Ferrán Torres

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
enzonavas
Barça B
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2019.03.14. 08:59:53

2022.08.24. 19:00:21

Ferran Torres Xavi egyik kedvence. Ezzel nem lenne semmi baj, ha képes lenne meghálálni a bizalmat,de inkáb görcsössé teszi.
Mi történt eddig:
1. Xavi kérte, hogy a nehéz gazdasági helyzet ellenére Ferran-t igazolják le, mert neki szüksége van rá.
2. A kérés után egyértelmű volt, hogy állandóan a kezdőben találta magát, a bizalmat így már tavaly megkapta. Most ősszel ugyanígy lesz, az előszezont sérülés miatt hagyta ki.
3. A spanyol válogatottban is játszik, nyilván nem fog padozni ősszel akkor sem, ha van jobb megoldás a helyén (Fati és Dembele is az jelenleg).
4. Xavi szeretné bizonyítani, hogy nem véletlenül fizettek érte 50 milliót., Egy kicsit hasonló a helyzet mint Eric Garcia-val akinél viszont gyakrabban fordul elő (főleg gyengébb ellenfél esetén), hogy nagy hiba nélkül lehoz egy meccset.
Nincs bajom a sráccal, mert szimpatikus, sportszerű és nem is lassú. Az viszont látszik, hogy nem tud egy-egyezni, ami az Ő posztján gyakorlatilag nélkülözhetetlen képesség. A kapura sem jelent különösebb veszélyt, az pedig hogy üres területeket nyit, szerintem ezen a szinten kevés. Én is nyitottam itt a nappaliba üres területeket, de nem igazol le senki....
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5143
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2022.07.11. 20:04:23

OFFICIAL: Ferran Torres has a right foot wound. His recovery will determine his availability for upcoming training sessions.
Kép
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6886
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.07.10. 10:14:35

Rezisto95 írta:
2022.07.10. 09:15:57
A statisztika az olyan mint a tangabugyi, mindent mutat csak a lényeget nem. Jelen esetben megtévesztő a statisztika. Ha nézted volna az összes meccset akkor te is azt mondanad hogy Dembele volt a csapat egyik legjobbja Pedri és Araujo után. Ráadásul Dembelen hatalmas nyomás is volt a rá zúduló (jogos) utálat és kritika miatt amit senki nem vett számításba. Emlékszem egy Andre Gomes nevű sracra aki fele ennyi kritikától már pszichológushoz járt és szellemkent sétált a gyepen.
És ha ez még nem elég, (unpopular opinion) de sztem ha Ferran berugja azt a 3 ordító helyzetet a Frankfurt ellen akkor a vissza vágón nyerhettunk volna.......
A statisztika általában akkor jó, ha Messi sokszáz gólját mutatja, a többinél meg akkor, ha épp szimpi. Én néztem az összes meccset. Egy szóval nem mondtam, hogy nem Dembélé volt az egyik legjobbunk, hanem azt, hogy tök ugyanolyan statokkal - nem csak gól/gólpassz - biztos, hogy nem Dembélé a legjobbunk és Ferrán meg a rakás szerencsétlenség. És nem csak statok, hanem látvány alapján is, csak az szubjektív, a stat meg objektív, és igenis jó érv. Az egyik legjobbunk volt, amíg ment a csapatnak. Sok okos passzt adott, jól vett részt az összjátékban 3 különböző poszton is, kiemelkedően jól helyezkedett labda nélkül, kimozgásokkal helyzetet kreált, gólokat lőtt, gólpasszokat adott. Mindeközben védekezett is. Ezek kicsit kevésbé látványás dolgok, mint amikor Dembélé azt mondja, hogy bí-bííp, és elnyargal a delikvens mellett, mint ahogy Dembélé hiányosságai is kevésbé látványosak, de attól még nagy hátrány (nem védekezik, nem annyira tud részt venni a csapatjátékban, nem kapar, borzasztó a rúgótechnikája). Ha lenne egy igazmondó gépezet, és megkérdeznénk tőle, hány gólt kaptunk Dembélé 0 védekezéséről, és hányat Ferrán nem csúcs, de azért sokkal jobb védekezéséről, szerintem több gólnyi különbség lenne. Csak nem feltűnő.

Az ordító helyzetek meg nem Dembélé pártján vannak, Ferrán legalább berúgott hatot, Dembélé egyet meg egyet bevédett neki egy harmadosztályú kapus, mindezt több hónap alatt, mint Ferrán. Ez is kettős mérce, hogy Ferránt szidjuk miatta, Dembélét meg nem (általában szidjuk, de itt az összehasonlításban nem tetted). Dembélé rengeteg helyzetet rúghatott volna be, amivel az adott sorozatban jobb eredményt értünk volna el. Nem tette ő sem. Csak Ferrán ezt első fél évében hozta el 3 misis fizuval új klubban, lábtörés után, Dembélé meg 12 misis fizuval 4 év ittlét után.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Rezisto95
Jugador del Barça
Hozzászólások: 107
Csatlakozott: 2020.05.18. 15:59:40

2022.07.10. 09:15:57

A statisztika az olyan mint a tangabugyi, mindent mutat csak a lényeget nem. Jelen esetben megtévesztő a statisztika. Ha nézted volna az összes meccset akkor te is azt mondanad hogy Dembele volt a csapat egyik legjobbja Pedri és Araujo után. Ráadásul Dembelen hatalmas nyomás is volt a rá zúduló (jogos) utálat és kritika miatt amit senki nem vett számításba. Emlékszem egy Andre Gomes nevű sracra aki fele ennyi kritikától már pszichológushoz járt és szellemkent sétált a gyepen.
És ha ez még nem elég, (unpopular opinion) de sztem ha Ferran berugja azt a 3 ordító helyzetet a Frankfurt ellen akkor a vissza vágón nyerhettunk volna.......
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6886
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.07.09. 10:23:45

Nekem csak az irreális szapulása tűnik nem korrekt dolognak. Ha leveszem azt az utolsó pár meccset, ahol még a legjobbak is 0 teljesítményt hoztak, így igazságtalan lenne pont őt szidni, ugyanannyi gólpontot hozott össze, mint Dembélé, és hasonlóan sok helyzetet alakított ki, csak ugye nem 1v1-el, mint a francia, hanem szemfüles passzokkal, jó helyezkedéssel, és ő maga jól érkezgetett. Dembélére meg állandóan azt mondják még az utálók is, hogy ő volt tán a legveszélyesebb játékosunk. De a hasonló statokkal rendelkező Ferránt, aki fél éve van csak itt lábtörés után meg közös erővel tapossuk. Kb azért, mert az amúgy tök jó 6/6 lehetne 13/6 is. Ja, és közben a franciával ellentétben letámad és védekezik is, csak ez nem feltűnő, mert nem kell felhördülni miatta az élvezettől.

Pont ugyanannyira kellett a BL helyekhez, mint Dembélé, a 2. helyhez meg főleg. Lehet mondani, hogy a francia jobb volt (szerintem mindent egybevéve nem), de hogy pont ugyanazokkal a statokkal nem az van, hogy az egyik egy rakás szerencsétlenség, a másik meg a csapatunk legveszélyesebbje, az egyszer biztos.

Abban biztos vagyok, hogy Dembélé amikor nincs csapatjáték, akkor jobb, mert egyedül tud valamit csinálni, erre Ferrán alkalmatlan, ő igazi csapatjátékos, kirakódarab. Ferrán viszont amikor volt csapatjáték, nagyon jó volt, és még jobb lesz, ha belenő a mezbe. És szerintem ősztől már stabilan lesz rendes csapatjáték.

Messi, Neymar, Dinho sosem lesz belőle, de az alattuk lévő polcra felkapaszkodhat szerintem.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6588
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2022.07.09. 09:44:18

Szerintem meg maradjunk annyiban, hogy
Deluigi írta:
2022.07.09. 09:32:40
Torres kiemelkedo ember lesz a következő 5 év barcájában.
vagy
Rezisto95 írta:
2022.07.09. 09:12:16
Torres Max kiegészítő ember lesz a következő 5 év barcájában
Vagy nem tudom.

Mondjuk én nem láttam senkit úgy védeni Ferran-t, mintha a saját gyereke lenne. Nem kell túlgondolni, ha valaki még megnézné egy szezonra.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1827
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2022.07.09. 09:32:40

Hihetetlen hogy egyes fórumozók mennyire szapuljak ezt a srácot, komolyan mintha a mas gyereke lenne. Maradjunk annyiban, hogy Torres kiemelkedo ember lesz a következő 5 év barcájában. Fati robbanékonysága és gólratörő képessége (+serulekenysege), Dembele gyorsasága és kiszámíthatatlansága (+ pontatlansaga, megbizhatatlansaga) mind mind olyan dolgok amikben Torres nem jeleskedik, viszont siman felnohet a feladatahoz, a golloveshez es elerheti a szezononkenti 15-20 golt is akar...
Rezisto95
Jugador del Barça
Hozzászólások: 107
Csatlakozott: 2020.05.18. 15:59:40

2022.07.09. 09:12:16

Hihetetlen hogy egyes fórumozók mennyire védik ezt a srácot, komolyan mintha a saját gyerekük lenne. Maradjunk annyiban, hogy Torres Max kiegészítő ember lesz a következő 5 év barcájában, mivel nincs semm olyan tulajdonság amivel pozitív értelemben kirína a tömegből. Fati robbanékonysága és gólratörő képessége, Dembele gyorsasága és kiszámíthatatlansága mind mind olyan dolgok amikben Torres nem jeleskedik és emiatt szerntem csere lesz 2 éven belül
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6886
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.07.08. 10:22:48

Chino írta:
2022.07.08. 09:38:57
Azért csak lehozott a Cityben egy 36 meccses szezont 20 évesen... Azért ez mutatja, hogy nem lehet annyira rossz, hogy fél év után le kelljen írni..
Ráadásul elég sok góllal, emlékeim szerint 12-vel, pedig ott aztán tényleg mindhárom támadó poszton játszott összevissza, és nem feltétlenül 90 perceket, percre leosztva elég sok az.
Én csak annyit tennék még hozzá, hogy ha nem tudna fejlődni, és belenőni a mezbe, szerintem még a tél-tavasz elejei majdnem-Ferrán is korrekt szint csapatjáték és stat alapján is. Mondjuk egy első számú rotációnak simán, arra meg már csak azért is jó, mert tényleg mindhárom poszton tud korrekt teljesítményt hozni, ez az előnye talán, hogy jobblábasként jobbszélsőnek "tanult".
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.07.08. 09:38:57

Subinho írta:
2022.07.08. 08:01:09
Egyetértek. Én is bízom Ferranban. A vége tényleg nem sikerült jól, de nem csak neki. A válogatott alapján simán benne lehet ez a 12/12. Tavasszal rengeteget mozgott üresbe, megtalálták a labdák, sok helyzete volt. Sérülés után. Most csak jobb lehet.
Én is valahogy hasonlóan látom. Nem azt mondom, hogy na, majd jövőre ő lesz a gólkirály, meg aki a hátán viszi a csapatot, de ha a támadórészleg rendbe lesz rakva, nem egy szétzilálált csapatba esik be egy lábtörés után 21 évesen, ahol gyakorlatilag minden poszton játszott megvan az esélye, hogy hozzon egy jó szintet. Az egyértelmű volt, hogy túl nehéz volt a mez, nem nagyon bírta. Nem fakadnak csak úgy sírásra a játékosok meccs után, ha nem egy VB/BL stb. döntő múlt a teljesítményükön. És csak egy fél szezonja van itt és még mindig nagyon fiatal.

Ráadásul most van egy nyár, egy jó alapozás amikor ugyanaz az edző foglalkozik velük, kvázi tiszta lappal indulhatnak az sokat jelent és Torresnek főleg.
Nem valószínű, hogy gólkirály lesz és rendre ő fogja a különbséget jelenteni játékban de egy 14-15 gólos szezont könnyen lehozhat.
Mondjuk sok függ majd attól hányadik számú támadó lesz, vagy hány percet kap.

Azért csak lehozott a Cityben egy 36 meccses szezont 20 évesen, előtte 2 szezonon keresztül a Valenciában alapember volt. Azért ez mutatja, hogy nem lehet annyira rossz, hogy fél év után le kelljen írni..
Forca Barca!!!!
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4183
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2022.07.08. 08:01:09

Egyetértek. Én is bízom Ferranban. A vége tényleg nem sikerült jól, de nem csak neki. A válogatott alapján simán benne lehet ez a 12/12. Tavasszal rengeteget mozgott üresbe, megtalálták a labdák, sok helyzete volt. Sérülés után. Most csak jobb lehet.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6886
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.07.08. 00:32:17

Én nem féltem. Nem egy brazil örömfocista, de kiemelkedően intelligens játékos. Ha leveszem az utolsó 1,5 hónapot, ahol egyetlen játékosunk sem nyújtott jó teljesítményt, nagyon jó csapatjátékot hozott, nagyon erősen segítette a támadásokat, és azért gólokat és gólpasszokat is összehozott, első félévhez mérten, tele gatyával nem is rossz mennyiségben. Az, hogy háromszor ennyit lőhetett volna, eleve kb az ő érdeme, mert egészen kivételesen érkezget üres helyekre. Ráadásul a Cityben, de főleg a spanyoloknál rengeteg gólt lőtt (utóbbiban 12 gól 22 meccsen a Barcába kerülése előtt...), szóval van mire alapozni is. Elsőre nagy lett rá a Barca-mez, van ilyen, nem szégyen, a közelmúltban gyakran megesett nagy nevekkel is. Szerintem ki tud kapaszkodni ebből a gödörből előbb-utóbb. Több olyan képessége van kb az 1v1-en kívül, ami alapján bármi lehet belőle. Csődtől kezdve a gólzsákig tényleg bármi.

De amúgy is, 6 gól 6 gólpassz fél szezon alatt lábtörés után, még véletlenül sem mondanám erre, hogy baj lenne vele. Ez kb Dembélé és Auba gólpontjainak száma, csak ők kétirányú eltolódott arányban hozták, és valljuk be, ha Ferran ugyanezt hozza, és 12/12-vel zár év végén, az szélről nem lenne egy rossz teljesítmény.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.07.08. 00:07:38

Peter írta:
2022.07.07. 23:30:02
davi10 írta:
2022.07.07. 18:19:00
Ha egy Vinicius 3 év szerencsétlenkedés után egy nyár alatt megtanult befejezni, akkor reméljük fél év bénázás után Ferran-nak is sikerül.
Vinicius ösztönösen is jobb játékos, ez azért látszott benne korábban is, de reméljük Ferrantól a javulást. Lenne hova javulnia, ez tény.
Az bizto hogy FT egysíkúbb, inkább olyan Pedri-féle, de Viniciusnak sem csak a befejezésekkel volt gondja. Eddig a szezonig az összes szurkoló két lábbal rugdosta volna el Madridból
Forca Barca!!!!
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2022.07.07. 23:30:02

davi10 írta:
2022.07.07. 18:19:00
Ha egy Vinicius 3 év szerencsétlenkedés után egy nyár alatt megtanult befejezni, akkor reméljük fél év bénázás után Ferran-nak is sikerül.
Vinicius ösztönösen is jobb játékos, ez azért látszott benne korábban is, de reméljük Ferrantól a javulást. Lenne hova javulnia, ez tény.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6588
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2022.07.07. 18:19:00

"Last year I arrived just after an injury and I had no rhythm. This year we start from scratch and I think we will see a better Ferran. I'm really looking forward to starting the pre-season. I really want to show the player that I am."

Nagyon kiváncsi vagyok, hogy sikerül-e összeszednie magát. A Napoli meccsig egész rendben volt, onnantól nevetséges.
Ha egy Vinicius 3 év szerencsétlenkedés után egy nyár alatt megtanult befejezni, akkor reméljük fél év bénázás után Ferran-nak is sikerül.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
enzonavas
Barça B
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2019.03.14. 08:59:53

2022.05.08. 09:53:08

Az utóbbi meccseken lenullázta magát. Xavi szereti és mindenkinél később cseréli le, és esze ágában sincs kihagyni.
Én nem szeretem, de drukkolok neki, hogy legyen már egy jó meccse...
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6588
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2022.04.05. 22:28:43

Cseri írta:
2022.04.05. 12:21:30
Szerintem ez a srác,nagyon sokat ad a csapatnak. Sokszor helyzetbe kerül,sok helyzetet teremt. A befejezéseken van még mit csiszolni,de 21 évesen ez nem egyedi. Ő nem tűnik annak az ösztönös gólvágónak,mint pl. Auba.,de sokat fog fejlődni a kapu előtt. Támadóknál régen volt az a mondás,hogy baj nem akkor van, ha nem tud gólt szerezni,hanem,ha helyzetbe sem tud kerülni. Hosszú sérülésből jött vissza,és egyáltalán nem rosszak a számai. Bőven jó Ő ide.
Egyetértek, én nem tudtam mit várjak tőle, de az eddigiek alapján nem tűnik rossz vételnek. Nagyon beszédes, hogy milyen sokszor kerül helyzetbe, szerintem többször, mint bármelyik másik támadónk.
Nyilván baromi idegesítő, amiket kihagy, de a játéka összességében bíztató. Aztán látjuk Vinicius is közröhely tárgya volt hosszú ideig, és hogy kikupálódott...

Ettől függetlenül kezdhetne már néha Depay is helyette...
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1784
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2022.04.05. 12:21:30

Szerintem ez a srác,nagyon sokat ad a csapatnak. Sokszor helyzetbe kerül,sok helyzetet teremt. A befejezéseken van még mit csiszolni,de 21 évesen ez nem egyedi. Ő nem tűnik annak az ösztönös gólvágónak,mint pl. Auba.,de sokat fog fejlődni a kapu előtt. Támadóknál régen volt az a mondás,hogy baj nem akkor van, ha nem tud gólt szerezni,hanem,ha helyzetbe sem tud kerülni. Hosszú sérülésből jött vissza,és egyáltalán nem rosszak a számai. Bőven jó Ő ide.
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 802
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2022.04.05. 11:31:40

Rezisto95 írta:
2022.04.05. 08:44:37
Mindenki mondja, hogy a helyezkedése milyen jó, meg kiveszi a részét a védekezéséből stb. Asszem egy bizonyos Griezmann nevű egyénnek is hasonló erényei voltak, de a gólokkal ő is adós maradt, igaz nem annyira mint a Torres gyerek. Egyrészt, másrészt a nyakamat teszem rá, hogy csak addig lesz felé ilyen buddhista nyugalommal a szurkolótábor és megjegyzem Xavi is, amíg a csapat nem veszít pontokat a bénázásából. Utolsó gondolat, amikor látom hogy lőni készül a srác, még eskü egész jól szokott kinézni, jól támadja a labdát, sokszor van elég ideje is ellőni, de aztán... Amikor 7-8 méterről a kapu mellé bikázza, akkor azt érzem ez nem fogja fel a súlyát az adott lövésnek.
Btw sok szerencsét kívánok neki!
Hm, csak Griezmann egy csúcson lévő világbajnok volt évi 15-20 bajnoki góllal, akinek láthatóan semmi önbizalma nem volt itt nálunk, helyzetbe is fele annyit került, mint Torres és volt 2 szezonja bizonyítani, hogy klasszis.
Majd ha Torres 2 év múlva sem rúgja be a helyzeteinek ennyi százalékát, akkor talán kijelenthetjük, hogy ennyi van benne.

Persze kritizálni lehet, engem is idegesít, hogy nem élesebb a kapu előtt, de az meg mindenképpen biztató, hogy kb. minden meccsen neki van a legtöbb lehetősége, szóval én bőven tudok még neki bizalmat szavazni.
Az persze igaz, hogy könnyebb neki egy jól működő rendszerben, ahol nincs akkora gáz, ha hibázik, mert általában így is nyerünk, de azért Griezznek sem lehetett annyira nehéz, mert Messi mellett sem lehet olyan borzasztó játszani. Csak hát fejben kevés volt ő ide.
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1827
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2022.04.05. 10:17:36

bence0330 írta:
2022.04.05. 09:49:04
Mindenesetre padra tenném egy meccsre, én enerváltnak láttam most, Depay meg ott van harcra készen.
mar volt padon, az ELche ellen, vezettek is felidoben 1-0-ra

cserekent beallva egyenlitett a 60. percben, majd Depay hozta el a gyozelmet, sajat maga altal kiharcolt buntetobol

https://www.youtube.com/watch?v=B0p4iTE1JkY
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6886
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.04.05. 09:49:04

csababarca írta:
2022.04.05. 09:07:49
Felesleges felhozni a múlt játékosait, ő van itt, ő a lényeg most.
Mindenben kiváló, extra módon kerül helyzetbe, a kapu előtt viszont rendre rossz döntést hoz, vagy nem jön össze neki.
Ez tény.
Szerencsére ebben lehet javulni, kellene is, mert így csak magát húzza le. Látszik a reakcióin, hogy már ő sem hiszi el, hogy nem nagyon jönnek össze a dolgok.
Egyetértek. Én azért vagyok biztos benne, hogy javulni fog, mert mindenhol sokkal jobb volt a helyzetkihasználása. Meg lehet nézni a spanyol válogatott meccseit, az EB-n kb minden helyzetét beverte, másfél hete az első helyzetéből gólt lőtt, és a Citynél is sokkal jobb volt arányaiban, ott messze nem keveredett ennyiszer a kapu elé. A Valenciában nem láttam egyáltalán, de eleve tinédzser volt még, olyan nagyon nem is releváns.

Szerintem még mindig nagy neki a mez, vagy ha nem az, akkor még mindig a Napoli elleni meccs van a fejében. Az a szerencse, hogy még így is remek kirakósdarab Xavi rendszerében, szóval ha nem fejlődne, még akkor sem lehetne rá akkora nagy panasz, de ha csak 20-30%-al feljavul a helyzetkihasználásában, akkor ijesztően jó is lehetne.

Griezmannról meg nekem pont más maradt meg, szerintem egész meccsen bújócskát játszott, viszont amikor odakerült, akkor jó eséllyel beverte (kivéve azt az 1-2 hónapot, múlt ősszel, mikor még a gólvonalról is kifelé rúgta). Én annyi közöset látok csak bennük, hogy mindketten leszegett fejjel elvégzik a piszkos melót is.
No meg Griezmann annyiba került másfél év alatt fizetésben, mint Ferran a vételárával és fizetésével együtt. :D

Mindenesetre padra tenném egy meccsre, én enerváltnak láttam most, Depay meg ott van harcra készen.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
1994barca
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 287
Csatlakozott: 2020.08.25. 12:44:00

2022.04.05. 09:10:32

Igen hasonló volt Griez is, de teljesen mást a két focista. Oké Torres tényleg sok helyzetet hagy ki ami bosszantó, de a francia meccsenként nem került 3x 4x helyzetbe illetve valahogy azt érzem vele kapcsolatban, hogy ez a sràc egy nagyon nagy tehetség és, ha a gólok is jönnének eszméletlen sokat érhetne el egyénileg. Èn csípem még a kihagyott helyzeteivel együtt is szimpatikus személyiség. Statisztikai sem rosszak amióta ideigazolt… Xavi látszólag bízik benne és szereti is!
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2022.04.05. 09:07:49

Felesleges felhozni a múlt játékosait, ő van itt, ő a lényeg most.
Mindenben kiváló, extra módon kerül helyzetbe, a kapu előtt viszont rendre rossz döntést hoz, vagy nem jön össze neki.
Ez tény.
Szerencsére ebben lehet javulni, kellene is, mert így csak magát húzza le. Látszik a reakcióin, hogy már ő sem hiszi el, hogy nem nagyon jönnek össze a dolgok.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Rezisto95
Jugador del Barça
Hozzászólások: 107
Csatlakozott: 2020.05.18. 15:59:40

2022.04.05. 08:44:37

Mindenki mondja, hogy a helyezkedése milyen jó, meg kiveszi a részét a védekezéséből stb. Asszem egy bizonyos Griezmann nevű egyénnek is hasonló erényei voltak, de a gólokkal ő is adós maradt, igaz nem annyira mint a Torres gyerek. Egyrészt, másrészt a nyakamat teszem rá, hogy csak addig lesz felé ilyen buddhista nyugalommal a szurkolótábor és megjegyzem Xavi is, amíg a csapat nem veszít pontokat a bénázásából. Utolsó gondolat, amikor látom hogy lőni készül a srác, még eskü egész jól szokott kinézni, jól támadja a labdát, sokszor van elég ideje is ellőni, de aztán... Amikor 7-8 méterről a kapu mellé bikázza, akkor azt érzem ez nem fogja fel a súlyát az adott lövésnek.
Btw sok szerencsét kívánok neki!
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2022.04.04. 15:27:06

noname írta:
2022.04.04. 09:56:36
Annak idején a sokat istenített Henry kb minden meccsen kihagyott kb 3-4 ziccert.
Egy 22 éves játékosról beszélünk. Messi se termelte eleinte annyira a gólokat, fokozatosan jött bele, a végén pedig már az volt a meglepő, ha kihagyja a helyzetet. A befejezéseket lehet gyakorloni, ellenben a jó helyezkedéshez ész kell.
Nagyon jó, hogy ilyen hamar sikerült beilleszkednie, ő és a hozzá hasonló labdarúgók a példa rá, hogy nem csak 100 milliókért lehet remek játékosokat venni. Az, hogy kimaradnak ziccerek elő szokott fordulni mással is. Például Etoo'o is bőven hagyott ki annak idején, rá is ment a gólkirályi címe legalább kétszer.
Végre épül a csapat és nemcsak beszélünk róla
Válasz küldése
cron