Gavi

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
markionni
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 495
Csatlakozott: 2016.12.12. 12:28:14

2023.10.29. 12:30:55

Andris írta:
2023.10.29. 12:27:17
NovaProspekt írta:
2023.10.29. 10:44:46
Tökre nem értem, hogyan merülhet fel egyáltalán ez a Bellingham - Gavi összehasonlítás. :D Elég más játékosok. Ha csak a Golden Boy mikiegér award áll a dolog mögött, akkor sztem inkább lapozzunk.
Nem volt összehasonlítás.
Azt mondtam, hogy ugyanazon a szinten játszanak, ez nem összehasonlítás, hanem egyetlen bizonyos szempont alapján való megfeleltetés. Tök más szerepkörben, ezért nincs értelme összehasonlítani őket játékelemekben, de szerintem mindketten a legeslegmagasabb szinten hozzák a saját feladatkörüket idén.
Mostanában különösen sok meccset nézek, mikor épp akad egy kis gépiesen végezhető munkám, illetve edzés közben, és azt kell mondjam, hogy a Bayern-Inter-Atletico-Liverpool-City-PSG-Arsenal tengely középpályásaihoz viszonyítva az elmúlt bő egy hónapban Gavi és Bellingham is más stílusú, de egyformán kimagasló teljesítményt nyújtanak.
Gavi esetében, az ő csapatjátékra gyakorolt hatását, impactjét illetően (mind támadásban, mind védekezésben) szerintem legalább olyan szintű alulértékeltség és alulbecsülés van, mint Busquets első igazán jó éveiben. Megint csak: nem Busit és Gavit hasonlítom össze, hanem azt, hogy mennyire van jó súllyal megítélve a nagyközönség által a csapatra, játékra gyakorolt hatásuk.
Szoval szerinted ha Gavit kivesszuk a Barcabol akkor az ugyanannyira hatna a csapatra mintha kivennenk Bellinghamet a Realbol?
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.10.29. 12:27:17

NovaProspekt írta:
2023.10.29. 10:44:46
Tökre nem értem, hogyan merülhet fel egyáltalán ez a Bellingham - Gavi összehasonlítás. :D Elég más játékosok. Ha csak a Golden Boy mikiegér award áll a dolog mögött, akkor sztem inkább lapozzunk.
Nem volt összehasonlítás.
Azt mondtam, hogy ugyanazon a szinten játszanak, ez nem összehasonlítás, hanem egyetlen bizonyos szempont alapján való megfeleltetés. Tök más szerepkörben, ezért nincs értelme összehasonlítani őket játékelemekben, de szerintem mindketten a legeslegmagasabb szinten hozzák a saját feladatkörüket idén.
Mostanában különösen sok meccset nézek, mikor épp akad egy kis gépiesen végezhető munkám, illetve edzés közben, és azt kell mondjam, hogy a Bayern-Inter-Atletico-Liverpool-City-PSG-Arsenal tengely középpályásaihoz viszonyítva az elmúlt bő egy hónapban Gavi és Bellingham is más stílusú, de egyformán kimagasló teljesítményt nyújtanak.
Gavi esetében, az ő csapatjátékra gyakorolt hatását, impactjét illetően (mind támadásban, mind védekezésben) szerintem legalább olyan szintű alulértékeltség és alulbecsülés van, mint Busquets első igazán jó éveiben. Megint csak: nem Busit és Gavit hasonlítom össze, hanem azt, hogy mennyire van jó súllyal megítélve a nagyközönség által a csapatra, játékra gyakorolt hatásuk.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2023.10.29. 12:21:27

Gavi elég volt egyedül. A második gól extra mákkal született, ez sem szorul magyarázatra.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4091
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2023.10.29. 11:58:14

Xavi két embert állított rá, ebből egyet kullancs üzemmódban. Amíg ez működött, nem volt momentuma. Amint ez megszűnt, a Real feljavult, a srác meg megnyerte a meccset. Én nem hiszem, hogy ennél nagyobb szakmai elismerés kell... Csak azok a játékosok kapnak kullancsot a nyakukba, akiktől az edzők félnek, hogy 1 megmozdulás és elődöntik a meccset. Ez nem hiszem, hogy bővebb magyarázatra szorul.
Rivaldo11 írta:
2023.10.29. 11:10:24
Hiába a tegnapi meccs, hiába a jo szezonkezdet, én meg mindig nem tudom komolyan venni az angol gyereket. Az elmúlt 10-15 év clasicóin jóval nagyobb spílereket láttam. Egyrészt mert angol :lol: másrészt mert mezőnyben én éppen semmi extrát nem látok tőle sem tempóban sem passzokban sem labdavezetésben. Olyan Lampard szerű, jó felépítésű, semmiben nem kiemelkedő, de mindenben egy jo szintet hozo figura, aki extrán érkezik a kapu elé. Azért az hogy sípcsonttal lő gól, eltöri a zsugát az is gól, Modric rosszul veszi át, az neki gólpassz, az egy széria. Ez el fog fogyni, és akkor majd kiderül mennyit ér a mezőnyben. Ott Gavi tegnap teljesen leradírozta, kb mint Nagy Ádi a 0:4 en tavaly.
Kép
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2023.10.29. 11:25:18

Nem mondtam hogy nem jó, -éppen hogy sokoldalú-de nálam az extra más. Az extrát pont gólokban hozza, de most kb minden elé pattan.
Ha szorosan rááll valaki, sem az indulójával, sem a cseleivel nem fog komoly gondot okozni. Ez tegnap is kiderült, mert amíg így volt, teljesen ki volt kapcsolva.
Mondom, majd ha nem jön a gól, akkor derül ki, hogy azok nélkül mennyit fog tudni hozzátenni.
Az viszont tény hogy eddig parádés amit pontokban hoz a konyhára.
Rivaldo-A Legnagyobb.
markionni
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 495
Csatlakozott: 2016.12.12. 12:28:14

2023.10.29. 11:18:08

Rivaldo11 írta:
2023.10.29. 11:10:24
Hiába a tegnapi meccs, hiába a jo szezonkezdet, én meg mindig nem tudom komolyan venni az angol gyereket. Az elmúlt 10-15 év clasicóin jóval nagyobb spílereket láttam. Egyrészt mert angol :lol: másrészt mert mezőnyben én éppen semmi extrát nem látok tőle sem tempóban sem passzokban sem labdavezetésben. Olyan Lampard szerű, jó felépítésű, semmiben nem kiemelkedő, de mindenben egy jo szintet hozo figura, aki extrán érkezik a kapu elé. Azért az hogy sípcsonttal lő gól, eltöri a zsugát az is gól, Modric rosszul veszi át, az neki gólpassz, az egy széria. Ez el fog fogyni, és akkor majd kiderül mennyit ér a mezőnyben. Ott Gavi tegnap teljesen leradírozta, kb mint Nagy Ádi a 0:4 en tavaly.
Mezonyben semmi extra? En meg nem lattam jatekost Messit leszamitva, aki ennyire nagy hatassal lenne a csapata jatekara. Egyszeruen mindenben jo, nezd meg pl. a highlightsot a Napoli elleni meccsen. Minden megmozdulasa aranyat ert ott is. Tegnap valoban elfogyott mezonyben, de ha jol tudom kisebb serulessel kuzdott, valamint Gaviek egy emberkent oriztek minden mozdulatat. Hany 20 eves mondhatja ezt el magarol? Csak a legnagyobbak, de igy sem tudtak egesz meccsen tartani.
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2023.10.29. 11:10:24

Hiába a tegnapi meccs, hiába a jo szezonkezdet, én meg mindig nem tudom komolyan venni az angol gyereket. Az elmúlt 10-15 év clasicóin jóval nagyobb spílereket láttam. Egyrészt mert angol :lol: másrészt mert mezőnyben én éppen semmi extrát nem látok tőle sem tempóban sem passzokban sem labdavezetésben. Olyan Lampard szerű, jó felépítésű, semmiben nem kiemelkedő, de mindenben egy jo szintet hozo figura, aki extrán érkezik a kapu elé. Azért az hogy sípcsonttal lő gól, eltöri a zsugát az is gól, Modric rosszul veszi át, az neki gólpassz, az egy széria. Ez el fog fogyni, és akkor majd kiderül mennyit ér a mezőnyben. Ott Gavi tegnap teljesen leradírozta, kb mint Nagy Ádi a 0:4 en tavaly.
Rivaldo-A Legnagyobb.
markionni
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 495
Csatlakozott: 2016.12.12. 12:28:14

2023.10.29. 11:04:57

Bellingham-Gavi osszevetes? A spanyol meg egy Szoboszlaihoz sincs kanyarban sem, nem hogy a vilag legtehetsegesebb fiatal jatekosahoz kepest.

Gavi abszolut a potolhato kategoria, ha odaraknal egy hasonlo tipusu jatekost akkor nem lenne nagy kulonbseg az eredmenyekben. Viszont ha ezt a Bellinghamet kiveszed a Realbol, akkor osszeomlik az egesz csapat. Mindezt 20 evesen, egy uj Ligaban. Paratlan, en ilyet meg nem lattam senkitol.
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1899
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2023.10.29. 10:44:46

Tökre nem értem, hogyan merülhet fel egyáltalán ez a Bellingham - Gavi összehasonlítás. :D Elég más játékosok. Ha csak a Golden Boy mikiegér award áll a dolog mögött, akkor sztem inkább lapozzunk.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21044
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2023.10.29. 10:31:58

A tegnapi teljesítményüket ugyanúgy látjuk. Csak azt mondom, hogy az angol legtöbbször mezőnyben is nagyon jó. Egy nagyon sokoldalú játékos, aki vkp-tól támadóig mindent posztot képes minőségi szinten teljesíteni. A játék minden elemében erős. Ha jön egy olyan időszaka, amikor nem jönnek a gólok, akkor is lesz haszna bőven a játékának.

Gavi is lett próbálgatva több poszton, több szerepkörben, de igazán egy áll jól neki. Nincs ezzel gond igazából. Ő is nagyon komoly tehetség, hamarosan az egyik legjobb lehet a posztján. Bellingham viszont az egész korszak egyik legjobbja lehet.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.10.29. 10:07:22

LG írta:
2023.10.29. 09:32:21
Azt én is túlzásnak tartom, hogy Bellingham szintjén van. Alapesetben az angol mezőnyben hasonlóan hasznos (tegnap nem így volt), de gólokban és gólpasszokban sokkal erősebb. Így pedig bőven az ő javára billen a mérleg. Azért az sem véletlen, hogy az angolról kezdenek úgy beszélni, mint a következő év egyik Aranylabda várományosáról, Gavit max. a legelfogultabb barcások tartják annak.
Szerintem ez csak szemlelet kerdese.
A golszerzok mindig elonyben lesznek, egyszeruen az a latvanyos, meg az is erzekeli aki teljesen vak a jatek egyeb reszleteire. Pedig nem gyozom hangsulyozni hogy ez egy csapatjatek. Nagyon sok elembol tevodik ossze, hiaba jatsszuk golra, nem arrol szol. A golok es a gyozelmek ugyanugy vagy meg inkabb nincsenek a tobbiek munkaja, mint a golszerzo nelkul. Csak sokkal kevesbe latvanyos, sokkal kevesbe szembetuno, kevesebbet dijjazott, es sokkal kevesebbeknek van szemuk a reszleteihez, meg a fontossagahoz.
Bellingham ebben a tempoban lehet aranylabdas majd, Gavi biztos nem. En megis azt gondolom hogy a maguk feladatkoreben ugyanazon a szinten teljesitenek. Nem ugyanugy, hiszen Bellinghamnek hihetetlen hetei vannak, de ugyanazon a szinten. Ez egy nagysagrendi jellegu osszehasonlitas.
Sztem Bellingham hiaba talalt egy tegnap iszonyu jol egy sistergos bombat, es pockolt be egy veletlen ele pattanot ket centirol, nem volt a meccs top3 jatekosa kozt. Akik statisztikakra epitenek, sose ertenenek egyet velem, de sztem a madridban is volt olyan jatekos, aki nala tobbet rakott a madrid vegso eredmenyessegebe.
Nalunk pedig Gavi pl biztosan, de szerintem pl Gundogan is lenyegesen nagyobbat jatszott, mint az angol.
Muszaj a ket golt beszamitani a teljesitmenybe, nem lehet elhanyagolni, de szerintem tobb mint indokolatlan mindent elsopro ervkent es mindent feluliro dologkent kezelni.
Bellingham talalt ket golt, igy kivalo a teljesitmenye, pedig amugy nem volt jo meccse, sot. Kozben pl Gavinak lenyegesen jobb meccse volt, megse szerzett golt es nem nyert a csapata. Ez egy ilyen jatek.
Gundogan pl sztem szinten lenyegesen jobb volt mezonyben mint az angol, vedekezesben es osztogatasban is nagyon sokat nyujtott, es meg egy golt is rugott, ami effortban messze megelozi az angol masodik goljat. Megse rola beszel senki, hanem a ketgolos jatekosrol, meg a golkiralyrol. Ilyen az elet.
Hihetetlen jo az a srac, de ettol meg van olyan, hogy valakinek nincs olyan jo meccse. Olyan is, hogy golokat rug es megse jatszik igazan jol mellette. Tegnap pont ez tortent, es ez igen nagy reszben amugy pont Gavi tudatos munkassaganak eredmenye.

Nna, befejeztem a gyozkodest, gondoljon a tegnapi jatekos teljesitmenyekrol mindenki amit jol esik. :)
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21044
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2023.10.29. 09:32:21

Azt én is túlzásnak tartom, hogy Bellingham szintjén van. Alapesetben az angol mezőnyben hasonlóan hasznos (tegnap nem így volt), de gólokban és gólpasszokban sokkal erősebb. Így pedig bőven az ő javára billen a mérleg. Azért az sem véletlen, hogy az angolról kezdenek úgy beszélni, mint a következő év egyik Aranylabda várományosáról, Gavit max. a legelfogultabb barcások tartják annak.
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 843
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2023.10.29. 03:02:45

Andris írta:
2023.10.29. 02:18:08
.. de jossz itt ezzel a kozepszeru dumaval, kozben meg a valosag az, hogy Gavi talan a szezonban a legjobb meccsen van tul, ami raadasul nem kis szo az o eseteben.
Én nagyon ellenszenvesnek találom Gavit,de Ha azt mondanád,hogy a legjobb idei félidején van túl,akkor tán el is fogadnám. De a meccsen nem egy komoly hibája volt, a gólpasszon lehet vitatkozni, hogy kicsit volt nagy hiba,vagy nagyon nagy volt, de mégis komoly hatása volt.
Nem csak ő,az egész középpálya eltűnt fél órára és nem is azért,mert elfáradtak,egyszerűen rossz döntéseket hoztak, Xavi pedig láthatóan szintén nem volt ura a helyzetnek abban a szakaszban,tehát ő sem tudta helyretenni.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.10.29. 02:29:49

Valóban nem láttam, ahogy írtam is.
Egy bő összefoglalót sikerült megnéznem, ahol nulla megmozdulása volt, illetve elnézést, egy gólpasszt feljegyzett csak rossz oldalra. (Erről nem tehetett ahogy írtam is)

De amit itt írtatok, hogy levette az angolt, aki aztán egyedül megvert minket, had ne ájuljak el.:)

De tudod mit? Megfogadom, hogy többé nem írok a topikba, és meg sem említem.
Kibírtam Busival is 5-6 évig, nem zavar.
Aztán itt a 3-4 személyes különítményetekkel ajnározhatjátok zavartalanul, nem fogok beleszólni.

Úgyhogy itt tegnap/ma végeztem, örülhetsz, célod elérve.

Gavi for president, goldenboy, aranylabda.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.10.29. 02:18:08

Na hat errol (is) beszelek. Lehet h nem is lattad a meccset, nemtom azota megnezted e.. de jossz itt ezzel a kozepszeru dumaval, kozben meg a valosag az, hogy Gavi talan a szezonban a legjobb meccsen van tul, ami raadasul nem kis szo az o eseteben.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.10.29. 02:10:33

Simán levette, aztán két momentummal megfordította a meccset.
Ez óriàsi különbség, bárcsak fordítva lett volna.

A focit gólra játszák, jól mondod, de Gavit enélkül is hasznosnak tartom, de kanyarban sincs egy valódi gamechangerhez képest. Egy jó iparos, se nem több, se nem kevesebb.
Nem fogsz vele meccset nyerni, ez van.

Busquets cipőfűzőjét nem kötheti be, utáltam Sergiot, de volt 5-6 extraklasszis éve, amikor top volt a posztján, ezt még én is belátom.
Hozzáadott értékben is ég és föld a kettő.

Gavi nekünk jelenleg nagyon hasznos, elengedhetetlen. De kezeljük a helyén, ennyit kérek.
Ne vizesedjen a gatya, mert kétszer becsúszik jól.
Majd az elvileg embere, akit lemeszelt a pályáról két villanással dönt. Nevetséges, legalábbis nekem.
dingdong írta:
2023.10.29. 02:08:41
Finoman szolva komédia, hogy minden mecss után ez a gyerek a téma. Top játékos nálunk stabilam MOM mecsseken keresztül mióta ujra a posztján van. Osztom a véleményt, hogy itt sokan már a kapust is gól szám alapján itélik meg. Ma is volt 3-4 olyan ember aki sérüles vagy edzői hiba miatt de vállalhatatlan volt. Az ő fejesét elemezzük amikor bl győztes veteran Lewa labdát nem tudott átvenni...
Látszik hogy dunsztod nincs miről beszélgetünk, csak idevetettél egy kommentet.

Azért beszélünk Gaviról mert le van pipázva a full középszer teljesítményre.
Lewa meg egy kalap kula volt, de ez hogyan is kapcsolódik a topikhoz?
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
dingdong
Jugador del Barça
Hozzászólások: 131
Csatlakozott: 2023.09.01. 13:34:04

2023.10.29. 02:08:41

Finoman szolva komédia, hogy minden mecss után ez a gyerek a téma. Top játékos nálunk stabilam MOM mecsseken keresztül mióta ujra a posztján van. Osztom a véleményt, hogy itt sokan már a kapust is gól szám alapján itélik meg. Ma is volt 3-4 olyan ember aki sérüles vagy edzői hiba miatt de vállalhatatlan volt. Az ő fejesét elemezzük amikor bl győztes veteran Lewa labdát nem tudott átvenni...
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.10.29. 01:38:03

Csaba, mivel nem egy poszt, ezert valoban ertelmetlen osszehasonlitani a jatekuk kulonbozo elemeit.
Osszessegeben viszont a szintjet es fontossagat szerintem barmely ket jatekosnak ossze lehet hasonlitani.
Ahogy a szintjuket az alapjan is lehet hasonlitgatni, hogy egymas ellen adott esetben mire kepesek konkretan.
Tegnap lattuk, hogy Gavi, mikor szembekerul Bellinghammel, siman leveszi a palyarol. Nem biztos, hogy mindig igy lenne, de most igy volt.

Es jol mondod, Bellingham meccseket dont el a goljaival.
Szerintem Gavi is meccseket dont el, csak nem golszerzessel. Ez az amit te egyaltalan nem vagy hajlando belatni. Ha csak a golszerzesen mulna valakinek a szintje es a hozzaadott erteke, nem leteznenek jo vedok, kapusok, kozeppalyasok.
Gavi a jelen Barcelonajaban ugyanolyan gamechanger teljesitmenyt nyujt, mint az angol odaat, es ugyanolyan kiegyensulyozottan, csak mas formaban.

De mindegy egyebkent, nyilvan nem pont neked irok szep dolgokat Gavirol, amikor irok, mert ismerem a hozzaallasod a kerdeskorhoz.

Busi is egy ekes peldaja az emlitett dolognak, hogy messzebb ne menjunk. O minden idok egyik legzsenialisabb jatekosa, megis rengeteg ember elobb sorol fel 20-30 tamadot, csatart, ha az elmult husz ev legjobbjairol kerdezik.

A focit golra jatsszak, de attol meg csapatjatekrol beszelunk. Adott esetben barmelyik pozicio es feladatkor lehet fontosabb a csapat mukodese es a golokbol allo vegeredmeny kialakitasaban, mint maga a golszerzes es a golszerzo.
Nekunk iden szerintem eddig egyetlen jatekos sincs nagyobb hatassal az eddig elert pozitiv eredmenyekre, mint Gavi, holott golpontja alig van. Ez Frenkie seruleseig nem volt igaz, de szerintem mostanra (es mostanaig) egyertelmuen az.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2385
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.10.29. 01:20:51

Peter írta:
2023.10.29. 01:07:35
gránit írta:
2023.10.29. 00:46:06
előbb-utóbb hibára kényszerítenek minket.
"csúnyán" szólva a saját fegyverünkkel.....addig teszik ide oda a lasztit, míg meg nem találják a rést, vagy nem keletkezik magától egy rés, ahova be lehet tenni a labdát.....ez pedig sajnos a hosszabb távon labdabiztosabb csapat jellemzője....
Ráadásul semmilyen válaszunk nincs arra, ha az ellenfél szorít be minket, és dominálja a meccset. Ahogy írtad, csak követtük az eseményeket, sodródtunk az árral.
Peter írta:
2023.10.29. 01:07:35
Ha képesek leszünk fizikai állóképességben javulni tavaszra, azzal nőni fog a labdabiztosság a labdatartás és a labdakihozatal nyomás alatt is, így képesek lehetünk 60 perc után is megközelítőleg arra a játékra, amire előtte voltunk.
Az a baj, hogy már októberben a fülünkön vesszük a levegőt egy órányi játék után. Meg lennék lepve, ha erőnlétben előrelépnénk tavaszra, és nem még fáradtabbak leszünk. Romeu helyett meg visszasírom Kessiét, aki tavasszal Real Madrid elleni meccseket döntött el. Nem volt egy igazán nagy eresztés, de Romeuval kifejezetten visszaléptünk, és szerintem Gavi sem lesz elég a posztra. Kéne már egy rendes vkp.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.10.29. 01:18:34

Andris írta:
2023.10.29. 00:50:02

Gavi nagyot jatszott, szerintem siman bizonyitotta, hogy van Bellingham szintjen, csak hat ugye alapvetoen a sajat csapaton belul mas pozicioban.
Most tegyük félre a fejest, benne van a játékban, tényleg nem kellett volna egyenesen gólnak következnie abból.
(Halkan jegyzem meg hányszor volt Messi ekézve, mert az ellenfél 16osánál eladta, és gól/helyzet jött belőle…ezerszer)

De milyen Bellingham szintről beszélünk? Ne bohóckodjunk már.
Az angol srác konkrétan a góljaival meccseket dönt el, a mienk meg becsúszik kettőt, és nedves a gatya.

Ettől még Gavi nekünk lehet legalább annyira hasznos, mint nekik az angol, de teljesen komolytalan az összehasonlítás, már csak azért is mert se nem egy poszt, se nem egy stílus, se nem egy feladat amit ellátnak.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3227
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.10.29. 01:07:35

gránit írta:
2023.10.29. 00:46:06
előbb-utóbb hibára kényszerítenek minket.
"csúnyán" szólva a saját fegyverünkkel.....addig teszik ide oda a lasztit, míg meg nem találják a rést, vagy nem keletkezik magától egy rés, ahova be lehet tenni a labdát.....ez pedig sajnos a hosszabb távon labdabiztosabb csapat jellemzője....

Ha képesek leszünk fizikai állóképességben javulni tavaszra, azzal nőni fog a labdabiztosság a labdatartás és a labdakihozatal nyomás alatt is, így képesek lehetünk 60 perc után is megközelítőleg arra a játékra, amire előtte voltunk.

Gavi is, ahogy a többiek is, kevesebbet hibáznának, elérnék jobban a labdákat és szervezettebbek tudnánk maradni időben tovább.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2385
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.10.29. 01:06:35

Andris írta:
2023.10.29. 00:50:02
A dontesen es a kivitelezesen kivul meg ezer dolognak kellett ugy alakulnia, hogy ebbol barmifele gol legyen.
Ez minden hibánál így van. Minden hiba több tényezős, és felejtős lenne, ha az ellenfél kihagyná a helyzetet. Ettől a hiba még hiba.

Andris írta:
2023.10.29. 00:50:02
Persze Bellingham csak rugott kettot vegul, de aki nezte a meccset, meg a goljait is, az lathatta, hogy alig volt egesz meccsen megmozdulasa.
Az a kettő éppen elég volt.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.10.29. 00:50:02

En sem gondolom, hogy az a fejes hibanak minositheto. A dontesen es a kivitelezesen kivul meg ezer dolognak kellett ugy alakulnia, hogy ebbol barmifele gol legyen.

Gavi nagyot jatszott, szerintem siman bizonyitotta, hogy van Bellingham szintjen, csak hat ugye alapvetoen a sajat csapaton belul mas pozicioban.

Ezt volt tulajdonkepp nagyon jo latni, h a madrid ket legjobb emberere alapvetoen van parositasunk, nem akarmilyen szinten.
Persze Bellingham csak rugott kettot vegul, de aki nezte a meccset, meg a goljait is, az lathatta, hogy alig volt egesz meccsen megmozdulasa. Nem azert mert gyenge volt, hanem mert parjara talalt.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2385
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.10.29. 00:46:06

Peter írta:
2023.10.29. 00:25:18
Oké, alap, hogy nem fejelünk középre

Már csak azért is volt furcsa, mert három csapattárs állt mellette. A foci meg egy olyan sportág, amiben nem a jó és rossz megoldások számát vetik össze a végén, egyetlen hiba is elég lehet a vereséghez, még akkor is, ha valaki minden mást jól csinált a mérkőzés során. Így lényegtelen, hogy a meccs folyamán hányszor szerelte Bellinghamet, egyetlen hiba is lehet a mérleg nyelve. De úgy tűnik, míg egyesek pellengérre vannak állítva egy hiba után, másnak ugyanez nagyvonalúan el van nézve.

Peter írta:
2023.10.29. 00:25:18
ha Gavi is adta a gólpasszt, nem ezen múlt....így vagy úgy, de bedaráltak volna, sajna.
Sajnos igen. Ha azt a szitut megússzuk, jött volna újabb, és előbb-utóbb hibára kényszerítenek minket. Nagy volt a nyomás, és nem egy-két ember fogyott el, hanem sajnos az egész csapat.
Peter írta:
2023.10.29. 00:25:18
A győztes gólt pedig annak köszönheti a Real - megpattanó ide vagy oda -, hogy ment a győzelemért és addig ment, ment, mígnem talált egy gólt....az ilyen, az mindíg mentális gól és sajnos nem is volt érdemtelen.
Ez meg a következtetése a fentieknek.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3227
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.10.29. 00:25:18

csababarca írta:
2023.10.28. 20:05:59
Mivel nem láttam a meccset,
Oké, alap, hogy nem fejelünk középre, de már "fogyóban" volt a csapat (is), nem voltunk akkor már rendezettek, tátongott az egész 16-os előtere, nem volt sehol senki aki felvehetne egy ilyen kipattanót vagy mentést vagy blokkot....csak követni tudta az egész csapat már az eseményeket....ha Gavi is adta a gólpasszt, nem ezen múlt....így vagy úgy, de bedaráltak volna, sajna.

A győztes gólt pedig annak köszönheti a Real - megpattanó ide vagy oda -, hogy ment a győzelemért és addig ment, ment, mígnem talált egy gólt....az ilyen, az mindíg mentális gól és sajnos nem is volt érdemtelen.
Válasz küldése