Raphinha

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.

Szerinted:

A szavazás 2022.09.12. 12:50:24-kor befejeződött.

- jó vétel volt, fontos lesz a csapat számára
25
81%
- más játékosra költöttem volna az összeget
5
16%
- teljesen fölösleges átigazolás
1
3%
 
Szavazatok száma: 31
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6840
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.10.05. 18:22:26

csababarca írta:
2022.10.05. 18:13:01
EGy jó szélső, sőt extra szélső a mai fociban, akire nekünk nagy szükségünk van.
De ennyi, többet én nem látok bele.
Én sem. :D Nem is kell. Nem world class szint, de nem túl sokan jobbak nála manapság a poszton. 4-5-6 embert lehet felsorolni, főleg, ha hozza végre itt is a 20 méteres góljait tétmeccsen is, amiből az egyik legtöbbet vágta Európában az elmúlt 2 évben. De még azok nélkül is hasznos, mint ahogy Dembélé is az. Csak nagyon szomorú vagyok, hogy úgy tűnik, mintha kicsit elherdálnánk őt is Kessiéhez vagy épp DJ-hoz hasonlóan, ahhoz ő messze túl jó játékos, főleg úgy, hogy nagy szükségünk lenne a góljaira is, és emiatt hagyni kéne belejönni szerencsétlent. Lehet az is a peche, hogy széthajtja magát letámadásban és védekezésben, és ez is egy ok, hogy sokszor ő az első csere a 60. percben. Nyilván azon kívül, hogy nem akárki a posztriválisa, és emiatt nyilvánvaló, hogy stabil kezdő nem lehet. Csak legalább kerüjön a jobbosra, mikor a jelenlegi top3 támadónk kezd, és ennyi. Ha nem, akkor hagyjuk a padon, és váltsuk vele a Dembélét, vagy Fati le, Dembélé át, Raphinha be. Nem nézném végig ahogy Cou módra lerombolnák teljesen egy más poszton, illetve továbbra sem gondolom két ilen válogatott meccs után, hogy a formája rossz lenne. Mi használjuk rosszul pár hete.
ter Stegen; Baldé - Christensen - Araujo - Koundé; De Jong - Pedri - Gavi; Dembélé - Lewy - Raphinha
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2022.10.05. 18:13:01

Továbbra sem 10-est játszik, és tényleg hevenyészett az összeállítás, de ezekre pont emlékeztem tőle, pl az oldalról belőtt labdái tetszenek nekem is. De ez nem egy 10-es ismérvei.
EGy jó szélső, sőt extra szélső a mai fociban, akire nekünk nagy szükségünk van.
De ennyi, többet én nem látok bele.

(Te Gavi-Raphinha esetében meccsenként 1-2 gólt emlegettél, nem helyzetet, de ezt már megbeszéltük.)
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6840
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.10.05. 18:07:12

csababarca írta:
2022.10.05. 17:25:17
De milyen váratlant, meg milyen 10-es szerepkört tölt ő be?
Vagy más fogalmunk van a 10-es szerepkörről.

Nálam egy 10-es gólokat lő, gólpasszokat ad, egyrészt.
Másrészt ami fontosabb, fazont ad a csapatnak, mozgatja a csapatot, átjátsza a kp-t, a védelmet, létszámfölényt teremt, és nem mellékesen meccseket dönt el a megmozdulásával.
Létszámfölényt teremt, ketten rendre vannak rá, néha hárman és Dembélénél kisebb hatékonysággal, de azért meg is veregeti őket itt-ott. Góllal meccset valóban sajna csak a tét nélküi klasszikót döntötte el, ez a Barca-effektus.
Kigyűjtöttem, ami nekem a Messi-féle szélső-10-es játék - ezért hasonlítottam hozzá. Pedri a középpályáról ezt nyilván máshogy oldja meg, Busi meg megint máshogy tenné. Timestampeltem a linkeket.
Egyébként pontosan 4 tökugyanolyan gólt vagy gólhelyzetet érő indítás van benne a bemozgó Gavinak, szóval jól rémlett.. :D Csak a mezekből lehet látni, hogy nem ugyanaz négyszer. :D Ezzel legalább Gavi támadópotenciálja is bekerül a képbe, van neki, csak Dembélé mellett ő meghal, nincs értelme, mert nem jönnek a váltások, mert ő egyénileg jó. Pedig kiválóan érkezik, ha van, aki megtalálja, és baromi jó a kettejük közti kapcsolat. Az itteni megmozodulások többsége nem haszontalan, vagy gólt ért, vagy gólhelyzetet, ami már nem rajta múlt, hogy végződött. És most kifejezetten csak azokat válogattam ki, amik nem egyértelmű passzsávok voltak (még a Gavisoknál sem egyértelmű ez a ballal a védő baloldalára ugratás), illetve ahol mondjuk látszott, mennyire könnyű vele kényszerítőzni elöl pontosan, vagy ahol az inswingere tűpontos, tudatos volt, és gól lett a vége. És túl sokat még nem játszott, főleg a posztján. De így is van 1-2 megmozdulás közte, amit bő 1 éve nem láttunk, a pályán való látásmódja miatt.
Az, hogy támadóposztról nem mozgat egész meccsen, szerintem egyértelmű, egy támadónál nincs annyit a labda, Messinél is azért volt annyit, mert mindenki rá játszott. De amikor odakerül, jó víziókkal szervezi a támadásokat és a gólokat is. Csak ebből a párból kiderül, hány gól előtti kulcspasszot/ziccert hozott össze, ami nem látszik abban az 1/1-es statban. Ez sajna amúgy Pedrire is igaz, rengeteg gólpassza lehetne már szerencsétlennek.

Pedrivel nem vetném össze, totál más, hogy ő szervez a posztja miatt, többnyire szerencsére zseniálisan.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bence0330 2022.10.05. 18:13:40-kor.
ter Stegen; Baldé - Christensen - Araujo - Koundé; De Jong - Pedri - Gavi; Dembélé - Lewy - Raphinha
Avatar
vinszentvega
Capitá del Barça
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2016.09.13. 10:17:08

2022.10.05. 17:33:47

Kluivert92 írta:
2022.10.05. 15:17:56
Borzaszto gyenge teljesitmenyt nyujt hetek ota, lassan ferran szint.
Mondjuk, ha végre lejátszhatna 90 percet a saját posztján, akkor utána kellene pálcát törni felette...
It's the little differences. I mean, they got the same shit over there that we got here, but it's just...it's just, there it's a little different
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2022.10.05. 17:25:17

De milyen váratlant, meg milyen 10-es szerepkört tölt ő be?
Vagy más fogalmunk van a 10-es szerepkörről.

Nálam egy 10-es gólokat lő, gólpasszokat ad, egyrészt.
Másrészt ami fontosabb, fazont ad a csapatnak, mozgatja a csapatot, átjátsza a kp-t, a védelmet, létszámfölényt teremt, és nem mellékesen meccseket dönt el a megmozdulásával.

Ebből a felsorolásból jóindulattal is egynek felel meg eddig (kevés a minta), egyáltalán nem tölti be nálam a 10-es szerepkört. Ezt eddig valamennyire Pedri próbálgatja, de limitálva azért ő is.

És most jöhetnél azzal, hogy mondjuk a csapat mozgatása, fazonszabás, súlypontáthelyezés az Busquets feladata...de ne vicceljünk már, ő pláne nem csinálja ezeket meg.
Persze ha az a 10-es nálad, hogy villan 1-2 szép de haszontalan mozdulatot egy meccsen, akkor rendben van és értelek. Mert kb most ennyit csinál Raphinha, meg technikásan lövi meg a labdát, szép mozdulatokkal, de ennyi.


Jah és én drukkolok neki, de az a végtelen szenvedély, és túlzás ahogy beszélsz róla, az ellenszenvet kelt az irányába számomra. Ezek miatt figyelem nagyítóval, és marad meg minden rossz mozdulata.
Ha annyira jó lenne, mint amilyennek folyamat leírod, vagy Gavi is annyira jó lenne mint itt páran beállítják, akkor most nem azon vakaróznánk, hogy hátha szerencsével továbbvergődünk a csoportban.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6840
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.10.05. 17:09:53

begbie írta:
2022.10.05. 17:00:23
"olyan 10-es melóval, amivel konkrétan helyettesítette Messit meccsekig" :D
értem hogy szerelmes vagy, de néha a kevesebb az több.. nem szükséges regényben válaszolni, elengedtem, de ettől kiégett az agyam.
volt már egész jó, mostanában szörnyen rossz, biztos lesz jó is, de ha annyira ügyes akkor játsszon a helyén, vagy sehol
A regényezés oké, mostanában szoktam figyelni de a tegapi meccstől elvesztettem az önkontrollt és totál ki is égtem.
De azt nem tudtam, hogy ha valaki valakit helyettesít egy szerepkörben, annak automatikusan azt kell jelentenie, hogy pont ugyanolyan jó. Nem, hanem 1 évig nem volt ilyen játékosunk, aki váratlanakat húzott a posztjáról - Messi óta ő az első ilyen, amikor a helyén és jól is játszik. Helyettesítette a posztját, vagyis inkább a feladatkörét, mint 10-es. Mint ahogy ha bejön egy helyettesítő tanár, az is helyettesíti az eredetit, tanít, elvégzi a dolgát, de ez nem azt jelenti, hogy ugyanaz a minőség. Messinél minden idők legjobbjáról beszélünk, Raphihánál meg egy jó játékosról, nem gondoltam, hogy ezt hozzá kell tennem, de ha igen, sry.
ter Stegen; Baldé - Christensen - Araujo - Koundé; De Jong - Pedri - Gavi; Dembélé - Lewy - Raphinha
begbie
Barça C
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2020.12.04. 14:25:46

2022.10.05. 17:00:23

"olyan 10-es melóval, amivel konkrétan helyettesítette Messit meccsekig" :D
értem hogy szerelmes vagy, de néha a kevesebb az több.. nem szükséges regényben válaszolni, elengedtem, de ettől kiégett az agyam.
volt már egész jó, mostanában szörnyen rossz, biztos lesz jó is, de ha annyira ügyes akkor játsszon a helyén, vagy sehol
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6840
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.10.05. 15:56:39

Kluivert92 írta:
2022.10.05. 15:17:56
Borzaszto gyenge teljesitmenyt nyujt hetek ota, lassan ferran szint.
Hetek óta nem játszott (a posztján vagy csak csereként). Úgy nehéz is. Ferran a válogatottban is teljes halál, Raphinha meg brillírozott a posztján az elmúlt két hétben, szóval nincs ő rossz formában, csak nem játszhatja jelenleg nálunk a játékát. 3 percre állt át, és úgy vert meg két védőt a kb egyetlen posztján történő labdaérintéséből mintha ott sem lettek volna, és már készítette is elő a meccs legnagyobb helyzetét. Mindezt kb 3 perc alatt.

Valami atomklasszis ezt megoldaná a túloldalon, ő nem az, "csak" egy nagyon jó játékos, és nem tudja. Griez sem tudta, pedig remek játékos, Cou sem tudta. Én ott nagy kedvencként többet ott nem akarom látni, mindenkinél csúnya látvány, ha szenved, de ő ráadásul kifejezett örömfocit tud tolni, nála még szomorúbb látvány.

Ettől még tény és való, hogy az elmúlt kb 3 meccse gyenge volt, csak szerinem ennek nem rossz forma az oka.

Kessié sincs pocsék formában, csak ott játszatják, ahol egy EL-ért kaparó Milanból is lefelé lógott ki, szemben azzal, ahol a bajnoki címet nyerő Milan egyik, előző szezonban pedig egyértelműen a legjobbja volt. Ugyanaz a helyzet a két játékosnál, ég és föld két poszt közötti különbség. Vagy Gavi mikor tavaly 1-2 hónapig balsazélső volt, hát borzalmas volt, de nem a formájával volt a gond.
ter Stegen; Baldé - Christensen - Araujo - Koundé; De Jong - Pedri - Gavi; Dembélé - Lewy - Raphinha
Kluivert92
Jugador del Barça
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2020.10.25. 07:55:27

2022.10.05. 15:17:56

Borzaszto gyenge teljesitmenyt nyujt hetek ota, lassan ferran szint.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2022.10.05. 12:30:45

vele igazaból ua. a gond mint lewa kivételével az összes támadónkkal. fati, torres, dembele, raphinha egy kutya, egyik sincs vmi túl nagy formában, nem igazán hozzák a gólpontokat. lewáról meg mindenki tudja, hogy komoly meccseken betli, egy-két kivétellel mindig homály.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4183
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2022.10.05. 11:56:19

Raphinha egy jó játékos, de sajnos azt látom, mint anno Coutinho esetében, egyszerűen nem azon a poszton játszik, ami megy neki, ahol szeret játszani. És ne jöjjünk azzal, hogy egy klasszis megoldja, mert nem igaz.
Coutinho teljesen elveszett balszélsőként, míg középen jól játszott, csak sajnos nem ott játszatták. Egy vonalszélsővel kellett volna felvennie a versenyt a csapatba kerülésért, Dembelével....
Raphinha a jobb oldalon jó, bal oldalon (meg ez a balról behúzódó visszavont csatár vagy mit játszott az Inter ellen) viszont egyáltalán nem. De mivel Xavi erőlteti Dembelét a jobb oldalon, ezért balon kell játszania, ahol kb. az életkedve is elmegy.... főleg úgy, hogy látja, Dembelét nyomatják annak ellenére, hogy 10-ből 9x emberbe lövi a labdát. Dembelé tegnapi teljesítménye nálam nem ütötte meg azt a szintet, ami miatt nem játszhat a helyén Raphinha. Remélem a visszavágón Raphi kezd a jobb szélen, Demb pedig vagy balon, vagy nem is játszik (hanem Fati kezd), mert ez így halva született ötlet. Sokkal valószínűbb sajnos, hogy mivel Dembelé próbálkozott, így kezdeni fog, Raphi meg padon kezd, mert gyenge volt (a számára idegen poszton, ami sokkal inkább Fati posztja lenne).
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6840
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.10.05. 10:26:34

csababarca írta:
2022.10.05. 10:11:02
Tiszta sor, csak te kijelentetted hogy Gavi-Raphinha 1-2 gólt összehoz meccsenként.
Ez jogos, nyilván teljesen mást akartam írni, csak fél szemmel a meccset néztem. A "rendre" kifejezést használtam azért, nem a meccsenként, de valóban teljesen hibás szóhasználat volt, arra gondoltam, hogy sablonszerűen mentek a váltások, amiből gólok is születtek. És ez azért örömteli, mert ilyenkor nagyon látszott, mit akar Xavi.
Továbbra sem írtam, hogy világlegjobbja, csak hogy egy erős játékos, komoly 10-es munkával, munkamorállal, jó távoli lövőképességekkel, és erősítés lesz. Az is lett már most, jövőre már egyenesen húzóember is lehet. Most is voltak már meccsek, ahol egyértelműen az volt.
És a legkeresettebb jobbszélső volt a iacon az ajánlatok és az érdeklődők neve alapján objektíve is Antony váratlan leigazolásáig, de ugye azelőtt írtam még bőven, ergo igaz volt. Egyébként Antonyval szeben egyelőre még a válogatotban is nyeri a csörtét, még ha éppenhogy is, pedig utóbbi finoman szólva sem gyenge játékos. Csak az erősségeire kéne játszanunk végre itt is, és a nagy meccseken, ahol amúgy is ő játszana, berakni 90 percre jobbra. Meg fogja hálálni, mert úgy végre egy kis nyugalomban játszhatna a helyén, nehéz új csapatban bizonyítani, hogy kevés percet tölthetsz a helyeden, főleg a góllövésben problematikus.
ter Stegen; Baldé - Christensen - Araujo - Koundé; De Jong - Pedri - Gavi; Dembélé - Lewy - Raphinha
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2022.10.05. 10:11:02

Tiszta sor, csak te kijelentetted hogy Gavi-Raphinha 1-2 gólt összehoz meccsenként.
Ami nem igaz, sehogy nem adja ki, még ha beleveszünk ilyen jeleneteket akkor sem.

Temetni persze, hogy nem temetem, korai lenne.
Csak amit már a kezdeti felhype-olásnál írtam, (amikor még 1 percet se játszott, de már világlegjobbja volt, meg legkeresettebbje, stb) az látszik beigazolódni. Nagyobb a füstje, mint a lángja.
Ettől még jó játékos, meg nagy erősségünk, csak túlzó amik vele kapcsolatban röpködnek.

Gavi ugyanez, mondjuk róla rosszabb a véleményem sokkal.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6840
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.10.05. 10:05:11

csababarca írta:
2022.10.04. 21:45:43
Bele is több van látva sajnos, mint amire valóban képes, vagy amit itt eddig mutatott...

Most direkt megnéztem, Gavi 9 meccsen 0 gól 0 assziszt, Raphinha 10 meccsen 1 gól 1 assziszt.
Nem tudom, hogy jött ki nálad a meccsenként 1-2 gól, de sántít:D mondjuk nem lep meg.
De lehet úgy értetted, hogy aztán mások rúgnak gólt ezekből, meg adnak asszisztokat, ezt most nem fogom megkeresni.
A válaszomból most levenném a baloson való játszatását, nem lenne túl igazságos, nem eze a posztja, egyet is értenénk, 0 volt. Neki arany ballába van, és alumínium jobb, Dembélének meg két ezüst. Ha jobboldalát nézem, akkor most érkezett, már volt MOM, olyan passzokat és keresztlabdákat rajzol lábra, olyan 10-es melóval, amivel konkrétan helyettesítette Messit meccsekig. Közben meg rúgott két kapufát meg 3-4 alig mellét, vagy hatalmas pech, vagy az a pici plusz izgulás. Két kapufához is asszisztot adott közben. "Csak" a gólokat nem hozza, de aki nézi a válogatottban, Leedsben, az tudja, hogy ezek a távoli lövései inkább szoktak beakani, csak nálunk nem. Hosszabb távon nem fog mindent 5 centivel mellélőni, látszik, hogy minden labdát jól talál el kb, nem a Dembélé féle standionból ki mellékről beszélünk. Sokadik játékos Ferrán és Cou után, aki idekerül és elfelejti, hol a kapu, de ő legalább a játék többi elemében nem esett le nullára (a posztján, ismétlem).
Már több meccsén imádta mindenki itt is, olvass vissza, kincsnek, egyebeknek hívták, mert elképesztőeket játszott, a főbb oldalakon top5 teljesítményben volt rendre az elmúlt 2 meccsig, és összesítve is top5-ben volt a csapatban, MOM-al is. És hát most érkezett, ha nem hozott volna ilyen brutál meccseket már most, akkor sem lehetne temetni, azt mondjuk te sem tetted. És hát ja, az elmúlt 3 meccse 0 volt, a BM ellen a lövései kimaradtak, amúgy nem volt jó, pár napja csereként kapott pár percet, most meg ugye baloson. Közben meg a braziloknál megbíztak benne a jobboson, lőtt megint két akkora gólt, mint a ház, meg adott két asszisztot, köztük volt nagyon komoly is.

Cadiz 0:30 https://www.youtube.com/watch?v=Z-n7VQwK9Eo

Erre gondoltam, az utána lévő jelentnél Bellerinnel váltott, valamiért Gavira emlékeztem ott is, tévedtem. Itt a kapus épp beleért a beadásba, nem írták be gólpasznak. De volt még sok ilyen. Amikor a brazil ott volt a jobboson, rohadt jól érvényesült a második hullámos játék, amit Xavi a vonalszélsőkkel akar egyértelműen, akár beindulva a vonalak közé, akár kapu elé érkezve, mindkettő működik akkor, lásd linkelt összefoglaló. Ehhez hasonló jelentből van nagyon sok, most mást nem akartam kikeresni, erre a meccsre emlékeztem legjobban. Akkor maradjunk annyiban, hogy általánosságban elképesztően jó vele játékban a jobboldal, sokkal jobb, mint Dembélével. Nem jobb, mint a francia, hanem a játék jobb vele. Lehet vele kényszerítőzni, váltani, váratlanabb passzokat ad, az inwinger keresztlabdái életveszélyesek, ő maga is betud indulni, még ha nem is olyan jól, mint a francia. Dembélé ezeket nem tudja, nála annyi a jobboldal, hogy átverekszi magát a védőkön, vagy nem. De ebben ő a világ egyik legjobbja, nyilván. Viszont ha ez aznap épp nem megy, akkor ennyi volt, vele a fentieket nem lehet mecsinálni, Gavi beindulásai tök feleslegesek, átlövésből az életben nem fog gólt lőni, de még kaput találkni sem stb.

Hatalmas hibája, hogy a baloson nulla, de hát... Messi is rossz középső védő lett volna. Ez nem is normális, csak Dembélé ebben elkényeztetett minket. És mivel a másik topikban részletezett statok alapján Dembélé sokkal gólerősebb a baloldalon, szerintem ha ketten vannak fent, tök egyértelmű, hogy kinek hol kéne játszania, és az egy veszélyes támadótrió lenne bárki ellen, mert akkor távoli lövések is benne vannak, váltások, egyéni akciók is, pontosabb beadások, minden.

Baloson meg alig játszatva pont akkora flop lesz mint Kessié, aki mint romboló szűrő nagyon komoly szint, de mint 8-as, kb középcsapatba való.
ter Stegen; Baldé - Christensen - Araujo - Koundé; De Jong - Pedri - Gavi; Dembélé - Lewy - Raphinha
Avatar
barka
Jugador del Barça
Hozzászólások: 218
Csatlakozott: 2008.04.01. 12:56:28
Tartózkodási hely: Vác

2022.10.04. 19:53:30

Szeretem az ilyen cikkeket, mint a főoldalon. Sokkal közelebb hozza játékosainkat. :) Másokról is írhatnátok szerintem nem csak én olvasom szívesen. Köszi! :)
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6840
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.09.05. 12:54:10

Ezeket a hosszúra befelé csavart beadásait remélem nem tanulják meg levédekezni, mert ebből folyamatosan veszélyt és gólokat teremt, előző meccsen Lewy kapufa, Lewy gól, most Garcia gól hajszálpontosan ugyanabból... valahogy pont úgy el tudja találni, hogy a kapus épp nem tud kijönni, mert messziről kanyarodik, de az érkező ember épp eléri. Nem tudom, mennyire volt ez szerencsesorozat, vagy tudatos precizitás... ha utóbbi, akkor ez brutális fegyver lehet, talán az ő lábában jelenleg még ez a legnagyobb veszély.
ter Stegen; Baldé - Christensen - Araujo - Koundé; De Jong - Pedri - Gavi; Dembélé - Lewy - Raphinha
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2022.08.16. 10:05:51

bence0330 írta:
2022.08.16. 09:51:59
Máshogy most nem is nagyon lehetett felállni, az előszezonban sem nagyon lehetett, annyira nem érthetetlen a felküldött hármas, főleg, hogy az előszezonban még nagyon érezte is egymást a két játékos. Torres sérült volt, Fatira meg vigyázunk, és max 1 félidőt számítunk rá. Más meg nincs. Torres visszatérésével állhat majd helyre posztokban a rend. Szerintem senki nem írta, hogy Dembélé baloldalon játsszon, csak ha már a két jobbszélső játszik egyszerre, akkor Dembélének kevesbé tépjük ki vele a méregfogát, mert mindkét lábbal tud lőni. Amúgy meg a tavalyi egyetlen gólját onnan vágta, azt a bivaly lövést a rövid felsőbe, pedig alig volt azon az oldalon, szóval nem vagyok annyira biztos abban, hogy ne lenne ott jó. A másik oldalon eltöltött bő fél szezont egyetlen gól nélkül.
Ez is egy vélemény , én tiszteletben tartom. Akkor szerintem Albát nyomjuk balszélsőnek, mert jók a beadásai, Baldénak legalább volna helye Alba mögött, Fatit kíméljük és akkor sosem lesz újra játékban, Araujót tegyük ki jobbra, mert úgy legalább teljesen feladjuk azt az oldalt az ellenfélnek, Busit nyomjuk egész évben, válasszunk mellé két embert, aki majd helyette is próbál csinálni valamit, FDJ-t zavarjuk el egy kis megmentő pénzért, mindegy mit mutatna a csapatérdek játék szempontjából.
Posztokra hoztak embereket. Könyörgőm, miért nem ott játszanak ott? Az a két szerencsétlen jobb bekk miért nem kezdhet, hogy felvegye azt a ritmust és tapasztalatot, amit tud hozni? Miért nincs meg az embereknek a helye? Ez már nem Raphihna topik, hanem XAVI. Off, elnézést, csak a játékbeli pozíciójából jutottunk el idáig.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6840
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.08.16. 09:51:59

Máshogy most nem is nagyon lehetett felállni, az előszezonban sem nagyon lehetett, annyira nem érthetetlen a felküldött hármas, főleg, hogy az előszezonban még nagyon érezte is egymást a két játékos. Torres sérült volt, Fatira meg vigyázunk, és max 1 félidőt számítunk rá. Más meg nincs. Torres visszatérésével állhat majd helyre posztokban a rend. Szerintem senki nem írta, hogy Dembélé baloldalon játsszon, csak ha már a két jobbszélső játszik egyszerre, akkor Dembélének kevesbé tépjük ki vele a méregfogát, mert mindkét lábbal tud lőni. Amúgy meg a tavalyi egyetlen gólját onnan vágta, azt a bivaly lövést a rövid felsőbe, pedig alig volt azon az oldalon, szóval nem vagyok annyira biztos abban, hogy ne lenne ott jó. A másik oldalon eltöltött bő fél szezont egyetlen gól nélkül.
ter Stegen; Baldé - Christensen - Araujo - Koundé; De Jong - Pedri - Gavi; Dembélé - Lewy - Raphinha
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2022.08.16. 09:39:42

bence0330 írta:
2022.08.15. 23:18:46
Chino írta:
2022.08.15. 23:02:21
Szerintem nagy hiba Dembélével együtt játszatni, legalábbis azzal a szélváltással teljesen kiherélik őt.
A jobboson folyamatosan veszélyes, kiszámíthatatlan volt, mikor helyet cserélt a franciával tejesen eltűnt, alig volt játékban, ráadásul lövőhelyzetbe is sokkal nehezebben tud kerülni.
Én szívesebben látnék egy Raphinha/Dembouz-Lewa-Fati triót.
A nagy részében egyetértek, egy kivétellel, hogy azért amilyen mennyiségű veszélyes középrepassza volt balról, az sem gyenge, szóval nem vagyok benne biztos, hogy ez még akár így is nem a legerősebb felállás, főleg, ha cserélgetnek is azért. Sok gólpasszt adna onnan, és a védők ott se nagyon tudják lekövetni néha a lábát. Viszont abban a posztban akkor Alba teljesen értelmetlen. A két legjobb szélsőnk, csak hát igen, mindketten ugyanott a legjobbak, és nála ez hatványozottabban igaz, mint a franciára, aki szerintem simán meg tudna tanulni baloson veszélyesen játszani, csak nem azt szokta meg.
Én tőle pont azt várom/vártam volna, amire nem volt most esélye: felállt védelem ellen, ha hatalmas gáz van, és nem tudjuk mattolni őket, akkor 20 méterről eldönteni pár ilyen meccset, hiába nem 30+-os támadó. Erre más nem képes a keretből, ő igen, a Leedsben is megtette, az első klasszikóján megtette, a Juve ellen majdnem megtette szabadból.
De csak ha hagyjuk, és a helyén játszhat, vagy minimum Dembélével ténylegesen váltogatva. Ez egy akkora fegyver egy betömörülő csapat ellen második félidő 0-0-nál, amit egyszerűen nem szabad kihagyni, Messi is ezért tudott sokszor kihúzni minket még 32 évesen is a kakiból ilyen meccseken, mert ő sem tudta már beverekedni magát, de 18-ról ültek a lövései. Nyilván Raphinha nem az a szint, de azért messze kiemelkedik a csapatból e téren. Jobboldalról meg pláne.
Csak hát az előszezonban Dembélé is piszok jó volt, én sem tudom, hogy hagynám őt ki. Nagyon nehéz döntés, és ha Ferrán visszatér, még nehezebb lesz.
Fel nem foghatom, egyszerűen nem értem, hogy Dembelének miért kellene a bal oldalon játszania? Azért mert az 50 %-át tudja hozni annak a szintnek, amit a jobb oldalon tud?
Torres és Fati is ott van a baloldalon Albával. Dembele/Raphinha páros a jobb oldalon tudja leadni azt, amit tud! Komolyan mondom, évek óta látjuk Dembelét a bal oldalon játszani, nem jó! azért igazolták Raphinhát, hogy legyen két bevethető jobboldali minőségi támadónk. Most meg a bal oldalon játszatnánk egyiket felváltva a másikkal. Döbbenet számomra!
Vegyük tudomásul, hogy hiába az igazolások, ha nincsenek meg a helyek. Már rég meg kellett volna találni kinek kinek a posztját, és ott gyakorolni azt, hogy mit is akarunk játszani. Persze, idő kell, amíg az megy, de hogy még Xavi sem tudja mit akar, az gáz! Mert nyilvánvaló, hogy haverságból a CSK köré nem építünk csapatot!, Hogy a középső védőt nem tesszük ki jobbra, ha ott teljesen nulla, mert akkor középen nem vagyunk meg. Ráadásul jobb bekkre van két ember is, ha olyanok is amilyenek! Arról már a vezetés tehet, hogy ezer éve nincs arra a posztra megoldás, és a legjobb ott az volt, aki anno onnan elment :) Teljes a fejetlenség. Nem jó jelekkel megyünk az R. Sochoz. A Reál totál pocsék játékkal is fordított idegenben. Azok valahogy mindig megtalálják,, hogy gyenge játékkal is behúzzák a meccseket. Ideje volna már nem igazolgatni, hanem bejáratni a csapatot!
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6840
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.08.16. 00:48:15

Úgy értettem, hogy Alba csak akkor értelmetlen, ha ballábasként baloldalon Raphinha támogató szélsőt játszik, mert akkor ugyanúgy a középre adott labdák a fő funkciója, nem a befelé húzás, és akkor ütik egymás Albával, aki tök ugyanezt csinálja, hasonló mozgással. Tavaly ugyenez az akkor támogató, előkészítő szélsőt játszó Dembélé + Adama mellett azért nem volt gond, mert Alves volt a behúzódó hamis középpályás, és így nem is ütötték egymást. Gondolom Alba is ezt a feladatot kapná, ha Raphinha stabilan baloson játszana.

De Ferran felépülésével szerintem azért ez kb megszűnik majd, és beáll a Ferran/Fati - Lewa/aki marad - Dembélé/Raphinha rend, legalábbis a meccsek nagy részén, néha tuti együtt játszik majd a két jobbszélsőnk. Szeptember közepétől meg heves rotálás, és mindenki játszik eleget.
ter Stegen; Baldé - Christensen - Araujo - Koundé; De Jong - Pedri - Gavi; Dembélé - Lewy - Raphinha
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3227
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2022.08.16. 00:24:05

bence0330 írta:
2022.08.15. 23:18:46
Sok gólpasszt adna onnan, és a védők ott se nagyon tudják lekövetni néha a lábát. Viszont abban a posztban akkor Alba teljesen értelmetlen. A két legjobb szélsőnk,
Elég szépen, világosan és érthetően leírtad ezzel a 3-4-3 lényegét, amit sok fórumtársunk teljesen másként próbál értelmezni.
Ilyen szélsők mellett ugyanis semmi szükség nem lenne hajkurászni Alba és Alves mai klónjait.
Isten ments, hogy újra nyissam a témát, teljesen meddő.

Remek szélsőink vannak igen, jól kell használni őket és megfelelően beépíteni a csapatba.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6840
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.08.15. 23:18:46

Chino írta:
2022.08.15. 23:02:21
Szerintem nagy hiba Dembélével együtt játszatni, legalábbis azzal a szélváltással teljesen kiherélik őt.
A jobboson folyamatosan veszélyes, kiszámíthatatlan volt, mikor helyet cserélt a franciával tejesen eltűnt, alig volt játékban, ráadásul lövőhelyzetbe is sokkal nehezebben tud kerülni.
Én szívesebben látnék egy Raphinha/Dembouz-Lewa-Fati triót.
A nagy részében egyetértek, egy kivétellel, hogy azért amilyen mennyiségű veszélyes középrepassza volt balról, az sem gyenge, szóval nem vagyok benne biztos, hogy ez még akár így is nem a legerősebb felállás, főleg, ha cserélgetnek is azért. Sok gólpasszt adna onnan, és a védők ott se nagyon tudják lekövetni néha a lábát. Viszont abban a posztban akkor Alba teljesen értelmetlen. A két legjobb szélsőnk, csak hát igen, mindketten ugyanott a legjobbak, és nála ez hatványozottabban igaz, mint a franciára, aki szerintem simán meg tudna tanulni baloson veszélyesen játszani, csak nem azt szokta meg.
Én tőle pont azt várom/vártam volna, amire nem volt most esélye: felállt védelem ellen, ha hatalmas gáz van, és nem tudjuk mattolni őket, akkor 20 méterről eldönteni pár ilyen meccset, hiába nem 30+-os támadó. Erre más nem képes a keretből, ő igen, a Leedsben is megtette, az első klasszikóján megtette, a Juve ellen majdnem megtette szabadból.
De csak ha hagyjuk, és a helyén játszhat, vagy minimum Dembélével ténylegesen váltogatva. Ez egy akkora fegyver egy betömörülő csapat ellen második félidő 0-0-nál, amit egyszerűen nem szabad kihagyni, Messi is ezért tudott sokszor kihúzni minket még 32 évesen is a kakiból ilyen meccseken, mert ő sem tudta már beverekedni magát, de 18-ról ültek a lövései. Nyilván Raphinha nem az a szint, de azért messze kiemelkedik a csapatból e téren. Jobboldalról meg pláne.
Csak hát az előszezonban Dembélé is piszok jó volt, én sem tudom, hogy hagynám őt ki. Nagyon nehéz döntés, és ha Ferrán visszatér, még nehezebb lesz.
ter Stegen; Baldé - Christensen - Araujo - Koundé; De Jong - Pedri - Gavi; Dembélé - Lewy - Raphinha
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7333
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.08.15. 23:02:21

Szerintem nagy hiba Dembélével együtt játszatni, legalábbis azzal a szélváltással teljesen kiherélik őt.
A jobboson folyamatosan veszélyes, kiszámíthatatlan volt, mikor helyet cserélt a franciával tejesen eltűnt, alig volt játékban, ráadásul lövőhelyzetbe is sokkal nehezebben tud kerülni.
Én szívesebben látnék egy Raphinha/Dembouz-Lewa-Fati triót.
Forca Barca!!!!
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4183
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2022.07.25. 11:16:12

MessiNeymarSuarez írta:
2022.07.22. 20:39:17
Rezisto95 írta:
2022.07.22. 19:28:52
Úúúgy tudtam, hogy Koundéért nem fogunk adni 65 milliót, de 50 plusz tizet fizetünk egy jövőre lejáró szerződésű 34 éves játékosert, és 60 milliót egy egyszezonos 26 éves támadóért egy kieso helyen lévő csapatból.
Mint mondtam volt, ez a legnagyobb baj a klubbal, hogy ha védőt kell venni a fogukhoz verik a garast, de ahhoz már nincs eszük hogy nyomtassanak néhány duplavét az új sztarigazolas mezéhez....
Egyrészt az a 65 millió az a hírek szerint 48 millió fix és +12-15 millió pedig olyan változó ami nehezen teljesül(pl Bl végső győzelem), ráadásul a fix összeget több részletben kell kifizetni
Lewa nem 50+10 millió lett hanem 45millió+5 változó, én is kicsit sokallom de ha ő kellett Xavinak akkor ő kellett.

Viszont a hírek szerint a Koundé-féle biznisz a játékos döntése lesz, ha valamin elmegy akkor az a fizetésbeli különbség lesz, tekintve hogy a hírek szerint a Chelsea netto 12 milliót fog neki adni, ezzel a klub akkor sem akarna versenyezni ha 500 milliónk lenne igazolni.

Bízzunk egy kicsit jobban az elnökségben(tudom, az elmúlt jópár év inkompetenciája után nehéz, nekem is), ha augusztus végéig nem jön egy épkézláb védő akkor elégedetlenek leszünk mert igazi blama lenne tekintve hogy a KP-ra és a támadószekcióba is topszinteket vásároltunk, de addig még sok idő van.
Nos, ehhez egy észrevétel: "...mert igazi blama lenne tekintve hogy a KP-ra és a támadószekcióba is topszinteket vásároltunk"
Támadószekcióba érkezett Lewa és Raphinha, középplyára Kessié, védelembe Christensen. Nem értem, Christensen mitől gyengébb védő, mint pl. Kessié középpályás? Történt védő igazolás. Christensen gondolom nem azért választotta a Barcát a Chelsea helyett, hogy lelátózzon. Valszeg ők lesznek Araujoval az alap védő páros. Ha jönne Koundé, akkor ki ülne a padra? Arról nem beszélve, hogy van egy baromi jó védőnk, Araujo személyében. Ha Koundé jönne cirka másfélszer (vagy kétszer) akkora fizuja lenne, mint az urunak. Úgy, hogy Koundé fiatal, nagyon sok mindent nem tett még le az asztalra. Ezután akkor Araujo fizuját is emelnénk ennyivel? Sztem itt nem csak azt kell nézni ki milyen jó, hanem összehasonlítani a jelenlegi top védőnkkel és hozzá mérten igazolni. Mert ha idehozunk egy fiatal gyereket, akinek volt egy jó szezonja a Sevillában és odadobunk neki ilyen 9-12 milliós fizut (mert erről van szó), közben Araujo keres talán 6-ot, ha jól emlékszem, akkor arányaiban neki is oda kéne adni azt a 12 fizut.... Nekem ez nagyon emlékeztet egy bizonyos elnökre...
De h ne legyek off ebben a topicban:
Örülök, hogy Raphinha eddig úgy néz ki jól illeszkedik be. Gyors, kulcspasszokat ad és ami Dembeléből hiányzott, lövi a gólokat is. Így tovább!!!
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6339
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2022.07.24. 21:30:52

Elèg nagy dugó volt, amit bevágott, volt egy hasonló real oldalon is, ami a lècen csattant.

Egyèbkènt ha ő játszik balon, Dembi jobbon, akkor azèrt az assistok meglesznek, csak bele kell tenni a lábat Aubanak vagy Lewanak. Ha Raphi lenne balon, akkor pl Albat is lehetne pihenni, helyette adna a brazil a visszatert labdákat. Baldèval meg dolgoznának a vèdekezèsen.
Kép
Válasz küldése
cron