Raphinha

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.

Szerinted:

A szavazás 2022.09.12. 12:50:24-kor befejeződött.

- jó vétel volt, fontos lesz a csapat számára
25
81%
- más játékosra költöttem volna az összeget
5
16%
- teljesen fölösleges átigazolás
1
3%
 
Szavazatok száma: 31
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7166
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.04.17. 00:54:37

Október novemberben sehol sem volt....? Akkor jött bele, sőt, jobb volt, mint az elmúlt 2 hónapban.

Október 29, Valencia: bejött csereként 33 percre, gyönyörű, kifejezetten rá jellemző átadásából Lewy eldöntötte a meccset a 93. percben (https://www.youtube.com/shorts/JxqCs5vYpA0)
November 1: Plzen 2 assziszt, kifejezetten nagyok. Oké, gyengébb ellenfél, de akkor is
November 5: Almeria ellen semmi
November 8: Osasuna: Bejött 12 percre, és azzal a halállaza brazilos fejessel átemelte a kapust, eldöntve vele a meccset emberhátrányban az utolsó percekben (https://www.youtube.com/watch?v=oJGPuIUF95E)

Ezek objektív tények, nem kitalálom őket.
Már itt eldöntött 4-ből 2 meccset, és tevékeny volt a harmadikon. Ha erre nem tudjuk azt mondani, hogy húzza a csapatot, mikor egygólos meccseken pár percnyi játékokkal ő hozza a gólpontokat, úgy, hogy még csak nem is bíznak benne, akkor fogalmam sincs, mi lehet a húzóember fogalma. És tette mindezt szemet gyönyörködtető megoldásokkal.

A február-március sem stimmel.

Január: itt is sokszor csere volt, kevesett játszott, és még így is tevékenyen közrejátszott, vagy eldöntött 1-2 meccset. A két kicsit a kupában, egyiket hosszabbítás után döntötte el, a másikban csak kivette a részét az alázásból. Lehet röhögni, de ttól még nagyon szenvedtünk azon a 4-3-as meccsen, és ő megint előlépett, akkor már sokadszor. Szuperkupán nem nagyon kapott perceket sem. Közben a bajnokságban kevés meccs volt ugye, de mikor elkezdett játszani végre, akkor a Getafe ellen 1-0-nál az ő tökéletes átadását váltotta gólra Pedri. Januárban nagyon keveset játszott, de akkor is eldöntött már meccseket, és egyre jobban is nézett már ki. Februárban már valóban többször volt ő a nyerő ember, de pusztán csak azért, mert nem ült a padon, csodaszámba ment, hogy addig még a padról is döntöttegette el őket.

Nyugodtan lehet mondani, hogy október legvégétől a legjobb támadónk statisztikailag is, és a legtöbb meccset is ő döntötte el. A VB időszak kiesésével is ez 3.5 hónap. A szintjéről lehet vitázni, az más kérdés, de a tények tények maradnak, már október végétől az ő hathatós közreműködésével és gólpontjaival húztuk be az 1-0-ákat.

És ezzel most nem istenítettem, hanem csak végigvezettem azt az időszakot, ami valahogy elfelejtődött, csak a tényeket írtam le. Ha valaki nem emlékszik rá, írja be a google-be, hogy FC Barcelona, és menjen végig ezen meccsek 3 perces összefoglalóin.

Andris, nekem rémlik, hogy mondtad, mikor nagyon szidtad, hogy mostantól nagyon figyeled. Azért emlékszel csak erre a két hónapra szerintem, mert onnantól tényleg figyelted is, előtte meg nem. :) Legalábbis ezt tippelném, mert előtte percarányosan még jobb volt, mint az általad említett időintervallumban.

A hullagyenge mezőnyjátékával meg már megen MOM lett, és amúgy nagy meccseken is volt az, vagy aközeli (MU odavágó gól+gólpassz, RM 2-1-ben épp lemaradt, de szerintem az volt az idei legjobb meccse, igazi vezérként nyomta, de a MU ellen is). Szóval még az sem igaz, hogy a fontos meccseken nem volt ott, no nem mintha csupa 1-0-ás bajnoki nem lenne fontos amúgy.
Ez pl. olyasmi, amire lehet építeni, még több önbizalommal még inkább vezérré léphet elő a pályán, ami nagyon kéne. Szerintem ehhez már csak egy kis szerencse és javulás kellene a bombáinál, ha az elkezd jönni, léphet még egy szintet.

Plusz az elmúlt meccsekre már olyan nyomást is érezhet, hogy tényleg ő az egyetlen játékos, aki legalább elméleti szinten képes gólt lőni. Lewy esélytelen, Pedri és Dembélé nincsenek, és rá hárul a góllövés és még a helyzetkreálás feladata is. Ezt most megint nem bírja el szerintem.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2865
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2023.04.17. 00:39:04

TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.04.17. 00:22:45

Bence és vinszentvega, Raphi februárban és márciusban hozott kb 5-7 meccset, amiken valóban ő hozta a pontokat a gólpontjaival (meg persze a védelem). Pontosan ennyi történt, Október-Novemberben sehol se volt, aztán két hónap szünet volt (és a brazil válogatottban egy jó levegővétele se volt), aztán még eltelt 1-1,5 hónap, mire Dembi sérülése miatt csapatba kerülhetett végre. Február közepéig szerintem nem is nagyon kezdhetett, nem hogy jó lett volna. És mikor játszott, akkor se volt jó.

3 meccs volt zsinórban, ahol besültek, most. Előtte meg játszottunk 40 meccset, amiből 25ön szintén besültek, és az idei legfontosabb ~5 meccsünk mindegyike is pont ezek közé esett.

Szóval nagyon ne bántsuk a brazilt, mert sok pontot köszönhetünk neki a bajnokságban. De azért kezeljük a helyén a teljesítményét.. neki és a lengyelnek is. Amikor rendszeresen elbotlanak a labdában és/vagy a saját lábukban, és egyetlen darab közepes védő is gond nélkül zavarba hozza/szereli/kiszorítja őket, az már nem Xavi, nem a játékrendszer, és nem az "asziszt ellen" beoltott középpályánk (ez utóbbi szerintem nincs így, de sokan mondják) hibája.

Egyébként remélem, hogy a Camp Nouban azért egyel jobb a hangulat, mint itt a fórumon, mert ha ilyen arányban kapja bárki a savat, mint ahogy itt köpjük, na abban a környezetben szerintem senki, a világ legnagyobb profijai se tudnának jól dolgozni. Hát még nyuggerek, ifisták, meg önbizalomhiányos tehetségek.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2865
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2023.04.16. 23:59:12

bence0330 írta:
2023.04.16. 20:46:54

Novemberig Lewy hozta a meccseinket, azóta főleg ő, most meg sajna volt 3 meccs zsinórban, ahol mindketten besültek.
november húzza a csapatot, persze. január végéig az alapkezdőbe se sikerült bekerülni, és akkor is csak a dembouz sérülés miatt. pár meccsen kijöttek rá a ziccerek, miközben mezőnyben most már konstans hullagyenge teljesítményt nyújt, de ja húzza a csapatot, csak a rossz irányba.

ő egyelőre nagyobb flopnak néz mi mint lewa.
TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2023.04.16. 21:34:45

A pszichológus is mondhatta neki, hogy ne fojtsa el az érzelmeit, legyen asszertív, sokkal jobb, ha a kispad tetejét ütögeti, mint az ellenfelet.
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 745
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2023.04.16. 21:17:47

Raphina mutat még valami csatárszerűt, senki más. És ki tudja hány gólt lőne akkor, ha a társai jobban játszanának.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7166
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.04.16. 20:46:54

Szerintem mielőtt bárkit szerződtetnénk, elsőnek haitiból hozzunk valakit, aki leszedi az átkot róla (meg a többi támadónkról is). Azért ha meg is van még szeppenve, és feleolyan jól sem lő, mint korábban, még így is döbbenetes, hogy az egész szezont teintve azért korrekt mennyiségű jól eleresztett lövésből mindig vagy kapufa, vagy épp mellé, vagy egy élete formájában lévő kapus valahogy kitornássza a léc alól. Egészen döbbenetes pech is van itt már ebben. 5-6 gólnál simán járhatna szerintem átlövésből idén is, de valahogy épp egy hajszálon múlik mindig. Mostanában meg társ híján a gólpasszok sem jönnek, pedig 1-2 helyzetet mindig teremt azért, csak Lewy, vagy épp valaki más nem lövik be.

Novemberig Lewy hozta a meccseinket, azóta főleg ő, most meg sajna volt 3 meccs zsinórban, ahol mindketten besültek. Mivel más támadónk nincs ez az eredményn meg is látszik.

Amúgy meg szerintem magára haragudott elsősorban, és másodsorban szólt annak a csalódottságnak, hogy még mindig csak egy nyamvadt szeptemberi meccse volt, amikor nem cserélték le. Nem szimpatikus sajna, de legalább látszik, hogy abból ered, hogy mennyire akar. Inkább ez, mint mélán menni a vágóhídra.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1857
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2023.04.16. 20:29:17

szerintem magara haragudott Raphi a lecserelesekor, nem az edzore
Avatar
vinszentvega
Capitá del Barça
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2016.09.13. 10:17:08

2023.04.16. 20:17:04

visca el barca írta:
2023.04.16. 19:33:57
ha nyaron mindenképpen el kell adni vkit (és messi nem jön), menjen fati meg torres. A brazil maradhat dembele cserejenek, ő a 2 spanyollal ellentétben legalább akar, meg védekezeik ha kell. Mondjuk focizni ő sem nagyon tud.
Akarod mondani, Dembelé maradhat Raphina cseréke ugye?!
A Vb óta hatalmasat megy a brazil. A csapat húzóembere… Ja… és egy apróság!! Nem volt sérült egész szezonban… Lehet itt szédíteni minket Dembelé XG pontjaival stb, de a brazil küzdése és mentalitása( olyan amit Araujo fellépései) messzebbre mutat mint a francia egy két fellépése(nem véletlen írtam az egy kettőt) mert ha továbbra is ilyen sérülékeny a ‘szúnyog’ akkor arra nem lehet megalapozni semmit!
It's the little differences. I mean, they got the same shit over there that we got here, but it's just...it's just, there it's a little different
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2023.04.16. 20:02:27

Messias2 írta:
2023.04.16. 18:22:48
továbbra is várjuk, hogy megérkezzen a csapathoz.
Szerintem abszolút megérkezett, a jelenlegi csapatban a jobbak között van, ráadásul szimpatikus, viselkedésre, habitusra, kinézetre is. Vannak tőle jobb csatárok a nagyvilágban? Persze hogy vannak. És a Barcában? Ezt már nem hinném.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2023.04.16. 19:33:57

ha nyaron mindenképpen el kell adni vkit (és messi nem jön), menjen fati meg torres. A brazil maradhat dembele cserejenek, ő a 2 spanyollal ellentétben legalább akar, meg védekezeik ha kell. Mondjuk focizni ő sem nagyon tud.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.04.16. 18:27:17

Messias2 írta:
2023.04.16. 18:22:48
továbbra is várjuk, hogy megérkezzen a csapathoz.
Én speciel nem várom (hiába szeretném), szerintem ő kb ennyi. Mármint nem a mai, hanem amit láttunk nagy átlagban tőle idén.
Egy harmonikusabb, erősebb gépezetben nyilván ő is jobb teljesítményt tud hozni, hiszen mindenki személyes performansza függ a többiektől, ez egy csapatjáték.
De alapvetően volt február-márciusban egy jobb időszaka, és azt gondolom, ez a max, amire ő képes. Nem fiatal, és nem tudok róla, hogy igazán magas szinten valaha is alkotott volna maradandót. Valami angol középcsapatból hoztuk, nem? Brazil válogatottban se csinált semmi kimagaslót.

Maximum csereemberként tekintek rá, ami a jövő Barcelonáját illeti. És szinte lehetetlennek gondolom, hogy valami olyan földindulást produkáljon, ami ezen változtat. De azért kitartóan figyelem.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2865
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2023.04.16. 18:22:48

továbbra is várjuk, hogy megérkezzen a csapathoz.
TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
bencoo32
Jugador del Barça
Hozzászólások: 111
Csatlakozott: 2022.08.21. 16:28:08

2023.04.16. 18:21:54

Andris írta:
2023.04.16. 18:11:22
Mielott nekiesnenk, szerintem nem sertodottseg, csak a csalodottsag, hogy nem ment neki, se a csapatnak.

Ettol fuggetlenul nem szimpi, es viselkedhetne felnott ember modjara, de barcsak ez lenne a legnagyobb gondunk 1-1 meccsen.
Attól még nem kell minden egyes lecserélésénél csapkodnia. Semmi hatása nincs a játékra. Az akarással nincs gond, csak ehhez teljesítmény nem társul. Az a “szabadrúgás” meg a hab volt a tortán. Nyáron pénzzé kell tenni.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.04.16. 18:11:22

Mielott nekiesnenk, szerintem nem sertodottseg, csak a csalodottsag, hogy nem ment neki, se a csapatnak.

Ettol fuggetlenul nem szimpi, es viselkedhetne felnott ember modjara, de barcsak ez lenne a legnagyobb gondunk 1-1 meccsen.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7404
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.04.11. 22:10:42

Subinho írta:
2023.04.11. 14:14:27

"legerősebb támadó és mennyi meccsen MOM" 2023-ban szerintem is abszolút. De ez nem azt jelenti, hogy mekkora világklasszis, hanem, hogy a jelenlegi támadók közül, azaz Fati, Torres, Lewa, ő a legjobb a csapatban!
Ez sajnos így van, amellett, hogy elismerem valóban voltak olyan meccsei, amikor kimagasló volt.
Subinho írta:
2023.04.11. 14:14:27
"És ott van Dembélé. Sokkal többször volt lecserélve, pedig, ha a nagy átlagot nézzük jobb volt, mint Raphinha" Dembelé hónapok óta nem bevethető.... összehasonlítani azzal, aki nincs pályán, nem igazán lehetséges. Ha csak a statisztikát nézzük, 2023-ban Dembeklé a leggyengébb támadónk... :D
Itt nem igazán érted a lényeget. Arról volt szó, hogy mennyiszer van lecserélve és milyen rosszat tesz a lelkének vagy Xavi miért csinál ilyet. Erre írtam Dembélét, akivel posztot és teljesítményt tekintve a llegközelebb állnak egymáshoz, hogy ő pl. többször volt lecserélve, nem indokolt Raphinha ellen ezt felhozni.
Subinho írta:
2023.04.11. 14:14:27
"általánosságban a teljesítménye nem predesztinálja arra, hogy stabil 90 perces játékos legyen, főleg hogy vannak még ketten is a posztján." Hát, tegnap lehet, hogy nem, de heteken/hónapokon keresztül igen! És kik vannak a padon a posztján? Egyedül Torres jelenleg...
Általánosságban, ergo nem jelenleg, hanem en bloc mióta itt van.
Subinho írta:
2023.04.11. 14:14:27
"Lewat pedig szerintem nem kellene annyit ekézni, 36 meccsen 34 kanadai ponttal (27/7) és voltak köztük bőven nagyon fontos gólok." Nézzük meg, mikor, kik ellen? Amikor kellene, nem húzza a szekeret, pedig ő egy klasszis, ez lenne a szerepe, hogy a csapat élére áll, ehelyett hónapok óta eltűnik a mezőnyben.
Inter ellen ő góljai tartottak minket életben a továbbjutás szempontjából, a United ellen ő szerzett vezetést amit aztán leadtunk. A bajnokságban is sok meccset döntött el. De Raphinhával kapcsolatban ez most nem releváns. És ő is január-február óta esett vissza, addig nem panaszkodhattunk rá és azért ne felejtsük el , hogy az ő játéka is szorosan összefügg a hiányzókkal, mások leromlásával. Ő egy olyan játékos akit ki kell szolgálni, a Bayernben is így volt, Lajos sem úgy fosta a góljait, hogy kidolgozta a helyzeteit.

Summa-summarum én nem ekézem Raphinhát, egyszerűen hiányoznak belőle azok a dolgok, amikkel egy igazán veszélyes szélső lenne, pedig erre nagy szükség lenne. Elenyésző százalékban nyer 1 vs 1-et (2 vs 1-ről nem is beszélek), nem támadja a kaput és az a képessége ami az egyik, ha nem a legnagyobb erőssége volt, a távoli lövélesek, nem nagyon látunk belőlük valamit.
Talán a Real ellen volt az egyetlen még az előszezonban.

De még egyszer mondom semmilyen személyes gondom nincs vele, egyszerűen hiányoznak ezek számomra.

Amúgy én megnézném egy amolyan "irányító" szerepkörben a csatár mögött. Az látszik, hogy van esze a játékhoz, jól lát a pályán és kiváló passzai vannak. Talán lövéshez is többször jutna.
Szerintem nem lenne ördögtől való dolog ezt meghúzni. Mostmár úgyis lehet kísérletezgetni.
Forca Barca!!!!
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4183
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2023.04.11. 14:14:27

Chino írta:
2023.04.11. 13:47:12
Tudom, hogy eléggé elfogult vagy vele kapcsolatban, de az hogy legerősebb támadó és mennyi meccsen MOM, az nagyon-nagy túlzás. És ott van Dembélé. Sokkal többször volt lecserélve, pedig, ha a nagy átlagot nézzük jobb volt, mint Raphinha, sokkal veszélyesebbek voltunk vele. És azért ő is visszajár idén, ha nem is annyira mint a brazil. Azzal, hogy olyan playmaker lenne én nem igazán értek egyet, azzal meg pláne nem, hogy folyamatosan hozta volna helyzetbe a társakát. A támadójáték nála is gyakorlatilag abban merült ki, hogy ívelgette be a labdákat.
Fati sem játszott jól, de legalább igyekezett támadni a kaput, helyzetbe kerülni és jutott is.
A Lewa-Raphinha cseréről pedig annyit, hogy a padon ott ül folyamatosan legalább 1-2 játékos, míg a lengyelnek nincs alternatívája.
Tegnap pedig kb. a top 3 volt ami a leggyengébb játékosokat illeti.
Szerintem az, hogy ne kapna elég lehetőséget, elég játékpercet a legfalsabb megállapítás. Főleg, hogy nagy általánosságban a teljesítménye nem predesztinálja arra, hogy stabil 90 perces játékos legyen, főleg hogy vannak még ketten is a posztján. Lewat pedig szerintem nem kellene annyit ekézni, 36 meccsen 34 kanadai ponttal (27/7) és voltak köztük bőven nagyon fontos gólok.
"legerősebb támadó és mennyi meccsen MOM" 2023-ban szerintem is abszolút. De ez nem azt jelenti, hogy mekkora világklasszis, hanem, hogy a jelenlegi támadók közül, azaz Fati, Torres, Lewa, ő a legjobb a csapatban!

"És ott van Dembélé. Sokkal többször volt lecserélve, pedig, ha a nagy átlagot nézzük jobb volt, mint Raphinha" Dembelé hónapok óta nem bevethető.... összehasonlítani azzal, aki nincs pályán, nem igazán lehetséges. Ha csak a statisztikát nézzük, 2023-ban Dembeklé a leggyengébb támadónk... :D

"általánosságban a teljesítménye nem predesztinálja arra, hogy stabil 90 perces játékos legyen, főleg hogy vannak még ketten is a posztján." Hát, tegnap lehet, hogy nem, de heteken/hónapokon keresztül igen! És kik vannak a padon a posztján? Egyedül Torres jelenleg...

"Lewat pedig szerintem nem kellene annyit ekézni, 36 meccsen 34 kanadai ponttal (27/7) és voltak köztük bőven nagyon fontos gólok." Nézzük meg, mikor, kik ellen? Amikor kellene, nem húzza a szekeret, pedig ő egy klasszis, ez lenne a szerepe, hogy a csapat élére áll, ehelyett hónapok óta eltűnik a mezőnyben.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7166
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.04.11. 14:01:35

Guille írta:
2023.04.11. 13:59:58
Xavi helyében sem lennék amúgy, bárkit játszat, mindig a másnak kéne játszania, és akkor minden r*hadt jó lenne. :)
Na igen, ez mondjuk teljesen jogos. :D Mindig biztos az lett volna a jó, aki épp nem játszott. :D
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2023.04.11. 13:59:58

Én amúgy azt is el tudom képzelni, hogy nem bírja végig a meccseket, meg aztán kb. most ő az egyetlen fix kezdő szélső pozícióban, értelme sem lenne széthajtani őt, ha neki legalább van cseréje. Meg azért Ferran se annyira gyengébb nála, hogy nagy visszaesés lenne, mikor bejön a helyére.
Nem tudom amúgy, ez mennyire lélektani dolog, hogy lecserélnek. Feltételezem, azért ezeket megbeszélik szakmailag is ilyen szinteken, nem csak megtörténik.

De egyetértve Chinoval is, emellett sajnos tényleg úgy emelkedik ki elöl, hogy a többiek ennyire gyengék. Szóval 3 embert kell játszatni úgy, hogy lényegében mindegyik alapvetően gyenge teljesítményt nyújt. Közülük valóban Raphi a legjobb idén, ő is játszik a legtöbbet.


Xavi helyében sem lennék amúgy, bárkit játszat, mindig a másnak kéne játszania, és akkor minden r*hadt jó lenne. :)
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7166
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.04.11. 13:52:50

"hogy legerősebb támadó és mennyi meccsen MOM"

Nem ezt írtam. Azt írtam, hogy 2023-ban a legerősebb támadónk, ezt még a kritikusai sem nagyon cáfolják, statisztikailag és szemre is stimmel Lewy hanyatlásával, max azt lehet mondani, hogy ez inkább a többiek gyengesége, mint az ő erőssége. De ettől még 2023-ban ő döntötte el a támadók közül a legtöbb meccset, ő játszott leghatékonyabban, leghasznosabban. És nem írtam, hogy rengeteg meccsen MOM, hanem azt írtam, hogy "amelyik meccsen MOM", még ott is le van cserélve. Ez logikailag lehet 1 vagy 2 is. Ez nem elfogultság, tény, hogy amelyik meccsen MOM volt, ott is le volt cserélve.
Azt sem írtam, hogy nem kap elég lehetőséget, Dembélé kiesésével persze, hogy kap, de ettől még borzasztó lehet minden egyes meccsen idő előtt lemenni a pályáról, még akkor is, ha épp a legjobb voltál, és pláne úgy, hogy a szíved-lelked kiteszed minden meccs minden percében.
A tegnapi top3 leggyengébb játékos meg semmiképp sem stimmel, több kvázi gólpasszt adott megint, ő az egyetlen, aki stabilan, mennyiségben képes helyzeteket kialakítani Pedri kiesésével. Jó szögletei voltak, Lewy fejét is többször megtalálta mozgó labdából, voltak jó kiugratásai megint (meg rosszak is), ésatöbbi. 1 mm-en múlt hogy nem lett gólpassza, meg Lewy borzasztó megoldásain. Lewy, Koundé, SR, Busi, Fati bőven gyengébbek voltak, mint ő, és ez a minimum létszám. Nem volt top meccse, de olyan szörnyű sem, csak akkor, ha egyedül azt figyeled, mit csinált 1v1-ben, mikor ez nem is az ő profilja.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bence0330 2023.04.11. 14:00:26-kor.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7404
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.04.11. 13:47:12

bence0330 írta:
2023.04.11. 13:11:36
Ja, nem egy lecserélés, nem pont a tegnapi vagy x dátumos a gázos nálam, mindet meg lehet magyarázni egyénileg, hanem azért az, ha valaki a legerősebb támadóként MINDEN meccsen le van cserélve, még a MOM alkalmakkor is, az szerintem már kicsit demoralizáló lehet hosszútávon. Főleg, hogy tényleg ő az, aki alighanem a legjobb fizikai állapotban van az egész csapatban, teljesen tökéletes korban, Dembélé-Fati féle sérüléses félelmek nélkül.
Amúgy persze, támadót cserélni logikus, főleg 0-0-nál, vagy épp egy nagyobb előnynél, ezzel nincs baj, csak ilyen mennyiségben fura, nekem.
Tudom, hogy eléggé elfogult vagy vele kapcsolatban, de az hogy legerősebb támadó és mennyi meccsen MOM, az nagyon-nagy túlzás. És ott van Dembélé. Sokkal többször volt lecserélve, pedig, ha a nagy átlagot nézzük jobb volt, mint Raphinha, sokkal veszélyesebbek voltunk vele. És azért ő is visszajár idén, ha nem is annyira mint a brazil. Azzal, hogy olyan playmaker lenne én nem igazán értek egyet, azzal meg pláne nem, hogy folyamatosan hozta volna helyzetbe a társakát. A támadójáték nála is gyakorlatilag abban merült ki, hogy ívelgette be a labdákat.
Fati sem játszott jól, de legalább igyekezett támadni a kaput, helyzetbe kerülni és jutott is.
A Lewa-Raphinha cseréről pedig annyit, hogy a padon ott ül folyamatosan legalább 1-2 játékos, míg a lengyelnek nincs alternatívája.
Tegnap pedig kb. a top 3 volt ami a leggyengébb játékosokat illeti.
Szerintem az, hogy ne kapna elég lehetőséget, elég játékpercet a legfalsabb megállapítás. Főleg, hogy nagy általánosságban a teljesítménye nem predesztinálja arra, hogy stabil 90 perces játékos legyen, főleg hogy vannak még ketten is a posztján. Lewat pedig szerintem nem kellene annyit ekézni, 36 meccsen 34 kanadai ponttal (27/7) és voltak köztük bőven nagyon fontos gólok.
Forca Barca!!!!
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4183
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2023.04.11. 13:26:23

Abszolút egyetértek. Lehet szidni a brazilt, de jelenleg ő a legjobb támadónk, erős is, oda-vissza végig robotolja a meccset, helyzetekbe is kerül. Ennek ellenére lecseréli Xavi, úgy hogy Torres vagy Fati nulla teljesítményt nyújt, ahogy Lewa is hónapok óta NULLA, mégis minden meccset végig játszik... Rafinha nem egy Neymar féle klasszis, de ha a jelenlegi csapatból neki megy a legjobban, akkor rá kellene építeni, nem pedig lehozni 60-70 perc után, úgy hogy még csak nem is fáradt.....
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7166
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.04.11. 13:11:36

Guille írta:
2023.04.11. 13:02:14
Ez ok, de szerencsétlen Xavi ki a francot cseréljen le még? Fatit is lehozta, akkor az ő önbizalmát aztán végképp rombolja, hiszen kevesebbet játszik. De mivel a támadórészleg a leggyengébb, és oda tudunk érdemben cserélni, elég logikus, hogy nem hátul cserélget, ha a teljesítmények nem indokolják. Azért így is ő játszik a legtöbbet a 3 elérhető szélső közül.
Esetleg 2 csatárral lehetett volna még játszani, de biztos volt oka, hogy nem akart, vagy bízott benne, hogy begyötrünk 1 gólt, esetleg félt, hogy kapunk egyet, ha nagyon kinyílunk, nem tudom.

A Lewys résszel amúgy egyetértek, nála megy a Messi-féle érinthetetlenség, csak Messinél azért indokoltabb volt ez bőven.
Ja, nem egy lecserélés, nem pont a tegnapi vagy x dátumos a gázos nálam, mindet meg lehet magyarázni egyénileg, hanem azért az, ha valaki a legerősebb támadóként MINDEN meccsen le van cserélve, még a MOM alkalmakkor is, az szerintem már kicsit demoralizáló lehet hosszútávon. Főleg, hogy tényleg ő az, aki alighanem a legjobb fizikai állapotban van az egész csapatban, teljesen tökéletes korban, Dembélé-Fati féle sérüléses félelmek nélkül.
Amúgy persze, támadót cserélni logikus, főleg 0-0-nál, vagy épp egy nagyobb előnynél, ezzel nincs baj, csak ilyen mennyiségben fura, nekem.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2023.04.11. 13:02:14

bence0330 írta:
2023.04.11. 11:58:22
És Xavi azért mindent megtesz, hogy az önbizalmát rombolja, és éreztesse vele, hogy nem bízik benne, 2023-ban kérdés nélkül a legjobb támadónk és 0, azaz 0 meccset játszott végig tökéletes korban és fizikai kondícióban, ráadásul úgy, hogy Pedri iesésével ő maradt ez egyetlen kreálni tudó játékosunk, Lewy meg közben 34 évesen végigbotladozza a meccseit, és 1, azaz 1 meccsen lett lecserélve. Borzasztó érzés lehet, rezignáltan csóválta is a fejét, mikor lejött, hogy "már megint..." Mert azért akármennyi a hibája, tényleg nincs nála jobb támadónk már sok hónapja, akkor is, ha ez inkább a többiekre (is) kritika.
Ez ok, de szerencsétlen Xavi ki a francot cseréljen le még? Fatit is lehozta, akkor az ő önbizalmát aztán végképp rombolja, hiszen kevesebbet játszik. De mivel a támadórészleg a leggyengébb, és oda tudunk érdemben cserélni, elég logikus, hogy nem hátul cserélget, ha a teljesítmények nem indokolják. Azért így is ő játszik a legtöbbet a 3 elérhető szélső közül.
Esetleg 2 csatárral lehetett volna még játszani, de biztos volt oka, hogy nem akart, vagy bízott benne, hogy begyötrünk 1 gólt, esetleg félt, hogy kapunk egyet, ha nagyon kinyílunk, nem tudom.

A Lewys résszel amúgy egyetértek, nála megy a Messi-féle érinthetetlenség, csak Messinél azért indokoltabb volt ez bőven.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7166
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.04.11. 11:58:22

Ja, két meccse teljes nulla lett az 1v1-e, van ilyen. 3 meccsel ezelőtt meg szétszivatott még 1v1-ben is egy komplett Reál védelmet egy amúgy is top teljesítmény mellett. Fogalmam sincs, mitől függ, nap, ellenfél, önbizalom. De ettől függetlenül tegnap ő a hibaszázaléka ellenére is megint lövetett volna gólt másokkal, hol 1 mm-en múlt, hol rossz átvételeken, bár nem nagy dicséret, de még simán a legveszélyesebb támadónk volt, mint ahogy egész 2023-ban.
Amúgy meg hónapokig ő döntötte el a meccsink felét kb, ezt nem kéne két sz@r meccs után sem elfelejteni.
Ebben az egészben továbbra is az a zavar, hogy csak és kizárólag az van vele kapcsolatban megemlítve, ha épp az adott meccsen gyengén 1v1-ezett, mintha ebből állt volna a játéka, (főleg, hogy ő abszolút egy kreatív playmaker stílus, és ebben áll a játéka jelentősége), mikor tengap is végig hajtott, hibákkal, de közben jól is kreált, veszélyes szögletekkel, kanyarításokkal, vonalak közti passzokkal, sajna egy kihagyott helyzettel is, és mindebből ennyi marad meg, hogy 1v1bennemvertemegazellent. Ettől még lehetett volna szokás szerint megint meccsdöntő faktor, nem rajta múlott igazából, ő megtette a magáét, kialakított elég helyzetet 1-2 gólhoz. Túléljük, hogy nem 1v1-ezéssel tette.
És Xavi azért mindent megtesz, hogy az önbizalmát rombolja, és éreztesse vele, hogy nem bízik benne, 2023-ban kérdés nélkül a legjobb támadónk és 0, azaz 0 meccset játszott végig tökéletes korban és fizikai kondícióban, ráadásul úgy, hogy Pedri iesésével ő maradt ez egyetlen kreálni tudó játékosunk, Lewy meg közben 34 évesen végigbotladozza a meccseit, és 1, azaz 1 meccsen lett lecserélve. Borzasztó érzés lehet, rezignáltan csóválta is a fejét, mikor lejött, hogy "már megint..." Mert azért akármennyi a hibája, tényleg nincs nála jobb támadónk már sok hónapja, akkor is, ha ez inkább a többiekre (is) kritika.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Válasz küldése