Raphinha

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.

Szerinted:

A szavazás 2022.09.12. 12:50:24-kor befejeződött.

- jó vétel volt, fontos lesz a csapat számára
25
81%
- más játékosra költöttem volna az összeget
5
16%
- teljesen fölösleges átigazolás
1
3%
 
Szavazatok száma: 31
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.04.11. 14:01:35

Guille írta:
2023.04.11. 13:59:58
Xavi helyében sem lennék amúgy, bárkit játszat, mindig a másnak kéne játszania, és akkor minden r*hadt jó lenne. :)
Na igen, ez mondjuk teljesen jogos. :D Mindig biztos az lett volna a jó, aki épp nem játszott. :D
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 802
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2023.04.11. 13:59:58

Én amúgy azt is el tudom képzelni, hogy nem bírja végig a meccseket, meg aztán kb. most ő az egyetlen fix kezdő szélső pozícióban, értelme sem lenne széthajtani őt, ha neki legalább van cseréje. Meg azért Ferran se annyira gyengébb nála, hogy nagy visszaesés lenne, mikor bejön a helyére.
Nem tudom amúgy, ez mennyire lélektani dolog, hogy lecserélnek. Feltételezem, azért ezeket megbeszélik szakmailag is ilyen szinteken, nem csak megtörténik.

De egyetértve Chinoval is, emellett sajnos tényleg úgy emelkedik ki elöl, hogy a többiek ennyire gyengék. Szóval 3 embert kell játszatni úgy, hogy lényegében mindegyik alapvetően gyenge teljesítményt nyújt. Közülük valóban Raphi a legjobb idén, ő is játszik a legtöbbet.


Xavi helyében sem lennék amúgy, bárkit játszat, mindig a másnak kéne játszania, és akkor minden r*hadt jó lenne. :)
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.04.11. 13:52:50

"hogy legerősebb támadó és mennyi meccsen MOM"

Nem ezt írtam. Azt írtam, hogy 2023-ban a legerősebb támadónk, ezt még a kritikusai sem nagyon cáfolják, statisztikailag és szemre is stimmel Lewy hanyatlásával, max azt lehet mondani, hogy ez inkább a többiek gyengesége, mint az ő erőssége. De ettől még 2023-ban ő döntötte el a támadók közül a legtöbb meccset, ő játszott leghatékonyabban, leghasznosabban. És nem írtam, hogy rengeteg meccsen MOM, hanem azt írtam, hogy "amelyik meccsen MOM", még ott is le van cserélve. Ez logikailag lehet 1 vagy 2 is. Ez nem elfogultság, tény, hogy amelyik meccsen MOM volt, ott is le volt cserélve.
Azt sem írtam, hogy nem kap elég lehetőséget, Dembélé kiesésével persze, hogy kap, de ettől még borzasztó lehet minden egyes meccsen idő előtt lemenni a pályáról, még akkor is, ha épp a legjobb voltál, és pláne úgy, hogy a szíved-lelked kiteszed minden meccs minden percében.
A tegnapi top3 leggyengébb játékos meg semmiképp sem stimmel, több kvázi gólpasszt adott megint, ő az egyetlen, aki stabilan, mennyiségben képes helyzeteket kialakítani Pedri kiesésével. Jó szögletei voltak, Lewy fejét is többször megtalálta mozgó labdából, voltak jó kiugratásai megint (meg rosszak is), ésatöbbi. 1 mm-en múlt hogy nem lett gólpassza, meg Lewy borzasztó megoldásain. Lewy, Koundé, SR, Busi, Fati bőven gyengébbek voltak, mint ő, és ez a minimum létszám. Nem volt top meccse, de olyan szörnyű sem, csak akkor, ha egyedül azt figyeled, mit csinált 1v1-ben, mikor ez nem is az ő profilja.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bence0330 2023.04.11. 14:00:26-kor.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.04.11. 13:47:12

bence0330 írta:
2023.04.11. 13:11:36
Ja, nem egy lecserélés, nem pont a tegnapi vagy x dátumos a gázos nálam, mindet meg lehet magyarázni egyénileg, hanem azért az, ha valaki a legerősebb támadóként MINDEN meccsen le van cserélve, még a MOM alkalmakkor is, az szerintem már kicsit demoralizáló lehet hosszútávon. Főleg, hogy tényleg ő az, aki alighanem a legjobb fizikai állapotban van az egész csapatban, teljesen tökéletes korban, Dembélé-Fati féle sérüléses félelmek nélkül.
Amúgy persze, támadót cserélni logikus, főleg 0-0-nál, vagy épp egy nagyobb előnynél, ezzel nincs baj, csak ilyen mennyiségben fura, nekem.
Tudom, hogy eléggé elfogult vagy vele kapcsolatban, de az hogy legerősebb támadó és mennyi meccsen MOM, az nagyon-nagy túlzás. És ott van Dembélé. Sokkal többször volt lecserélve, pedig, ha a nagy átlagot nézzük jobb volt, mint Raphinha, sokkal veszélyesebbek voltunk vele. És azért ő is visszajár idén, ha nem is annyira mint a brazil. Azzal, hogy olyan playmaker lenne én nem igazán értek egyet, azzal meg pláne nem, hogy folyamatosan hozta volna helyzetbe a társakát. A támadójáték nála is gyakorlatilag abban merült ki, hogy ívelgette be a labdákat.
Fati sem játszott jól, de legalább igyekezett támadni a kaput, helyzetbe kerülni és jutott is.
A Lewa-Raphinha cseréről pedig annyit, hogy a padon ott ül folyamatosan legalább 1-2 játékos, míg a lengyelnek nincs alternatívája.
Tegnap pedig kb. a top 3 volt ami a leggyengébb játékosokat illeti.
Szerintem az, hogy ne kapna elég lehetőséget, elég játékpercet a legfalsabb megállapítás. Főleg, hogy nagy általánosságban a teljesítménye nem predesztinálja arra, hogy stabil 90 perces játékos legyen, főleg hogy vannak még ketten is a posztján. Lewat pedig szerintem nem kellene annyit ekézni, 36 meccsen 34 kanadai ponttal (27/7) és voltak köztük bőven nagyon fontos gólok.
Forca Barca!!!!
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4183
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2023.04.11. 13:26:23

Abszolút egyetértek. Lehet szidni a brazilt, de jelenleg ő a legjobb támadónk, erős is, oda-vissza végig robotolja a meccset, helyzetekbe is kerül. Ennek ellenére lecseréli Xavi, úgy hogy Torres vagy Fati nulla teljesítményt nyújt, ahogy Lewa is hónapok óta NULLA, mégis minden meccset végig játszik... Rafinha nem egy Neymar féle klasszis, de ha a jelenlegi csapatból neki megy a legjobban, akkor rá kellene építeni, nem pedig lehozni 60-70 perc után, úgy hogy még csak nem is fáradt.....
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.04.11. 13:11:36

Guille írta:
2023.04.11. 13:02:14
Ez ok, de szerencsétlen Xavi ki a francot cseréljen le még? Fatit is lehozta, akkor az ő önbizalmát aztán végképp rombolja, hiszen kevesebbet játszik. De mivel a támadórészleg a leggyengébb, és oda tudunk érdemben cserélni, elég logikus, hogy nem hátul cserélget, ha a teljesítmények nem indokolják. Azért így is ő játszik a legtöbbet a 3 elérhető szélső közül.
Esetleg 2 csatárral lehetett volna még játszani, de biztos volt oka, hogy nem akart, vagy bízott benne, hogy begyötrünk 1 gólt, esetleg félt, hogy kapunk egyet, ha nagyon kinyílunk, nem tudom.

A Lewys résszel amúgy egyetértek, nála megy a Messi-féle érinthetetlenség, csak Messinél azért indokoltabb volt ez bőven.
Ja, nem egy lecserélés, nem pont a tegnapi vagy x dátumos a gázos nálam, mindet meg lehet magyarázni egyénileg, hanem azért az, ha valaki a legerősebb támadóként MINDEN meccsen le van cserélve, még a MOM alkalmakkor is, az szerintem már kicsit demoralizáló lehet hosszútávon. Főleg, hogy tényleg ő az, aki alighanem a legjobb fizikai állapotban van az egész csapatban, teljesen tökéletes korban, Dembélé-Fati féle sérüléses félelmek nélkül.
Amúgy persze, támadót cserélni logikus, főleg 0-0-nál, vagy épp egy nagyobb előnynél, ezzel nincs baj, csak ilyen mennyiségben fura, nekem.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 802
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2023.04.11. 13:02:14

bence0330 írta:
2023.04.11. 11:58:22
És Xavi azért mindent megtesz, hogy az önbizalmát rombolja, és éreztesse vele, hogy nem bízik benne, 2023-ban kérdés nélkül a legjobb támadónk és 0, azaz 0 meccset játszott végig tökéletes korban és fizikai kondícióban, ráadásul úgy, hogy Pedri iesésével ő maradt ez egyetlen kreálni tudó játékosunk, Lewy meg közben 34 évesen végigbotladozza a meccseit, és 1, azaz 1 meccsen lett lecserélve. Borzasztó érzés lehet, rezignáltan csóválta is a fejét, mikor lejött, hogy "már megint..." Mert azért akármennyi a hibája, tényleg nincs nála jobb támadónk már sok hónapja, akkor is, ha ez inkább a többiekre (is) kritika.
Ez ok, de szerencsétlen Xavi ki a francot cseréljen le még? Fatit is lehozta, akkor az ő önbizalmát aztán végképp rombolja, hiszen kevesebbet játszik. De mivel a támadórészleg a leggyengébb, és oda tudunk érdemben cserélni, elég logikus, hogy nem hátul cserélget, ha a teljesítmények nem indokolják. Azért így is ő játszik a legtöbbet a 3 elérhető szélső közül.
Esetleg 2 csatárral lehetett volna még játszani, de biztos volt oka, hogy nem akart, vagy bízott benne, hogy begyötrünk 1 gólt, esetleg félt, hogy kapunk egyet, ha nagyon kinyílunk, nem tudom.

A Lewys résszel amúgy egyetértek, nála megy a Messi-féle érinthetetlenség, csak Messinél azért indokoltabb volt ez bőven.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.04.11. 11:58:22

Ja, két meccse teljes nulla lett az 1v1-e, van ilyen. 3 meccsel ezelőtt meg szétszivatott még 1v1-ben is egy komplett Reál védelmet egy amúgy is top teljesítmény mellett. Fogalmam sincs, mitől függ, nap, ellenfél, önbizalom. De ettől függetlenül tegnap ő a hibaszázaléka ellenére is megint lövetett volna gólt másokkal, hol 1 mm-en múlt, hol rossz átvételeken, bár nem nagy dicséret, de még simán a legveszélyesebb támadónk volt, mint ahogy egész 2023-ban.
Amúgy meg hónapokig ő döntötte el a meccsink felét kb, ezt nem kéne két sz@r meccs után sem elfelejteni.
Ebben az egészben továbbra is az a zavar, hogy csak és kizárólag az van vele kapcsolatban megemlítve, ha épp az adott meccsen gyengén 1v1-ezett, mintha ebből állt volna a játéka, (főleg, hogy ő abszolút egy kreatív playmaker stílus, és ebben áll a játéka jelentősége), mikor tengap is végig hajtott, hibákkal, de közben jól is kreált, veszélyes szögletekkel, kanyarításokkal, vonalak közti passzokkal, sajna egy kihagyott helyzettel is, és mindebből ennyi marad meg, hogy 1v1bennemvertemegazellent. Ettől még lehetett volna szokás szerint megint meccsdöntő faktor, nem rajta múlott igazából, ő megtette a magáét, kialakított elég helyzetet 1-2 gólhoz. Túléljük, hogy nem 1v1-ezéssel tette.
És Xavi azért mindent megtesz, hogy az önbizalmát rombolja, és éreztesse vele, hogy nem bízik benne, 2023-ban kérdés nélkül a legjobb támadónk és 0, azaz 0 meccset játszott végig tökéletes korban és fizikai kondícióban, ráadásul úgy, hogy Pedri iesésével ő maradt ez egyetlen kreálni tudó játékosunk, Lewy meg közben 34 évesen végigbotladozza a meccseit, és 1, azaz 1 meccsen lett lecserélve. Borzasztó érzés lehet, rezignáltan csóválta is a fejét, mikor lejött, hogy "már megint..." Mert azért akármennyi a hibája, tényleg nincs nála jobb támadónk már sok hónapja, akkor is, ha ez inkább a többiekre (is) kritika.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.04.11. 11:45:13

Messias2 írta:
2023.04.10. 23:25:57
nagyon jó volt megint, szerintem már ott tartunk, hogy egy szalmabábu ellen se tudna párharcot nyerni.
Sajnos ez így van. A mostani és korábbi Real elleni meccsen is Camavinga/Nacho mögött folyamatosan rengeteg terület volt (főleg amikor végig a saját térfelünkön védekeztünk), amit nem tudtunk kihasználni, mert sosem tudta megverni a védőt, ezt egy Dembélé jó százalékban képes lett volna. Nem esküszöm meg rá, de tegnap talán 8/1 volt a mutatója ami a sikeres cseleket illeti.
Az szép és jó, hogy visszajár védekezni, de egy szélső támadónak nem ez az elsődleges feladata.
És azokból a bombáiból, amiket a Leeds-ben mutatott sem láttunk sokat, pedig állíítólag a legnagyobb fegyvere.
Lehet, hogy majd változik és meg fog táltosodni, de eddig számomra nem igazolja, azt amiért és amennyiért idehoztuk.
Forca Barca!!!!
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2860
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2023.04.10. 23:25:57

nagyon jó volt megint, szerintem már ott tartunk, hogy egy szalmabábu ellen se tudna párharcot nyerni.
TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.04.06. 10:27:31

bence0330 írta:
2023.04.06. 02:06:37
Hát, ehhez kéne hozni egy Mbappé, de minimum Leao szintű balszélsőt, meg egy Salah-Mahrez-Gnabry vonalú jobbszélsőt nagyon örülnék neki, csak nem látom a rációt benne. Nem tudom, milyen pénzből, hogy tudsz hirtelen előrántani 3 erősebb, és főleg hasznosabb támadót a nyáron, mint ő. Nyilván tök jó lenne egy Mbappé-Lewy-Salah hármas (bár még nekik is kéne csere), de jó sokáig nem lesz ilyenünk...

És lesz ő ennél még jobb is, átlövésekben 100%.

Messias2: Igen, novembertől értem a kiegyensúlyozott, perdöntő szerepét, szerintem teljesen jogos egy új játékosnak, új ligában, pláne a Barcelonában adni 2 hónapot beilleszkedésre, erre nem érheti szó a hát elejét. Dembélének adtunk 4 évet, Suarez extraklasszisként sokáig nem tudott gólt lőni, stb, végtelenségig lehetne sorolni a példákat. Messi-PSG kb 1 év volt...

Fejére rajzolják a labdát... mutass kérlek Dembélétől EGYETLEN egy ilyen szintű beidulást, amit a brazil intelligensen, lescsapdák különböző módon történő kikerülésével tesz meg egyre többször, és fejez be, igen komoly és nehéz fejesekkel amúgy, sőt, jobblábbal is párszor. Ezek nem csak úgy random megtörténnek, tesz ő érte eleget, remek példája annak, mennyire tudatosan átformálta a játékát, megtanult pár kilences kvalitást, egyrézt mert nem jönnek idén a lövései, másrészt mert a 2 támadós felállásban ez fontos volt. Dembélé 5 év alatt nem hozott össze ennyi jó, tudatos beindulást, mint ő 1-2 hónap alatt, ő egy esetben fut, ha a lábán van a labda. Akkor mondjuk nagyon. De épp ezért az ő fejére és lábára fura módon seni soha nem rajzolja rá a labdát.
Minden tiszteletem a véleményedé, de Dembele jobbszélen jobb játékos mint Raphinha. Lehet Raphinha pontosabb a direkt kapuralövésben, viszont Dembelével sokkal gyorsabbak vagyunk a társakat sokkal jobban hozza helyzetbe az egy-egyeket sokkal többször nyeri meg. Abban én is egyetértek, hogy a jelenlegi Fati, Torres párost nézve hasznosabban és jobban játszik mint ők.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.04.06. 10:19:47

csababarca írta:
2023.04.06. 09:43:42
Bence megint túltolod, vágyálmokat és illúziókat kergetsz vele kapcsolatban.
A brazil egy jó játékos, senki nem vitatja ezt, de nála ez a plafon.
Ha úgy dönt a klub hogy ez elég és kell nekünk akkor marad. Ha nem akkor nem, bár 80 millióért a kutya se fogja megvenni, ha jött volna érte ilyen ajánlat véletlen már rég eladtuk volna.

Ezek a barokkos túlzások megmosolyogtatóak, de már megszoktuk.
Nem. Mutasd meg kérlek, hol írtam, hogy több ő egy jó játékosnál. Sőt, többször kiemeltem, hogy nyilván nem egy klasszis, de jó, hasznos. Senki nem vitatja ezt? "középszer" "mehet isten hírével" (az első meccs után, amit nem döntött el kb sok ilyen után) "botlábú" "csak keresztlabdákat tud adni" "nem tud 1v1-ezni" ésatöbbi. Én folyamatosan csak ezeket vitatom, illetve az 1v1-et kevésbé, mint inkább azt, hogy ez ha nem is lényegtelen, de csak egy szempont, és nézzük már azokat a skilljeit is, amiben jó, ne csak mindig ezt az egyet, amiben nem igazán. :D Mert akkor tényleg a City is elküldhetné KDB-t, aki nem tud cselezni még harmadannyira sem, mint Raphinha, és mégis sokszor jobbszélső.

Nyáron is megvették volna 70-ért, és ha kicsit nagy is rá a mez, azért olyan nagyon mégsem, egyelőre csak lőni nem tud a Leedsi játékából, így még ez a rizikófaktor is eltűnt. Ha kb minden komolyan vehető sajtó, több sport.es cikkel is 70-80-90 milliós ajánlatokat ír az Arsenaltól, akkor azért azt komolyan lehet venni azon a szinten, mind bármi más ilyen hírt. TM-en is előkelő helyen van, kb a jobbszélsők között a helyén, mindenképp erősen top10 a posztján, a workrate-jével, védekező melójával együtt meg alighanem top5. Most lehet hozni a kétezres éveket, ahol nem lett volna az (ahol jobbszélső szerintem pont nem volt annyira, nem rémlik nagy klasszis León kívül), de nyilván az árakat a mostani piac határozza meg.

Én továbbra is úgy érzem, hogy Messi a hasonlítási alap, mikör középszerként van emlegetve ő meg Dembélé is amúgy, mikor alighenem top3 jobboldalunk van egész európában kettejükkel. Ha Messi utáni űrt nézünk, akkor ja, mindkettő középszer. Ha meg nem, akkor mindkettő felsőpolcos a jelenlegi mezőnyben. És ez rohadtul nem egészséges.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.04.06. 09:43:42

Bence megint túltolod, vágyálmokat és illúziókat kergetsz vele kapcsolatban.
A brazil egy jó játékos, senki nem vitatja ezt, de nála ez a plafon.
Ha úgy dönt a klub hogy ez elég és kell nekünk akkor marad. Ha nem akkor nem, bár 80 millióért a kutya se fogja megvenni, ha jött volna érte ilyen ajánlat véletlen már rég eladtuk volna.

Ezek a barokkos túlzások megmosolyogtatóak, de már megszoktuk.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4183
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2023.04.06. 09:20:34

Hajt, melózik, gürizik, sokszor megtalálják labdákkal, egyértelműen a legjobb támadónk hónapok óta....de sajnos ez nem azt jelenti, ő a legjobb, hanem azt, hogy hihetetlenül formán kívüli támadóink vannak, Fatival, Torressel és persze Lewával az élen!! Mindenki Dembelé után sír, de az a baj, hogy neki nagyon hullámzó a teljesítménye, 1-2 jó meccsre jön 2-3 borzasztó gyenge. Nem hiszem el, h nálunk minden támadó elfelejt focizni. Ha 1 támadó gyenge, az az ó sara, ha mind, akkor az edzői csapaté. Ezen el kellene gondolkodni.
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2860
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2023.04.06. 08:48:21

bence0330 írta:
2023.04.06. 02:06:37
Messias2: Igen, novembertől értem a kiegyensúlyozott, perdöntő szerepét, szerintem teljesen jogos egy új játékosnak, új ligában, pláne a Barcelonában adni 2 hónapot beilleszkedésre, erre nem érheti szó a hát elejét. Dembélének adtunk 4 évet, Suarez extraklasszisként sokáig nem tudott gólt lőni, stb, végtelenségig lehetne sorolni a példákat. Messi-PSG kb 1 év volt...

Fejére rajzolják a labdát... mutass kérlek Dembélétől EGYETLEN egy ilyen szintű beidulást, amit a brazil intelligensen, lescsapdák különböző módon történő kikerülésével tesz meg egyre többször, és fejez be, igen komoly és nehéz fejesekkel amúgy, sőt, jobblábbal is párszor. Ezek nem csak úgy random megtörténnek, tesz ő érte eleget, remek példája annak, mennyire tudatosan átformálta a játékát, megtanult pár kilences kvalitást, egyrézt mert nem jönnek idén a lövései, másrészt mert a 2 támadós felállásban ez fontos volt. Dembélé 5 év alatt nem hozott össze ennyi jó, tudatos beindulást, mint ő 1-2 hónap alatt, ő egy esetben fut, ha a lábán van a labda. Akkor mondjuk nagyon. De épp ezért az ő fejére és lábára fura módon seni soha nem rajzolja rá a labdát.
voltak beindulásai dembelenek is, peldaul soci ellen abbol lott golt. de mindegy is mert xavi nem ezt keri a jobb oldali tamadotol, hanem a szelesseget kell megadni a rendszerben, illetve a csapat altal masik oldali “tultoltesek” kovetkezteben kialakult izolalt 1v1-eket megnyerni. na es ebben van a hatalmas kulonbseg a 2 jatekos kozott, mivel dembouz mindket laba fele tud cselezni es a sebessége is más dimenzio. gondolj bele tegnap camavingára milyen szinten tett volna bohocsapkat ennyi párharc alatt, foleg hogy terulet is lett volna elotte.
TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2023.04.06. 08:44:51

Kis spanyol hokicsapatok ellen persze hogy jó, Abde meg Jutgla is az volt.

Az hogy az átlövésekben jó lesz azt már várjuk egy ideje, csak időközben lement a szezon 75%-a és kiestünk 3 sorozatból, többek között az Ő teljes veszélytelensége miatt.

Melózik, nagyon jó. Nekem Griezmann jut eszembe róla, Ő is nagy melós volt, de Ő legalább nem próbált folyamatosan 1v1-ezni, ha nem tud. Ki lehetne próbálni second striker-ként, de egyrészt nálunk nem nagyon van ilyen, másrészt a csávó elvileg egész életében szélsőt játszott.

Ha 19 évesen ezt hozza elhiszem hogy majd jó lesz, de 26 évesen nem hiszem hogy megtanulna rendesen cselezni.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Magnus
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2022.08.04. 20:16:17

2023.04.06. 08:42:31

mennyit tudtok vitatkozni két középszeren, elképesztő.
Dembele képességekben top, fejben gyenge, ritkán van csúcsformában és akkor sem sokáig.
A brazilnak több esze van de a tehetsége és a stresszimmunitása pontosan a leeds szintjén van. Mentálisan össze nem hasonlítható szint jól eltalálni Barca-mezben az allianzban mint leeds mezben brightonban.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.04.06. 02:06:37

Hát, ehhez kéne hozni egy Mbappé, de minimum Leao szintű balszélsőt, meg egy Salah-Mahrez-Gnabry vonalú jobbszélsőt nagyon örülnék neki, csak nem látom a rációt benne. Nem tudom, milyen pénzből, hogy tudsz hirtelen előrántani 3 erősebb, és főleg hasznosabb támadót a nyáron, mint ő. Nyilván tök jó lenne egy Mbappé-Lewy-Salah hármas (bár még nekik is kéne csere), de jó sokáig nem lesz ilyenünk...

És lesz ő ennél még jobb is, átlövésekben 100%.

Messias2: Igen, novembertől értem a kiegyensúlyozott, perdöntő szerepét, szerintem teljesen jogos egy új játékosnak, új ligában, pláne a Barcelonában adni 2 hónapot beilleszkedésre, erre nem érheti szó a hát elejét. Dembélének adtunk 4 évet, Suarez extraklasszisként sokáig nem tudott gólt lőni, stb, végtelenségig lehetne sorolni a példákat. Messi-PSG kb 1 év volt...

Fejére rajzolják a labdát... mutass kérlek Dembélétől EGYETLEN egy ilyen szintű beidulást, amit a brazil intelligensen, lescsapdák különböző módon történő kikerülésével tesz meg egyre többször, és fejez be, igen komoly és nehéz fejesekkel amúgy, sőt, jobblábbal is párszor. Ezek nem csak úgy random megtörténnek, tesz ő érte eleget, remek példája annak, mennyire tudatosan átformálta a játékát, megtanult pár kilences kvalitást, egyrézt mert nem jönnek idén a lövései, másrészt mert a 2 támadós felállásban ez fontos volt. Dembélé 5 év alatt nem hozott össze ennyi jó, tudatos beindulást, mint ő 1-2 hónap alatt, ő egy esetben fut, ha a lábán van a labda. Akkor mondjuk nagyon. De épp ezért az ő fejére és lábára fura módon seni soha nem rajzolja rá a labdát.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2860
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2023.04.06. 01:58:48

bence0330 írta:
2023.04.06. 01:37:52
Ja, meg a vonalak közti passzok, kényszerítok fent gyorsan vissszaszerzett lasztik és abból vezetett támadások, illetve sajna egy nagy erősségét még nem csillantotta meg itt, az átlövéseket, az tény. De majd megjön az is.

Kb egy dologgal értek enyhe fenntartásokkal egyet, hogy Dembélé abszolút csúcsa magasabban van. De ezt a hajunkra kenhetjük, ha ilyet látunk minden 10. meccsen (mint a sérülése előtti űrfocija) úgy, hogy közben meg hónapokat sérült is. Évente van 2-3 ilyen meccse. Raphinha pár hónap elteltével is nagy meccseken meghatározó tud lenni (nem mindegyiken), Dembélénél kb egy ilyen nem rémlik az 5 éve alatt sem. Sokkal kiegyensúlyozottabb, sokkal stabilabb, és még a rosszabb meccsein is ad a csapatnak, Dembélével ellentétben, aki akkor mínusz egy ember. De ezt a kérő klubok is pontosan így látják, aki nálam ezerszer jobban értenek a focihoz főleg a PL-ből, ahol keresztberöhögnék az ilyen lityi-lötyi, sétálgatós, 5-10 meccsenként feltűnűnk témát, amit itt mi megengedünk neki valamiért, jó esetben egy impact csere lenne más nagy klubokban, de mivel ingyen sem akarja senki, ez kiderülni sem nagyon fog.

Haknimeccsek... nagy bajban lennénk, ha nem nyerné meg nekünk a kis-közepes meccseket folyamatosan. Elég fontosa azok is. De a MU és a Reál ellen is MOM-közeli szintet hozott, gólpontokkal, szóval még csak ezt sem lehet mondani.
pl klubok csak a serulekenysege miatt nem repultek ra. de peldaul nem veletlen hogy xavi is dembouz mellett dontott amig egeszseges volt, es maximum rotalas celjabol tette be rafit dembouz helyere. elejen probalkozott ugye a bal oldalon is a brazillal, de ott meg a mainal is rosszabb volt. gyenge loves, kiszamithato cselek, ez egyszeruen nem fer bele ezen a szinten.

a nagy kiegyensulyozottsaga is jo nagy kamu. oszrol egy jo meccsere nem emlekszem, max tenyleg ilyen kiesojeloltek ellen, cserebe a fontos talalkozokon o volt inkabb a -1 ember ha palyara lepett. a vb-n pedig az egyik leggyengebb brazil jatekos volt, rengeteg hibaval. mostanaban volt 1-2 jobb meccse, de ez a “kiegyensulyozott honapok” hatalmas ferdites a reszedrol. azert mert a fejere rajzoljak a labdat, meg befejezi az ureskapus helyzeteket amu ra jon ki, nem lesz jo meccse, egy kreativ szelsotol sokkal tobb kell.
TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.04.06. 01:40:42

Szerintem Raphi a legjobb tamadonk az elmult 2 honapban.
Ennek ellenere ha olyan marad a teljesitmenye, amilyen, akkor abban remenykedek, hogy jovore mar ezzel nem lesz eselye kezdobe kerulni.
Egyszeruen keves. Sajnos ez egyidejuleg Lewara is igaz.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.04.06. 01:37:52

Ja, meg a vonalak közti passzok, kényszerítok fent gyorsan vissszaszerzett lasztik és abból vezetett támadások, illetve sajna egy nagy erősségét még nem csillantotta meg itt, az átlövéseket, az tény. De majd megjön az is.

Kb egy dologgal értek enyhe fenntartásokkal egyet, hogy Dembélé abszolút csúcsa magasabban van. De ezt a hajunkra kenhetjük, ha ilyet látunk minden 10. meccsen (mint a sérülése előtti űrfocija) úgy, hogy közben meg hónapokat sérült is. Évente van 2-3 ilyen meccse. Raphinha pár hónap elteltével is nagy meccseken meghatározó tud lenni (nem mindegyiken), Dembélénél kb egy ilyen nem rémlik az 5 éve alatt sem. Sokkal kiegyensúlyozottabb, sokkal stabilabb, és még a rosszabb meccsein is ad a csapatnak, Dembélével ellentétben, aki akkor mínusz egy ember. De ezt a kérő klubok is pontosan így látják, aki nálam ezerszer jobban értenek a focihoz főleg a PL-ből, ahol keresztberöhögnék az ilyen lityi-lötyi, sétálgatós, 5-10 meccsenként feltűnűnk témát, amit itt mi megengedünk neki valamiért, jó esetben egy impact csere lenne más nagy klubokban, de mivel ingyen sem akarja senki, ez kiderülni sem nagyon fog.

Haknimeccsek... nagy bajban lennénk, ha nem nyerné meg nekünk a kis-közepes meccseket folyamatosan. Elég fontosa azok is. De a MU és a Reál ellen is MOM-közeli szintet hozott, gólpontokkal, szóval még csak ezt sem lehet mondani.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2860
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2023.04.06. 01:27:15

közel sem tud annyira védelmet bontani a brazil mint dembele. iszonyuan egy labas és nulla dinamika van benne a franciahoz kepest. rafi egyetlen konzisztens skillje a hosszura tekeres felteruletbol de ez marha keves egy modern szelsotol. igen, meglovoldozte a golokat/golpasszokat a haknimeccseken de ne ez legyen mar a nagy teljesitmeny. a bl csoportmeccsein duplanulla volt. ha nincs meg a terulete es ideje a beadasra, akkor meg van love, es ez nemzetkozi szinten sose lesz meg. dembouz 2-3 embereket is le tud venni a megindulasaival. vannak szarabb meccsei, de sokkal magasabb a csúcsteljesitmenye mint rafinak, ez nem is kerdes.
TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.04.06. 01:12:07

Messias2 írta:
2023.04.06. 00:58:45
bence0330 írta:
2023.04.06. 00:54:22
Azért ez elég túlzás :D Borzasztóan rossz meccse volt, de ezelőtt zsinórban sok alkalommal volt mom-közeli szint, döntő gólokkal és mozzanatokkal, egyre inkább a nagy meccseken, is, mint az utolsó klasszikón, ahol még 1v1-ekben is szétszivatta folyamatosan a madridi védelmet, nemhogy minden másban, vagy a united odavágón. Ennyi jó meccsre nyugodtan eshet egy ilyen hullagyenge, nem nyerhet meg nekünk minden egyes meccset, amin pályára lép, mert mostanság ezt csinálta már egy ideje, cipelt minket a hátán, de az már gyorsan feledésbe merült az első olyan meccsen, ahol végre genge volt, akkor már ereszthetjük is szélnek. :D

Mert ja, az volt most, az nem vita tárgya, rossz volt nézni. Vagy rossz napja volt, vagy valami ma különösen nem ízlett neki, passz.

képtelen konszistensen nyerni az 1v1-ket a szélső hátvédekkel szemben, ez komoly probléma mert xavi rendszerre erre épül, és dembouz például tökéletesen hozza ezt. raphinha meg a padra hatalmas luxus, el kell adni, egyértelmű.
Xavi rendszere nem erre épül. Bontásra igen, Raphinha meg a meccsi többségében ízekre tudja bontani a védelmet, csak nem feltétlenül cselekkel. Néha azzal is.
Cserébe Raphinha folyamatosan meccset nyer nekünk már jó régóta, szerintem ez eléggé übereli az egyetlen egy random mutatót, amiben Dembélé (a jobb meccsein, ergo minden ötödiken) jobb. Megnézném, hol lennénk nélküle a bajnokságban. Dembélénél 4 rossz meccsre jut egy jó, Raphinhánál meg mondjuk 2 rossz meccsre 3 jó. Ég és föld a két játékos, ha a más kontextusban, de mégiscsak felhozott konzisztenciáról is beszélünk, és nem csak cselekben, ami egy mutató a 8 millió között, ráadásul egy olyan, aminek kevesebb gyakorlati haszna van, mint másnak, pl. egy kulcspassznak, amiből konkrétan helyzet alakul ki. Ha nem így lenne, kb Adama Traoré és Allan Saint-Maximin lenne a világ két legjobb játékosa. Ellenben KDB pl. a világ legjobb 10-ese (sok esetben szélsőt játszva), aki napestig próbálkozhatna 1v1-ekkel, és csak kiröhögtetné magát.

Vagy a topklubokban mind vakok ülnek, akik 0 euróért sem akarják Dembélét, és 70-80 milliókért is akarják Raphinhát.

No de még ha gyengébb is lenne a franciánál, ami szerintem nevetséges, akkor is megnézném Dembélét a folyamatos több hónapos sérüléseivel magas szintű csere nélkül. Az lenne az igazi luxus...
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2860
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2023.04.06. 00:58:45

bence0330 írta:
2023.04.06. 00:54:22
Azért ez elég túlzás :D Borzasztóan rossz meccse volt, de ezelőtt zsinórban sok alkalommal volt mom-közeli szint, döntő gólokkal és mozzanatokkal, egyre inkább a nagy meccseken, is, mint az utolsó klasszikón, ahol még 1v1-ekben is szétszivatta folyamatosan a madridi védelmet, nemhogy minden másban, vagy a united odavágón. Ennyi jó meccsre nyugodtan eshet egy ilyen hullagyenge, nem nyerhet meg nekünk minden egyes meccset, amin pályára lép, mert mostanság ezt csinálta már egy ideje, cipelt minket a hátán, de az már gyorsan feledésbe merült az első olyan meccsen, ahol végre genge volt, akkor már ereszthetjük is szélnek. :D

Mert ja, az volt most, az nem vita tárgya, rossz volt nézni. Vagy rossz napja volt, vagy valami ma különösen nem ízlett neki, passz.

képtelen konszistensen nyerni az 1v1-ket a szélső hátvédekkel szemben, ez komoly probléma mert xavi rendszerre erre épül, és dembouz például tökéletesen hozza ezt. raphinha meg a padra hatalmas luxus, el kell adni, egyértelmű.
TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.04.06. 00:54:22

Azért ez elég túlzás :D Borzasztóan rossz meccse volt, de ezelőtt zsinórban sok alkalommal volt mom-közeli szint, döntő gólokkal és mozzanatokkal, egyre inkább a nagy meccseken, is, mint az utolsó klasszikón, ahol még 1v1-ekben is szétszivatta folyamatosan a madridi védelmet, nemhogy minden másban, vagy a united odavágón. Ennyi jó meccsre nyugodtan eshet egy ilyen hullagyenge, nem nyerhet meg nekünk minden egyes meccset, amin pályára lép, mert mostanság ezt csinálta már egy ideje, cipelt minket a hátán, de az már gyorsan feledésbe merült az első olyan meccsen, ahol végre genge volt, akkor már ereszthetjük is szélnek. :D

Mert ja, az volt most, az nem vita tárgya, rossz volt nézni. Vagy rossz napja volt, vagy valami ma különösen nem ízlett neki, passz.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Válasz küldése