Robert Lewandowski

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.12.06. 16:21:37

28 gól rúgtunk a bajnokságban. Visszanéztem, remélem nem tévedek 10 éve erre nem volt példa.
Ez a 28 gól, ha erre osztanának helyeket, akkor a 6. helyre rakna bennünket az RSOC. elé.
Ez a nagy helyzet, ha a számoknál maradunk.
De a foci nem matek. A foci egy csapatjáték, ahol játékosokat kell összeboronálni mentálisan tudásukat kihasználva egy olyan játékká, amit eredményesen, talán szépen tudnak hozni.
Lewy-nek konkrétan nincs a csapatban alternatívája. Aki tud más 9-est jelentkezzen. Persze berakhatjuk oda Ferrant, de semmivel se lesz jobb.
Mint írtam senkinek nincs bérelt helye, pihentetni is kell, és valóban nem megy neki most, de én nem benne látom a hibát.
Részemről ennyi :)
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6840
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.12.06. 16:13:08

drobika írta:
2023.12.06. 16:06:31
Feladom :)
Ugyanakkor ajánlom megnézni a tabellát. Rúgott, kapott gólokat. Összevetni a korábbiakkal. Azért érdemes ezt megtenni, mert ezek a számok számítanak, amik a tabellán megtalálhatóak.
Aki ezekből nem egy csapat teljesítményét látja, az keresse Robert Lewandowskit, hátha megtalálja.
Kezd most már olyanná válni ez a dolog, mint Dembele. Kell valaki, akibe bele lehet kötni, elvitetni a balhét.
Ja, a többiek berúgják a helyzeteiket...Csak valahogy nem kerül fel a tabellára.
A többiek sajna jelenleg jobb arányban rúgják be a helyzeteket. Nem mindenki, de azért többen. Az elmúlt meccsek többségét is nyertük, ergo rúgtunk gólokat, csak Lewy nem lőtt. De ő a legnagyobb gólfelelősünk. Más csapatokban is így van, ahol van egy klasszis center, függnek tőle. Kicsit mi is.
Továbbra is egy pillanatig nem vettem elő Lewyt, Xavit "vettem elő". Sőt, Lewyt VÉDEM, nemhogy nem vettem elő.
És mivel Lewy az, aki a legnagyobb klasszisunk és a legnagyobb gyilkosunk, tőle várnánk azt, hogy 1-2 meccsenként betalál, ahogy szokott, akár meccsenkénti 1-es átlagot is hozhatna. Önhibáján kívül ezt nem tudja megtenni szeptember vége óta. Nála van a legnagyobb kontraszt a használatából adódóan. A többiek kb ennyit tudnak. Ő ennek a sokszorosát. Ráadásul egy centert jobban, sőt, szinte csak a góljai határozzák meg. A két szélsőnk folyamatosan kreál mellette, Raphinha két gólpasszértékű labdát tett Lewyre az elmúlt meccsen is. Neki főleg ez a dolga, ezt ő megcsinálta megint, a centernek meg az, hogy ebből legalább egyet eltegyen - ettől még be kéne rúgnia a nagy helyzetét is nyilván, de őt az csak kis részben határozza meg. Felix úgyszintén, kreál, veszélyes, sőt, mostanság megint gólokat is rúg. Náluk nem veszem elő Xavit, mert szerintem kb ennyit tudnak. Lewy esetén előveszem Xavit, mert a tudása tizedét mutatja most.
ter Stegen; Baldé - Christensen - Araujo - Koundé; De Jong - Pedri - Gavi; Dembélé - Lewy - Raphinha
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.12.06. 16:06:31

Feladom :)
Ugyanakkor ajánlom megnézni a tabellát. Rúgott, kapott gólokat. Összevetni a korábbiakkal. Azért érdemes ezt megtenni, mert ezek a számok számítanak, amik a tabellán megtalálhatóak.
Aki ezekből nem egy csapat teljesítményét látja, az keresse Robert Lewandowskit, hátha megtalálja.
Kezd most már olyanná válni ez a dolog, mint Dembele. Kell valaki, akibe bele lehet kötni, elvitetni a balhét.
Ja, a többiek berúgják a helyzeteiket...Csak valahogy nem kerül fel a tabellára.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6840
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.12.06. 15:55:46

drobika írta:
2023.12.06. 15:49:20
bence0330 írta:
2023.12.04. 15:54:08
Szerintem leépülésról szó nincs, vagy csak egész minimálisról. A sérülése előtt megint ontotta a gólokat, gólpasszokat adott, jól játszott, szóval képes erre még bőven. Rossz forma, ami szerintem túljátszatásból adódik. 35 éves, a mai világban ez nem rettenetesen idős - Giroud is élete szezonját futja kb 37 évesen -, de nem játszhat minden egyes meccsen 90-100 percet. És ha gyengén játszik épp, akkor meg padra kéne ülnie, mint mindenki másnak.

Az a baj, hogy küzd, hajt becsülettel, vezeti a letámadásokat, sokkal többet melózik, mint a BM-ben. Nem bírja. Ezt amúgy egy 25 éves sem bírná talán. Xavi ezt sem tavaly, sem idén nem kezelte jól, sajna. Egy klasszis kilencesből faragott egy középszert.
Hát nem vagyok EDZŐI !!!minősítésben Xavi Fan, de hogy egy klasszis 9-ből faragott egy középszert?
Csak ámulok! Miközben a srác továbbra is házi gólkirály mellesleg tényszerűen :) Miközben a csapat szerinem 30 éve ilyen kevés gólt nem rúgott a ligában azonos időszak alatt mint most. Miközben mindenki futószalagon hagyja ki a gólhelyzeteit, és miközben 4 támadóval sem tudunk 2 védővel szemben ziccerben még csak kapura sem rúgni.
Igen, jelenleg a középszerrel túloztam is szerintem, felfelé. Házi gólkirály, mert amíg nem fáradt el és sérült meg, ontotta a gólokat klasszis szinten, ahogy írtam is, ő még mindig atom klasszis... lenne. Szerintem simán tudná hozni konstansan ezt a szintet, ha annyit játszana, amennyit a szervezete bír.

Szeptember óta hét meccsen egy, azaz egy találkozón talált be. Ez egy gyenge középszer szint, ha egyáltalán, mert mellette még játékban is pocsék azóta. Mellette 0 gólpasszal.
ter Stegen; Baldé - Christensen - Araujo - Koundé; De Jong - Pedri - Gavi; Dembélé - Lewy - Raphinha
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.12.06. 15:49:20

bence0330 írta:
2023.12.04. 15:54:08
Szerintem leépülésról szó nincs, vagy csak egész minimálisról. A sérülése előtt megint ontotta a gólokat, gólpasszokat adott, jól játszott, szóval képes erre még bőven. Rossz forma, ami szerintem túljátszatásból adódik. 35 éves, a mai világban ez nem rettenetesen idős - Giroud is élete szezonját futja kb 37 évesen -, de nem játszhat minden egyes meccsen 90-100 percet. És ha gyengén játszik épp, akkor meg padra kéne ülnie, mint mindenki másnak.

Az a baj, hogy küzd, hajt becsülettel, vezeti a letámadásokat, sokkal többet melózik, mint a BM-ben. Nem bírja. Ezt amúgy egy 25 éves sem bírná talán. Xavi ezt sem tavaly, sem idén nem kezelte jól, sajna. Egy klasszis kilencesből faragott egy középszert.
Hát nem vagyok EDZŐI !!!minősítésben Xavi Fan, de hogy egy klasszis 9-ből faragott egy középszert?
Csak ámulok! Miközben a srác továbbra is házi gólkirály mellesleg tényszerűen :) Miközben a csapat szerinem 30 éve ilyen kevés gólt nem rúgott a ligában azonos időszak alatt mint most. Miközben mindenki futószalagon hagyja ki a gólhelyzeteit, és miközben 4 támadóval sem tudunk 2 védővel szemben ziccerben még csak kapura sem rúgni.
Miközben rendszerszintű a probléma. De ő az, akit elő kell venni, kirakni a padra. Ne legyen bérelt helye senkinek sem, nem ezt mondom, de alternatívája a csapatban konkrétan 0.
Ha pl. Raphinhának ( aki konstansan hozza amit tud) pl. megtalálná végre Xavi azt a szerepet, amit már egyébként játszatott vele, és ment is a srácnak, és le tudnák végre venni Lewy hátáról az állandó 3 embert, akkor más lenne a leányzó fekvése. Mert valljuk meg van Raphinhában spiritusz, tehetséges srác, de egy-egy ellen, meg teljesen a szélen... Nem az ő világa az. Viszont szervezni a középpálya elején, közvetlen a támadó mögött, labdákat adni, távolról lőni, az már jobban tetszene neki. A vonal mellett halálra van ítélve. Szorosan kapcsolódik Lewy témához, mert ő lehetőség volna arra, hogy jobban kelljen a figyelmet megosztani a védőknek. Kreativitásban is lépnénk előre.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6840
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.12.06. 15:46:07

Peter írta:
2023.12.06. 15:35:43
drobika írta:
2023.12.06. 13:27:15
Leírja a kollega, számokkal alátámasztva, hogy hol mikor mihez képest teljesít alul a srác, és a következő kommentre azt írja, hogy sehol senki sem kritizálja.
Fórum 2023 ce la vie.... :oops:
(szurkolói következetességről ne is ábrándozzunk)
Vagy csak fejlődni kell az értőolvasásban, mert kezd fárasztó lenni a dolog, legutóbb például valami olyasmit írtam, hogy egyénénként, összeállva potenciál szempontjából a világ legjobb középpályája is LEHETNE akár, erre többen ironizáltak, hogy a világ legjobb középpályája, hahaha. Mikor egy szóval nem mondtam ilyet. Szerencsére azóta láttuk is már, hogy ez potenciálisan tényleg benne van a jelenleg ép középpályánkban. De ez off.

Ebben az esetben vagy 10 mondatonként leírtam, hogy Xavit kritizálom ezzel, és azt is leírtam párszor, hogy Lewy még mindig a világ egyik legjobbja, nálam top3 center ebben a pillanatban is (két meccs padozás után, aztán meg néha ésszerűen kirotálva). Ebben a pillanatban is, ha nem heti kétszer 90-100 percet játszana folyamatosan.

Elég csak ebben a topikban az utolsó hsz-emet elolvasni, ott is kiemeltem.

"A sérülése előtt megint ontotta a gólokat, gólpasszokat adott, jól játszott, szóval képes erre még bőven. Rossz forma, ami szerintem túljátszatásból adódik. Ergó nem béna, önhibáján kívül gyengélkedik, ilyen körülmények közt esélye sincs top formára. Nyilván szerintem.

"Nem bírja. Ezt amúgy egy 25 éves sem bírná talán. Xavi ezt sem tavaly, sem idén nem kezelte jól, sajna. Egy klasszis kilencesből faragott egy középszert"

Ha ebből nem egyértelmű, hogy klasszisnak tartom, és nem őt hibáztatom, kritizálom, hanem az edzőt, SŐT, védem, mert az az állításom, hogy lehetetlen 35 évesen heti két végigjátszott meccsel jól focizni, sőt, elkerülni a sérüléseket, akkor már tényleg nem tudom, hogy írjam ennél tisztábban, pedig vagy 10 hszt-t írtam erről, mindig ugyanabban az álláspontban. Nagyon következetes voltam ebben végig.

Visszajöhet a formája így is, de amíg hullára van játszatva, ennek sokkal kisebb szerintem az esélye.

Ja, és Xavit sem utálom, mert egy dologban, vagy máskor épp egy másikban kritizálom, sőt, nagyon bírom.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bence0330 2023.12.06. 15:51:17-kor.
ter Stegen; Baldé - Christensen - Araujo - Koundé; De Jong - Pedri - Gavi; Dembélé - Lewy - Raphinha
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3227
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.12.06. 15:35:43

drobika írta:
2023.12.06. 13:27:15
Leírja a kollega, számokkal alátámasztva, hogy hol mikor mihez képest teljesít alul a srác, és a következő kommentre azt írja, hogy sehol senki sem kritizálja.
Fórum 2023 ce la vie.... :oops:
(szurkolói következetességről ne is ábrándozzunk)

Hosszú idő után volt Lewa mögött csapat, így most őt inkább elő lehetett húzni és rá lehetett fogni a gólok hiányát, ezen a meccsen adott is erre okot. Attól teljesen függetlenül, hogy korábban Lewa is ugyanúgy csetlett botlott, mint bárki más a csapatból, de akkor is Lewa volt a fő bűnbak.
Véletlenül sem az a középpálya, ami most "rendezve a sorokat" a korábbi önmagához képest kezd magára találni.

Ha marad a csapat tartós jó formája Lewa mögött, akkor meg kell, hogy találja azt a formáját ő is, ami még benne van és jönni is fognak a gólok. Azt nem gondolom, hogy potyogni fognak a gólok, de lesz néhány.
(gondolom mindezt úgy, hogy sosem estem hasra Lewa teljesítménye előtt, fénykori müncheni korszakában sem, aranylabda emlegetése esetén sosem villant be nálam a neve....)
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6840
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.12.04. 15:54:08

Szerintem leépülésról szó nincs, vagy csak egész minimálisról. A sérülése előtt megint ontotta a gólokat, gólpasszokat adott, jól játszott, szóval képes erre még bőven. Rossz forma, ami szerintem túljátszatásból adódik. 35 éves, a mai világban ez nem rettenetesen idős - Giroud is élete szezonját futja kb 37 évesen -, de nem játszhat minden egyes meccsen 90-100 percet. És ha gyengén játszik épp, akkor meg padra kéne ülnie, mint mindenki másnak.

Az a baj, hogy küzd, hajt becsülettel, vezeti a letámadásokat, sokkal többet melózik, mint a BM-ben. Nem bírja. Ezt amúgy egy 25 éves sem bírná talán. Xavi ezt sem tavaly, sem idén nem kezelte jól, sajna. Egy klasszis kilencesből faragott egy középszert.
ter Stegen; Baldé - Christensen - Araujo - Koundé; De Jong - Pedri - Gavi; Dembélé - Lewy - Raphinha
Avatar
mrmonster
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1195
Csatlakozott: 2004.12.18. 13:54:14
Tartózkodási hely: Budapest XX. ker.

2023.12.04. 15:33:02

Tragedia, hogy egy ekkora csapatnal, mint a Barca, ezt meg lehet tenni. Ajto-ablak helyzeteket hagy ki, tiszta helyzetekbol fejel 6 meterrel melle mar tobb mint fel eve. Es ez sajnos nem csak egy rossz idoszak (ilyenje mindenkinek lehet), ez mar a leepules jele, ilyen hosszu ido alatt nem lehet csak "veletlenul" gyengen jatszani. Ha marad o a kezdocsatar tavaszra is, akkor se bajnoksag, se BL.
Előre a TITOlusokért!
Avatar
ElBartimaeus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2185
Csatlakozott: 2009.03.25. 00:11:43
Tartózkodási hely: Budapest

2023.12.03. 23:11:17

Beszéljünk egy kicsit Lewyről.
bence0330 írta:
2023.11.13. 16:50:14
Iszonyúan sajnálom Ferránt. Ezt nézni a padról, amit a lengyel csinál meccsek óta... amikor Raphinha volt ilyen béna, azonnal padra került, jogosan. Ha Xavi ennyire nem bír mit kezdeni egy giga névvel, ne hozzunk több ilyet. Szavak nincsenek már erre.
Elképesztően zavaró, hogy mennyi nagy helyzet fingik ki rajta, lomha és ötlettelen, a kapuval szemben meg teljesen elvesztette a gyilkosságát. A legnagyobb baj, hogy nincs megbízható cseréje, aki hasonló szerepkört tudna bejátszani. Mert a fenti hibái mellett igenis sokat hozzátesz a játékunkhoz. Elég okosan mozog, nem feltétlen elsődleges célpontként, jól meg tudja tartani a felküldött labdákat és elég szép ütemben tudja megjátszani, ha épp megihleti valami. Más szóval stabilitást hoz az előrejátékunkba. FT szerintem jobban száll be a mezőnyjátékba, sokkal direktebb és lendületesebb, hatékonyabb a letámadásban is, de súlytalanabb. És olyan meccseken, ahol szépen lassan csúszik ki a kontroll a csapat kezéből, sajnos érthető, hogy marad a lengyel a pályán.

Mindezzel együtt nagyon várom a brazilt én is, mert legalább fél emberrel hátrányban vagyunk a támadásoknál Lewyvel.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6840
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.11.13. 16:50:14

Nem MSN van, de vannak elég jó támadóink, akik ezt megteremtik. Tavaly ősszel is magasabbat átlagolt, mint a meccsenkénti egy, és idén ősszel is a sérülése előtt. Mostanság valamiért nem megy. No nem mintha ez csak a támadókon múlna, sőt, a szélsőbekk is adhatna be jól (ebben sajnos Baldé nagyon gyenge) a középpálya meg pláne rakhatna rá lasztikat, legalább néhányat meccsenként. Sajnos a három ezért felelős kulcsjátékos lesérülése óta (korábban Pedri, aztán egyszerre DJ-Raphinha + (ő maga)) ez nem működik egyáltalán.

Szerintem ő pont mindig jó mutatója lesz annak, milyen a csapatjátékunk. Ha stabilan gólokat szerez megint, akkor működik a gépezet, ha nem, akkor nem. De egy ilyen gólvágónak nem szükséges mást tennie nagyon a csapatért. Mármitn Lewy ebben a korban is letámad keményen, belerakja a melót, de azt ne várjuk el tőle, hogy bármit kreáljon, amióta én követem a focit, Messi az egyetlen játékos, aki egyszerre ellátja ezt a két posztot, Mbappé kicsit közelíti, meg van még 1-2-3 akik még nagyon jók ebben, mondjuk Neymar, Salah. De konkrét igazi brutál gólvágó Messi volt az egyetlen, aki a támadást is szervezte mellette, senki másnak nincs szüksége erre, a csapatban erre való a center, hogy feltegye az i-re a pontot.

Van persze kivétel. Ilyen valamivel Lewy gólszintje alatti, de még 20+-os gólszerző centerek is, akik egyben mozgékonyak, ügyesek is, mint Agüero, Yedder, Jesus, vagy most Alvarez, nekem minden idők kedvence Eto'o pl. Fiatalon Suarez is ilyen volt kicsit, még ha nem is extrém mozgékony azért. Nem sok ilyen van a fociban, egyszerre talán 3-4. Nehéz is így megszerezni őket, meg jelenleg az is fontos, hogy ki akart idejönni, és Lewy mindenáron ezt szerette volna. Ennek ellenére én is jobban szeretnék ilyen mozgékonyabbat látni a csapatban, de Lewyt szereztük meg, ő is klasszis center, semmi baj vele, és én a részemről egy szót nem szólok arra, hogy mit csinál a gólhelyzetek értékesítésén kívül, meg mit nem, egyedül a melót tegye még bele, azt meg beleteszi, hogy mennyi lasztit kap, nem rajta múlik.

Roque azért talán valami ilyesmi lesz, egy ügyesebb, mozgékonyabb, Eto'o-Agüero féle center. Ha nincs megfelelő gép mögötte, akkor ő sem lesz brutál eredményes, de talán ki tudja egészíteni jobban a gyengén működő gépezetet, asszem Andris, valami ilyesmire gondolhatsz. Azért én örülnék, ha ez a gépezet menne mögötte, és kész, a center meg lehetne center. Egy ügyes Roque is jobban fogja érezni magát, ha ki kell bújni a védők mögött a röviden és bepaskolni a labdát (szerintem ebben ő elképesztő), mintha vissza kéne lépnie, lecselezni 2-3 embert és csinálni valamit utána, még ha alkalmasabb is rá, mint a lengyel torony.
ter Stegen; Baldé - Christensen - Araujo - Koundé; De Jong - Pedri - Gavi; Dembélé - Lewy - Raphinha
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.11.13. 15:49:56

Csak arra próbáltam rávílágítani, hogy ezek a klasszikus 9-esek sem önmaguktól teremtenek legtöbbször helyzetet, hanem abba hozzák őket a társak.
Lewy-ben is bőven megvan a képesség a gyilkos gólszerzésre, ha megy a kiszolgálás.
Egyébként azzal egyetértek, hogy Haaland nem a legjobb játékos, még a Cityben sem ,szintúgy Kane a BM.-ben. Viszont az is tény, hogy rájuk 2-3 ember nem jut védekezésben, mert több támadó is játszik előre, ami nálunk ...hát nem igazán működik.
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2439
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.11.13. 15:13:14

Andris írta:
2023.11.13. 14:39:42
A lényeg, hogy nekünk jelenleg semmit sem ér egy jó góllövő, ha nem tud helyzeteket teremteni. Nekünk jó támadók kellenek, és Lewa messze nincs az igazán jók közt.
Nem kételkedem benne, ettől még nekünk ő most nem igazán jó. Ahogy a legtöbb európai klubnak se lenne elég jó. Döglődne ugyanígy egy Juvéban, MUban és még sorolhatnám.
Ha lennének igazán jó támadónk, nem lehetne pályán.
Tudod, minden szubjektív. Felix és Raphinha mellett jó, de mellettük hosszú azon támadók listája, akik jónak tűnnek / tűnnének.
Az elvárásokhoz képest viszont nem jó.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.11.13. 14:39:42

drobika írta:
2023.11.13. 13:36:44
Ezzel a háttérrel nálunk Haaland, vagy Kane klasszikus 9-esek sem lennének sehol.
Ezeket a csávókat helyzetbe kell hozni, ha rajtuk is büntetlenül állhatna minden meccsen 2-3 védő, sehol sem lennének. Csak épp a Cityben és a BM-ben is vannak támadók mellettük, mögöttük, akik megosztják a figyelmet...Nem mellesleg tudnak játékban előre játszani. Ez a különbség.
Kane nem lett egyik napról a másik napra évi 80 gólos csatár, egyszerűen csak beleült egy működő gépezetbe.
Ezek a 9esek nagyon jók, a legjobb befejezők, de a játék összképét megközelítőleg sem határozzák meg. Még a támadásét sem. Mivel ez egy elsősorban csapatjáték, és nem céllövölde, én egyiküket se nevezném meg a legjobb játékosok közt, még csak a legjobb támadó játékosok közt. Legjobb góllövő, ez más tészta.
Leírtam pár hete az aranylaszti topikba is, Haaland nálam még csak a Citynek sem a legjobb játékosa, nem hogy a világé. Ugyanez igaz Kanere és Lewára is, kanyarban sincsenek, hogy a Bayern és a Barca jelenlegi legjobb játékosai legyenek, ettől még kiváló góllövők.

A lényeg, hogy nekünk jelenleg semmit sem ér egy jó góllövő, ha nem tud helyzeteket teremteni. Nekünk jó támadók kellenek, és Lewa messze nincs az igazán jók közt.
Nem kételkedem benne, ettől még nekünk ő most nem igazán jó. Ahogy a legtöbb európai klubnak se lenne elég jó. Döglődne ugyanígy egy Juvéban, MUban és még sorolhatnám.
Ha lennének igazán jó támadónk, nem lehetne pályán.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.11.13. 13:36:44

grgly50 írta:
2023.11.13. 13:29:26
bence0330 írta:
2023.11.13. 10:18:53

Még annyi, hogy a lengyelnek ahhoz, hogy ügyesebb legyen, szerintem kicsit kipihentebbnek kéne lennie. De mivel sosem cseréljük le, ez esélytelen. Megértem Xavit, hogy miért hagyja fent, mert necces helyzeten eldöntheti a meccset, de hosszútávon probléma. Remélem télen jön a brazil srác, és megszűnik ez a gond, és tudjuk varuálni a kombinatívabb csatárjátékot az igazi befejező centeressel.
Emlékeztetőül: Durván egy hónap pihenőről jött vissza. Nem tudom, láttad-e a viselkedését, amikor a multkor Xavi lecserélte. Dúlt-fúlt, csapkodott.
Még annyit: Nem a múltjával van gondom. Kb az egy éves teljesítményével.
Andris is említette: A mai fociban már nem lehet lesipuskást játszani.
Ezzel a háttérrel nálunk Haaland, vagy Kane klasszikus 9-esek sem lennének sehol.
Ezeket a csávókat helyzetbe kell hozni, ha rajtuk is büntetlenül állhatna minden meccsen 2-3 védő, sehol sem lennének. Csak épp a Cityben és a BM-ben is vannak támadók mellettük, mögöttük, akik megosztják a figyelmet...Nem mellesleg tudnak játékban előre játszani. Ez a különbség.
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 760
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2023.11.13. 13:29:26

bence0330 írta:
2023.11.13. 10:18:53

Még annyi, hogy a lengyelnek ahhoz, hogy ügyesebb legyen, szerintem kicsit kipihentebbnek kéne lennie. De mivel sosem cseréljük le, ez esélytelen. Megértem Xavit, hogy miért hagyja fent, mert necces helyzeten eldöntheti a meccset, de hosszútávon probléma. Remélem télen jön a brazil srác, és megszűnik ez a gond, és tudjuk varuálni a kombinatívabb csatárjátékot az igazi befejező centeressel.
Emlékeztetőül: Durván egy hónap pihenőről jött vissza. Nem tudom, láttad-e a viselkedését, amikor a multkor Xavi lecserélte. Dúlt-fúlt, csapkodott.
Még annyit: Nem a múltjával van gondom. Kb az egy éves teljesítményével.
Andris is említette: A mai fociban már nem lehet lesipuskást játszani.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6840
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.11.13. 10:18:53

Én azért nem gondolom így, hogy gondolok vannak vele, mert pontosan tudtuk, mikor megvettük, hogy egy befejezőgépet veszünk, akinek ez a skillje. Nem egy Agüerot. Kun jobban kezelte volna százszor a labdát, viszont kevesebb gólt lőtt volna. Valamit, valamiért. És ha már a lengyelt szereztük meg (nálam 100-szor inkább egy Ben Yedder jött volna, aki Eto'o-Agüero styleben tud focizni és még nagyon gólerős is, de Lewyt vettük meg, aki az évtized 3.-4. legjobb góllövő játékosa, viszont egy nem túlságosan labdaügyes torony). Nyilván ebben a korából adódóan kicsit vissza is lépett, de azért mindig is igaz volt rá.

A 16-oson belül szerintem nem csak a gólszerzésben ügyes, jó tud lenni nagyon lekészítésekben, kényszerítőkben, olyan dolgokban, amikor nem kell megverni 1v1-ben valakit. Ha utóbbira kerül a sor, akkor tényleg gyenge, de ezt nem rónám fel neki a fentiek miatt, max akkor, ha ezek a hátralépései öntörvényűek. De azt meg megértem, mikor már két meccse nem kapott egy használható labdát.

Még annyi, hogy a lengyelnek ahhoz, hogy ügyesebb legyen, szerintem kicsit kipihentebbnek kéne lennie. De mivel sosem cseréljük le, ez esélytelen. Megértem Xavit, hogy miért hagyja fent, mert necces helyzeten eldöntheti a meccset, de hosszútávon probléma. Remélem télen jön a brazil srác, és megszűnik ez a gond, és tudjuk varuálni a kombinatívabb csatárjátékot az igazi befejező centeressel.
ter Stegen; Baldé - Christensen - Araujo - Koundé; De Jong - Pedri - Gavi; Dembélé - Lewy - Raphinha
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.11.13. 09:19:14

Én leírtam a bajnoki topikban is, szerintem igenis vannak vele gondok. Egy csatárnak megjátszhatónak is kell lennie, meg magától is kell alkalmanként helyzetet teremtenie (maga vagy mások számára), nem úgy van az, hogy majd a többiek kiszolgálják, ha nem, akkor meg ennyi volt.

Most már három támadós rendszerben játszunk, pedig sokáig ezt okolták néhányan a góljai, helyzetei hiányáért. Hát most itt a három támadó, a szélső védők, aztán mégsincs igazi előrelépés. Azt se lehet mondani, hogy nem játszunk offenzíven, pl a tegnapi második félidőben szerintem bőven több helyzete lehetett volna, a játékunk alapján.
Ferran pl továbbra is sok helyzetet elpuskáz, de ő mégis meccsenként több helyzetet termel ki, akár még töredéke idő alatt is.

Konkrétabban a problémáim:
1. Rengeteget fetreng, egyáltalán nem látszik, hogy felismerné végre a szituációt: a spanyol bírók engedik a keménykedést a középcsatárokkal mezőnyben... nem úgy van, mint a tizenhatoson belül, vagy mint labdával. Persze nem értek ezzel egyet, sőt kifejezetten károsnak gondolom a sportág szempontjából, de attól még Lewának a valósághoz kéne alkalmazkodni.
2. Nagyon nagyon keveset próbál elszakadni a védőitől. Kevés a beindulás, a labda nélküli támadóharmadbeli mozgás. Ebben még egy magához képest rossz napot kifogó Ferran is köröket ver rá.
3. Sokat lép hátra labdáért néha, holott ő messze nem egy játékmester típus. Tegnap pont csak 1-2 ilyen volt, de az utóbbi meccseken több. Teljesen indokolatlanok ezek a körök, különösen ha egy sima labdakezelés vagy passz se megy.
4. Szerintem egy támadó, még ha klasszikus center is, semmit nem ér akkor, ha nem tud legalább néha egy cselt, egy labdakezelést vagy jó passzt bemutatni. Én nem várom tőle, hogy playmakerré lépjen elő, de azért többet várok tőle, mint amit elvárnék egy colos vagy nagydarab erőcentertől. Nem csak a befejezést várom tőle, hanem azt, hogy néha valamit kialakít magának vagy másoknak is. Általánosan jellemző márpedig a lengyel játékára, hogy 10ből 8szor elrontja a szituációt, ha hozzá kerül a labda (bárhol). Tegnap pont volt egy szép jelenete (a fejesen kívül), meg is jegyeztem, hogy milyen rohadt ritka az ilyen.
Összességében ha végigmegyek azon, hogy melyik játékostól mit várok a saját pozícióján, Lewa a feladatai jó részét messze rosszabbul teljesíti, mint a kezdőcsapat tagjainak többsége.

Nem akartam volna nagyon lehordani, mégiscsak két góllal szállította a győzelmet, de ha valaki szerint vele nem voltak, nincsenek most is gondok, amellett igencsak nehezemre esik elmenni szótlanul. :D
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 760
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2023.11.13. 09:18:34

Nem tudom, de én másként látom. Egy-egy villanásai ugyan vannak, de sokszor csak csetlik-botlik. A neki szánt labdákból csak keveset tud megjátszani. Esik, vagy szabálytalankodik, s reklamál. Csak egy ellenpélda az Alavesnél SAMU játéka. Valahogy én azt várnám el egy kilencestől
Elismerem, hogy volt gólerős időszaka, de nagy valószínűséggel "elkopott", lelassult. Rendszerint megelőzik.
A másik. az emberi mentalitás. Főleg a fiatalokkal szemben, akiket nem durván visszautasítani kellene, hanem bátorítani. De nem csak nála van ez a probléma. Ansut is alázták a kamerák előtt. Tegnap Yamal is kapott belőle.
Szóval nem egy Luis Suarez! Szerintem
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.11.13. 07:20:21

bence0330 írta:
2023.11.13. 00:03:58
Hát igen. És tegyük hozzá, hogy ma sem lehetett volna sok rosszat mondani rá, ha nem lőtt volna mezőnygólt, kb a fejes volt az egyetlen laszti a meccsen, amit kapott. Még mindig hatalmas klasszis ő a kapu előtt. Remélem a szezon hátralévő részében jóval okosabban használjuk ki az adottságait, és visszaáll mögé az a gépezet, ami az ősz első felében még működött, vagy tavaly ősszel is.
Egyetértek. Vele szerintem sincs gond. A gond ott van, ha 2-3-man tudják őrizni, mert nincs közvetlen mögötte valaki, akire ügyelni kell. Akivel tud helyzetet kialakítani.
Annak nincs értelme, hogy vissza kelljen jönnie középre, hogy csináljon egy hátrapasszt.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6840
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.11.13. 00:03:58

Hát igen. És tegyük hozzá, hogy ma sem lehetett volna sok rosszat mondani rá, ha nem lőtt volna mezőnygólt, kb a fejes volt az egyetlen laszti a meccsen, amit kapott. Még mindig hatalmas klasszis ő a kapu előtt. Remélem a szezon hátralévő részében jóval okosabban használjuk ki az adottságait, és visszaáll mögé az a gépezet, ami az ősz első felében még működött, vagy tavaly ősszel is.
ter Stegen; Baldé - Christensen - Araujo - Koundé; De Jong - Pedri - Gavi; Dembélé - Lewy - Raphinha
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2577
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2023.11.12. 18:51:33

Köszi mester a mait! 8)
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.11.09. 14:41:34

Úgy látom, hogy még mindig elő van véve a pali :)
Hogy kerülne helyzetbe, ha nem is tudjuk helyzetbe hozni?
Egyszerű a kérdés? Se Balde , se Yamal, vagy Cancelo, mikor épp ki a jsz. beívelései egy hajító követ nem érnek, illetve 2-3 ember fogja...
Először le kellene venni róla min. egy embert. Hatékony előre játék mellett lehetséges volna, csak ez épp nincs.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7335
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.11.09. 12:17:24

Troym írta:
2023.11.09. 10:49:10
Az elmúlt 12 hónapból 10 hónapig formán kívül volt. Értem, hogy gyenge a csapat, rossz a taktika, kevés a helyzet stb de azért csak-csak 35 éves. Ebben a rendszerben kellene javulnia, mert nagy változások nem lesznek. Mitől lenne? Xavi úgyis marad, a keret 95%-a úgyis marad, érkező nem nagyon lesz.

Amúgy nagyságrendekkel jobban játszó Suarez lett elküldve aprópénzért. Szerintem nyáron el kell adni, MLS-be, vagy a sivatagba, ahova menni szeretne. Ha sikerül, akkor meg olyan támadót hozni, aki akár kevésbé gólveszélyes, de könnyebben visszamozog mezőnybe.
Ez hogy nagyságrendekkel jobban játszót Suarez nagyon sántít, inkább az idő szépíti meg.
Az utóbbi másfél-két évében már 2-3 ziccer kellett egy gólhoz, pedig Messi nem sajnálta tömni forintos labdákkal és akkor még 32-33 éves volt. Mezőnyben pedig minimum -1 ember, sokkal kevesebbet tett hozzá a játékhoz mint a lengyel. A Bl-ben például utolsó előtti évében 10/1-et!!!! hozott. (elég lenne a fórumon visszamenni, hogy folyamatosan milyen savakat kapott)
Imádtam Lajost, és az első 4 itt töltött szezonjában véleményem szerint a világ legjobb centere volt, de a végére nagyon kifújt és nem mellesleg Lewy jelenlegi fizetésének közel dupláját kapta.
bence0330 írta:
2023.11.09. 10:33:20
Szerintem erről szó nincs, sérülése előtt meccsenként lőtte megint a gólokat, mikor volt játék mögötte. Azért tűnik szerintem úgy, mert most azt kell csinálnia, amiben nem jó, visszalépni, cselezgetni, mittudomén. Ebben még fénykorában sem volt ász, max valamennyivel jobb. Ehhez tényleg nincs önbizalma (vagy csak ennyire nem megy neki? Mindegy is...). De ha kapna egy lasztit amit félfordulattal épp elérve kell betuszkolni a kapuba, szerintem elrakná továbbra is.
Tény és való, hogy az utóbbi időben nem megy neki a gólszerzés és azt sem lehet letegadni, hogy nagyon formán kívül van, de azért ezek a statok nem egészen korrektek. Az utóbbi 9 meccsből 6-on vett részt és a tegnapival együtt kétszer játszott teljes meccset. A többi 4 mérközésen átlagosan 38 percet. (össz. 152 perc). Sérülésből visszatérve sem lesz senki egyből a régi. Nyilván nem menti fel az utóbbi meccsek gólínségétől, de árnyalja kicsit a dolgokat és bizonyítja, hogy az idei szezonra nem esett annyira vissza, lehetséges, hogy hullámvölgy. Legalábbis reménykedjünk ebben, és hogy nem nyúlik túl hosszúra.
Azelőtt zsinórban 4 meccsen 5 gól, 2 assist, ami minden csak nem rossz.

Tavaly is volt olyan hogy 8 meccsen lőtt összesen 2 gólt, amiből az egyik tizenegyes, pedig végigjátszotta egy kivételével az összeset ( (350 percenként szerzett gólt), utána 10/8 (112 percenként) következett.
Forca Barca!!!!
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2439
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.11.09. 10:49:10

Az elmúlt 12 hónapból 10 hónapig formán kívül volt. Értem, hogy gyenge a csapat, rossz a taktika, kevés a helyzet stb de azért csak-csak 35 éves. Ebben a rendszerben kellene javulnia, mert nagy változások nem lesznek. Mitől lenne? Xavi úgyis marad, a keret 95%-a úgyis marad, érkező nem nagyon lesz.

Amúgy nagyságrendekkel jobban játszó Suarez lett elküldve aprópénzért. Szerintem nyáron el kell adni, MLS-be, vagy a sivatagba, ahova menni szeretne. Ha sikerül, akkor meg olyan támadót hozni, aki akár kevésbé gólveszélyes, de könnyebben visszamozog mezőnybe.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Válasz küldése