Ferrán Torres

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2022.09.08. 10:12:08

ktm írta:
2022.09.08. 08:28:36
Tegnap jobb volt, mint Fati, kaphatott volna tobb idot a palyan.
Utólag belegondolva igen, viszont eddig pont a fordítottja volt jellemző.
Fati jobban állt be mindig mint FT, ezért kezdett ő.
Ki tudja, ha FT kezd mire megy, ezek ilyen mi lett volna HA dolgok.

Reménykedjünk, hogy nem egy egyszeri "kisiklás" volt tőle, hanem hasznosan tud innentől beszállni.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2022.09.08. 10:11:02

Andris írta:
2022.09.08. 09:58:55
Én úgy látom, egyelőre Xavi vele is a jó utat választja.
Bár tegnap én kezdettem volna, de számára nagyon jól jött ki így most, szvsz. Fati számára kevésbé, hiába örültem a kezdetésének, nem volt túl bíztató.
Ahogy Depaynak se igazán jött be a tegnapi játék, de azért őt is megnézném majd kezdőként baloson.

Torres szerintem fizikálisan kiváló állapotban lesz hamarosan, sőt most se tűnik rossznak. A képességei megvannak ahhoz, hogy kisebb csapatok ellen simán be lehessen rotálni. Sztem ahhoz is, hogy kezdő lehessen egy nagy klubban, csak hát amikor ilyen támadóink vannak, akkor egyszerűen nem lehet beférni a gála11be, vagy rohadt nehéz.

Csak mentálisan kell visszahozni, és akkor fejlődhet tovább, többen mondták, hogy nem kezdetnék kis csapatok ellen sem, én továbbra is úgy gondolom, hogy de bizony, simán belefér, és szükséges is az ő és a klub jövője szempontjából is.
Hagyd, 1 bittel ugyis csak annyit lehet érzékelni a külvilágból, hogy 5 meccsen nem volt jó, akkor kókler és takarodjon/mongyonle.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.09.08. 09:58:55

Én úgy látom, egyelőre Xavi vele is a jó utat választja.
Bár tegnap én kezdettem volna, de számára nagyon jól jött ki így most, szvsz. Fati számára kevésbé, hiába örültem a kezdetésének, nem volt túl bíztató.
Ahogy Depaynak se igazán jött be a tegnapi játék, de azért őt is megnézném majd kezdőként baloson.

Torres szerintem fizikálisan kiváló állapotban lesz hamarosan, sőt most se tűnik rossznak. A képességei megvannak ahhoz, hogy kisebb csapatok ellen simán be lehessen rotálni. Sztem ahhoz is, hogy kezdő lehessen egy nagy klubban, csak hát amikor ilyen támadóink vannak, akkor egyszerűen nem lehet beférni a gála11be, vagy rohadt nehéz.

Csak mentálisan kell visszahozni, és akkor fejlődhet tovább, többen mondták, hogy nem kezdetnék kis csapatok ellen sem, én továbbra is úgy gondolom, hogy de bizony, simán belefér, és szükséges is az ő és a klub jövője szempontjából is.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
ukjent140
Barça C
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2021.12.14. 09:48:43

2022.09.08. 08:51:49

Kifejezetten jól szállt be, a gól-gólpassz hátha kicsit segít visszaszerezni az önbizalmát, mert borzalmasan ráférne.
ktm
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 448
Csatlakozott: 2012.05.18. 22:59:24

2022.09.08. 08:28:36

Tegnap jobb volt, mint Fati, kaphatott volna tobb idot a palyan.
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2022.09.06. 11:16:54

Nagyon jó lenne, ha összekapná magát, nem hiányzik megint egy hatalmas nagy bukás igazolások terén. Hogy nagy lenne neki a Barca mez? Ő nem kiscsapatból jött és nem is az ifiből, már spanyol válogatottban játszik és az angol bajnoknál volt, szóval nem hiszem, hogy ez a feltételezés helytálló lenne. Idén lett valami, de mondjuk négy meccsből még korai bármiféle következtetést levonni. Xavinál jó kezekben van.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2022.09.06. 09:13:11

csababarca írta:
2022.09.05. 15:06:57


Hiába lehet jó edzésen, ha meccsen lefossa a bokáját.
Pedig nála ez a szitu, nulla önbizalom, és jönnek a hitvány megoldások sorra.

Abban egyetértek, hogy mondjuk a holnapi meccsen éppen kezdhet is. A ligában viszont óvatosan kell ezt csinálni, szerintem. És úgy kell rotálni őt, hogy Lewandowski és Dembelé/Raphinha a pályán vannak, akik kompenzálják őt.

A luxust arra értettem, hogy miatta kihagyni a kezdőket nem érdemes. Ez olyan, mint ha az Araujo-Koundé kettős kárára játszatnánk Minguezát. Jah bocs, már nincs itt, de talán érthető.

Spanyol kupa is beindul, az is lehet az ő terepe, kisebb nyomás, hátha ott be tudna indulni, és lehetne rá számítani komolyabb szinten is.
Ha Vinicius megtanult befejezni, akkor FT-nek is illene.
Én is pont ettőltartok. Ne felejtsük el hogy jött ide az első góljával:
https://www.youtube.com/shorts/y0YKOtIGNww

Mindezt hátrányban egy Bilbao ellen.


Ehhez képest teljesen összeesett fejben, tartok tőle hogy nagy lesz rá a mez és a nyomás és nem fogja bírni, sok ilyen van.
Higuaint is a végletekig nyomatták hogy aztán a kihagyhatatlant is kihagyja mert ha a tehetség meg is van hozzá, mentálisan nem bírja el azt az eszméletlen nyomást.
Csereként nyomatni kell, de ha nem változik valami, akkor ha lehet ne az ő lábára jöjjön ki a labda egy Bl egyenes kieséses meccsen.


Ott van a másik oldalon Fati, aki sokkal fiatalabb, műtétről műtétre járás után is sorra lőtte a gólokat mikor beállt, pedig neki az a teher is nyomta a vállát hogy egyáltalán lesz-e belőle valódi focista, vagy ennyi volt a karrierje 19 évesen.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6840
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.09.05. 22:51:53

Andris írta:
2022.09.05. 14:32:29
Én baloson és árnyék ékként tudom elképzelni...
Érdekes, én pont nem. Mármint a jobbos nyilván fullon van két nagyon komoly szintű játékossal, de ha csak Ferránt és a felhoztalát nézem, akkor gondolkodás nélkül menne jobbosra. Többször is nyilatkozta, hogy ott érzi legjobban magát, Valenciában is indig az volt szinte, és ilyen mentális lerobbanásnál ez tényező lehet, jobban visszanyúlhat az alapokhoz. Másrészt pedig onnan inkább lenne támogató szerepköre, mint gólszerzési kötelezettsége, ami sokkal kisebb teher, és sokkal kevésbé remegne tán a lába. Középen Lewa, baloson egy gólerős támadó, vagy Depay, vagy Fati. Tehát ha csak őt nézném, oda tenném, viszont a balos és a közép üresebb, ha Depayt tényleg nem csípi Xavi.
ter Stegen; Baldé - Christensen - Araujo - Koundé; De Jong - Pedri - Gavi; Dembélé - Lewy - Raphinha
ktm
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 448
Csatlakozott: 2012.05.18. 22:59:24

2022.09.05. 22:43:34

Remelem a Plzen ellen kap 90 percet, meg Fati is 45-ot ha az egeszsege engedi es jobban jatekba lendulnek.
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1899
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2022.09.05. 19:46:16

kicsit feleslegesen heves vitákat szít ez a srác sztem.

jelenleg csere szint, és a klubnak ez tökéletesen megfelel, mert a kezdő támadósorunk meg van. így van ideje fejben összeszednie magát (leginkább itt van nála gond sztem), és kiszorítania vkit a kezdőből. ha meg ez nem történik meg, cserének még mindig jó.

játékperceket meg kap, Xavi kedveli a srácot, azzal sincs gond sztem.
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2022.09.05. 19:38:58

csababarca írta:
2022.09.05. 15:06:57
Andris írta:
2022.09.05. 14:32:29
Nagyobb részt edzéseken szokás felépíteni magukat, nyilván. Különösen nyár és sérülés után.
Viszont kellenek a játékpercek is... szerintem bele tud férni, hogy kezdő 1-1 kiscsapat ellen, a csapat jelenlegi formájában és a keret minőségét tekintve ennyi mozgástérnek lenni kell. Ha gáz van, még mindig lehet csereberélni, de pl a szerdai BL meccs tökéletesen alkalmas (lenne, ha úgy ítélik meg, hogy fizikálisan már közel 100as).
Nem gondolom, hogy jelen állapotunkban, és a liga jelen állapotában luxus lenne néha, kisebb csapatok ellen. És főként idegenben, ahol nem kezdik ki a szurkolók.

Én baloson és árnyék ékként tudom elképzelni, máshol és máshogy fölösleges őt, annyit nem ér a relatíve kevés játékperc, hogy kivegyük a komfortzónájából, hátha visszajön a formája....
Hiába lehet jó edzésen, ha meccsen lefossa a bokáját.
Pedig nála ez a szitu, nulla önbizalom, és jönnek a hitvány megoldások sorra.

Abban egyetértek, hogy mondjuk a holnapi meccsen éppen kezdhet is. A ligában viszont óvatosan kell ezt csinálni, szerintem. És úgy kell rotálni őt, hogy Lewandowski és Dembelé/Raphinha a pályán vannak, akik kompenzálják őt.

A luxust arra értettem, hogy miatta kihagyni a kezdőket nem érdemes. Ez olyan, mint ha az Araujo-Koundé kettős kárára játszatnánk Minguezát. Jah bocs, már nincs itt, de talán érthető.

Spanyol kupa is beindul, az is lehet az ő terepe, kisebb nyomás, hátha ott be tudna indulni, és lehetne rá számítani komolyabb szinten is.
Ha Vinicius megtanult befejezni, akkor FT-nek is illene.
Tavasszal még vállalható is volt, annyi, hogy egy rakás helyzetet hagyott ki, na azt a Torrest merném játszatni most ősszel is. Viszont, amit idén eddig láttam belőle, hát BL-ben biztosan nem, bajnokin meg ugye három gólos vezetésnél merném csak pályára küldeni, de akkor meg ugye már minek. Nem tudom mi lett vele.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2022.09.05. 15:06:57

Andris írta:
2022.09.05. 14:32:29
Nagyobb részt edzéseken szokás felépíteni magukat, nyilván. Különösen nyár és sérülés után.
Viszont kellenek a játékpercek is... szerintem bele tud férni, hogy kezdő 1-1 kiscsapat ellen, a csapat jelenlegi formájában és a keret minőségét tekintve ennyi mozgástérnek lenni kell. Ha gáz van, még mindig lehet csereberélni, de pl a szerdai BL meccs tökéletesen alkalmas (lenne, ha úgy ítélik meg, hogy fizikálisan már közel 100as).
Nem gondolom, hogy jelen állapotunkban, és a liga jelen állapotában luxus lenne néha, kisebb csapatok ellen. És főként idegenben, ahol nem kezdik ki a szurkolók.

Én baloson és árnyék ékként tudom elképzelni, máshol és máshogy fölösleges őt, annyit nem ér a relatíve kevés játékperc, hogy kivegyük a komfortzónájából, hátha visszajön a formája....
Hiába lehet jó edzésen, ha meccsen lefossa a bokáját.
Pedig nála ez a szitu, nulla önbizalom, és jönnek a hitvány megoldások sorra.

Abban egyetértek, hogy mondjuk a holnapi meccsen éppen kezdhet is. A ligában viszont óvatosan kell ezt csinálni, szerintem. És úgy kell rotálni őt, hogy Lewandowski és Dembelé/Raphinha a pályán vannak, akik kompenzálják őt.

A luxust arra értettem, hogy miatta kihagyni a kezdőket nem érdemes. Ez olyan, mint ha az Araujo-Koundé kettős kárára játszatnánk Minguezát. Jah bocs, már nincs itt, de talán érthető.

Spanyol kupa is beindul, az is lehet az ő terepe, kisebb nyomás, hátha ott be tudna indulni, és lehetne rá számítani komolyabb szinten is.
Ha Vinicius megtanult befejezni, akkor FT-nek is illene.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2022.09.05. 15:04:13

Jelenlegi formajaban kiscsapatok ellen se kezdetnem, siman pontok mehetnek el az iszonyat nulla, semmilyen játékán. Kár h xavi pont belé szerelmes. :roll:
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.09.05. 14:32:29

Nagyobb részt edzéseken szokás felépíteni magukat, nyilván. Különösen nyár és sérülés után.
Viszont kellenek a játékpercek is... szerintem bele tud férni, hogy kezdő 1-1 kiscsapat ellen, a csapat jelenlegi formájában és a keret minőségét tekintve ennyi mozgástérnek lenni kell. Ha gáz van, még mindig lehet csereberélni, de pl a szerdai BL meccs tökéletesen alkalmas (lenne, ha úgy ítélik meg, hogy fizikálisan már közel 100as).
Nem gondolom, hogy jelen állapotunkban, és a liga jelen állapotában luxus lenne néha, kisebb csapatok ellen. És főként idegenben, ahol nem kezdik ki a szurkolók.

Én baloson és árnyék ékként tudom elképzelni, máshol és máshogy fölösleges őt, annyit nem ér a relatíve kevés játékperc, hogy kivegyük a komfortzónájából, hátha visszajön a formája....
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3184
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2022.09.05. 14:31:57

Ez is igaz Bence, csak Lewa nem úgy tűnik mint aki nagyon sűrűn rotálásra szorul majd :D Fizikailag nagyon toppon van a csávó, tudtommal a Bayernben sem volt sem sokat sérült, sem sokat rotálva. Nálunk is szerintem ő lesz az a támadó, aki a legtöbbet tölti majd a pályán, hiába ő a legidősebb. Egy beast a pali ránézésre is.

Visszatérve Ferranhoz, pont rossz helyzetben van, mert neki teljes meccsek kellenének, hogy kijöjjön akkor az erőssége. Nagyon jó hogy bő a keretünk, és lehet váltogatni, főleg ebben a sűrű őszi menetrendben majd ami szerdától elkezdődik. Csak kérdés, mire megy majd a 20 percekkel. Dembelé és Raphinha is elképesztően gyors, és jók, ha váratlant kell húzni. Mindkettőt kicsit meg kell tanítani lőni, és akkor kb esély nincs hogy kiszorítsa bármelyiket Én nem fikázom, szurkolok neki hogy tudjon szintet lépni.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6840
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.09.05. 13:23:39

csababarca írta:
2022.09.05. 13:18:55
Hàtha felèpíti magát egy megbízható csere szintre, Raphi, Dembi, Fati mögött ez a legtöbb amiben reménykedhet.
Talán még annyiban reménykedhet, hogy ha Xavi eléggé szereti, akkor Lewa rotálásaként is kaphat lehetőséget középen. Én nyilván gondolkodás nélkül Depayt tenném oda, de el tudom képzelni ezt a forgatókönyvet.
ter Stegen; Baldé - Christensen - Araujo - Koundé; De Jong - Pedri - Gavi; Dembélé - Lewy - Raphinha
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2022.09.05. 13:18:55

Éles meccsen nem fér bele, hogy kezdjen, luxus.
Marad neki a 25-30 perces csereszerepkör, lehetőleg màr eldőlt meccsen.

Jól indult valóban, én látok benne fantáziát, de jelenlegi formájában a legrosszabb játékosaink egyike.
Hàtha felèpíti magát egy megbízható csere szintre, Raphi, Dembi, Fati mögött ez a legtöbb amiben reménykedhet.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2022.09.05. 12:47:31

Az a baj, hogy jól mozog, pontosan tudja hova kell helyezkedni, hajt is, de olyan könnyen elnyomják, hogy rossz nézni. A helyzetkihasználás és hatékonysága szőrnyű és első ránézésre ebben a szezonban a helyzet még rosszabb, mint az előzőben.

Szép számokat hozott mindenhol amikor odakerült, de valahogy nem sikerült neki megtartania a formáját. Márpedig jelenleg ekkora konkurencia mellett nehéz is lesz formába lendülnie, ilyen teljesítményekkel pedig nem több percet fog kiharcolni magának.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.09.05. 11:05:18

Bár azt nem én írtam, szerintem a másik csapatban hozott dolgai csak arra vonatkozólag relevánsak, hogy sokan ilyen Pep's reject bélyeggel illetik rendszeresen, holott erről szó sincs, meg ha lenne, akkor se jelentene igazán semmi extrát, ki az, aki szerint egy játékos önmagában azért rossz, mert a Pep féle galaktikus city kedzőjébe vagy annak közelébe nem fér be?

És a másik: én is szívesebben nézném Depayt, jelenleg, a baloson, amikor szükséghelyzet van. De abban nem vagyok biztos, hogy egy jó formába visszahozott FT rosszabb ,mint Depay. Szerintem a holland srác sokszor lusta, vagy gyenge fizikailag, és nagyon hullámzó a teljesítménye. Legalábbis amíg rendszeresen játszott tavaly, ez volt a benyomásom.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2022.09.05. 11:02:08

Sinya22 írta:
2022.09.05. 10:46:46
Oké, nagyon jó számokat hozott ott, értem.
Andris ezt irta:
26 meccsen játszott amúgy tavaly nálunk, 7 gólja, 6 asszisztja volt. Lehet az összes támadó közül ezek a legjobb számok, hiába volt Dembelének több asziszt, Aubának több gól.

nemcsak ott hozott eredmenyeket, hanem ITT is jol indult
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6840
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.09.05. 10:56:03

Sinya22 írta:
2022.09.05. 10:46:46
Oké, nagyon jó számokat hozott ott, értem. De az miért ennyire releváns, hogy egy másik bajnokság másik csapatában hogy teljesített?
Nálunk is jó számokat hozott. Bárki aláírta volna azt a kanadai pontot, amit összehozott ennyi idő alatt, 1-2 hónapig simán húzóember volt, lábtörés után, új helyen, új csapatban. Ugyanezekért a statokért Aubát istennek tekintjük, meg Dembélét is. Kb ugyanolyan arányban hozta a gól/gólpasszokat, csak mindenkinek az a plusz 6-7 gól maradt meg, ami a lábában maradt.
Ráadásul pl. az istencsászár Aubával ellentétben rengeteg helyzetet is kreált, jó volt összjátékban, és jobban is védekezett.
Áprilistól tényleg elfogyott teljesen itt is és a válogatottban is.

Azzal egyetértek, hogy ha meccsen belül kell változtatni, egyértelműen Depay, ő nem kérdés, hogyj jobb játékos a top Torresnél is, pedig én védem Ferránt. Ferran jó formában egy nagyon jó kirakósdarab, Depay meg egyedül is tud lendületet vinni, cselezni, kiharcolni egy tizit, ilyesmi. Ha 75. percben be kéne hoznom valakit döntetlennél, tuti, hogy őt hoznám. Depay amúgy lazán 20+ gólos csatár, franciában is az volt, meg kvázi nálunk is, ha azt vesszük, hogy fél szezont játszott csak kb, és azt is milyen nyomorban. Szerintem ő minden szinten nagyon méltatlanul van mellőzve.
ter Stegen; Baldé - Christensen - Araujo - Koundé; De Jong - Pedri - Gavi; Dembélé - Lewy - Raphinha
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3184
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2022.09.05. 10:46:46

Oké, nagyon jó számokat hozott ott, értem. De az miért ennyire releváns, hogy egy másik bajnokság másik csapatában hogy teljesített? Az elmúlt években jó pár ember megbukott nálunk, aki egyébként nagyon jó játékos volt máshol. Nem mondom azt, hogy Ferran is ez a kategória, mert ő fiatalabb is mint mondjuk Coutinho/Griezmann, és fejlődhet sokat. Csak szerintem 5. számú támadóként egyrészt nem sokat fog fejlődni, másrészt meg én nem látom benne azt a típusú játékost, aki kap 15 percet, felszántja a pályát és megmutatja hogy kezdő akar lenni. Bejön, elkocog, passzol párat, és kész.

Cáfoljon rám, de amikor majd a pályán lévőknek nem megy, és változtatni kell, akkor nem biztos hogy ő nagy változást tud hozni a játékba. Depay-ból hamarabb kinézem, hogy bejön, és csinál valami váratlant.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.09.05. 10:42:29

Grimaldo írta:
2022.09.04. 14:41:15
Ez a Ferran nem kellett Pepnek fejtsetek mar ki, mert állandóan visszatero lozung, de a percei nem ezt mutatjak az elozo szezonban bekovetkezett seruleseig... Az meg, hogy konnyen elengedtek nem jelent semmit, Bernardo is mehetett volna, ha ki tudjuk fizetni...
Én is át akartam hozni ezt a hsz-t, de erről már leíródott kb minden itt előttem, amit szerettem volna, meg részben talán odaát is.

Fura nekem amúgy a megítélése még itt is, mert amikor jött, nagyon sokáig kifejezetten jól játszott. Tudom, hogy sokaknál a nem tökéletes az már nem Barca szint, meg bohóc, de igazából az volt tavaly több hónapon keresztül, hogy a srác kifejezetten bátran és viszonylag hatékonyan vállalt 1v1 szitukat, és sok helyzetet teremtett, különösen sok helyzetbe került helyezkedéssel, sőt sokáig még a gól+assziszt mérlege is baromi jó volt. Aztán jött néhány fontos helyzetben kihagyott ziccer, és még néhány kihagyott helyzet, már akkor el lett itt átkozva, és azóta meg sajnos sérülések (többes szám) vannak nála jellemzően.
Pár dolog:
1. Akik nagyon utálják, kicsit próbálják visszanézni, hogy teljesített az első 10-15 meccsén, és akkor talán picit rányugodhatnak, hogy azért jó képességei vannak.
2. Reméljük, hogy most nem fog megsérülni egy darabig, szerintem az se jó, hogy egy hullámvölgy után hónapokon keresztül valójában sérülten/friss visszatérőként van, de továbbra is úgy próbáljuk megítélni a teljesítményét, mintha teljes értékű kerettag lett volna az elmúlt időszakban.
3. Kicsit próbáljunk már némi bizalmat előlegezni, ha FT részére nem megy, akkor legalább Xavinak. Ő tudja mit csinál, ha nála 4./5. számú támadó jelenleg, akkor próbáljuk már elfogadni, legalább pár hónapig, és megnézni hogy mi sül ki belőle. Ne rinyáljatok már ha feljön 15 percekre, meg ha véletlen minden 5. meccsen kezdő lesz... bár lehetne ezt is minden szurkolónak átadni, nem csak a fórumozóknak, de kicsit gondoljatok már bele, hogy milyen lehet ilyen fiatalon, új környezetben megpróbálni kijönni a rossz formából, ilyen gyűlölet közepedte.
Csak azért, mert egy amúgy is félkarú, féllábú, -1. lépésnél tartó csapatból nem sikerült komolyan kiemelkedni pár hónap alatt.
Picit vegyétek már figyelembe, hogy ez a klub a kedvencetek, a klubnak meg az az érdeke, hogy egy alapvetően tehetséges 22 éves, relatíve sok pénzért (bár nagyon kedvező feltételekkel) vett srác minél jobb esélyt kapjon arra, hogy értékes kerettag legyen.

4. 26 meccsen játszott amúgy tavaly nálunk, 7 gólja, 6 asszisztja volt. Lehet az összes támadó közül ezek a legjobb számok, hiába volt Dembelének több asziszt, Aubának több gól. És határozottan arra emlékszem, hogy rengeteget került helyzetbe, amiket aztán persze elpuskázott, de kiugróan sok helyzethez jutott másokhoz képest. Erre is lehetne úgy tekinteni (legalább pár hónapig, vagy valami) egy 22 éves srác esetében, hogy ezen a területen fejlődnie kell, nem pedig úgy, hogy emiatt a terület miatt alkalmatlan a kerettagságra.

Türelem, baby steps. Most van egy jóval erősebb keretünk, jó kilátásaink, eddig jó és gólgazdag játékunk. Igazán beleférhet szerintem a szurkolók részéről, hogy megpróbálnak pozitívan hozzáállni az eddig nem extrát nyújtó játékosokhoz is, főleg, hogy még csak 4 meccsünk volt.
Utoljára: próbáljátok már nem gyűlölni folyton, főleg így, hogy jelenleg kiegészítő ember, és vissza kéne tudnia térni a formájához, és fiatalként tovább fejlődni.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6840
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.09.04. 14:58:29

Grimaldo írta:
2022.09.04. 14:41:15
Ez a Ferran nem kellett Pepnek fejtsetek mar ki, mert állandóan visszatero lozung, de a percei nem ezt mutatjak az elozo szezonban bekovetkezett seruleseig... Az meg, hogy konnyen elengedtek nem jelent semmit, Bernardo is mehetett volna, ha ki tudjuk fizetni...
Ez engem is érdekelne. Rendben van, hogy tényleg nagyon gyenge hónapok óta (amúgy megint sérülésből jön fel szerencsétlen), én sem vitatom, hogy egyértelműen a 6. számú támadó idén. De a végigjátszott Citys szezonjában 2100 perc alatt vágott 12 gólt. Összehasonlításképp Mahrez 3400 perc alatt 14-et, Sterling 3700 alatt 14-et, Jesus 2800 alatt 14-et.

A sok sztár közül Ferráné volt a legjobb gól/perc arány. 20 évesen, első szezonjában, új bajnokságban, szintlépés után. Ki ne találjuk, hogy Pep nem akarta, sőt, kb el akarta sózni...
Pep nagyon emberközpontú edző, évek óta hajtogatja, hogy aki nem akar ott játszani, és el akar menni, az nyugodtan mehet (nyilván ha megadják az árát), mert ő csak olyat akar a csapatában látni, aki tényleg ott szeretne lenni.

Részemről nagyon erős a vélemény, hogy ha tényleg tönkrement a gyerek, akkor ugyanúgy mi tettük tönkre, mint Cout. Remélem, hogy ez a közeg a következő években változni fog, és azt is, hogy mással ezt már nem nagyon tesszük meg.

Remélem nem tette tönkre a karrierjét ő is azzal, hogy idejött.
ter Stegen; Baldé - Christensen - Araujo - Koundé; De Jong - Pedri - Gavi; Dembélé - Lewy - Raphinha
andras953
Jugador del Barça
Hozzászólások: 121
Csatlakozott: 2020.06.14. 09:35:42

2022.08.25. 10:20:41

Ferrant és Fatit össze kellene gyúrni, nem lenne rossz azeredmény :) Plusz 1 fizu felszabadulna.
Válasz küldése