Robert Lewandowski

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.12.21. 11:38:16

Szerintem Lewának nem igazán van tovább maradása ebben a csapatban.

Mivel eleve olyan gyenge és rövid a keretünk, hogy még egy középcsapat szintjét se üti meg összességében, nem hiszem, hogy túladunk majd rajta, vagy teljesen lejegeli Xavi Januártól.
Ezért ezt nem is fogom követelni, nem reális azt hiszem, nem lehet pusztán indulatból döntéseket hozni. A következményekre kell gondolni, és az alternatívákra, nem pedig arra, hogy mennyire rossz a kiindulási alap.

De ami a fórumozók közti megosztottságot illeti, ami hosszú hetek, sőt hónapok, sőt tavaly ilyenkor óta folyamatosan megy.. miszerint Lewa jó lenne, csak épp nem szolgáljuk ki, nem támogatjuk, stb...

https://ibb.co/RBcJ1tm
Ennél a jelenetnél nálam elszakadt a cérna végleg. Aki egy ilyen passzt nem tud megoldani, az már nem való a profi futballba.
De amúgy nem egy jelenetről van szó, hanem arról, hogy tökéletesen megkérdőjelezhetetlenül nettó emberhátrány a jelenléte a pályán. És szerintem ez nagyjából egy egész naptári év óta így van.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.12.18. 16:34:01

ocsike83 írta:
2023.12.18. 16:08:20
A leépülést inkább a Xavi által preferált / kért emberekre értettem. A honnan jött és jelenleg hol tart forma alapján, szerintem lefelé tart:
Erre csak annyit tudok mondani, hogy szerintem nincs és nem is lehet hiteles információnk arról, hogy Xavi kiket preferált és kért valójában, arról meg végképp nem, hogy ha valakit preferált vagy kért, azt milyen minőségű lehetőségek közül preferálta vagy kérte. Az utóbbi különösen nagyon fontos, mert lehet, hogy tényleg igazoltunk bizonyos játékosokat, akit Xavi kért, és nem jók, de biztos nem egy olyan merítésből kérte őt vagy őket, amiben hemzsegtek a minőségi lehetőségek. Hogy nagyon de nagyon finoman fogalmazzak.
Szóval az érvelésed teljes alapjáról gondolom azt, hogy nem állja meg a helyét. Még ezer ponton bele tudnék kötni csak ebbe a néhány sorba, sorba véve a játékosokat, azokat is akik azóta máshol teljesítenek "remekül", de nincs értelme.
Máshogy gondoljuk már az alapokat is, ezt a témát folytatni nincs értelme, meg nem is ebbe a topikba tartozik. Majd a kövi témánál! :)
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
ocsike83
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 277
Csatlakozott: 2022.01.05. 21:10:37
Tartózkodási hely: Győr

2023.12.18. 16:08:20

Andris írta:
2023.12.18. 15:18:24
ocsike83 írta:
2023.12.18. 14:54:02
Bízzunk benne, hogy nem így lesz....de vannak félelmeim. Az utóbbi időben nálunk mindenki vagy leépül, vagy beleszürkül.....
Speciel ez szerintem kb senkire nem igaz a jelenlegi keretből, pont Lewát leszámítva....
A leépülést inkább a Xavi által preferált / kért emberekre értettem. A honnan jött és jelenleg hol tart forma alapján, szerintem lefelé tart:
- Christensen, Kounde, Balde, Ferran Torres...

De ide tartozik a volt játékosok közül a Xavi korszakban: Depay, Fati, Kessie.

Aki kérdőjel, de inkább stagnál:
- Felix és Gündogan.

Az FDJ, Araujo, Gavi trió nem mérvadó, ők nem "Xavi emberei"!

Talán akiből tényleg faragott valamit, az Dembelé volt.
Valdes - Puyol, Touré, Pique, Sylvinho - Iniesta, Busquets, Xavi - Henry, Eto'o, Messi
Avatar
brazilfan
Capitá del Barça
Hozzászólások: 997
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2023.12.18. 15:55:10

Chino írta:
2023.12.18. 15:48:02
Xavi nagy dilemma előtt fog állni. Vagy elkezdi lassan beépíteni vagy muszáj lesz bedobni a mély vízbe és Lewa szorul hátrébb. Mindkét esetnek megvan a veszélye és leszedhetik róla a keresztvizet más-más okból.
Lenne más opció is, Lewandowski csak 50-60 perceket játszana, Ferran vagy Guiu lenne a cseréje, és Roque csak rövid időkre állna be, tehát fokozatosan építenék be, de közben Lewandowskinak sem kellene 90 percig szenvednie.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7333
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.12.18. 15:48:02

ocsike83 írta:
2023.12.18. 14:54:02
Várjuk Roque-t, mint a megváltót. Én is nagyon.

De egyenlőre azért ne tekintsünk úgy rá, mint az álmaink megvalósítójára, aki legalább 10-15 gólt hoz majd tavasszal.
Teljesen más kultúrából jön, akire kapásból óriási nyomás helyezkedik majd. Azonnal a kispadra kellene ültetnie az utóbbi 10-15 év egyik legjobb 9-esét (mégha nagyon meg is kopott mára).
Én csak remélem, hogy szépen lassan fogják beépíteni, hatalmas nagy türelemmel. Ha nem így lesz, a csapat körül uralkodó közeg, nagyon hamar összeroppantja.

Bízzunk benne, hogy nem így lesz....de vannak félelmeim. Az utóbbi időben nálunk mindenki vagy leépül, vagy beleszürkül.....
Nekem is ez a nagy félelmem. Eddig mindenki úgy számított rá, mint Lewa tehermentesítője. Tanul, egyre inkább beilleszkedik, folyamatosan többet és többet játszik, a jelenlegi helyzetben viszont már úgy várják a szurkolók és talán az egész klub is, hogy elsőszámú gólfelelős legyen, döntse meg a lengyel számait.
Nem kis nyomás lesz rajta, eddig nem volt olyan komoly elvárás felé, most egy-egy gyengébb meccs, kihagyott helyzet(ek) és már a lapokban van. Ráadásul mindezt 18 évesen.

Xavi nagy dilemma előtt fog állni. Vagy elkezdi lassan beépíteni vagy muszáj lesz bedobni a mély vízbe és Lewa szorul hátrébb. Mindkét esetnek megvan a veszélye és leszedhetik róla a keresztvizet más-más okból.
A legszerencsésebb persze az lenne, ha a lengyel visszatalálna a formájához és jönnének a gólok, akkor nem kellene annyira támaszkodni Roque-r, lenne idő folyamatosan beépíteni, de sanszos hogy az előbbi nem fog sikerülni.
Forca Barca!!!!
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.12.18. 15:18:24

ocsike83 írta:
2023.12.18. 14:54:02
Bízzunk benne, hogy nem így lesz....de vannak félelmeim. Az utóbbi időben nálunk mindenki vagy leépül, vagy beleszürkül.....
Speciel ez szerintem kb senkire nem igaz a jelenlegi keretből, pont Lewát leszámítva.
És egyébként pont a valamilyen szempontból különleges tehetségek esetében Xavi egészen kiugró, príma munkát végez. Nyilván a tehetség mindennek az alapja, de nézzük már meg, hogy muzsikált a keze alatt Dembelé (a korábbi edzőkhöz, és a jelenlegi edzőjéhez képest). Mehetünk akár a Frenkie, Gavi, Araujo hármassal is, akik a csapat toronymagasan legnagyobb húzóemberei (TS mellett).
Számomra Cancelo és Felix is többet adnak, mint számítottam rá, és szerintem bőven többet adnak eddig, mint előtte adtak (A Bayernben!! A Chelseaben!! Az Atleticoban!!).

És ahogy említettük, a csatárok gólszáma sem szokatlan az adott személyektől, kivéve Lewát.

Szóval nem tudom, hogy ez mennyire lehet valójában Xavi (vagy épp a Barca) hibája, a legkevésbé sem tűnik annak a statisztikai valószínűségek alapján.

Amúgy pedig van olyan is, hogy kiváló, sőt klasszis játékosok valamiért nem klappolnak egy edzőnél. Ezer ilyen példa van, és ettől még nem lett rosszabb se az adott játékos, se az edző.

Ami Roquét illeti, szerintem ha van benne tehetség és dinamika, akkor Xavi jól fogja tudni használni. 18 éves, úgyhogy már előre óva intek mindenkit attól, hogy nagy dolgokat várjon tőle. DE azért annál talán lehet többet várni, amit Lewától kapunk eddig idén (átlagban - számszerűen, és látványra teljesítményben is).
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
ocsike83
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 277
Csatlakozott: 2022.01.05. 21:10:37
Tartózkodási hely: Győr

2023.12.18. 14:54:02

Várjuk Roque-t, mint a megváltót. Én is nagyon.

De egyenlőre azért ne tekintsünk úgy rá, mint az álmaink megvalósítójára, aki legalább 10-15 gólt hoz majd tavasszal.
Teljesen más kultúrából jön, akire kapásból óriási nyomás helyezkedik majd. Azonnal a kispadra kellene ültetnie az utóbbi 10-15 év egyik legjobb 9-esét (mégha nagyon meg is kopott mára).
Én csak remélem, hogy szépen lassan fogják beépíteni, hatalmas nagy türelemmel. Ha nem így lesz, a csapat körül uralkodó közeg, nagyon hamar összeroppantja.

Bízzunk benne, hogy nem így lesz....de vannak félelmeim. Az utóbbi időben nálunk mindenki vagy leépül, vagy beleszürkül.....
Valdes - Puyol, Touré, Pique, Sylvinho - Iniesta, Busquets, Xavi - Henry, Eto'o, Messi
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2385
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.12.18. 13:15:48

Lewandowskit leszámítva a többiek sosem voltak a góllövőlisták élén. Ő meg 35 éves, és folyamatosan ereszt lefelé. Nem egy átmeneti hullámvölgyben van, hanem folyamatosan esik vissza a formája. Kiöregszik, ez van. A többiek meg sosem voltak a góllövőlisták élén. Így nem látom, miért várnánk többet.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3227
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.12.18. 13:05:20

La Masia1 írta:
2023.12.18. 12:14:09
Ez a lista ugyanúgy hasznos, de szerintem pontosan ugyanazt a tényt erősíti meg egy másik oldalról.
Azt ne mondja nekem senki, hogy spanyol, brazil, portugál válogatott játékosok (+Lewa), akik eddig is top bajnokságokban, top klubokban játszottak, gyengébb képességűek lennének, mint a fenti lista bármelyik játékosa! Nem az lenne az elvárható, hogy ők is a fenti lista élmezőnyében legyenek, pláne úgy, hogy a Barca alakítja ki az egyik legtöbb helyzetet a top ligákban? Magyarul nem is az az elvárás, hogy a semmiből kellene varázsolni. Hanem azokat a helyzeteket, amiket egy hasonló (vagy inkább valamivel gyengébb) képességű játékos berúg - ráadásul kevesebb helyzetből - azt ők is megtegyék.
Ezt én sem gondolom másképp, sőt mi több, elvárható kellene, hogy legyen.
Emiatt ragadtam le annál a témánál, hogy elsősorban a fejekben kellene rendben lenni.
Koncentráció, élesség, szervezettség, összpontosítás, ott lenni fejben, fegyelem, a "munkához" való hozzáállás, tetszőleges sorrendben, ahogy tetszik. Átérezni a szükséges felelősséget, kötelezettséget. Egytől egyig, ha ez mindenkiben benne van, akkor a csapatban is benne lesz. Ezek megléte esetén tud csak összeállni a megfelelően kivitelett taktika....stb, stb...
Ezek - szerintem - mentális kérdések.
La Masia1
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2022.09.23. 18:42:36

2023.12.18. 12:14:09

Peter írta:
2023.12.18. 04:19:07
gránit írta:
2023.12.18. 03:50:42
A La Liga top 20 góllövője között ő az egyetlen Barca-játékos. Ízlelgessük egy kicsit ezt a tényt..
Andris "kedvéért" kigyűjtöttem, lejjebb írtam erről.

Top 20 még hízelgő szűkítés, Félix és Torres 3-3 gólosak, őket megelőzik a listán jelenleg 35-en, szóval a top 35-ben csak Lewa van.
Gironából vannak 4-en
Realból is 4-en
Atletiből is 3-an....
Villarealból is 3-an,
de a Bilbaoból és a Sociedadból is ott vannak ketten-ketten legalább.

Ezek talán összetettebb és reálisabb mutatók a támadófoci komplex minőségét és milyenségét illetően, mint a divatos nagy kedvenc ilyen olyan virtuális statokra való megalapozatlan hivatkozás, durrogtatás és mindez feltételes módban ráadásul.... :mrgreen:

Megjegyzem, hogy szerintem (is) hasznosak azok a statok, csak éppen a megfelelő célra felhasználva....
Ez a lista ugyanúgy hasznos, de szerintem pontosan ugyanazt a tényt erősíti meg egy másik oldalról.
Azt ne mondja nekem senki, hogy spanyol, brazil, portugál válogatott játékosok (+Lewa), akik eddig is top bajnokságokban, top klubokban játszottak, gyengébb képességűek lennének, mint a fenti lista bármelyik játékosa! Nem az lenne az elvárható, hogy ők is a fenti lista élmezőnyében legyenek, pláne úgy, hogy a Barca alakítja ki az egyik legtöbb helyzetet a top ligákban? Magyarul nem is az az elvárás, hogy a semmiből kellene varázsolni. Hanem azokat a helyzeteket, amiket egy hasonló (vagy inkább valamivel gyengébb) képességű játékos berúg - ráadásul kevesebb helyzetből - azt ők is megtegyék.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.12.18. 11:56:14

Peter írta:
2023.12.18. 11:41:50
Andris írta:
2023.12.18. 09:28:52
Egyebkent multheten meg a kapuralovesi gyakorlatok hianya volt a feltetelezett ok, de mivel arrol kiderult, hogy szo sincs rola, jott a gyakorlatok minosegenek megkerdojelezese. Most hogy a Valencia ellen meg a szokasosnal is tobb nagy helyzet maradt ki, mar mentalis gondok vannak, amiket termeszetesen az edzonek kell kikuszobolni.
Semmi jelentősége, de tőlem ilyeneket nem olvashattál, főleg nem ebben a sorrendben.

Nyilván nem lehet képben lenni, hogy ki, mikor és mit ír, de nálam elég következetes sláger a megfelelő mentalitás hiánya.....elég sokszor és következetesen nyomtam ebben a szezonban :

mentalitás - csapat......és ha ezek rendben lesznek (ugyanis jelenleg se mentalitás, se csapat nincsen), akkor lehet majd társalogni taktika és felállás kérdésekről
Oksi, ezt megadom neked, lehet h te ilyeneket pont nem irtal.
Mindenesetre olyan nincs, hogy barmi rossz dolog tortenik, szo szerint akarmi, es ne legyen itt nehany ember minimum, aki mindenkeppen Xavit veszi elo erte.

Amugy sztem mentalitasban nincsen gond, Xavi ittlete ota (100bol 1-2 meccs kivetellel) kifejezetten kemenyen harcol a csapat, minden ami a csovon kifer, hogy elerjuk a celt. Mas kerdes, hogy ez nem mindig eleg, de sztem a gyoztes es harcos mentalitast nem lehet szamonkerni.
Ami a helyzetkihasznalast es Lewat is illeti, nem mentalitasbeli, hanem mentalis blokkrol van szo szerintem. Elment annyira az onbizalom, hogy mar a ziccereket se sikerul kivitelezni, nem hogy a kevesbe tiszta helyzeteket, vagy nemi “mezonymunkat”.
Tenyleg nem tudom, hogy ezen hogy lehet segiteni egy adott szemelynel. Illetve tudom: szerintme leginkabb ugy, hogy az edzo turelmes es tamogato a jatekossal szemben. Meg ugy, hogy meg tobb tamogatast biztosit a palyan a csapat, a tarsak reszerol. Ez mostansag mind meg is tortenik, bar lassan mar megkerdojelezheto, hogy ez meddig mehet igy tovabb.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3227
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.12.18. 11:41:50

Andris írta:
2023.12.18. 09:28:52
Egyebkent multheten meg a kapuralovesi gyakorlatok hianya volt a feltetelezett ok, de mivel arrol kiderult, hogy szo sincs rola, jott a gyakorlatok minosegenek megkerdojelezese. Most hogy a Valencia ellen meg a szokasosnal is tobb nagy helyzet maradt ki, mar mentalis gondok vannak, amiket termeszetesen az edzonek kell kikuszobolni.
Semmi jelentősége, de tőlem ilyeneket nem olvashattál, főleg nem ebben a sorrendben.

Nyilván nem lehet képben lenni, hogy ki, mikor és mit ír, de nálam elég következetes sláger a megfelelő mentalitás hiánya.....elég sokszor és következetesen nyomtam ebben a szezonban :

mentalitás - csapat......és ha ezek rendben lesznek (ugyanis jelenleg se mentalitás, se csapat nincsen), akkor lehet majd társalogni taktika és felállás kérdésekről

Valencia meccsről például egy sort sem írtam, mert egy fecske nem csinál nyarat.....ha majd zsinórban lehozunk 10 ilyesmi meccset, akkor majd lehet már tartalmilag is írni valamit....
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Peter 2023.12.18. 11:58:54-kor.
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4460
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2023.12.18. 11:38:17

Elnézve a hétvégi mérkőzésünket, egyszerűen nekünk nulla szerencsénk van mostanában, abszolút nem varnám Xavi nyakába, persze divat az edzőt köpködni, de annyi helyzetünk volt hogy bőven 4-5 gólt is lőhettünk volna. Lewa esetében nekem az a vérlázító, hogy 26 milliós éves fizetése van, ami jelenleg a legmagasabb a keretben, és ehhez borzasztó játék párosul, pocsék helyzetkihasználással, ki ha nem ő lenne felelős elsősorban a gólszerzésért, a csatárt pedig mindig a gól jellemzi.

Minden tiszteletem a pályafutásáé, de remélem Roque érkezésével, és itt kicsit sok lesz a ha a sztoriban, beválik és ezzel Lewa nyáron távozik. Ő nem fog padozni, nem fog tartalék lenni mert még elhiszi hogy top csatár közben nem az, ugyan ez volt Suarez esetében aki képtelen volt belátni, hogy sajnos az idő eltelt és nem prime kategória már. De valahol meg ok-okozat következménye. Elment a nyáron egy támadónk aki szerves részét képezte a támadásoknak, előkészítéseknek, most lehetne hozni a 0,76-os G+A statisztikát de felesleges, mert a játék képe tökéletesen mutatja, hogy idén van 4-5 tuti helyzetünk meccsenként, amiből max 1-t vagyunk képesek berúgni. FT ha nem a bajnokság utolsó 5 helyezettje ellen játszunk nem tényező, nem tud 1v1-ben senkit megverni, a helyzetkihasználása meg Lewáéval vetekszik, Yamal 16 éves ifista, Felix sokszor kapar de ahogy Raphinha esetében is, ez a legtöbb esetben idén nem hoz hasznot.
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4183
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2023.12.18. 10:32:00

Lewával kapcsolatban még amikor idehoztuk, írtam, hogy Ibra 2., aztán egész jól kezdett (ahogy Ibra is anno), de szépen igazam lett. Mindketten nagyon statikus 9-esek, akik ha kapják a labdákat, kiszolgálják, rájuk jön ki a játék, akkor gólkirályok, de játékban nagyon sokszor eltűnnek, sokszor csak teher a játékuk.
Nálunk az olyan mozgékonyabb 9-esek élnek meg, mint amilyen Eto'o is volt. Jelenleg aki ilyen, sokat mozog, sokat van játékban, gólokat is lövi és önbizalomban sincs hiány, az Osimen. Ha látta vki a hétvégi 16-oson belüli végtelen önbizalommal végigvitt dekázás utáni gólpasszát, az érti mire gondolok.
Bízom benne, hogy a Victor Roque gyerek jobb lesz, mert jövőre remélem Lewa már nem nálunk lesz.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7333
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.12.18. 10:04:28

Peter írta:
2023.12.18. 02:19:36
Andris írta:
2023.12.18. 00:00:19
Az egyetlen konstans probléma a helyzetkihasználásunk, ami jó meccseken, rossz meccseken, közepes meccseken egyaránt súlyt minket, kivétel nélkül. .

És mégegszer: ebben élen jár Lewa sajnos, ő hagyja ki a legtöbbet, és ő az aki amúgy is ennek a területnek az elsőszámú felelőse. Ráadásul pont ő az, aki elvileg olyan korban, olyan skillekkel és olyan tapasztalattal rendelkezik, amihez már halál mindegy hogy egy edzőnek milyen mentálhigénés hatodik érzéke van, vagy milyen pedagógiai érzéke, vagy hívja ki hogy akarja. (Én ezt a részt továbbra is csak ködszurkálásnak gondolom, csak az erőteljes szándék eredménye, hogy mindenért az edzőt lehessen hibáztatni. Már nincs is kedvem róla többet írni a másik topikban, annyira marhaságnak tartom.)
Bellingham 13...........Griezmann 9.......Lewa 8.
Rodrygo 7..................Morata 8.............Felix 3.
Joselu 5.....................Correa 4.............Torres 3.

Szerintem ezek a gólszámok azt mutatják, hogy nem annyira ködszurkálás az edzőn számonkérni a támadójáték minőségét, élességét és még azért sajnos jónéhány egyéb dolgot is.

Amennyivel Lewa el van maradva, legalább annyivel el van maradva mögötte mindenki az egész egész csapatból.
Hol vannak a szélsők góljai?
Hol vannak a második hullámban érkező középpályások góljai?
Melyik csapaté a legjobb a támadófoci a ligában?
Azzal senki sem vitatkozhat, hogy kritikán aluli a helyzetkihasználásunk, ezt nem hiszem, hogy bárki is vitatná, vannak akik különösen élen járnak ebben, mint mondjuk Raphinha. De ez sem tiszta kép Az Atletico (nem mellesleg kirívóan gólerős a csapat idén) kezdő centere ott van ahol Lewa, de míg náluk van 9 gólszerző, a Realnál 10, addig nálunk 15, az Atmánál pl. Llorentén kívül középpályás nem lőtt gólt.
És ez valamilyen szempontból pozitív, valamilyen szempontból negatív. Leginkább ez az ami a támadók legnagyobb kritikája. Alig volt olyan meccs, olyan pontszerzés, amit a támadóalakzat egymagában hozott volna össze.
De igazából a legszomorúbb az, hogy számokat tekintve annyira nem teljesítenek alul, Felix pl. gólok tekintetében nincs túlságosan lemaradva az saját átlagától, mindig is egy 7-8 gólos játékos volt, de itt, még ha xG-t, kapuralövést, minden statisztikát elhagyunk, szemre is látszik, hogy közepes helyzetkihasználással is könnyedén tarthatna 6-7 gólnál. És ez igaz a brazilra is.Túl sok Leeds meccset nem láttam, de ahogy videokat néztem róla és amit hallottam róla, inkább a távoli lövései tolták fel a góljai számát, idén viszont, ha csak a tiszta ziccereit vesszük alapul bőven 4-5 gólnál kellene minimum tartania.
És ezek nem statisztikák, szerintem ezt mind látjuk a képernyő elől.

De leginkább Lewán látszik a gólínség, őt viszont elsősorban a góljai minősítik, így a számokat sem lehet kiszűrni. Nem kimagaslóan, de korrekten indította a szezont, lehozott a sérüléséig egy 8/5-öt, négy meccsen zsinórban betelált, és semmi nem gátolná, hogy így folytassa. De a pontvesztések többségének, ami elsődlegesen a helyzetkihasználásokra vezethető vissza, nem csak az ő teljesítménye az oka, bár szignifikáns mértékben hozzájárul, az egész csapat en bloc hibás ebben.

Mondjuk a szombati meccs után, én nem őt venném elő, mert kifejezetten jól játszott, sokszor nagyon szépen tisztára játszotta magát, megcsinálta a helyet, jól helyezkedett, ahogy az ő posztján egy klasszis csinálja, csak a gól nem jött össze. Nyilván az a legfontosabb, de az utóbbi meccsekhez képest szintekkel jobb volt.
Forca Barca!!!!
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.12.18. 09:28:52

Nagyon reg volt mar az, hogy Lewa magatol teremtett helyzeteket.
En tavaly elott Novemberben lattam ot utoljara 1-1 alkalomnal huzamosabb ideig jol jatszani.

Peter, “kigyujtesed” szerintem pont semmit nem mutat az edzokrol es a helyzetkihasznalasban meghatarozhato felelossegukrol, mindannyian tudjuk hogy mi keves golt rugtunk, ok meg tobbet. Azt is hogy a helyzetek szama es azoknak az atlagos minosege szerint nekunk kellett volna a legtobbet.
Elobb utobb Xavival is meglodul majd kicsit a golloves, pedig semmit nem fog valtoztatni, nem fog hirtelen kinoni aza homalyos hatodik erzeke, amivel szerintetek barkinek a fejeben barmilyen gondot meg kellene tudni oldani. Ha meg nem, akkor jon majd kulso nyomasra egy uj edzo, es akkor jon majd az igazi kopp, ha az se tud mit kezdeni a Lewa-Raphi-Ferran harmassal.
Egyebkent multheten meg a kapuralovesi gyakorlatok hianya volt a feltetelezett ok, de mivel arrol kiderult, hogy szo sincs rola, jott a gyakorlatok minosegenek megkerdojelezese. Most hogy a Valencia ellen meg a szokasosnal is tobb nagy helyzet maradt ki, mar mentalis gondok vannak, amiket termeszetesen az edzonek kell kikuszobolni.

gránittal sok mindenben nem szoktunk egyeterteni, de azt hiszem O gyujtotte ki, hogy Ferran es Raphi se rugott soha sok golt, egyetlen szezonban se. Sztem ez Felixre detto igaz.

Maradt Lewa. A vilag egyik legelismertebb, legsikeresebb még aktiv kozepcsatara. Honapokig azzal mentegettek hogy nem csinalunk eleg helyzetet szamara, de most hogy van lehetosege meccsenkent 2-3 golt rugni, ugyanez van.
Ugyhogy mostmar nem Xavi a hibas, mert nem jatszunk elegge tamadolag, nem teremtunk neki eleg lehetoseget es tamogatast. Mostmar Xavi a hibas, mert nincs meg az a special skillje, amivel egy vilagsztar csatarbol ki tudna hozni olyan mentalis valtozast, hogy kepes legyen minden 5 helyzetbol legalabb 1et berugni. :roll:
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
FCBsteve
Capitá del Barça
Hozzászólások: 607
Csatlakozott: 2022.05.30. 16:19:05

2023.12.18. 08:46:40

bence0330 írta:
2023.12.18. 07:02:12
Ez már off, de nem nagyon értem, mit vártok. Hogy 15 ziccerünk legyen buszozó csapat ellen? Akkor még mi is vernénk 5 gólt a mostani formánkban. Ilyen a mesében sincs. Ha lenne Lewynek 10 ziccere (most bevontam hogy ne kelljen off miatt átvinnem), akkor mostani formájában is verne 3-at. Haaland meg nyolcat. És Haaland nem szokott nyolcat verni, pedig top2 center a világ legjobb, BM-el karöltve vélhetően a legtöbb helyzetet kialakító csapatában.

Bőven volt megint elég helyzetünk 3-4 gól berúgására, minden stat és a szemem is ezt mondja. Sehol semelyik csapatnál nem úgy néz ki a sok nagy helyzet, hogy kihagytak 15 full ziccert. Mint ahogy a Vale is kialakított 1 kb ziccert az elején, és lőtt egy gólt egy egész korrekt, de nem könnyű lövőhelyzetből. Nem csak full ziccerből lehet gólokat lőni, ezeket az érveket nem is értem.
Sajnos a ziccer lehetőségek nagy részét az első labdaérintéssel, az átvétellel sikerültl "csökkenteni", vagy épp teljesen megszűntetni...
Ott volt Lewy gyenge emelési kísérlete, ami egy rossz átvétel után lett ilyen, Gündogan-tól elpattanó labda, ami után szerelték, emlékeim szerint Raphinha is kicsit hosszan vette át, ezért rúgta a kapusba, Ferran egyik kiugratása, de abba picit beleért/zavart a védő... Stb.
Lewy elleni kritika ott van, hogy ezeket tavaly (korábban) sokkal jobb hatásfokkal oldotta meg, megoldotta legalább a labdaátvételt és nem ott egyből ment el a helyzet... Sőt, alkalmanként szinte a semmiből is teremtett helyzetet, rúgott gólt...
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6840
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.12.18. 07:02:12

Ez már off, de nem nagyon értem, mit vártok. Hogy 15 ziccerünk legyen buszozó csapat ellen? Akkor még mi is vernénk 5 gólt a mostani formánkban. Ilyen a mesében sincs. Ha lenne Lewynek 10 ziccere (most bevontam hogy ne kelljen off miatt átvinnem), akkor mostani formájában is verne 3-at. Haaland meg nyolcat. És Haaland nem szokott nyolcat verni, pedig top2 center a világ legjobb, BM-el karöltve vélhetően a legtöbb helyzetet kialakító csapatában.

Bőven volt megint elég helyzetünk 3-4 gól berúgására, minden stat és a szemem is ezt mondja. Sehol semelyik csapatnál nem úgy néz ki a sok nagy helyzet, hogy kihagytak 15 full ziccert. Mint ahogy a Vale is kialakított 1 kb ziccert az elején, és lőtt egy gólt egy egész korrekt, de nem könnyű lövőhelyzetből. Nem csak full ziccerből lehet gólokat lőni, ezeket az érveket nem is értem.
ter Stegen; Baldé - Christensen - Araujo - Koundé; De Jong - Pedri - Gavi; Dembélé - Lewy - Raphinha
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2385
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.12.18. 04:45:59

Peter írta:
2023.12.18. 04:19:07
gránit írta:
2023.12.18. 03:50:42
A La Liga top 20 góllövője között ő az egyetlen Barca-játékos. Ízlelgessük egy kicsit ezt a tényt..
Andris "kedvéért" kigyűjtöttem, lejjebb írtam erről.

Top 20 még hízelgő szűkítés, Félix és Torres 3-3 gólosak, őket megelőzik a listán jelenleg 35-en, szóval a top 35-ben csak Lewa van.
Gironából vannak 4-en
Realból is 4-en
Atletiből is 3-an....
Villarealból is 3-an,
de a Bilbaoból és a Sociedadból is ott vannak ketten-ketten legalább.

Ezek talán összetettebb és reálisabb mutatók a támadófoci komplex minőségét és milyenségét illetően, mint a divatos nagy kedvenc ilyen olyan virtuális statokra való megalapozatlan hivatkozás, durrogtatás és mindez feltételes módban ráadásul.... :mrgreen:
Ezeket a feltételezéseket pedig már másfél éve tolják. Ennyi idő után azért be lehetne látni, hogy a hiányosságok nem a véletlen szüleményei, hanem ennek a csomagnak az adottságai. Hogy mennyi hárul ebből a játékosok korlátaira, és mennyi a stábra, én nem tudom. De másfél év után én azt gondolom, kijelenthető, hogy ebben a csomagban ennyi van.

Aki meg tudja menteni ezt a történetet, az Roque (és még más új játékosok, ha lesznek). A brazil bajnokságból nehéz kiindulni, mert nem játszanak európai csapatokkal. Olyan határozott robbanékonyságot viszont, amit az utolsó fél évében tolt, 18 évesen, én Samuel Eto'o óta nem láttam középcsatártól. Nem tudom, mit fog ez érni az európai top futballban. De benne reménykedhetünk. Őt őriznie kell a védelmeknek, mert fizikailag is erős. Ez pedig Lewandowskiról is olyan terhet venne le, ami kiszakíthatja a gólzsákot. Lehet, hogy nem így lesz, de csak ebben tudok reménykedni.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3227
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.12.18. 04:19:07

gránit írta:
2023.12.18. 03:50:42
A La Liga top 20 góllövője között ő az egyetlen Barca-játékos. Ízlelgessük egy kicsit ezt a tényt..
Andris "kedvéért" kigyűjtöttem, lejjebb írtam erről.

Top 20 még hízelgő szűkítés, Félix és Torres 3-3 gólosak, őket megelőzik a listán jelenleg 35-en, szóval a top 35-ben csak Lewa van.
Gironából vannak 4-en
Realból is 4-en
Atletiből is 3-an....
Villarealból is 3-an,
de a Bilbaoból és a Sociedadból is ott vannak ketten-ketten legalább.

Ezek talán összetettebb és reálisabb mutatók a támadófoci komplex minőségét és milyenségét illetően, mint a divatos nagy kedvenc ilyen olyan virtuális statokra való megalapozatlan hivatkozás, durrogtatás és mindez feltételes módban ráadásul.... :mrgreen:

Megjegyzem, hogy szerintem (is) hasznosak azok a statok, csak éppen a megfelelő célra felhasználva....
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2385
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.12.18. 03:50:42

Peter írta:
2023.12.18. 03:15:16
idén viszont közelebb van a bűnbakhoz....
Főleg úgy, hogy kapott gólok terén még rosszabbul állunk a tabellán, mint gólszerzésben. Ezt látva azt állítani, hogy a helyzetkihasználás az egyetlen kontans probléma, azért elég meredek.

Ami a támadószekciót illeti, a góllövőlistán a top 20 góllovó között egyetlen Barcelona-játékos van, és az Lewandowski. Egyre inkább egy fogatlan oroszlánnak látom, lentebb kifejtettem. A gond az, hogy a többiek meg sehol sincsenek, még hozzá képest sem. 35 éves, leereszt, de nem lehet csak rá mutogatni. A La Liga top 20 góllövője között ő az egyetlen Barca-játékos. Ízlelgessük egy kicsit ezt a tényt... Ahogy a kapott gólok terén elfoglalt helyünk is kemény. Rosszabbak vagyunk ezen a téren, mint lőtt gólok terén.

Szóval van itt gond, nem csak Lewandowskival.

Guiu-nak több esélyt adnék, de a mester másképp gondolja.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3227
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.12.18. 03:15:16

gránit írta:
2023.12.18. 03:03:39
Újabban ezzel próbálkozunk. Ívelgetjük előre a labdát, aztán lesz ami lesz. Ezekből az ötlettelenül beívelt labdákból általában nem lesz semmi, kimegy kirúgásra, de szorgosan húzogatják be a statisztkák közé "lövésnek".
Ebbe is Lewa a hibás, mert három védővel a nyakán nem képes ezekből gólt elérni.... :mrgreen:
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2385
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.12.18. 03:03:39

Peter írta:
2023.12.18. 02:19:36
gránit írta:
2023.12.18. 00:49:44
Elől megvannak a helyzeteink, de ebből rengeteg a trash.

Szerintem is.
Ennek a rengeteg helyzetnek a háromnegyede nem is igazi helyzet, mert már az utolsó passzok előtti fázisban elakadnak, ezeket maximum ígéretres próbálkozás kategóriába lehetne sorolni.
Aztán lehet, hogy sokszor éppen az utolsó passzok hiányoznak, de az még mindíg nem gólhelyzet.
A 14 "lövésünk" egy része el sem jutott a kapuig, mert belepüföltük a blokkba. Nagyon nagyvonalúan vannak behúzogatva ezek a statisztikák. Kb azt is beleveszik lövésnek, ami bedobásra megy ki. Olyanokat is behúztak lövésnek, amik alig vánszorogtak el a kapuig, meg a hosszú, pontatlan indításokat is, amiket a célszemély el sem ért rendesen, és kirúgásra ment ki.

A "helyzeteink" nagy része trash. Én nem látok olyan hű de sok tiszta helyzetet, látok viszont rengeteg találomra előrevágott ívelést. Újabban ezzel próbálkozunk. Ívelgetjük előre a labdát, aztán lesz ami lesz. Ezekből az ötlettelenül beívelt labdákból általában nem lesz semmi, kimegy kirúgásra, de szorgosan húzogatják be a statisztkák közé "lövésnek".
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3227
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.12.18. 02:19:36

Andris írta:
2023.12.18. 00:00:19
Az egyetlen konstans probléma a helyzetkihasználásunk, ami jó meccseken, rossz meccseken, közepes meccseken egyaránt súlyt minket, kivétel nélkül. .

És mégegszer: ebben élen jár Lewa sajnos, ő hagyja ki a legtöbbet, és ő az aki amúgy is ennek a területnek az elsőszámú felelőse. Ráadásul pont ő az, aki elvileg olyan korban, olyan skillekkel és olyan tapasztalattal rendelkezik, amihez már halál mindegy hogy egy edzőnek milyen mentálhigénés hatodik érzéke van, vagy milyen pedagógiai érzéke, vagy hívja ki hogy akarja. (Én ezt a részt továbbra is csak ködszurkálásnak gondolom, csak az erőteljes szándék eredménye, hogy mindenért az edzőt lehessen hibáztatni. Már nincs is kedvem róla többet írni a másik topikban, annyira marhaságnak tartom.)
Bellingham 13...........Griezmann 9.......Lewa 8.
Rodrygo 7..................Morata 8.............Felix 3.
Joselu 5.....................Correa 4.............Torres 3.

Szerintem ezek a gólszámok azt mutatják, hogy nem annyira ködszurkálás az edzőn számonkérni a támadójáték minőségét, élességét és még azért sajnos jónéhány egyéb dolgot is.

Amennyivel Lewa el van maradva, legalább annyivel el van maradva mögötte mindenki az egész egész csapatból.
Hol vannak a szélsők góljai?
Hol vannak a második hullámban érkező középpályások góljai?
Melyik csapaté a legjobb a támadófoci a ligában?

És ezek még csak a ködszurkálós gólszámok, de Xavi tevékenységében látni a hibát, az teljesen marhaság lenne?
Tavaly 38. forduló után 70-20 volt a gólkülönbség, most 17. után 31-19.
Féltávhoz képest 4 gól hiányzik, de 2 forduló még hátravan. Ha már matek.
Az egyetlen konstans probléma a helyzetkihasználás?
Tavaly csúszott ki valami erőn felüli avagy erősebb kerettel miért nem látszik a fejlődés?

Szerintem ezek a fenti kérdések nem a ködszurkálás kategória.
Ez ugyanolyan, amit a másik topicban írtam, hogy Messi góljai annó besöpörték a hibákat a szőnyeg alá, most pedig Lewa hiányzó góljaira mutogatni a világ legegyszerűbb dolga.
gránit írta:
2023.12.18. 00:49:44
Elől megvannak a helyzeteink, de ebből rengeteg a trash.
Szerintem is.
Ennek a rengeteg helyzetnek a háromnegyede nem is igazi helyzet, mert már az utolsó passzok előtti fázisban elakadnak, ezeket maximum ígéretres próbálkozás kategóriába lehetne sorolni.
Aztán lehet, hogy sokszor éppen az utolsó passzok hiányoznak, de az még mindíg nem gólhelyzet.

Ritkán szoktam gyűjtögetni, de a fenti számokon még én is meglepődtem.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Peter 2023.12.18. 03:05:50-kor.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2385
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.12.18. 00:49:44

Egyetértek Peterrel, nem csak a helyzetkihasználás a gond. 17 meccsen 19 kapott gól sok. Jelenleg a 6-7. legkevesebb gólt kapjuk, holtversenyben a Bilbaóval. Ez nagyon nem jó. Ez a kapott gólátlag az egész szezonra nézve 42 gól, amivel tavaly a 7-ek lettünk volna a sorban. Nagyon nem jó, hogy az ellenfélnek van két-három rendes helyzete, és ezt nem tudjuk kapott gól nélkül lehozni.

Elől megvannak a helyzeteink, de ebből rengeteg a trash. Összegyűjtöttem a szombati kapuralövéseinket, helyzeteinket.

10. perc, Lewandowski, a védő kilép rá, 11 méterről mellé rúgja.

Egy perccel később ismét Lewandowski kap labdát, de rosszul veszi át, elpattan tőle.

18. perc, Pedri kb 25 méterről lő, középre, a kapus simán véd.

25. perc, ívelés előre Gündogannak, aki sokszor sürgött-forgott centerben, itt balettmozdulattal próbálta besarkazni, semmi.

29. perc, ívelés előre Lewandowskinak, nagyon szépen ráfordul a labdára, de középre megy

34. perc, Pedri a 16-os vonaláról, fölé

35. perc, Lewandowski két védő között, megpróbálja átívelni a kapuson, nem sikerül

49. perc (első félidő hosszabbítása), hosszú ívelés előre Felixnek, aki alig éri el fejjel. Ez is bekerül a statisztikák közé, amúgy elég semmilyen szituáció.

47. perc (már a második félidő), Lewandowski a 16-oson kívül kap labdát, kilép rá a védő, nem bízik abban, hogy meg tudja verni, gyorsan ellövi, mielőtt a védő odaérne, simán mellé.

52. perc, Cancelo szépen becenterezi Gündögannak, aki fölé-mellé lövi

55. perc, gól

58 perc, Felix lő a 16-oson belül, blokkolják

74. perc, egy ívelés előre Ferrannak, de elügyetlenkedi

82. perc, kiugratják Raphinhát, aki belelövi a kapusba, a kipattanót pedig belelövi a blokkba


Szóval voltak lehetőségeink, de a gólt leszámítva nem igazán volt mattra kijátszott helyzet. Rengegeg olyan szituáció volt, ami bekerül a statisztikákba, de amúgy elég gyámoltalan próbálkozás volt.

Lewandowski lassul, tompul, már nem az a gyilkos gólvágó, aki egykor volt. Nem is bízik már magában, nem bízik abban, hogy meg tudja verni a védőit, inkább gyorsan ellövi, mielőtt leszerelnék, az elkapkodott lövésekből így általában nem lesz semmi, hiába kerülnek be azok is a statisztikák közé. De van itt más gond is, a sok kapott gól és a kevés igazán tiszta gólhelyzet. Igen, vannak lövéseink, helyzeteink, de ezek egyenként nem ziccerek. Külön-külön nem akkora nagy helyzetek, ezt a sok kicsit a mérkőzés végén összeadva, a statisztikákra ránézve találhalhatjuk soknak (16 kapuralövést jegyeztek, én 14-et számoltam, nem tudom, milyen két semmiséget húztak még be).
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára gránit 2023.12.18. 03:20:50-kor.
Válasz küldése