Gavi

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3280
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2022.02.19. 21:14:18

Andris írta:
2022.02.19. 14:26:03
Szerintem látványosan tehetségesebb, mint Pedri vagy Fati, pedig azoknak a sracoknak sem akarmilyenek a skilljei.
Pedri vonatkozásában osztom.....Fati tekintetében viszont keményen vétózok.... 8)
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1045
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2022.02.19. 20:29:30

Andris írta:
2022.02.19. 14:26:03
jelen allas szerint o lesz a legnagyobb sztar a csapatban, 2-3 ev mulva.
A legjobb úton van efelé. Csütörtökön volt egy tipikus Gavi-megmozdulás, amikor a Napoli térfelén, az oldalvonalnál nem engedte, hogy a védő felívelje vagy kihozza a labdát, hanem bedobásra mentett, és közben a lendülettől ő maga is kicsúszott az oldalvonalon. Nem volt egy jelentős, a tudósításban említésre méltó mozzanat, de a szurkolók rögtön elkezdték skandálni a nevét, valószínűleg ugyanazt érezték, amit én is, hogy ez a srác megérdemli a kitüntető figyelmet.
Továbbra is úgy sejtem, hogy a berobbanása jórészt a kényszerhelyzetnek köszönhető, a hagyományok szerint még két-három évig a B-ben kellett volna edződnie Nicóval együtt. De az, hogy nemcsak bemutatkozhattak, hanem itt is ragadtak a felnőtt csapatban, már rajtuk múlt, abszolút élni tudtak vele.
Néha megy itt a fórumon a spanyol focistáink lesajnálása, hát tessék, itt vannak Gaviék, az élő cáfolatok.
Avatar
Makanaki
Jugador del Barça
Hozzászólások: 107
Csatlakozott: 2017.12.13. 21:26:49

2022.02.19. 15:55:52

Guille írta:
2022.02.19. 13:48:18
Kevésbé tehetséges, mint a Fati/Pedri vonal, de a szíve/mentalitása miatt legalább olyan ígéretes. Az elején én sem láttam bele olyan sokat, de ha belegondolok abba, hogy milyen mentálisa és fizikai teherbírása lehet, hogy ennyi idősen ilyen teljesítményt rak le az asztalra most már hosszú időn keresztül a mélyvízben, ez azért sokat elmond a srácról. Bírkózik a rutinos gorillákkal 90 perceket is rinya nélkül.
Egy igazi harcos, ilyenekből meg mindig jól jön, pláne nekünk, ahol ez a tulajdonság azért általában háttérbe van szorítva a technika mögött.
Engem szép lassan megvesz. :wink:
Sajnos csak kényszermegoldást látok benne. Az érettsége ebben a korban és az akarata becsülendő, de sokkal inkább az Atletibe való focista, mint a Barcaba. Csíp, rúg, mar, harap, labdához ritkán van köze, kellemetlen ellenfél, rohangál mint a mérgezett egér, nekem ez kevés. Van még ideje fejlődni, de megváltozni nem könnyű.
„Ne bízz meg semmiben, ami gondolkodik, de nem látni, hogy hol tartja az eszét!”
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7174
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.02.19. 14:31:58

Andris írta:
2022.02.19. 14:26:03
Guille írta:
2022.02.19. 13:48:18
Kevésbé tehetséges, mint a Fati/Pedri vonal, de a szíve/mentalitása miatt legalább olyan ígéretes. Az elején én sem láttam bele olyan sokat, de ha belegondolok abba, hogy milyen mentálisa és fizikai teherbírása lehet, hogy ennyi idősen ilyen teljesítményt rak le az asztalra most már hosszú időn keresztül a mélyvízben, ez azért sokat elmond a srácról. Bírkózik a rutinos gorillákkal 90 perceket is rinya nélkül.
Egy igazi harcos, ilyenekből meg mindig jól jön, pláne nekünk, ahol ez a tulajdonság azért általában háttérbe van szorítva a technika mögött.
Engem szép lassan megvesz. :wink:
Szerintem látványosan tehetségesebb, mint Pedri vagy Fati, pedig azoknak a sracoknak sem akarmilyenek a skilljei.
Nem mertem leírni, de kb szóról szóra ugyanezt írtam volna. :D Fatinál elgondolkodnék, mert kérdés, mi a tehetség, mert ahogy a kaput érzi, az egészen páratlan. De ha azt nézzük, hogy kezeli a labdát, milyen a bokája, milyen sebességgel oldja meg a feladatokat, és milyen 1v1-ben... (emlékezzünk vissza, volt 1-2 meccs, mikor a helyén játszott kb legutoljára, hogy az ellennek kb 7-8 sárgát kellett volna kapnia róla, úgy cselezett szét mindenkit 1v1-ben, mintha ott sem lett volna, sőt, ilyenből még gólt is lőtt. Villámgyorsan és precízen passzol, vagány dolgokat vállal be (szélsőként ez nem jön ki nála annyira).
Ehhez nem kis adalék, hogy majd két évvel fiatalabb az említett duónál...

Pedri meg szerintem ha klasszis lesz, nem a klasszikus értelemben vett tehetségével éri el, hanem az intelligenciájával és a látásával, nálam ő ebben emelkedik ki.

És Gavinak mindehhez még hozzájön az a félelmetes fizikai állapota, mentalitása, amit említettél. Nagyon kellett ez a mentalitás a csapatnak, és úgy kullancskodik, hogy nem durva közben egyébként (már). Oké, egy kiállítás összejött, de ennyi belefért tanulópénznek.

Persze a tehetség sem mindenkinek ugyanazt jelenti, szóval nem csoda, ha máshogy látjuk.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.02.19. 14:26:03

Guille írta:
2022.02.19. 13:48:18
Kevésbé tehetséges, mint a Fati/Pedri vonal, de a szíve/mentalitása miatt legalább olyan ígéretes. Az elején én sem láttam bele olyan sokat, de ha belegondolok abba, hogy milyen mentálisa és fizikai teherbírása lehet, hogy ennyi idősen ilyen teljesítményt rak le az asztalra most már hosszú időn keresztül a mélyvízben, ez azért sokat elmond a srácról. Bírkózik a rutinos gorillákkal 90 perceket is rinya nélkül.
Egy igazi harcos, ilyenekből meg mindig jól jön, pláne nekünk, ahol ez a tulajdonság azért általában háttérbe van szorítva a technika mögött.
Engem szép lassan megvesz. :wink:
Szerintem látványosan tehetségesebb, mint Pedri vagy Fati, pedig azoknak a sracoknak sem akarmilyenek a skilljei.

A fegyelmezettsege es a kora meg elmarad a tobbiektol, de hat tenyleg csak 17.

En is ugy vagyok vele, hogy jelen allas szerint o lesz a legnagyobb sztar a csapatban, 2-3 ev mulva.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2022.02.19. 13:48:18

Kevésbé tehetséges, mint a Fati/Pedri vonal, de a szíve/mentalitása miatt legalább olyan ígéretes. Az elején én sem láttam bele olyan sokat, de ha belegondolok abba, hogy milyen mentálisa és fizikai teherbírása lehet, hogy ennyi idősen ilyen teljesítményt rak le az asztalra most már hosszú időn keresztül a mélyvízben, ez azért sokat elmond a srácról. Bírkózik a rutinos gorillákkal 90 perceket is rinya nélkül.
Egy igazi harcos, ilyenekből meg mindig jól jön, pláne nekünk, ahol ez a tulajdonság azért általában háttérbe van szorítva a technika mögött.
Engem szép lassan megvesz. :wink:
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21123
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2022.02.19. 12:32:00

bence0330 írta:
2022.02.19. 11:04:51
davi10 írta:
2022.02.19. 10:28:29
📊 Gavi has now played 1852 minutes for Barcelona, more than Carles Aleñà and Riqui Puig. 🔵🔴


Repül az idő.
Nem csoda. Vannak fiataljaink, akikkel kapcsolatban van bennem kérdés, hogy klasszis lesz-e belőle, vagy "csak" egy jó játékos, Gavi az egyetlen Araujon kívül, akinél nincs bennem kérdés, konkrétan minden megvan benne, amit én szeretek látni egy középpályásban.
Szerintem is minden adottsága megvan hozzá, de néha ez is kevés lehet. Ott van pl. Fati, aki hatalmas tehetség, de sérülései miatt mégis kérdőjeles. Umtitivel is úgy tűnt, hogy belenyúltunk a tutiba, aztán nála is jött a térdsérülés. Szóval semmit sem jelentenék ki előre.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6642
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2022.02.19. 11:42:40

Én valószínűleg a kisebbség vagyok, aki még egyaltalán nincs elájulva tőle, sőt jobban idegesítenek a fölösleges szabálytalanságai, mint amennyire tetszenek a jó megmozdulásai.
A mentalitása dicsérendő, főleg ebben a Xavi-féle rendszerben, ahol érdemi letámadás van. Ha kicsit rutinosabb lesz, de a harcossága megmarad, akkor szerintem kirobbanthatatlan lesz. Mondjuk ebből a szempontból már látszik a fejlődés, szezon elején kb. képtelen volt szabályosan szerelni.
De nálam Pedri és Nico előrébb van a sorban, érettebben és okosabban játszanak mindketten. Vagy legalábbis nekem úgy tűnik.

Viszont ez, hogy túllépte Puig és Alena játékperceit rendesen meglepett.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7174
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.02.19. 11:04:51

davi10 írta:
2022.02.19. 10:28:29
📊 Gavi has now played 1852 minutes for Barcelona, more than Carles Aleñà and Riqui Puig. 🔵🔴


Repül az idő.
Nem csoda. Vannak fiataljaink, akikkel kapcsolatban van bennem kérdés, hogy klasszis lesz-e belőle, vagy "csak" egy jó játékos, Gavi az egyetlen Araujon kívül, akinél nincs bennem kérdés, konkrétan minden megvan benne, amit én szeretek látni egy középpályásban.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6642
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2022.02.19. 10:28:29

📊 Gavi has now played 1852 minutes for Barcelona, more than Carles Aleñà and Riqui Puig. 🔵🔴


Repül az idő.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7407
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.02.07. 12:10:25

A napokban kerül sor találkozóra Gavi szerződéshosszabbításával kapcsolatban.

Valószínűleg könnyebb lesz, mint Dembélével. Gavi mindenképp maradni szeretne, a klub és Xavi is ezt akarja, arról nem is beszélve, hogy nem Sissoko, hanem de la Pena az ügynöke.

Remélem hamar sikerül lezárni ezt az ügyet Araujoval egyetemben és akkor az egész csapat rendben lenne.
Forca Barca!!!!
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.02.06. 15:54:21

Troym írta:
2022.02.06. 13:59:17
A sport szerint elutasitották a hosszabbítási ajánlatot. Egyenlőre ugyanott tartunk mint Araujoval.
Sejtettem, hogy mindkettő nehézkes lesz.
Leírtam az igazolások topikba is, de megismétlem itt is, inkább amúgy is ide tartozik a téma: teljesen normális, hogy ha valaki elutasítja az első ajánlatot. Ez egy alkudozási folyamat, mindig. Nem csak ha rosszabbul áll a klub. Szerintem legalább 50 ilyen elutasítás volt az elmúlt öt évben, és fel se tűnt egyik se. Csak most többet beszélünk szerződésekről, fizetésekről, ezért ez is nagyobb reflektorfényt kap.

Majd ha már Július közepe van, és mindketten elutasították a harmadik ajánlatot is, ráérünk elkezdeni azon tanakodni, hogy vajon van-e valódi probléma. És persze lehet hogy lesz, mert rosszul állunk. De nem aggódnék, szerintem fontosabbak ők ketten a csapatnak, mint bármilyen tíz meg százmilliós nyári igazolás. És szerintem Xavi meg Alemany is így vannak vele.
Ez is egy olyan dolog, hogy a sajtó persze megírja, de nekünk meg tudni kell látni a lényeget.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2549
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2022.02.06. 13:59:17

A sport szerint elutasitották a hosszabbítási ajánlatot. Egyenlőre ugyanott tartunk mint Araujoval.
Sejtettem, hogy mindkettő nehézkes lesz.
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1045
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2022.02.04. 12:00:11

Lehet, hogy én tudom rosszul, de szerintem a hosszabbításáról írt cikkel ellentétben Gavi nem tagja a B-csapatnak, hivatalosan még mindig az U19 (Juvenil A) keret játékosa. Nem tudom, hogy ez a fizetésében megmutatkozik-e (van-e egyáltalán fizetés az U19-ben), de nyilván van rá mód, hogy valahogyan jutalmazzák a felnőtt meccseken mutatott teljesítményéért.
Nem tartok attól, hogy el lehetne tőlünk csábítani, nem olyannak tűnik, mint aki a pénzért focizik, ennek ellenére tényleg rendezni kell a státuszát.
yffmorab
Barça C
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2022.01.19. 22:09:49

2022.01.20. 19:16:31

Nico után nyilván ő is felkerül a keretbe. Nagyon helyes, hogy esetleges igazolások reményében nem rezerválják az üres helyeket az arra érdemes fiatalok orra elől. Ami meg a hájpolást illeti, a jelenlegi helyzetben jobb, ha a fiatalokat csokorba kötve próbálják a mezeladást serkenteni, mint ha sztárigazolásra várnának, amiből könnyen lehet bukta.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7407
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2021.12.24. 01:29:38

Deluigi írta:
2021.12.23. 23:59:14
https://www.youtube.com/watch?v=coHYc_MEQfo

egy kis izelito a 16-17 eves jatekos jatekabol :)
A Mundon volt egy cikk a "cipőfűzéséről". Egyik régi, Betises edzője azt mondta, hogy annyira sietett mindig a pályára, hogy nem foglalkozott azzal, hogy bekösse a fűzőjét és nem tanulta meg hogyan kell.

Nico felrakott egy képet az instájára, amikor a pályán ő köti Gavi cipőjét és azt írta főlé, hogy "ideje tanulni".
Forca Barca!!!!
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1857
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2021.12.23. 23:59:14

https://www.youtube.com/watch?v=coHYc_MEQfo

egy kis izelito a 16-17 eves jatekos jatekabol :)
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1045
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2021.12.22. 09:30:29

Chino írta:
2021.12.21. 23:59:16
Fatira ez sztem pont nem igaz.
(Fati megítélésében nincs vita, de én nem túlhájpolást írtam, csak hype-ot, az pedig megvolt és megvan, a szurkolókban és a klubban is. Sérülten is leginkább vele promózták az új szezont, és szerintem a mezeladásokban is jobban áll, mint a védők és középpályások együttvéve.)

Gavi a 173 centijével úgy ugrott a lefagyott védők fölé, mintha a világ legtermészetesebb dolga lenne, hogy Abde pont a fejére teszi a labdát. Most mellé ment, de lesz ez még jobb is. Nagyon hiányzott ez a fajta elszántság és önbizalom, győzni akarás.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7407
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2021.12.21. 23:59:16

brazilfan írta:
2021.12.21. 16:13:01
Ugyanez a hype Fatira és Pedrire is ránehezedett, a még mindig hihetetlenül fiatal Fati visszatérését úgy várták/vártuk, mint egy messiásét.
Annak idején Messinek is meg kellett ezzel küzdenie, az első gólját úgy ünnepelték, mintha vizet fakasztott volna a sziklából, pedig nem ő volt az egyetlen zseni a pályán.
Elképesztő teher, hogy milyen elvárások vannak ennél a klubnál, nemcsak a permanens győzelmi kényszer, hanem ráadásul a szép játék kényszere is. És kamasz srácok vállára pakoljuk rá, tőlük várjuk el, hogy egy kis reménysugárral oszlassák a kilátástalanságot.
Mindenesetre Gavinak sikerült, végre volt miért újra és újra megnézni az összefoglalót. Parádés első élvonalbeli gól: nem egy lepattanóba botlott bele, nem legurították neki, hanem saját magát hozta helyzetbe, és a lövést sem lehetett volna jobban helyezni.
Nyilván fogalmam sincs, mi lesz belőle, de ne abból induljunk már ki, hogy milyen sok tehetséges fiatalunk volt, aki mára eltűnt.
Fatira ez sztem pont nem igaz. Lehet, hogy még fiatal, de nem meccs van a lábában a felnőtt csapatban, relatíve rutinos jtékosnak mondható. És azért rá is szolgált a várakozásra. Beszállt pár meccsre, és 360 perc alatt lőtt négy gólt és kiosztott egy assistot. Csak hozzávetőlegesen Depaynak ehhez 970 perc kellett.
Arról nem is beszélve, hogy közel egy éves kihagyást követően tért vissza.

Gavi egyelőre több mint biztató, ma is nagy meccse volt, szinte csak szabálytalanul tudták megállítani. Lassan kezdem azt hinni a jövő Barcájának alapembere lesz, pedig általában óvatos szoktam lenni az ilyen kijelentésekkel. Habár máris kezd az lenni és nem úgy néz ki mint akit nagyon zavarnának a magas elvárások.
Forca Barca!!!!
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1045
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2021.12.21. 16:13:01

Ugyanez a hype Fatira és Pedrire is ránehezedett, a még mindig hihetetlenül fiatal Fati visszatérését úgy várták/vártuk, mint egy messiásét.
Annak idején Messinek is meg kellett ezzel küzdenie, az első gólját úgy ünnepelték, mintha vizet fakasztott volna a sziklából, pedig nem ő volt az egyetlen zseni a pályán.
Elképesztő teher, hogy milyen elvárások vannak ennél a klubnál, nemcsak a permanens győzelmi kényszer, hanem ráadásul a szép játék kényszere is. És kamasz srácok vállára pakoljuk rá, tőlük várjuk el, hogy egy kis reménysugárral oszlassák a kilátástalanságot.
Mindenesetre Gavinak sikerült, végre volt miért újra és újra megnézni az összefoglalót. Parádés első élvonalbeli gól: nem egy lepattanóba botlott bele, nem legurították neki, hanem saját magát hozta helyzetbe, és a lövést sem lehetett volna jobban helyezni.
Nyilván fogalmam sincs, mi lesz belőle, de ne abból induljunk már ki, hogy milyen sok tehetséges fiatalunk volt, aki mára eltűnt.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7407
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2021.12.21. 13:19:46

csababarca írta:
2021.12.21. 12:13:33
Andris, oké, lehet így játszott végig, de akkor mire a mostani kiugró dicséret halmaz amit kapott az Elche után?
Akkor csak a gólnak köszönhető ez, nem?
Vagy miért most, miért nem egy korábbi meccsen tört ki ez a dícséretcunami?
Bocs de ilyen szintű nem volt egyszer sem, szerintem a gólja miatt, ami mellett kimagaslóan is focizott.

Amit megérdemel, mert szemtelenül fiatal, váljon be, legyen alapember hosszútávon, ha Xavi bízik benne, akkor már “nyert” ügye van.
Nekem a gólját leszámítva is úgy tűnt a bő összefoglalóból, hogy bàtrabban játszott előrefele, mint korábban, a gól csak hab a tortán volt.

Én óvatosan kezelném, mondjuk nem pont a Sevilla ellen pihentetném, de nem szabad kifacsarni tavaszra. Remélem Xavi jól jár el, és nem egy Koeman-Pedri románcot látunk.

Kicsit azt érzem, hogy ha itt valaki kicsit megjegyez egy két negatívabb dolgot a fiatalokkal kapcsolatban, akkor az meg van bélyegezve, hogy nem látja a focit, nem ért hozzá, stb.
Előre is bocs a hosszú hsz-ért

Teljesen megértelek és van bennem is bőven hasonló érzés.
Ugyanakkor azoknak is igaza van, hogy túlnyomó többségében nagyon jó meccseket játszott, amikor a posztján játszott mindig kiemelkedő volt. Most, hogy 2 meccsen zsinórban assist és gól, plusz magasan kiemelkedett a csapatból nyilván nagyobb figyelmet kap. Ehhez pluszban az is hozzájárul, hogy a gyenge, elvesztett, leixelt meccseken az egész csapat en bloc el lett hordva (megjegyzem többnyire teljesen jogosan). Nem egy Messi, hogy még ilyenkor is kiemelkedő legyen vagy csupa gyenge teljesítmény mellett vigye a hátán a csapatot. Kellenek neki is társak.
Lehet, hogy kicsit sok amit most "hirtelen" kap, de szerintem ez nem csak az utóbbi bajnokijának szól. Xavi sem hiszem, hogy csak egy meccs miatt beszélne így róla.
És azt se felejtsük el, hogy nem is a B-ből, hanem az ifiből került fel és már top csapatok ellen játszik.
De amikor felhívták egy mérkőzésre a B-be már akkor hatalmasat ment. Az Espanol elleni meccs volt az első ahol korrekt játékperceket kapott 16 évesen és csak a vak nem látta mit tud a srác. Anno linkeltem is egy videot róla utána egy fórumozótársam (Titinho?) már Nicot emelte ki, szóval nem a semmiből és csak kényszerűségből jöttek. (nehogy félreértés essék ez nem egy "na én már akkor megmondtam" szöveg, csak egy adalék, hogy korábban is mutatott kiemelkedő dolgokat)

Megtaláltam a videot: https://twitter.com/Nyctophile1_/status ... 2951762951

De, hogy visszakanyarodjak az idézett részre, csak azt tudom mondani, hogy szerintem valahol megállja a helyét a véleményed, de nem 1-2 meccsen játszott, ahol bizonyított és a válogatottba sem érdemtelenül hívták be.
Én inkább attól félek, hogy az egyre nagyobb hype túl sok lesz számára és olyan magasak lesznek az elvárások felé, amit nem bír el. Ha 17 évesen már tőle fogják követelni, hogy vigye a hátán a csapatot vagy egy közepes teljesítménnyel (ami mondjuk egy B-s játékostól már kiugró lenne) kapja a kritikákat, annak nem hiszem hogy jó vége lesz.

Én Abdéban látom leginkább egy veszélyt. Már sokan kezdik az ő vállára tenni azt a súlyt hogy egy év múlva már a kezdő közelében legyen. Én vele vagyok jelenleg a legszkeptikusabb.
Forca Barca!!!!
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2021.12.21. 12:32:51

csababarca írta:
2021.12.21. 12:28:55
Annyit mondok, hogy rendben, így gondolod, igazad van.
Nincs kedvem vitatkozni igazából.
Annyit megjegyzek, attól mert látom a hiányosságait, és nem vagyok elájulva tőle teljes mértékben, még lehetek objektív.
Pláne hogy semmilyen ellenérzésem nincs vele szemben, nem úgy mint sok más játékossal a keretben.
Én sem állítom, hogy aranylabdás vagy kompakt vagy akár hibátlan játékos lenne. :D
Főként azt az állítást támadtam azt hiszem, hogy ez lett volna az első, vagy akár csak a második kiugró meccse. Szerintem jóformán konstans extrát nyújt.

Szerk:
Egyébként, kicsit rövidre zárva részemről is.. egy 17 éves srácról beszélünk tényleg, örüljünk neki, ha és amikor jól megy, aztán kész. Nem neki kell megmenteni ezt a klubot, még ha ez is sugárzik a hozzáállásából. Én magam részéről teljesen le voltam nyúgözve tőle, már szinte az első meccsétől kezdve, de nem fog érdekelni, ha nem lesz 18 éves korára Messi vagy Iniesta belőle.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15433
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.12.21. 12:28:55

Annyit mondok, hogy rendben, így gondolod, igazad van.
Nincs kedvem vitatkozni igazából.
Annyit megjegyzek, attól mert látom a hiányosságait, és nem vagyok elájulva tőle teljes mértékben, még lehetek objektív.
Pláne hogy semmilyen ellenérzésem nincs vele szemben, nem úgy mint sok más játékossal a keretben.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2021.12.21. 12:25:04

csababarca írta:
2021.12.21. 12:13:33
Andris, oké, lehet így játszott végig, de akkor mire a mostani kiugró dicséret halmaz amit kapott az Elche után?
Akkor csak a gólnak köszönhető ez, nem?
Vagy miért most, miért nem egy korábbi meccsen tört ki ez a dícséretcunami?
Bocs de ilyen szintű nem volt egyszer sem, szerintem a gólja miatt, ami mellett kimagaslóan is focizott.

Amit megérdemel, mert szemtelenül fiatal, váljon be, legyen alapember hosszútávon, ha Xavi bízik benne, akkor már “nyert” ügye van.
Nekem a gólját leszámítva is úgy tűnt a bő összefoglalóból, hogy bàtrabban játszott előrefele, mint korábban, a gól csak hab a tortán volt.

Én óvatosan kezelném, mondjuk nem pont a Sevilla ellen pihentetném, de nem szabad kifacsarni tavaszra. Remélem Xavi jól jár el, és nem egy Koeman-Pedri románcot látunk.

Kicsit azt érzem, hogy ha itt valaki kicsit megjegyez egy két negatívabb dolgot a fiatalokkal kapcsolatban, akkor az meg van bélyegezve, hogy nem látja a focit, nem ért hozzá, stb.
Mert a gólokért és gólpasszokért külön dícséret jár. De egyébként ezt is leírtam: a dícséret már az előző meccseknél is (ha nem is mindnél, vagy nem mindnél írásban) megvolt. Tényleg csak ezt a topicot elég visszapörgetni, esetleg a facebookos kommenteket. Néha én is csak oda írok, néha meg sehova, mert mindkét helyen elkeserítően alacsony amúgy a diskurzus átlagszínvonala.
Egyébként meg persze, most többen írnak, többen dícsérik, egy gól, illetve egy három pont sokkal jobb hangulatban hagyja az embereket, többen ülnek le a gép elé és írnak pozitív véleményt. Ez nem jelenti azt, hogy ez megalapozatlan volna, hogy egyszeri teljesítmény indokolja.

Neharagudj, de a dícséretek mennyiségétől függetlenül, aki szerint ez egy egyszeri jó teljesítmény volt, aki szerint nem láttunk már minimum 3-4 hasonlóan jó meccset Gavitól (nyilván konkrétan a gólt leszámítva)... azzal tényleg vagy nem nézte, vagy nem látta, vagy nem emlékszik. Ez nyilván az én személyes véleményem, és sajnálom, ha valaki emiatt megbélyegezve érzi magát, de talán egy kicsit arra is sarkallja, hogy objektívebben szemlélje az egyéni teljesítményeket.

Egyébként meg persze, óvatosan kell kezelni, és erre rengeteg ok van. Hogy mást ne mondjak, ha nem megy a csapatnak, előbb utóbb neki se fog. Az önbizalom is hamar el tud szállni. Az se mindegy, hogy 17 éves gyerekről beszélünk. És még sorolhatnánk. De a hangsúly azon van, hogy egészen extra teljesítményt nyújtott, és meccsről meccsre, nem pedig csak az Elche ellen.

szerk: pl egy bő hónapot vagy még többet visszatekerve ebben a topikban, Ákos írta talán hogy több mint 20 éve néz Barca meccseket, de ekkora impact egy játékostól rögtön az elején nem biztos hogy egyszer is lett volna. És én mélyen egyetértettem, és azóta is.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2021.12.21. 12:23:44

csababarca írta:
2021.12.21. 12:13:33
Andris, oké, lehet így játszott végig, de akkor mire a mostani kiugró dicséret halmaz amit kapott az Elche után?
Akkor csak a gólnak köszönhető ez, nem?
Vagy miért most, miért nem egy korábbi meccsen tört ki ez a dícséretcunami?
Bocs de ilyen szintű nem volt egyszer sem, szerintem a gólja miatt, ami mellett kimagaslóan is focizott.

Amit megérdemel, mert szemtelenül fiatal, váljon be, legyen alapember hosszútávon, ha Xavi bízik benne, akkor már “nyert” ügye van.
Nekem a gólját leszámítva is úgy tűnt a bő összefoglalóból, hogy bàtrabban játszott előrefele, mint korábban, a gól csak hab a tortán volt.

Én óvatosan kezelném, mondjuk nem pont a Sevilla ellen pihentetném, de nem szabad kifacsarni tavaszra. Remélem Xavi jól jár el, és nem egy Koeman-Pedri románcot látunk.

Kicsit azt érzem, hogy ha itt valaki kicsit megjegyez egy két negatívabb dolgot a fiatalokkal kapcsolatban, akkor az meg van bélyegezve, hogy nem látja a focit, nem ért hozzá, stb.
Én azt nem értem hogy milyen cunamiról beszélsz? Visszatekerve azt látom hogy jajgatás megy, hogy Pedri ha felépül majd úgy se játszik aztán meg hogy Pedrihez képest milyen és összehasonlítások aztán meg hogy az Elche ellen könnyű de amúgy sose támadja a kaput, milyen fejet vág, egy jó meccse volt de egyenkatona, oldalpassz, nem veszélyes ahogy a többi fiatal se. Hol a dicséretcunami én örömmel olvasnám a sok sírás helyett.
Válasz küldése