Raphinha

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.

Szerinted:

A szavazás 2022.09.12. 12:50:24-kor befejeződött.

- jó vétel volt, fontos lesz a csapat számára
25
81%
- más játékosra költöttem volna az összeget
5
16%
- teljesen fölösleges átigazolás
1
3%
 
Szavazatok száma: 31
FcBarcelona1
Barça B
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2024.01.21. 09:56:33

2024.02.27. 17:34:06

Szerintem kicsit túltoljátok.
Raphinhanak 9 egész meccsnyi játékidővel van 4 gólja 6 gólpassza. Ez nagyon jó teljesítmény. Engem jobban aggaszt az, hogy sokszor bal szélsőként játszatjuk, ahol egy 0. Az, hogy idén 2x volt izomsèrülèse, ami eddig nem volt jellemző rá, elvileg az új edző mellett fizikai felkèszítőket keresünk, és az, hogy Yamal 16 évesen ennyit játszik, amikor ott van Raphinha és Ferran a posztra, és a hírek szerint 7 kg izmot pakoltak rá. Emlékszem milyen jól sült el Neymarnal és Dembelenel. Raphinhanak kell kezdenie mostantól, és Yamalt sokkal jobban kellene kímélni, igazából nincs esély semmit sem nyerni idén, cél a BL indulás, és a Napolin továbbjutni. Szezon végén lehet értékelni.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.02.27. 17:16:00

bence0330 írta:
2024.02.27. 16:37:39
Troym írta:
2024.02.27. 16:19:51
bence0330 írta:
2024.02.27. 15:38:23
Tehát ahol nem tetszenek számok, ott valami szubjektív szöveg alapján támasztod alá az igazad?

Pár gondolat

- A gólok, gólpasszokat be is kell ám verni és nem statisztikára adják. (percesítés, arányosítás ide vagy oda) Szerintem nem véletlen nem volt 20 gólja Raphinhának tavaly sem. De kérlek magyarázd el, mert tavaly is 7 góllal zárta a bajnokságot 7 gólpassz mellett. Hol van a gólok és gólpasszok garmadája előző szezonban? 7 gól? 2000+ perc alatt? Annyi volt arányaiban Ferrannak is előző szezonban, mégse jutna eszembe, hogy Torres jobb volt.
A gól olyan, mint a kutya vacsorája. Azokat számold, amiket berúgtak. Egyáltalán nem egyenes arányos. Még a világ legjobb csatárainál is hullámzik. Egyenlőre 5 gól (egyet akkor nem számoltam) van a neve mellett. Év végén ez lehet marad 5, de 30 is. (kétlem)

- A passzszázalék csak egymáshoz mérve érdekes, de sikerült részben összemosnod más posztokon szereplők 90 feletti %-ával, plusz erre jön ki a merészebb? Kérek szépen merészségi statisztikát akkor.

- De másik mutató akkor:
Raphinha fele annyi játékperc alatt kapott 2 sárgát, 1 pirosat. Akkor ugyanannyi játékperc alatt 7 sárgát és 2 pirosat kapott volna, meg nem bírja idegekkel, plusz többször le kellett volna cserélni, nehogy kiállítsák, akkor nem lő annyi gólt sem?

- Az arányosításhoz meg egy adalék: azért is van ennyi perce, mert a kölyök jobban játszik 2024-ben, így ő a kezdő.

De itt a megoldás:
Vegye meg a Milan Raphinhát, neked is jó, meg azoknak is, akik nem látják benne a szuperklasszist.
Az első mondatot én is kérdezhetném. Kiegészítve azzal, hogy a minap azt írtad, hogy egy xAg mittudomén milyen kifacsart dolog, és a gólok meg a gólpasszok számítanak, erre mikor azt hozom, akkor hirtelen fontosabb lesz a sárgalap meg a passzhatékonyság(???). Szerintem a területvédekezésről alkotott véleményem jogos és logikus. Vagy nem érzed reálisnak? Ha nem, miért? Akkor hogy jön az ki, hogy mégis nyitottabb olyankor a jobboldalunk, védekezésünk?
Raphinha agresszív, és másfél év alatt 1, azaz 1 alkalommal elszállt az agya, mikor harmadszor vágták gyomorszájon. Hibázott, de azért valahol érthető is.

Egyetértek, a gólokat, gólpasszokat be kell verni. Raphinha sokkal eredményesebben hozza le őket, mint Yamal. Majdnem kétszer olyan jól. Nem értem, ezt mire mondod. Beveri, és ezért ott a statban. És mivel az xAg-je is Yamal három és félszerese, azért nem az van, hogy a társak pont az övét belövik, a kicsiért meg nem, sőt, a társak még Yamalnál lövik kicsi fölé, Raphinha ebben még pechesebb is, lehetne nagyobb is a különbség valós asszisztban, ha minden társ pont ugyanúgy lőné be őket. Ami nyilván lehetetlen amúgy.

Tavaly elismerem, hogy novemberig kevés dolog sikerült neki, hajtott, de nem volt eredményes, volt egy 2 hónapos beilleszkedési ideje. Ott érkezett meg, és azóta ezt hozza megállás nélkül. Ha így nézed, sokkal jobb az aránya, de ha nem, akkor sem rossz, és statisztikailag ő hozta ebből a legtöbb pontot érőt, ergo igazi clutch.

Nyilván, de nem lehet 1000 perc alatt 15 gól sem lőni szélsőként, kb még akkor is alig, ha Messinek hívnak. Ezért kell arányosítani, és ezért igazságos úgy. De mondom, itt még arányosítani sem kéne, akkor is ő a jobb.

Tegyük fel, hogy 2024-ben jobb Yamal, mint egy egészséges Raphinha (szerintem messze nem, de tegyük fel). A percei akkor is nagyon igazságtalanul voltak elosztva a szezon elején, mikor Yamal kb dísznek volt a pályán jó ideig. Erről aztán a brazil nem tehet. Ha többet kezdett volna, nyilván több gólpontja lenne.

De szerintem ez az egész ott vesztette az értelmét, hogy Yamalnak akkor sem szabadna kezdenie 1/3 meccsnél többön, ha kétszer olyan jó lenne, mint Raphinha és 50 gólos szezont zárhatna kezdőként.
Nagyon sok statot értelmetlen összemosni, főleg a gólokat/assistokat mert a játékpercek függvényében nem relevánsak, plusz ha az ember nem nézi a meccseket, akkor nagyon sántítanak. Jó példa a hétvégi meccs (ezt tényleg csak példa, nem a brazil ellen van) Raphinhának volt 1 gólja és egy assistja, amit ha így nézünk egy iszonyatosan jó teljesítmény. Ugyanakkor ebből nagyon könnyen lehetett volna 2-3 gól 2 assist, ha az ordító helyzeteket nézzük vagy a legegyszerűbb megoldásokat vesszük alapul. De ez elődordul mindenkinél, csak most a brazil topicjában járunk. Ha nem sikerül még a többieknek gólt rúgni és leikszelünk vagy kihozunk egy izzadságszagú szűkos győzelmet (mert sokáig izgulnunk kellett) akkor Raphinha nem hogy nem MOM, de az egyik leggyengébb osztályzatot kapja. Ismétlem nem ellene irányul csak ennek a statnak a csúsztatását érzékeltettem

Nálam ami inkább Yamal felé billenti a mérleg nyelvét az a játék képe vele és Raphinhával. Ha a srác kapja a labdát mindig lehet érezni, hogy most történhet valami, gólveszély lehet, mikor a brazilnál valahogy semmi különös, semmi igazán váratlan. De még Felixben is sokkal inkább benne van ez a faktor.
És a védekezésben sincs már akkora differencia, Yamal is rengeteget hozzátesz. Mondjuk ehhez hozzájárul, hogy a szezon eleje óta nőtt közel 3 centít meg csökkent a testzsírja és 7 kiló izommal több van rajta.
Forca Barca!!!!
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.02.27. 16:41:05

Troym írta:
2024.02.27. 16:19:51

A gól olyan, mint a kutya vacsorája. Azokat számold, amiket berúgtak. Egyáltalán nem egyenes arányos. Még a világ legjobb csatárainál is hullámzik. Egyenlőre 5 gól (egyet akkor nem számoltam) van a neve mellett.
Ez teljesen így van, az arányosítás a kevesebb játékpercesnek kedvez. Két csatár 90 percnyi játék alatt a tizedik percben talál be. Az arányosítás annak kedvez, aki 10 percet játszik, és kilencszer látszik hatékonyabb játékosnak annál, aki 90 percet játszott. Ezért sincs értelme az arányosításnak. Arányosítás alapján Guiu visszavonulhatott volna a legelső bajnokija után, mivel két labdaérintéssel gólt szerzett. Arányosítás alapján gólkirály, aranylabdás, GOAT. Semmi értelme ennek az arányosításnak. Az előző szezonban meg temérdek játékpercet kapott, ehhez képest a 7 gólja nevetségesen kevés. Nem csoda, hogy inkább egy másik játékost próbálunk kibontakoztatni, akiben még több lehet.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6886
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.02.27. 16:37:39

Troym írta:
2024.02.27. 16:19:51
bence0330 írta:
2024.02.27. 15:38:23
Tehát ahol nem tetszenek számok, ott valami szubjektív szöveg alapján támasztod alá az igazad?

Pár gondolat

- A gólok, gólpasszokat be is kell ám verni és nem statisztikára adják. (percesítés, arányosítás ide vagy oda) Szerintem nem véletlen nem volt 20 gólja Raphinhának tavaly sem. De kérlek magyarázd el, mert tavaly is 7 góllal zárta a bajnokságot 7 gólpassz mellett. Hol van a gólok és gólpasszok garmadája előző szezonban? 7 gól? 2000+ perc alatt? Annyi volt arányaiban Ferrannak is előző szezonban, mégse jutna eszembe, hogy Torres jobb volt.
A gól olyan, mint a kutya vacsorája. Azokat számold, amiket berúgtak. Egyáltalán nem egyenes arányos. Még a világ legjobb csatárainál is hullámzik. Egyenlőre 5 gól (egyet akkor nem számoltam) van a neve mellett. Év végén ez lehet marad 5, de 30 is. (kétlem)

- A passzszázalék csak egymáshoz mérve érdekes, de sikerült részben összemosnod más posztokon szereplők 90 feletti %-ával, plusz erre jön ki a merészebb? Kérek szépen merészségi statisztikát akkor.

- De másik mutató akkor:
Raphinha fele annyi játékperc alatt kapott 2 sárgát, 1 pirosat. Akkor ugyanannyi játékperc alatt 7 sárgát és 2 pirosat kapott volna, meg nem bírja idegekkel, plusz többször le kellett volna cserélni, nehogy kiállítsák, akkor nem lő annyi gólt sem?

- Az arányosításhoz meg egy adalék: azért is van ennyi perce, mert a kölyök jobban játszik 2024-ben, így ő a kezdő.

De itt a megoldás:
Vegye meg a Milan Raphinhát, neked is jó, meg azoknak is, akik nem látják benne a szuperklasszist.
Az első mondatot én is kérdezhetném. Kiegészítve azzal, hogy a minap azt írtad, hogy egy xAg mittudomén milyen kifacsart dolog, és a gólok meg a gólpasszok számítanak, erre mikor azt hozom, akkor hirtelen fontosabb lesz a sárgalap meg a passzhatékonyság(???). Szerintem a területvédekezésről alkotott véleményem jogos és logikus. Vagy nem érzed reálisnak? Ha nem, miért? Akkor hogy jön az ki, hogy mégis nyitottabb olyankor a jobboldalunk, védekezésünk?
Raphinha agresszív, és másfél év alatt 1, azaz 1 alkalommal elszállt az agya, mikor harmadszor vágták gyomorszájon. Hibázott, de azért valahol érthető is.

Egyetértek, a gólokat, gólpasszokat be kell verni. Raphinha sokkal eredményesebben hozza le őket, mint Yamal. Majdnem kétszer olyan jól. Nem értem, ezt mire mondod. Beveri, és ezért ott a statban. És mivel az xAg-je is Yamal három és félszerese, azért nem az van, hogy a társak pont az övét belövik, a kicsiért meg nem, sőt, a társak még Yamalnál lövik kicsi fölé, Raphinha ebben még pechesebb is, lehetne nagyobb is a különbség valós asszisztban, ha minden társ pont ugyanúgy lőné be őket. Ami nyilván lehetetlen amúgy.

Tavaly elismerem, hogy novemberig kevés dolog sikerült neki, hajtott, de nem volt eredményes, volt egy 2 hónapos beilleszkedési ideje. Ott érkezett meg, és azóta ezt hozza megállás nélkül. Ha így nézed, sokkal jobb az aránya, de ha nem, akkor sem rossz, és statisztikailag ő hozta ebből a legtöbb pontot érőt, ergo igazi clutch.

Nyilván, de nem lehet 1000 perc alatt 15 gól sem lőni szélsőként, kb még akkor is alig, ha Messinek hívnak. Ezért kell arányosítani, és ezért igazságos úgy. De mondom, itt még arányosítani sem kéne, akkor is ő a jobb.

Tegyük fel, hogy 2024-ben jobb Yamal, mint egy egészséges Raphinha (szerintem messze nem, de tegyük fel). A percei akkor is nagyon igazságtalanul voltak elosztva a szezon elején, mikor Yamal kb dísznek volt a pályán jó ideig. Erről aztán a brazil nem tehet. Ha többet kezdett volna, nyilván több gólpontja lenne.

De szerintem ez az egész ott vesztette az értelmét, hogy Yamalnak akkor sem szabadna kezdenie 1/3 meccsnél többön, ha kétszer olyan jó lenne, mint Raphinha és 50 gólos szezont zárhatna kezdőként.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6588
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2024.02.27. 16:34:53

Szerintem meg nincs most sok értelme az egész szezonjukat összehasonlítani. Szezon elején Raphinha volt a jobb. Viszont amit Yamal hozott az elmúlt pár hónapban, az jobb, mint amit Raphinha egész szezonban mutatott.

Fél éve Raphinha volt a jobb, most meg Yamal az.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.02.27. 16:19:51

bence0330 írta:
2024.02.27. 15:38:23
Tehát ahol nem tetszenek számok, ott valami szubjektív szöveg alapján támasztod alá az igazad?

Pár gondolat

- A gólok, gólpasszokat be is kell ám verni és nem statisztikára adják. (percesítés, arányosítás ide vagy oda) Szerintem nem véletlen nem volt 20 gólja Raphinhának tavaly sem. De kérlek magyarázd el, mert tavaly is 7 góllal zárta a bajnokságot 7 gólpassz mellett. Hol van a gólok és gólpasszok garmadája előző szezonban? 7 gól? 2000+ perc alatt? Annyi volt arányaiban Ferrannak is előző szezonban, mégse jutna eszembe, hogy Torres jobb volt.
A gól olyan, mint a kutya vacsorája. Azokat számold, amiket berúgtak. Egyáltalán nem egyenes arányos. Még a világ legjobb csatárainál is hullámzik. Egyenlőre 5 gól (egyet akkor nem számoltam) van a neve mellett. Év végén ez lehet marad 5, de 30 is. (kétlem)

- A passzszázalék csak egymáshoz mérve érdekes, de sikerült részben összemosnod más posztokon szereplők 90 feletti %-ával, plusz erre jön ki a merészebb? Kérek szépen merészségi statisztikát akkor.

- De másik mutató akkor:
Raphinha fele annyi játékperc alatt kapott 2 sárgát, 1 pirosat. Akkor ugyanannyi játékperc alatt 7 sárgát és 2 pirosat kapott volna, meg nem bírja idegekkel, plusz többször le kellett volna cserélni, nehogy kiállítsák, akkor nem lő annyi gólt sem?

- Az arányosításhoz meg egy adalék: azért is van ennyi perce, mert a kölyök jobban játszik 2024-ben, így ő a kezdő.

De itt a megoldás:
Vegye meg a Milan Raphinhát, neked is jó, meg azoknak is, akik nem látják benne a szuperklasszist.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6886
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.02.27. 15:38:23

Troym írta:
2024.02.27. 15:12:03
bence0330 írta:
2024.02.27. 14:58:02
De mivel, miért jobb Yamal? A sokkal kevesebb rúgott góljával? A sokkal-sokkal kevesebb gólpasszával?
Segítek Bencének a statokban, ha abban hisz:
Yamal - Raphinha
Gólok (Liga) 3 - 4
Gólok (kupa) 1 - 0
Gólok (szuperkupa) 1 - 0
Gólok összesen 5 - 4
Gólpasszok 3 - 6
Gólpasszok (BL) 1 - 1
Piros lapok száma 0 - 1
Sárga lapok 2 - 2 (Yamal dupla annyi játékidő alatt)
Sikeres cselek Laliga 1.7 - 0.9
Sikeres passzok 83.7% - 80.7%
Szerelések 1.6 - 0.6

Több lőtt gól, nincs piros lap, több csel, jobb passz%, jobb védekezés, és ezt 15-16 évesen.

Átlagrating (fenetudja mi lehet az) 7.01 - 7.01
Eleve téves, amit hoztál, mert Raphinha is 5 gólt lőtt, kimaradt egy CDR gól. A játékpercek meg kimaradtak. Remélem nem kell magyarázni, hogy ha valaki 1900 perc alatt szerzi ugyanazt (sőt, gólpontban kevesebbet!!!), mint aki 1100 perc alatt, az mit jelent. Gólokban b 1,72-szeres értéket. Gólpasszokban most nem számoltam ki, de háromszoros körüli, vagy nagyobb. Ismétlem, nem egy polc. Vagy az a jobb játékos, aki fele, harmadannyi gólt/gólpasszt képes hozni? 1,7-szer több lejátszott idővel is kevesebbet?
Fura, Felixnél is mindig hozod a perceket. Itt nem. Az is fura, hogy a cseleket arányosítva tetted be (mert nyilván így van értelme) 90 percre, a többit meg nem, ahol nagyon durva különbséget hozna ki a dolog.

De itt tényleg az a durva, hogy még akkor is több gólpontot hozott Raphinha, ha nem arányosítjuk, szóval 1100 perc alatt többet, mint a kicsi 1900 alatt. Ekkora a különbség. Ha meg arányosítjuk, csak góllövésben Lewyhez lehet hasonlítgatni, nem Yamalhoz. Alig van elmaradva a lengyeltől, sokkal kevesebbel, mint amennyivel Yamal van lemaradva tőle. Sokatmondó. És ez a góllövés, ami nem feltétlenül az erénye, gólpasszokból polcnyi a különbség. Nem néztem rá, de tuti, hogy gólpontokban Lewy előtt van, és ezzel ő a legjobb támadónk. Tavaly is így volt, igaz, csak úgy novembertől. Másfél éven keresztül stabilan arányaiban a legeredményesebb támadónk.
Cseleket kár volt, hisz mondom, hogy abban jobb, itt nincs vita. Támadó statisztikákban ez az EGYETLEN dolog, amiben Yamal jobb. Minden másban jó, ha legalább nincs tőle nagyon lemaradva...
Passz százalékban reméltem is, hogy Raphinha a rosszabb... nagyon nem bírnék egy 90+%-os pontossággal passzoló szélsőt, vakon azt mondanám rá, hogy el lehet adni. Ha folyamat 3-4-5 ember között akarsz előrejátszani, még szép, hogy belehibázol. De mégis abból lesz a gól. Még régebben néztem, az akkor csúcson lévő, KDB mellett magasan a legjobb tkp-s Fernandes 75 alatt volt. Máshogy nem lehetsz kreatív, meccsdöntő Faktor. Ez a 80% környéke jó, Yamalnál is, a különbséget gondolom az adja, hogy Raphinha merészebb. Ezt nem is tudom, miért hoztad ide, vagy mi jelentősége lehet egy agresszív szélsőnél, amiből bármit le lehet vonni. Egy megye hármas is lehetne 90%-os a La Ligában és a világ legjobbja is 70, attól függően, mit akar a labdával. Még a középpályán sem egyenesen arányos a dolog, pedig ott több a jelentősége.

Védekezésben tényleg szenzációs Yamal, és több statja is jobb ott, mondjuk hatalmas különbség, hogy Raphinha jellemzően területet védekezik a letámadásnál, Yamal tisztán emberre megy, több ezért a szerelése is. Érdemes megnézni a kapott gólokat Raphinhával és Yamallal. Óriási a különbség Ez látszódik a meccs képén is, ég és föld. Hiába nem szerel feleannyit sem Raphinha, mégis zártabb olyanok a jobboldalunk, nem tudnak megkontrázni úgy. Pedig a kicsi is durván jó. Nagyon máshogy védekeznek, de ha nagyon akarod, itt megadom a pontot Yamalnak, annak ellenére, hogy szerintem pusztán a stílusból fakad a több szerelés, aki területet fog, az nyilvánvalóan sokkal kevesebbet találkozik védekezéskor az emberrel, labdával.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.02.27. 15:12:03

bence0330 írta:
2024.02.27. 14:58:02
De mivel, miért jobb Yamal? A sokkal kevesebb rúgott góljával? A sokkal-sokkal kevesebb gólpasszával?
Yamal - Raphinha
Gólok (Liga) 3 - 4
Gólok (kupa) 1 - 0
Gólok (szuperkupa) 1 - 0
Gólok összesen 5 - 4
Gólpasszok 3 - 6
Gólpasszok (BL) 1 - 1
Piros lapok száma 0 - 1
Sárga lapok 2 - 2 (Yamal dupla annyi játékidő alatt)
Sikeres cselek Laliga 1.7 - 0.9
Sikeres passzok 83.7% - 80.7%
Szerelések 1.6 - 0.6

Több lőtt gól, nincs piros lap, több csel, jobb passz%, jobb védekezés, és ezt 15-16 évesen.

Átlagrating (fenetudja mi lehet az) 7.01 - 7.01

szerk: Miben jobb? Miben nem inkább? Egyenlőre gólpasszokban.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6886
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.02.27. 14:58:02

Chino írta:
2024.02.27. 14:35:56
Hosszútávon pedig pont veri Raphinhát. Dembélére például pont az volt jellemző, hogy 25-30-35 percre beállva iszonyatos lökést adott, szétkapta a védelmet, a spanyol viszont a meccs elejétől tudja ezt, nem kell hogy fáradt védelemmel találja szemben magát. Ez igaz Raphinhára is, de pont ez nem indokolja, hogy a brazil kezdjen és 20 percre álljon be Yamal mert akkor igazán veszélyes.

Én kedvelem Raphinhát, de az hogy Yamal kanyarban sincs nemcsak túlzás, de az igazságtól is távol áll. Ugyanolyan pihenten, egészségesen már -ugyan kis különbséggel- de egyértelmű hogy az utóbbival járunk jobban.
Ugyanakkor abban egyetértek, hogy a srácot többet kellene pihentetni és Raphinhával minőségben minimálisat "romlunk".
Főleg annak tudatában, hogy jön az EB, az olimpia, ahová biztosan kicipelik, úgyhogy egy hosszabb pihenője sem lesz. Remélem a klub tanult Pedri esetéből és nem fogja elengedni mindkét tornára.

Az FFP-től és az igazolások lehetőségtől függően kellene megítélni, hogy a brazil maradjon-e vagy menjen. Két-három hónappal ezelőtt még azt mondtam volna, hogy mindenképp kell még jövőre Raphinha, de most inkább az a véleményem, hogy ha ezen múlik, hogy a kritikus helyeken erősíthessünk meg kellene tőle szabadulni. 50-et még simán elkérhetünk érte. Egy Torresért, Lewáért nem adnának megközelítőleg sem ennyit.
Persze, cselekben kár volt győzködni, elég sokszínű dolog, és jobb benne Yamal, percig nem vitatnám, mindig leírtam. :D Max azt vitatom, hogy az egyik a világ legjobban cselező játékosa, a másik meg "soha nem tudja átvinni senkin a labdát", mint ahogy ezt hetente lehet olvasni.
Raphinha majdnem minden meccsén meccsdöntő faktor volt, ahol kezdett, elejétől a végéig, jellemzően gólpontokkal. Abszolút nem csereszerep áll neki jól, nem csak a számok bizonyítják ezt, hanem a stílusa is. Raphinha lényege, hogy mint a faltörő kos tolja előre a labdákat, megy előre, rengeteg próbálkozás miatt nagyobb hibaszázalékkal, de a végén mindig sikeres lesz 1-2. Neki kell a kezdőtagság, ő úgy jó. Tavaly is és idén is akkor volt jó, meghatározó, eredményes. Csereként messze nem ilyen jó, nem tudja így kihozni magát a dolog. Idén csereként alig hozott gólpontot, kezdőként szinte mindig. Tavaly meg Dembélé sérülése után ugye a csapatunk messze legjobb, legtöbb pontot hozó játékosa lett, mikor megkapta a kezdőtagságot. Pedig egyetlen meccset sem játszhatott végig.

De mivel, miért jobb Yamal? A sokkal kevesebb rúgott góljával? A sokkal-sokkal kevesebb gólpasszával? A nagyságrendekkel kevesebb kialakított helyzetével? Őszintén nem értem. Ezek kb a leglényegesebb statok, és fekete fehérek, nem "kitekertek". Troym szokta pl Felixre mondani, hogy semmilyen közepes számai vannak. Yamal kb azokat a számokat hozza. Na most akkor ez nem kettős mérce? Raphinha meg bő másfélszer ilyen számokat hoz. Nem valami "kitalált" statban (azokban is, mint xAg és társai), nettó gólban és gólpasszban.
Tényleg nem értem, mitől lenne jobb JELENLEG Yamal. Mert azt értem, mitől lesz jobb remélhetőleg két év múlva, tehetségben más szint a két playa. Nem csak a statok miatt, nálam szemre is sokkal jobb a brazil, kb annyival, amennyivel a számai igazolják. 2 év múlva meg remélhetőleg Yamal lesz legalább annyival jobb Raphinhánál, amennyivel most ő jobb. Ez a természet rendje. Ha véletlenül megússza, amit művelünk vele.

50-ért nem adnám el. 40-50 az Felix szintje. 70 körültől tárgyalnék klubokkal. A mai piacon kb ennyit ér, ennél lejjebb ne menjünk, mert ő nem Umtiti meg Lenglet, ő hozza itt azt, ami ezt az értéket igazolja, sportszakmailag nincs okunk eladni. Ez nem azt jelenti, hogy ne adjuk el egy jó ajánlatnál, mert ha tudunk belőle erősíteni, és valami lejáró magas szintű balszélsőt is hozni a helyére féláron, nyomjuk. Csak eladási kényszerben nem vagyunk vele kapcsolatban, mert az FFP-t sem ő terheli túl. És nagyon kevés minőségi jobbszélső van a piacon, ha egy gazdag klubnak kell, ennyit simán le fog rakni érte.

Továbbra is azt érzem, hogy itt összemosódik a "korához képest" "tehetség" fogalom az aktuális megítélésével. Ami amúgy tök korrekt, hiszen potenciálban nem egy polc, de még csak nem is egy szekrény. Csak akkor nem, ha a jelenlegi két játékost akarjuk összehasonlítani, ahol Raphinha nagyságrendekkel eredményesebb, és hasznosabb, minden a világon ezt igazolja kb, akármilyen számhoz akarsz nyúlni, és jellemzően komoly különbséggel.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.02.27. 14:35:56

Troym írta:
2024.02.27. 09:46:35

Szerintem kb ugyanazt mondjuk. Én sem kételkedem benne, hogy képességei alapján kezdő lenne a Dortmundban, Portoban. Igen, szerintem is ez az ő szintje.

Ott alapember lenne, itt meg rotációban tud hasznos lenni. Nekem rotációnak hívható Raphinha szerepe, mert Romeu szerintem egy peremember (írnám, hogy töltelék, de az elég pejoratív) Raphinha meg pályára lépett 22 meccsen, 1000 percet, ez pontosan átlag 45 perc játék meccsenként, két sérüléssel (10-15 meccs kihagyás ezek miatt), piros lappal és eltiltással. Kb nem volt olyan meccs, hogy amikor elérhető volt, ne lépett volna pályára.
Szerintem rendben van, hogy ekkora a szerepe, nálam az 50-70% pályán lévő játékosok lennének a rotációban lévők. Ennél is több perce meg akkor lehetne, ha képes lenne érdemi teljesítményre más posztokon is.
Én inkább a szezon a szezon első felét vettem alapul, ahogy írtam is, de ha mondjuk Romeut peremjátékosnak tartjuk neki eggyel több meccset játszva közel 40 jjátékperc az átlaga, ami nem sokkal kevesebb mint a brazilé.
Illetve nálam inkább ez a különbség inkább ott jött ki, hogy még akkor is a kölyök kezdett és játszott végig meccset, amikor már zsinórban húzta le a 90-120 perceket és a brazil már egészséges volt. A csúcsa ennek akkor jött ki amikor a Napoli előtt sem lett kicsit pihentetve, holott pont akkor kellett volna legjobban egy igazán éles Yamal. És nem egy nyeretlen kétéves Raphinha, hogy ekkora különbség legyen köztük.

Én a spanyolt azért sem erőltetném ennyire mert ő jövőre vagy inkább két év múlva lesz jó eséllyel olyan szinten, hogy stabil alapember legyen és fizikálisan is többet bír, akkor pedig luxus lesz egy Raphinha kalibert a helyén tartani, főleg ha a többi csapatrészt vesszük alapul.
Ráadásul az árának sem tesz jót, ha idén vagy jövő nyáron el akarjuk adni. Szerintem sok csapatnak kellene, Yamalt leszámítva a támadószekciónk játékosai közül magasan érte kaphatnánk a legtöbbet.

Az, hogy szimpatikus, lojális játékos és dícséretes a mentalitása egy pillanatig sem vitatom, de most ez egy harmadlagos dolog. Nálam akkor lenne egy tökéletes láncszem, ha a kp-n is sűrűn megfordulna. Egy De Jong plusz Gündogan/Pedri/Gavi duó előtt tkp-ként/irányítóként vagy adott esetben a center mögött játszana szerintem tökéletes lehetne. És így még Yamalt is rotálhatná, meglennének a percei és abszolút hasznosan.

Sajnáltam, hogy a Sevilla ellen lesérült, mert akkor pont ott lett kipróbálva és amíg pályán volt működött is. Ha tovább szerepel ott talán huzamosabb ideig megtartja Xavi, főleg hogy a kp-nk nagyon gyérré vált.


bence0330 írta:
2024.02.27. 13:29:36
Zoldbela írta:
2024.02.27. 10:40:48
Sajnos, Raphinán nagyon sok támadás hal el. Képtelen időben szabadulni a labdától, jellemzően belevezeti vagy belelövi a labdát a vele szemben álló védőbe. Képtelen elfogadni, hogy ő nem egy "sikeres cselgép".

Ha összehasonlítjuk Yamallal, aki éretten játszik, aki mindig megjátszható mert sosem fut lesre, akinek a cselei rendre bejönnek, és aki nem erőlteti vesztes pozíciót, hanem időben és jó helyre passzol, akkor egyértelmű, hogy az adott poszton ki a jobb és a fontosabb.
Szerintem ebből konkrétan egyik dolog sem stimmel. De az szubjektív vélemény lenne, viszont a számok sem támasztják alá egyiket sem, sőt.

1.: Raphinha 50% körül cselez. Kicsivel van Yamal előtt(48,8%). Ez a szám pont azért ilyen magas annak ellenére, hogy nem csúcs benne, mert ritkán megy bele ilyen 3-4 ember közti szlalomba, mert tudja magáról, hogy 10-ből 9-szer el fogja rontani. Nagyon ritkán próbálkozik ilyennel. 1 ember ellen jól meg tudja oldani, abba bele is megy, jó sikerességi rátával.
2.: a passzjátéka elképesztően jó, nagyon jó szemmel is teszi, néha védőbe lövi, azért, mert akár 3-4 között szokta előre rakni, sokszor nagyon meredek opciót választ, amiből viszont sokszor gól is lesz. Néha meg hiba. Ebben nyilván van hibalehetőség is. Kisodródva jobbal nem tud pontosan passzolni, kb ennyi.
3: Raphinhánál szerintem nem nagyon tudsz olyan másodpercet mutatni, amikor nem megjátszható. Egész meccsen sprintekkel közlekedik még akkor is, ha csak a megjátszhatósága a tét, iszonyat agresszíven helyezkedik, és a beindulásai és bőven a legjobbak a csapaból (Ferrán kivételével...?). Yamalnál konkrétan 1-2 ilyenre emlékszem csak talán. Úgy könnyű nem lesre futni. Raphinha most is azért puskázhatott el 2 ziccert, mert 3-szor is tökéletesen indult be, meg a gólpasszánál is plusszban. Hihetetlen jó érzi ezeket. És közben ennyi próbálkozásból egyszer sem volt lesen. Tavaly is úgy szerezte rendre az ilyen utolsó perces góljainkat, a két emelős fejesével, stb. Ő messze a legmegjátszhatóbb támadónk a keretben. Pont az a baj, hogy a befejezése közben ziccerből gyenge, néha siralmas, és ez azért idegesítő, mert oda tud kerülni, ha Lewy tudna ilyen megjátszható lenni, lenne vagy 40 gólja.

Yamal meccsenként 0,3, Raphinha meccsenként 0,51 értékű gólhelyzetet teremt. Több, mint másfélszer annyit, annyira akkor nem lehet rossz a passzjátéka.

Raphinha sokkal több gólt lő, és sokkal több gólpasszt ad. Nem is lehet összehasonlítani hatékonyságban a két játékost, nincsenek egy polcon. Raphinha 0,45 gólt lő 90 percenként (Lewy 0,56!!! Alig van tőle lemaradva...), Yamal 0,2-t. Két és félszeres érték. Raphinha 0,68 asszisztot ad meccsenként, amivel a világ egyik legjobbja, Yamal 0,2. 3,5-szörös érték. Ez is eléggé cáfoja azt, hogy rosszul passzol.
Még ha nem arányosítom, akkor is több gól rúgott és több gólpontot hozott, pedig 1900 perc van az 1100 ellenében.

Tényleg keresem a statisztikát, ahol Yamal jobb, vagy akár legalább alulról közelíti a brazilt. Fura módon inkább védekezésben lehet ilyet találni. Támadólag egyetlenegy van, amit a szem és a szám is alátámaszt, és nem kérdés, az a cselezés. %-osan jobb Raphinha, de könnyebbeket vállal be csak, ott egyértelmű, ki a jobb, pláne potensebb. De messze nem akkora az olló, ahogy leírják, hogy egyik egy cselgép zseni, másik meg sosem fog senkit lecselezni.

Yamal egyelőre még nem nagyon van a kanyarban sem hozzá képest hosszabb távon. 1-1 félidőre el tudja érni a szintjét (sőt, kb két ilyen alkalommal még tán meg is haladta). De ennyi. 16 éves, ez nem kritika, ez így van rendjén.
Nagy meccsen meg végképp nagy hiba lenne őt kezdetni, ezer ok miatt Raphinha ott rendre nagyot megy, és őt bedarálni nem fogják. Napoli ellen is hiba volt, azért őt még be lehet darálni (még szép, egy gyerek).
De továbbra is, ha amúgy Yamal háromszor olyan jó focista lenne, nem pedig feleolyan számokat sem hozna, akkor sem neki kéne kezdenie kb sehol, különben Gavi, Pedri (Fati) tönkretétele hiábavaló volt. Fejben sem kéne ekkora felelősséget adni neki, az is megtörhet egy 16 évest. Lehet, hogy őt pont nem, de nem kéne a Messi óta kijött legtehetségesebb játékosunkkal ekkorát kockáztatni. Ha jól kezeljük, 2-3 év múlva világklasszis lehet, és a posztján a legjobb. Egyszer az életben kezelhetnénk helyén a fiatal tehetségünket, különben a hajunkra kenhetjük az újabb GB díjat, amit max Wirtz miatt nem fog megkapni. Nem Golden Boyokat kell kitermelni azzal a tradeoffal, hogy szétjátszatjuk, ezért megkapja a díjat, aztán tönkremegy,, hanem hosszútávon jó, ebben az esetben klasszis játékost.
És ha nem lenne remek jobbszélsőnk... akkor azt mondom, oké, bár igazából akkor sem az. De van alternatívája, semmi szükség az erőltetésére. Ferrán és Raphinha egyidejű hiányzásakor is alig elfogadható szerintem, de legalább indokolt.
Szerintem észrevehetted, hogy nem vagyok Raphinha ellen és komolyan elismerem a képességeit érdemeit, de itt érzek egy kis csúsztatást.
Alapvetően jó, sokatmondó statokat szoktál felhozni, de itt több is sántít.
Főleg a cselezésnél, amire amúgy sem tudnak helytálló statokat hozni. Mondjuk Raphinha 5 kísérletből behúz kettőt Yamal meg 10-ből hatot. Minimális a különbség viszont az előbbi egy átlagos vagy talán átlag alatti teljesítmény egy szélsőtől, míg az utóbbi egy kiemelkedő szám. És főleg ott csúszik el a stat, hogy ezt milyen formában teszi. Ha a félpályán egy testcsellel elmegy valaki mellett, aki nem annyira védekezik nem ugyanaz mintha betör a tizenhatosra és elküldi a védőt ezzel helyzetet teremtve.
Plusz nemrég adott ki a liga listát a legjobban cselező játékosokról több változóból számítva, ami szerint Yamal ezen a második, Viniciust is maga mögé utasította. És ahogy tapasztaltabb, bátrabb, érettebb lesz szerintem egyre jobb lesz ebben a mutatóban is.

Hosszútávon pedig pont veri Raphinhát. Dembélére például pont az volt jellemző, hogy 25-30-35 percre beállva iszonyatos lökést adott, szétkapta a védelmet, a spanyol viszont a meccs elejétől tudja ezt, nem kell hogy fáradt védelemmel találja szemben magát. Ez igaz Raphinhára is, de pont ez nem indokolja, hogy a brazil kezdjen és 20 percre álljon be Yamal mert akkor igazán veszélyes.

Én kedvelem Raphinhát, de az hogy Yamal kanyarban sincs nemcsak túlzás, de az igazságtól is távol áll. Ugyanolyan pihenten, egészségesen már -ugyan kis különbséggel- de egyértelmű hogy az utóbbival járunk jobban.
Ugyanakkor abban egyetértek, hogy a srácot többet kellene pihentetni és Raphinhával minőségben minimálisat "romlunk".
Főleg annak tudatában, hogy jön az EB, az olimpia, ahová biztosan kicipelik, úgyhogy egy hosszabb pihenője sem lesz. Remélem a klub tanult Pedri esetéből és nem fogja elengedni mindkét tornára.

Az FFP-től és az igazolások lehetőségtől függően kellene megítélni, hogy a brazil maradjon-e vagy menjen. Két-három hónappal ezelőtt még azt mondtam volna, hogy mindenképp kell még jövőre Raphinha, de most inkább az a véleményem, hogy ha ezen múlik, hogy a kritikus helyeken erősíthessünk meg kellene tőle szabadulni. 50-et még simán elkérhetünk érte. Egy Torresért, Lewáért nem adnának megközelítőleg sem ennyit.
Forca Barca!!!!
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.02.27. 14:24:44

Zoldbela írta:
2024.02.27. 10:40:48
Sajnos, Raphinán nagyon sok támadás hal el.
Valóban. Mindössze 80%-os passzhatékonysága van a bajnokságban, ami egy sokpasszos játékra építő csapatot lefelé húz, és többet vesz el, mint amennyit ad. Egyelőre Yamal sem igazán jó alternatíva, de még gyerek, benne még lehet sokkal több. Kulcspasszok terén például még messze elmarad Raphinhától, de a játékunkba sokkal inkább beleillik.

A 90 percre, játékpercekre lebontott statisztikáknak nem sok értelmét látom. Ha valaki nem alap kezdő, az nem egy jó dolog, amit díjazni kéne, és felfelé kéne szorozni. Ez csak azoknál a játékosoknál érdekes, akik nagyon erős csapaton belüli konkurencia miatt szorultak a padra, és csodacseréknek vannak tartva.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6886
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.02.27. 13:29:36

Zoldbela írta:
2024.02.27. 10:40:48
Sajnos, Raphinán nagyon sok támadás hal el. Képtelen időben szabadulni a labdától, jellemzően belevezeti vagy belelövi a labdát a vele szemben álló védőbe. Képtelen elfogadni, hogy ő nem egy "sikeres cselgép".

Ha összehasonlítjuk Yamallal, aki éretten játszik, aki mindig megjátszható mert sosem fut lesre, akinek a cselei rendre bejönnek, és aki nem erőlteti vesztes pozíciót, hanem időben és jó helyre passzol, akkor egyértelmű, hogy az adott poszton ki a jobb és a fontosabb.
Szerintem ebből konkrétan egyik dolog sem stimmel. De az szubjektív vélemény lenne, viszont a számok sem támasztják alá egyiket sem, sőt.

1.: Raphinha 50% körül cselez. Kicsivel van Yamal előtt(48,8%). Ez a szám pont azért ilyen magas annak ellenére, hogy nem csúcs benne, mert ritkán megy bele ilyen 3-4 ember közti szlalomba, mert tudja magáról, hogy 10-ből 9-szer el fogja rontani. Nagyon ritkán próbálkozik ilyennel. 1 ember ellen jól meg tudja oldani, abba bele is megy, jó sikerességi rátával.
2.: a passzjátéka elképesztően jó, nagyon jó szemmel is teszi, néha védőbe lövi, azért, mert akár 3-4 között szokta előre rakni, sokszor nagyon meredek opciót választ, amiből viszont sokszor gól is lesz. Néha meg hiba. Ebben nyilván van hibalehetőség is. Kisodródva jobbal nem tud pontosan passzolni, kb ennyi.
3: Raphinhánál szerintem nem nagyon tudsz olyan másodpercet mutatni, amikor nem megjátszható. Egész meccsen sprintekkel közlekedik még akkor is, ha csak a megjátszhatósága a tét, iszonyat agresszíven helyezkedik, és a beindulásai és bőven a legjobbak a csapaból (Ferrán kivételével...?). Yamalnál konkrétan 1-2 ilyenre emlékszem csak talán. Úgy könnyű nem lesre futni. Raphinha most is azért puskázhatott el 2 ziccert, mert 3-szor is tökéletesen indult be, meg a gólpasszánál is plusszban. Hihetetlen jó érzi ezeket. És közben ennyi próbálkozásból egyszer sem volt lesen. Tavaly is úgy szerezte rendre az ilyen utolsó perces góljainkat, a két emelős fejesével, stb. Ő messze a legmegjátszhatóbb támadónk a keretben. Pont az a baj, hogy a befejezése közben ziccerből gyenge, néha siralmas, és ez azért idegesítő, mert oda tud kerülni, ha Lewy tudna ilyen megjátszható lenni, lenne vagy 40 gólja.

Yamal meccsenként 0,3, Raphinha meccsenként 0,51 értékű gólhelyzetet teremt. Több, mint másfélszer annyit, annyira akkor nem lehet rossz a passzjátéka.

Raphinha sokkal több gólt lő, és sokkal több gólpasszt ad. Nem is lehet összehasonlítani hatékonyságban a két játékost, nincsenek egy polcon. Raphinha 0,45 gólt lő 90 percenként (Lewy 0,56!!! Alig van tőle lemaradva...), Yamal 0,2-t. Két és félszeres érték. Raphinha 0,68 asszisztot ad meccsenként, amivel a világ egyik legjobbja, Yamal 0,2. 3,5-szörös érték. Ez is eléggé cáfoja azt, hogy rosszul passzol.
Még ha nem arányosítom, akkor is több gól rúgott és több gólpontot hozott, pedig 1900 perc van az 1100 ellenében.

Tényleg keresem a statisztikát, ahol Yamal jobb, vagy akár legalább alulról közelíti a brazilt. Fura módon inkább védekezésben lehet ilyet találni. Támadólag egyetlenegy van, amit a szem és a szám is alátámaszt, és nem kérdés, az a cselezés. %-osan jobb Raphinha, de könnyebbeket vállal be csak, ott egyértelmű, ki a jobb, pláne potensebb. De messze nem akkora az olló, ahogy leírják, hogy egyik egy cselgép zseni, másik meg sosem fog senkit lecselezni.

Yamal egyelőre még nem nagyon van a kanyarban sem hozzá képest hosszabb távon. 1-1 félidőre el tudja érni a szintjét (sőt, kb két ilyen alkalommal még tán meg is haladta). De ennyi. 16 éves, ez nem kritika, ez így van rendjén.
Nagy meccsen meg végképp nagy hiba lenne őt kezdetni, ezer ok miatt Raphinha ott rendre nagyot megy, és őt bedarálni nem fogják. Napoli ellen is hiba volt, azért őt még be lehet darálni (még szép, egy gyerek).
De továbbra is, ha amúgy Yamal háromszor olyan jó focista lenne, nem pedig feleolyan számokat sem hozna, akkor sem neki kéne kezdenie kb sehol, különben Gavi, Pedri (Fati) tönkretétele hiábavaló volt. Fejben sem kéne ekkora felelősséget adni neki, az is megtörhet egy 16 évest. Lehet, hogy őt pont nem, de nem kéne a Messi óta kijött legtehetségesebb játékosunkkal ekkorát kockáztatni. Ha jól kezeljük, 2-3 év múlva világklasszis lehet, és a posztján a legjobb. Egyszer az életben kezelhetnénk helyén a fiatal tehetségünket, különben a hajunkra kenhetjük az újabb GB díjat, amit max Wirtz miatt nem fog megkapni. Nem Golden Boyokat kell kitermelni azzal a tradeoffal, hogy szétjátszatjuk, ezért megkapja a díjat, aztán tönkremegy,, hanem hosszútávon jó, ebben az esetben klasszis játékost.
És ha nem lenne remek jobbszélsőnk... akkor azt mondom, oké, bár igazából akkor sem az. De van alternatívája, semmi szükség az erőltetésére. Ferrán és Raphinha egyidejű hiányzásakor is alig elfogadható szerintem, de legalább indokolt.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára bence0330 2024.02.27. 13:58:37-kor.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Zoldbela
Barça B
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2023.06.28. 18:39:58

2024.02.27. 10:40:48

Sajnos, Raphinán nagyon sok támadás hal el. Képtelen időben szabadulni a labdától, jellemzően belevezeti vagy belelövi a labdát a vele szemben álló védőbe. Képtelen elfogadni, hogy ő nem egy "sikeres cselgép".

Ha összehasonlítjuk Yamallal, aki éretten játszik, aki mindig megjátszható mert sosem fut lesre, akinek a cselei rendre bejönnek, és aki nem erőlteti vesztes pozíciót, hanem időben és jó helyre passzol, akkor egyértelmű, hogy az adott poszton ki a jobb és a fontosabb.

Ezzel nem azt mondom, hogy Raphina "nem Barca szint", hanem csak annyit, hogy a Barcában a posztján messze nem ő az első számú játékos.
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.02.27. 09:46:35

Chino írta:
2024.02.26. 13:44:27
Ha figyelmesen olvastad én amikor azt írtam, hogy egy Porto, Juve, BVB stb. csapat nagyon szeretne egy ilyen képességű játékost és simán kezdő lehetne azt arra írtam, hogy szerintem milyen szintű játékos, véleményem szerint ez annyira nem független a Barcától, mikor Raphinha kvalitásairól beszélünk. Márpedig erről volt szó.

Olyat pedig sosem írtam, hogy sértés, hogy rotációban legyen, rotáció és rotáció között is van különbség Annyit írtam, hogy annál a játékpercnél, amit kapott, főleg a szezon első felében ő sokkal jobb játékos. Az, hogy valaki rotációban van nem feltétlenül azt jelenti, hogy 24 meccsből háromszor kap 90 percet, és csak 5-6 alkalommal kezdő, a többin 10-20-30 perceket
Imádom Yamalt, de jelenleg (!) annyival nem jobb, hogy ennyire kiszorítsa, egy egészségesebb versenyhelyzetet indokoltabbnak tartanék, majdnem egy Romeu rotációba került
Főleg, hogy Yamalnak, akivel jelenleg "küzd", sokkal több pihi kellene, minőségben nem romlanánk annyit, hogy kockázatos lenne meghúzni.

De ez az én véleményem, nem akarok meggyőzni senkit és nem is kell osztani, mindenkinek megvan a sajátja

Szerintem kb ugyanazt mondjuk. Én sem kételkedem benne, hogy képességei alapján kezdő lenne a Dortmundban, Portoban. Igen, szerintem is ez az ő szintje.

Ott alapember lenne, itt meg rotációban tud hasznos lenni. Nekem rotációnak hívható Raphinha szerepe, mert Romeu szerintem egy peremember (írnám, hogy töltelék, de az elég pejoratív) Raphinha meg pályára lépett 22 meccsen, 1000 percet, ez pontosan átlag 45 perc játék meccsenként, két sérüléssel (10-15 meccs kihagyás ezek miatt), piros lappal és eltiltással. Kb nem volt olyan meccs, hogy amikor elérhető volt, ne lépett volna pályára.
Szerintem rendben van, hogy ekkora a szerepe, nálam az 50-70% pályán lévő játékosok lennének a rotációban lévők. Ennél is több perce meg akkor lehetne, ha képes lenne érdemi teljesítményre más posztokon is.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.02.26. 13:44:27

Troym írta:
2024.02.26. 08:43:53
Chino írta:
2024.02.25. 23:00:34
1. Sok klubban, amik nem középcsapatoknak számítanak, bőven kezdhetne. Juve, Porto, Atma, BVB stb. szint
2. Fontosabb meccseken, rangadókon Yamal nagyobb erősítés, (ahogy fent is említettem)
3. Igen, indokolatlanul kevés percet kapott, főleg a szezon első felében. 10-20-30 perceknél bőven többre érdemes, a bajnokságban két meccset játszott végig. Ennél sokkal jobb játékos.
4. Ha egy 16 éves, legyen bármilyen jó, ekkora konkurenciát jelent aakkor az nálam nem egy klasszis szint
5. Az hogy folyamatos csere legyen vagy csak pihentetésképp kapjon helyet az a teljesítményét, tudását tekintve nem reális (lsd. 3.pont)

Remélem így már érted
Értem, csak azt a részét nem, hogy miért érdekelne engem, hogy a Portoban alapember-e valaki?
Ha alapember, jó neki, ha nem akkor sok sikert, hajtson hátha összejön. (De a hozzászólásom kizárólag a Barcelonára vonatkozott, számomra más csapatok játékosai és szerepük érdektelen).
A Barcában Yamal jobb, így fontosabb LAliga és nemzetközi meccseken neki adnék szerepet a kezdőcsapatban ahogy írtam is, nálam Raphinha cserepadon lenne ilyen meccseken. Hogy az Almeria-Getafe-stb meccseken rotációban épp ő, vagy Yamal játszana kezdőként, majd az edző eldönti. De szerintem arra a szerepre, hogy évente 20-30 meccsen lenne kezdő rendre kisebb csapatok ellen és rangadókon a padon kezdene és vagy beáll, vagy nem, szerintem luxus jelen helyzetünkben 60 milliós támadókat tartani.

Félreértés ne essék, nekem Ferran ugyanez pepitában. Ha neki megfelel a csere szerepkör és van büdzsé ilyen értékű játékosokat ott tartani, akkor hajrá. De arra a szememben egyik sem alkalmas, ha a Real feláll ellenünk a bajnokságban Bellingham, Vini, Valverde, Mbappe, Camavinga, Militao, Rüdiger, ... (Endrick?) szintű játékosokkal, akkor tartsuk velük a lépést, nemzetközi szintről nem is beszélve.
Ha figyelmesen olvastad én amikor azt írtam, hogy egy Porto, Juve, BVB stb. csapat nagyon szeretne egy ilyen képességű játékost és simán kezdő lehetne azt arra írtam, hogy szerintem milyen szintű játékos, véleményem szerint ez annyira nem független a Barcától, mikor Raphinha kvalitásairól beszélünk. Márpedig erről volt szó.

Olyat pedig sosem írtam, hogy sértés, hogy rotációban legyen, rotáció és rotáció között is van különbség Annyit írtam, hogy annál a játékpercnél, amit kapott, főleg a szezon első felében ő sokkal jobb játékos. Az, hogy valaki rotációban van nem feltétlenül azt jelenti, hogy 24 meccsből háromszor kap 90 percet, és csak 5-6 alkalommal kezdő, a többin 10-20-30 perceket
Imádom Yamalt, de jelenleg (!) annyival nem jobb, hogy ennyire kiszorítsa, egy egészségesebb versenyhelyzetet indokoltabbnak tartanék, majdnem egy Romeu rotációba került
Főleg, hogy Yamalnak, akivel jelenleg "küzd", sokkal több pihi kellene, minőségben nem romlanánk annyit, hogy kockázatos lenne meghúzni.

De ez az én véleményem, nem akarok meggyőzni senkit és nem is kell osztani, mindenkinek megvan a sajátja
Forca Barca!!!!
FcBarcelona1
Barça B
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2024.01.21. 09:56:33

2024.02.26. 10:02:30

Nem kedvelem nagyon Raphinhat, de elismerem a munkásságát. Szerintem annyit ér, amennyit adtunk érte, amikor manapság egy minőségi szélső 100+ millió. Sajnos nem állunk olyan helyzetben, hogy klasszis jobb szélsőt igazoljunk, hamarabb költenék más posztokra. Ha 50-ért elednánk, nem tudnék jobb játékost mondani ennyiért, ha jelenleg 25-30 milliót költhetnénk a bevételből, akkor pedig még nehezebb a helyzet. Yamalban sokkal nagyobb a tehetség, de nem kellene nagy terhet rakni egy 16 éves srácra. Raphinha nélkül idén is rosszabb lenne a helyzet, tavaly pedig neki is köszönhető a bajnoki cím. Szerintem vele még most is előrébb tartunk, mint a fél szezonokat sérült Dembelevel, vagy akár Comannal. Arról nem csak Raphinha tehet, ha sok meccsen bal szélen erőltetjük, vagy idén 2x volt izomsèrülèse, ami eddig nem volt jellemző rá. Egyértelműen megvannak a korlátai, 10+ gól, 10+ gólpassz egy bajnoki idènyben, amit várok tőle. Jövőre, ha javul a játékunk, ez simán összejöhet.
Addig mindenképpen megtartanám, amíg Yamal nem érik be, vagy nem igazoljunk le Ibrahima Diarrat, és a 2 fiatal el nem viszi a posztot, ami még 1-2 év.
Akkor látnám értelmét az eladásának, ha tudnánk hozni az árából egy Klubot, vagy egy Williamset, és maradna pénz az eladásból más poszt megerősítésére, de erre kevés az esély, arra pedig 0, hogy mondjuk 2 támadóval álljunk fel, Lewa mögött pl. Julian Alvarezzel.
Vagy figyelemmel követjük közben Estevao Williant, akire majd lecseréljük 2 év múlva, amikor 18 éves lesz :)
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.02.26. 08:43:53

Chino írta:
2024.02.25. 23:00:34
1. Sok klubban, amik nem középcsapatoknak számítanak, bőven kezdhetne. Juve, Porto, Atma, BVB stb. szint
2. Fontosabb meccseken, rangadókon Yamal nagyobb erősítés, (ahogy fent is említettem)
3. Igen, indokolatlanul kevés percet kapott, főleg a szezon első felében. 10-20-30 perceknél bőven többre érdemes, a bajnokságban két meccset játszott végig. Ennél sokkal jobb játékos.
4. Ha egy 16 éves, legyen bármilyen jó, ekkora konkurenciát jelent aakkor az nálam nem egy klasszis szint
5. Az hogy folyamatos csere legyen vagy csak pihentetésképp kapjon helyet az a teljesítményét, tudását tekintve nem reális (lsd. 3.pont)

Remélem így már érted
Értem, csak azt a részét nem, hogy miért érdekelne engem, hogy a Portoban alapember-e valaki?
Ha alapember, jó neki, ha nem akkor sok sikert, hajtson hátha összejön. (De a hozzászólásom kizárólag a Barcelonára vonatkozott, számomra más csapatok játékosai és szerepük érdektelen).
A Barcában Yamal jobb, így fontosabb LAliga és nemzetközi meccseken neki adnék szerepet a kezdőcsapatban ahogy írtam is, nálam Raphinha cserepadon lenne ilyen meccseken. Hogy az Almeria-Getafe-stb meccseken rotációban épp ő, vagy Yamal játszana kezdőként, majd az edző eldönti. De szerintem arra a szerepre, hogy évente 20-30 meccsen lenne kezdő rendre kisebb csapatok ellen és rangadókon a padon kezdene és vagy beáll, vagy nem, szerintem luxus jelen helyzetünkben 60 milliós támadókat tartani.

Félreértés ne essék, nekem Ferran ugyanez pepitában. Ha neki megfelel a csere szerepkör és van büdzsé ilyen értékű játékosokat ott tartani, akkor hajrá. De arra a szememben egyik sem alkalmas, ha a Real feláll ellenünk a bajnokságban Bellingham, Vini, Valverde, Mbappe, Camavinga, Militao, Rüdiger, ... (Endrick?) szintű játékosokkal, akkor tartsuk velük a lépést, nemzetközi szintről nem is beszélve.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2024.02.25. 23:17:17

Chino írta:
2024.02.25. 23:00:34


1. Sok klubban, amik nem középcsapatoknak számítanak, bőven kezdhetne. Juve, Porto, Atma, BVB stb. szint
Nagyjából én is erre a szintre tenném, de európai szinten most pont ők a középmezőny.

Azt pedig nem értem, mitől lenne lenézés, ha valaki azt írja, hogy ha alapkezdőnek nem is, a rotációba jó. Szerintem ez inkább dicséret, főleg, hogy erős konkurenciája volt tavaly is, idén is, ebben egyetértek Bencével.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.02.25. 23:04:11

Chino írta:
2024.02.25. 21:35:42
Ezek a vélemények azért leginkább akkora túlzások, mint az, hogy klasszis játékos, sőt!

Ha szembeállítjuk mondjuk Yamallal, mivel ugyanazon a poszton vannak, ha Raphinha kap egy labdát nincs meg bennem az az érzés, hogy "itt most bármi történhet". És a Leeds-ben lehet, hogy voltak nagy lövései, de Yamal pl. ebben is minimum olyan jó, ha
nem jobb, amellett hogy a védekezésből ő is bőven kiveszi a részét.
És ha egy 16 éves kölyök fenyegeti a posztját, sőt meg is veri, akkor azért nem tudunk egy klasszis játékosról beszélni.

Szerintem jelenleg rangadókon, fontosabb meccseken Yamallal többet nyerünk, de az, hogy a brazil csak csere legyen vagy csak rotációban az szintén nagy túlzás.
Miért lenne túlzás, amikor te magad írod, hogy Yamal veri a posztján? Akkor nem túlzás azt állítani, hogy Raphinha legyen tartalék.

Közben látom, Troymnak válaszoltál. Nem a Portóról írtunk, hanem a Barcelonáról. Nyilván lenne csapat, ahol kezdő lenne, de mi a Barcelonáról írtunk.

Hogy indokolatlanul kevés játékidőt kapott vagy sem, az nem változtat azon, hogy Yamal veri a posztján, és ő meg legyen tartalék. Ha egyszer veri őt Yamal a posztján, akkor nem túlzás azt mondani, hogy Raphinha folyamatosan tartalék legyen. Lehet néha kezdő, mert rotálni kell, de az alap kezdő nálam Yamal.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.02.25. 23:00:34

Troym írta:
2024.02.25. 21:52:20

Bocs, nem tudlak követni, egyrészt nem értem mi olyan nagy túlzás, ha azt mondom van helye a csapatban, de nem alapember nálam, másrészt nem tudom követni az okfejtésed.
Ezeket írtad:
- Sok klub (és nem középcsapatok) összetenné a két kezét egy Raphinháért vagy simán kezdő lehetne.
- De az erényeik alapján Yamalnak kéne kezdenie
- Raphinha viszont indokolatlanul keveset játszik
- nem klasszis, ha egy 16 éves felülemelkedik rajta
- "a brazil csak csere legyen vagy csak rotációban az szintén nagy túlzás."
Most akkor pontosan mit szeretnél? Ki kezdő, ki csere? Miért sértő, ha rotációban használják, ha egy 16 éves jobb? Hogy kéne használni, ha a nagyobb meccseken Yamal kéne a pályán legyen?
1. Sok klubban, amik nem középcsapatoknak számítanak, bőven kezdhetne. Juve, Porto, Atma, BVB stb. szint
2. Fontosabb meccseken, rangadókon Yamal nagyobb erősítés, (ahogy fent is említettem)
3. Igen, indokolatlanul kevés percet kapott, főleg a szezon első felében. 10-20-30 perceknél bőven többre érdemes, a bajnokságban két meccset játszott végig. Ennél sokkal jobb játékos.
4. Ha egy 16 éves, legyen bármilyen jó, ekkora konkurenciát jelent aakkor az nálam nem egy klasszis szint
5. Az hogy folyamatos csere legyen vagy csak pihentetésképp kapjon helyet az a teljesítményét, tudását tekintve nem reális (lsd. 3.pont)

Remélem így már érted
Forca Barca!!!!
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6886
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.02.25. 22:28:13

LG írta:
2024.02.25. 22:08:15
Az idei szezonjára ezt pont nem igaz. A 11 gólpontja úgy oszlik el, hogy szeptemerben 4, decemberben 5, aztán tegnap több mint 2 hónap után 2. Szóval ezt a statisztikák sem támasztják alá.
Hogyne lenne igaz. Igen, köztük kihagyások vannak, akkor nyilván nem fog gólpontot hozni. Előtte meg 10-15 perces cseréket kapott, azon nyilván nem fog meccsenként gólpontot hozni. Az általad említett időszakokban volt egyedül kezdő, akkor mindig hozott egyet, néha kettőt, és persze ritkán 0-át is.

Konkrétan ha megnézed, akkor azt láthatod, hogy az első 14 fordulóban 2 alkalommal kezdett. A többi csereperce kb 100 percet ad ki, két kezdő meccsére esett két gólpont, egyszer 2 egyszer 0 (bár az a saját hibájából félbeszakadt ugye), a maradék 90-re 1, de 10 perces cserékből jött össze, ez nem csoda. Ezekben volt 3 olyan meccs, amikor sérülésből tért vissza, és tényleg gyenge volt, ezért is írtam, hogy a sérüléseit kivéve mindig stabil volt.
Aztán a 15-19 fordulókban kezdett, 5 meccsen 5, (4 meccsen szerezve, nagyon egyenletesen itt is) aztán lesérült, utána most kapott kétszer pár percet a végén, és az első kezdő meccsén két gólpont. Ez atomstabil. 2 kezdőként játszott meccsén nem hozott összesen gólpontot (egyiket sem játszotta végig), mindezt úgy, hogy majdnem mindig le volt cserélve, szóval 90-100 perce szinte.
Így jön ki a ligában, hogy 79 percenként van gólpassza. És mivel kettő volt 3-szor neki, több meg egyszer sem, nem lehet más az elosztás, mint egyenletes, másképp nem jöhetne ki a 79 perc. És ha végignézed, annyira közel áll ahhoz, hogy tényleg az átlagolt 79 percenként szerezze a gólpontokat, amennyire csak lehetséges kb. 60-100 percenként hoz egyet. Hirtelen ahogy végignézem, nem találok ennél nagyobb kilengést, ami már szinte irreálisan monoton, mintha be lenne rá állítva egy időzítő.

Kulcspasszokat sosem néztem, valaki ezt bemondta, megismételtem én is egyszer. Bevallom, a kulcspassz nekem kicsit amúgy is megfoghatatlan, nem értem pontosan mit jelent. A helyzetkialakítása mindenesetre xAG-t azaz várható gólpasszokat tekintve másfélszer olyan jó, mint a 2. helyezett a ligában, és jobb, mint Messié az elmúlt években. Ez az amit ő tud klasszis szinten. Helyzetet kreálni. Ebben szinte egyedülállóan jó.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2024.02.25. 22:08:15

bence0330 írta:
2024.02.25. 20:38:26


Az eggyel alattam szólóval értek egyet, szerintem is ő a legkiegyensúlyozottabb játékosunk. Előre játszók közt mindenképp. Csak sérülésekkor voltak ingadozásai, de ez asszem érthető. Azon kívül másfél éve kb annyi gólpontot átlagol ahány meccse van, és nem úgy, hogy egyszer lő 5-öt, aztán 2 hónapig semmi, hanem úgy minden meccsen 1-et, néha kettőt, mellette mindig beleteszi a melót, és mindig kreál pár helyzetet. 1-1 üresjáratos meccse volt csak.
Az idei szezonjára ezt pont nem igaz. A 11 gólpontja úgy oszlik el, hogy szeptemerben 4, decemberben 5, aztán tegnap több mint 2 hónap után 2. Szóval ezt a statisztikák sem támasztják alá.

Néhány egyéb stat:

Kulcspasszok a BL-ben meccsekre átlagolva: Raphinha 1, Rorygo 1.9, Foden 2.2, Saka 2.3
Ligában ugyenez: 1.6, 1.3, 2.1, 2.5

Pontosságban is a mi emberünk a leggyengébb, igaz, Saka nem sokkal jobb, a másik kettő viszont egyértelműen. Még ha erre azt mondjuk, szélsőknél nem annyira releváns.

A passzok számában is messze utolsó, Foden majdnem kétszer annyit passzol meccsenként.
Fun fact, hogy a védelmi munkáját emlegetet, de a statokban ebben sem tűnik ki nála semmi kiemelkedő. Talán Rodrygo-nál tűnik jobbnak benne, Foden-nal nagyjából egál, Saka jobb.

Szóval az a sok kulcspassz, a kiváló passzolás, meg a hatalmas meló valahogy nem igazolódik.
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.02.25. 21:52:20

Chino írta:
2024.02.25. 21:35:42
Troym írta:
2024.02.25. 18:57:35
Ezek a vélemények azért leginkább akkora túlzások, mint az, hogy klasszis játékos, sőt!
Sok klub (és nem középcsapatok) összetenné a két kezét egy Raphinháért vagy simán kezdő lehetne.
Viszont lehet mondani, hogy mennyit melózik, védekezik stb., ami dícsérendő, de azon a poszton nem ezek kellenének, hogy az erősségek legyenek. Egy szélsőnek (főleg ha kb. vonalszélsőt játszik) meg kell bontania a védelmet, helyzetet kialakítani stb.
Ha szembeállítjuk mondjuk Yamallal, mivel ugyanazon a poszton vannak, ha Raphinha kap egy labdát nincs meg bennem az az érzés, hogy "itt most bármi történhet". És a Leeds-ben lehet, hogy voltak nagy lövései, de Yamal pl. ebben is minimum olyan jó, ha
nem jobb, amellett hogy a védekezésből ő is bőven kiveszi a részét.
És ha egy 16 éves kölyök fenyegeti a posztját, sőt meg is veri, akkor azért nem tudunk egy klasszis játékosról beszélni.

Szerintem jelenleg rangadókon, fontosabb meccseken Yamallal többet nyerünk, de az, hogy a brazil csak csere legyen vagy csak rotációban az szintén nagy túlzás.
Amennyi lehetőséget kapott, főleg a szezon első felében az szerintem indokolatlanul kevés, annál sokkal jobb játékos.
A kérdés az, hogy amilyen helyzetben van most a klub megéri-e őt megtartani, akiért még elég komoly összeget is kaphatnánk. Van-e olyan aki az ő szerepét be tudja tölteni és gazdaságilag jobb lehet-e

És ha egy gól+assisttal nem tud MOM lenni, max. a ligánál azért elmond valamit
Bocs, nem tudlak követni, egyrészt nem értem mi olyan nagy túlzás, ha azt mondom van helye a csapatban, de nem alapember nálam, másrészt nem tudom követni az okfejtésed.
Ezeket írtad:
- Sok klub (és nem középcsapatok) összetenné a két kezét egy Raphinháért vagy simán kezdő lehetne.
- De az erényeik alapján Yamalnak kéne kezdenie
- Raphinha viszont indokolatlanul keveset játszik
- nem klasszis, ha egy 16 éves felülemelkedik rajta
- "a brazil csak csere legyen vagy csak rotációban az szintén nagy túlzás."
Most akkor pontosan mit szeretnél? Ki kezdő, ki csere? Miért sértő, ha rotációban használják, ha egy 16 éves jobb? Hogy kéne használni, ha a nagyobb meccseken Yamal kéne a pályán legyen?
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6886
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.02.25. 21:40:54

Soha egyetlen pillanatra nem írtam, hogy Raphinha klasszis lenne, lehet itt van a kutya elásva. Ezt a szót használtam ugyan, de mindig specifikusan az előkészítés elé rakva. Mivel ebben az egyik legjobb a világon, szerintem így használható. :) Ezért nem érzem túlzásnak, amit írok róla, és ahogy Chino írta, pláne nem akkora túlzásnak, mint az alig csereszint téma. Ő a jelenlegi mezőnyben egy nagyon erősen felsőpolcos játékos.

Gól+assziszt mellett még Chris elé is ő tálalt tűpontosan.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.02.25. 21:35:42

Troym írta:
2024.02.25. 18:57:35
gránit írta:
2024.02.25. 18:03:27
Tartaléknak elmegy, bár ahhoz kissé drága.
+1

Azzal nincs is gond, hogy 22 fős keretben ott van a rotációban.
Ha futja rá, hogy 60 milliós vételárú fickók ücsörögjenek a cserepadon (FT, vagy épp ő) akkor semmi probléma.
Ezek a vélemények azért leginkább akkora túlzások, mint az, hogy klasszis játékos, sőt!
Sok klub (és nem középcsapatok) összetenné a két kezét egy Raphinháért vagy simán kezdő lehetne.
Viszont lehet mondani, hogy mennyit melózik, védekezik stb., ami dícsérendő, de azon a poszton nem ezek kellenének, hogy az erősségek legyenek. Egy szélsőnek (főleg ha kb. vonalszélsőt játszik) meg kell bontania a védelmet, helyzetet kialakítani stb.
Ha szembeállítjuk mondjuk Yamallal, mivel ugyanazon a poszton vannak, ha Raphinha kap egy labdát nincs meg bennem az az érzés, hogy "itt most bármi történhet". És a Leeds-ben lehet, hogy voltak nagy lövései, de Yamal pl. ebben is minimum olyan jó, ha
nem jobb, amellett hogy a védekezésből ő is bőven kiveszi a részét.
És ha egy 16 éves kölyök fenyegeti a posztját, sőt meg is veri, akkor azért nem tudunk egy klasszis játékosról beszélni.

Szerintem jelenleg rangadókon, fontosabb meccseken Yamallal többet nyerünk, de az, hogy a brazil csak csere legyen vagy csak rotációban az szintén nagy túlzás.
Amennyi lehetőséget kapott, főleg a szezon első felében az szerintem indokolatlanul kevés, annál sokkal jobb játékos.
A kérdés az, hogy amilyen helyzetben van most a klub megéri-e őt megtartani, akiért még elég komoly összeget is kaphatnánk. Van-e olyan aki az ő szerepét be tudja tölteni és gazdaságilag jobb lehet-e

És ha egy gól+assisttal nem tud MOM lenni, max. a ligánál azért elmond valamit
Forca Barca!!!!
Válasz küldése