Robert Lewandowski

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.12.18. 00:00:19

Peter írta:
2023.12.17. 23:20:58
Andris írta:
2023.12.17. 23:04:12
Ne peobaljuk mar kozmetikazni, ezen a hetvegen peldaul egyertelmuen azert volt gond, mert kimaradtak a helyzetek. Minden mas resze a meccsnek teljesen hetkoznapi mederben volt.
Kiragadtál két olyan példát a sok közül, ahol elfogadható volt a csapat....nekem inkább ez tűnik kozmetikázásnak, mert ezzel a néhány meccsel nem lehet nem megtörténné nyilvánítani a korábbiakat.
Kiragadtam, de ez pont azért történt, hogy megmutassam: vannak meccsek, amikor szó sincs arról, amit írsz. Lehetne még azért másik meccseket is említeni bőven, mert ugyan sok meccsen kapunk gólt, és sokszor egyéni hibákból vagy ostobaságokból, de összességében nem lehet azt mondani, hogy valami elképesztő a szituáció. Asszem 19 gólt kaptunk a bajnokságban, ez meccsenkénti 1es átlag. Összesen 1el kevesebb, mint a tabellát vezető Gironának, pedig még hátra van egy meccsük is.
Lehet, hogy néha rossz nézni a védekezést, de ez az átlag számszerűen nem sokban különbözik attól, amilyen számmal általában valaki bajnok lesz. (35-40 gól 38 forduló alatt) A helyzetkihasználásunk viszont extrém rossz, abszolút kiugró szerintem.

Az egyetlen konstans probléma a helyzetkihasználásunk, ami jó meccseken, rossz meccseken, közepes meccseken egyaránt súlyt minket, kivétel nélkül. Ha nyertünk, ha pontot vesztettünk, mindig gond volt vele, és fele ennyiszer se rezgett volna a léc, fele ennyi pontot se szórtunk volna el sehol (a gyakori rossz védekezés ellenére), ha legalább csak a nagy helyzeteink egyharmadát berúgnánk.
És mégegszer: ebben élen jár Lewa sajnos, ő hagyja ki a legtöbbet, és ő az aki amúgy is ennek a területnek az elsőszámú felelőse. Ráadásul pont ő az, aki elvileg olyan korban, olyan skillekkel és olyan tapasztalattal rendelkezik, amihez már halál mindegy hogy egy edzőnek milyen mentálhigénés hatodik érzéke van, vagy milyen pedagógiai érzéke, vagy hívja ki hogy akarja. (Én ezt a részt továbbra is csak ködszurkálásnak gondolom, csak az erőteljes szándék eredménye, hogy mindenért az edzőt lehessen hibáztatni. Már nincs is kedvem róla többet írni a másik topikban, annyira marhaságnak tartom.)
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3227
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.12.17. 23:20:58

Andris írta:
2023.12.17. 23:04:12
Ne peobaljuk mar kozmetikazni, ezen a hetvegen peldaul egyertelmuen azert volt gond, mert kimaradtak a helyzetek. Minden mas resze a meccsnek teljesen hetkoznapi mederben volt.
Kiragadtál két olyan példát a sok közül, ahol elfogadható volt a csapat....nekem inkább ez tűnik kozmetikázásnak, mert ezzel a néhány meccsel nem lehet nem megtörténné nyilvánítani a korábbiakat.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.12.17. 23:04:12

Szerintem senki nem fogja Lewara a helyzetunket, egesz eddig tele voltunk serultekkel. Eselyunk se volt arra, hogy siman fussunk neki a Decembernek.

De azert a golszerzes csak elsosorban az o feladata, es pont o az a szemely, akihez mar garantaltan nem kene edzo semmilyen szinten ahhoz, hogy berugja legalabb a helyzetei 20%at, vagy lekezeljen egy vanszorgo labdat.

Egyebkent meg pont peldaul a Valencia es az Atma ellen egyaltalan nem voltunk dekoncentraltak a vedelemben, 1-1 hiba vagy megingas meg a legeslegjobb csapatokban es hatso alakzatokban is benne van minden heten.
Ne peobaljuk mar kozmetikazni, ezen a hetvegen peldaul egyertelmuen azert volt gond, mert kimaradtak a helyzetek. Minden mas resze a meccsnek teljesen hetkoznapi mederben volt.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
baas11
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1232
Csatlakozott: 2007.08.02. 11:19:13
Tartózkodási hely: Közép-pálya

2023.12.17. 22:41:15

Peter írta:
2023.12.17. 18:29:49
brazilfan írta:
2023.12.17. 18:04:23
Ez engem is irritál. A primadonnákra jellemző pótcselekvés lehet. De legalább a partjelzőkkel nem áll le vitázni, mint Suarez.
Oké, ez nem szimpi, nekem sem, ráadásul nekem sosem tetszett a Lewa féle foci, szóval nekem nem lenne nehéz csak Lewára fogni a helyzetünket, de rajta kívül mindenki más ugyanúgy kihagyja a kihagyhatatlant, miközben a védelem is ugyanilyen dekoncentrált és középen sem vagyunk képesek kézben tartani a meccseinket néhány kivételtől eltekintve.
Szerintem - sajnos - nem bölcs dolog a helyzetünket Lewára fogni.
Egyetértek , nyilván ha nem jönnek a gólok akkor a 9 est kell első körben szemügyre venni , ami jogos is ….
De a baj az h Felix Lewa Raphinha Torres négyesbe összesen van jelenleg 0,5 gól / meccs …. Ezzel nem tudom mit tud kezdeni Xavi !? Mas jatekos nincs !
Névre tudásra ebbe sokkal több kene legyen egyéni jatekos szinten , de nincs ! Es itt főleg a szélső támadokra gondolok ….( pl Kane ma vidáman duplázott, egy üres kapu + egy fel üres az ötösről ! Kiszólgalva! )

Ehhez még egy középpálya ahol van kvalitas de egyiksem sem egy 10 es tipusú … ők golban nen fognak segíteni ! ( kivéve tan Fermin )

Es akkor a tavalyi beton vedelmunk ami mint a puding omlott ossze mar nem is beszélve !

Mit tud tenni Xavi ?
Ennél erősebb kezdője nincs , max Cancelot at dobja balra …. Christensen / Inigoval tud még variálni , de ettől feljebb nincs mit keverni max elrontani csak !

Egyszerű ugy kell helyzeteket teremteni, gyakorolni h az sakk matt legyen … azt mar csak beloljuk :-)
"a nagyobbnak mindig igaza van, még akkor is ha téved..." Lefty ; Fedőneve: Donnie Brasco
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3227
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.12.17. 18:29:49

brazilfan írta:
2023.12.17. 18:04:23
Ez engem is irritál. A primadonnákra jellemző pótcselekvés lehet. De legalább a partjelzőkkel nem áll le vitázni, mint Suarez.
Oké, ez nem szimpi, nekem sem, ráadásul nekem sosem tetszett a Lewa féle foci, szóval nekem nem lenne nehéz csak Lewára fogni a helyzetünket, de rajta kívül mindenki más ugyanúgy kihagyja a kihagyhatatlant, miközben a védelem is ugyanilyen dekoncentrált és középen sem vagyunk képesek kézben tartani a meccseinket néhány kivételtől eltekintve.
Szerintem - sajnos - nem bölcs dolog a helyzetünket Lewára fogni.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6840
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.12.17. 18:19:15

Én teljesen megértem a frusztrációját, tudja, hogy százszor többre képes, nem megöregedett hirtelen 2 hónap alatt. Ha van benne elég erő és ész, akkor előbb-utóbb le kéne ülnie beszélni Xavival, és a padra kéne kérnie magát, a saját maga értekében. Teljesen kinyírták mentálisan, fizikálisan, akárhogy, vagy mindkettőben. Aztán nézi ahogy beáll Guiu, megint rögtön gólt lő. Aztán tudja, hogy megingathatatlanul ő játszik egy nála jelenleg jobb center helyett, így még jobban akar bizonyítani, így még görcsösebb lesz.

Igazából akkor is dirigált, mikor nagyon jól ment neki, csak akkor nyilván nem volt kínos közben a dolog. Nekem egy rossz maradt meg, mikor Yamal rálőtte 16 körülről még év elején, és nagyon leteremtette.
ter Stegen; Baldé - Christensen - Araujo - Koundé; De Jong - Pedri - Gavi; Dembélé - Lewy - Raphinha
Avatar
brazilfan
Capitá del Barça
Hozzászólások: 997
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2023.12.17. 18:04:23

vinszentvega írta:
2023.12.17. 17:36:15
Ráadásul, ami engem eléggé irritál benne, az az, hogy mindig mindenkinek magyaráz meg mutogat, hogy mit hogyan kellett volna csinálni, egy egy kimaradt helyzetnél. Persze amikor Ő kihagyja a kihagyhatatlant, akkor meg lapít, vagy épp megint a passzoló játékost ekézi.
Ez nem az Ő fóruma, de szerintem sajnos miatta van ez az egész helyzet. Folyamatosan dirigál és kritizál a pályán. ( csapattársakat). A meccs után meg megy tőle a simogatás, hogy nem így meg nem úgy gondoltam, megbeszéltük, kibeszéltük stb...
Ez engem is irritál. A primadonnákra jellemző pótcselekvés lehet. De legalább a partjelzőkkel nem áll le vitázni, mint Suarez.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6840
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.12.17. 08:09:46

Na megnéztem. Az utolsó 15 meccsén 2 meccsen volt eredményes, 3 gólt lőtt.
Ferrán az utolsó 15 meccsén 3 meccsen 3 gól, de bő feleannyi játékperc alatt.
Guiu az utolsó 3 meccsén 10+ percekkel, 44 perc alatt 2 meccsen 2 gólt lőtt.

Most ráadásul hétközi meccs is van. Valaki remélem rászól fentről az edzőnkre, hogy ezt a juvenil vagy a B bármelyik csatára is le tudja hozni, Lewy meg húszszor olyan jó, mint amilyen most. Mert Ferránt még ilyen gyenge statokkal is lehetne védeni, hogy legalább játékban ott van, nála még ez sem.
ter Stegen; Baldé - Christensen - Araujo - Koundé; De Jong - Pedri - Gavi; Dembélé - Lewy - Raphinha
Avatar
ElBartimaeus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2185
Csatlakozott: 2009.03.25. 00:11:43
Tartózkodási hely: Budapest

2023.12.16. 23:10:57

Siralom nézni a lengyelt. Egész meccsen 2 jó döntése volt annak ellenére, hogy tömték labdával. Talán lehetett egy ideig mondani, hogy a hozzáállása legalább példás, de utóbbi időben csak pofázik, mutogat, fetreng, a bíróval perel, aztán ácsorog az utolsó perces Raphi keresztlabdánál, ahol egy megye 2-es csatár is a hosszú támadja első hullámban. Ő meg áll az ember mögött.
Yokozuna
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1635
Csatlakozott: 2008.11.22. 18:54:18

2023.12.14. 12:54:41

Saviola írta:
2023.12.14. 10:14:56
Jobb lenne, ha padozna, mert még a jelenlegi keretből is van, aki többet tudna hozzátenni, mint ő. :(
Nem látom ezt az embert a jelenlegi keretből, de tényleg jobb lenne, ha csak második félidős csereként számítana rá Xavi. A tegnapi csapatban például mit keresett kezdőként? Úgysem megy ez a három csatáros játék mostanában, mert a gyenge középpályánkkal nem működik a labdaszerzés és a támadás.
Avatar
Saviola
Júdás 2, az áruló
Hozzászólások: 4944
Csatlakozott: 2004.10.08. 20:00:31
Tartózkodási hely: Tolna

2023.12.14. 10:14:56

BL topikban írták, hogy már nettó idegesítő a pali és én is így érzem, pedig mennyire örültem, amikor jött, mindig is csodáltam a hozzáállását ehhez az egész sporthoz és az ezáltal elért eredményeit.

Jobb lenne, ha padozna, mert még a jelenlegi keretből is van, aki többet tudna hozzátenni, mint ő. :(
,,Azt hitted, hogy mi történt."
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6840
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.12.14. 09:48:56

Guiu ha letol még egy ilyen meccset, a lengyel remélem maga fogja kérni a padozást. Azért látszik, hogy beállt kétszer, és mindkétszer tökéletes csatármunkával lőtt gólt. Nyilván mindig ez nem történne meg, és a minta is kicsi, de a képességek látszanak, nem is tudom mióta az első komoly alapanyagú centerünk. Nekem azt is elég élesen mutatja, hogy jelenleg Lewyn tényleg elakadnak a támadások, és amúgy már jó ideje jól szolgálunk ki, csak elhal rajta. Csak olyan ember kell, aki kiugrik és futni is tud (mint a srác korábbi gólja), meg kell valaki, aki kibújik a védők közül (mint ma). A lengyelnek az előbbi oké, hogy nem megy a kora maitt, ettől még mindig lehetne klasszis gólvágó - bár ez is gond, mert jó lenne, ha kiugratható lenne a csatárunk, szerencsétlen Raphinha ugrik mindig ki remek ütemben, hogy aztán szétidegelje magát és minket a kapu előtti bénázásával... De az a gond, hogy már kibújni sem sűrűn megy neki a szorításból, védőjét megelőzve gólt vágni.

De lassan ott tartunk, hogy már Torres is helyreteszi a lengyelt, jelen pillanatban sokkal jobb a centerjátéka, még úgy is, ha a rosszabbik széléről kell befelé húznia.

És ha nem hülye Lewy - márpedig számomra kifejezetten intelligens embernek tűnik - akkor ezt ő is látja, és elég megalázó lehet neki, ami még nehezebbé teszi, hogy kimásszon a gödörből.

Az a gond, hogy ha jön Roque, akkor Guiu több percet gondolom nem kap. Én jelenleg nem hoznám Roquét, csak nyáron, most hoznék helyette egy jó középpályást.
ter Stegen; Baldé - Christensen - Araujo - Koundé; De Jong - Pedri - Gavi; Dembélé - Lewy - Raphinha
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2023.12.12. 19:25:43

Ralph1995 írta:
2023.12.12. 17:14:46
Tényleg próbáltam türelmes lenni vele, mert elő legenda és hatalmas gólvágó, de nálam már elfogyott a türelem. Olyan helyzeteket hagy ki, amiért Torres vagy bárki más már kispadra lett volna kárhoztatva. Konkrétan mint egy élő trambulin, úgy pattognak el tőle a labdák, a kapu előtt pedig pont annyit tud, mint egy bronz kártyás csatár a fifában.
És ne, ne mondja senki hogy: "de nincs más opció".
Xavi amúgy is rajong a fiatalokért, hozzon fel egy ifit, mint korábban és adjon neki lehetőséget, mert ez a polák elfelejtett focizni.
ilyen minosegu es fizetesu jatekos sosem fog a cserepadon ulni

ezt el kell fogadni
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2385
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.12.12. 17:48:57

Ralph1995 írta:
2023.12.12. 17:38:41
Próbáljuk ki és meglátjuk. De nem igaz, hogy ennél jobb formában lévő játékost nem tudunk felmutatni. Milyen üzenet ez a többi kerettag felé? Raphinha, Torres, Fati, vagy bárki más padoztatva lett ha folyamatosan rosszul játszottak. Néztél egyáltalán meccseket mostanában? Láttad, hogy mit csinál a lengyel? Egy Ádám Martin többet tudna mint ő.
Raphinha? Be van oltva gól ellen. Torres? Beáll frissen a fáradt védelmekre, és nulla hozzáadott értéke van. Fati tavaly rengeteget játszott, és ő is be volt oltva gól ellen.

Guiunak több esélyt adnék, Lewandowski mellett, és nem helyett. Úgy tűnik, Xavi másképp gondolja. Még Roque érkezése előtt érdemes lenne megnézni, mit tud huzamosabban. Lehet, hogy nem tudjuk meg.

Januárban jön Roque. Nem lesz itt ifi felhozva. Arra leszek majd kíváncsi, hogy berakja-e Lewandowski mellé, vagy padoztatni fogja.
Ralph1995
Barça C
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2023.12.12. 16:43:45

2023.12.12. 17:38:41

gránit írta:
2023.12.12. 17:28:41
Ralph1995 írta:
2023.12.12. 17:14:46
Xavi amúgy is rajong a fiatalokért, hozzon fel egy ifit, mint korábban és adjon neki lehetőséget, mert ez a polák elfelejtett focizni.
Egy ifi szerezne 18 meccsen 9 gólt? Egy ifi szerezne 14 bajnokin 8 gólt? Kétlem.
Próbáljuk ki és meglátjuk. De nem igaz, hogy ennél jobb formában lévő játékost nem tudunk felmutatni. Milyen üzenet ez a többi kerettag felé? Raphinha, Torres, Fati, vagy bárki más padoztatva lett ha folyamatosan rosszul játszottak. Néztél egyáltalán meccseket mostanában? Láttad, hogy mit csinál a lengyel? Egy Ádám Martin többet tudna mint ő.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2385
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.12.12. 17:28:41

Ralph1995 írta:
2023.12.12. 17:14:46
Xavi amúgy is rajong a fiatalokért, hozzon fel egy ifit, mint korábban és adjon neki lehetőséget, mert ez a polák elfelejtett focizni.
Egy ifi szerezne 18 meccsen 9 gólt? Egy ifi szerezne 14 bajnokin 8 gólt? Kétlem.
Ralph1995
Barça C
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2023.12.12. 16:43:45

2023.12.12. 17:13:50

Tényleg próbáltam türelmes lenni vele, mert elő legenda és hatalmas gólvágó, de nálam már elfogyott a türelem. Olyan helyzeteket hagy ki, amiért Torres vagy bárki más már kispadra lett volna kárhoztatva. Konkrétan mint egy élő trambulin, úgy pattognak el tőle a labdák, a kapu előtt pedig pont annyit tud, mint egy bronz kártyás csatár a fifában.
És ne, ne mondja senki hogy: "de nincs más opció".
Xavi amúgy is rajong a fiatalokért, hozzon fel egy ifit, mint korábban és adjon neki lehetőséget, mert ez a polák elfelejtett focizni.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3227
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.12.07. 22:32:40

Deluigi írta:
2023.12.07. 18:49:30
griz NEM akart nalunk jatszani
Köszönöm!
Nem erőltettem meg az emlékezetemet, csak spontán a presszingről jutott az eszembe.
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2023.12.07. 18:49:30

Peter írta:
2023.12.07. 18:17:24
Gríz futkorászott becsülettel, egyik legjobb presszingelőnk volt, a melót is bírta és van néhány év fórja Lewával szemben.
Gríz remekül presszingel, Lewa helyett mások presszingeltek Münchenben.
Amúgy a Lewára fordított összes költségből még ma is itt lehetne és időközben vele is lett volna lehetőség a bérének rendezésére.
Mi olyan klubként működünk, hogy nekünk mindenki addig jó, amíg ide nem kerül.
griz NEM akart nalunk jatszani

amikor visszavette az Atleti, meg a fizetese nagy reszerol is lemondott halabol
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3227
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.12.07. 18:17:24

bence0330 írta:
2023.12.07. 17:53:08
A mi presszingünk miatt futosgál ő annyit, mint a középpályánk, nem egy statikus bójacenter.
Mi igazoltuk, mi akartuk, nekünk volt vele célunk, ami minden volt, de a presszing nem igazán lehetett közte, mert nem a presszingért vettük.

Picit más, Lewa már unalmas....:
Gríz futkorászott becsülettel, egyik legjobb presszingelőnk volt, a melót is bírta és van néhány év fórja Lewával szemben.
Gríz remekül presszingel, Lewa helyett mások presszingeltek Münchenben.
Amúgy a Lewára fordított összes költségből még ma is itt lehetne és időközben vele is lett volna lehetőség a bérének rendezésére.
Mi olyan klubként működünk, hogy nekünk mindenki addig jó, amíg ide nem kerül.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6840
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.12.07. 17:53:08

Peter írta:
2023.12.07. 16:54:17
Kontracsapat. Ez bizony azt jelenti, hogy a védők folyamatosan és bizony ki vannak téve elég nagy strapának és fejben is teljes összpontosítást igényel. Nem beszélve arról, hogy egy védői hiba már végzetes lehet, szóval úgy gondolom, hogy nem klappol az összehasonlítás.

Életkor és a pályán töltött idő volt az összehasonlítás alapja. Egyébként Benzema utolsó éve is kb megfelel hasonlításhoz. Amikor nem volt sérült, egészen biztosan játszott, darált, küzdött....
Fejben ja, fizikálisan nem túl nagy zónát kell lefedni, azt is 90%-ban sétálva és kocogással. Szerintem nem is összehasonlítható a kettő erőbefektetésben. CR7 is jó összehasonlítási alap, ez már neki sem ment 35 évesen, sőt, már nem is volt hajlandó hajtani. Messi dettó, sétálgatott, mert tudta, hogy máshogy nem tudna éles maradni, hiába a világ legjobbja. Benzema amikor nem volt sérült... hát ja. Volt bőven. Ez sem véletlen.
Ráadásul lehet hozni valami hihetetlen csodát, aki bírja, bár nagyon nehéz. De az a kivétel. Lewy nem kivétel, nem vasember, hanem egy normális, öregedő játékos. Egy top korú játékos is nehezen bír heti kettőt. Mint ahogy mindig szoktuk is mondani, hogy rotálni kell, hogy bírják, sérülnek is le sorban, mikor nincs rotáció és túl vannak hajtva. Ez csak Lewyre nem vonatkozik? A mi presszingünk miatt futosgál ő annyit, mint a középpályánk, nem egy statikus bójacenter. A mi stílusunk fárasztóbb, mint a klubok 95%-a, kb 2-3 angol klub van, akik ilyen intenzitással futkosnak, presszingelnek elöl, mint mi.
Plusz továbbra is, ha csak szimplán nagyon rossz formában lenne, akkor is le kéne ültetni, így sokkal nehezebben fogja magát összeszedni. Még szerencse, hogy most épp heti egy van, főleg, ha a tét nélküli BL meccset egy rangadó után kicsit el tudja engedni Xavi, őket azért egy Ferránnak vagy egy Guiuval is meg kéne verni.
ter Stegen; Baldé - Christensen - Araujo - Koundé; De Jong - Pedri - Gavi; Dembélé - Lewy - Raphinha
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3227
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.12.07. 16:54:17

bence0330 írta:
2023.12.07. 16:01:44
Peter, igen, belső védőként, ha jól rémlik, jellemzően 3 védős felállás középsőjeként, egy kontracsapatban. Kb feleannyi fizikai melója nem volt, mint a mi rendszerünkben Lewynek, egy ilyen szituban 40 évesen is lehetsz alapember,
Kontracsapat. Ez bizony azt jelenti, hogy a védők folyamatosan és bizony ki vannak téve elég nagy strapának és fejben is teljes összpontosítást igényel. Nem beszélve arról, hogy egy védői hiba már végzetes lehet, szóval úgy gondolom, hogy nem klappol az összehasonlítás.

Életkor és a pályán töltött idő volt az összehasonlítás alapja. Egyébként Benzema utolsó éve is kb megfelel hasonlításhoz. Amikor nem volt sérült, egészen biztosan játszott, darált, küzdött....
Nagybarcelona írta:
2023.12.07. 15:48:05
nem örültem a leigazolásának, de a bajnoki cím szerintem nem lett volna meg nèlküle.
Szerintem van mèg bőven Lewaban, èppen a fizikai felkèszültsège miatt, ami a Bayern után biztos gyengèbb, ès fejben is össze kell kapnia magát, de ha jobb lesz a játèk, ő is sokkal jobb lesz.
Ugyanígy vagyok vele.
Nem örültem (ennyi pénzből szerintem kedvezőbb lehetőséget is ki lehetett volna hozni), nem vártam tőle csodát (szerintem az egész pályafutása túlértékelt volt, megfelelő "alkatrész" volt egy nagyon jól működő gépezetben) és most sem tőle várnám a csodát, hanem a csapattól várnám elsősorban a javulást, változást.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6840
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.12.07. 16:01:44

Peter, igen, belső védőként, ha jól rémlik, jellemzően 3 védős felállás középsőjeként, egy kontracsapatban. Kb feleannyi fizikai melója nem volt, mint a mi rendszerünkben Lewynek, egy ilyen szituban 40 évesen is lehetsz alapember, ha elkerülnek a sérülések és persze ha eleve zseni vagy. A belső védők eleve sokkal tovább bírják, ez nem kétséges, hisz csak nagyon ritkán közlekednek sprintben, nem kell letámadniuk egész meccsen, "csak" nagyon okosan helyezkedni, jó érzékkel szerelni pontrúgásoknál, 1v1-eknél, stb. Még Piqué sem volt tragikus a végén, pedig le sem tojta már az egészet, sokkal fontosabb dolgok voltak az életében.
ter Stegen; Baldé - Christensen - Araujo - Koundé; De Jong - Pedri - Gavi; Dembélé - Lewy - Raphinha
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.12.07. 15:48:05

Peter írta:
2023.12.07. 15:26:38
Egyébként Lewa kb azt hozza, amit a leigazolásakor egy reálisan látó Barca szurkoló várhatott.
Klubot tekintve egy nagyon jól működő gépezet része volt, de párhuzamosan ott volt a lengyel válogatott is.
Aki nézte, az láthatta is, hogy mikor, milyen körülmények között mit tud.
Akik többet vártak tőle, nekik bizonyára csalódás.
Kellett gólszerző, Laportának kellett valami durranás. Ezt a Bayern és Lewa pedig nagyon szépen megköszönte, ők egészen biztosan elégedettek voltak.

Lejjebb olvasottakhoz, Thiago Silva 37 évesen BL-t nyert és az akkori fiatal Cheslsea vezére volt. Szóval nem az évjáratban és nem a meccsek számában ajánlott keresni a probléma gyökerét....
Az első felèvel egyetértek. Nèzzètek meg a videómegosztón Lewa missed chances 3,5 perces videót 19/20-ból. Összesen nem tudtunk 1,5 èv alatt annyi ès olyan minősègi helyzeteket kialakítani, amiket ott kihagy, 100%-os zizzerben.
Múltkor nem szóltam hozzá Suarezes összehasonlításhoz, aki szintén sok helyzetet kihagyott, de a csávó azèrt volt szerintem az utóbbi èvek legjobb támadója, mert kiosztott rengeteg gólpasszt is, ès kompenzálta a semmiből lőtt góljaival.

Viszonyítás kèrdèse.
Amúgy sokáig èn is így gondolkodtam, nem örültem a leigazolásának, de a bajnoki cím szerintem nem lett volna meg nèlküle.
Szerintem van mèg bőven Lewaban, èppen a fizikai felkèszültsège miatt, ami a Bayern után biztos gyengèbb, ès fejben is össze kell kapnia magát, de ha jobb lesz a játèk, ő is sokkal jobb lesz.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3227
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.12.07. 15:26:38

Egyébként Lewa kb azt hozza, amit a leigazolásakor egy reálisan látó Barca szurkoló várhatott.
Klubot tekintve egy nagyon jól működő gépezet része volt, de párhuzamosan ott volt a lengyel válogatott is.
Aki nézte, az láthatta is, hogy mikor, milyen körülmények között mit tud.
Akik többet vártak tőle, nekik bizonyára csalódás.
Kellett gólszerző, Laportának kellett valami durranás. Ezt a Bayern és Lewa pedig nagyon szépen megköszönte, ők egészen biztosan elégedettek voltak.

Lejjebb olvasottakhoz, Thiago Silva 37 évesen BL-t nyert és az akkori fiatal Cheslsea vezére volt. Szóval nem az évjáratban és nem a meccsek számában ajánlott keresni a probléma gyökerét....
Válasz küldése
cron