Raphinha

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.

Szerinted:

A szavazás 2022.09.12. 12:50:24-kor befejeződött.

- jó vétel volt, fontos lesz a csapat számára
25
81%
- más játékosra költöttem volna az összeget
5
16%
- teljesen fölösleges átigazolás
1
3%
 
Szavazatok száma: 31
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.02.24. 23:51:42

Troym írta:
2024.02.24. 23:43:26
bence0330 írta:
2024.02.24. 21:36:06
Raphinha szegény hiába viszi a hátán a csapatát minden meccsen, ahol kezdő szerintem már sosem fogják elismerni. Most is sima MOM, és leginkább csak negatív hang.
El kéne fogadni végre.
Pont amennyire te meg Lewát kritizálod.
Gondolom ha majd úgy játszik, mint Saka (13g, 7a), Salah (15g, 9a), Foden (9g, 7a), Sané (11g, 9a) akkor majd elismeri mindenki Raphinhát (4g, 5a) is és nemcsak eredményekre gondolok, hanem arra, hogy nem úgy ad gólpasszt, hogy igazából nem tudja átvenni a labdát.
Raphinha kevesebbet játszott mint ők, egy 2500 perces játékos eredményességét egy 1000 percessel csak gól, gólpont/perc alapján lehet nyilván. Ha szerinted én ferdítek, ez annál látványosan nagyobb ferdítés.
Abban meg az összesnél jobb, kivéve Salah-t, akit írtam is. Nézz csak utána. :) Foden, Sané és Saka az a 3 valóban, akik legalább félig-meddig a közelében járnak, de alulról, 100, bő 100 percenként hozott gólpontokkal. Raphinha 79, ha már csak a Ligát hozod.
És náluk alighanem még nagyobbat is melózik pluszban, ami normál körülmények közt plusz elfogadást eredményezne. Odakint szerencsére ez idénre félig-meddig megtörtént, rendre vastapssal távozik.

LG: Azért 1000 perc az nem 10. Elég jó minta. Főleg, ha több visszatéréses meccs van benne, ahol nyilván gyengébb volt, ezt lefelé húzza. Ezt a mai meccsét szinte mindig hozza. Gólt nem lő mindig egyedül, mert nem kap hozzá 3 ziccert rendszerint. De amit amúgy passzjátékban, helyzetkialakításban alkotott, azt stabilan hozza szinte mindig, amikor egészséges. Nagy kilengés legalábbis nincs benne.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.02.24. 23:43:26

bence0330 írta:
2024.02.24. 21:36:06
Raphinha szegény hiába viszi a hátán a csapatát minden meccsen, ahol kezdő szerintem már sosem fogják elismerni. Most is sima MOM, és leginkább csak negatív hang.
El kéne fogadni végre.
Pont amennyire te meg Lewát kritizálod.
Gondolom ha majd úgy játszik, mint Saka (13g, 7a), Salah (15g, 9a), Foden (9g, 7a), Sané (11g, 9a) akkor majd elismeri mindenki Raphinhát (4g, 5a) is és nemcsak eredményekre gondolok, hanem arra, hogy nem úgy ad gólpasszt, hogy igazából nem tudja átvenni a labdát.

Egyébként ugyenez a szubjektív vélemény megvana védőknél is:
Gondolom ha szavazást tartanék 95% szerint Araujo, Inigo lenne a legjobb védőnk, a statisztikák szerint meg Kounde számai a legjobbak és Araujo nem jobb, mint Cubarsi, Inigo meg magasan a leggyengébb. Viszont mindenki elmondaná milyen jól indítgat Inigo, csak éppen ezzel sokra nem megyünk, ha mellette gólokat kapunk róla minden meccsen.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2024.02.24. 23:41:48

És kb így jönnek ki Európa 2. legjobb számai a posztján annak ellenére, hogy sokat hibázik.
Ez azért csúsztatás. Ha percekre bontod le, akkor lehet, de ennyi erővel, ha valaki 10 percet játszik egész szezonban, és lő egy gólt, akkor ő a legjobb, mert 10 percenként betalál.

Raphinha a Ligában 4 gól, 6gp, BL-ben: 1 gp, összesen 4 gól, 7 gp
Saka a PL-ben 13 gól, 7 gp, BL-ben 3 gól, 4 gp, összesen 16 gól, 11 gp
Foden PL: 9 gól, 7 gp BL: 4 gól, 3 gp, összesen 13 gól, 10 gp
Frimpong (aki hátrébb játszik, és rá nem foghatod, hogy nem kell védekeznie): Liga 7 gól, 6 gp, EL 1 gól, összesen 8 gól, 6 gp
Rodrygo: Liga: 8 gól, 4 gp, BL: 3 gól, 2 gp, összesen 11 gól, 6 gp
Leon Bailey: PL 8 gól, 7 gólpassz, és ő percekre lebontva is jobb egy kicsit.

Ők, akik hirtelen eszembe jutottak, de lehet, hogy még vannak mások is, akik jobban állnak. Ma tényleg dicséret illeti egyébként a brazilt, a rontott lehetőségeit bőven kompenzálta. Ha minden meccsen így lenne, nem lehetne rá panasz. De nincs minden meccsen így. 2 hónap után játszott ismét jó meccset. Ha megnézed, a gólpontja felét szeptemberben, másik felét decemberben szerezte, mellette sok-sok üresjárat. Persze, nem volt mindig kezdő, de nem véletlenül, és nem csak a sérülések miatt. Messze van ő attól, hogy top játékos legyen a posztján.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.02.24. 22:42:57

davi10 írta:
2024.02.24. 22:28:47
Lehet ezt csűrni-csavarni, de ezen a szinten nem fér bele, hogy valaki ennyire ne legyen hatékony. Semmi fejlődést nem látni nála, ami a kapu előtti viselkedését illeti. Tavaly tenyleg hozott pár meccset, de idén inkább sérült vagy nulla, mint valaki aki meccseken át a hátán viszi a csapatot.
A számok meg sokmindent elrejtenek, a mai asszisztja is csak azért jött össze, mert képtelen volt elvinni rendesen a kapus mellett. A gólját meg egy rendes szélső 10-ből 8-szor beveri, Ő 3-ból 2-t elbénázott. Ez sem fér bele.

Védekezésben hasznos, ezt aláírom, de ebben is egyre inkább szűkül a különbség közte és Yamal között.

Azt meg többször körberöhögtük már, hogy a Liga mi alapján állapítja meg, hogy éppen ki a motm.

Értem én, hogy bírod, de az olyan kijelentésekkel nem segíted a megítelését, hogy szélső védőként klasszis, 1v1-ezni vagy kifele cselezni és utána beadni nem tud a csávó.
Valóban van szeme a játékhoz, én is leírtam már sokszor, hogy hátrébb és beljebb kéne játszatni. De ez nem mentesíti a bénázásai alól, amikor Christensen 1x elfutott a helyén, érdekes módon oda tudta tenni Felix-nek, pedig nem szélső.
Na de becsukni a szemünket az európában 2. legjobb stat felett és csak azt észrevenni, hogy x dologban nem jó, legalább annyira fekete szemüveg, mint amennyire az enyém rózsaszín (nem feltétlen neked, általánosságban). Igen, x dologban nem jó, másban meg annyira, hogy mégis az egyik legjobb a posztján összességében. Ja, hatékonyságban nem sokat fejlődött (azért de, gól/percben jobban áll, mint tavaly, csak akkor a kevés gólos meccseink miatt fontosabb pillanatokban rúgta, fontosabbak voltak), ezért nem gondolom, hogy rózsaszín a szemüvegem, bármikor leírom, hogy béna ziccerben, és amúgy közepesen gólerős. Bár 200 percenként gólt lőni szélsőként amúgy egyáltalán nem rossz.
Plusz ezt a rossz tulajdonságát enyhíteném azzal, hogy oké, hogy mondjuk más 3 ilyenből rúg be 2-t, ő meg 1-et, ez igaz, csak nem tudom, hányan kerültek volna helyette ott ziccerben. Hihetetlen jók ezek a beindulásai, jobbak, mint bárkinek a csapatunkból. Ha Gipsz Jakab van helyette, aki amúgy gólerősebb, nem biztos, hogy több gólt lőtt volna. Persze lehet. De nem kreált volna még mellette 2 gólt meg még 1-2 gólt érő helyzetet.
Ja, a védős témát úgy értettem, hogy mint első védővonal, Koundé kisegítője, stb. Ebben abszolút elit szint, akkor is, ha Yamal szerintem is 1-2 év múlva utoléri, de ez a kicsi óriási dicsérete, elkerekedett szemmel nézem őt is, mit csinál hátrafelé. És ja, ballábasként kifelé cselezve valóban nem lesz tűpontos, mint ballábbal, ott nagyobb hibaszázalékkal dolgozik. De pl. ilyen szempontból is olyan hihetetlenül aktív, hogy amennyit ront, azt szerintem le lehet vonni mással összehasonlítva, aki talán pontosabb lenne, de nem próbálkozna ennyit.
És kb így jönnek ki Európa 2. legjobb számai a posztján annak ellenére, hogy sokat hibázik. Mert egy dízelmotorként próbál folyamatosan kreálni valamit, néha akár túl merészen is. Gólokat is azért lő még így is egészen elfogadható szinten, mert iszonyat melót tesz bele, és még kihagyott ziccerekkel sem rossz, amit lehoz. Többet próbálkozik, mint talán bárki más.

Vagy pl. az is feketébben torzít, hogy nem képes semmire 1v1-ben, mint ha én azt mondom, hogy abban sem tragikus, csak nem is jó (5.-7. hely körül van a ligában). Ebben is nagyon alá van becsülve, akkor is, ha tényleg nem tud 4 embert megverni. De nem igaz, hogy képtelen megverni bárkit is, picivel van Yamal alatt %-ban. 1v1ben abszolút potens, 1vtöbben nem.

Szerintem úgy helyes a mondat, hogy vagy sérült, vagy a hátán viszi a csapatot az adott meccsen, kezdőként gyakorlatilag mindig, kb kivétel nélkül. Sajna igen, idén sokat volt sérült, ezért ha az egész szezont nézem, akkor persze, nem viszi a hátán a csapatot, mint tavaly. Csak amikor egészséges, az adott meccsen. Teljesen máshogy néz ki a támadás és a mezőnyjáték/védekezés is, amikor a pályán van.

Azért már idén jórészt sérülten is volt pár meccse, ahol abszolút egyértelműen volt ő a MOM, pl. 3 db gól+gólpassz kombója is volt, pedig túl sokat nem kezdett. Ma is elég nehezen lehetett volna másnak adni.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2024.02.24. 22:28:47

Lehet ezt csűrni-csavarni, de ezen a szinten nem fér bele, hogy valaki ennyire ne legyen hatékony. Semmi fejlődést nem látni nála, ami a kapu előtti viselkedését illeti. Tavaly tenyleg hozott pár meccset, de idén inkább sérült vagy nulla, mint valaki aki meccseken át a hátán viszi a csapatot.
A számok meg sokmindent elrejtenek, a mai asszisztja is csak azért jött össze, mert képtelen volt elvinni rendesen a kapus mellett. A gólját meg egy rendes szélső 10-ből 8-szor beveri, Ő 3-ból 2-t elbénázott. Ez sem fér bele.

Védekezésben hasznos, ezt aláírom, de ebben is egyre inkább szűkül a különbség közte és Yamal között.

Azt meg többször körberöhögtük már, hogy a Liga mi alapján állapítja meg, hogy éppen ki a motm.

Értem én, hogy bírod, de az olyan kijelentésekkel nem segíted a megítelését, hogy szélső védőként klasszis, 1v1-ezni vagy kifele cselezni és utána beadni nem tud a csávó.
Valóban van szeme a játékhoz, én is leírtam már sokszor, hogy hátrébb és beljebb kéne játszatni. De ez nem mentesíti a bénázásai alól, amikor Christensen 1x elfutott a helyén, érdekes módon oda tudta tenni Felix-nek, pedig nem szélső.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.02.24. 21:36:06

Raphinha szegény hiába viszi a hátán a csapatát minden meccsen, ahol kezdő szerintem már sosem fogják elismerni. Most is sima MOM, és leginkább csak negatív hang. Továbbra is horrornak tartom ezt a poszt-messi elvárást. Yamalnál ha pontosan ugyenezeket csinálta volna (alakított ki helyzetet külsővel, sarokkal, tekerve, ballal, jobbal, gólt lőtt, gólpasszt adott, gól előtti kulcspassz), már földre borulna a fórum. Akkor is, ha közben eltopogott volna két ziccert. Ő egy ilyen figura, ő küzd a legjobban a csapatért kb, az egyik legjobbunk, mégis ő kapja a legkevesebb elismerést. Ma is hiába a több gólpont, megint az ő neve nem került szóba interjún, ő a láthatatlan ember. Kivéve, mikor kihagy 1-2 ziccert, mert akkor hirtelen mindenki látja.

A minap is sokatmondó volt, milyen kettős mércével gondolkodnak róla az emberek, hogy 10 perces csereként egy szétesett Barcában egyetlen kapott labda nélkül volt vagy 5 hozzászólás, hogy még cserének sem jó, vagy milyen rossz formában van, ehhez szerintem látónak kell lenni labdaérintés nélkül.

Az utolsó hat meccsén ahol kezdő volt, mindegyiken jegyzett gólpontot, összesen 3 gólt és 5 gólpasszt, többségén MOM volt. Ja, mellette lőhetett volna még 2-3-at, de ez így is brutális. És ma csak azért nem volt teljesen one man show, ahogy a kezdő meccsein szokott lenni, mert a taktika sokszor a hátulról jövő mélységi indításokról szólt, és így villogott sokszor a hátsó sor, még TS is amúgy. De azért eredményileg még így is róla szólt a dolog jó értelemben is. Szokás szerint. De ja, mellette kihagyott két ziccert, úgyhogy el kell sózni, hiába a legjobbunk meccsről meccsre, mikor bizalmat kap kezdőként.

Meg az sem véletlen, hogy amikor játszik, látványosan kevesebb gólt kapunk, az első védelmi vonalunkat sokkal nehezebb így átjátszani, mert ha nem is szerez labdát, akkor is olyan vehemenciával támad le, hogy legalább időt nyer a többieknek rendeződni.

Idén csak a 3 top ligát követem, de nem tudnék mondani sok olyan jobbszélsőt, aki összességében a meccsre gyakorolt hatásában hasznosabb, mint Raphinha. Talán Salah, mert bár ő nulla hátra, de posztjához képest irgalmatlan mennyiségű gólt lő. De nekünk ő nem elég. :(

Három posztot, vagy inkább feladatot fed le. Szélső védőt, helyzetkialakítót, és second strikert. Elsőben klasszis, másodikban klasszis, harmadikban ha nem is általános iskolás szint, mert lő gólokat, de elég gyenge, főleg a tiszta ziccerekben, ahol van ideje gondolkodni. A tehetsége/feje nem elég, hogy mindent tökéletesen csináljon, ebben gyenge közepes, ez van. Szerintem neki, a nézőknek, és a fórumozóknak is jobban esne, ha kicsit értékelnék, amit csinál, mert szerintem amit beletesz a meccsekbe, az emberfeletti, majdnem szó szerint viszi a hátán a csapatát.

Szerencsétlen 86 percenként átlagol gólpontot, 1126 perc alatt 5 gól 8 gólpassz. Egyedül Salah jobb ennél egész Európában. Aki amúgy egy másodpercet nem tölt mellette melóval.
Nagyon irreálisak az elvárásaink. Nem az, hogy be tudjon verni több ziccert, azt értem, hanem az összképre.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2024.02.08. 16:40:15

Chino írta:
2024.02.08. 16:21:19
Alapjában véve egy jó játékosnak tartom, aki nagyon hasznos tud lenni, de a képességei, erősségei inkább egy középpályásra hajaznak, mint egy támadóra. Most nem feltétlenül a gólszámokra utaltam.
Én is ezt mondogatom egy ideje.
Idén sokkal kevesebbet láttuk, de szerintem mintha az 1v1-ekben valamennyit javult volna, de még így is bőven az említett Yamal meg Cancelo mögött van.

Amiben egyértelműen a legjobb a támadók közül, az a mezőnymunkája, nagyon sok labdát szerez, szerintem Gavi mellett az Ő kiesése a másik nagy faktor, amiért ennyi gólt kapunk.

Engem a leginkább az zavar, hogy 27 éves, elvileg most van a legjobb korban, mégis úgy megremeg a lába a 16-os vonalánál, mint egy 15 évesnek. Yamal-nál elnézzük, elnéztük, de Ő szemmel láthatólag fél év alatt szintet tudott ugrani, sokkal higgadtabb már a kapu közelében. Raphinha meg mintha még romlott is volna. Nagy kritikusa voltam Yamal-nak, de ma már inkább vele képzelem el a gálakezdőt, mint a brazillal, és sokmindent elmond, ha a legjobb korban vagy, elvileg pályafutásod csúcsán, de egy 11 évvel fiatalabb gyerek kiszorít a kezdőből.

Amúgy szerintem kicsit le van húzva, mert főleg tavasszal nem egyszer volt nyerőember, de inkább ilyen "vakok között félszemű a király" érzésem van, és nem azért mert akkora klasszis lenne.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.02.08. 16:21:19

Troym írta:
2024.02.08. 12:49:51
bence0330 írta:
2024.02.08. 10:59:33
Pont az ilyen hsz-ekről érzem, hogy ő nemhogy a jelenlegi, de amióta emlékszek, talán a legalábecsültebb játékos nálunk.
Szerintem kanyarban nem ér Toure mögé ilyen téren. A fickót úgy sikerült kiebrudalni a csapatból, hogy utána hosszú évekig a PL legjobbja volt és állítom vele mi is nyertünk volna meg 1-2 BL-t.
Szerintem egyáltalán nem volt alulérékelt játékos. Mindenki elismerte és tudta mit ad a csapatnak, nagy kedvenc volt a Nou Campban az Elefánt., elő is volt véve Pep, amikor elkezdte a kárára játszatni Busquetset.
Lehet, hogy régen volt, de úgy emlékszem nem kiebrudalva lett a klubtól, hanem a stabil kezdőtagságot választotta.
Azt az 1-2 BL-t behúztuk Busquets-szel is, sőt lehet, hogy szentségtörés, de abba a csapatba, ami hosszú évekig a vilag egyik, olykor a legjobbja volt, sokkal inkább kellett, sokkal jobban illett Busi. Az ő játéka elenngedhetetlen volt, hiába nem volt olyan feltűnő mint Inié, én inkább azt mondom, hogy Busquets volt a legalulértékeltebb.

Raphinhára visszatérve én valahol a két vélemény között látom az igazságot. Nagyon sokat jelent a brazil játéka, a labdái többnyire tényleg nagyon ülnek és ha nem lenne ilyen kritikán aluli a helyzetkihasználásunk (ami mondjuk picit kezd javulni) ő sem 5 assistnál tartana.
De én benne inkább egy hasznos játékost látok, mint aki "meg tud nyerni" egy meccset. Nincsenek meg azok a kvalitásai, legalábbis nem jönnek ki, amik egy támadónak kellene. Az egyik nagy erőssége volt a távoli övések, de ebből minimálisat látni. Legalábbis ami veszélyes. Angliában nem láttam túl sokat játszani de ahogy tudom brutális számokat hozott és ez például nincs kiölve belőle. Kezdetben még nem nagyon mert, de már próbálkozik ha sansza van, de valahogy mégsem megy. Én speciel azt hittem, hogy ez egy hatalmas fegyverünk lesz.
Plusz ott vannak a betörések, 1 vs 1-eket képtelen megcsinálni, ha két ember közelít, az pedig már halott ügy. Nem kell Ronaldinho/Neymar szinten, de egy Cancelo sokkal veszélyesebb ebben a tekintetben, aki pedig inkább védő, de akár Felixet is felhozhatnám. Yamalt meg sem merem említeni mert a különbség már megalázó lenne. Nem kell fülén pörgetnie a labdát, de néha-néha azért illene megvernie egy szélsőnek a védőjét.
A brazil válogatott szerintem most irreleváns. Ilyen gyenge csapatot nagyon rég láttam.

Alapjában véve egy jó játékosnak tartom, aki nagyon hasznos tud lenni, de a képességei, erősségei inkább egy középpályásra hajaznak, mint egy támadóra. Most nem feltétlenül a gólszámokra utaltam.
A mai piacon ezt a 40-50 millió szerintem pont reális érte és egy kisebb csapatba biztosan igazi húzóember lehetne. Ennek ellenére csak akkor látnám jó ötletnek eladni, ha nagyon muszáj, mert sokat tud adni a csapatnak, csak túlnyomó részt nem azt ami leginkább a feladata lenne.
Forca Barca!!!!
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3727
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2024.02.08. 14:03:38

bence0330 írta:
2024.02.08. 10:59:33
Pont az ilyen hsz-ekről érzem, hogy ő nemhogy a jelenlegi, de amióta emlékszek, talán a legalábecsültebb játékos nálunk. :) A csávó megállás nélkül adja a gólpasszokat, kreál, 4-5 ember közt passzol, ad tűpontos labdákat akár 40-50 méterről mozgó labdából, az egyetlen játékosunk, aki folyamatosan kényszerítőzik, megállás nélkül előrejátékot keres, de azt olvasom, hogy nem lát a pályán. Ha valaki azt írná, hogy menjen, mert nem lő elég gólt, oké, nyilván nem lő elég gólt, a hibáit is látni kell. De a világ egyik legjobb előkészítőjéről beszélünk, ezen nem nagyon van mit vitatkozni, minden alátámasztja. És én sem mondom, hogy ne adjuk el 80 millióért, csak hogy értékeljük már szerencsétlenben azt, amit letesz az asztalra.. :D Egy dicsérő szót nem kap soha, akkor is, mikor egymás utáni meccseken MOM.
Ennek az az oka, amit én írtam le. Csinál jó dolgokat, de ha nem a számokat nézed, hanem a mutatott játékot, akkor látod, hogy mennyi támadás akad meg rajta. Nem kérem, hogy nézz vissza videókat, mert teljesen fölösleges. A következő meccsein figyeld az előrefelé irányuló passzait, cseleit, labdakezeléseit. Utána meg azt, hogy hányszor nem teszi le, vagy rosszul teszi le 16-ról üresen kilépő társainak. Már most mennyivel szembetűnőbb, hogy egy Yamallal mennyivel előrébb vagyunk, pedig még csak 16 éves.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Zsoma
Jugador del Barça
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2004.10.08. 07:45:27

2024.02.08. 13:44:37

Troym írta:
2024.02.08. 12:49:51
Szerintem kanyarban nem ér Toure mögé ilyen téren. A fickót úgy sikerült kiebrudalni a csapatból, hogy utána hosszú évekig a PL legjobbja volt és állítom vele mi is nyertünk volna meg 1-2 BL-t.
Mennyi lenne most egy prime Yaya ára a mai piacon? Egy box-to-box, ütközni és támadni is tudó játékos, valahol €110-120m körül simán el tudom képzelni.
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.02.08. 12:49:51

bence0330 írta:
2024.02.08. 10:59:33
Pont az ilyen hsz-ekről érzem, hogy ő nemhogy a jelenlegi, de amióta emlékszek, talán a legalábecsültebb játékos nálunk.
Szerintem kanyarban nem ér Toure mögé ilyen téren. A fickót úgy sikerült kiebrudalni a csapatból, hogy utána hosszú évekig a PL legjobbja volt és állítom vele mi is nyertünk volna meg 1-2 BL-t.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.02.08. 10:59:33

Pont az ilyen hsz-ekről érzem, hogy ő nemhogy a jelenlegi, de amióta emlékszek, talán a legalábecsültebb játékos nálunk. :) A csávó megállás nélkül adja a gólpasszokat, kreál, 4-5 ember közt passzol, ad tűpontos labdákat akár 40-50 méterről mozgó labdából, az egyetlen játékosunk, aki folyamatosan kényszerítőzik, megállás nélkül előrejátékot keres, de azt olvasom, hogy nem lát a pályán. Ha valaki azt írná, hogy menjen, mert nem lő elég gólt, oké, nyilván nem lő elég gólt, a hibáit is látni kell. De a világ egyik legjobb előkészítőjéről beszélünk, ezen nem nagyon van mit vitatkozni, minden alátámasztja. És én sem mondom, hogy ne adjuk el 80 millióért, csak hogy értékeljük már szerencsétlenben azt, amit letesz az asztalra.. :D Egy dicsérő szót nem kap soha, akkor is, mikor egymás utáni meccseken MOM. Főleg, hogy Gavi kieséséve egyértelműen ő a leghajtósabb ember a csapatból. Másfél éve az egyik legfőbb húzó emberünk, amikor egészséges. A másik kedvencem amiből sokminden kiderült, az volt, amikor "rossz vb-je volt", mikor ő teremtette az egész mezőnyben a legtöbb helyzetet, többet mint Messi, Griez, stb. Valahogy van egy ilyen vakság vele kapcsolatban, személyiségéből fakadhat, vagy nem tudom. Ez is jól példázza a megmagyarázhatatlanul negatív hozzáállást vele kapcsolatban. Ott sem véletlen volt stabil kezdő a világ egyik legjobb válogatottjában.

Három okot tudok elképzelni, amiért sokan ennyire nem hajlandóak elismerni még a tényeket sem róla, és azt, hogy az ittléte óta jobb statokat hoz előkészítésben, mint (az idősödő) Messi, akit szétajnároznánk (jogosan) azokért a labdákért, amiket ő osztogat:

1: darabos mozgása. Nem az a silky-smooth, tény, mint amit Salahtól vagy Rodrygotól lát az ember. De utóbbinál alighanem mégis eredményesebb, és hasznosabb játékos, pedig 100 millió körülre van taksálva. Szóval a natúr tehetség hiánya, amit érezhet az ember, és ezt hiába kompenzálja ki remek látással, hajtással nagyon komoly ballábbal, már nem lesz elég, az emberi szemnek nem elég folyékony, selymes a mozgása.
2: mindig mindent belead, akármi történik, soha egy másodpercre nem eresztett le amióta itt van. Egy emberi kapcsolatnál pl. az ilyen szokták alapnak venni, hogy ott van és kész, teszi a dolgát megbecsülés nélkül is.
3: hogy brazil. Van egy gyanúm, hogy ha albán lenne, teljesen máshogy néznének rá az emberek, mert Brazíliában ugye mindenkinek a fülén kéne pörgetni a labdát, és hát ő nem Ronaldinho, ez tény.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.02.08. 09:35:16

Barcaman1993 írta:
2024.02.08. 07:44:04
bence0330 írta:
2024.02.07. 21:48:09
...
Lehet én vagyok elfogult, de ez a csávó totál alkalmatlan a játékunkra, akárhogy csűritek csavarjátok. Egyszerűen nem érti a játékunkat. Domináns passzjátékra képtelen, az utolsó passzok előtti cseleket nem hozza, gólhelyzetekben rendre rossz döntéseket hoz, az ütempasszokat/kényszerítőket nem érzi és még sorolhatnám. Amiben jó, hogy az oldalról érkező beadásai sok esetben ülnek, meg az átlövései is. Ez tök jó, csak a Barcelona játéka nem erről szól. Ha csak annyi látása lenne a pályán, mint egy Pedronak volt, akkor ezeknél a számoknál sokkal többet hozhatna. Elakadnak nála a labdák, és emiatt nem érkeznek sem az utolsó passzok, sem a gólok. Balde ugyanez egyébként...
Én ennyire nem húznám le a srácot, mert ha nem is elit, de mindent összevetve egy remek játékos, akit szerintem sokan szívesen látnának maguknál és nem alsó vagy középszintű csapatok.
Ugyanakkor abban egyetértek, hogy inkább hasznosnak tartom, mint egy olyan játékosnak, aki meg tudja teremteni a különbséget. Én ebben például Felixet sokkal jobbnak tartom, még ha védekezésben egyértelműen a brazil felé hajlik a mérleg nyelve.
Ha nem lennénk ekkora kényszerben az eladásokat tekintve kérdés nélkül megtartanám, mert rotációba tökéletes, amíg Yamal egyértelműen meg nem érik a kezdőtagságra. Akárhogy is fejlődik a kissrác, fél/egy évet még kellene hagyni neki, hogy komolyan átvegye a stafétát.
Ráadásul nem tudni mi lesz Felix-szel, Lewával, Roque mennyire válik be és a sérülések az utóbbi években komoly méreteket öltöttek, így azt az alakzatot sem kellene leredukálni.

Abban viszont egyetértek Bencével hogy nagyon jó szeme van és a csapatban ő az aki talán legjobb a kulcspasszok, viszont nagyon sok olyan hiányossága van, ami egy támadót jellemezni kellene, illetve reméltem, hogy kicsit többet mutat az angliai bombáiból. Az erősségei alapján én sokkal inkább középpályásként/hamis kilencesként tudnám elképzelni.
Ráadásul őt is elkapta az az átok, ami Felixet és Yamalt is, neki is szinte több kapufája van mint gólja. A sérülések mellett idén ebben is rendkívül szerencsétlenek vagyunk, mintha az ág is húzna minket.

Pedrohoz azért nem hasonlítanám, egyrészt teljesen más profil és akármennyire is hasznos volt egy nagyon egysíkú játékos. Csereként tökéletes, de kezdőnek kevés.
Forca Barca!!!!
bencoo32
Jugador del Barça
Hozzászólások: 110
Csatlakozott: 2022.08.21. 16:28:08

2024.02.08. 08:35:14

Barcaman1993 írta:
2024.02.08. 07:44:04

Lehet én vagyok elfogult, de ez a csávó totál alkalmatlan a játékunkra, akárhogy csűritek csavarjátok. Egyszerűen nem érti a játékunkat. Domináns passzjátékra képtelen, az utolsó passzok előtti cseleket nem hozza, gólhelyzetekben rendre rossz döntéseket hoz, az ütempasszokat/kényszerítőket nem érzi és még sorolhatnám. Amiben jó, hogy az oldalról érkező beadásai sok esetben ülnek, meg az átlövései is. Ez tök jó, csak a Barcelona játéka nem erről szól. Ha csak annyi látása lenne a pályán, mint egy Pedronak volt, akkor ezeknél a számoknál sokkal többet hozhatna. Elakadnak nála a labdák, és emiatt nem érkeznek sem az utolsó passzok, sem a gólok. Balde ugyanez egyébként...
Teljes mértékben egyetértek. Lehet itt jönni a statokkal, meg ilyen-olyan mutatókkal, de ha jön érte egy jó ajánlat én nyugodt szívvel eladnám.
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3727
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2024.02.08. 07:44:04

bence0330 írta:
2024.02.07. 21:48:09
...
Lehet én vagyok elfogult, de ez a csávó totál alkalmatlan a játékunkra, akárhogy csűritek csavarjátok. Egyszerűen nem érti a játékunkat. Domináns passzjátékra képtelen, az utolsó passzok előtti cseleket nem hozza, gólhelyzetekben rendre rossz döntéseket hoz, az ütempasszokat/kényszerítőket nem érzi és még sorolhatnám. Amiben jó, hogy az oldalról érkező beadásai sok esetben ülnek, meg az átlövései is. Ez tök jó, csak a Barcelona játéka nem erről szól. Ha csak annyi látása lenne a pályán, mint egy Pedronak volt, akkor ezeknél a számoknál sokkal többet hozhatna. Elakadnak nála a labdák, és emiatt nem érkeznek sem az utolsó passzok, sem a gólok. Balde ugyanez egyébként...
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.02.07. 21:48:09

gg86 írta:
2024.02.01. 11:52:23
Ezt másik topicból hoztam, mert megakadt rajt a szemem.
Próbáltam nézni pár statot (asszisztok, kulcspasszok stb.) hogy milyen előkészítésben toronymagas első, meg európában hol van élmezőnyben, de nem találtam. Lehet van valami egyéb stat amit nem figyeltem, de számomra meglepő ha ő ilyen téren ennyire kiemelkedő lenne. A srác legnagyobb erénye szerintem a hozzáállása és a küzdeni tudása, mindig 100%-ot tesz a meccsekbe, kreativításban, gólokban kevésbé kiemelkedő.
Bocs, túrázás közben olvastam, ott nem tudtam reagálni, aztán elfelejtettem. :D
Bemásolom, írtam erről, alatta meg kigyűjtöttem újra, bár sokat nem változott, mert utána csak hetekig volt egészséges.

"Várható asszisztok számában (ami kvázi a legkifejezőbb statisztika az előkészítésben) idén az egész La Ligában a legalább 10 meccset játszó játékosok közül kimagaslóan első, 0,59/90 perc, az őt követő legjobb ilyen játékos 0,44-el rendelkezik.

A top5 bajnokságban összesen 3-an vannak előtte.
Tavaly a top5 bajnokságban összesen 7-en voltak előtte. Pontosan ugyanannyi várható gólpasszt hozott össze, mint egy bizonyos Lionel Messi, 0,43/90 perc.
"
Idén meg még ehhez képest lépett komoly szintet, ami már eleve nem volt gyenge, ha az aranylabdás szintjét hozta benne.

0,58-nál áll jelenleg, szóval tartja, bár ugye azóta csak pár meccset játszott. Ma is toronymagasan első benne a Ligában, a 2. releváns játékosnak 0,38-van. Óriási különbség, konkrétan másfélszer olyan jó, mint a 2. legjobb. Erre azért simán lehet írni, hogy toronymagasan a legjobb.

https://fbref.com/en/comps/12/stats/La-Liga-Stats (legörgetsz addig, amíg játékosneveket nem találsz, a felső sornál Toggle Per90 Stats-ra kattolsz, hogy percarányos legyen, ott pedig az xAg-re.

De ha az xAg nem elég jó valakinek, tudom, sokak szerint ez túl elvont, és natúr gólpassz kell, abban is messze első a ligában percarányosan, releváns játékosokat figyelembe véve, akik legalább 10 meccset játszottak. (2-3-4 meccsesket nem érdemes nézni, egy jó meccs és 1 feletti átlagot hozhatnak, lásd Guiu toronymagasan vezeti a góllövőlistát ilyen téren :D ) 0,68 a 90 percenkénti asszisztja, ami szintén bődületes szám, a 2. releváns játékosnak van 0,54, erre is bátran lehet mondani, hogy toronymagasan. Bellinghamnek van 0,16, például, kevesebb, mint negyedannyi. Ezeket is a fenti linken tudod megnézni, csak az asszisztra kattintva.

TOP5 bajnokság jelenleg

https://fbref.com/en/comps/Big5/stats/p ... gues-Stats

Assziszt/percekben 4-en vannak előtte a legalább 10 meccset játszó játékosok közül.
Várható assziszt/percekben 5-en vannak előtte a legalább 10 meccset játszó játékosok közül

Ha erre nem mondjuk azt, hogy európa egyik legjobb előkészítője, akkor nem tudom, mire lehetne. És azért az előkészítésnél messze ez a legrelevánsabb téma.
De valahogy vele kapcsolatban mindig csak az merül fel, hogy nem tud cselezni. Amiben amúgy a liga legjobbja, Yamal nem túl rég előzte meg (és a ligában az 5. legtöbb gólhelyzethez vezető csele van, 0,68!!! Vini, Rodrygo, Zaragoza, Yamal után...), szóval még ebben is eléggé túlzásokban esnek vele kapcsolatban, bár ő tény, hogy nem fog 4 ember közt átszlalomozni, de még ebben is borzasztóan le van becsülve, ő nagyon céltudatosan cselez, általában csak 1, néha 2 embert bevállalva, és arra használja fel, hogy utána kreálhasson, nem arra, hogy összetekerje 4 védő lábát, erre ő tényleg képtelen.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
gg86
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 377
Csatlakozott: 2008.05.09. 12:12:49

2024.02.01. 11:52:23

bence0330 írta:
2024.02.01. 01:19:09
1: azt írtam, hogy a La Liga legjobb előkészítője (irányító szerintem teljesen mást jelent), és a világ egyik legjobbja. Ilyen statokban toronymagasan vezeti a ligát, de tényleg toronymagasan, és 3 vagy 4 ember van előtte Európában. Szóval lehet mosolyogni, de minimum megalapozott vélemény, amit számszerűen alá lehet támasztani. Tavaly szó szerint a 35 éves Messi számait hozta le ilyen téren, idén meg szintet lépett ahhoz képest is, egész szezonra kivetítve 30 feletti a várható gólpassza, amit a sok cseréje is sajna az idei sérülése korlátoz, 15 alatt meg fog így állni.
Ezt másik topicból hoztam, mert megakadt rajt a szemem.
Próbáltam nézni pár statot (asszisztok, kulcspasszok stb.) hogy milyen előkészítésben toronymagas első, meg európában hol van élmezőnyben, de nem találtam. Lehet van valami egyéb stat amit nem figyeltem, de számomra meglepő ha ő ilyen téren ennyire kiemelkedő lenne. A srác legnagyobb erénye szerintem a hozzáállása és a küzdeni tudása, mindig 100%-ot tesz a meccsekbe, kreativításban, gólokban kevésbé kiemelkedő.
Mascherano14
Capitá del Barça
Hozzászólások: 618
Csatlakozott: 2018.01.04. 00:19:27

2024.01.12. 15:15:54

Nagyon szeretem a küzdését, hogy keményen védekezik is, meg a remek passzait. Nagy hiány ez a sérülés.
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1012
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2024.01.12. 14:31:43

Sajnálom nagyon.
Létszámra nélküle is meglenne a kezdő, Ferran kezdene a helyén és Félix a túloldalon, de az a lendület, amit Raphinha tesz bele a meccsekbe, nincs meg Ferranban. Yamalban sincs, de neki nem is ez a dolga.
Avatar
ElBartimaeus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2188
Csatlakozott: 2009.03.25. 00:11:43
Tartózkodási hely: Budapest

2024.01.12. 14:29:28

bence0330 írta:
2024.01.12. 13:59:28
Valamit nagyon rendbe kéne tenni az erőnléti felkészítés/orvosi stáb terén. Az ember 4 meccset hagyott ki az elmúlt 4 szezonban, kereken 0 izomsérüléssel. Most meg már a második fél év alatt. Az gond, hogy ha valaki egy Pool-BM szintű helyről jön és onnan van visszaesés, arra azt mondom, hogy oké, még ha probléma is. De Rennes-Leeds után... elég kellemetlen, ha náluk ilyen téren jobban mennek a dolgok.

Ha jól játsszuk meg, még pozitívan is kijöhetünk belőle, hetek óta kb rajta múlt a támadásépítés, kb annyi a taktika, hogy neki adják a labdákat, hogy csináljon vele valamit. Ezt a gondolkodásmódot kivéve az egyenletből akár még javulhat is a játék, az építkezés.
Ez azért több összetevős, mintsem hogy itt rosszabb az erőnléti edzés. Sokszor több meccset játszik a Barca, mint egy Leeds, ráadásul az iram is nagyobb lesz általában, mert minket akar a kiscsapat is megverni friss bajnokként, bl van, szuperkupa van, rangadó van Madridok ellen, stb. Ezen felül ő is változhat, attól még, hogy nem volt sérülése, még lehet később. Messi se volt sérült marha sokáig, aztán mégis kidőlt párszor később.

És össze is kötném a másik gondolatoddal, mert egyetértek, hogy jól is elsülhet. Anno pont az MSN érában volt erre példa, miután visszajött Messi, a világ legjobb támadójátékát produkáltuk.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.01.12. 13:59:28

Valamit nagyon rendbe kéne tenni az erőnléti felkészítés/orvosi stáb terén. Az ember 4 meccset hagyott ki az elmúlt 4 szezonban, kereken 0 izomsérüléssel. Most meg már a második fél év alatt. Az gond, hogy ha valaki egy Pool-BM szintű helyről jön és onnan van visszaesés, arra azt mondom, hogy oké, még ha probléma is. De Rennes-Leeds után... elég kellemetlen, ha náluk ilyen téren jobban mennek a dolgok.

Ha jól játsszuk meg, még pozitívan is kijöhetünk belőle, hetek óta kb rajta múlt a támadásépítés, kb annyi a taktika, hogy neki adják a labdákat, hogy csináljon vele valamit. Ezt a gondolkodásmódot kivéve az egyenletből akár még javulhat is a játék, az építkezés.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5143
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2024.01.12. 13:38:45

Raphinha will be out for around a month. [Mundo Deportivo]
Kép
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1012
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2024.01.09. 09:00:08

bence0330 írta:
2024.01.08. 21:55:13
Igen, bár sok kérdés kifejtős is, ahol nem konkrétumokra kérdeznek rá, mindig van pár ilyen. Pl az ilyesmik:

Látott valami pozitívat a mai napon?

„Természetesen. Jó érzésekkel távozom, mert az első félidőben nagyon jók voltunk. Fort és Fermín is remek teljesítményt nyújtott.”
Igen, vannak ilyenek is, és fogalmam sincs, hogy mi lehet az oka. Azt veszem észre magamon, hogy Xavit is védeném, talán nem az ilyen típusú támadók az ideáljai, vagy lehet, hogy általában a brazilokkal szemben vannak fenntartásai, de ezek csak vaktában lövöldözések, nem tudhatjuk. Akkor tudhatnánk biztosabbat, ha valaki rákérdezne. Vagy ha Raphinha beszélne, de nagyon nem ilyen típusúnak gondolom. Néha benne volt a gesztusaiban, de most, amikor lecserélték, megölelte a helyére beállót, és Xavival is rendesen pacsizott, nem tűnt úgy, hogy frusztráltnak érezné magát.
Az átigazolási pletykákban gyakran szerepel a neve, hol Angliába, hol az Arab-félszigetre vinnék az erre szakosodott híroldalak, ő meg többször is elmondta, hogy itt szeretne maradni. Remélem is, hogy marad. Én is megnézném, hogy hátrébb vonva tudna-e javítani a támadójátékon, de az is lehet, hogy ezen csak mi fantáziálunk, és Xaviék nem terveznek ilyesmit.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.01.08. 21:55:13

brazilfan írta:
2024.01.08. 13:46:50
bence0330 írta:
2024.01.08. 12:31:53
És tényleg egy szó nem esik róla egy sajtótájékoztatón, akkor sem, ha az elmúlt 5-6 meccsen is top3-4 teljesítményt hozott.
Lehet, hogy nem kérdezik róla Xavit. A sajtótájékoztatós cikkek alapján az lehet a felállás, hogy az újságírók kérdeznek, Xavi válaszol, és általában szűkszavúan, a kötelező udvariassági kört letudva. Lehet, hogy a helyszínen nem így zajlik, de az általunk megismerhető verzióból nekem ez jön le.
Nem tudom, csak tippelek, hogy a sajtó egy se hús, se hal játékosnak gondolja Raphinhát: hajt, de nem ő fut a legtöbbet, gólpasszt ad, de nem gólerős, brazil, de nem dekázik az ötösön. Nincsenek zűrjei, nem is sztáralkat, viszont nem is olyan kisdobos-kinézetű, hűséges kutya szemű, mint Sergi Roberto.
Egyszer el kellene menni egy sajtótájékoztatóra, és megkérdezni Xavit, hogy miért nem dicséri.
Vagy belenyugodni abba, hogy ez van.
Igen, bár sok kérdés kifejtős is, ahol nem konkrétumokra kérdeznek rá, mindig van pár ilyen. Pl az ilyesmik:

Látott valami pozitívat a mai napon?

„Természetesen. Jó érzésekkel távozom, mert az első félidőben nagyon jók voltunk. Fort és Fermín is remek teljesítményt nyújtott.”

Én is őket emeltem volna ki - utána, vagy mellette. Ezek alapján érzem ilyen láthatatlan embernek szegény brazilt. Persze közben lehet abban valami, amit írsz a jellemzésével kapcsolatban, de azért nekem meglepő, hogy legalább az ilyen gól+gólpasszos meccsein nem kérdeznek rá, mikor egyértelműen ő volt a főszereplő játékban és eredményben is, egy óráig az volt a stratégia, mint régen Messinél, add Raphinhának, és majd csinál valamit. Annyira nem is Xavira ment ki amit írtam (max annyira, mint magukra az újságírókra...), azért veszem bele súlyozottan az esetet, mert nála ugye szó szerint regisztrálva vannak a szavak, míg az, hogy a fórum meg a sportvilág mit ír, elég nehezen összegezhető, pedig általánosságban értettem inkább.

Aztán persze lehet, hogy valami olyasmi van a háttérben, hogy hideg köztük a viszony valamiért (ilyen lecserélési balhék pl), és csak azért játszik egyáltalán, mert ő a legjobb támadónk jó régóta, és nem lehet kihagyni, Xavi nyel egyet és berakja kezdőnek.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1012
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2024.01.08. 13:46:50

bence0330 írta:
2024.01.08. 12:31:53
És tényleg egy szó nem esik róla egy sajtótájékoztatón, akkor sem, ha az elmúlt 5-6 meccsen is top3-4 teljesítményt hozott.
Lehet, hogy nem kérdezik róla Xavit. A sajtótájékoztatós cikkek alapján az lehet a felállás, hogy az újságírók kérdeznek, Xavi válaszol, és általában szűkszavúan, a kötelező udvariassági kört letudva. Lehet, hogy a helyszínen nem így zajlik, de az általunk megismerhető verzióból nekem ez jön le.
Nem tudom, csak tippelek, hogy a sajtó egy se hús, se hal játékosnak gondolja Raphinhát: hajt, de nem ő fut a legtöbbet, gólpasszt ad, de nem gólerős, brazil, de nem dekázik az ötösön. Nincsenek zűrjei, nem is sztáralkat, viszont nem is olyan kisdobos-kinézetű, hűséges kutya szemű, mint Sergi Roberto.
Egyszer el kellene menni egy sajtótájékoztatóra, és megkérdezni Xavit, hogy miért nem dicséri.
Vagy belenyugodni abba, hogy ez van.
Válasz küldése