Óscar Mingueza

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Gaillard
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 303
Csatlakozott: 2019.04.03. 06:01:56

2022.08.13. 00:11:54

Nagyon szimpatikusan nyilatkozott, remélem szép és sikeres pályafutás áll még előtte, akár visszatérve korábbi nagy elődökhöz hasonlóan.

Az interjúba nem merte mondani, de valószínűleg azért is kellett távoznia, mert a hihetetlen piaci értékkel, szakmaisággal, a belső folyamatokra teljes rálátással bíró, ezáltal befolyással rendelkező, a Spíler 2-ön a Barca mérkőzéseket követő magyar szimpatizánsoknak túl katalán volt, nem elég színes és ez már nagyon ortodox a mai világban, sőt nem nézett szúrós tekintettel sokat Busquetsre, aki éppen nem a fütyijén táncoltatva a labdát, de mégis számtalan segítséget nyújtott a játék során, akár Ő számára is.

Valószínűleg a 125. szülinapja felé közeledő egyesület egy közel múltban zárult periódusban túl sikeres volt a saját történelme viszonylatában, így hát most már történjen bármi, csak - főként fiatal - világsztárok, aspiránsok bevetésével szerepelhet, akik ha kellően távolról jönnek, akár fél évtizeden keresztül is bizonyíthatják különös sikerek nélkül (legyen bármilyen árcédula a nyakukon és összeg a szerződésükben) a rátermettségüket (fogd rá a nyuszira, de legfőképp a " szent tehenekre", ha nem megy, sőt a jövőért is őket okold), természetesen akár ezt a folyamatot évente további 3 x 100 % jog értékesítésből megfinanszírozva.
Sőt egyenesen a magyar szurkolók egy csoportjának kérése megtagadjuk, töröljük a múltat is (a spanyol kupa nevetséges, a bajnoki cím smafu, a KEK-re már senki sem emlékszik, a BL győzelem pedig alap), azokat képviselő játékosokat szép lassan kitiltjuk egész Katalóniából, mert bár bizonyára az a pár BL cím a 2000-es években csak a szerencsés együttállásnak volt köszönhető, semmilyen innovatív belső rendszer, szervezeti kultúra nem játszott szerepet, sőt a EUR milliárdokkal felvértezett konkurencia csak a díszletet adta az előadáshoz.
Felkészül Busquets, Alba és Piqué, na meg Roberto, akik felelősök katalánok millióinak kivándorlásáért és a club nimbuszának totális lerombolásáért (nem beszélve a magyar szimpatizánsok mentális állapotának romlásáról), hihetetlen kárt okozva 30-on túl is, hogy egymaguk nem verik újra bucira a világ labdarúgását, sőt az elmúlt évek összes gólját, gólpasszát, szerelését, jó megoldását törölni kell a videó anyagok közül is, mert akkor rossz fény vetülhet utólag az őket bíráló szegény sok nickes magyar szimpatizánsokra.
Természetesen fel kell jegyeznünk a jövő számára, hogy tanuljanak belőle, miszerint ezen játékosok miatt számtalan világsztár aspiránst megfosztottak a karrierjük kiteljesedési lehetőségétől és a többi clubot attól, hogy ingyen és dalolva folyamatosan átadják az esetlegesen ingyenesen a helyükbe lépő EU-s átlag minimálbérrét foglalkoztatandó világsztár játékosaikat.

Ezen magyar szimpatizánsok csoportjára tekintettel a Barcelona vezetősége amúgy is külön tanfolyamot javasol a megmaradt katalán (na ez micsoda eretnekség, pontosabban európai, sőt világproletár) szurkolónak , hogy végre mindenki megtanulhassa miképp kell csak a negatívumot látni a katalán "gyökerek" esetében és minden értékeset törölni a retinákból, elbagatellizálni azok jelentőségét - természetesen a folyamatoknak megfelelően, némi esélyegyenlőségi pedofil mentál tréninget is beiktatva -, mert a 2006 előtti - csupán egy BEK elsőséget hozó időszakban - 107 év alatt még szurkolói voltak a clubnak, most meg már csak bármi áron sikereket falni kívánó csúcsfogyasztói, akik nélkül már összedűl a "multi kulti", főleg, hogy még mindig nem cserélték le az unott színeket a szivárvány árnyalataira és hogy nem nyerte meg az összes hátralévő mérkőzését előre dokumentálva a csapat.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2022.08.02. 16:43:59

"Official: Barcelona and Celta Vigo have reached an agreement for the transfer of Oscar Mingueza. The club retains the right to repurchase the player in the future and 50% of any future sale. "

Szerintem ez egy korrekt deal, ha beválik akkor visszavásárolhatjuk(reméljük értelmes áron és nem 50M-s az opció), vagy ha máshol kit ki magas összegért mint most Cucurella akkor abból is szépen csurran-cseppen nekünk.
Asensi
Jugador del Barça
Hozzászólások: 129
Csatlakozott: 2022.01.30. 16:50:31

2022.07.29. 17:48:48

Fernando írta:
2022.07.28. 19:36:03
Nem jó tárgyalási alap, ha a vevő tudja, hogy szabadulnál tőle minél előbb.
Ha jó, ha nem jó ez van. Egyébként hogyan kellene az ellenkezőjéről meggyőzni a potenciális vásárlókat, azután, hogy megvesszük EG-t, hosszabbítunk Araujoval, idehozzuk Christensent meg Kundét, Pique és SR még nem megy nyugdíjba, a sajtó arról cikkez, hogy Azpit is hozzuk a Chelseatől... Egyébként meg a csapból is az folyik, hogy el kell adnunk játékosokat.
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2022.07.29. 15:49:15

A bayern elleni idegenbeli meccsen elég megnézni az ott kapott fejesgólt. Aki futballozott valaha bármilyen szinten, annak ott azonnal világos lehetett, hogy ez egy szerencsétlen. Erélytelen, ütemtelen, gyenge, elnyomható, azaz bizonyos szint felett totál alkalmatlan. Xavinak se kell gondolkodni ezen úgy látom.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.07.29. 13:37:49

Rivaldo11 írta:
2022.07.29. 13:00:04
A hidegrázás kerülgetett, ha csak elment melegíteni+hozzá ez a szerencsétlen örökvesztes búra...Remélem ennyiért még adunk mellé vmi ajándékot, vagy ingyen szállítást, nehogy meggondolja magát a vevő.
Mert a szélre került szerencsétlen, és ott idegződött be mindenkinek. Idén egyetlen alkalommal kezdett középhátvédként, és a meccs legjobbja lett, két 34,6 km/h-ás sprint utáni szereléssel utolsó védőként, fineszes labdakihozatalaokkal. Az ő veszte szerintem az lett, hogy valaki kitalálta, hogy ő majd szélen lesz, mert se Dest, se SR nem volt, és ott ragadt meg a köztudatban - ahhoz tényleg kevés a skillje, de hát Messi is csúnya bukta lett volna középhátvédként. Nagyon sajnálom, hogy Xavi is jobbhétvédként vette át, és eszerint kezelte.
https://www.youtube.com/shorts/VjMZ9A_GmNI
Ez csak az egyik, volt egy ugyanilyen ha nekem elmagyarázza valaki, hogy mit tud valaki védőnél ennél többet tenni, két pont ugyanilyen szereléssel egyetlen meccsen, 1 év jegelés után, fiatalon, vagy hogy legalább miért nem ígéretes, akkor örömmel fogadom, mert esküszöm, nem értem. Képzeljük el a szituban bármelyik másik védőnket, még Araujo sem érte volna talán utol, de a többiek pláne. Ha nincs ott Mingueza, agyonver minket egy Celta.
Arról nem is beszélve, hogy mikor ketten voltak tavaly Araujoval, tanítanivalóan játszott, és alig kaptunk gólt.
Tartom, hogy top védő lesz, és remélem, magas a százalék a következő eladásból, mert 30-40 körül összeget várok érte 1-2 év múlva egy komolyabb csapattól.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2022.07.29. 13:00:04

A hidegrázás kerülgetett, ha csak elment melegíteni+hozzá ez a szerencsétlen örökvesztes búra...Remélem ennyiért még adunk mellé vmi ajándékot, vagy ingyen szállítást, nehogy meggondolja magát a vevő.
Rivaldo-A Legnagyobb.
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 843
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2022.07.29. 12:23:50

bence0330 írta:
2022.07.28. 20:55:59
Nem csodálom, hogy akarja a Vigo, asszem pont őket alázta úgy szét a meccs legjobbjaként, mint ahogy még Araujo sem feltétlen szokta.

Szerintem hatalmas értéket engedtünk el, ilyen alkattal, meg európa leggyorsabb védőjeként belőle bármi lehet még, de ez van, részemről az egyetlen béka, amit lenyelek az új vezetés alatt, és lehet, hogy rosszul is látom. A 2-3 misit mindenképp viccnek tartom, hacsak nem olyan a konstrukció, amit Troy említett eggyel lejjebb.
Nagyon érdekes ez a Mingueza dolog, elég vegyesek az érzéseim. Nem bánom, hogy nem lesz többet, de azért sajnálom, hogy csak ennyit hoztunk ki belőle.

Érdekesség: Mikor kirúgták Koemant a legtöbb játékosunk vagy korrekten nem nyilatkozott vagy páran sajnálkoztak... Két ember volt, akik a közösségi médiában, ha finoman is, de örömködtek a hírnek. Az egyik Puig, a másik Mi Gézánk volt. Ami érdekes, hogy Puig nem került rosszabb helyzetbe Xavinál, de jobba se. Viszont Géza egyszerűen kikerült a csapatból egy pillanat alatt.Ha bekerült kicsit, akkor pedig elképesztően gyenge volt.

Dembeléről és Umititől szokták mondani, hogy milyen buták, de szerintem különösen Dembele a pályán nem a butábbak közé tartozik (az életben ettől még lehet sötét..)
Mingueza viszont a pályán kifejezetten buta játékos. Nagyon sok lenne benne, de annyi butaságot csinált. Egy Klopp vagy egy Guardiola úgy üvöltötte volna le a fejét, hogy most is keresné a strandon. De amikor azt csinálja, amit kell, akkor meg nagyon jó. Koemannal azért működhetett sikeresebben, mert hiába nem szerették egymást, a holland az arcába üvöltötte, hogy mit csináljon és mit ne és ha az edzőre hallgatott, nem magára, akkor jobban járt. Xavinál meg képzelem, ahogy szépen elmagyarázta neki a taktikát, védekezési módszertant, az előadás végén Géza meg csak ennyit mondott: Bocsánat, Gézi nem tud érteni eszpanyol.. :)
Fizikálisan szinte tökéletes. És vele kapcsolatban azt fogom legjobban sajnálni, hogy vkp-nak ki se próbáltuk. Persze mert hol belső védő nem volt, hol szélső, de egy fantasztikus bulldog-szerű szűrő lehetett volna, aki fáradhatatlan és ha nem is akasztja meg épp a támadást, simán tartja a lépést és sanyargatja a támadókat. Remélem a következő klubjában kap egy edzőt, aki keménykezű és kiveri a butaságokat Minguezából és esetleg máshol is kipróbálják, ahol nem foglalja a helyet Busi...

Az ára egy vicc, de nekünk sosem ment jól az eladás. Mi magunkhoz láncoljuk a játékosokat ezeréves szerződésekkel aztán katasztrófahelyzet, ha kivásárolnak valakit. Vagy a másik esetünk, hogy látványosan kidobjuk a játékost, ügyelve rá, hogy nyilvánvaló legyen, hogy mennyire nem tartjuk értékesnek és akkor egy zacskó ropiért megy is. És átlagban sok-sok éve így megy. Ha tavasszal forgóban kap rendszeres lehetőséget, ha nem is sokat és esetleg Laporta a nagy száját arra használná, hogy körbedicséri Minguezáékat, akkor állítom, hogy most nem ennyi lett volna az ára. Sok sikert neki (csak ne ellenünk)
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2022.07.28. 21:41:29

2 millió + százalékokat írnak.
Hogy az most 10% vagy 50%, franc tudja. De szerintem se fogja ott kitölteni az állítólagos 5 éves szerződését.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.07.28. 20:55:59

Nem csodálom, hogy akarja a Vigo, asszem pont őket alázta úgy szét a meccs legjobbjaként, mint ahogy még Araujo sem feltétlen szokta.

Szerintem hatalmas értéket engedtünk el, ilyen alkattal, meg európa leggyorsabb védőjeként belőle bármi lehet még, de ez van, részemről az egyetlen béka, amit lenyelek az új vezetés alatt, és lehet, hogy rosszul is látom. A 2-3 misit mindenképp viccnek tartom, hacsak nem olyan a konstrukció, amit Troy említett eggyel lejjebb.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2022.07.28. 20:50:36

Inkább adnám el ingyen plusz 50% a következő eladásból. Szerintem ő még fog menni 15-20 m körül valamelyik angol középcsapatba pár év múlva ha már bizonyított Vigoban vagy akárhol.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2022.07.28. 20:47:47

visca el barca írta:
2022.07.28. 19:33:25
soadroli írta:
2022.07.28. 18:07:20
Egyre több helyen írják, hogy megy Celtába, 2-3 millióért.
A real egy ilyen jatekost kb 30ért ad el. Hihetetlen, hogy mennyire nem érezzük ezeket az eladásokat.
Nálunk meg korábban ingyen mentek. Kis pénz is pénz. Amúgy tényleg érthetetlen. Pl az itt agyon sztárolt Bravo kapus is alig került többe, mint az a szőke arc, akit a helyére vettünk a kispadra. A többieket meg már nem is említem. Nem véletlen azaz óriási adósság.
Minguezanak pedig sok szerencsét!
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8672
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2022.07.28. 19:36:03

visca el barca írta:
2022.07.28. 19:33:25
soadroli írta:
2022.07.28. 18:07:20
Egyre több helyen írják, hogy megy Celtába, 2-3 millióért.
A real egy ilyen jatekost kb 30ért ad el. Hihetetlen, hogy mennyire nem érezzük ezeket az eladásokat.
Nem jó tárgyalási alap, ha a vevő tudja, hogy szabadulnál tőle minél előbb.
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2022.07.28. 19:33:25

soadroli írta:
2022.07.28. 18:07:20
Egyre több helyen írják, hogy megy Celtába, 2-3 millióért.
A real egy ilyen jatekost kb 30ért ad el. Hihetetlen, hogy mennyire nem érezzük ezeket az eladásokat.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5143
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2022.07.28. 18:07:20

Egyre több helyen írják, hogy megy Celtába, 2-3 millióért.
Kép
Mascherano14
Capitá del Barça
Hozzászólások: 618
Csatlakozott: 2018.01.04. 00:19:27

2022.05.17. 07:28:20

Engem megint meggyőzött, koman alatt is jó volt. A szélen szenvedett, de belső védőként messze Lenglet és Eric felett van nálam, még ritkán játszva is. Támadásban is igyekezett és sikeresen cselezett meg tört előre.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.05.16. 16:26:15

Nem vagyok hülye, kerestem, de nem volt ilyen, ezért oldottam meg így. :D
Alvászavarra pedig megérné amúgy, de ha ilyen nincs, szerintem az egész fórum nevében nem javaslom. :D
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2022.05.16. 16:12:02

Egyszerűbb megoldasra, egy Mingueza vs. Getafe yt keresésre gondoltam ha hazaérek, de ez se rossz, kösz :D

Azért az egész meccset gondolom mindenki megérti, hogy nem nézném vissza :D
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.05.16. 15:49:07

davi10 írta:
2022.05.16. 15:11:49
1 meccs alapján én se vonnék le nagy tanulságokat (úgy meg főleg, hogy nem is láttam a meccset :D ). Mondjuk erre a 35 km/h-ra baromi kiváncsi vagyok.
Két brutál sprintje volt.

Ha tényleg érdekel, az összefoglalóba nem került be, de ezen a linken fennélévő teljes meccsen meg tudod nézni, másodperc pontosan meg tudom mondani, hogy ne kelljen keresgélni. Nem a lejátszó percállását mondom, hanem a meccs valós perceit.

Első sprint, 7:55-től nézd, csak hogy lásd, hogy a kedvenc Lenglet-d próbál gólpasszt adni a Getafés-nak. :D Brutális, ahogy visszaér Mingueza, ha ez Eric, akkor minimum gólhelyzet lesz belőle. Szerk: ezt is kiírták utána, 8:22-nél, ez is 34,6 km/h. :D

A második sprint: 58:55
Most néztem vissza, nem 34,8 volt, hanem 34,6, elnézést, elég rossz stream-en néztem. 59:15-kor írják ki a képernyőre az adatokat.

Még bónusznak beiktatok 60:13-tól egy nagyon korrekt 1v1-es szerelést utolsó emberként, ahol kis tempó szintén megvolt, utána meg ízelítő a higgadt, finom labdakihozataláról, amit egész meccsen hibátlanul hozott.

Tavaly áprilisban ő produkálta minden idők második leggyorsabb sprintjét a középhátvéd kategóriában 34,4-el Vini elleni versenyfutásban, Nacho tartja a rekordot 34,65-el. Szóval a sajátját megdöntötte, de Nachoé is majdnem meglett.

Szóval lötyögős kis 0-0-ának nézett ki a meccs, de ha nincs Mingueza, ez lehet, hogy egy lötyögős 0-2, messze MOM volt szerintem, még ha ez nem is dicsőség most.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bence0330 2022.05.16. 16:58:36-kor.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2022.05.16. 15:11:49

1 meccs alapján én se vonnék le nagy tanulságokat (úgy meg főleg, hogy nem is láttam a meccset :D ). Mondjuk erre a 35 km/h-ra baromi kiváncsi vagyok.

Az szerintem Xavi sara, hogy Lenglet is előbb kapott lehetőséget, mint Géza. Főleg úgy, hogy tavaly amikor kh-ként játszott teljesen vállalható volt, és Araujo-val is össze volt már szokva.

Mivel keveset láttuk idén jatszani ezért nincs stabil véleményem, de nehéz elhinni, hogy pl. egy Garcia szintet ne tudna hozni vagy felülmúlni.

Nem tudom miért ragaszkodnak ahhoz, hogy elküldjük, Pique-re én már nem számítanék, 35 éves és minden meccsen 3x megsérül. Marad Araujo, egy lutri Christensen meg Garcia. 4.-5.-nek simán elférne. Nem hiszem, hogy magas lenne a fizuja, de azt se, hogy egy végigpadozott szrzon után olyan sokat kaphatnánk érte.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.05.16. 13:06:53

Sonoma írta:
2022.05.16. 12:50:05
Én meg azon a véleményen vagyok, hogy a tegnapi meccsből nem lehet kiindulni mennyire alkalmas valójában.
Ez mondjuk jogos, de attól még a tempó és az erő, amit bemutatott, mindenképp számít, és ennél kicsit gyengébb teljesíménnyel is földbe döngölné EG-t és Lenglet-t. Meg én inkább a tavalyiból indulok ki, már persze középhátvédként, azért ott hiba nélkül húzott le huzamosabb időt.
EG 29-30-as top speedje és Mingu 35-öse között simán lehet a különbség döntetlen és győzelem, főleg, hogy mennyi gólt kapunk kontrából, meg hát pontrúgásnál is nyilvánvaló, hogy ki lesz a hatékonyabb elöl és hátul is.
De igen, egyetértek, jó lett volna őt megnézni többször, és szerintem joga is lett hozzá, én úgy gondolom, hogy Xavi 2 rózsaszín köde közül az egyik áldozata lett, nagyon fontos lett volna kipróbálni párszor, és nem Alba helyén. És lett volna rá lehetőség is.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 596
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2022.05.16. 12:50:05

Én meg azon a véleményen vagyok, hogy a tegnapi meccsből nem lehet kiindulni mennyire alkalmas valójában.
Ahogy felesleges elemezni a csapatjátékot, Xavit stb. , úgy Mingu tegnapi produkcióját sem.
A két csapat egyszerűen nem akart focizni. Én csak a 2. félidőt láttam, de ilyen alibi focit rég láttam. Még véletlenül sem akarták a támadók (mindkét oldalt) nehéz helyzetbe hozni a védőket.
Volt egy szitu, amikor Fati beindult, lefutva a védőket, lövés helyett finoman annyira lelassított, hogy a védők utolérjék.
Én azért megnézném egy agilisebben játszó csapat ellen is (középhátvédként) mit tud, csak utána mondanék véleményt róla.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.05.16. 12:36:21

bence0330 írta:
2022.05.16. 11:41:12
Nagyon-nagyon kiváncsi vagyok mi lesz vele. Középhátvédként engem idén és tavaly is meggyőzött. Ha ezt tudja adni, amit tegnap, akkor szerintem kérdés nélkül helye van itt Eric és Lenglet előtt, és még spórolunk is, két igazolás helyett egy elég lenne, ha nincs lóvé. Még gyorsabb, mint Araujo, erős, magas, és hátvédhez mérten nagyon jó a labdakezelése és passzjátéka, és pont ezek kellenek ide. Alapanyagban tökéletes, csak fejleszteni kell még rajta, főleg fejben. Szomorú vagyok, hogy nem került be előbb a csapatba, főleg ilyen alternatívák helyett, lehet, hogy kevesebb gólt kaptunk volna. Kicsit mérges leszek Xavira, ha Eric marad és stabil csereként szerepel, ő meg távozik... főleg, hogy még ha a passzjátlka is szólna mellette, szerintem még abban is majdnem üti a szintjét Mingueza. No meg a passzjátéka Lenglet-nak is kifogástalan, ne ez legyen a fő tényező.

Nem véletlen az sem, hogy Koemannal akkor remekeltünk, amikor Araujoval ketten alkották a védelem tengelyét, akkoriban alig kaptunk gólt, lekontrázni meg aztán végképp nem tudtak.
Ezt én is adom. Megnézném, hogy hosszabb távon, zsinórban 4-5 meccsen játszana kh-ként, lehet, hogy beválna. Korábban az edzői is dícsérték, amikor még a B-ből jött fel a nagycsapatba, hogy határozott és igazi vezéralkat.
A jobboson nem alkotott, az tény és való, de az nem az ő posztja.
Forca Barca!!!!
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.05.16. 11:41:12

Nagyon-nagyon kiváncsi vagyok mi lesz vele. Középhátvédként engem idén és tavaly is meggyőzött. Ha ezt tudja adni, amit tegnap, akkor szerintem kérdés nélkül helye van itt Eric és Lenglet előtt, és még spórolunk is, két igazolás helyett egy elég lenne, ha nincs lóvé. Még gyorsabb, mint Araujo, erős, magas, és hátvédhez mérten nagyon jó a labdakezelése és passzjátéka, és pont ezek kellenek ide. Alapanyagban tökéletes, csak fejleszteni kell még rajta, főleg fejben. Szomorú vagyok, hogy nem került be előbb a csapatba, főleg ilyen alternatívák helyett, lehet, hogy kevesebb gólt kaptunk volna. Kicsit mérges leszek Xavira, ha Eric marad és stabil csereként szerepel, ő meg távozik... főleg, hogy még ha a passzjátlka is szólna mellette, szerintem még abban is majdnem üti a szintjét Mingueza. No meg a passzjátéka Lenglet-nak is kifogástalan, ne ez legyen a fő tényező.

Nem véletlen az sem, hogy Koemannal akkor remekeltünk, amikor Araujoval ketten alkották a védelem tengelyét, akkoriban alig kaptunk gólt, lekontrázni meg aztán végképp nem tudtak.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2022.01.20. 17:30:04

Csak többen vagyunk vele, jobban nem. Azért.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2022.01.20. 13:10:39

soadroli írta:
2022.01.20. 12:37:16
New contacts in the next hours between Barcelona and Valencia for Óscar Mingueza on loan until end of the season - talks now ongoing on percentage of salary coverage. (Fabrizio Romano)
Nem értem miért akarjuk annyira elsózni. Ittmaradunk a 40 éves Alves-sel, meg a Xavi által nem annyira csipázott Dest-tel a jobbosra.
Középre meg Umtiti off, EG se 1 hétre dőlt ki, maradt 3 védőnk (Lenglet aki botrány, Pique aki hullámzó és Araujo aki csavarokkal a kezében játszik).

Szerintem jobban járnánk ha maradna és elkezdenénk a rendes posztján nyomatni.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Válasz küldése