Raphinha

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.

Szerinted:

A szavazás 2022.09.12. 12:50:24-kor befejeződött.

- jó vétel volt, fontos lesz a csapat számára
25
81%
- más játékosra költöttem volna az összeget
5
16%
- teljesen fölösleges átigazolás
1
3%
 
Szavazatok száma: 31
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3729
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2024.02.08. 14:03:38

bence0330 írta:
2024.02.08. 10:59:33
Pont az ilyen hsz-ekről érzem, hogy ő nemhogy a jelenlegi, de amióta emlékszek, talán a legalábecsültebb játékos nálunk. :) A csávó megállás nélkül adja a gólpasszokat, kreál, 4-5 ember közt passzol, ad tűpontos labdákat akár 40-50 méterről mozgó labdából, az egyetlen játékosunk, aki folyamatosan kényszerítőzik, megállás nélkül előrejátékot keres, de azt olvasom, hogy nem lát a pályán. Ha valaki azt írná, hogy menjen, mert nem lő elég gólt, oké, nyilván nem lő elég gólt, a hibáit is látni kell. De a világ egyik legjobb előkészítőjéről beszélünk, ezen nem nagyon van mit vitatkozni, minden alátámasztja. És én sem mondom, hogy ne adjuk el 80 millióért, csak hogy értékeljük már szerencsétlenben azt, amit letesz az asztalra.. :D Egy dicsérő szót nem kap soha, akkor is, mikor egymás utáni meccseken MOM.
Ennek az az oka, amit én írtam le. Csinál jó dolgokat, de ha nem a számokat nézed, hanem a mutatott játékot, akkor látod, hogy mennyi támadás akad meg rajta. Nem kérem, hogy nézz vissza videókat, mert teljesen fölösleges. A következő meccsein figyeld az előrefelé irányuló passzait, cseleit, labdakezeléseit. Utána meg azt, hogy hányszor nem teszi le, vagy rosszul teszi le 16-ról üresen kilépő társainak. Már most mennyivel szembetűnőbb, hogy egy Yamallal mennyivel előrébb vagyunk, pedig még csak 16 éves.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Zsoma
Jugador del Barça
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2004.10.08. 07:45:27

2024.02.08. 13:44:37

Troym írta:
2024.02.08. 12:49:51
Szerintem kanyarban nem ér Toure mögé ilyen téren. A fickót úgy sikerült kiebrudalni a csapatból, hogy utána hosszú évekig a PL legjobbja volt és állítom vele mi is nyertünk volna meg 1-2 BL-t.
Mennyi lenne most egy prime Yaya ára a mai piacon? Egy box-to-box, ütközni és támadni is tudó játékos, valahol €110-120m körül simán el tudom képzelni.
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.02.08. 12:49:51

bence0330 írta:
2024.02.08. 10:59:33
Pont az ilyen hsz-ekről érzem, hogy ő nemhogy a jelenlegi, de amióta emlékszek, talán a legalábecsültebb játékos nálunk.
Szerintem kanyarban nem ér Toure mögé ilyen téren. A fickót úgy sikerült kiebrudalni a csapatból, hogy utána hosszú évekig a PL legjobbja volt és állítom vele mi is nyertünk volna meg 1-2 BL-t.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7174
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.02.08. 10:59:33

Pont az ilyen hsz-ekről érzem, hogy ő nemhogy a jelenlegi, de amióta emlékszek, talán a legalábecsültebb játékos nálunk. :) A csávó megállás nélkül adja a gólpasszokat, kreál, 4-5 ember közt passzol, ad tűpontos labdákat akár 40-50 méterről mozgó labdából, az egyetlen játékosunk, aki folyamatosan kényszerítőzik, megállás nélkül előrejátékot keres, de azt olvasom, hogy nem lát a pályán. Ha valaki azt írná, hogy menjen, mert nem lő elég gólt, oké, nyilván nem lő elég gólt, a hibáit is látni kell. De a világ egyik legjobb előkészítőjéről beszélünk, ezen nem nagyon van mit vitatkozni, minden alátámasztja. És én sem mondom, hogy ne adjuk el 80 millióért, csak hogy értékeljük már szerencsétlenben azt, amit letesz az asztalra.. :D Egy dicsérő szót nem kap soha, akkor is, mikor egymás utáni meccseken MOM. Főleg, hogy Gavi kieséséve egyértelműen ő a leghajtósabb ember a csapatból. Másfél éve az egyik legfőbb húzó emberünk, amikor egészséges. A másik kedvencem amiből sokminden kiderült, az volt, amikor "rossz vb-je volt", mikor ő teremtette az egész mezőnyben a legtöbb helyzetet, többet mint Messi, Griez, stb. Valahogy van egy ilyen vakság vele kapcsolatban, személyiségéből fakadhat, vagy nem tudom. Ez is jól példázza a megmagyarázhatatlanul negatív hozzáállást vele kapcsolatban. Ott sem véletlen volt stabil kezdő a világ egyik legjobb válogatottjában.

Három okot tudok elképzelni, amiért sokan ennyire nem hajlandóak elismerni még a tényeket sem róla, és azt, hogy az ittléte óta jobb statokat hoz előkészítésben, mint (az idősödő) Messi, akit szétajnároznánk (jogosan) azokért a labdákért, amiket ő osztogat:

1: darabos mozgása. Nem az a silky-smooth, tény, mint amit Salahtól vagy Rodrygotól lát az ember. De utóbbinál alighanem mégis eredményesebb, és hasznosabb játékos, pedig 100 millió körülre van taksálva. Szóval a natúr tehetség hiánya, amit érezhet az ember, és ezt hiába kompenzálja ki remek látással, hajtással nagyon komoly ballábbal, már nem lesz elég, az emberi szemnek nem elég folyékony, selymes a mozgása.
2: mindig mindent belead, akármi történik, soha egy másodpercre nem eresztett le amióta itt van. Egy emberi kapcsolatnál pl. az ilyen szokták alapnak venni, hogy ott van és kész, teszi a dolgát megbecsülés nélkül is.
3: hogy brazil. Van egy gyanúm, hogy ha albán lenne, teljesen máshogy néznének rá az emberek, mert Brazíliában ugye mindenkinek a fülén kéne pörgetni a labdát, és hát ő nem Ronaldinho, ez tény.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7407
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.02.08. 09:35:16

Barcaman1993 írta:
2024.02.08. 07:44:04
bence0330 írta:
2024.02.07. 21:48:09
...
Lehet én vagyok elfogult, de ez a csávó totál alkalmatlan a játékunkra, akárhogy csűritek csavarjátok. Egyszerűen nem érti a játékunkat. Domináns passzjátékra képtelen, az utolsó passzok előtti cseleket nem hozza, gólhelyzetekben rendre rossz döntéseket hoz, az ütempasszokat/kényszerítőket nem érzi és még sorolhatnám. Amiben jó, hogy az oldalról érkező beadásai sok esetben ülnek, meg az átlövései is. Ez tök jó, csak a Barcelona játéka nem erről szól. Ha csak annyi látása lenne a pályán, mint egy Pedronak volt, akkor ezeknél a számoknál sokkal többet hozhatna. Elakadnak nála a labdák, és emiatt nem érkeznek sem az utolsó passzok, sem a gólok. Balde ugyanez egyébként...
Én ennyire nem húznám le a srácot, mert ha nem is elit, de mindent összevetve egy remek játékos, akit szerintem sokan szívesen látnának maguknál és nem alsó vagy középszintű csapatok.
Ugyanakkor abban egyetértek, hogy inkább hasznosnak tartom, mint egy olyan játékosnak, aki meg tudja teremteni a különbséget. Én ebben például Felixet sokkal jobbnak tartom, még ha védekezésben egyértelműen a brazil felé hajlik a mérleg nyelve.
Ha nem lennénk ekkora kényszerben az eladásokat tekintve kérdés nélkül megtartanám, mert rotációba tökéletes, amíg Yamal egyértelműen meg nem érik a kezdőtagságra. Akárhogy is fejlődik a kissrác, fél/egy évet még kellene hagyni neki, hogy komolyan átvegye a stafétát.
Ráadásul nem tudni mi lesz Felix-szel, Lewával, Roque mennyire válik be és a sérülések az utóbbi években komoly méreteket öltöttek, így azt az alakzatot sem kellene leredukálni.

Abban viszont egyetértek Bencével hogy nagyon jó szeme van és a csapatban ő az aki talán legjobb a kulcspasszok, viszont nagyon sok olyan hiányossága van, ami egy támadót jellemezni kellene, illetve reméltem, hogy kicsit többet mutat az angliai bombáiból. Az erősségei alapján én sokkal inkább középpályásként/hamis kilencesként tudnám elképzelni.
Ráadásul őt is elkapta az az átok, ami Felixet és Yamalt is, neki is szinte több kapufája van mint gólja. A sérülések mellett idén ebben is rendkívül szerencsétlenek vagyunk, mintha az ág is húzna minket.

Pedrohoz azért nem hasonlítanám, egyrészt teljesen más profil és akármennyire is hasznos volt egy nagyon egysíkú játékos. Csereként tökéletes, de kezdőnek kevés.
Forca Barca!!!!
bencoo32
Jugador del Barça
Hozzászólások: 111
Csatlakozott: 2022.08.21. 16:28:08

2024.02.08. 08:35:14

Barcaman1993 írta:
2024.02.08. 07:44:04

Lehet én vagyok elfogult, de ez a csávó totál alkalmatlan a játékunkra, akárhogy csűritek csavarjátok. Egyszerűen nem érti a játékunkat. Domináns passzjátékra képtelen, az utolsó passzok előtti cseleket nem hozza, gólhelyzetekben rendre rossz döntéseket hoz, az ütempasszokat/kényszerítőket nem érzi és még sorolhatnám. Amiben jó, hogy az oldalról érkező beadásai sok esetben ülnek, meg az átlövései is. Ez tök jó, csak a Barcelona játéka nem erről szól. Ha csak annyi látása lenne a pályán, mint egy Pedronak volt, akkor ezeknél a számoknál sokkal többet hozhatna. Elakadnak nála a labdák, és emiatt nem érkeznek sem az utolsó passzok, sem a gólok. Balde ugyanez egyébként...
Teljes mértékben egyetértek. Lehet itt jönni a statokkal, meg ilyen-olyan mutatókkal, de ha jön érte egy jó ajánlat én nyugodt szívvel eladnám.
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3729
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2024.02.08. 07:44:04

bence0330 írta:
2024.02.07. 21:48:09
...
Lehet én vagyok elfogult, de ez a csávó totál alkalmatlan a játékunkra, akárhogy csűritek csavarjátok. Egyszerűen nem érti a játékunkat. Domináns passzjátékra képtelen, az utolsó passzok előtti cseleket nem hozza, gólhelyzetekben rendre rossz döntéseket hoz, az ütempasszokat/kényszerítőket nem érzi és még sorolhatnám. Amiben jó, hogy az oldalról érkező beadásai sok esetben ülnek, meg az átlövései is. Ez tök jó, csak a Barcelona játéka nem erről szól. Ha csak annyi látása lenne a pályán, mint egy Pedronak volt, akkor ezeknél a számoknál sokkal többet hozhatna. Elakadnak nála a labdák, és emiatt nem érkeznek sem az utolsó passzok, sem a gólok. Balde ugyanez egyébként...
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7174
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.02.07. 21:48:09

gg86 írta:
2024.02.01. 11:52:23
Ezt másik topicból hoztam, mert megakadt rajt a szemem.
Próbáltam nézni pár statot (asszisztok, kulcspasszok stb.) hogy milyen előkészítésben toronymagas első, meg európában hol van élmezőnyben, de nem találtam. Lehet van valami egyéb stat amit nem figyeltem, de számomra meglepő ha ő ilyen téren ennyire kiemelkedő lenne. A srác legnagyobb erénye szerintem a hozzáállása és a küzdeni tudása, mindig 100%-ot tesz a meccsekbe, kreativításban, gólokban kevésbé kiemelkedő.
Bocs, túrázás közben olvastam, ott nem tudtam reagálni, aztán elfelejtettem. :D
Bemásolom, írtam erről, alatta meg kigyűjtöttem újra, bár sokat nem változott, mert utána csak hetekig volt egészséges.

"Várható asszisztok számában (ami kvázi a legkifejezőbb statisztika az előkészítésben) idén az egész La Ligában a legalább 10 meccset játszó játékosok közül kimagaslóan első, 0,59/90 perc, az őt követő legjobb ilyen játékos 0,44-el rendelkezik.

A top5 bajnokságban összesen 3-an vannak előtte.
Tavaly a top5 bajnokságban összesen 7-en voltak előtte. Pontosan ugyanannyi várható gólpasszt hozott össze, mint egy bizonyos Lionel Messi, 0,43/90 perc.
"
Idén meg még ehhez képest lépett komoly szintet, ami már eleve nem volt gyenge, ha az aranylabdás szintjét hozta benne.

0,58-nál áll jelenleg, szóval tartja, bár ugye azóta csak pár meccset játszott. Ma is toronymagasan első benne a Ligában, a 2. releváns játékosnak 0,38-van. Óriási különbség, konkrétan másfélszer olyan jó, mint a 2. legjobb. Erre azért simán lehet írni, hogy toronymagasan a legjobb.

https://fbref.com/en/comps/12/stats/La-Liga-Stats (legörgetsz addig, amíg játékosneveket nem találsz, a felső sornál Toggle Per90 Stats-ra kattolsz, hogy percarányos legyen, ott pedig az xAg-re.

De ha az xAg nem elég jó valakinek, tudom, sokak szerint ez túl elvont, és natúr gólpassz kell, abban is messze első a ligában percarányosan, releváns játékosokat figyelembe véve, akik legalább 10 meccset játszottak. (2-3-4 meccsesket nem érdemes nézni, egy jó meccs és 1 feletti átlagot hozhatnak, lásd Guiu toronymagasan vezeti a góllövőlistát ilyen téren :D ) 0,68 a 90 percenkénti asszisztja, ami szintén bődületes szám, a 2. releváns játékosnak van 0,54, erre is bátran lehet mondani, hogy toronymagasan. Bellinghamnek van 0,16, például, kevesebb, mint negyedannyi. Ezeket is a fenti linken tudod megnézni, csak az asszisztra kattintva.

TOP5 bajnokság jelenleg

https://fbref.com/en/comps/Big5/stats/p ... gues-Stats

Assziszt/percekben 4-en vannak előtte a legalább 10 meccset játszó játékosok közül.
Várható assziszt/percekben 5-en vannak előtte a legalább 10 meccset játszó játékosok közül

Ha erre nem mondjuk azt, hogy európa egyik legjobb előkészítője, akkor nem tudom, mire lehetne. És azért az előkészítésnél messze ez a legrelevánsabb téma.
De valahogy vele kapcsolatban mindig csak az merül fel, hogy nem tud cselezni. Amiben amúgy a liga legjobbja, Yamal nem túl rég előzte meg (és a ligában az 5. legtöbb gólhelyzethez vezető csele van, 0,68!!! Vini, Rodrygo, Zaragoza, Yamal után...), szóval még ebben is eléggé túlzásokban esnek vele kapcsolatban, bár ő tény, hogy nem fog 4 ember közt átszlalomozni, de még ebben is borzasztóan le van becsülve, ő nagyon céltudatosan cselez, általában csak 1, néha 2 embert bevállalva, és arra használja fel, hogy utána kreálhasson, nem arra, hogy összetekerje 4 védő lábát, erre ő tényleg képtelen.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
gg86
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 377
Csatlakozott: 2008.05.09. 12:12:49

2024.02.01. 11:52:23

bence0330 írta:
2024.02.01. 01:19:09
1: azt írtam, hogy a La Liga legjobb előkészítője (irányító szerintem teljesen mást jelent), és a világ egyik legjobbja. Ilyen statokban toronymagasan vezeti a ligát, de tényleg toronymagasan, és 3 vagy 4 ember van előtte Európában. Szóval lehet mosolyogni, de minimum megalapozott vélemény, amit számszerűen alá lehet támasztani. Tavaly szó szerint a 35 éves Messi számait hozta le ilyen téren, idén meg szintet lépett ahhoz képest is, egész szezonra kivetítve 30 feletti a várható gólpassza, amit a sok cseréje is sajna az idei sérülése korlátoz, 15 alatt meg fog így állni.
Ezt másik topicból hoztam, mert megakadt rajt a szemem.
Próbáltam nézni pár statot (asszisztok, kulcspasszok stb.) hogy milyen előkészítésben toronymagas első, meg európában hol van élmezőnyben, de nem találtam. Lehet van valami egyéb stat amit nem figyeltem, de számomra meglepő ha ő ilyen téren ennyire kiemelkedő lenne. A srác legnagyobb erénye szerintem a hozzáállása és a küzdeni tudása, mindig 100%-ot tesz a meccsekbe, kreativításban, gólokban kevésbé kiemelkedő.
Mascherano14
Capitá del Barça
Hozzászólások: 657
Csatlakozott: 2018.01.04. 00:19:27

2024.01.12. 15:15:54

Nagyon szeretem a küzdését, hogy keményen védekezik is, meg a remek passzait. Nagy hiány ez a sérülés.
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2024.01.12. 14:31:43

Sajnálom nagyon.
Létszámra nélküle is meglenne a kezdő, Ferran kezdene a helyén és Félix a túloldalon, de az a lendület, amit Raphinha tesz bele a meccsekbe, nincs meg Ferranban. Yamalban sincs, de neki nem is ez a dolga.
Avatar
ElBartimaeus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2206
Csatlakozott: 2009.03.25. 00:11:43
Tartózkodási hely: Budapest

2024.01.12. 14:29:28

bence0330 írta:
2024.01.12. 13:59:28
Valamit nagyon rendbe kéne tenni az erőnléti felkészítés/orvosi stáb terén. Az ember 4 meccset hagyott ki az elmúlt 4 szezonban, kereken 0 izomsérüléssel. Most meg már a második fél év alatt. Az gond, hogy ha valaki egy Pool-BM szintű helyről jön és onnan van visszaesés, arra azt mondom, hogy oké, még ha probléma is. De Rennes-Leeds után... elég kellemetlen, ha náluk ilyen téren jobban mennek a dolgok.

Ha jól játsszuk meg, még pozitívan is kijöhetünk belőle, hetek óta kb rajta múlt a támadásépítés, kb annyi a taktika, hogy neki adják a labdákat, hogy csináljon vele valamit. Ezt a gondolkodásmódot kivéve az egyenletből akár még javulhat is a játék, az építkezés.
Ez azért több összetevős, mintsem hogy itt rosszabb az erőnléti edzés. Sokszor több meccset játszik a Barca, mint egy Leeds, ráadásul az iram is nagyobb lesz általában, mert minket akar a kiscsapat is megverni friss bajnokként, bl van, szuperkupa van, rangadó van Madridok ellen, stb. Ezen felül ő is változhat, attól még, hogy nem volt sérülése, még lehet később. Messi se volt sérült marha sokáig, aztán mégis kidőlt párszor később.

És össze is kötném a másik gondolatoddal, mert egyetértek, hogy jól is elsülhet. Anno pont az MSN érában volt erre példa, miután visszajött Messi, a világ legjobb támadójátékát produkáltuk.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7174
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.01.12. 13:59:28

Valamit nagyon rendbe kéne tenni az erőnléti felkészítés/orvosi stáb terén. Az ember 4 meccset hagyott ki az elmúlt 4 szezonban, kereken 0 izomsérüléssel. Most meg már a második fél év alatt. Az gond, hogy ha valaki egy Pool-BM szintű helyről jön és onnan van visszaesés, arra azt mondom, hogy oké, még ha probléma is. De Rennes-Leeds után... elég kellemetlen, ha náluk ilyen téren jobban mennek a dolgok.

Ha jól játsszuk meg, még pozitívan is kijöhetünk belőle, hetek óta kb rajta múlt a támadásépítés, kb annyi a taktika, hogy neki adják a labdákat, hogy csináljon vele valamit. Ezt a gondolkodásmódot kivéve az egyenletből akár még javulhat is a játék, az építkezés.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5165
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2024.01.12. 13:38:45

Raphinha will be out for around a month. [Mundo Deportivo]
Kép
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2024.01.09. 09:00:08

bence0330 írta:
2024.01.08. 21:55:13
Igen, bár sok kérdés kifejtős is, ahol nem konkrétumokra kérdeznek rá, mindig van pár ilyen. Pl az ilyesmik:

Látott valami pozitívat a mai napon?

„Természetesen. Jó érzésekkel távozom, mert az első félidőben nagyon jók voltunk. Fort és Fermín is remek teljesítményt nyújtott.”
Igen, vannak ilyenek is, és fogalmam sincs, hogy mi lehet az oka. Azt veszem észre magamon, hogy Xavit is védeném, talán nem az ilyen típusú támadók az ideáljai, vagy lehet, hogy általában a brazilokkal szemben vannak fenntartásai, de ezek csak vaktában lövöldözések, nem tudhatjuk. Akkor tudhatnánk biztosabbat, ha valaki rákérdezne. Vagy ha Raphinha beszélne, de nagyon nem ilyen típusúnak gondolom. Néha benne volt a gesztusaiban, de most, amikor lecserélték, megölelte a helyére beállót, és Xavival is rendesen pacsizott, nem tűnt úgy, hogy frusztráltnak érezné magát.
Az átigazolási pletykákban gyakran szerepel a neve, hol Angliába, hol az Arab-félszigetre vinnék az erre szakosodott híroldalak, ő meg többször is elmondta, hogy itt szeretne maradni. Remélem is, hogy marad. Én is megnézném, hogy hátrébb vonva tudna-e javítani a támadójátékon, de az is lehet, hogy ezen csak mi fantáziálunk, és Xaviék nem terveznek ilyesmit.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7174
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.01.08. 21:55:13

brazilfan írta:
2024.01.08. 13:46:50
bence0330 írta:
2024.01.08. 12:31:53
És tényleg egy szó nem esik róla egy sajtótájékoztatón, akkor sem, ha az elmúlt 5-6 meccsen is top3-4 teljesítményt hozott.
Lehet, hogy nem kérdezik róla Xavit. A sajtótájékoztatós cikkek alapján az lehet a felállás, hogy az újságírók kérdeznek, Xavi válaszol, és általában szűkszavúan, a kötelező udvariassági kört letudva. Lehet, hogy a helyszínen nem így zajlik, de az általunk megismerhető verzióból nekem ez jön le.
Nem tudom, csak tippelek, hogy a sajtó egy se hús, se hal játékosnak gondolja Raphinhát: hajt, de nem ő fut a legtöbbet, gólpasszt ad, de nem gólerős, brazil, de nem dekázik az ötösön. Nincsenek zűrjei, nem is sztáralkat, viszont nem is olyan kisdobos-kinézetű, hűséges kutya szemű, mint Sergi Roberto.
Egyszer el kellene menni egy sajtótájékoztatóra, és megkérdezni Xavit, hogy miért nem dicséri.
Vagy belenyugodni abba, hogy ez van.
Igen, bár sok kérdés kifejtős is, ahol nem konkrétumokra kérdeznek rá, mindig van pár ilyen. Pl az ilyesmik:

Látott valami pozitívat a mai napon?

„Természetesen. Jó érzésekkel távozom, mert az első félidőben nagyon jók voltunk. Fort és Fermín is remek teljesítményt nyújtott.”

Én is őket emeltem volna ki - utána, vagy mellette. Ezek alapján érzem ilyen láthatatlan embernek szegény brazilt. Persze közben lehet abban valami, amit írsz a jellemzésével kapcsolatban, de azért nekem meglepő, hogy legalább az ilyen gól+gólpasszos meccsein nem kérdeznek rá, mikor egyértelműen ő volt a főszereplő játékban és eredményben is, egy óráig az volt a stratégia, mint régen Messinél, add Raphinhának, és majd csinál valamit. Annyira nem is Xavira ment ki amit írtam (max annyira, mint magukra az újságírókra...), azért veszem bele súlyozottan az esetet, mert nála ugye szó szerint regisztrálva vannak a szavak, míg az, hogy a fórum meg a sportvilág mit ír, elég nehezen összegezhető, pedig általánosságban értettem inkább.

Aztán persze lehet, hogy valami olyasmi van a háttérben, hogy hideg köztük a viszony valamiért (ilyen lecserélési balhék pl), és csak azért játszik egyáltalán, mert ő a legjobb támadónk jó régóta, és nem lehet kihagyni, Xavi nyel egyet és berakja kezdőnek.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2024.01.08. 13:46:50

bence0330 írta:
2024.01.08. 12:31:53
És tényleg egy szó nem esik róla egy sajtótájékoztatón, akkor sem, ha az elmúlt 5-6 meccsen is top3-4 teljesítményt hozott.
Lehet, hogy nem kérdezik róla Xavit. A sajtótájékoztatós cikkek alapján az lehet a felállás, hogy az újságírók kérdeznek, Xavi válaszol, és általában szűkszavúan, a kötelező udvariassági kört letudva. Lehet, hogy a helyszínen nem így zajlik, de az általunk megismerhető verzióból nekem ez jön le.
Nem tudom, csak tippelek, hogy a sajtó egy se hús, se hal játékosnak gondolja Raphinhát: hajt, de nem ő fut a legtöbbet, gólpasszt ad, de nem gólerős, brazil, de nem dekázik az ötösön. Nincsenek zűrjei, nem is sztáralkat, viszont nem is olyan kisdobos-kinézetű, hűséges kutya szemű, mint Sergi Roberto.
Egyszer el kellene menni egy sajtótájékoztatóra, és megkérdezni Xavit, hogy miért nem dicséri.
Vagy belenyugodni abba, hogy ez van.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7174
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.01.08. 12:31:53

Nem értem ezt a kis és közepes csapatok ellen témát, ez eleve szubjektív, bár biztos lehetne rá valami metricset húzni. Csak ami eszembe jut: Volt Reál ellen MOM, MU ellen MOM gól+gólpasszal, legutóbb az ATMA ellen is döntő faktor volt gólpasszal és remek játékkal, a Gironánál is lehetett volna (ott a kapott gólok miatt ez sajna végül lényegtelen lett, de azért ez nem igazán az ő hibája, vagy alig...). Ez most így fejből 4 úgy, hogy mindegyikre nem emlékszem, és azért nem játszunk millió meccset nagycsapattal bő 1 év alatt. Illetve ha még a gólokkal hozott pontokban is ő a legjobb a csapatban több mint egy éve úgy, hogy az kb a leggyengébb pontja, akkor nálam egyértelmű, hogy bőven a legjobb támadónk, nem a jobbik felébe tartozik. A legtöbb meccsünk kis-közepes csapatok ellen van, persze, hogy a többségében ezeken volt döntő faktor, de ott is lenni kell valakinek, ezzel nyertük meg a bajnoki címet. November után TS-Ara hátul, Raphinha elöl (és hátul). De nagyokon is volt már, nem egyszer, nem kétszer, nem háromszor.
Ha olyat vársz tőle mint Messitől, akkor nyilván nem, nem döntött és nem is fog eldönteni egy Liverpool elleni meccset mesterhármassal, nincs meg benne, ami ehhez kell. Egy-egy clutch gól/gólpassz viszont ezeken a meccseken is stabilan benne van.

A plafonja tényleg ez (ennél kicsit jobb helyzetkihasználással azért nyilván), de ez nem baj, ez is elég magas szint, még ha nem is az igazi krémek krémje. És ezt viszont 5 meccsből lehozza 4-szer. Van sok játékos magasabb plafonnal, aki lehozza azt 5 meccsből 1-2-szer, és azt is ritkábban nagyobb meccseken, mint a brazil. Bármikor inkább ezt választom.

De itt az egészben tényleg nem az zavar, hogy te gyengébbnek látod, xy meg jobbnak, nyilván tök oké, más a mérce, mások az elvárások, stb. Inkább csak ez az egész semmibevétele, amikor eleve egy ennyire hajtós játékost még akkor is értékelni lehetne szerintem ha alig tenne hozzá bármit a csapathoz, nemhogy ha szerencsétlen a legjobb támadónk egy éve. És tényleg egy szó nem esik róla egy sajtótájékoztatón, akkor sem, ha az elmúlt 5-6 meccsen is top3-4 teljesítményt hozott.

Gavit ugyebár te nagyon szereted (én is, bár inkább nagyon értékelem), na Raphinhánál kétszer elgurult a gyógyszer lecseréléskor, meg egyszer amikor már az ötödik könyököst kapta a hasába. Gavinak ez a három kb a havi átlaga, rendre száll bele bosszúból a játékosokba. És amúgy ugyanazt hozza a két játékos, jó, de limitáltabb képességekkel belüket kimelózva, hasznos játékot hozva, olyan mad max tekintettel küzdve, hogy erre néha rámegy 1-1 pillanatuk tényleg.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2024.01.08. 12:12:21

Nekem az egyetlen bajom az, hogy nála szerintem ez a plafon kb, ami a teljesítményét illeti. Ezt éreztem rajta már az első hónapok elteltével, és azóta sem változott semmit az összkép.
Magyarul az van, hogy többnyire kis és közepes meccseken tud hozni gólpontokat, néha nagyonkat harcol-védekezik, és nagyjából ennyi.
Ez nekünk most nagyon jó, de ha kicsit fel tudunk javulni, vagy versenyben lenni nagyobb meccseken, akkor ő garantáltan lefele fog kilógni.

Nálam bármelyik támadó pozíción alap elvárás az, hogy tudjon megverni 1v1 védőket (vagy legalább legyen jó esélye), hogy legyen sebessége, és hogy legyen higgadt befejezése a megoldásainak (legyen az lövés, helyzet értékesítés, passz, beadás).
Raphi sajnos ezek közül többet egyáltalán nem teljesít(ett soha), gólpontok ide vagy oda. Ezen felül szerintem ő az egyik legnagyobb rizikónk a pályán, ami a mentális érettséget illeti.. szerintem sokszor nem tudja kezelni az érzelmeit, és ez okozott már komoly gondokat, és fog is még különösen kritikus helyzetekben.

Összességében nem férhet kétség hozzá, hogy jelenleg ő a támadósorunk jobbik feléhez tartozik, és szükségünk van rá.
De ez bármikor gyorsan megváltozhat, anélkül, hogy ő egy hajszálnyit is romlana... hiába a (papíron és relatíve) sok gólpont.
Emellett szerintem igazán fontos/nehéz pillanatokban, nehéz-nagy meccseken, és kemény védők-védelmek ellen töredékét tudja csak nyújtani az saját átlagának is.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7174
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.01.08. 12:03:04

Chino írta:
2024.01.08. 11:18:00
Talán egy kicsit túlzás hogy milyen klasszis teljesítményt nyújt stb., de az tény, hogy idén a legerősebb pont, ami a támadóink teljesítményét illeti. Talán Felix volt még hasonló, de nem konzisztensen és az utóbbi meccseken ő is beszürkült. Az ő teljesítménye akkor lenne igazából klasszis, ha azokkal a fránya 1vs1-ekkel tudna kezdeni valamit. A labdakezelése, játékintelligenciája, lövései, passzainak pontossága kivételesek, rengeteg kulcs-és gólpasszt oszt ki, de egy szélső repertoárjában a cseleknek is benne kellene lenni.
Nem is igen értem, hogy Xavi miért őt jegeli legtöbbet, őt cseréli le legelőször, FT pedig vagy végig marad vagy az utolsó távozó.
A tegnapi meccsen is kiverte az ember szemét,, hogy mit jelentett támadásban, folyamatosan tudta hozni a helyzeteket, miután lement az egész összeesett.
De ez a tegnapi csak egy példa, szinte az összes meccsen megfigyelhető. Yamal, ha éppen ő van bent helyette tud színt vinni, de még elég félénk, nem mer vállalni sokszor olyan cseleket 1 emberrel szemben, amit kb. csukott szemmel megcsinál inkább passzol.

Ősszességében a támadóinkat nézve vele van a legkisebb gond, sőt egyértelműen ő húzza fel a csapatrész teljesítményét, nem neki kellene feljavulnia egy ütős támadósorért
Nem azt mondom, hogy klasszis teljesítményt nyújt, hanem hogy előkészítés terén klasszis. :) Szerintem ez látványra, számokra, statra, mindenre egyértelmű. Neki ahhoz, hogy tényleg egy Salah szintű klasszis legyen, nem a cselek hiányoznak szerintem, 60% felett van, megcsinálja, amit kell, ahhoz, hogy kibillentsen 1, néha 2 embert és helyzetet teremtsen, még ha a tehetsége nincs is meg ebben ahhoz, hogy átszlalomozzon 3-4 közt. KDB sem tudna a világ minden pénzéért lecselezni 2 játékost, és az elmúlt évek stabilan legjobbja a posztján. És azt ne felejtsük el, hogy Raphinha igazából nem vonalszélső, hanem egy 10-es, szóval kicsit igazságtalan ezek alapján lehúzni, hisz a jobbszélső már enyhén kényszerposzt neki, főleg, ha kiszegezik a vonalra, ami nálunk történik. Elvan ott, de nem lehet a full potenciálját kiaknázni így.
A helyzetkihasználás az, ami hiányzik a kapu előtt, tavaly már egy gyenge közepes volt, idén meg se kép se hang ezen a téren, kb 5 osztályt romlik 1mp alatt ahogy csak a kapus van előtte, vagy egy üres kapu. Elfelejti a labdaátvételt, a rúgótechnikáját, mindent. Szerencsére olyan jól kerül helyzetbe, hogy néha rúg pár gólt még a sok bénázása mellett is, főleg ha nincs ideje gondolkodni. De egy Salah ennyi helyzetből már vagy 10 gólnál járna idén, amiből ő rúgott 4-et.

Én sem értem, miért van mindig ő lecserélve, de amíg stabil kezdő, annyira nem zavar, mert ő az egyetlen játékosunk Gavi kiválása óta, aki kihajtja a belét minden meccs minden pillanatában, tényleg néha elfárad a végére. De látványos mindig utána a visszaesés elöl-hátul, még egy Barbastro ellen is. Ez nyilván nem csak az ő dicsérete, hanem a többiek kritikája is, azért egy Koundénak ne legyen már szüksége plusz egy "frontvonalra" maga előtt, hogy lezárja azt az oldalt egy gyenge csapat ellen. Amúgy vele elöl nagyon jól megértik egymást.

De tényleg nekem az az egészben a döbbenet, hogy Xavi megint beszélt a hóttgyenge Lewyről, hogy milyen jól kiegészítik egymást Roquéval, meg mindenki másról, de se a mostani gól+gólpassz mom, sem az előző gól+gólpassz mom meccsen egy szót nem szólt róla, tavaly sem. Ő olyan mindenkinek, hogy dönti el sorra a meccseket bő egy éve, és úgy alapnak vesszük, legyintünk rá, aztán néha lázongunk mikor kihagy pár helyzetet. Nem csodálom, hogy milyen hihetetlen bizonyítási vágy forr benne, semmilyen szinten nincs elismerve az, amit tesz a csapatért, a kaparása, a gólpasszai, a clutch góljai, a védekezése, semmi. Szerintem ez amúgy meglátszik a helyzetkihasználásán is, én legalábbis még görcsösebb lennék így, persze lehet, hogy semmi köze hozzá.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7407
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.01.08. 11:18:00

bence0330 írta:
2024.01.07. 22:45:38
Troym írta:
2024.01.07. 22:04:39
Ezért írtam, hogy csűrve-csavarva.

Az gólpassz, amiből gól lesz.
Ez egyaránt a asszisztot adó és a gólszerző érdeme. Ha nem megy be, nem jó emberre játszott, túl erősen-gyengén-laposan-magasan-röviden-hosszún adta és a befejező ember így nem tudta belőni, vagy simán elbénázta. De az még nem gólpassz, hogy emberhez megy egy beadás.
A gólpassz része meg egyenesen klasszis szint. Mert abban ő az. Aki huzamosabb ideig a legjobb xAg-ben a Ligában, és az egyik legjobb Európában, az klasszis benne. Rendes, megvalósult gólpasszokban is, nem csak a várhatóban. A csapatunk motorja, meg lehet nézni, mi történik, mikor lejön, eltűnnek a kulcspasszok, felbomlik védekezésben is a jobboldal. Lehet nevetni, hogy negyedosztályú csapat, de más akkor sem lépett elő és állt a csapat élére a nagyok közül, csak ő.
De semmi érdemet nem fognak ebből elismerni megint, sem Xavi, sem senki, ezt nagyon igazságtalannak tartom, a mostani gól+gólpassz laza MOM teljesítménye is legyintős lesz, hogy ja, hát a Barbastro ellen bárki meg tudja csinálni. És mégsem teszi meg rajta kívül bárki. Mint ahogy azt sem, hogy több mint egy éve statisztikailag ő hozza nekünk a legtöbb pontot az egész csapatból, ő a legclutchabb játékosunk a szoros meccseken. A kutyát sem érdekli.
Talán egy kicsit túlzás hogy milyen klasszis teljesítményt nyújt stb., de az tény, hogy idén a legerősebb pont, ami a támadóink teljesítményét illeti. Talán Felix volt még hasonló, de nem konzisztensen és az utóbbi meccseken ő is beszürkült. Az ő teljesítménye akkor lenne igazából klasszis, ha azokkal a fránya 1vs1-ekkel tudna kezdeni valamit. A labdakezelése, játékintelligenciája, lövései, passzainak pontossága kivételesek, rengeteg kulcs-és gólpasszt oszt ki, de egy szélső repertoárjában a cseleknek is benne kellene lenni.
Nem is igen értem, hogy Xavi miért őt jegeli legtöbbet, őt cseréli le legelőször, FT pedig vagy végig marad vagy az utolsó távozó.
A tegnapi meccsen is kiverte az ember szemét,, hogy mit jelentett támadásban, folyamatosan tudta hozni a helyzeteket, miután lement az egész összeesett.
De ez a tegnapi csak egy példa, szinte az összes meccsen megfigyelhető. Yamal, ha éppen ő van bent helyette tud színt vinni, de még elég félénk, nem mer vállalni sokszor olyan cseleket 1 emberrel szemben, amit kb. csukott szemmel megcsinál inkább passzol.

Ősszességében a támadóinkat nézve vele van a legkisebb gond, sőt egyértelműen ő húzza fel a csapatrész teljesítményét, nem neki kellene feljavulnia egy ütős támadósorért
Forca Barca!!!!
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7174
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.01.07. 22:45:38

Troym írta:
2024.01.07. 22:04:39
Ezért írtam, hogy csűrve-csavarva.

Az gólpassz, amiből gól lesz.
Ez egyaránt a asszisztot adó és a gólszerző érdeme. Ha nem megy be, nem jó emberre játszott, túl erősen-gyengén-laposan-magasan-röviden-hosszún adta és a befejező ember így nem tudta belőni, vagy simán elbénázta. De az még nem gólpassz, hogy emberhez megy egy beadás.
Bocs, de te csűröd csavarod. Mikor azt írom, hogy ugyanannyi helyzetet kreálnak/90 perc, arra az nem is érv, hogy Messi x darabot hozott, Raphinha meg y-t, mikor Messi majdnem másfélszer annyit játszott, és egy Mbappé volt előtte, ezt is max gólpassz/percben lehet mérni. Így már eleve kicsire csökkent különbség köztük a gyakorlatban megvalósuló gólpasszokban is, amit kiegészít Mbappé előtte, így jön ki az, hogy ugyanaolyan minőségi helyzetkialakításból Leónak egy kicsit jobb a valós gólpassza. És ezért igazságosabb ez a "kifacsart" stat, mert nem nézi, hogy utána mit csinál belőle a támadó, mert az már nem az előkészítőn múlik. Lehetne ugyanannyiből az egyiknek 20, a másiknak 0 asszisztja is szélsőséges esetben, ha az egyik előtt full impotens támadók vannak, a másik előtt meg egy Haaland-Mbappé-Salah trió.

Idén bő 1000 perc alatt van 12 gólpontja, 4+8. Remek teljesítmény, nem csak nagyon jó. Mindezt úgy, hogy a gólpasszait alullövik a társak még így is, és tényleg sosem játszik végig egy meccset sem kb, MOM esetekben is megy le 60-70 perc után. Ha ő annyira lecserélhetetlen lenne, mint Lewy...

A gólpassz része meg egyenesen klasszis szint. Mert abban ő az. Aki huzamosabb ideig a legjobb xAg-ben a Ligában, és az egyik legjobb Európában, az klasszis benne. Rendes, megvalósult gólpasszokban is, nem csak a várhatóban. A csapatunk motorja, meg lehet nézni, mi történik, mikor lejön, eltűnnek a kulcspasszok, felbomlik védekezésben is a jobboldal. Lehet nevetni, hogy negyedosztályú csapat, de más akkor sem lépett elő és állt a csapat élére a nagyok közül, csak ő.
De semmi érdemet nem fognak ebből elismerni megint, sem Xavi, sem senki, ezt nagyon igazságtalannak tartom, a mostani gól+gólpassz laza MOM teljesítménye is legyintős lesz, hogy ja, hát a Barbastro ellen bárki meg tudja csinálni. És mégsem teszi meg rajta kívül bárki. Mint ahogy azt sem, hogy több mint egy éve statisztikailag ő hozza nekünk a legtöbb pontot az egész csapatból, ő a legclutchabb játékosunk a szoros meccseken. A kutyát sem érdekli.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7174
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.12.21. 12:24:38

brazilfan írta:
2023.12.21. 08:24:19
Már többször is volt róla szó, hogy elég jól védekezik. Ennek ellentmondani látszik, hogy például a Valencia egyenlítő gólja előtt nem tudta blokkolni a lövést, de szerintem az nem az ő sara volt (Kounde elment a befutó 9-essel, fölöslegesen, mert a srác kétméteres lesen volt).
Cancelóval ideális jobb oldal lehetne, ha nem görcsölne ennyit, tegnap is tök feszültnek tűnt. Ha így van, és tényleg feszült, annak az is lehet az egyik oka, hogy folyamatosan felröppennek az eladásáról szóló hírek/kacsák, pedig szerintem egyáltalán nem akar innen elmenni.

Azt már tavaly is tudtuk, hogy Raphinha nagyon jól ad be (jobban mondva képes tűpontos beadásokra, ha nem rontja el), most ez szögletből is megtörtént, amiben pedig hagyományosan gyengék szoktunk lenni, még Messi idejében is.
Idén már nagyon jól rúgja a szögleteket, nem az első gól, amit lövünk belőle.
A védekezése jelentősen visszaesett tavaly óta, mennyiségben főleg (szerintem abszolút taktikai alapon, többször figyeltem meg, hogy a tavalyival ellentétben tartja elöl a posztját ilyenkor szigorúan, szerintem a kontrákat akarja Xavi ezzel támogatni, működik is... de valamennyire hatékonyságban is. Ami a poén, hogy összevetettem Yamallal. Minden támadóstatban 4-5-szöröse kb az övé percekre levetítve (progresszív passzok, várható asszisztok, asszisztok, szinte bármi, még cselekben is egy hajszállal jobb. A védekező statok többségében viszont Yamal ha nem is sokkal, de vezet. :D A kicsi utolsó meccsein ez már fel is tűnt, mennyire jól tolja.

Raphinha inkább letámadásban elementáris még mindig, lett ebből is nagy helyzet tegnap. Nyilván a jó védekezése a számokban sem úgy néz ki, mint Araujo, hanem egy szélsőhöz képest, elsősorban a letámadás során, de viszonylag sokszor hátul is.

Belőle a görcsölést szerintem teljesen sosem lehet kiölni, látszik, hogy későn kezdte, és folyamatosan mindig mindenhol bizonyítania kell/akar. De nyilván a sérülése óta ez extrém, lehet, hogy ez is zavarja, mert nyilván így méginkább bizonyítani akar. Továbbra is soha sehol nincs kb említés szintjén sem a klubnál, Xavinál, hiába húzóember 1-2 hónap kivételével több, mint egy éve. Konkrétan szerintem az elmúlt pár meccsünkön ő 50-60%-ban egyedül ő az oka, hogy ennyi helyzetünk van, úgy termeli őket, mint a gép. És ez a számokban is megjelenik, La Liga legjobbja, Európa 4. legjobbja, Messivel egy szintű kialakított gólhelyzetek, stb. Ha ugyanezt Dembélé csinálná, minden nyilatkozatban ott lenne.
Ő egy ilyen figura sajna, elismerni sosem fogják. Csak kár, mert szerintem ez a görcsössége nagy része, és jót tennénk vele.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2023.12.21. 08:24:19

Már többször is volt róla szó, hogy elég jól védekezik. Ennek ellentmondani látszik, hogy például a Valencia egyenlítő gólja előtt nem tudta blokkolni a lövést, de szerintem az nem az ő sara volt (Kounde elment a befutó 9-essel, fölöslegesen, mert a srác kétméteres lesen volt).
Cancelóval ideális jobb oldal lehetne, ha nem görcsölne ennyit, tegnap is tök feszültnek tűnt. Ha így van, és tényleg feszült, annak az is lehet az egyik oka, hogy folyamatosan felröppennek az eladásáról szóló hírek/kacsák, pedig szerintem egyáltalán nem akar innen elmenni.

Azt már tavaly is tudtuk, hogy Raphinha nagyon jól ad be (jobban mondva képes tűpontos beadásokra, ha nem rontja el), most ez szögletből is megtörtént, amiben pedig hagyományosan gyengék szoktunk lenni, még Messi idejében is.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7174
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.12.21. 00:23:52

Utolsó 5 bajnokiján, amelyen kezdő volt, Raphinha 2 gólt és 5 asszisztot jegyzett, gólpassza mindegyiken volt.

Várható asszisztok számában idén az egész La Ligában a legalább 10 meccset játszó játékosok közül kimagaslóan első, 0,59/90 perc, az őt követő legjobb ilyen játékos 0,44-el rendelkezik.

A top5 bajnokságban összesen 3-an vannak előtte.
Tavaly a top5 bajnokságban összesen 7-en voltak előtte. Pontosan ugyanannyi várható gólpasszt hozott össze, mint egy bizonyos Lionel Messi, 0,43/90 perc.

Brutális számok, a liga legjobb, és európa egyik legjobb előkészítője, aki meccsről meccsre magas minőségű helyzeteket teremt.

Ettől még amit a 16-oson belül művel idén az siralmas, de még így is húzóemberré kezd válni megint. Mindent nem csinálhat ő, mint Messi, ő ebben jó. Még így is van 7 asszisztja a szezon első felében úgy, hogy a meccsek felén sem kezdett, és volt sérült/eltiltott is, és kvázi nincs előtte center. Hogy lubickolna, ha lenne előtte egy gólvágó...
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Válasz küldése