Gavi

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2021.12.19. 14:05:45

visca el barca írta:
2021.12.19. 13:18:04
a statokbol mindenki azt szur le amit akar, en pl azt, amit latok is, hogy gavi sokkal aktivabb a palyan, mig pedribol kb annyit hogy egy 10 meteres sugaru korben totyorog egesz meccsen es ezerrel nyomja az alibi korompasszokat.
És ezt a key passes vagy a long balls számokból szűrted le? :D Mindegy, igazából szerintem nincs értelme erről vitatkozni.
Tény, hogy Pedri játéka kevésbé látványos, de szerintem túlságosan le van itt nézve.
Puig játéka is tök látvanyos volt, de bármibe fogadok bárkivel, hogy Xavi alatt se fog többet, vagy legalább megközelítőleg annyit játszani, mint Pedri.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 802
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2021.12.19. 13:47:57

Hát azért Pedri játéka jóval érettebb szerintem, mint Gavié, ez persze nem jelenti azt, hogy jobb, vagy jobb játékos lesz belőle. Gavi sokkal inkább fizikális játékos, Pedri passzjátékban és labdabiztonságban azért jóval Gavi előtt van jelenleg. Gavi viszont olyan küzdést és hajtást visz a pályára, ami nagyon ritka, pláne mifelénk. Engem meglepne, ha Xavinál nem lenne meg Pedri helye a pozíciós játékban, amiben ő igen erős.
De inkább örüljünk, hogy végre az lesz a dilemma, hogy melyik tehetségünk kezdjen, nem pedig az, hogy melyik kiégett léhűtővel járunk jobban, ha épp van kedve focizni. Lesz verseny a fiatalok között, lehet rotálni, lesz kit betenni, ha sérülés van stb.
Szerintem bőven megférnek majd Gavi/Nico/Pedri a csapatban és talán nem is lehetnének jobb kezekben, mint Xavinál (remélhetőleg).
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2021.12.19. 13:18:04

pedri 20/21 vs gavi 21/22


minutes played: 2430-975
goals: 3-1
assists: 3-3
shoots per game: 0.7-0.8
pass success: 87.7%-89.5%
ariels won: 0.1-1
tackles: 1.2-1.2
interceptions: 0.9-0.7
fouls: 0.5-1.7
clearences 0.1-0.4
dribbled against: 1.5-0.8
key passes: 1.1-0.7
dribbles: 0.8-1.3
passes: 45.8-36.3
long balls: 1.7-0.6
throug balls: 0.1-0.2

a statok a whoscoredrol vannak. lehet felesleges az osszehasonlitas, hisz az egyik messi eras, a masik nem, gavi tobbet jatszott elorebb mint pedri stb stb. andris azt mondja, hogy messi mellett kevesbe lehetett latvanyosabb statokat lehozni, mert mindenkit elnyomott, sztem ez sincs igy, hisz ennek ellenere azert a tavalyi egy jobb csapat volt, es messi ide, messi oda, egy jobb csapatban konnyebb fickandozni.

a statokbol mindenki azt szur le amit akar, en pl azt, amit latok is, hogy gavi sokkal aktivabb a palyan, mig pedribol kb annyit hogy egy 10 meteres sugaru korben totyorog egesz meccsen es ezerrel nyomja az alibi korompasszokat.

amiert ennek ellenere minden edzo szereti, sztem az (es ezt en is belatom), hogy a biztonsagi jatekot nagyon erzi, jo helyen van nala a labda.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.12.19. 12:49:06

Szerintem is teljesen el kell felejtenni, mit (nem) csinált Koeman alatt. Szerintem nem Messiék, hanem inkább az edzői felfogás miatt. Majd januártól meglátjuk, én is untam a szürkeségét, de most kétlem, hogy ez lesz a helyzet.
Volt viszont egy gyengesége szerintem, ami szembetűnő volt, és problémákat okozhat a mostani játékstílust figyelembe véve: finoman szólva sem az volt, aki folyamatosan mutatja magát. Inkább olvadt bele a környezetbe. Xavinak már most is van baja azzal, hogy sokan nem értik a pozíciós játékot, és Pedri szerintem ebben problémás lehet, viszont fiatal és képlékeny még, lehet, hogy könnyebben felveszi a fonalat, mint De Jong pl., meg azért van is játékintelligenciája. Majd kiderül. Ha év végére nem jönne be, mehet 80-ért a Bayernhez, ha meg bejön, akkor tényleg komoly középpályánk lehet minőségben és számban is. És akkor legalább azzal a játékrésszel nem kéne már foglalkozni az átigazolási szezonban.

Jelen pillanatban szerintem egyébként a Busi - Gavi - Nico a legjobb felállásunk ha pozíciós játék minőségét nézzük, és Gavi a legjobb a három közül is. Ez alól kivételt képeznek az ilyen Bayer-féle meccsek, ahol Busi helyett mondjuk DJ-ot tenném oda. De az előbbi hármas mindhárom tagja remekel a háromszögelésekben - meglepő módon még Nico is, pedig a testalkata nem ezt mondatná. De Gavi az egészben a csúcs, az első érintései, a védekezése, a kulcspasszai, ahogy gyorsítani tudja a passzjátékot... ijesztő a srác. Remélem elkerülik a sérülések...

Akárhogy is, arra én is kiváncsi vagyok, hogy ha Pedri jól jön vissza, akkor ki lesz a 3 alapember... és remélem, hogy Gavi benne lesz, megfelelően rotálva persze.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8563
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2021.12.19. 12:22:01

én is sokszor kaptam hülyét Pedri lötyögésétől, és nem értettem, hogy mit keres a középpályán nulla szerelés+kulcspasszos meccsekkel, de Xavi alatt most ez valóban egy új helyzet, bármi lehet. eddig neki van egy nagyon biztató indulása meg egy kiábrándító hanyatlása nálunk, meglátjuk, melyik folytatódik. Gaviban az a jó, hogy kis termete ellenére egyáltalán nem vézna, ráadásul agresszív is, ezeket nem látom Pedriben, de azt se nagyon, hogy cserébe mit ad. mindenesetre egy De Jong-Pedri-Gavi kp kíváncsi lennék mire képes. nagy dolgokra egyelőre biztos nem, de az talán már látszana most is, hogy hosszútávon egy ilyen hármas mennyire működőképes.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2021.12.19. 12:20:53

visca el barca írta:
2021.12.19. 12:15:28
hajnesz írta:
2021.12.19. 12:00:06

Ez az összehasonlítás szerintem úgy lenne reális, ha Xavi alatt lejátszott 20 meccseket hasonlítjuk össze. Ja, és a Messi nélküli érában, mert teljesen más lett a játékunk, és a középpályások szerepe, amióta nincs egy sztár sem elöl.
Fozes kozben talaltam ilyen oldalt, majd ha vegeztem, akkor kiirom. Az idei egy joval gyengebb csapat, nincs messi, griezmann, szoval még ez miatt is pedrinek lejt a palya.
Mármint úgy érted, hogy Gavinak lejt a pálya, nem? Pedri kb csak úgy játszott a Barcában, hogy mindenki Messit kereste a labdákkal, és amúgy is Messi volt az irányító, a karmester, a playmaker a középpályán. Ha valakinek jó képességei vannak, és húzóember lehet offenzív játékban (bármilyen feladatkörben is), az Messivel a pályán sokkal kevésbé jöhet(ett) ki, mint Messi nélkül. És persze az alibi játékosok is így fognak könnyebben kitűnni, de azt talán mégse gondolhatja senki Pedriről. Illetve te igen, de erről már írtam :D
Egyébként én teljesen feleslegesnek tartom az összehasonlítást. Abszolút értelemben kell nézni, hogy milyen teljesítményt nyújtanak, nem egymáshoz képest. Annak se lett volna semmi értelme, ha Xavit mérjük Iniestához, nem is ugyanazt játszották, és nem is az volt a fontos, hogy melyik jobb, hanem hogy mindkettő zsenije húzza a csapatot felfelé.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2021.12.19. 12:16:29

Mondanám, hogy majd visszajön és akkor akár még együtt is látjuk őket játszani. De igazából nem ez a fontos, Gaviban én is többet látok jelenleg, illetve mindenképp látványosabbat, meg olyat amire jelen pillanatban(!) nagyobb szüksége van a csapatnak.

Ami Pedrit illeti, majd meglátjuk mit csinál Xavi alatt, szerintem úgy áprilisban visszatérhetünk ezekre a témákra. Addigra már nem lehet azt mondani, hogy a sérülés, a játék hiány, a fizikum, a Xavihoz illeszkedés beleszól a teljesítményébe.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2021.12.19. 12:15:28

hajnesz írta:
2021.12.19. 12:00:06
visca el barca írta:
2021.12.19. 11:01:56
vki aki otthon van ilyen statos oldalakban meg statisztikakban, osszehasonlithatna gavi idei, kb 20 meccsenek adatait a tavalyi pedrievel. Megnyert parharcok, sikeres cselek, megnyert fejparbajok, kulcspasszok, futott km stb stb. Ha mindenben jobb pedri, beismerem h hót hulye vagyok es nem ertek a focihoz.
Ez az összehasonlítás szerintem úgy lenne reális, ha Xavi alatt lejátszott 20 meccseket hasonlítjuk össze. Ja, és a Messi nélküli érában, mert teljesen más lett a játékunk, és a középpályások szerepe, amióta nincs egy sztár sem elöl.
Fozes kozben talaltam ilyen oldalt, majd ha vegeztem, akkor kiirom. Az idei egy joval gyengebb csapat, nincs messi, griezmann, szoval még ez miatt is pedrinek lejt a palya.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2021.12.19. 12:00:06

visca el barca írta:
2021.12.19. 11:01:56
vki aki otthon van ilyen statos oldalakban meg statisztikakban, osszehasonlithatna gavi idei, kb 20 meccsenek adatait a tavalyi pedrievel. Megnyert parharcok, sikeres cselek, megnyert fejparbajok, kulcspasszok, futott km stb stb. Ha mindenben jobb pedri, beismerem h hót hulye vagyok es nem ertek a focihoz.
Ez az összehasonlítás szerintem úgy lenne reális, ha Xavi alatt lejátszott 20 meccseket hasonlítjuk össze. Ja, és a Messi nélküli érában, mert teljesen más lett a játékunk, és a középpályások szerepe, amióta nincs egy sztár sem elöl.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.12.19. 11:28:00

Szerintem itt a fórumon is sokan vagyunk, akik túlhype-oltnak tartják Pedrit. Gavi viszont gyorsabbnak, dinamikusabbnak tűnik, bátrabban játszik előre, a kapura sem veszélytelen.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2021.12.19. 11:01:56

off

Nyugodtan lehet szemelyskedni, engem nem zavar. Biztos van valami a gyerekben mikor mindenki csapagyasra hajtja, ha egeszseges, de en semmi pluszt nem latok benne. Fizikalisan gyenge, a jatek egyik elemeben sem tud olyan hu de sokat adni. Magas szinten kepes egy stabil, biztonsagi jatekra, de ennyi. Gavit meg nicot, még ha bele bele hibaznak is sokkal tobbre tartom. Vedekezesben agresszivebbek, es elore jatekban is tobbet adnak. Pedri eltotyorog ott kozepen es ennyi


on

vki aki otthon van ilyen statos oldalakban meg statisztikakban, osszehasonlithatna gavi idei, kb 20 meccsenek adatait a tavalyi pedrievel. Megnyert parharcok, sikeres cselek, megnyert fejparbajok, kulcspasszok, futott km stb stb. Ha mindenben jobb pedri, beismerem h hót hulye vagyok es nem ertek a focihoz.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2021.12.19. 10:36:51

visca el barca írta:
2021.12.18. 23:47:08
Az a baj, ha oldalpedri visszater, akkor nicoval egyutt megy a padra.
Teljesen hihetetlen, de minden egyes szó amit leírtál, marhaság. :D

1. Nem baj! (bármire is gondolsz, legyen az Pedri visszatérése, vagy az, hogy Gavi vagy Nico néha padoznak és nem lesznek széthajtva, mint Pedri és Frenkie)
2. Bár lehet, hogy tévedek és nem rád gondolok, de leírtad már többször is, hogy ez a véleményed Pedriről. Az egész világban nem tudnál összevadászni magad mellé 10 embert, aki egyetért. Nem tudom, hogy ez azért van, mert ennyire nem emlékszel a meccseinkre, amik több hónappal, vagy akár egy évvel ezelőtt voltak, vagy ennyire nem LÁTOD a meccseket az indulataidtól (ezt teljesen megérteném végülis), vagy mégis miért, de Pedri rengeteget tett hozzá mind a dinamikusabb támadásainkhoz, mind a meccsek kontroll alatt tartásához. Az csak hab a tortán, hogy ő is kb olyan energiával és lelkesedéssel dolgozik a pályán, mint például egy Puyol tette. Mindenesetre azért amikor rajtad kívül szinte mindenki ennyire nagyra értékel egy játékost, és nem mellesleg az év fiatal tehetségének is megválasztják, meg a válogatottal is az EB talán legjobb játékosa, és még sorolhatnám, akkor elgondolkodhatnál, hogy esetleg te látsz valamit rosszul. Lehet vitatkozni azon, hogy esetleg egy árnyalattal(!) túl van értékelve a srác, vagy sem, de maximum ennyi. Klasszikusan a minden autó szembejön a sztrádán esete van.
Attól, hogy még leírod öttször, hogy oldalpassz, nem lesz igaz.
3. Te se gondolod komolyan, hogy csak mert Pedri bevethető, majd ilyen egészen parádés tehetségeket és teljesítményeket, aktuális formákat fixen padra fognak száműzni. Még Koemannál is nehezen képzeltem volna el, pedig szerintem ő egy kongó kobakú úriember Xavihoz képest.

Remélem nem sikerült túl személyesre, ha mégis, akkor bocsi, de tényleg minden egyes szó amit leírtál.... :D csak a tartalommal foglalkozok, csak erről van szó.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1012
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2021.12.19. 10:16:35

Az benne a nagyon jó, hogy egyszerre technikás és nagy küzdő, emellett a kellő önbizalom is megvan benne. Puigban ugyanígy megvannak ezek a tulajdonságok, de Gavinak ráadásul szerencséje is volt, a körülmények megspóroltak számára pár évet a nagy csapatba kerüléssel.
Azon a napon, amikor Koeman eltiltása miatt Schreuder irányította a csapatot, az addigiaknál felszabadultabb és ötletesebb volt a középpályás játékunk, én akkor figyeltem fel rá igazából. Azóta voltak gyengébb meccsei is, de a tegnapi egyértelműen az övé volt, nagyon örülök neki.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.12.18. 23:58:58

Szerintem Gavi szép lassan a legelső számú középpályás lesz, nem félek a padoztatásától (sőt, remélem, ilyen 13,5 km-ekkel ülhet ott majd néha, nem szeretném, ha Pedri sorsára jutna...).
Pedrit nagyon nem csíptem nálunk, de Koeman alatt sokmindenki süllyedt vissza szürkeségbe, jobban és bátrabban játszott a válogatottban, ami jó jel. Szerintem sokkal többet fog ő adni nekünk, mint tavaly tette, és bátrabban fog játszani, nem marad ilyen SR 2.0. Pedri tipikusan az a (Koeman alatt túlzottan is) alázatos ember, aki 100%-ban azt teszi, amit elvárnak tőle, Koemannál emiatt lett 60 meccses játékos, mert nem kockáztatott. Akkor derül ki, mit tud, ha olyan edző alatt játszhat, aki szerint szabad lőni, löbbölni, kockázatos passzokat bevállalni, sőt, kell is. És akkor még nem említettem, hogy a vézna gyerek minden meccset végigtolt, a szürkülés mellett ki is múlt már tél elejére, utána már kb. észre sem lehetett venni, hogy pályán van, de ez nem tükrözi a tudását szerintem.
Erre Gavi is remek példa, láttál tőle Koeman alatt ilyen lefordulásokat, löbböket, ütempasszokat? Én nem, csak kb az első felkészülési meccsen, amikor még nem lett "megnevelve". Az első 1-2 meccsén Pedri is sokkal aktívabb focit mutatott.
Nico most is csere inkább, de annak stabil és jó. DJ-ot vagy Busit lehet, hogy váltani fogja télen egy esetleges eladásnál, vagy kb jövőre kiöregedés miatt...

Mindenesetre egy javított Pedri, Gavi, Busi, DJ, Nico már olyan stabil 5-ös lenne a középpályára, akiknél már lehet rotálni, és a sérülések miatt sem kell nagyon aggódni. És akkor ráadás cserének ott van Puig. Ha EL-ben akarunk valamit + spanyol kupa + szuperkupa, akkor kell is ez a merítés.
De szerintem Gavi lesz az első számú játékos az 5 közül, talán már most az. Ha DJ menne bevételszerzés céljából, akkor 100%.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2021.12.18. 23:47:08

Az a baj, ha oldalpedri visszater, akkor nicoval egyutt megy a padra.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2021.12.18. 21:30:59

Teljesen hihetetlen a srác. Azt hagyjuk is, hogy 17 éves.
De hogy a semmiből jön, van kb 3 meccse összesen, és minden meccsen a csapat egyik legjobbja...

Ma meg félpályás szólógól, sorsdöntő kényszerítő ÉS gólpassz, és amúgy nemtom mennyinél állhatott meg... 15 lefutott kilométer? Nem úgy van, hogy amikor egy meccsen valaki egészen kiugróan sokat fut a többiekhez képest, akkor szokta elérni a 11-12 km-t ?

Csak pislogok rajta, mert Pedri meg Fati tini teljesítményei után azt hittem, hogy már nem lesz jobb. Szerintem most van, és nem igazán érzem úgy, hogy csak egy átvonuló dolog lenne.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2021.12.13. 21:44:15

davi10 írta:
2021.12.13. 19:09:26
Szerintem azért Araujo szerződése égetőbb lenne. De szerintem most Dembele-vel szenvednek, hogy legyen vagy hosszabbítás vagy vevő.

Én valószínűleg a kisebbség vagyok, abszolut nem vagyok elájulva Gavi-tól. Volt 1-2 jó meccse, és tényleg teper (ahogy azt egy 17 évesnek kell is), de ha valaki bejelentkezne érte mondjuk 60-ért, én elengedném.

Nico nálam jóval magasabban van.
Legutóbb amit olvastam, hogy le akarják zárni mindkettejük igazolását még az idei év végéig. Most még Dembélé ügyét csűrik-csavarják. Nem hiszem, hogy el akarna menni, a megnyilvánulásai, viselkedése nem ezt tükrözi.
Forca Barca!!!!
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2021.12.13. 19:09:26

Szerintem azért Araujo szerződése égetőbb lenne. De szerintem most Dembele-vel szenvednek, hogy legyen vagy hosszabbítás vagy vevő.

Én valószínűleg a kisebbség vagyok, abszolut nem vagyok elájulva Gavi-tól. Volt 1-2 jó meccse, és tényleg teper (ahogy azt egy 17 évesnek kell is), de ha valaki bejelentkezne érte mondjuk 60-ért, én elengedném.

Nico nálam jóval magasabban van.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
westerngom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1527
Csatlakozott: 2007.12.15. 21:33:00
Tartózkodási hely: West Side

2021.12.13. 18:23:01

Tudhatunk már valamit a Gavi hosszabbításával kapcsolatosan?, mert egy csomó helyen olvastam, hogy ugrásra készen állnak Europa nagy csapatai, a "megakadt"(?) tárgyalások miatt.
A transfermarkt.com alapján a kontraktusa 2023. Jun 30.-ig érvényes, szóval jó lenne mielőbb vele is aláíratni azt az 5 éves szerződést.
Én személy szerint többet látok benne mint a Golden Boy Pedriben. Brutális amit 17 évesen lehoz a mezőnyben munkabírás és akarás tekintetében, mindegy h. La Liga, BL, vagy csak egy barátságos meccs.
Képessége, játéktudása pedig az élt kora ellenére már megkérdőjelezhetetlen, és ha elkerülik a sérülések, Xavi szárnyai alatt fejlődve, a középpályánk alap pillérévé nőheti ki magát.
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 802
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2021.11.24. 10:06:56

sansz írta:
2021.11.24. 00:48:03
Tudom,hogy a többség még szerelmes belé,de ha sok ilyen nulla gólos meccs lesz,akkor azért majd el kell gondolkozni azon,hogy kinek kéne helyzetet kialakítania és gólt lőnie. Depay a válogatottban elég jól termel amúgy. Tudom,hogy nem teljesen fair Dembeléhez hasonlítani Gaviékat, mert előbbi mégiscsak csatár, de a mai fociban egy jó támadó középpályásnak igenis kéne ennyit villantania,hogy bevállalja 16os előtt is a cselt és ha van lehetőség,akkor veszélyeztet.
Az egész spanyol foci nekem úgy tűnik,mintha ontaná az ügyes,hajtós srácokat, az utolsó előtti passzig minden oké. Azok az emberek viszont hiányoznak,akik utolsó passzig és gólig is eljutnak.
Ebben tök igazad van, de nem gondolnám viszont, hogy ez pl. Gavi hibája. Egyszerűen hiányzik ez a profil a keretből, meg gondolom nem is ezt nyomatják a srácoknak a Masián. Tegnap Pedrinél is pedzegettük ezt, mert nála is sokan felhozzák kritikának, hogy alibizik. Az alapvető kérdés szerintem az, hogy fel tudnak-e annyira bátorodni ezek a srácok, hogy merjenek cselezni/lőni/rizikót vállalni a biztonsági passzokon túl vagy egyszerűen nem ilyen típusú játékosok. Pedrinél van esély rá szerintem, hogy veszélyesebbé válik a kapura idővel, de Gavinál én nem látom ezt a fajta kreativitást. Tök ügyes, melózik kifulladásig, ahogy te is írod, de nem is gondolom, hogy az ő szerepe lenne kulcspasszokat adni. De kell ilyen ember is a csapatba, sem nem tőle várnám a helyzetek megteremtését. Persze örülök, ha majd rám cáfol.

A másik gond ugye, hogy jelenleg nem is nagyon van kinek osztogatni, de persze ettől függetlenül vállalkozhatnának többet, mert pl. lőni csak tudnak kapura.
Avatar
Barcaforever
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3973
Csatlakozott: 2004.10.13. 19:17:18
Tartózkodási hely: Barcelona/Budapest

2021.11.24. 08:55:50

davi10 írta:
2021.11.23. 23:09:10
Elájulva még mindig nem vagyok a gyerektől, de határozottan látszik nála a fejlődés. És ráadásul már tud szabályosan is labdát szerezni :D
:lol: :lol: Igen, eleinte kicsit hűbeleBalázs módjára tolta, de szerintem is nagyon ügyes.

Azt nem kéne sok embernek elfelejtenie még mindig a korát. 17 éves, normál esetben neki is meg Niconak is szépen lassan kéne beépülnie. Xavi, Iniesta meg sokan mások 21-22 évesen is 30 perceket, 1 félidőket, sérülések, pihentetések miatt játszottak csak egész meccseket. A korához és a rutinjához viszonyítva nagyon tehetséges, de Pedri esetéből tanulván, egyértelmű, hogy nem normális ennyi idősen agyonjátszatni, de Xavi biztos megtalálja az egyensúlyt. Ami égető lenne inkább, az Busquets helyére találni valakit, mert kell egy csere a posztjára, ha hátravonjuk FDJ-t, sajnos többet vesztünk a támadásokban, mint amennyit nyerünk a védekezésben, meg am is, nem az a posztja.

Gavi, nálam egy Koke típusú játékos, nem tudom milyenné fejlődhet, de egy playmaker hiányzik a csapatból nagyon. A Nico-Gavi-Pedri-FDJ egy erős 4-es, de kell egy vkp is hozzájuk, mint anno Yaya, esetleg egy mostani Kessie, de ha azt nézem, hogy egyik se egy szervező kp, akkor meg sokan vannak. Ebből a négyesből bármelyik 2 játszik egymás mellett vagy akár 3, örökké azt érzem, mintha 2-3 Xavival állnánk fel vagy Keitával.
Kép
Avatar
Enrique
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10124
Csatlakozott: 2004.10.08. 07:05:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

2021.11.24. 01:16:22

sansz írta:
2021.11.24. 00:48:03
Azt aláírom,hogy több ésszel játszik mostanában, de ez a nagy Gavi-közimádat szerintem csak a látványos hajtásnak szól.
Ugyanaz,mint amikor Puig beesett a Valverde által elpuhított, lassú játékot erőltető unalom közé a maga ösztönös, vad lazaságával. Élesen kitűnt ott, de abban a csapatban,ahol már volt hajtás, és Valverde után azért már volt,egyből kevésbé tűnt ki.

Én Pedri játékát jobban kedvelem, egyértelműen jobban lát a pályán,okosabb játékos, eleganciában nekem tisztára Xavi.
Gavi kiteszi a szívét,mindig mutatja magát és sokat passzol, rengeteget melózik. Én úgy gondolom, hogy kevés támadóval rendelkező csapatban ez látványos, de kevés. Egy ilyen csapatban én azt várnám el a támadó középpályásoktól, hogy ne csak valami biztonságos zónában merjenek cselezni,hanem bontsák meg a védelmet(ahogy Dembelé), támadják a kaput,érezzék azt az ellenfelek,hogy bárki tud gólt lőni. Lássanak jól a pályán, merjenek kockázatosabban passzolni,kiugratni(erre érdemben csak Pedri és Busi képes néha). Ezek nem csak Gavinál hiányoznak,hanem egy-egy részt kivéve a teljes középpályáról.
Tudom,hogy a többség még szerelmes belé,de ha sok ilyen nulla gólos meccs lesz,akkor azért majd el kell gondolkozni azon,hogy kinek kéne helyzetet kialakítania és gólt lőnie. Depay a válogatottban elég jól termel amúgy. Tudom,hogy nem teljesen fair Dembeléhez hasonlítani Gaviékat, mert előbbi mégiscsak csatár, de a mai fociban egy jó támadó középpályásnak igenis kéne ennyit villantania,hogy bevállalja 16os előtt is a cselt és ha van lehetőség,akkor veszélyeztet.
Az egész spanyol foci nekem úgy tűnik,mintha ontaná az ügyes,hajtós srácokat, az utolsó előtti passzig minden oké. Azok az emberek viszont hiányoznak,akik utolsó passzig és gólig is eljutnak.
Sok mindenben igazad van, de két dolog felett azért nem szabad átsiklani. 17 éves, ha a hype-ot lehámozom róla, azért érdemes helyén kezelni az elvárásokat egy ilyen sráccal szemben. Másrészt még így is kiemelkedő tud lenni (látványra/látszatra és statok alapján is). Iniesta sehol nem volt még ennyi idősen, még 22 évesen (2006, duplázós év) is csak a rotációban kapott helyet, a BL döntőn is csereként állt csak be.
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 843
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2021.11.24. 00:48:03

Enrique írta:
2021.11.23. 23:47:00
davi10 írta:
2021.11.23. 23:09:10
Elájulva még mindig nem vagyok a gyerektől, de határozottan látszik nála a fejlődés. És ráadásul már tud szabályosan is labdát szerezni :D
Lassan 20 éve nézek Barca meccseket, de ilyen impact-et nem láttam még senkitől, mint amekkorát ő tud meccsről-meccsre - persze a korához képest. Eddig Pedribe voltam szerelmes, de Gavi lehet beelőzi.
Azt aláírom,hogy több ésszel játszik mostanában, de ez a nagy Gavi-közimádat szerintem csak a látványos hajtásnak szól.
Ugyanaz,mint amikor Puig beesett a Valverde által elpuhított, lassú játékot erőltető unalom közé a maga ösztönös, vad lazaságával. Élesen kitűnt ott, de abban a csapatban,ahol már volt hajtás, és Valverde után azért már volt,egyből kevésbé tűnt ki.

Én Pedri játékát jobban kedvelem, egyértelműen jobban lát a pályán,okosabb játékos, eleganciában nekem tisztára Xavi.
Gavi kiteszi a szívét,mindig mutatja magát és sokat passzol, rengeteget melózik. Én úgy gondolom, hogy kevés támadóval rendelkező csapatban ez látványos, de kevés. Egy ilyen csapatban én azt várnám el a támadó középpályásoktól, hogy ne csak valami biztonságos zónában merjenek cselezni,hanem bontsák meg a védelmet(ahogy Dembelé), támadják a kaput,érezzék azt az ellenfelek,hogy bárki tud gólt lőni. Lássanak jól a pályán, merjenek kockázatosabban passzolni,kiugratni(erre érdemben csak Pedri és Busi képes néha). Ezek nem csak Gavinál hiányoznak,hanem egy-egy részt kivéve a teljes középpályáról.
Tudom,hogy a többség még szerelmes belé,de ha sok ilyen nulla gólos meccs lesz,akkor azért majd el kell gondolkozni azon,hogy kinek kéne helyzetet kialakítania és gólt lőnie. Depay a válogatottban elég jól termel amúgy. Tudom,hogy nem teljesen fair Dembeléhez hasonlítani Gaviékat, mert előbbi mégiscsak csatár, de a mai fociban egy jó támadó középpályásnak igenis kéne ennyit villantania,hogy bevállalja 16os előtt is a cselt és ha van lehetőség,akkor veszélyeztet.
Az egész spanyol foci nekem úgy tűnik,mintha ontaná az ügyes,hajtós srácokat, az utolsó előtti passzig minden oké. Azok az emberek viszont hiányoznak,akik utolsó passzig és gólig is eljutnak.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2021.11.23. 23:53:44

Enrique írta:
2021.11.23. 23:47:00
davi10 írta:
2021.11.23. 23:09:10
Elájulva még mindig nem vagyok a gyerektől, de határozottan látszik nála a fejlődés. És ráadásul már tud szabályosan is labdát szerezni :D
Lassan 20 éve nézek Barca meccseket, de ilyen impact-et nem láttam még senkitől, mint amekkorát ő tud meccsről-meccsre - persze a korához képest. Eddig Pedribe voltam szerelmes, de Gavi lehet beelőzi.
Same in english!!!
Őrület a srác.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Enrique
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10124
Csatlakozott: 2004.10.08. 07:05:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

2021.11.23. 23:47:00

davi10 írta:
2021.11.23. 23:09:10
Elájulva még mindig nem vagyok a gyerektől, de határozottan látszik nála a fejlődés. És ráadásul már tud szabályosan is labdát szerezni :D
Lassan 20 éve nézek Barca meccseket, de ilyen impact-et nem láttam még senkitől, mint amekkorát ő tud meccsről-meccsre - persze a korához képest. Eddig Pedribe voltam szerelmes, de Gavi lehet beelőzi.
Válasz küldése