Andreas Christensen

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
Avatar
brazilfan
Capitá del Barça
Hozzászólások: 997
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2023.01.24. 10:39:39

bence0330 írta:
2023.01.24. 09:33:39
Huhh, visszanéztem a gól előtti jelenetet, elképesztő volt az az egyérintős passz, amivel megteremtette a helyzetet, kb mintha KDB lett volna ott. Közben meg olyan megbízható a védekezése, hogy én konkrétan nem emlékszem idénről hibájára. Óriási fogás volt, csak nyilván kár, hogy pont ő is októberre sérült le.
Volt, hogy hibázott, valamelyik meccsen nem ugrott fel a csatárral fejelni, valami ilyesmi. De nagyon nagy igazolás. Ráadásul példamutató higgadtsággal veszi tudomásul, ha ellene ítélnek, nem szövegel, nem fetreng, nem fordítja maga ellen a bírókat.
Remélem, hogy ez a pazar megelőzés-indítás kombináció még bátrabbá teszi az előre játékban.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6840
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.01.24. 09:33:39

Huhh, visszanéztem a gól előtti jelenetet, elképesztő volt az az egyérintős passz, amivel megteremtette a helyzetet, kb mintha KDB lett volna ott. Közben meg olyan megbízható a védekezése, hogy én konkrétan nem emlékszem idénről hibájára. Óriási fogás volt, csak nyilván kár, hogy pont ő is októberre sérült le.
ter Stegen; Baldé - Christensen - Araujo - Koundé; De Jong - Pedri - Gavi; Dembélé - Lewy - Raphinha
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2439
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.01.10. 22:13:37

Szerintem a szezon legjobb igazolása nem csak itt, de összesítve is.
Ingyen volt és alapember kiemelkedően jó teljesítménnyel.
Ár-érték arányban tuti főnyeremény és Kounde érkezése egyáltalán nem volt evidencia nyáron.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
westerngom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1527
Csatlakozott: 2007.12.15. 21:33:00
Tartózkodási hely: West Side

2023.01.09. 21:20:07

Nem szívesen fórumozok az utóbbi időben, mert sajnos sok jót nem tudok írni, rosszat meg már nem akarok...., főleg, hogy egyből megtalálják az embert, hogy márpedig faxa az irány és én ülök fordítva a lovon.
De!, vannak számomra örömteli pillanatok, kellemes csalódások, most is eljött egy, mégpedig evvel a dán sráccal kapcsolatban, hogy rövid távon értékeljek. Meg kell vallanom, hogy gyenge igazolásnak éreztem az első pillanatban és erős fenntartásokkal kezeltem az érkezést. Arról nem is beszélve, hogy savanyú volt a szőlő azt látni, hogy a csokitorony német csúcsnéger, emberevő belsővédő nambervan a cselziből, madrid fehér oldalára költözött. Mi pedig elhoztunk egy noname, eddig szinte ismeretlen, jellemzően a cselziben is csak epizodista belsővédőt.
Ez a csendes, szerény, jómunkás (fiú) ember ellenben minden rossz megérzésemre rácáfolt (eddig) és azért írom a csak eddiget, mert Umtiti után már nem merek felhőtlenül örülni. DE! eddig viszont nagyon jó a srác, stabil, sallang mentes, jó az előre játékban és bátran támadja a kaput. Az EB-n a dán védelem legjobbja volt és nálunk is csak Araújo jobb nála.
Eddig nagyon jó (ingyen) igazolás volt, így fél év távlatában, ezt már le merem írni. Csak gratulálni tudok Alemany-nak és annak az éles szemű scoutnak aki ezt a nagyszerű védőt idehozta ingyen a csapathoz! =D>
Avatar
brazilfan
Capitá del Barça
Hozzászólások: 997
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2023.01.09. 18:49:24

csababarca írta:
2023.01.09. 16:36:11
Meccs embere volt tegnap, csak hát nem spanyol, meg hype-lt goldenboy a srác, ez van.
Azt már elfelejtetted hozzátenni, hogy az egyik hypolt golden boy, a lógó cipőfűzős, gólpasszt adott, és előtte úgy nyomta el a védőt, a fizikumát meghazudtolva, mint a sicc. A másik hypolt spanyol golden boy pedig megteremtette a lehetőséget mindehhez.
Christensenben a jó képességei mellett az is nagyszerű, hogy teljesen csendben dolgozik, nem szövegel, nem durvul, nem cseszi le a többieket, ha hibáznak.
Ez egyébként az egész csapatra igaz.
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1899
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2023.01.09. 16:54:51

Messa írta:
2023.01.09. 15:01:57
Én megkockáztatom, perpillanat középső védőként még Koundénál is előrébb tart, bár lehet hogy az Intercitytől benyalt 3 gól mondatja csak ezt velem. Remélem tudja hozni ezt a formát sokáig és elkerülik a sérülések.
Mivel Koundé tud jobb bekket is játszani, Christensen meg nem, ezért egyértelmű számomra, h így lesznek leosztva a lapok. Emiatt gyakorlatilag mindegy, melyikük a jobb középhátvéd egyébként. Koundéval kicseszés vhol ez, de amúgy én is ezt preferálnám, középen két magas védővel Araújo és Christensen személyében biztonságosabbnak érzem azt a védelmet.

Vicces, h Pavard-ról szól most néhány pletyó, de ugyanaz a kínja van állítólag, h szélsőhátvédként játszatná mindenki, de középhátvéd akar lenni.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.01.09. 16:36:11

A sok félrement igazolás (FT, EG, Raphinha, stb) mellett felüdülés, hogy valaki nem roppan össze, és klasszis szintet hoz.
Meccs embere volt tegnap, csak hát nem spanyol, meg hype-lt goldenboy a srác, ez van.

Reméljük egészséges marad, elég stabilnak tűnik ez az Araujo-Christensen védőpáros.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4183
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2023.01.09. 16:09:53

Egyetértek! Nagyon jó a srác. Nem kérdés, hogy jobb, mint Koundé, nálam a standard belső védő kettős Chris és Araujo, rég volt 2 ilyen biztos védőnk!
szilva
Barça B
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2021.09.29. 22:46:05

2023.01.09. 15:55:20

Messa írta:
2023.01.09. 15:01:57
Én megkockáztatom, perpillanat középső védőként még Koundénál is előrébb tart
Kounde az utóbbi 10 meccséből kb azt az egyet játszotta belső védőként...
Ettől függetlenül nekem Christensen a legbiztosabb Barca védő jelenleg. Marquez és Puyol óta nem éreztem ilyen biztosnak védőt a csapatban
Avatar
Messa
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 3698
Csatlakozott: 2007.10.20. 20:59:24
Tartózkodási hely: Aba/Székesfehérvár

2023.01.09. 15:01:57

Nagyon megnyugtató, hogy szabadon igazolhatóként sikerült idehoznunk egy ilyen kaliberű játékost. Higgadt, gyors, tisztán játszik és nem ügyetlen labdával sem. Én megkockáztatom, perpillanat középső védőként még Koundénál is előrébb tart, bár lehet hogy az Intercitytől benyalt 3 gól mondatja csak ezt velem. Remélem tudja hozni ezt a formát sokáig és elkerülik a sérülések.
Sóstó mellett van egy mocsár, kikapott a Zseljeznicsar. Az eredmény reális, így járt most a Real is... Real Madrid Videoton 0-1 1985.05.22
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21044
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2023.01.09. 14:42:33

Biztató volt, amit mutatott, remélem hosszabb távon is rendben lesz. EG-nél mindig is többre tartottam.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7333
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.01.09. 12:22:01

Hát ő sem kis meccset játszott, átjátszhatatlan volt. Három kulcspasszt fülelt le, öt lebdát szerzett, volt egy blokkja, öt labdaszerzése, megnyert négy párharcot és 90-ből 86 jó passza volt, emellet csupán egy szabálytalanságot követett el (na jó, abból sárga lett) És még egy lövésst is megeresztett.

A VB-n is hasonló teljesítményt hozott, nagy kár azért a sérüléséért, ki tudja most milyen szerepe lenne.
Forca Barca!!!!
ultrasur
Madridista
Hozzászólások: 1061
Csatlakozott: 2007.08.17. 08:53:26
Tartózkodási hely: Bp

2023.01.09. 12:08:05

Tegnap este volt szerencsém a barca meccshez. Pedri és Araújo mellett ő volt a legastabilabb sztem. Jó igazolásnak tűnik.
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 723
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2023.01.09. 12:02:54

Tegnap semmi különöset nem produkált, csak éppen bebizonyította, hogy ő Araujo leginkább üzembiztos párja. Ez is fontos előrelépés.
Kluivert92
Jugador del Barça
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2020.10.25. 07:55:27

2022.10.05. 15:18:53

Nagyon sajnalom a kieseset , garcia pique kettossel neki vagni ennek a zsufolt idoszaknak ongyilkossag. Egy honap alatt minden eluszhat
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6840
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.10.05. 12:58:34

Troym írta:
2022.10.05. 12:52:38
Mennyire komoly a sérülése?
Elvileg bokaszalag húzódás, de csak a mai tesztek után mondanak pontosabbat.
A csapatunk legjobbja volt, több alkalommal ijesztő helyzetekben szerelt, ha kiesik ő is hetekre, akkor tényleg nagy bajban vagyunk, és imádkozhatunk DJ-ért.
ter Stegen; Baldé - Christensen - Araujo - Koundé; De Jong - Pedri - Gavi; Dembélé - Lewy - Raphinha
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2439
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2022.10.05. 12:52:38

Mennyire komoly a sérülése?
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6840
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.10.02. 15:52:23

vidra írta:
2022.10.02. 15:33:23
EG nem azért jó, mert jó védő, hanem mert védekezni is tud és brutál jól passzol hosszan. Gyak. indítani képes a támadókat mélységben.
Ez igaz - bár amúgy Christensen is pont nagyon jó a labdával - de egy védő alapfeladata a védekezés. A többi a plusz... Kb mintha úgy akarna valaki tanár lenni, hogy semmit nem tud az anyagról, és ezáltal tanítani sem igazán tud, de amúgy csodálatosan jó érzéke van a gyerekekhez. Szép és jó, de a fő dolgát nem tudja ellátni.

De úgy látom, a sorrend egyértelműen Araujó/Koundé, aztán Christensen, aztán a két spanyol közül valamelyik, inkább Eric. Illetve Garciát rosszabb helyzetben is be lehet hozni az első sor cseréivel együtt, amikor már kockáztatni kell. Cserének tök jó. Christensen meg egy baromi jó első számú cserének tűnik, a két nagyágyú sérülésével jó érzés egy ilyen játékost tudni a sorainkban, aki pl. futni is tud, ami már önmagában sokkal a két spanyol fölé emeli a mi játékstílusunkban.
ter Stegen; Baldé - Christensen - Araujo - Koundé; De Jong - Pedri - Gavi; Dembélé - Lewy - Raphinha
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6572
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2022.10.02. 15:47:04

vidra írta:
2022.10.02. 15:33:23
EG nem azért jó, mert jó védő, hanem mert védekezni is tud és brutál jól passzol hosszan. Gyak. indítani képes a támadókat mélységben.
Csak én nem látom, hogy (annyival) jobb lenne ebben, mint Christensen, hogy megérné kockáztatni.
Xavi tudja, és az 1 bekapott gól valahol őt igazolja, de én, mint fotelszurkoló és valaki aki annyira nem szimpatizál EG-vel, nem értem.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
vidra
Capitá del Barça
Hozzászólások: 726
Csatlakozott: 2018.05.06. 23:33:21

2022.10.02. 15:33:23

EG nem azért jó, mert jó védő, hanem mert védekezni is tud és brutál jól passzol hosszan. Gyak. indítani képes a támadókat mélységben.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6572
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2022.10.02. 12:46:05

Az élőben is beszéltük, hogy érik neki a dicséret, tegnap megint elég jó volt.
Több Chelsea-s ismerősöm is úgy adta elő, hogy "nem kár érte", de eddig nekem nagy meglepetés. Ingyen meg szinte rablás.

Ha egészséges Ő is meg Kounde is (meg Bellerin is, tehát nem kell kirakni oda valakit kényszerből), én semmi okot nem látok arra, hogy EG kezdő legyen.
Szerintem Araujo-val tök jól kiegészítenék egymást, az egyik egy igazi állat, a másik meg egy fokkal elegánsabb, labdával ügyesebb. De mindkettő magas, jó felépítésű védő.

Tegnap egy beadást végigmozizott, de amúgy nem nagyon rémlik hiba tőle. Plusz az első néhány meccsen amikor EG-vel volt párban, nem a spanyolon múlott, hogy kapott gól nélkül hoztuk a meccseket...
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 802
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2022.09.13. 11:40:05

Andris írta:
2022.09.13. 10:55:59
Én nehezebben felejtem el EG tavalyi szezonját, de minden másban egyetértek a véleményeddel.

Nem gondolom, hogy Xavi mentalitása ne lenne maximálisan professzionális, ami persze nem jelenti azt, hogy nem követ el hibákat, de azt kizártnak tartom, hogy ne szakmai alapon, ne a csapat érdekében hozná meg a döntéseket.

Ha majd egész szezonban EG betonkezdő lesz úgy, hogy mennek el rajta a meccsek, kapjuk róla a gólokat, akkor lehet jogosan elővenni őt, addig szerintem ne bocsátkozzunk feltételezésekbe, hogy mi fog történni, mert ennyi erővel azt is kijelenthetjük, hogy "Pedrit biztos el akarja adni, azért nyomatja ennyire". Kb. ennek is ennyi értelme lenne.

Mondom ezt úgy, hogy amit láttam, az alapján szerintem is megbízhatóbb Chris, mint EG, de akkor is na, ne döntsük már el előre, hogy mi fog történni a jövőben és az miért van úgy.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.09.13. 10:55:59

Szerintem csúnya és alaptalan feltételezés, különösen Xavi esetében, hogy valakit (bárkit) azért játszatna mert katalán, vagy spanyol vagy mert saját nevelés. Szerintem az égvilágon semmit nem nyomnak ezek a lattba. Megint csak azt gondolom, hogy elvakult gyűlölet mondatja emberekkel, sőt a rosszindulat, ahogy mondatta tavaly is, hogy valaki ilyesmik miatt játszik. Egy pillanatra se sikerül levetni a szemellenzőt, észrevenni jót és rosszat, egyfora súllyal értékelni és raktározni.... és egy pillanatra se sikerült minimális bizalmat se megelőlegezni a klub valaha volt legnagyobb középpályás ikonjának friss edzőként.

katalán, spanyol? lehet hogy jobban érti amit Xavi kér edzésen, meccsen, és így helyzeti előnyben van és a GYAKORLATBAN teljesít JOBBAN emiatt.. ha viszont nem érti jobban (végeredményben), akkor az égvilágon semmit nem számít..
saját nevelés? lehet, hogy az alap skillsetje sokkal inkább megvan Xavi kívánalmaihoz, mint a kívülről érkezőknek.. ebben az esetbne a GYAKORLATBAN teljesít JOBBAN emiatt, és csak jelenleg

Sokkal inkább lehet kérdés szerintem az, hogy kire mennyire tervez a hosszabb távú jövőben építeni. Így még akkor is több lehetőséget kaphat pl EG, mint Christensen, ha egyébként utóbbi egy picivel jobb. Ha meg nem jobb, ha Xavi úgy ítéli meg az edzéseken, és a meccseken (EDDIG IDÉN!!!), hogy EG egyel jobb, akkor azért mindenképpen ő játszik.

Én semmit nem láttam eddig az 5 meccsen (vagy 6?), ami azt mondatná velem, hogy Christensen egyértelműen jobb akár csak kicsivel is, mint EG. Én könnyen elvonatkoztatok attól, hogy milyen is Christensen, mert soha életemben nem láttam augusztus előtt játszani, legalábbis nem tűnt fel hogy látom. És könnyen elvonatkoztatok EG tavalyi hibáitól is, mert néhányakkal ellentétben nem része a szurkolói beállítottságomnak az elvakult gyűlölet. Így pedig azt kell, hogy mondjam, hogy párszor játszottak már idén mindketten, és mindketten jó benyomást tettek rám, és semmiképp nem tudnám egyikről vagy másikról azt mondani, hogy eddig jobbnak tűnik a másiknál.
Xavinak persze sokkal több információja van.
Én bízok Xaviban, bízok abban, hogy nem nemzeti hovatartozás meg a mikutyánkkölyke típusú ember, hanem racionális, jelenben és középtávú jövőben egyszerre, megfelelően súlyozottan gondolkodó szakember. Még ha tapasztalatlan is, még akkor is ha hibázik majd esetleg, eddig szerintem nem tette.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
menczel
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1610
Csatlakozott: 2006.04.11. 14:16:25

2022.09.13. 04:57:58

csababarca írta:
2022.09.12. 23:07:10
recrea írta:
2022.09.12. 21:54:43
Tehát Xavinak többet jelent, h valaki katalán, mint az eredményesség?
Mi szól EG mellett?
Eltekintve a lentebbi véleményemtől, és attól, hogy arról vitatkozunk ki legyen a 3. számú khv.
Mert a két ember kvalitásai nem összehasonlíthatóak.

Én nem gondolom hogy Xavinál ez többet jelentene, de ki tudja a klub milliője milyen hatással van rá. Láttunk már ilyet azért valljuk be.


Deluigi, neked javaslom a tiltás gombot, vagy ha továbbra is ilyen konstruktív tagja akarsz lenni a fórumnak, akkor ignorálj. Mindenkinek jobb.
De megtanulhatsz véleményt kifejteni, érvelni-ellenérvelni, az egymondatos odamondásaid helyett talán célravezetőbb lenne.
És még páran akkor komolyan is vennénk.
Hasonlítsd össze őket magad, objektíven teljesen 50-50. Egyik ebben kicsit jobb másik abban.

https://www.whoscored.com/PlayerComparison
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2022.09.12. 23:07:10

recrea írta:
2022.09.12. 21:54:43
Tehát Xavinak többet jelent, h valaki katalán, mint az eredményesség?
Mi szól EG mellett?
Eltekintve a lentebbi véleményemtől, és attól, hogy arról vitatkozunk ki legyen a 3. számú khv.
Mert a két ember kvalitásai nem összehasonlíthatóak.

Én nem gondolom hogy Xavinál ez többet jelentene, de ki tudja a klub milliője milyen hatással van rá. Láttunk már ilyet azért valljuk be.


Deluigi, neked javaslom a tiltás gombot, vagy ha továbbra is ilyen konstruktív tagja akarsz lenni a fórumnak, akkor ignorálj. Mindenkinek jobb.
De megtanulhatsz véleményt kifejteni, érvelni-ellenérvelni, az egymondatos odamondásaid helyett talán célravezetőbb lenne.
És még páran akkor komolyan is vennénk.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Válasz küldése
cron