Raphinha

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.

Szerinted:

A szavazás 2022.09.12. 12:50:24-kor befejeződött.

- jó vétel volt, fontos lesz a csapat számára
25
81%
- más játékosra költöttem volna az összeget
5
16%
- teljesen fölösleges átigazolás
1
3%
 
Szavazatok száma: 31
Avatar
Messa
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 3700
Csatlakozott: 2007.10.20. 20:59:24
Tartózkodási hely: Aba/Székesfehérvár

2023.02.17. 10:32:46

Nem tudok rá haragudni, hiába bénázik néha. Csupaszív játékos, érdemes megnézni hogy minden egyes labdavesztése után úgy sprintel vissza, és kapar a labdáért, mintha szó szerint az élete múlna rajta. Sokszor vissza is szerzi amúgy.

Én Dembelét egy fokkal jobb játékosnak tartom, igazából jó kérdés hogy mi dönt a francia javára, azt gondolom hogy a sebessége. Talán ez az egy ami Raphinhának nem a legjobb, az induló sebessége.

A hasznossága meg megkérdőjelezhetetlen, ha nem lenne, az utóbbi hetekben jó pár pontot elhullajtottunk volna, ez tuti. Az, hogy a stabil kezdőben van-e helye, az jogos vitaforrás, de néha bármennyire nem játszik jól mezőnyben, rengeteg gólpontot hoz.

A második gólnál nagy kár, hogy elaludt, simán menthető lett volna, bár vonatkozik a középen lévőkre is.
Sóstó mellett van egy mocsár, kikapott a Zseljeznicsar. Az eredmény reális, így járt most a Real is... Real Madrid Videoton 0-1 1985.05.22
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.02.17. 09:46:35

Kluivert92 írta:
2023.02.17. 06:12:09
Azert ezek eros szavak egy olyan szelsonel aki egyszer sem tudja megverni a vedojet , 10 beadasabol 2 megy emberhez, a 2. Bekapott golunk elott oriasit hibazott, igen nem az a dolga h vedekezzen de akk ne is vallalja be 1-1be rashfordot
Szerintem ezek az erős szavak. Az egész ligában az övé a legtöbb sikeres kereszt, objektíve 4 sikeres csele volt tegnap, 3 a Sevilla ellen, ez a kettő a legtöbb a mezőnyben, és 2 a Villarreal ellen. Egyre jobb 1v1-ben, az elmúlt meccseken kaphattunk volna róluk tizit, kaptunk 17 méteres szabit, miután 3 embert vert meg, Sevilla ellen 2 védő megverése után adott gyönyörű gólpasszt Gavinak. Ezek csak az elmúlt 3 meccséről származó esetek egy olyan embertől, aki "egyszer sem tudja megverni a védőjét". Ennél többet Salah-Mahrez-Saká sem csinálnak, sőt. Nézz meg pár meccset tőlük, ők kb az etalonok. Nem fognak 3 embereket megverni, pláne betömörülő védelem ellen, stb. Ne Messi legyen már a mérce. Bár mostanság gólpontokban kb úgy termel.
A belőtt próbálkozásaiból meg azért siklik félre jópár, mert egyrészt ő nem Messi, másrészt meg sokat próbálkozik - pont ilyen játékosunk nem volt. És pont azért termeli ipari mennyiségben a gólpontokat egy ideje, mert folyamatosan próbálkozik, néhány rossz lesz, néhányból meg gól lesz. Amúgy meg ő nem ível a magasba, hanem lövi a labdát, ezért látványosabb, mikor nem pontos, mert laposan megy. Ha viszont emberhez megy, akkor pont emiatt nem lehet levédekezni, vagyis nehezebben, mint egy lassan, magasan érkező labdát. Minden egyes meccsén vannak a sikertelen kísérletei mellett olyanok, amikből gól lesz, vagy gól lehetne. Általában több is. Még a legrosszabbnak tűnő előző meccsén is egy ilyen 1/5-ös próbálkozással találta meg a gól előtt 4 ember között Pedrit.

Rashford most megverte (bárkit megver jelenleg kb), de amúgy minden meccsen iszonyat mennyiségű szerelést mutat be hátul, csak mivel abból nem lesz gól, a kutya sem törődik vele, csak a hibával. Sok góltól mentett már meg minket szélső létére.

És ja, védem, mert továbbra is úgy érzem, hogy Messihez hasonlítjuk, vagy mert a többi skilljénél valamennyivel gyengébbjét, az 1v1-et pl. Dembéléhez, aki toronymagasan a legjobb jobbszélső ilyen téren, másokban meg sokkal rosszabb, mint akár ő, akár más posztrivális. Egy hibátlan istent akarunk látni a helyén, de ilyen nem fog megtörténni, van cserébe egy a pályát felszántó, nagyon eredményes játékosunk, aki sorra dönti el a meccsinket. És közben meg hibázik is, nabumm, hibázzon sokat, annál több gól lesz belőle. Vagy inkább meccsenként próbálkozzon egyszer, és akkor jobb lesz a százalékos hatékonysága, ami pont annyira nem ér semmit, mint a 99%-os passzhatékonyság.

Az tény, hogy az első félidejei rendre sikeres megoldás nélkül telnek el, valami mentális dolog lehet tán ez is, passz.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Olcha
Jugador del Barça
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2018.06.28. 19:31:15

2023.02.07. 12:42:25

Egy kis összefoglaló Raphi helyzet kialakításairól. Emberünk annyi kulcspasszt adott, hogy...
https://www.youtube.com/watch?v=oQNOWtm2D80
Avatar
vinszentvega
Capitá del Barça
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2016.09.13. 10:17:08

2023.02.07. 12:28:50

bence0330 írta:
2023.02.07. 10:39:45
Chino írta:
2023.02.07. 10:02:44
Azért kicsit alakul ez is, előző meccsen kapnunk kellett volna a cseleiről egy tizit, most meg nem is tudom mióta először kaptunk 17 méterről egy szabadot egy komoly cselsorozata után, mikor megvert kb 3 embert (miután ő maga szerzett labdát). Dembélével szemben itt mindig gyengébb lesz, de szerintem az van, hogy nála nagyon zárnak a védők befelé, jobban, mint Dembélénél, mert tudják, hogy kifelé hiába veri meg őket, a jobb lába nem elég jó. 1 embert rendszeresen megver egy finom bokacsellel, ezzel nem megy át a védelmen, de jó pozícióba kerül egy íveléshez-passzhoz.
Viszont, fele annyi labdát nem szór el mint Dembelé. Illetve, ami még feltünő nála, ha vissza kell futni védekezni egy egy kontránál, Ő vissza is ér...
Dembelé is megpróbálja, de mondjuk a VB döntőn se sok jó sült ki belőle...
És minden tiszteletem Dembi-é, nem akarom én szapulni vagy valami. Csak Raphi képességeit akarom pozítivizálni...
És nem akarom, hogy úgy járjunk vele mint anno Coutinhoval, aki beleroskadt abba, hogy harcolnia kellett a kezdőért Ernőnél. Ezért lehetne jo megoldás, ha Ő maradhatna jobb szélen, Dembi meg a baloson
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára vinszentvega 2023.02.07. 12:43:42-kor.
It's the little differences. I mean, they got the same shit over there that we got here, but it's just...it's just, there it's a little different
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1012
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2023.02.07. 11:03:54

Én leginkább azt érzem vele kapcsolatban, hogy szorong, mintha csak 50 százalék esélyt adna saját magának, emiatt kapkod. Szerintem ezért vét olyan elemi hibákat, hogy elmegy a lába alatt a labda, túl hosszan szökteti magát, elrontja a cselt.
Viszont vasárnap rövid idő alatt már a második meccse volt, amelyiken gólja és gólpassza is lett. Le kell nyugodnia, jó helyen van, türelem, jönni fog a jó játék.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.02.07. 10:39:45

Chino írta:
2023.02.07. 10:02:44
Én két dolgot hiányolok tőle nagyon. Az egyik az átlövések, de ezt már lerágtuk, a másik, hogy képtelen bárkit is megverni egy az egyben. Azért egy szélsőnek ez is kellene hogy erőssége legyen. Szépen néz ki ennyi gólpassz stb., de ha megkapja a vonal mellett a labdát, látszik, hogy szinte pánikol, mert nem tudja mit kellene csinálnia és töbségében rosszul dönt.
Dembélé hoz rossz döntéseket, de tudom, hogy ha odakerül a labda benne van hogy történik valami váratlan, míg a brazilnál semmi hasonló.
Azért kicsit alakul ez is, előző meccsen kapnunk kellett volna a cseleiről egy tizit, most meg nem is tudom mióta először kaptunk 17 méterről egy szabadot egy komoly cselsorozata után, mikor megvert kb 3 embert (miután ő maga szerzett labdát). Dembélével szemben itt mindig gyengébb lesz, de szerintem az van, hogy nála nagyon zárnak a védők befelé, jobban, mint Dembélénél, mert tudják, hogy kifelé hiába veri meg őket, a jobb lába nem elég jó. 1 embert rendszeresen megver egy finom bokacsellel, ezzel nem megy át a védelmen, de jó pozícióba kerül egy íveléshez-passzhoz. A másik, hogy egy PL kiscsapatból érkezett, ahol leginkább kontráztak. Egész mást kellett csinálnia ott csel címszó alatt, mint itt a mi stílusunkban egy betömörülő védelem ellen. Ott félpályánál kellett megoldania a lefordulásokat és mehetett a sprint. Itt nem. Ez nagyon sokszor Dembélének sem megy, a jobb meccsei nem véletlen, hogy a Soci féle csapatok ellen vannak. Kicsit ebben fog fejlődni önbizalommal, de azért van plafonja.
Váratlan dolgokat meg szerintem folyamatosan húz, sőt, néha sokszor túl váratlanokat. Csak nem úgy, mint Dembélé, aki ezt 90+ százalékban 1v1-ben teszi, Raphinha meg passzal, kereszttel, stb, mikor 5 ember között szúrja át a labdát. De én is várom, hogy eleressze úgy a lábát, mint tavaly, vagy itt az első meccsein, pl. a Reál ellen. Ettől most retteg, a biztoshoz nyúl, és még így is komolyan elkezdett meccsdöntő faktor lenni.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.02.07. 10:02:44

bence0330 írta:
2023.02.07. 00:32:06
Ja, önbizalomhiány, de nagy mák, hogy ő még begubózva is tud mihez nyúlni, a passzjátéka-kiszolgálása csillagos ötös még így is. Hibázgat, de azért, mert mindig próbálkozik, akár egész extrém sávokkal is.

Érdekesség, a TM top20 jobbszélsője gólpont/perc átlaga az idei szezonban (Chiesa nincs itt mert alig játszott, az ott szereplő Buendía meg támadóközéppályás, meg kb minden más csak jobbszélső nem). Úgy a 3. a listán, hogy van még mit kiaknáznia magából, főleg lövések terén, és úgy, hogy közben ő egy jobb bekk is egyszerre, és nem elöl sétálgatva várja a lasztikat, és sprintben melózza végig a meccseket. Az új klubos játékosok közül Antony van a legközelebb hozzá, pedig ő sincs közel. Akik megelőzik/kb ott vannak vele egy szinten, azok évek óta ott játszó klasszisok/félklasszisok, meg a foci istene maga.
Szerencsére Dembélé is elég jó helyen van. :)

Gnabry 72,57
Messi 72,66
Raphinha 107,71
Salah 108,45
Mahrez 118,21
Dembélé 124,13
Rodrygo 130,2
Coman 133,25
Saká 141,60
Kulusevski 153,64
Correa 162,38
Antony 190,70
Mbeumo 230,71
Adeyemi 236,6
Bowen 261,22
Pulisic 266,0
Pino 526,0
Neto 0
Én két dolgot hiányolok tőle nagyon. Az egyik az átlövések, de ezt már lerágtuk, a másik, hogy képtelen bárkit is megverni egy az egyben. Azért egy szélsőnek ez is kellene hogy erőssége legyen. Szépen néz ki ennyi gólpassz stb., de ha megkapja a vonal mellett a labdát, látszik, hogy szinte pánikol, mert nem tudja mit kellene csinálnia és töbségében rosszul dönt. Én azt hittem 1vs1-ben kifejezetten erős lesz, de valamiért nem megy neki.
Néha pedig p....án rúghatná azt a labdát, mert rengetegszer van rá lehetősége. Talán ha végre gyűjt egy kis önbizalmat az is menni fog.
Jók ezek a statisztikák, de ha a pályán nézem valahogy nem ezek jönnek le belőle. Dembélé hoz rossz döntéseket, de tudom, hogy ha odakerül a labda benne van hogy történik valami váratlan, míg a brazilnál semmi hasonló.
Forca Barca!!!!
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.02.07. 01:20:47

ktm írta:
2023.02.07. 01:16:44
Na azt adnam, ha Raphinha 107 golpasszt adna percenkent.:)
Jogos. :D Játékpercek osztva gólok számával. :D
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
ktm
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 449
Csatlakozott: 2012.05.18. 22:59:24

2023.02.07. 01:16:44

Na azt adnam, ha Raphinha 107 golpasszt adna percenkent.:)
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.02.07. 00:32:06

Ja, önbizalomhiány, de nagy mák, hogy ő még begubózva is tud mihez nyúlni, a passzjátéka-kiszolgálása csillagos ötös még így is. Hibázgat, de azért, mert mindig próbálkozik, akár egész extrém sávokkal is.

Érdekesség, a TM top20 jobbszélsője gólpont/perc átlaga az idei szezonban (Chiesa nincs itt mert alig játszott, az ott szereplő Buendía meg támadóközéppályás, meg kb minden más csak jobbszélső nem). Úgy a 3. a listán, hogy van még mit kiaknáznia magából, főleg lövések terén, és úgy, hogy közben ő egy jobb bekk is egyszerre, és nem elöl sétálgatva várja a lasztikat, és sprintben melózza végig a meccseket. Az új klubos játékosok közül Antony van a legközelebb hozzá, pedig ő sincs közel. Akik megelőzik/kb ott vannak vele egy szinten, azok évek óta ott játszó klasszisok/félklasszisok, meg a foci istene maga.
Szerencsére Dembélé is elég jó helyen van. :)

Gnabry 72,57
Messi 72,66
Raphinha 107,71
Salah 108,45
Mahrez 118,21
Dembélé 124,13
Rodrygo 130,2
Coman 133,25
Saká 141,60
Kulusevski 153,64
Correa 162,38
Antony 190,70
Mbeumo 230,71
Adeyemi 236,6
Bowen 261,22
Pulisic 266,0
Pino 526,0
Neto 0
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2023.02.06. 19:12:30

Cseri írta:
2023.02.06. 18:44:52
Sportlélektani tapasztalataim szerint az kellene neki, hogy egyszer jó 20-ról bevágjon egyet, aztán jönne a többi :)
Az már megtörtént https://www.youtube.com/watch?v=nFyNXzbqM_k





:mrgreen:


Amúgy a tegnapi meccsen az angol kommentátorok is az önbizalomhiányát elemezgették, szerintük is látványosan ebben szenved és emiatt képtelen élvezni a játékot

Tegnap is látszott hogy esett-kelt aztán mikor rájött hogy nem történt világvége nyomott egy gólpassz+gól kombót

Arról nem is beszélve hogy simán 15+ gólos lehetne már most is, ha az ordító nagy+normális helyzeteket beveri, nagyon kéne most hogy megtörjön a jég nála
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1784
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2023.02.06. 18:44:52

Sportlélektani tapasztalataim szerint az kellene neki, hogy egyszer jó 20-ról bevágjon egyet, aztán jönne a többi :)
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.02.06. 16:11:42

vinszentvega írta:
2023.02.06. 14:29:50
Számomra a Dembelé-Lewa-Raphina trio az alap, de helycsere nélkül, mert Raphi szegény, inkább a kapuban is állhatna mint a bal szélen.... Dembelének ha meg tényleg mindegy, akkor csináljunk belőle egy fix balszélsőt.
Dembelé gyakrabban játszott a jobboson, de nekem mindíg akkor tűnt élettel telibb és hatékonyabb a játéka, ha a baloson volt.
Szóval, ha 3 támadó, akkor Raphi-Lewa-Dembi (jobbról balra értelemszerűen :lol: ) nálam is.
Avatar
vinszentvega
Capitá del Barça
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2016.09.13. 10:17:08

2023.02.06. 14:29:50

Számomra a Dembelé-Lewa-Raphina trio az alap, de helycsere nélkül, mert Raphi szegény, inkább a kapuban is állhatna mint a bal szélen.... Dembelének ha meg tényleg mindegy, akkor csináljunk belőle egy fix balszélsőt.
It's the little differences. I mean, they got the same shit over there that we got here, but it's just...it's just, there it's a little different
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1012
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2023.02.05. 23:57:22

Fura volt látni, hogy amikor elcsúszott a beadás előtti pillanatban, akkor a kapu mögött néhány néző tapsolt, de nem gúnyosan, hanem biztatóan, ez teljesen más szurkolói mentalitás, mint a magyar.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.02.05. 23:10:46

Ahogy támadja a kaput közelről, néha igazi lesipuskás feelingje van amúgy. Ha Lewy kiesik, simán lehetne 9-esbe tenni, nagyon tudatosan mozog ott a leshatáron, nagyon tudatosan is indulgat be az üresbe, mint Ferrán anno.

Továbbra is óránkénti gólpontátlagot hoz november 1. óta.

És mindezt tényleg totál önbizalomhiánnyal, az elmúlt két meccset kivéve Xavi bizalma hiányában, ebben a kontextusban egészen hihetetlen, mennyire hasznos amellett, hogy így tényleg borzalmas nézni a megoldásai 60%-át 1-1 meccsen. De amíg mindig van 1-2-3 amiből gól lesz, addig szerintem ez rendben van, és már elég régóta jönnek is ezek stabilan, majdnem minden meccsen. Azért ost Dembélé kiesésével mindenképp meg lennénk kicsit lőve nélküle. Erénye Dembélével szeben, hogy amit legjobban tud (passzok, lőtt-ívelt lasztik), azt stabilabban hozza, vagy legalábbis kisebb ingásokkal, és hogy amit tud, az buszos csapat ellen kicsit tán jobban ül, mert olyankor Dembélé nem tud annyira érvényesülni a pazar 1v1-eivel.

"Raphinha has 8 goal contributions across all competitions in 2023 (4G, 4A), more than any other La Liga player. "
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bence0330 2023.02.06. 01:01:33-kor.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2023.02.05. 23:00:57

Erős Dembele vibe-ja van a srácnak. Teljesen egyszerű szituációkban bénázik, aztán közbe 2 meccs óta nyerőember.

Látszik rajta az önbizalomhiány, de legalább úgy néz ki elkezdett javulni.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.01.26. 09:27:25

Egyébként remélem nem voltam félreérthető, nem azt akartam kihozni a dologból, hogy hülye vagy amiért így gondolod, hogy jobb Dembélé. :D Közel vannak egymáshoz, valakinél ide, valakinél oda billen valamennyivel, nyilván jogos, ha szerinted jobb :D. Leginkább csak amiatt kezdtem el vitázni, mert az "összehasonlítani sem lehet őket" "sosem fogja megközelíteni sem" ügyet gondoltam kicsit soknak, mikor az én szemem szerint jobb kicsit a brazil átlagban, és számokban is hasonlók/ő a jobb kicst.

Amúgy ő Messi hiánya miatt kellett ide a legjobban (és akkor ugye Dembélé úgy volt, hogy nem is lesz, Raphinhát meg mindenki vitte volna, szóval lépni kellett), mert nyilván nem azon a szinten és sikerességi rátával, de abban a kreatív stílusban pár dolgot, bizonyos szintig pótol a hiányából. Pl Sevillás oldalváltásokat tudunk vele csinálni a 40 méteres keresztjeivel, löbbök, kényszerítők, stb.

A kövi meccsek elég random dolgok, lehet egyik csúcsformában, másik meg nem. Remélem Dembélé így tolja egy darabig, mint tegnap, és akkor nem is a brazil szidalma lesz, ha rendesen előzi :D
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.01.26. 09:23:25

Azert erdekes, mert igazabol mindkettejuket kedvelem, de egyikuket se olyan igazan nagyon. Nem igazan hiszem, h barmennyire elfogult lennek, barmilyen iranyba, barmelyikuknel. Voltak, talan vannak is ilyn jatekosok, de ok ketten szerintem nem, nincs igazan okom ra.

De megigerem, hogy a kovi meccseken nagyon figyelem majd mindkettejuket. Bar eddig is szerintem, de most egy ideig kiemelten. 🙂
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.01.26. 09:11:17

Nyilván én is a szemem alapján mondom, hogy Raphinha jobb, és a számokkal csak érvelek, és mint írtam, nem két hónap alatt jobb a statja, hanem ami amióta idekerült, kb fél éve.
Nem értünk egyet, a statok ha nem is írják le tökéletesen, amit látunk, de pl. egy adott játékos hasznosságára szinte tökéletesen rámutatnak. Egy támadónál pl. abszolúte, nekem a középpályásoknál van csak kisebb jelentősége. Ott is ki lehetne hozni, ki mennyire jó, csak olyan sok aprólékos adatot kéne megnézni előre és hátrafelé, hogy az nagyon nehéz, mert mindenkinek más ott a dologa, nyiván nehéz egy Casemirot egy KDB-vel összevetni. Mert ott eleve kérdés, mit ítélünk fontosabbnak, védekezést, vagy támadást.
Egy támadó sokkal egyszerűbb dolog. Ha valaki percarányosan több helyzetet alakít ki egy csapatban, abban kb minden benne van a hasznosság tekintetében. Ráadásul te látványosan szemet hunysz afelett, ami felett látszik, hogy más klubok nem: hogy Dembélé a meccsek 90%-án többet áldogál elöl, mint a 35 éves Messi, Raphinha meg közben olyan különbséggel veri labdaszerzésekben, blokkokban, tisztázásokban, ami alighanem kapott gólokban is mérhető (lenne), és közben kiteszi a szívét lelkét, ezzel feláldozva valamennyit a saját gólszerzés lehetőségekből, mert ő egy brutál csapatjátékos. Dembélének ez volt a második meccse idén, amikor kapart is. Valamelyik BL-meccs volt még ilyen, tán a BM ellen, nem biztos. Ha Raphinha is elöl álldogálna, akkor alighanem még nagyobb különbség lenne irányába a támadások statjaiban, mert csak arra kéne koncentrálni nem le-föl sprintelnie, aztén a végén még mindent tökéletesen meg is oldania.

Abból is látszik az elfogultság, hogy 2-3 meccsre korlátozod Raphinha jó játékát. Szerintem eleve hatalmas tévedés, mostanában egyre többször ad meccsenknt 2-3-4 olyan lasztit, amit Leo óta nem láttunk, vagy épp beáll és brazilosan átfejeli a döntő gólt a kapus felett háttal a kapunak, és sorolhatnám. Nem csíped, nem veszed észre, amit csinál. Dembélének hány olyan meccse volt, amire azt mondod, nagyon jó? Nekem még egy rémlik idénről, nem tudom hirtelen megmondani, melyik. Lehet, hogy az én memriám is szelektál, nem tagadom. De láthatod, hogy nem vagyok vak irányába, imádtam a tegnapi játékát, ki is fejeztem. Amikor a brazil össze-vissza osztogatta a gólpontokat, meccsenként akár többet is, és közben a saját tizenhatosan mentett meg minket góloktól, akkor ugyanezt fordítva nem láttam.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.01.26. 08:53:49

Jo, Bence, latod pont ezt mondtam neked. Ha ugy veszed a 2 honapot, hogy benne vana vb es a teli szunet is, akkor egyetertek.
Ha nem, akkor meg nem.

Dembele szintekkel jobb, altalanossagban, meg ha gyengelkedett is az elmult meccseken.
A brazilnak meg kb ket meccse volt, amire azt tudom mondani, hogy jobban teljesitett, mint a teljesen atlagos Dembele. Ehhez nincsnek adatok, ezek a szemelyes benyomasaim. Nyilvan szubjektiv, de akkora oriasi hezagot mutat, amibol egyszeruen nem lehet mas iranyba menni.
Mindig nezem azt is, hogy ki az ellenfel, mindig nezem azt is, hogy hogy megy amugy korulottuk a csapatnak.. mi a tet, milyen a lelkiallapotunk, milyen erossegu az adott vedelem, az adott szarny, es a vegtelensegig sorolhatjuk.. millio tenyezos, adatokkal teljesen leirhatatlan az, amit a sajat szemunkkel, minden informacionk birtokaban tapasztalunk.
A brazilnak lehet hatszor annyi golpontja is, mint Dembelenek, akkor sem biztos, hogy o a jobb. Persze ez nincs igy, de ha igy lenne, akkor sem alkalmasak a szamok a jatekosok leirasara.
En nem banom hogy ez szubjektiv megiteles, mert nagysagrendeket nem lehet tevedni senkinek (majdnem senkinek). A jatekosok objektiv leirasa es megitelese pedig szerintem egy nem letezo dolog. Nincs. Megkozelitoleg sincs.

Nem tudom 100%ban teljesen figyelmesen vegigolvasni most, amit irsz, meg nalami is haromszor hosszabbakat tolsz… :D de emlited pl Lewyt. Van huszonX golja, igen. Jo csatar? Igen? O a legjobb a keretben? Igen.
De a goljai ellenere egyre tavolabb vagyok attol, hogy azt mondjam, megerte ot megvenni. Egyaltalan nem kiugro a teljesitmenye, es nagyobb, fontosabb, nehezebb meccseken egyaltalan nem is uti meg a szintet (altalanossagban). Szoval megint csak ennyit er a szamadat. Azt jelzi, hogy voltak jo teljesitmenyek valahol valamikor, de azt nem, hogy a kritikus pillanatokban ez sorozatban elmaradt. Tegnap is kifejezetten gyenge volt. Sot, ebben a naptari evben eddig szinte vegig.

A lenyeg tovabbra sem valtozott. Aki szamokkal ervel, es szamokat nezeget, szerintem sulyosan felrevezetheti magat. Nyilvan egy jo alapot adnak neha, de semmi tobbet. Onmagukban nem allnak meg ervkent.
Ha az alapjan beszelgetunk, hogy ki mit latott a sajat szemevel a meccseken, az legalabb valami olyan, ahol ugy nem ertunk egyet, hogy el tudom fogadni az allitasok es ervelesek szubjektiv alapjat. Attol fuggetlenul, hogy maskent gondolom.
A statisztikak frlbukkanasakor az erveles alapjait kerdojelezem meg.

Egy osszegzes a brazilhoz: javulni latom, es valoban van 3-4 nagyon fontos megmozdulasa az elmult idoszakbol, amire emlekszem. De egyszeruen nem latom benne azt a pluszt, amitol o kezdo lehet. Nehez helyzetekben, jo vedokkel szemben, eros csapatok ellen nagyon ritkan latok tole meg kezdemenyezes, kiserlet szintjen is barmi jot. Meg se probal, nem is igazan hiszem egyelore, hogy tudna.
Nyilvan Xavi is ezt latja, azert kezd helyette Busi a nehezebb meccseken.
Ha ez valtozik majd, azt eloszor Xavi fogja meglatni. Es azutan mi is, en is, hidd el.

Bocsi az esetleges hibakert, tagolasert.. mobilrol voltam.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
fanbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2162
Csatlakozott: 2010.05.15. 09:11:15
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

2023.01.26. 08:36:39

Abban viszont megegyezhetünk, hogy Dembélé látványosabban játszik. Gyakran fut rá vadállatként a védőkre, s gyors ritmusváltásokkal küldi el őket. Ez azért nyilván erősíti a lelkesedést iránta. Raphinha-nak bátrabbnak kéne lennie.
més que un club
Avatar
ab1daL
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3471
Csatlakozott: 2008.05.08. 18:40:25
Tartózkodási hely: Siófok

2023.01.26. 08:11:48

Nem akarok részt venni a vitában, szerintem minden culénak az lenne a fontos, hogy mindkét (minden) játékost támogasson, az teszi a legjobbat a csapatnak. DE;

Raphinha has the same number of assists (7) as Dembélé despite playing 537 minutes less this season.
„Kritizálják a stílusunkat? Képzeljék el, mi lett volna, ha a legutóbbi öt idényben csak egy bajnokságot és egy Király-kupát nyerünk”

ter Stegen - Fort, Araujo, Cubarsí, Baldé - de Jong, Pedri, Gavi - Lamine Yamal, Guiu, Roque
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.01.26. 00:01:28

Az első mondatodra találták ki az xG-t, de erre az esetre ugye az xA-t, a várható asszisztot, mert az igazságosabb, mert tényleg elég random néha, miből lesz gólpassz és miből nem. Ebben is jobb a brazil amúgy.
Ahogy fanbarca is írta, amikor Dembélé ennyire jól játszik, az belekerül a statba is. A statisztika nem arról szól, hogy pár 15 éves random számokat ír be, remekül visszaadja az aznapi teljesítményt. És az általam linkelt statok többségénél az xG szóba sem került, a gól/gólpassz natúr adatok, mint a helyzethez/lövéshez vezető számok, ami pl. pont azért jó, mert nem disztingvál a játékstílusok között. Dembélé inkább 1v1-el alakít ki helyzeteket (nem állítva ezzel, hogy nem ad néha gyönyörű kulcspasszokat), Raphinha irányában meg messze a passzjáték dönti a mérleget. Tökmindegy, ki hogyan, a végeredményt nézik, hogy ki hozott össze több mozzanatot (kulcspassz, csel, szabálytalanság), ami lövést ill. helyzetet eredményezett. Raphinha fél éves időintevallumban minden szám alapján több helyzetet és lövést alakított ki, ergo hasznosabban focizik, még a támadásban is, hogy a védekezést ne is említsük. Ezzel nagyon nehéz vitatkozni, lehet, de a stat lesz mindig is a legobjektívebb tényező, a szurkoló szeme nagyon torzít. Dembélének ennyire jónak kéne lennie, mint ma, hogy Raphinha fölé nőjön - de ez kb 2-3 meccsre korlátozódik egy évben. És lehet ide-oda hajlítgatni dolgokat a körülményekkel, ma pl. Dembélének a posztján kifejezetten könnyű dolga volt, egy Getafe ellen tán momentuma sem lett volna. Ezzel nem az érdemeit akarom csökkenteni, láthatod, hogy áradoztam róla én is. És fél éves minta már kezd elég lenni ahhoz, hogy kiegynelítődjenek a körülmények, ezért kell minnél hosszabb időt nézni. Fél év sem elég igazából, de az alapján már lehet tanulságokat levonni.

A brazil továbbra is futószalagon szállítja a gólpontokat. Szerencsére Dembélé is egész jól termel, szóval nem mondom, hogy a brazil sokkal jobb, de ha kb azonosak, vagy enyhén jobbak a támadóstatjai, és 4-5-6-10-szeresek szó szerint a védekezők, akkor nálam egyértelmű, ki a jobb, még ha nem is sokkal. De arról meg pláne nem lehet szó, hogy "össze sem lehet hasonlítani..." és társai, mert nekem ez nagyon lenézőnek tűnt. És nekem ez szemre is így tűnik, hogy ő a jobb, hasznosabb általánosságban. Hogy ma 6-7 percet balbekként aztén még 10 percet egy fáradt csapattal játszva bénázott, kb senkit nem érdekel, mert hosszabb távon lehet csak megítélni egy játékost (pl. állandóan olvasom a "köténykirály" szót TC-re, minha az, hogy 1-2szer befűzték, elvenné a top1-2 kapus mivoltát...) Mint ahogy Dembélé is sziporkázhat most, ha aztán megint 5 meccsen homály lesz. A statisztika soha nem fog hazudni, akkor sem, ha valaki nem fogadja el. Az kerül bele, ami a meccseken történik. 1-1 hiba belecsúszhat, egy-két dolgot nem vehet figyelembe néha, de hosszútávon mindig ki fog egyenlítődni. Az, hogy mit látsz, totálisan szubjektív, te jobban szeretsz valamit (pl. a kígyózást), és erre is áll rá a szemed, én meg százszor jobban szeretem azokat a nagyon kreatív passzokat, 40-50 méteres kereszteket lábra/fejre, amiket Messi óta nem láttunk, és pont ezért akartam itt tudni a brazilt, mert rohadtul kellett egy ilyen profil. A statban mindkettő meg fog jelenni, és kicsivel a brazil felé billen a mérleg. Aki ismétlem, fél éve van itt, meg van kicsit szeppenve, kevésbé is bíznak benne, és így is elérte Dembélé szintjét, aki 5. éve van itt.

A stat viszont mindig objektív érv lesz ,és leginkább akkor nem szimpi, ha nem a saját véleményünket támasztja alá. Én is jártam már így, akkor jobban kezdtem figyelni, amit nem láttam, és rájöttem, hogy hümm, ezt annyira tényleg nem figyeltem, mert másra fókuszáltam. :) Mint ahogy azt is kegyetlenül megmutatja a stat, hogy Pedri 0 darab gólpasszal rendelkezik, de azt is, hogy Lewy huszonx góllal, az sem valami tévedés, hanem ennyi gólt lőtt és kész. Raphinha kegyetlen labdáit sem CGI-al rajzolják be utólag, meg a sok gólpasszát, hanem egyszerűen megtörtént események.

Ha Dembélé meccsről meccsre ilyen játékot, vagy legalább hasonlót hoz, statokban is meg fogja előzni Raphinhát, meg az én szememben is. Ha meg nem, és továbbra is a brazi lesz a hasznosabb, akkor marad mögötte a statokban és a szememben is.

Ja, és nem egy hónap alatt jobb, 2 hónapja SOKKAL jobb, de amióta idejött, augusztus óta is jobbak a statjai, mint a franciának, ha hajszállal is. Ha ez Dembélé hullámvölgye, hajrá, előzze meg a kövi félévben.

A többi kérő ajánlatához képest enyhe diszkontáron kaptuk. Most is könyörög érte a két klub. Dembélét meg nyáron sem akarta senki, meg most sem, mert a legtöbb top klubban kiröhögnék, ha azt a mezőnymunkát tenné le egy átlagos meccsen, amit itt megenged magának 1-1 vért ivott ihletett produkción kívül. Ezt Messinek engedik meg, meg kb egy Salah-nak. Vagy mindenhol vakok, vagy látják a fő problémákat a franciával, és közben a brazil elég magas szintjét is (nem klasszis).

Tehát a fő problémám, hogy az egyik oldali érv az, hogy "de én nem csak nézek, hanem látok is, és akárki akármit mond, szerintem x sokkal jobb mint y", a másik oldali meg az, hogy "szerintemy egy kicsit jobb, mint x, és ezt minden adat alátámasztja". Mindkét vélemény szubjektív és tévedhet, de ami mellett a számok is állnak, az azért a szubjektív véleményt elég alaposan alá tudja támasztani. Kb mint mikor azt mondják, hogy Federer a valaha volt legnagyobb teniszező, és a többiek a nyomába sem érhetnek, mikor már ketten is megelőzték elég szépen.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
fanbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2162
Csatlakozott: 2010.05.15. 09:11:15
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

2023.01.25. 23:25:59

Azért a stat is mutatja, hogy Dembélé milyen jó volt ma. 3 nagy helyzetet alakított ki, ebből 2 volt kb. gólpassz szintű passz. Ott van az a statban is, de persze látni kell.
més que un club
Válasz küldése