:31:19
[
Azzal egyetértek, hogy lehozott egy gyengébb mérkőzést (nem az elsőt mostanság), de ez a lassú téma nem tudom, honnan jön, olvastam a meccs topikban is több helyen, és nem értem.
Szerintem én mondtam, de nem elsősorban fizikális lassuágra gondoltam. Fejben lassú. Későn hoz döntést, több esetben is. Mondjuk azt simán kinézem, hogy ez abból ered hogy ő sem a helyén játszik. De összjátékban baromira elkésett döntései vannak.

Mondjuk simán lehet edzői hiba...
Ja, így értve egyetértek, de szerintem ez sincs mindig így, pl. a majdnem 11-esnél a legjobb döntést hozta, ami jelehetett, pedig az necces volt. Szerintem rutintalanság, nincs még villanásnyi idő alatt meg benne, mikor éri meg pl. a sárgalap. Meg kis önbizalomhiány, hogy ráfogjam én is az edzőre, mert szerintem sajna már bármit rá lehet fogni, és nem lövünk nagy bakot vele...
Nála is az látszik, mint pár másik játékoson, jó pár hónap után elkezdett ilyen "jól haladunk, csak rossz irányba" fordulatot venni a fejlődése terén.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3531
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2021.10.25. 20:57:51

bence0330 írta:
2021.10.25. 20:31:19
[
Azzal egyetértek, hogy lehozott egy gyengébb mérkőzést (nem az elsőt mostanság), de ez a lassú téma nem tudom, honnan jön, olvastam a meccs topikban is több helyen, és nem értem.
Szerintem én mondtam, de nem elsősorban fizikális lassuágra gondoltam. Fejben lassú. Későn hoz döntést, több esetben is. Mondjuk azt simán kinézem, hogy ez abból ered hogy ő sem a helyén játszik. De összjátékban baromira elkésett döntései vannak.

Mondjuk simán lehet edzői hiba...
Kép
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 760
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2021.10.25. 20:53:56

bence0330 írta:
2021.10.25. 20:31:19
Alcantara írta:
2021.10.25. 07:09:55
Azzal egyetértek, hogy lehozott egy gyengébb mérkőzést (nem az elsőt mostanság), de ez a lassú téma nem tudom, honnan jön, olvastam a meccs topikban is több helyen, és nem értem.. Minden idők 2. leggyorsabb sprinjét tartja a belső védők között 34,4 km/h-val (értelemszerűen most nem volt az, a méréskor azt játszott). Ezt amúgy pont Vini mellett tette az érdekesség kedvéért. Videó: https://www.youtube.com/watch?v=nBx0QDCA-B8
Ijesztően gyors játékos.

Tegnap is volt 34 km/h körüli sprintje, amivel megtartotta a villámlábú brazilt, ami elég brutális, nem hinném, hogy Araujo sérülésével lenne ennél akár egyetlen gyorsabb játékosunk is a keretben, bármilyen poszton is. Konkrétan a keretünk 2. leggyorsabb játékosa szerintem, de most mindenkinek nem fogok utánakeresni. Dest lassabb, SR-ről meg kár nem is beszélni azon a poszton, hacsak nem kérjük meg Vinit, hogy kézenállva fusson mellette, mert akkor relatíve gyorsnak is tűnhet.

1-1 helyzetben nem dönt jól, tény. De ne felejtsük el, ő eleve belső védő, és kényszermegoldásként van a szélen, plusz a posztján iszonyúan fiatal. Szerintem megvan a fizikuma, a sebessége bőven, kis rutin kell, kicsit jobb helyezkedés és jobb döntések, de ezt ilyen korban még bőven felszedheti. Én is inkább nézném belső védőként, de szélen sem zavar, csak még okosodjon kicsit.

A gólnál hibázott, vagyis nem döntött jól. Lassú egyértelműen nem volt. De tényleg nem tudom, kit kellett volna jelen helyzetben odatenni... Nálam az ő játszatása toronymagasan Koeman legjobb döntése, még akkor is, ha nem sült el jól. Rárakta a keret leggyorsabbját az ellenfél leggyorsabbjára. És egyébként rengeteg alkalommal vette le a pályáról a bombaformás Vinit, meg a 16-oson belül is pont akkorát ütközött egy ízben, hogy ne legyen tizi, ami mestermunka volt, Lengletnél pl. vagy gól, vagy garantált tizi. Szerintem nagyon sok van benne, és Araujoval nagyon komoly belső védőpárost fognak alkotni Piqué visszavonulásával. Képzeljük el ilyen Piqué-Lenglet után egy Araujo-Mingut, ahol mindketten 34 felett tudnak robogni, és mindkettő atomerős felépítésű...
Igazat adok.
Ha ez/ezek a fiúk kapnának egy hozzáértő tanítót/mestert, aki elmagyarázná, megtanítaná, begyakoroltatná az optimális mozgásokat, helyezkedéseket, az egymás "gondolatait", komoly erőt képviselnének.
Hol van az a mester?
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6882
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.10.25. 20:31:19

Alcantara írta:
2021.10.25. 07:09:55
Ennek a "díszpintynek" nem sok van a topicjában, de remélem hamarosan be is záródhat.
Rettentő gyenge játékosnak tartom a mai kerethez mérve is. Lassú, körülményes már fiatalon.
Nem véletlen, hogy az oldalán futott az összes akció az első félidőben, Ancelotti rutinos edző, simán átlátta, hogy az a győzelem kulcsa. Nem szoktam Koemant ostorozni, de számomra elképesztő a tudatlansága, hogy a leggyorsabb játékosukra a csigalassúságú védő volt a megoldás.
Azzal egyetértek, hogy lehozott egy gyengébb mérkőzést (nem az elsőt mostanság), de ez a lassú téma nem tudom, honnan jön, olvastam a meccs topikban is több helyen, és nem értem.. Minden idők 2. leggyorsabb sprinjét tartja a belső védők között 34,4 km/h-val (értelemszerűen most nem volt az, a méréskor azt játszott). Ezt amúgy pont Vini mellett tette az érdekesség kedvéért. Videó: https://www.youtube.com/watch?v=nBx0QDCA-B8
Ijesztően gyors játékos.

Tegnap is volt 34 km/h körüli sprintje, amivel megtartotta a villámlábú brazilt, ami elég brutális, nem hinném, hogy Araujo sérülésével lenne ennél akár egyetlen gyorsabb játékosunk is a keretben, bármilyen poszton is. Konkrétan a keretünk 2. leggyorsabb játékosa szerintem, de most mindenkinek nem fogok utánakeresni. Dest lassabb, SR-ről meg kár nem is beszélni azon a poszton, hacsak nem kérjük meg Vinit, hogy kézenállva fusson mellette, mert akkor relatíve gyorsnak is tűnhet.

1-1 helyzetben nem dönt jól, tény. De ne felejtsük el, ő eleve belső védő, és kényszermegoldásként van a szélen, plusz a posztján iszonyúan fiatal. Szerintem megvan a fizikuma, a sebessége bőven, kis rutin kell, kicsit jobb helyezkedés és jobb döntések, de ezt ilyen korban még bőven felszedheti. Én is inkább nézném belső védőként, de szélen sem zavar, csak még okosodjon kicsit.

A gólnál hibázott, vagyis nem döntött jól. Lassú egyértelműen nem volt. De tényleg nem tudom, kit kellett volna jelen helyzetben odatenni... Nálam az ő játszatása toronymagasan Koeman legjobb döntése, még akkor is, ha nem sült el jól. Rárakta a keret leggyorsabbját az ellenfél leggyorsabbjára. És egyébként rengeteg alkalommal vette le a pályáról a bombaformás Vinit, meg a 16-oson belül is pont akkorát ütközött egy ízben, hogy ne legyen tizi, ami mestermunka volt, Lengletnél pl. vagy gól, vagy garantált tizi. Szerintem nagyon sok van benne, és Araujoval nagyon komoly belső védőpárost fognak alkotni Piqué visszavonulásával. Képzeljük el ilyen Piqué-Lenglet után egy Araujo-Mingut, ahol mindketten 34 felett tudnak robogni, és mindkettő atomerős felépítésű...
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3881
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2021.10.25. 07:09:55

Ennek a "díszpintynek" nem sok van a topicjában, de remélem hamarosan be is záródhat.
Rettentő gyenge játékosnak tartom a mai kerethez mérve is. Lassú, körülményes már fiatalon.
Nem véletlen, hogy az oldalán futott az összes akció az első félidőben, Ancelotti rutinos edző, simán átlátta, hogy az a győzelem kulcsa. Nem szoktam Koemant ostorozni, de számomra elképesztő a tudatlansága, hogy a leggyorsabb játékosukra a csigalassúságú védő volt a megoldás.
zulagruber
Barça C
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2021.09.15. 04:33:22

2021.09.15. 04:57:15

Minden szavaddal egyetértek!
Az ilyen típusú hozzászólást mellőzzük. Érdemi része nincs, szabályzatban benne van, hogy tilos. Első hozzászólásod, nem törlöm. Remélem érdemben is sikerül fórumozni ezt követően.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6882
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.08.02. 21:15:36

davi10 írta:
2021.08.01. 09:04:04
Neki ha jól láttam még nem volt topicja.

Az Olimpián az első meccsen megsérült, 21 perc után le kellett cserélni. Ezután kihagyta a következő 2 meccset, majd tegnap megint berakták a kezdőbe, ahol 10 perc után le kellett cserélni #-o

Elvileg semmi komoly, és a bajnoki rajtra rendben lesz, de szerintem ha a spanyolokon múlik, még kétszer eljátszák ezt, ha eljutnak a döntőig.

Remélem Pedri és Garcia megússza ép bőrrel ezt az amúgy szerintem teljesen értelmetlen tornát.
Nagyon remélem, hogy ez az Olimpia precedenst fog teremteni, és hoznak valami szabályt, ami az ilyen esetek kialakulását segítene megelőzni. Persze már az is valami lenne, ha spanyolhonban is a csapat engedhetné el a játékost, mint pl németben, vagy épp angliában - eleve hendikep ez a spanyolok számára, mivel a többi ország játékosai kipihentebbek lesznek a szezonkezdetre. Nagyon megéri...
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2021.08.01. 09:26:24

davi10 írta:
2021.08.01. 09:04:04
Neki ha jól láttam még nem volt topicja.

Az Olimpián az első meccsen megsérült, 21 perc után le kellett cserélni. Ezután kihagyta a következő 2 meccset, majd tegnap megint berakták a kezdőbe, ahol 10 perc után le kellett cserélni #-o

Elvileg semmi komoly, és a bajnoki rajtra rendben lesz, de szerintem ha a spanyolokon múlik, még kétszer eljátszák ezt, ha eljutnak a döntőig.

Remélem Pedri és Garcia megússza ép bőrrel ezt az amúgy szerintem teljesen értelmetlen tornát.
Ráadásul a spanyolok elődöntőben vannak, szóval Pedrire még két mérkőzés vár, amivel túllépi a szezonban a 70-et :shock:
Aztán, ahogy leszáll a gépről Barcelonában, meg is kezdheti az újat a szuperkupával =D>
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6587
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2021.08.01. 09:04:04

Neki ha jól láttam még nem volt topicja.

Az Olimpián az első meccsen megsérült, 21 perc után le kellett cserélni. Ezután kihagyta a következő 2 meccset, majd tegnap megint berakták a kezdőbe, ahol 10 perc után le kellett cserélni #-o

Elvileg semmi komoly, és a bajnoki rajtra rendben lesz, de szerintem ha a spanyolokon múlik, még kétszer eljátszák ezt, ha eljutnak a döntőig.

Remélem Pedri és Garcia megússza ép bőrrel ezt az amúgy szerintem teljesen értelmetlen tornát.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Válasz küldése