Gavi

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6840
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.11.19. 22:43:05

Ventillálás ON: Nem tudom, mikor jönnek már rá, hogy kereshetnek 80000 milliárdot is a focisták, akkor is emberek maradnak, fizikai limitekkel. A válogatott játék egy rakás gané eleve, klubok által fizetett játékosokat tesznek tönkre mindenféle komoly következmény nélkül. Részemről azt sem bánnám, ha kaszálnák az egészet. Mert jó lenne, ha mondjuk a kétévente megrendezett tornák előtt 1-2 hét lenne nekik és kész, de hát valahogy el kell dönteni, ki jut ki, a selejtezőt megúszni nem lehet, bár csökkenteni tuti, plusz NL-t törölni nálam alap lenne. Ja, és a felkészülési meccseket is, mondjuk csak x hónapos (1-2) időintervallumban engedélyezném a nagy tornák előtt. Mindenképp kizárólag a szezonok befejeztével.
Első körben meg bevezetni egy nagyon durva kompenzációt, akárhogyan is egy jó algoritmus alapján, játékos értéke, arányosítva a kiesett hónapokkal, ilyesmi. Nem 20.000 eurót, hanem mondjuk a 30-szorosát. Oké, hogy mi sem vigyázunk túlzottan a fiataljainkra, de azok legalább mi vagyunk.
Kétszer is meggondolnák, kit, mennyit játszatnak, milyen intenzitással, hány felesleges meccsen, mert egy szövetségi kapitányt értelemszerűen nem érdekli, mi történik az adott játékossal, ha kell, hülyére hajtja, lásd Pedrit, mindegy neki, hogy majdnem összeesik már a pályán a zsinórban többedig hosszabbításon egy hosszú szezon után. Nekik amúgy is végtelen merítési lehetőségük van, nem egy 20-24 fő keretük, ha tönkremegy a karrierje, majd lesz helyette másik, anyagilag semmi felelősség, a FIFA adja azt a röhejes kis kárpótlást is.

Nem csak Gavi miatt, Camavingát és az összes többit pont annyira igazságtalannak tartom, csak hát az annyira nem érdekel.
Ventillálás OFF

Gavi nélkül nagy gáz lehet. Nem a legjobb játékosunk a klasszikus értelemben véve, de az egyik legfontosabb.
ter Stegen; Baldé - Christensen - Araujo - Koundé; De Jong - Pedri - Gavi; Dembélé - Lewy - Raphinha
Avatar
Sergi
Jugador del Barça
Hozzászólások: 199
Csatlakozott: 2007.06.25. 14:41:53
Tartózkodási hely: Hotel California

2023.11.19. 22:42:42

grgly50 írta:
2023.11.19. 21:33:21


Nem kiséred figyelemmel! Barcás vagyok, de a sérülés az nálam lehangoló. Tragédia.
A Realnál Camavinga is most sérült le. De a sérültek táborában van Kepa, Tchouameni, Courtois, és Militao.
Gavi egész szezon out,akiket meg felsoroltál kb januárra mind egészségesek lesznek.
És lesz is még Barcás aki nem fogja bírni, és kiesik hosszú időre,ez borítékolható.
De mindegy legyen igazad úgy se bírod elengedni...
dingdong
Jugador del Barça
Hozzászólások: 131
Csatlakozott: 2023.09.01. 13:34:04

2023.11.19. 22:42:25

Borzalmas sérülés ha igaz de egyelöre hivatalos infot én még nem láttam. Felteszem majd azt az otthoni orvosok fogjak pontositani. Nagyon szomoru mert az egyik legjobb emberünk esik ki aki többekközött az elnyűhetetlenségével tünt ki. 19 évesen 120 profi meccs ezt hozta.
Tényleg bízzunk benne, hogy bármikor is tér vissza ott folytatja ahol most elszakadt. Reméljük Ansu esetéből minden fél tanult.
Ha még a TS - Araujo - DeJong triobol is kiesik egy vagy több honapokra akkor sok babér nem tud teremni idén ilyen kerettel.
Lehangoló ez a nagy sérülés hullám. Emberileg is rossz ezt látni, hogy tönkre vannak ennyien.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3184
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2023.11.19. 22:33:36

Eleve nagyon furcsa volt az eset, látta valaki? Először megrúgták, ott úgy tűnt a bokája fáj, nagy nehezen visszajött, majd egy labda levétel után kapott a térdéhez, nem is értettem. Persze lehet már eleve az ütközésnél kapott a térde is, de ennyire súlyosnak nem látszott, hogy off a szezon. Remélem én is, hogy a karrierje nem kerül veszélybe emiatt, a csapat meg fogja érezni a hiányát, főleg ha folytatódik a sérüléshullám.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19485
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2023.11.19. 22:33:16

Na ez borzasztó hír, kp idei legjobbja,és ha igazak a hírek hosszú kihagyás....
Kép
Kép
Kép
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5137
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2023.11.19. 22:30:11

Gavi is out for the remainder of the season. He will miss 6-8 months. He has torn his ACL. — @diarioas
Kép
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 760
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2023.11.19. 22:20:56

Első orvosi diagnózis a keresztszalag sérülés.
Nem hiszem el!!! :cry:
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.11.19. 22:18:37

Remélem, hogy a karrierje nem kerül veszélybe. Sajnos a térdszalag sérüléseknél kevés rosszabb van, és ez nagyon annak néz ki jelenleg.

Az mindenesetre eldőlt, hogy továbbra sem lesz egyszerre elérhető a legjobb 11 játékosunk, sőt valószínűleg egész évre elvesztettük a tavalyi és az idei szezon egyik legjobbját.
Csodálatos.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 760
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2023.11.19. 21:33:21

Sergi írta:
2023.11.19. 21:21:48
grgly50 írta:
2023.11.19. 21:16:58
Nem csak a Barcával fordul elő. Ott van Vinícius. Elég súlyos az ő sérülése is. De lehetne sorolni
Valóban,Vinicius lesérült,ez 1 játékos a Madridból.A Barca kezdőjéből meg lassan nem lehet olyan játékost mondani aki nem sérült még meg az idén...
Nem kiséred figyelemmel! Barcás vagyok, de a sérülés az nálam lehangoló. Tragédia.
A Realnál Camavinga is most sérült le. De a sérültek táborában van Kepa, Tchouameni, Courtois, és Militao.
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1899
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2023.11.19. 21:23:09

Elég sok sérült van most a Realnál is. De ez ilyen, évi 70 meccs. Most majd jönnek azok a játékosok szépen sorban, akik ezidáig tartották a frontot. Őket válthatják a mostani visszatérők. A szövetségnek ez így jó.
Avatar
Sergi
Jugador del Barça
Hozzászólások: 199
Csatlakozott: 2007.06.25. 14:41:53
Tartózkodási hely: Hotel California

2023.11.19. 21:21:48

grgly50 írta:
2023.11.19. 21:16:58
Nem csak a Barcával fordul elő. Ott van Vinícius. Elég súlyos az ő sérülése is. De lehetne sorolni
Valóban,Vinicius lesérült,ez 1 játékos a Madridból.A Barca kezdőjéből meg lassan nem lehet olyan játékost mondani aki nem sérült még meg az idén...
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 760
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2023.11.19. 21:16:58

Sergi írta:
2023.11.19. 21:13:44
Törvényszerű.
Ha Barca játékos,akkor LE KELL sérülnie.
Mindez egy sörneccsen, csak hogy igazán szép legyen a történet...
Nem csak a Barcával fordul elő. Ott van Vinícius. Elég súlyos az ő sérülése is. De lehetne sorolni
Avatar
Sergi
Jugador del Barça
Hozzászólások: 199
Csatlakozott: 2007.06.25. 14:41:53
Tartózkodási hely: Hotel California

2023.11.19. 21:13:44

Törvényszerű.
Ha Barca játékos,akkor LE KELL sérülnie.
Mindez egy sörneccsen, csak hogy igazán szép legyen a történet...
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 760
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2023.11.19. 21:11:30

Na, már csak ez hiányzott, Gavi lesérült. A jobb combját fájlalja.
Gaillard
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 303
Csatlakozott: 2019.04.03. 06:01:56

2023.10.29. 21:10:49

Gavi semmilyen különösebb hibát nem vétett ennél a szituációnál.

Egyszerűen számos hozzászólónak folyamatosan vannak olyan kispézicett játékosai, amelyben szívesen belerúg, hol direktben, hol körömfont módon "szurkolóként".

Borzasztó ez könnyelmű fotel maximalizmus, a folyamatos zsűrizgetés, okoskodás, egyszerűen ilyen a mai társadalom, mindig más f...val verné a csalánt, csak saját maga nem felelős soha semmiért.
Évtizedekig jártam hazai mérkőzésekre, de pont emiatt kezdtem leszokni róla, mert elegem van ebből a társadalmi "játékból", az elkényeztetett okoskodók fölényeskedő, bírálgató attitűdjéből.
A kutya is jó dolgában vész meg, akkor milyen legen az elkényelmeztetett - realitástól elszakított - társadalom ...

A tegnapi mérkőzésen a mázli faktoron múlott, ha hasonlóan 100 %-os kerettel áll fel a Barcelona, úgy megverte volna ezt a Realt, ha annak esetleg nem lett volna még nagyobb mázli faktora.
Ja, kib...an nem érdekel a szokásos panel kioktatás, a "ha" a sportban nem létezik frázissal.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6840
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.10.29. 20:54:18

Nem olvastam mindent vissza, Gavi brutál jó és hasznos játékos, de nyilván nem Bellingham szintje. Nem csak azért, mert nem összehasonlítható a két poszt, hanem mert Bellingham jelenlegi formájában kb egy top KDB-hez vagy, Zidane-hoz hasonlítható.

De akkora szakadék azért nincs köztük szerintem hasznosságban. Gavinál az az egy gond, hogy nincs előtte egy Bellingham, mert akkor jobban felértékelődne, amit csinál. Így kevésbé tudjuk értékelni.

Viszont a tegnapi után bármikor be merem tenni vkp posztra, és ez nagyon jó hír, ha emiatt Romeu kimaradhat.
ter Stegen; Baldé - Christensen - Araujo - Koundé; De Jong - Pedri - Gavi; Dembélé - Lewy - Raphinha
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3227
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.10.29. 20:48:59

gránit írta:
2023.10.29. 16:26:52
Respect a türelmed előtt !
ktm
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 448
Csatlakozott: 2012.05.18. 22:59:24

2023.10.29. 19:31:58

gránit írta:
2023.10.29. 16:26:52
Gavi meg adott neki egy gólpasszt. Szép assziszt volt egyébként, vissza a második hullámba. Szépen letette Bellinghamnek lövésre.
Azert ez igy eleg eros. Gavi legures terbe fejelte a labdat. Teny, hogy az angol volt hozza a legkozelebb, de kb. 5 metert kellett hatra mennie erte. En inkabb hibaztatnam Fermin-t a helyezkedese miatt, illetve Christensen is lephetett volna ki hatarozottabban.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2385
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.10.29. 16:26:52

Akinek állandóan "mákja" van, ott el kell gondolkodni azon, hogy az valójában nem mák, hanem bármilyen szituációból képes gólt szerezni. Ahogy azon is el kell gondolkodni, ha valakinek sosincs "mákja", az lehet, hogy valamit nagyon nem csinál jól.

Egy támadót és egy védőt össze lehet hasonlítani, csak nem úgy, ahogy az lentebb történt. Beckenbauer jobb védő volt, mint amilyen támadó Joao Felix, szerintem ezt bátran kijelenthetjük, ahogy azt is, hogy Messi jobb támadó, mint amilyen védő Lenglet vagy Csihrinszkíj.

Össze lehet hasonlítani egy támadó és egy védekező játékost. Egy támadótól azt várják, hogy szerezzen gólt, vagy legalábbis aktívan vegyen részt a gólszerzésben. Egy védekező játékostól pedig az az elsődleges elvárás, hogy ne kapjanak róla gólt.

Értelmetlen a kettőt úgy összehasonlítani, hogy hány párharcot nyert egyik vagy másik. Mert a védekező játékos mindig több párharcot fog nyerni. Megvan a fizikának az az igazságtalansága, hogy rombolni könnyebb, mint építkezni. Több ezer év munkáját egyetlen mozdulattal, egyetlen gombnyomással tönkre lehet tenni. Ez a futballban is így van. Rombolni könnyebb, mint építkezni. Egy játékost még szabályosan odébb tenni vagy a labdával együtt felrúgni könnyebb, mint szabályosan, egy az egyben megverni és gólt szerezni róla. Egy bizonyos szint felett legalábbis mindenképp.

Értelmetlen tehát úgy összevetni egy támadó és egy védekező játékost, hogy melyik nyerte a meccs folyamán a több párharcot. Mert a védekező játékos mindig több párharcot fog megnyerni. Mert a fizika őt segíti. Rombolni könnyebb, mint építkezni. Egy védő nem lesz klasszis attól, hogy több párharcot megnyert, mint a támadója. Akkor klasszis, ha hiba nélkül lehozza a meccset, és nem kapnak róla gólt. A támadó a párharcainak a többségét el fogja veszíteni. Attól még lehet klasszis játékos. Ha tíz esetből egyszer megveri a védőjét és sikerül gólt szereznie, akkor lehet klasszis. Nem baj, ha elvesztette a másik kilencet, ha gólt szerzett, és ezzel megnyerte a meccset, akkor klasszis. Teljesen mindegy, hogy a másik kilencet elvesztette. Nem kell mind a tizet megnyernie. Nem is tudja. A fizika nem az ő oldalán áll. Nem lehet egy támadót és egy védőt a megnyert párharcok alapján összevetni, mert a védő mindig több párharcot fog megnyerni. Ha a támadónak sikerül egyszer megvernie a védőjét, és ezzel az ő csapata nyert, akkor a párharcot összességében a támadó nyerte. Lőtéri kutyát nem érdekli, hogy a meccs folyamán a védő nyert kilenc másikat. Ha nyert kilenc párharcot, de egyet elvesztett, és azon el is ment a meccs, akkor a párharcot összességében elvesztette a támadójával szemben.

Írták többet, hogy Bellingham a góljain kívül nem sokat csinált mezőnyben. Nem is volt szüksége rá. Két villanás éppen elég volt. Ha egy támadó nyer két párharcot, és ezzel megnyeri a meccset a csapatának, teljesen mindegy, hogy előtte tizenkettőt elvesztett.

Gavi meg adott neki egy gólpasszt. Szép assziszt volt egyébként, vissza a második hullámba. Szépen letette Bellinghamnek lövésre. Értelmetlen leradírozásról beszélni. Hiába nyert meg x párharcot vele szemben a meccs folyamán, egy nagyot hibázott, és az éppen elég is volt. Egy védekező szerepkörben játszó játékost nem az teszi naggyá, hogy a párharcai többségét megnyerni. A védekező mindig meg fogja nyerni a párharcai többségét. Klasszis akkor lesz, ha nem hibázik, és nem kap róla gólt a csapata. Egy klasszis védekező játékostól ez az elvárható, nem pedig az, hogy a párharcai többségét nyerje meg, mert azt kb minden védekező játékos lehozza. Ahogy egy támadótól sem az a reális elvárás, hogy a párharcai többségét nyerje meg, mert nem fogja megnyerni. Az az elvárás, hogy nyerjen meg párharcot, és szerezzen gólt. Nem a nyert párharcok mennyisége számít kettejük között. Hanem az, hogy a védekező tudta-e lehozni hiba nélkül a meccset (neki könnyebb dolga van, mert a fizika az ő pártján áll), vagy sem.
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 843
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2023.10.29. 14:14:27

Rivaldo11 írta:
2023.10.29. 13:28:48
De extra mák volt, sőt, még extrább hogy Fermin kapufát lőtt, Araujot lerántották, semmi, Inigo kapufát fejelt. Csak nem ide volt mák. Erről még ennyit. Gavi mezőnyben eltüntette az angolt, ez tény, a gólok más szitukból estek. Konkrétan szerintem a távolinál picit benne volt TS is.
Igazad van,hogy szerencséje IS volt a Realnak, de az,hogy a csapat bárminemű változtatásra reagálni képtelen ez nem szerencse kérdése.
A Real is kaphatott volna vagy két tizenegyest,az egyik pont olyan volt,mint az Araujo eset. A második félidőben nem egy olyan Real támadás volt,ami a ziccerig csak egy utolsó kis fél centis mentés,beleérés,elpattanás miatt nem jutott el.
Amúgy összességében a mezőnyben inkább nekünk fújt a bíró,mint ellenünk, bár a Realnak sincs ola a panaszra. Szerencse mindig benne van a fociban, de sokkal jobban lehetne ráfogni mindent erre,ha a második félidő nagy részében nincs az a nagy tanácstalanság.

Amúgy ha már az angolhoz hasonlítjuk Gavit, szerintem sokkal érdekesebb összevetni Minguesával. Nem tudom Gézát miért kellett eldobni, én benne régen is pont a szűrőt láttam. Harcias,erős,nagyon gyors,kitartó. Totál alkalmatlan szélsőnek és ilyen utolsó emberes védőnek sem olyan,mint Araujo vagy Kounde, de Gavi posztján kb ugyanezt tudta volna.
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2023.10.29. 13:58:53

Nem nagyon. De nálam magas a mérce, úgy általában az egész újkori futball nem nagyon tetszik. De ezt számtalanszor le is írtam. Láttam Maradonát, a legendás holland triót, a brazil R triót, Bregkampot, Kluivertet, Cafut, Roby Carlost, korábban Romariot, Roby Baggiot. Láttam a történelem legjobb csapatát, a 2009-11 és barcát, és a legnagyobbat mennybe menni a vb-n tavaly. Most meg csettintsek egy Bellinghamre-vagy akárki másra a jelenből, csapattól függetlenül. Na ez nehéz, és nem is ide tartozik.
De konkrétan a kérdésre: Kroos és Modric fociját kifejezetten kedvelem, zseniálisnak tartom mindkettejüket.
Rivaldo-A Legnagyobb.
markionni
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 495
Csatlakozott: 2016.12.12. 12:28:14

2023.10.29. 13:43:00

Rivaldo11 írta:
2023.10.29. 13:28:48
De extra mák volt, sőt, még extrább hogy Fermin kapufát lőtt, Araujot lerántották, semmi, Inigo kapufát fejelt. Csak nem ide volt mák. Erről még ennyit. Gavi mezőnyben eltüntette az angolt, ez tény, a gólok más szitukból estek. Konkrétan szerintem a távolinál picit benne volt TS is.
Volt mar olyan hogy barmi Real Madriddal kapcsolatos dologra elismeroen csettintettel? Nem kotekedesbol, csak kivancsisagbol kerdezem. Toled ilyenre nem emlekszem az evek soran (rendszeres olvaso vagyok).
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2023.10.29. 13:28:48

De extra mák volt, sőt, még extrább hogy Fermin kapufát lőtt, Araujot lerántották, semmi, Inigo kapufát fejelt. Csak nem ide volt mák. Erről még ennyit. Gavi mezőnyben eltüntette az angolt, ez tény, a gólok más szitukból estek. Konkrétan szerintem a távolinál picit benne volt TS is.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4091
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2023.10.29. 13:05:08

Rivaldo11 írta:
2023.10.29. 12:21:27
Gavi elég volt egyedül. A második gól extra mákkal született, ez sem szorul magyarázatra.
Gavi mire volt elég? 60 percre? Egy meccs 90 percig tart, tehát nem volt elég. Bellingham ahogy kiszabadult a szorításból, egyből el is döntötte a meccset.

A mi gólunk nem volt extra mák? Erről ennyit...
Kép
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.10.29. 12:39:56

markionni írta:
2023.10.29. 12:30:55
Szoval szerinted ha Gavit kivesszuk a Barcabol akkor az ugyanannyira hatna a csapatra mintha kivennenk Bellinghamet a Realbol?
Nem egészen, de majdnem. Átfogalmazom, hogy egybeessen az általam gondolttal: Ha az elmúlt 1,5 hónap Barcájából kivesszük Gavi egészen extra teljesítményét, az ugyanakkora mélyütés, mint ha a realéból kivesszük Bellinghamet.
Tudom, hogy sokan képtelenek a gólszerzés tényétől elvonatkoztatni, mert az számszerűen elvesz a meccsek eredményéből, de hát ezért írom, hogy ugyanúgy alul van értékelve, mint pl Busi volt sok évvel ezelőtt. Iszonyatosan nagy az impactje a csapatunkra, különösen Frenkie és Pedri hiányában, és iszonyatosan alulértékelt ennek az egésznek a súlya.

Hogy a jövőben mi várható a két játékos formájában, teljesítményében, azt én nem fogom megjósolni. :D Annál is inkább fölösleges, mert (a hétvégén kb tizedszer írom le) ez egy csapatjáték, minden esemény és minden játékos hat minden másik játékosra és eseményre. Ha pl visszajön Frenkie, Gavi hatása a játékra különböző automatikus kényszerek miatt egyből visszaeshet. Ugyanez megtörténhet Bellinghammel, ha Vinicius visszaszerzi a góllövő cipőjét pl, vagy nem kell a madridot minden meccsen Bellingham góllal kihúzni a csávából. És még tízezer körülmény lehet, ami hatással van az jövőbeli teljesítményeikre.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Válasz küldése