Gavi

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.10.11. 01:21:34

csababarca írta:
2022.10.10. 22:13:51
Az a bajom, hogy a labdaszerzéseiből általában (értsd kb mindig) még veszély helyzet sem adódik. Most ez nyilván nem az ő hibája, de így kb nullázódik a labdaszerzése, hogy haszon nincs belőle...
...Nem tekintek rá Kantéként mert nem abban a pozícióban játszik...
...de ezek a beindulásra bugyiba élvezések....
Az első mondatot nem is tudom értelmezni hirtelen. Ennyi erővel TS a védéseivel nem is csinált semmit, mert utána a kirúgásaiból nem lett gól... vagy Pedri kulcspasszai is feleslegesek, ha nem lesznek belőle gólok? Dembélé se cselezzen mert 5-ből 4-nek nem lesz veszélyes helyzet a vége, és felesleges? Mi lenne a megoldás, ne szerezzen labdát, mert úgyis felesleges? Hd menjen az ellen a kapuig, hátha TS véd? Vagy most fejből tudod, hány labdaszerzéséből lett gólunk? Erre ember nem emlékezhet vissza így. Egyébként a főoldali pontozós cikknél Gavi alá raktak a szerkesztők 1 videót, amiben két kizárólag olyan szerelés volt tőle, ahol úgy szerelt - egyszer nagyon veszélyes szituban! - hogy még ő maga szedte fel a megszerzett labdát a földről felpattanva, és gyors, pontos passzal indította is a támadást. És ezek csak ilyen precíziós dolgok voltak, a többi "szimpla" szerelés nem került oda. Ha ezt nem lehet értékelni Barca-drukkerként, mikor időtlen idők óta nem volt ilyen játékosunk, és még sírtunk is évekig ilyen után... 18 évesen heti két meccsen kezdőként... Értem, hogy leszögezed, hogy hasznosnak találod, csak nem értem, miért zavar, ha valaki kinyilvánítja a tetszését.

Labdaszerző nem csak egy szem hatos lehet egy csapatban Busquets pozijában. Vidal pl. pont ilyen 8-as szerű poszton volt elsősorban labdaszerző, bár akkor kicsit más rendszer volt. Most arról nem is beszélnék, hogy Kanté sem feltétlenül vkp poszton műveli ezt a tevékenységét, a két 16-os közt mindenhol ott van - ahogy Gavi is. Nálunk eleve a játékstílusunkból adódóan nyilván nagyobb hangsúlyt kapnak a fent letámadás közben visszaszerzett labdák, ezért Gavi a javát ott hajtja végre. A szerelésein kívül a letámadásoknál és végig sprintben közlekedik és ér fel Lewa mellé középen aztán vissza, ezzel is elég sokat segít, Xavi rendszerében kell egy ilyen a csatár mellé, mert a két szélső a két szélen támad le.

Nem volt semmilyen bugyiba élvezés. Most lehet mondani, hogy mennyire alap dolog, de mégis egyedül ő tudja ezt a csapatunkban jelenleg. Le nem fogom szidni miatta, főleg, hogy már többedik ugyanilyenből lesz gól, lásd a minap... ha ennyire egyszerű, csinálják a többiek is, de se Pedri, se DJ nem csinálja. Azért szerintem meg lehet dicsérni, ha 18 évesen rendre jó ütemben ugrik ki, és ezekből rendre helyzet is lesz, akár meccset eldöntő góllal. Nem egy "Ankaramessi" megmozdulás, de fontos, hasznos, és jó példa arra, hogy igenis van bőven haszna előrejátékban is, és nem "csak" egy kullancs - mintha az nem lenne önmagában elég ahhoz, hogy remek játékos legyen valaki. Ha valaki jól csinál valamit, had lehessen dicsérni... Annyira nem akarok magyar lenni, hogy sírjak egy ilyen meginduláson, aztán egyenesen zokogjak, amikor gólt szerzünk belőle. Nem értem mitől lenne több joga valakinek TS aktuál védését, vagy Lewy gólját dicsérni, vagy épp miért lenne jogosabb rosszat mondani valakiről, vagy azt mondani, hogy hát-hát, Gavi ezen megmozdulása most elment, de nem volt valami nagy szám, mert bárki meg tudná csinálni.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2022.10.10. 22:13:51

bence0330 írta:
2022.10.10. 17:53:59

Persze, a többit értem, és szerintem sem Barca-kezdő szint egyelőre, csak egyrészt nincs túl messze tőle, másrészt meg sajna top3 középpályásunk, és ez DJ-ra nézve hatalmas szégyen. Szóval hiába nem feltétlenül az a szint még, de nehéz nem kezdetni, mert a labdaszerzésein és bendulásain sajna sokszor a meccsünk múlik, mint ahogy tegnap is ő végezte a legnagyobb mezőnymunkát plusz ő hozta össze félig a gólt. Nem tartom kizártnak, hogy ha nincs a pályán, akkor döntetlen vagy kikapunk, ez persze nem csak őt minősíti felfelé, hanem a csapatot is lefelé, de ettől még olyan érzetem van, hogy nagyon, de nagyon kell ő a csapatban, akkor is, ha a City-be nem férne be nyilván. És valaki írta is lejjebb, hogy ezt vártuk kb egy Kessiétől, és elvégzi helyette ezt a piszkos melót, tehetséges tiniként, aki azért előre sem vakon van.
De én őszintén nem látom azt az elfogultságot, aki imádja, az a korához képest teszi szerintem, mint tehetséget, és ha már van nálunk egy 18 éves GB esélyes, aki elfogulatlan szakértők szerint is többször MOM, és rendszeresen a legjobbak között van, két különböző csapatban már 17 évesen megatározó játékos volt, akkor szerintem van is okunk szeretni objektíve is, és ilyen sokan nem lehetnek hülyék, de még csak nem is nagyon túlozhatnak. De én őszintén nem érzem vele kapcsolatban a hype-ot, se itt, se a nagyvilágban.

Egyébként amíg tinicsapatunk volt, és nem volt aki gólt lőjön/előkészítsen, elég sűrűn döntötte el a meccseket, szólógól, elég sok assziszt (több, mint Pedrinek egy évvel előtte), rengeteg belöbbölt, meglőtt passz. Akkor lett hirtelen más szerepkörű, amikor megjött Traoré, Torres, és Dembélé. Szóval látszott, hogy van benne egész más is, de most épp ez a dolga, tekints rá Kantéként most, vagy Vidalként.
Akkor haladjunk végig.
Az alaptézis, hogy Gavi a szememben egy nagyon hasznos játékosa a csapatnak. Ezt szeretném leszögezni, hogy így gondolom.

DJ egy jottányival nem játszik rosszabbul, ha rajta lenne a "sajátnevelés bélyeg", egész más színben lenne megítélve.
(470 perc vs Gavi 750 percre, rendre csereként beállva)

Az a bajom, hogy a labdaszerzéseiből általában (értsd kb mindig) még veszély helyzet sem adódik. Most ez nyilván nem az ő hibája, de így kb nullázódik a labdaszerzése, hogy haszon nincs belőle.
A beindulásaihoz nem kell tudás, futsz előre, aztán vagy kapod a labdát vagy nem. Most Alba (talán ő volt) pont odatette. Taps.

Ez a "nem tartom kizártnak" egy hipotézis, én meg azt nem tartom kizártnak, hogy ha nem kezd, és mondjuk Dembelé fent van, nyerünk 6-0ra. Bizonyítani tudom ezt? Nem. Ahogy az ellenkezőjét sem, amit Te mondasz. (hype)

Kessiétől mit is vártunk? Nem is játszik, harmadannyit mint Gavi. Szegény beetették valószínűleg Laportáék, élete hibáját végrehajtva idejött egy bajnok Milantól. Aztán lehetőséget sem kap.
Mintha Piquét vetnéd össze ARaujóval. Egyik egy stabil kezdő, másik meg epizodistának se mondható.
Fair.

Nem tekintek rá Kantéként mert nem abban a pozícióban játszik, másrészt úgy nyomják el ahogy akarják, nevetve. Akkor vállalja be Xavi, rakja egyel hátrébb Busquets kárára, és akkor lehet erről beszélgetni.


Meg egyszer zárásként, nekem semmi bajom vele, játszon, stb...de ezek a beindulásra bugyiba élvezések, meg pozitívumként ezeket beböfögni az élőkbe, ez nevetséges.
Alapdolgokat akarunk beállítani pozitívumnak.

nagyobb a füstjemint a lángja. ez az alapvetésem.
baromi látványos ahogy pattog, próbálkozik, hajt, de a nettó haszon az nulla kb.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.10.10. 17:53:59

csababarca írta:
2022.10.10. 14:59:53
Az itteni elfogultság vele szemben ami teljesen kicsapja a biztosítékot.
Persze, a többit értem, és szerintem sem Barca-kezdő szint egyelőre, csak egyrészt nincs túl messze tőle, másrészt meg sajna top3 középpályásunk, és ez DJ-ra nézve hatalmas szégyen. Szóval hiába nem feltétlenül az a szint még, de nehéz nem kezdetni, mert a labdaszerzésein és bendulásain sajna sokszor a meccsünk múlik, mint ahogy tegnap is ő végezte a legnagyobb mezőnymunkát plusz ő hozta össze félig a gólt. Nem tartom kizártnak, hogy ha nincs a pályán, akkor döntetlen vagy kikapunk, ez persze nem csak őt minősíti felfelé, hanem a csapatot is lefelé, de ettől még olyan érzetem van, hogy nagyon, de nagyon kell ő a csapatban, akkor is, ha a City-be nem férne be nyilván. És valaki írta is lejjebb, hogy ezt vártuk kb egy Kessiétől, és elvégzi helyette ezt a piszkos melót, tehetséges tiniként, aki azért előre sem vakon van.
De én őszintén nem látom azt az elfogultságot, aki imádja, az a korához képest teszi szerintem, mint tehetséget, és ha már van nálunk egy 18 éves GB esélyes, aki elfogulatlan szakértők szerint is többször MOM, és rendszeresen a legjobbak között van, két különböző csapatban már 17 évesen megatározó játékos volt, akkor szerintem van is okunk szeretni objektíve is, és ilyen sokan nem lehetnek hülyék, de még csak nem is nagyon túlozhatnak. De én őszintén nem érzem vele kapcsolatban a hype-ot, se itt, se a nagyvilágban.

Egyébként amíg tinicsapatunk volt, és nem volt aki gólt lőjön/előkészítsen, elég sűrűn döntötte el a meccseket, szólógól, elég sok assziszt (több, mint Pedrinek egy évvel előtte), rengeteg belöbbölt, meglőtt passz. Akkor lett hirtelen más szerepkörű, amikor megjött Traoré, Torres, és Dembélé. Szóval látszott, hogy van benne egész más is, de most épp ez a dolga, tekints rá Kantéként most, vagy Vidalként.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.10.10. 15:31:48

csababarca írta:
2022.10.10. 14:59:53
bence0330 írta:
2022.10.10. 13:38:51


Ha úgyis akartál írni, feldobom a labdát.
Nem fogok, mert felesleges.
És nem akarok karaktereket pazarolni, szokásos köröket futnánk, inkább megtartom a véleményemet magamnak, meg mosolygok egyes véleményeken vele kapcsolatban.
A klasszikus szurkolói attitűd nála is visszaütközik, amit annyira rühellek, hogy emiatt talán nem is ítélem meg őt korrekten.
A korát meg felesleges mentségnek hozni, mert kezdő játékos, engem ne haragudjatok nem érdekel, hogy 18 vagy 25 éves, ha valaki kezdő a barcában, akkor is maximumot kellene teljesíteni.

De elmondtam többször, engem nem Gavi játéka, vagy teljesítménye zavar. Az itteni elfogultság vele szemben ami teljesen kicsapja a biztosítékot.
Vannak szélsőséges és túlzó vélemények (ahogy szerintem a Tiéd is, csak másik irányba), bár nem olvastam túl sokat, de az olyan dolgokat, mint tizenkétszeres felnőtt válogatottság, bogyó (?), meccs embere címek, transfermarkt besorolás stb. nem Barca szurkolóktól erednek (főleg nem az itteniektől). Ezek azért elmondanak valamit róla.
Ráadásul szerintem vannak más játékosok, akik inkább túl vannak hypolva.
Forca Barca!!!!
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2022.10.10. 14:59:53

bence0330 írta:
2022.10.10. 13:38:51


Ha úgyis akartál írni, feldobom a labdát.
Nem fogok, mert felesleges.
És nem akarok karaktereket pazarolni, szokásos köröket futnánk, inkább megtartom a véleményemet magamnak, meg mosolygok egyes véleményeken vele kapcsolatban.
A klasszikus szurkolói attitűd nála is visszaütközik, amit annyira rühellek, hogy emiatt talán nem is ítélem meg őt korrekten.
A korát meg felesleges mentségnek hozni, mert kezdő játékos, engem ne haragudjatok nem érdekel, hogy 18 vagy 25 éves, ha valaki kezdő a barcában, akkor is maximumot kellene teljesíteni.

De elmondtam többször, engem nem Gavi játéka, vagy teljesítménye zavar. Az itteni elfogultság vele szemben ami teljesen kicsapja a biztosítékot.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.10.10. 14:55:15

Én sem igazán emlékszem, hogy bárki klasszisnak kiáltotta volna ki. Megvan benne a potenciál, hogy egyszer az lesz, de jelenleg még távol áll ettől és nem kellene elfelejteni, hogy alig 18 éves.
Ennek ellenére rengeteg labdát szerez, többnyire jól is játssza meg őket és egyre inkább kezd a támadásokban is hatékonyan részt venni. És lehet, hogy sokat szabálytalankodik, de ezeket szinte mindig az ellenfél térfelén, ráadásul, róla is kapjuk a legtöbb szabadrúgást.
Tényleg lehetne többet rotálni, de kb. csak De Jong van mellette. Kessiét még nem tudom hová tenni, sokat még nem lehetett látni belőle, egy ideig nem is fogunk, de majd kiderül. Viszont több mint 13 kilométert futni egy meccsen (ahogy tegnap is volt) akárhogy is, de kiemelkedő. Lehet, hogy valakinek nem szimpatikus, én sem akarom az egekbe magasztalni, de a korához képest és amennyi profi tapasztalata van, bőven az átlag felett teljesít.
Érnie kell, ez egyértelmű, de nem véletlenül válogatott 17 évesen, elsőszámú GB esélyes és 3-4:0-ás meccseken is sokszor MOM. Ezek akárhonnan is nézzük objektíven tükrözik a teljesítményét.

Pedri más szint, de annyira különböző a stílusuk és a pályán betöltött szerepük, hogy nem lehet összehasonlítani. Ez kb olyan mint Xavit és Iniestat össszevetni.
Pedrin már látni, hogy rövid időn belül klasszis játékos lesz/lehet, a játékintelligenciája, a labdatartása és a sokszor hihetetlen megoldásai nem hagynak sok kétséget. És támadásban is kezd egyre bátrabb lenni. Ha belegondolunk az utóbbi két meccsen ő lötte a góljainkat, még akkor is ha az egyiket tévesen elvették.
Bár vele kapcsolatban kicsit elfogult vagyok, mert hatalmas kedvencem. Az a tegnapi cselsorozata valami brutális volt.
Forca Barca!!!!
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2022.10.10. 14:46:17

Én se voltam nagy rajongója a gyereknek, de engem pont az utóbbi időben kezd eléggé meggyőzni, amikor nem megy a csapatnak.
Kicsit amúgy Vidal-ra hajaz, csak valamennyivel ügyesebb labdával. De még így is ügyesebb labda nélkül. Baromi sok labdát szerez, és kezdi kinőni ezt az eszetlenül ütköző mentalitást. És jól mozog be az üres területekre, de hogy miért van inkább a szélre kitolva, azt Xavi-tól kéne megkérdezni.

Szerintem amúgy fölösleges azon vitatkozni, hogy ki kit választ a meccs emberének, nálam is pl. TS lett volna tegnap, de a mezőnyből én is Gavi-t mondtam volna.

Amúgy látatlanban valami ilyesmi futóbolond-ütköző játékot vártam volna Kessie-től. De mivel se Busi, se Pedri nem valami villámléptű, eléggé kéne egy ilyen csávó a kp-ra. Az más kérdés, hogy szemmel láthatólag így se klappol ott minden.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.10.10. 13:38:51

csababarca írta:
2022.10.10. 11:54:50
Persze hogy nem, ordít ez minden meccsen, de Xavi mégis csapágyasra hajtja ezt a kp-t.

Aranyos Gavi ahogy kapar, de nagyobb a füstje mint a lángja.
Terveztem már erről írni hosszabban, csomó példát is tudnék írni, de úgy érzem felesleges.
Gavi itt el lett könyvelve állandó meccs emberének, tök mindegy mit csinál, mit nem csinál.
Ha csak sprintel egyet már be van írva, hogy pfúúúúúúúú world class.
Alap dolgokról beszélünk, de már world class.
Szomorú, hogy egy előrefutással üresbe már ki lehet emelkedni, ez a csapatra nézve nagy kritika.

Aztán utána meg morgunk mert kizúgunk a BL-ből, meg gyenge a játék. Ebbe a kp-ba ez kb kódolva van. Pedig Busquets még vállalhatóan játszik, tegnap is a Gavi-Pedri kettősnek nem volt együtt egy olyan labdája, amiből Ő adott kettőt.

De az ajnározás megy így is.
Ha úgyis akartál írni, feldobom a labdát.
Én még nem olvastam soha olyat, aki Gavira klasszis meg, világklasszis jelzőket használ, szóval szerintem ebből eredően túlzó kicsit a felháborodás.
Olyat már igen, és én is úgy gondolom, hogy worldclass ALAPANYAG.
Vele egyértelműen az van, hogy mostanság igyekszik kicsit összetenni az előrejátékot és a kullancskodást. Mikor feljött hozzánk bő egy éve, még inkább játszott egy fiatal Puigot, ritmusváltások, lőtt passzok, löbbölések, védjegyszerű lefordulások, kisebb szólók, stb. Ott megmutatta, hogy már bő 16 évesen is olyan lába volt, mint keveseknek. De akkor még nem volt ennyire kullancs, illetve nem kellett egész meccseket, ráadásul heti kettőt végigtolnia. A spanyol válogatottban amúgy még mindig inkább ezt játssza.
Aztán lett belőle szép lassan egy... talán Kantéhoz hasonló játékos, ha a meccsek nagy részét nézzük. Ez az, amiben már talán most felnőtt szinten is nagyon magas színvonalt hoz a legtöbb meccsen, és ha le is veszem az alakulgató felfutásait (amiből rendre veszély van, tegnap pl. gól is, szóval azért igazságtalan levenni...), akkor is pusztán ezekkel az irgalmatlanul magas számú visszaszerzett labdákkal, szerelésekkel, közben azért játékgyorsítással már meg tudja érdemelni a MOM címet, főleg, ha nem parádézunk elöl. Kanté hasonlót játszik, nem sok CFC meccset néztem, de gondolom rengetegszer volt MOM, anélkül, hogy valaha végigszólózott volna a pályán, vagy adott volna egy Messis löbbölt gólpasszt. És teljes joggal emlegették az egyik, ha nem a legjobbnak a posztján.
És az látszik, hogy emelett nem marad annyi ideje és ereje kreatív passzokra, stb-re. De mostanság kicsit kezd megint előre is játszani, kb úgy, ahogy DJ-tól várnánk, aki top5 középpályásnak kikiáltva sem hoz olya szintet, mint Gavi. (Sajnos.)
Amúgy Pedri hiába zseni, ha így közlekedne a pályán, harmadannyi kreatív megmozdulása nem lenne, de ő elég nyugodt tempóban mozog, kb mint Busi, akkor sprintel, ha valamelyik csapat kontrázik. Gavi sokkal többet sprintel, sokkal vehemensebben veti bele magát a párharcokba, sokkal jobban elfárad fejben és fizikailag is, ezért irreális tőle elvárni ilyen játékstílus mellett 18 évesen, hogy közben Messi is legyen. Meg hát két év köztük a különbség, Pedri god mode-ba először Xavi alatt lépett tavasszal, már 19 évesen.

És pont miatta és Pedri miatt írjuk szerintem többen, hogy ez nem fog egyik pillanatról a másikra menni. Nyilvánvaló hogy ez nem egy Goretzka-Kimmich, vagy Gündogan-BS középpályás páros, de hogy a potenciáljuk meg van, hogy azok legyenek, az tuti. Csak még fiatalok, ergo a középpályánk JELENLEG nem annyira erős, mint kellene. Ebben maximálisan igazat adok. Sajna őket úgy kell nézni, hogy hosszútávon baromi jók lesznek, talán nem is a túl távoli jövőben, és azért most sem gyengék, csak nem elit szint így.

A hivatlaos MOM-okat meg azért nem pár dilettáns fórumozó ítéli oda, mint ahogy a GB-díjat sem, ami vélhetően az övé lesz Wirtz kiesésével ugye, de ha nem is kapja meg, akkor is sima top3 lesz, 18 évesen U21-ben.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
abreu
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2008.05.19. 20:35:46

2022.09.17. 16:11:38

Kovbal88 írta:
2022.09.16. 22:03:24
Örülök, hogy megvan az új szerződés. De ezek a kivásárlási árak, több mint nevetségesek. Ezt jó lenne már elfelejteni.
Ez olyan amit nem lehet elfelejteni, mert ez a szabaly spanyolban. Ez egyebkent a jatekost vedene elsosorban, pl kisebb csapatban erdemes normalis kivasarlasi arat belealkudni a jatekosnak sajat maganak a szerzodesbe, hogy adott esetben ki lehessen ot vasarolni akkor is ha a csapata nem akarna elengedni.
Egy Barca szintu csapat eseteben persze nincs sok ertelme, mivel egyreszt valszeg itt kapnak akkor fizut, ami miatt nem akarnanak lelepni mashova, masreszt pedig valszeg a klub se hagy dontest ezen a teren a jatekosnak, hiszen ha a klub jol megfizeti a jatekost (es ugynokot is), akkor legalabb hadd donthessen kesobb a klub arrol h mit fogad el es it nem.
Szoval ezek a kivasarlasi arak csak ilyen jelkepesek esetunkben, viszont ha jonne egy klub es kivizetne a kivasarlasi arat (ami kb esetelen), akkor azt hiszem nem bankodnank senkiert ekkora osszegert cserebe.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2022.09.17. 13:00:00

Kovbal88 írta:
2022.09.16. 22:03:24
Örülök, hogy megvan az új szerződés. De ezek a kivásárlási árak, több mint nevetségesek. Ezt jó lenne már elfelejteni.
Egyébként a középpálya motorja a srác, megtanulna lőni vagy ha tud, akkor vállalkozna és már top szinten is van. Ami nagyon tetszik még benne, hogy ő "végig ott van" a pályán, nem szokott eltűnni.
Ez pont azért van mert Spanyolban kötelező a kivásárlási ár, ellentétben sok más ligával, ezért muszáj ilyen összegeket megadni hogy ne érje hátrány a klubot.

Csak egy példa:
Gavinak 100 milliós lenne a kivásárlási ára, a City kivásárolja, viszont cserébe nem engedi el Bernardo Silva-t amit meg is tehet a kivásárlási ár hiányában, így mi pl hajunkra kenhetnénk a 100 milliót ha nem tudjuk megfelelően elkölteni.

De lehetne egy PSG-s Verratti esetet is nézni, ahol mi lennénk kiszolgáltatva míg Verrattit nem adnák cserébe mert nem kötelező.

Anno ha pl nem a Spanyol ligában lettünk volna, Neymarnak nem lett volna kivásárlási ára,ezáltal elmenni sem mehetett volna ha mi nem engedjük el(ő meg lehet fél év alatt átgondolva lehiggadt volna), a többit már tudjuk.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2022.09.17. 11:12:48

Kovbal88 írta:
2022.09.16. 22:03:24
Örülök, hogy megvan az új szerződés. De ezek a kivásárlási árak, több mint nevetségesek. Ezt jó lenne már elfelejteni.
Miért mi zavar ebben? Nem tökmindegy mennyi?
Amíg a spanyoloknál kötelező megadni, más ligákban meg nem, addig ez az módja annak, hogy ne legyen egy újabb Neymar-saga.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2022.09.16. 22:03:24

Örülök, hogy megvan az új szerződés. De ezek a kivásárlási árak, több mint nevetségesek. Ezt jó lenne már elfelejteni.
Egyébként a középpálya motorja a srác, megtanulna lőni vagy ha tud, akkor vállalkozna és már top szinten is van. Ami nagyon tetszik még benne, hogy ő "végig ott van" a pályán, nem szokott eltűnni.
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 802
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2022.09.14. 12:18:21

Nekem az is tetszett, hogy fizikálisan rendesen megraktuk a Bayernt az első félidőben, értem ez alatt a keménységet. Szerintem meg is lepődtek. Ebben persze Gavi mindig élen jár, odasóz 1-1 kellemetlen csomagot, néha le is fújják, de fontosak ezek a dolgok ilyen szinten. Általában mindig mi vagyunk a szenvedő fél, most meg látszott, hogy próbálunk erőt demonstrálni, hogy már nem ezek a kis primadonnák vagyunk.
Szóval tetszett Gavi, kár, hogy nem lehet bírni ezt a melót 90 percen át, amit letol, de jó volt látni, hogy ilyen ellenfél ellen sem remeg meg a lába, mert azért a két szélsőnk pl. eléggé meg volt illetődve. Fejben nagyon ott van a gyerek.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2022.09.14. 11:56:18

davi10 írta:
2022.09.14. 11:47:16
2026, hivatalos!

Tuti direkt megvárták az első vereséget, hogy aztán lehessen valami jó hírrel feledtetni. Okos :D
Már tegnap hivatalos volt :D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2022.09.14. 11:47:16

2026, hivatalos!

Tuti direkt megvárták az első vereséget, hogy aztán lehessen valami jó hírrel feledtetni. Okos :D
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.09.14. 09:55:43

Rendre ő felelős amúgy a kontrákért. Miután lecserélték, nem is volt ilyen. Labdát szerez, sokszor átcselezi magát 1-2 emberen, felvezeti 20-30 métert közben, és mehet az indítás. Tegnap is többet vezettünk róla, érdemes visszanézni lehetne gólpassza és gól előtti kulcspassza is, ha nem vagyunk elöl ilyen rosszak. Mellette sokat szerelt embert, nemigen hibázott, felért, visszaért. Talán nem mondanám, hogy a legjobbunk volt, de a legjobbak között, főleg a befuccsoló támadóink tekintetében.

Annyi, hogy mindhárom kp-sunk, ő is kicsit tán jobban kapkodott, mint szokott, egyrészt a brutál letámadás miatt, másrészt mégiscsak az Allianzban voltak egy 3 meccses 2-14 után. Tud még jobban játszani, fog is, de bőven szint volt.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2022.09.14. 03:13:29

Még azért most is megtörtént párszor. Szerencsére a Bayern is gyengébb napot fogott ki önmagához képest, és hol a labdára léptek, hol egymásba botlottak. Többször is rosszul tolódtunk Alonso oldalán, aki az első gólnál is valahol máshol járt fejben. Gavinak voltak szép passzai, de általában akkor teszik magukat hasznossá Pedrivel, amikor a fél csapat az ellenfél kapuja előtt tobzódik, és a csatárok szinte többször hozzák helyzetbe őket, mint fordítva. Ez még a bajnokságban is így van, hogy a támadók több gólpasszt osztanak ki egymás között, mint amennyit tőlük kapnak. Ilyen helyzeteket nem fogunk mindig elpepecselni, de ezzel a fejnehéz játékkal kell majd kezdeni valamit, ami persze nem a Valladolid-féle meccseken fog felszínre kerülni.
Avatar
vidra
Capitá del Barça
Hozzászólások: 726
Csatlakozott: 2018.05.06. 23:33:21

2022.09.14. 02:46:22

Nem azért nem tudtak minket lerohanni, mert annyira zseniálisak voltunk, hanem mert nem szórakoztunk olyan passzolgatós labdakihozatalokkal, mint Setien-nél, meg mert mindig úgy helyezkedtek a védők, hogy elegen legyenek a labda mögött.

Én arra szavazok amúgy, hogy ezt a csapdázós védekezést hagyjuk abba örökre. Ez a gól, amit linkeltél kb. szánalmas kategória.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2022.09.14. 02:14:46

Érdemes a második gólt megnézni, milyen tudatossággal játszik a Bayern, és mennyire nem tudjuk követni. Ezeket a tudatosan felépített játékokat hiányolom egyelőre a csapatból, a mi játékunk még véletlenszerűbb. Ha a Bayern az elejétől így játszik, és nem csak a második félidőben, ez ugyanúgy legalább egy hármas. Az viszont már mindenképpen előrelépés, hogy a Bayern kevesebbszer tudott minket így lerohanni, erre a tavalyi csapatunk adott volna bőven alkalmat. De a kreatív középpályát én nagyon hiányolom. Ami a kihagyott helyzeteket illeti, a Bayern is szórakozott el ziccereket. Néhány szituáció volt a különbség, amikor a két csapat nem volt fejben egy szinten.

https://www.youtube.com/watch?v=gSShEuF ... ortsGolazo
MessiCesc
Capitá del Barça
Hozzászólások: 591
Csatlakozott: 2013.07.26. 14:51:09

2022.09.14. 01:11:53

Az egyik legjobbunk volt, ha Lewy jobban koncentrál 2 gólpassza lehetett volna.

Semmi gond nem volt a középpályával, ezt a meccset a kapu(k) előtt vesztettük el.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2022.09.13. 23:19:26

Egyelőre Sanama hozzászólása igazolódik be. Nem kell elküldeni, nagyon fiatal még. Ilyen idős korában még Iniesta meg Xavi sem volt még sehol ahhoz a szinthez képest, amit később elértek. De nem is voltak alapemberek akkor még. Ez egyelőre nem elég.

Érdekes volt már a meccs elején, ahogy birtokoltuk a labdát, a saját kapunk közvetlen előterében... A bekkek próbálták nem eladni, a Bayern letámadott, és ott adogattunk a saját kapunk előtt. Az első negyedóra erről szólt. És sehol nem volt egy olyan kapocs egy sorral fentebb, ami segíthetett volna. A csatáraink egymás között a kisebb csapatok ellen meg tudják oldani. Most Lewandowski és Rafinha próbált összejátszani, utóbbi ma is hozta önző formáját. Nem is ez most a lényeg. Hanem a középpálya hiánya. Ma csak néhányszor lódult meg a Bayern, de amikor meglódult, még mindig nem tudtuk, merre hány méter. Ahogy lekapták a fogalmatlan Sabitzert, ismét olyan különbség alakult ki ebben a csapatrészben, ami ma a különbséget jelentette. Persze, kihagytuk a helyzeteinket. Ahogy a Bayern is kihagyott egy csomó helyzetet, volt, hogy egymásnak ütköztek, Sabitzer kihagyta a kihagyhatatlant, minimális különbség volt a lövések és a kaput eltaláló lövések terén. A meccs ott fordult meg, ahogy behozták Goretzkát, és onnantól kezdve kipasszolgattak minket a középpályán. Nem mindig fogjuk így elpuskázni a helyzeteinket, a fenti probléma viszont adott.

Emellett ez az a csapatrész, amelyet legkevésbé rotál Xavi, és valamiért nagyon bízik ebben a hármasban. Játékban, passzjátékban közel sem tudják úgy uralni a játékot, mint a BL-győztes csapataink középpályásai. Vannak gólerős csatáraink, de az átütő erejű fantázia ebben a középpályában (még) nincs meg. Busquets pedig úgy tűnik, túléli a nagytakarítást, Pedri, Gavi pedig a kivételezettek újabb generációját képezik.
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2022.09.04. 14:10:06

PorSiempre írta:
2022.09.04. 11:36:46
Iniesta, 20-on évesen még el akarták zavarni. Ez a srác 18 éves, lehet soha nem lesz Xavi v Iniesta szint, de ne akarjuk lehúzni. Rettenetes sokat melózott tegnap. Rég volt már ilyen kullancs a kpn.
Ez igaz.
Viszont az a baj, hogy így (és erről nem azt mondom, hogy Ő tehet) a középpálya lassú, semmi fantázia nincs benne.
Ez a melózása szuper lenne, ha mellette lenne 2 olyan másik kp., akik tele vannak kreativitással, és tömik a labdát előre a csatároknak. De ez sajnos nincs így. (Igen, Pedri is kb. 1,5 szinttel van feljebb pakolva itt, mint amit amúgy konstans tud hozni, de még ezzel sincs baj, mert fiatal. Csak be kéne látni, hogy egy Bayern ellen ez nagyon kevés lesz.)
Mindegyik gól egy eladott labdából, esetleg előrelőtt kontrából született, nem pedig szépen, középpályáról elindított akcióból. Teszem hozzá úgy, hogy ha a 20.percben 2:0-ra megy a Sevilla egy szót sem szólhatott volna senki.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2022.09.04. 12:54:39

Azért labdával sem ügyetlen a srác, sőt... :)
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2022.09.04. 12:33:24

Én inkább egy spanyol Kantét (vagy Gattusót, ahogy azt lent említették) látok ebben a gyerekben, mint a szokásos Xavit/Iniestát. Nagyon ügyes ebben a műfajban a srác, és még sokkal jobb is lehet.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2022.09.04. 11:58:45

Én ezt a hasonlítgatást sose szeretem. Nem olyan mint Xavi vagy Ini, bezzeg ők 20-on évesen..kit érdekel? Most Gaviról beszélünk, teljesen más mint Pedri, szerintem ő nem is fog abban fejlődni, hogy élesebb legyen a kapu előtt, vagy jobban játsszon előre felé. Védekezésben nagyon jó, és küzd a labdákért. Ebben fog még fejlődni, és ez az, ami őt lehet hogy nagy játékossá teszi majd később. A gól lövésre amúgy is vannak más embereink, neki nem arra kell rámenni.
Válasz küldése