Robert Lewandowski

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.12.07. 15:21:41

drobika írta:
2023.12.07. 14:08:55
Nem tudom, lehet egyedül vagyok azzal, hogy nem tudjuk helyzetbe hozni, és nem tudjuk levenni a 3 embert a nyakáról?
Azaz jobban kellene támogatni, elvonni valakinek a védők figyelmét egy potenciális mögötte levő játékossal... :roll:
Szerintem ha visszanéznéd a meccseket úgy, hogy rá koncentrálsz, biztos más kép rajzolódna ki. Nyilván az ember nem egyvalakire koncentrál, egyeseknek valaki jobban megragad, több részlet, másoknak inkább más játékosok.
Lewa kifejezetten sok helyzetett ront az elmúlt 1 évben. Nemtom olvastad-e amit írtam, ott ez el van magyarázva hosszabban: egyáltalán nem az a gond hogy nem lő gólokat (ami abból is fakadna, hogy nem tudjuk megjátszani bármiért is), hanem az a gond, hogy amikor megkapja a labdát, akkor rontja el folyamatosan. Elrontjra mezőnyben, elrontja 16oson kívül, azon belül. Kapunak szembe, kapunak háttal, védővel a nyakán és bármiféle ember közelsége nélkül is. Kis helyzeteket, nagy helyzeteket, de még az egyszerű passzokat is elrontja.
Biztos sok olyan meccsünk volt, amikor nem jutott levegőhöz, és nem játszottunk olyan jól, hogy ő sok helyzetbe kerüljön. Nem kapott labdát, nem tudtuk helyzetbe hozni, ahogy írtad. De rengeteg olyan is volt, hogy igenis helyzetbe került, és aztán jól elpuskázta. És ez itt a gond. Mindegy, hogy 2 helyzetből ront 2őt, vagy 10ből 10et. Hogy 5 labdaérintésből ront 4et, vagy 25ből 20at, ezek borzalmasak. És ezeknek sokszor semmi közük a csapat egyéb részeihez, sem ahhoz, hogy esetleg hatalmas rajta a védő-nyomás vagy kevés a hely/idő. Egyszerűen csak elrontja és kész. Ott a labda, és elrontja. Elront olyanokat, és főleg olyan arányban, amilyeneket és amilyen arányban egy jó (nem sztár, csak jó) csatárnak semmilyen körülmények közt nem szabadna.

Másként, egyszerűen megfogalmazva:
Ordító arányban (és nem mennyiségben!!) vannak ki nem kényszerített hibái.

Az, hogy az elmúlt 2 meccs után jobban kapja a savat, vagy mondjuk inkább úgy, hogy többektől.. az azért van, mert mennyiségben sokkal több lett a labda amit kap, a helyzet amibe kerül. De arányaiban semmit nem változott ezeknek a sikeres kivitelezése.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2385
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.12.07. 14:13:24

drobika írta:
2023.12.07. 14:08:55
Nem tudom, lehet egyedül vagyok azzal, hogy nem tudjuk helyzetbe hozni, és nem tudjuk levenni a 3 embert a nyakáról?
Azaz jobban kellene támogatni, elvonni valakinek a védők figyelmét egy potenciális mögötte levő játékossal... :roll:
De, ez teljesen így van. Éppen ezért egyszerre játszatnám Roque-val. Csak mindettől függetlenül sajnos korántsem olyan "gyilkos" már, mint fénykorában. Ezért is van szükségünk még egy stabil gólszerzőre.
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.12.07. 14:08:55

Nem tudom, lehet egyedül vagyok azzal, hogy nem tudjuk helyzetbe hozni, és nem tudjuk levenni a 3 embert a nyakáról?
Azaz jobban kellene támogatni, elvonni valakinek a védők figyelmét egy potenciális mögötte levő játékossal... :roll:
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2385
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.12.07. 13:37:19

Nagybarcelona írta:
2023.12.07. 12:06:41
Ha megközelíti tavaly őszi formáját, már boldog leszek.
Optimista vagy. Azt az élességét szerintem már rég elvesztette. Mára már akkor is lassú és körülményes, ha helyzetbe kerül.
Nagybarcelona írta:
2023.12.07. 12:06:41
A kp-s játékon fog múlni minden. (Kellene egy kp-s, tèlen)
Ezzel egyetértek. Ezért sem őt veszem elő, amikor gyengébben játszunk. Amikor egy Alaves meg egy Rayo ellen tötymörgünk, az pont nem rajta múlik.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.12.07. 13:05:09

bence0330 írta:
2023.12.07. 12:58:23
Andris írta:
2023.12.07. 12:46:56
Én amúgy nem érzékelem a játékán mostanában, hogy olyan nagyon megszakadna. Régebben sokkal többet hajottt, most helyette sokkal többet fetreng és reklamál.
Fetreng is, ha felvágják, persze. Nem mondom, hogy nem értem meg, néha pankráció folyik a meccseken. De a letámadásokban végig sprintekben közlekedik, vezeti őket, és nem nagyon lankad közben, szerintem szenzációs, amit csinál ilyen korban (lásd CR7, pedig ő is eléggé etalon a korához képest nézett fizikumban...).
Majd figyelek rá jobban. :) Én pont a letámadást hiányolom tőle, sztem nem csinálja akkora elánnal mint tavaly pl.
De lehet, hogy tévedek, ez egy kevésbé fontos dolog, nem annyira koncentrálok rá.

Persze, teljesen jogos, az esetek 70%ában én is lefújnám azt, amikor ő földre kerül. De ugyanakkor ha hosszú hónapokig nem jön a sípszó ezekre, és amúgy meg nem lenne kötelező elesni ezeknek legalább a felénél (feltételezve hogy úgyse fújnak), akkor nem is kéne. Előrébb lennénk, és sztem már meg kellett volna találni az egyensúlyt ezen a téren. Ez különösen igaz az idei szezonra, nagyon sokszor földre megy, pedig nem kéne. Akkor se kéne, ha tényleg szabálytalanok vele szemben. Amúgy pont az utóbbi 2-3 meccsen kevesebb ilyen volt, és több ahol esélye se volt igazán talpon maradni.

A lényeg, h sztem a képességei is túl vannak értékelve, és önbizalom terén is gondban van már kis túlzással a leigazolása óta.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6840
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.12.07. 12:58:23

Andris írta:
2023.12.07. 12:46:56
Én amúgy nem érzékelem a játékán mostanában, hogy olyan nagyon megszakadna. Régebben sokkal többet hajottt, most helyette sokkal többet fetreng és reklamál.
Fetreng is, ha felvágják, persze. Nem mondom, hogy nem értem meg, néha pankráció folyik a meccseken. De a letámadásokban végig sprintekben közlekedik, vezeti őket, és nem nagyon lankad közben, szerintem szenzációs, amit csinál ilyen korban (lásd CR7, pedig ő is eléggé etalon a korához képest nézett fizikumban...).
ter Stegen; Baldé - Christensen - Araujo - Koundé; De Jong - Pedri - Gavi; Dembélé - Lewy - Raphinha
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.12.07. 12:46:56

Szerintem amúgy most pont nem kéne hogy érződjön a túltolás, ezt leírtam neked korábban is.
Hosszú ideig sérülés miatt parkolópályán volt, meccsterhelése nulla volt.
Összesen talán 5 vagy 6 meccsünk volt mióta visszatért, és azok is 5 hét leforgása alatt, szóval nem volt olyan óriási a meccsterhelés, mint amilyen szokott néha lenni szezon közben.
Ettől függetlenül hosszabb távon persze jó lenne őt okosabban használni, ha már megengedhetjük magunknak, hogy pihentetjük, akkor ezt használjuk is ki.

De pont most szerintem ez az érv kicsit sántít, még akkor is, ha ezt az 5x-6x 90et végigjátszotta.

Én amúgy nem érzékelem a játékán mostanában, hogy olyan nagyon megszakadna. Régebben sokkal többet hajottt, most helyette sokkal többet fetreng és reklamál.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6840
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.12.07. 12:35:47

Andris írta:
2023.12.07. 12:29:53
bence0330 írta:
2023.12.07. 12:08:45
Andris: oké, vegyük le a nagy meccseket, ebben egyetértünk. Mikor top formában volt, akkor is a BM ellen gyengélkedett, bár az Inter ellen csak beteremelt kettőt. De ez más téma, maradjunk az átlagos meccseknél.

Ha a tújátszatásnak nincs köze hozzá, akkor mivel indoklod, hogy tavaly 2-3 hónapig iszonyat mennyiségű gólt termelt, aztán egyszer csak nem? Illetve hogy most is sok gólt lőtt egy darabig, aztán egyszer csak nem? Nem lesz egy játékos egyik hétről a másikra rosszabb képességű.
Egyrészt szezon elején mindenki frissebb szerintem fizikálisan, ez különösen igaz ilyen korban. Nem a pihentetésen múlik, simáncsak törvényszerű az élvonalban, hogy a 0. vagy a 10. meccsen könnyebb, mint a 40. és az 50. meccsen.

Másrészt, és szerintem ez az igazi kulcsa a dolognak: önbizalom, és annak a hiánya. Meg se tudom számolni hányszor írtam le, hogy ez legalább olyan fontos tényező, mint a fizikai forma.
Idejött, mint európa gólkirálya, mint kvázi aranylabdás, aztán egy igazán rövid idő alatt beütött a valóság: a csúcsra járatott Bayernben és a bundesliga tetejéről könnyű 50essével rúgni a gólokat. Itt kiderült már nagyon sokakról, hogy nincsenek feleakkora különbségteremtők sem, mint amekkorának adott esetben hinni lehet őket. Lewa is megbicsaklott itt-ott, aztán egyre többször.
Ha meg elfogy az ember önbizalma, akkor bizony gond van. Akkor maradnak a képességek és a fizikum, és könnyen elfogyhatnak a jól kivitelezett sarkazások és káprázatos helyzetkihasználások. Nyilván megtudja csinálni, de én is meg tudom csinálni. Ha nem néz senki, és nincs ellenfél sem. Nem az a lényeg, hogy hirtelen elfelejtett focizni, hanem hogy már nem hiszi el, hogy bármit bármikor meg tud oldani, mert beletört a bicskája. A Bayernnél és a német bajnokságban kevesebb volt erre az esély, itt és most sokkal nagyobb.
Tőlem ez is lehet, csak ez egy feltételezés, az meg tény, hogy sérülésén kívül mindent végigjátszik az előző tél óta, amiből szerintem lehet következtetni, és elég komoly alap a véleményemnek.
Tegyük fel, hogy igazad van, és csak mentálisan van gödörben. Pont ugyanakkora károkat okoz ebben a túltolás, úgyhogy akkor emiatt kéne leültetni. Emlékezz vissza Ferrán első fél évre. Tök jól játszott, itt is és a válogatottban is, gólokat, gólpasszokat hozott szép ütemben. Aztán valami félresiklott, kihagyott sok helyzetet, elment az önbizalma, mondjuk. És aztán is mindig kezdő volt, kivétel nélkül, és ez csak annyihoz járult hozzá, hogy egyre jobban belekeveredjen ebbe a spirálba, egyre rosszabb lett, ami aztán kitartott az előző szezon egészére is. Ha nem fizikálisan lenne fáradt - amit egyszerűen nem értek, miért ne lenne -, akkor is le kéne ültetni párszor. Tavaly sem jött be Lewynél, hogy sosem ültette le Xavi, és csak várta, várta, hogy formába jöjjön, közben egyre idegesebb lett szerencsétlen, hogy nem megy neki.
ter Stegen; Baldé - Christensen - Araujo - Koundé; De Jong - Pedri - Gavi; Dembélé - Lewy - Raphinha
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.12.07. 12:29:53

bence0330 írta:
2023.12.07. 12:08:45
Andris: oké, vegyük le a nagy meccseket, ebben egyetértünk. Mikor top formában volt, akkor is a BM ellen gyengélkedett, bár az Inter ellen csak beteremelt kettőt. De ez más téma, maradjunk az átlagos meccseknél.

Ha a tújátszatásnak nincs köze hozzá, akkor mivel indoklod, hogy tavaly 2-3 hónapig iszonyat mennyiségű gólt termelt, aztán egyszer csak nem? Illetve hogy most is sok gólt lőtt egy darabig, aztán egyszer csak nem? Nem lesz egy játékos egyik hétről a másikra rosszabb képességű.
Egyrészt szezon elején mindenki frissebb szerintem fizikálisan, ez különösen igaz ilyen korban. Nem a pihentetésen múlik, simáncsak törvényszerű az élvonalban, hogy a 0. vagy a 10. meccsen könnyebb, mint a 25. és az 35. meccsen.

Másrészt, és szerintem ez az igazi kulcsa a dolognak: önbizalom, és annak a hiánya. Meg se tudom számolni hányszor írtam le, hogy ez legalább olyan fontos tényező, mint a fizikai forma.
Idejött, mint európa gólkirálya, mint kvázi aranylabdás, aztán egy igazán rövid idő alatt beütött a valóság: a csúcsra járatott Bayernben és a bundesliga tetejéről könnyű 50essével rúgni a gólokat. Itt kiderült már nagyon sokakról, hogy nincsenek feleakkora különbségteremtők sem, mint amekkorának adott esetben hinni lehet őket. Lewa is megbicsaklott itt-ott, aztán egyre többször.
Ha meg elfogy az ember önbizalma, akkor bizony gond van. Akkor maradnak a képességek és a fizikum, és könnyen elfogyhatnak a jól kivitelezett sarkazások és káprázatos helyzetkihasználások. Nyilván megtudja csinálni, de én is meg tudom csinálni. Ha nem néz senki, és nincs ellenfél sem. Nem az a lényeg, hogy hirtelen elfelejtett focizni, hanem hogy már nem hiszi el, hogy bármit bármikor meg tud oldani, mert beletört a bicskája. A Bayernnél és a német bajnokságban kevesebb volt erre az esély, itt és most sokkal nagyobb.
És sajnos oda lyukadtunk ki szerintem, hogy képességeiben közel sem annyira minden idők legjobbjai kategória, önbizalom megcsappant, fiatalabb se lett két év alatt, és nyilván nem is sikerült pihentetni. Szerintem ez a sorrend pont annak a sorrendnek is megfelel, hogy ezek a tényezők mekkorák egymáshoz képest, ami az ő teljesítményét illeti.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6840
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.12.07. 12:28:01

Deluigi írta:
2023.12.07. 12:22:41
bence0330 írta:
2023.12.07. 11:25:32
Érdekelne a topligákban egyetlen olyan 35 éves játékos, aki végigjátszik kb mindent egy egész évben, kivéve a sérülés+ utána következő 1-2 meccs.
Giroud, meg nekik is szurkolsz
Nem. Giroud a bajnokságban 2 meccset játszott eddig végig, 60-70. perc környékén mindig lemegy. De még ez is sok neki, egészen konkrétan ugyanaz van vele, mint Lewyvel, 5 meccsen 4 gól 3 gólpasszal indított, azóta meg alig-alig talál be, ő is ingerültebb lett, a megmozdulásai is sokat gyengültek, stb. Tök ugyanaz a két ív, szinte gólpontilag is azonos. Pedig őt még lényegesen jobban kímélik, de őt is jobban kéne, és ott sem érti senki, miért játszik ennyit ilyen korban, mostanra nagyon gyenge már. Lewy ehhez képest meg kb mindig 90 perces.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bence0330 2023.12.07. 12:30:09-kor.
ter Stegen; Baldé - Christensen - Araujo - Koundé; De Jong - Pedri - Gavi; Dembélé - Lewy - Raphinha
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2023.12.07. 12:22:41

bence0330 írta:
2023.12.07. 11:25:32
Érdekelne a topligákban egyetlen olyan 35 éves játékos, aki végigjátszik kb mindent egy egész évben, kivéve a sérülés+ utána következő 1-2 meccs.
Giroud, meg nekik is szurkolsz

edit: nem tarthatunk a padon egy ekkora fizetesu jatekost, mint ahogyan de Jongot sem, barmilyen formaban is jatszanak
FCBsteve
Capitá del Barça
Hozzászólások: 607
Csatlakozott: 2022.05.30. 16:19:05

2023.12.07. 12:17:59

bence0330 írta:
2023.12.07. 11:25:32

az az állításom, hogy XAVI óriási hibát követ el azzal, hogy egy 35 éves játékost sosem pihentet/padoztat, nem csak preventív módon, ami eleve ráfér, hanem a teljesítménye alapján sem, ami szerintem eleve a preventív pihentetés hiánya miatt van, annak az eredménye.

Érdekelne a topligákban egyetlen olyan 35 éves játékos, aki végigjátszik kb mindent egy egész évben, kivéve a sérülés+ utána következő 1-2 meccs.
Nem gondolom, hogy annyira Xavin múlna a dolog...
Leülnek, elmondja Lewy, hogy kell neki a játékperc, hogy formába lendüljön, fogadkozik a következő meccsen tuti menni fog, stb - ráadásul időnként a semmiből megvillan (l. pontmentő fejesgólja + 11-ese)...
Mindemellett ott a neve, statusza, nincs igazán ellenfele sem - szóval nehéz neki mit mondani, miért ne játszana...
És a csapategység, jó hangulat is tényező...
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6840
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.12.07. 12:08:45

Andris: oké, vegyük le a nagy meccseket, ebben egyetértünk. Mikor top formában volt, akkor is a BM ellen gyengélkedett, bár az Inter ellen csak beteremelt kettőt. De ez más téma, maradjunk az átlagos meccseknél.

Ha a tújátszatásnak nincs köze hozzá, akkor mivel indoklod, hogy tavaly 2-3 hónapig iszonyat mennyiségű gólt termelt, aztán egyszer csak nem? Illetve hogy most is sok gólt lőtt egy darabig, aztán egyszer csak nem? Nem lesz egy játékos egyik hétről a másikra rosszabb képességű. És nem csak a gólokról beszélünk, ha visszaemlékszel, olyan előkészítései és összjátékai voltak, hogy csak néztünk, sarkazgatva adott gólpasszokat. Nem felejt el egyik pillanatról a másikra focizni, valami nagyon komoly oka kell, hogy legyen. Ráadásul nem mondhatjuk, hogy akkor teljesítette túl magát, mert ezt csinálja közel másfél évtizede.

Meg tényleg minden csapatban minden 35 évest úgy kezelnek, hogy pihentetik amennyit csak lehet, rotálják, őt meg még ugye egy 5-0-ás meccsen sem hozzák le a végén, kirotálásról meg szó sincs. Szerintem törvényszerű, hogy nem bírja, nem is értem, hogy bírhatná. De tényleg érdekelne egy ellenpélda, főleg, aki ilyen intenzíven focizik, mert Lewynél nem érheti szó a ház elejét abban, ahogy kapar, letámad.

Messit kezelték még így a PSG-nél, mert ő is ekkora név, meg mert nyilván a világ legjobb játékosa. Vele sem bírt az edző, ami valahol érthető is. Nyilván ő feleannyit nem melózott, mint Lewy.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bence0330 2023.12.07. 12:20:03-kor.
ter Stegen; Baldé - Christensen - Araujo - Koundé; De Jong - Pedri - Gavi; Dembélé - Lewy - Raphinha
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.12.07. 12:06:41

Nem akartam nagyon hozzászólni, mert szerintem nem nèzitek a nagy egèszet.
Inkább Bence vèlemènyèvel èrtek egyet
Lewa rossz formában, mindenki látja, èrtèkelèsek alapján is.

Tavaly november óta bűn gyenge meccseket játszunk, kevès minősègi helyzettel, nèhány kivètellel, mikor Lewa is jobb volt. Az Atleti ellen vègre volt minősègi játèk, azután ő van kiemelve, mikor egy èvig jóformán alig került helyzetbe, aztán elvárjuk, hogy mikor vègre megkapja a labdát, csúcsformában fejezze be azokat.

Ha tartósan így fogunk játszani, jönni fognak tőle a gólok, persze senki ne várjon tőle Messi, Neymar fèle teljesítmènyt, mert ő egy befejező. Ha megközelíti tavaly őszi formáját, már boldog leszek. Jó lenne többször rotálni, ami a csapat èrdeke, írtam nálam Felix menne a helyère, nem Farran, aki bènázását jobban elbírjuk valamelyik szèlen, mintha komoly helyzeteket hagyna ki. Jön Roque is, aki meglátjuk hogy teljesít, de neki is ki kell majd alakítani a helyzeteket. A kp-s játékon fog múlni minden. (Kellene egy kp-s, tèlen)

Írom ezt úgy, hogy nem is èrtettem a leigazolását, ès Aubával ès Depayyal sem volt semmi problèmám, különösen ingyen, de hát ők nem voltak elèg jók a csapatnak. Másra költöttem volna.

Igazából a fizetèsèvel van a problèma, de szerintem nyáron sem tudjuk minősègben pótolni, ha Roque nem válik be, így nálam mèg egy èvet maradna.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.12.07. 12:01:50

Kiegészítésként az előző hozzászólásomhoz:
Csak gyorsan megnéztem, mert úgy rémlett, hogy tavaly tavasszal is még az adott körülményekhez képest is rendkívül gyenge volt Lewa.
Újévtől (Január 1) Május 1ig néztem meg a bajnoki meccseinket, szóval kb arra az időszakra, ahol eldőlt, hogy verseny lesz a végére, vagy sem. Nem lett, ez alatt a 4 hónap alatt úgy teljesítettünk, hogy 12-15 pontos előnyünk volt az utolsó hónapra.

Ezalatt a 4 hónap alatt (17 meccs - bajnoki), amikor igazán fontos volt a bajnoki cím szempontjából gólokat szerezni, összesen 6 gólt szerzett. Ezekből 4et a Cadiz, az Elce és a Valladolid ellen, akik a legesleggyengébb spanyol csapatok.
Európa ligában csak 2 meccs volt, de sztem nem rúgott gólt.
Mégegyszer: nem az a lényeg, hogy hány gólt szerzett, bár ez rémesen kevés. Még ahhoz képest is kevés, hogy összesen csak 25 bajnoki gólunk volt ebben a periódusban, és nyilván nem voltunk jó passzban, különösen nem támadásban.
Hanem az a lényeg, hogy nagy csapatok ellen / nehéz meccseken / kritikus pillanatokban gyakorlatilag semmilyen szinten nem szolgál gólokkal. Cserébe akinek van memóriája, az emlékszik, hogy hiába volt kevés helyzetünk a szokásoshoz képest (ami csak egy relatív jelző, és nem jelenti, hogy nulla volt...), még így is rengeteget elpuskáztunk, és ebben is - akkor is élen járt Lewa.

Röviden: nem most lett ő ilyen vacak, nem is múlt hónapban, nem is a sérülése miatt, nem is a túljátszatás miatt. Hosszú-hosszú ideje többé-kevésbé ugyanilyen gyenge a teljesítménye.
Akik a Bayernben követték, úgy rémlik azt írták, hogy ott se remekelt sose nagy meccseken és nehéz pillanatokban. Aztán persze az a Bayern amúgy is egy olajozottan működő erőgép volt, a világ egyik legjobbja, szóval ott a jelenlegi Barcához, meg a világ legtöbb mindenkori csapatához képest extra könnyű dolog csatárkodni.
Sztem sose volt ő annyira extra, mint amennyire azt gondolták sokan. Egy kimagasló góllövő, de messze van a történelem nagy csatár/támadó alakjaitól. Ugyanezt gondolom napjaink Harry Kane-jéről. Kiváló középcsatár, de csak egy fogaskerék a gépezetben, nem alkalmas arra, hogy gyakran különbséget teremtsen.
És szerintem már akkor is túl öreg volt, mikor leigazoltuk. Akármennyit is pihentetnénk, akármilyen okosan használnánk, nem lenne lényegesen élesebb szerintem. Az emberi test nem gép, még annyira sem, hogy kicsit leállítjuk mikor "túlmelegszik", hogy aztán majd gond nélkül zakatoljon tovább.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6840
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.12.07. 11:58:02

gránit írta:
2023.12.07. 11:39:02
Nem tudom, miért gondolod, hogy rád gondolunk az elővétellel.

17 meccsen 8 gólt már nem neveznék atomélesnek. Egy jó arány (ami idővel megy lefelé), de nálam se nem top 3, sem nem atoméles. Én nem látom értelmét annak, hogy kiragadunk 5 meccset a szezonból, amikor a góljainak több mint 60%-át lőtte. Ennyi erővel Felix aranylabdaesélyes, mert az elmúlt két meccsen szerzett két gólt. Szerintem felesleges periódusokat kiemelni. Szerintem a tendencia egyértelmű, ő már megy lefelé. Meglátjuk, milyen lesz a tavasz, de ha a tendencia folytatódik, én leülnék vele tárgyalni, hogy jó pénzért lepasszoljuk az olajosoknak, és szerezzünk egy pályafutása csúcsán játszó csatárt.
A nagy tendencia egyértelműen szép lassan lefelé halad, nyilvánvaló, hogy ez alapján kell megítélni egy játékost. A forma viszont egészen más téma, ott pár meccses időszakokat szokás nézni. Ott meg óriási kontraszt van Lewynél mindkát évben, egy bizonyos pont után top centerből középszer lett mindkét szezonban. Nem véletlenül. Mindkétszer meg is sérült amúgy, ami sosem volt rá jellemző, évek óta nem volt neki.
Én is eladnám, még akkor is, ha nem rettenetes pénzért. Rosszul rémlik, hogy 2 éves a szerződése 1 meghosszabbíthatóval? Mert akkor ingyen fog távozni. Ha rosszul emlékszem, és 3, akkor is azért kevés pénzért fogjuk tudni. De nálam nem azért nem menne, mert nem elég jó, mert szerintem bőven az. Még jövőre is az lehetne. De Xavinak ő túl nagy név, ez látszik, ha nem bír vele, akkor adjuk meg az esély Roque-nak, meg esetleg valami másik centernek, akit hoznánk Lewy helyére, és akkor ketten lehozzák a szezont, aki épp jobb, az játszana.
ter Stegen; Baldé - Christensen - Araujo - Koundé; De Jong - Pedri - Gavi; Dembélé - Lewy - Raphinha
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2385
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.12.07. 11:39:02

Nem tudom, miért gondolod, hogy rád gondolunk az elővétellel.

17 meccsen 8 gólt már nem neveznék atomélesnek. Egy jó arány (ami idővel megy lefelé), de nálam se nem top 3, sem nem atoméles. Én nem látom értelmét annak, hogy kiragadunk 5 meccset a szezonból, amikor a góljainak több mint 60%-át lőtte. Ennyi erővel Felix aranylabdaesélyes, mert az elmúlt két meccsen szerzett két gólt. Szerintem felesleges periódusokat kiemelni. Szerintem a tendencia egyértelmű, ő már megy lefelé. Meglátjuk, milyen lesz a tavasz, de ha a tendencia folytatódik, én leülnék vele tárgyalni, hogy jó pénzért lepasszoljuk az olajosoknak, és szerezzünk egy pályafutása csúcsán játszó csatárt.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6840
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.12.07. 11:25:32

gránit írta:
2023.12.07. 11:02:58
Itt ugye a túlzó kifejezések okozzák a félreértéseket. Szerintem ő már egy éve nem atoméles. Viszont azt is furcsának tartom, amikor őt veszik elő, miközben elég siralmas lett volna az elmúlt másfél év, ha ő nem lenne. Ahogy Drobika is írta, kb soha nem látott mélységben lövünk gólokat, aztán a házi gólkirály van elővéve...
Szeptember környékén 5 meccs alatt hozott 5 gólt 3 gólpasszal. Ez nálam atoméles, nem kívánok többet senkitől, mint 1.0-ás glátlag és 1,6-os gólpontátlag meccsenként, ez Haaland szint. És továbbra sem értem, hogy lehet úgy értelmezni, hogy előveszem a lengyelt (ez valami totális értelmezésbeli különbség lehet), mikor az az állításom, hogy XAVI óriási hibát követ el azzal, hogy egy 35 éves játékost sosem pihentet/padoztat, nem csak preventív módon, ami eleve ráfér, hanem a teljesítménye alapján sem, ami szerintem eleve a preventív pihentetés hiánya miatt van, annak az eredménye.

Érdekelne a topligákban egyetlen olyan 35 éves játékos, aki végigjátszik kb mindent egy egész évben, kivéve a sérülés+ utána következő 1-2 meccs.
ter Stegen; Baldé - Christensen - Araujo - Koundé; De Jong - Pedri - Gavi; Dembélé - Lewy - Raphinha
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.12.07. 11:19:47

Őszintén szólva csak a topik aktivitását látom, de nem olvastam el a hozzászólások nagy részét, mert sajnos nincs már kedvem hozzá. Azért a fórumot nem kímélem meg a saját bölcsességeimtől. :twisted:

Lewandovski teljesítménye állandó téma.
De eddig mindig jöttek az érvek mellette, illetve az indoklások a gyenge teljesítményéhez. Nem szeretném ezeket kifogásnak vagy mentségnek nevezni, mert sokban és sokszor volt bőven igazság és megalapozottság. Még most is lehet igaza Bencének, hogy kevesebbet kéne használni, és akkor jobb lenne. Bár más hasonló korúaknak ez nem feltétlen jelent gondot, a középcsatár poszt meg amúgy sem a fizikailag leginkább megterhelő poszt szerintem. Mindenesetre lehet, hogy jobb lenne. De szerintem akkor se lenne jó.

A magam részéről szeretném azt jelezni, hogy én mindig mindenkinél igyekszem figyelembe venni az összes létező külső tényezőt, és a nagy képet figyelve megfogalmazni jogos kritikát. Lewánál sincs ez nagyon másként. Ezért írtam, hogy Lewa állandó téma. Részemről is állandó téma, és állandóan írtam róla, és nem egyszer kritizáltam is. De sose valami csodát vártam tőle vagy kértem rajta számon, és igazán nem is a góljai számát.

Muszáj lenne látnia, emlékeznie mindenkinek, hogy Lewa mit is tett le az asztalra itt. Ne vitassuk el a teljesítményét, se a nehézségeket amikkel pl a Bayernhez képest meg kell birkóznia, de azt se hagyjuk figyelmen kívül, amit személyesen, "önhibából" nem tud megoldani. És sajnálom, de sem az idei góljainak a száma, sem a tavalyi góljainak a száma nem lényeges, ezek csak ostoba statisztikák önmagukban és részletes elemzés nélkül.

Amióta itt van, azóta vannak vele gondok. Nem a számok összessége a lényeg, hanem a játékának, a teljesítményének az összképe.
Lényegében az első őszén húzta a csapatot a rengeteg góljával, de már akkor is hatalmas gondok voltak a nyomás alatti helyzetkihasználással. Nagy meccseken, kritikus meccseken az első perctől kezdve ócska a helyzetkihasználása. A labdaátvételek se voltak soha erősségei.
A tavalyi szezon második felében úgy jött ki a gólkirályi címe, hogy egy maréknyi gólt se szerzett se nagy csapatok ellen, se kirtikus pillanatokban. Kis csapatoknak eltette kettesével, az utolsó 5-7 fordulóban amúgy is mindent rá játszottunk szerintem (bár nemtom hány gól lett ebből). Összesen is csak 23 gólja lett 33 meccsen, de azoknak a góloknak is szerintem a 80%a vagy csak kis csapatok ellen, vagy az őszi szezonrészben született.
Akkor tavasszal is rengeteget kritizáltuk itt kollektíven a helyzetkihasználása miatt, a labdaátvételei miatt, a béna megmozdulásai miatt. És ez mind-mind relatív dolog volt, arányosan azzal, hogy mennyi labda és megmozdulás jutott rá. Nem volt elvárható számú és ez részben a csapat sara, de azokat is elképesztő rossz arányban oldotta meg, amik voltak. Nem a gólok számát és nem jó megmozdulásainak a számát kértük számon, hanem hogy amikor már ott a helyzet, és/vagy ott a labda a lábán, akkor oldja meg jól. Ezt kértük számon, és ez maradt el rengetegszer.

Most is ugyanez van, ugyanúgy nem megy a labdakezelés, körülményes a labdával 16oson kívül és belül is, alig van jó passza vagy csele, és a helyzetkihasználása is felér egy pofánveréssel. Cserébe most még összevissza kóricál is néha a pályán, korábbi harcossága sehol, rengeteget fettreng eredménytelenül....
Ezeknek mindnek lehet, hogy egy része írható a túlterhelés számlájára, vagy hogy még csak 1 hónpja tért vissza sérülésből, de sok minden, különösen amik már 1 meg 1,5 évvel ezelőtt is rendszeres gondot okoztak... na azok viszont nem.

Most felnagyítódik az egész, mert számszerűen több a helyzet, több a labda amit kap, stabilabb a csapat körülötte, több jóval a támadásépítés is. De arányaiban és látványra szeritnem alig változott valami a szezon elejéhez, vagy a tavalyi tavaszhoz képest. Ugyanazt látom, amikor 90 percig nézem. Bénázást bénázásra halmoz a labdával. Tehát amikor már eljutott hozzá a labda. És attól teljesen függetlenül, hogy könnyű vagy nehéz helyzet elé állítja a labdabirtoklás.

Ferranra le lehet cserélni, ha pihentetni kell, de aligha leszünk ettől jobbak. Nekem pedig kétségeim vannak, hogy csak némi pihenés hiányzik a legalább elfogadható helyzetkihasználásához és labdás megoldásaihoz. (Mint ez már világos lehet számotokra, akik eddig a pontig eljutottak az olvasással.)

Elvileg ő a sztárcsatár, a befejezés , a kapu eltalálása, a megjátszhatóság, a 16oson belüli machinációk az ő specialitása. Ennek megfelelő játékpercet, ennek megfelelő pozíciót és feladatkört, és ennek megfelelő fizetést kap.
Nekem tökéletesen megfelel, ha 15 gólja van csak egy szezonban, és nem sokkal tartanám nagyobbra a 45 gólos szezonját sem. A fontos az lenne, hogy akkor lője be minimum a nagyobb helyzeteket, vagy legalább azoknak a felét, amikor igazán szükség van rá.
Meg hogy ne akadjon meg a rajta áthaladó támadások 90%a.

Muszáj olyan versenytárs a posztjára, aki garantáltan jobb teljesítményt hoz. Hátha az elmozdítja őt is felfele.
Nagyon nehéz szerintem őt kihagyni úgy a kezdőből, hogy nincs egyértelműen jobb helyette. Mert a villanás és a tekintélye még mindig bármikor a lapok közt van, akármilyen ritka is már ez. :(
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2385
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.12.07. 11:02:58

Itt ugye a túlzó kifejezések okozzák a félreértéseket. Szerintem ő már egy éve nem atoméles. Viszont azt is furcsának tartom, amikor őt veszik elő, miközben elég siralmas lett volna az elmúlt másfél év, ha ő nem lenne. Ahogy Drobika is írta, kb soha nem látott mélységben lövünk gólokat, aztán a házi gólkirály van elővéve...
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6840
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.12.07. 10:51:33

Gránit: lehet, hogy most szeptemberben nem volt már ANNYIRA éles, mint múlt évben ilyenkor, pár %-al gyengébb, pont erre gondolok, hogy ez lenne a normál lejtmenet. Továbbra sem mutogatok rá, sőt, védem, ő egy top3-as center, akit mi vágunk tönkre, ebben az egy dologban Xavira mutogatok.
Roque szerintem be fog válni, jó érzéseim vannak vele kapcsolatban. Meg ekkora erőfeszítések mellett Xavi nem teheti meg, hogy 5 perceket ad neki néha, így nálam Roque akkor is beváltnak tekinthető, ha 0 góllal fejezi be az első szezonját, de cserében Lewy padozik néha, és kipihenten megtalálja a formáját.

Drobika: amíg a játékkal volt gond, azt kritizáltam. Most 2,5 meccse remek játékot tolunk, így azt nem nagyon tudom, megteremtjük a centerünknek az elegendő lehetőséget, így ezt most nem venném elő, plusz ez egy Lewy topik, illetve az utolsó 2 meccsen nem is tudom, tudnék-e bárkiről kritikát mondani, akár saját, akár Xavi függvényében, mert rettenetesen tetszett, amit csinált mindenki (ahogy hajtott, még Lewy is, ezért nem venném elő konkrétan őt soha, mert mindig odateszi magát, csak mostanság nem jön a végtermék...). Csak a pont hiányzik az i-ről, ami Lewy lehetne, mint ahogy tudna is az lenni, de most épp messze ő teljesít legjobban maga alatt, szerintem edzői felelősségből.

Amúgy ha minden meccset végig kell játszania, és soha semmi pénzért nem lehet lecserélni, akkor ki kéne vonni kicsit a letámadásból, vagy valami. Ami a stílusunkból adódóan problémás lenne, de szerintem a testi épsége és a formája megtartása nagyon fontos lenne, óriási szükségünk van egy éles Lewyre.
ter Stegen; Baldé - Christensen - Araujo - Koundé; De Jong - Pedri - Gavi; Dembélé - Lewy - Raphinha
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2385
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.12.07. 10:36:34

Szerintem két hónapja sem volt atoméles. A szezont kifejezetten álmosan kezdte. Aztán kezdte újra lőni a gólokat, de korábbi önmagához képest szerintem nem két hónapja egyre gyengébb, hanem kb egy éve. Viszont még így is házi gólkirály, ezért nem rá mutogatnék.

Nagyon kell egy góllövő. Meglátjuk, hogy Roque mennyire válik be. Ha be is válik, de Lewandowski formája tovább zuhan, akkor meg Roque lesz az egyetlen nagy góllövőnk, és nem jutunk előrébb. Ez esetben nyáron csatárt kell igazolnunk (akkor meg pláne, ha Roque nem váltaná be a hozzá fűzött ígéreteket). Jó lenne, ha Lewandowski még tartaná magát. Én ebben már nem nagyon hiszek, mégsem mutogatnék rá, mert a többiek még többet szenvednek.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6840
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.12.07. 10:18:24

drobika írta:
2023.12.07. 10:04:30
gránit írta:
2023.12.06. 16:31:53
A legdurvább az volt, amikor az előző szezonban gólkirályként is ő volt a bűnbak.

Most azt érzem, hogy már kezd leereszteni. Egyre kevésbé élesek a labdaátvételei, megoldásai. 35 évesen ez természetes.
A fáradtság jeleit, legalábbis fizikailag nem látom rajta jobban, mint a fiatalabbakon. Mentálisan gyengébb...
Gránit, az oké, hogy enyhén elveszti az élességét, de szerintem olyan nincs, hogy 2 hónapja még atoméles volt, és szórta a gólokat, egy labda nem pattant el tőle, most meg nem tud átvenni egyet kb, nemhogy gól lőni. Azért ez a korral járó tompulás nem így működik. Vagy tavaly, mikor ősszel szétszórt minenkit, játékban is király volt, sarkazós gólpasszokkal, aztán téltől meg gyengén is játszott, és gólt is alig lőtt.

A korral járó tompulás az lenne, hogy mondjuk az ő klasszis szintjét nézve 50, 45, 41, 35 gólos szezonokkal, most hasraütésszerűen. Lényeg, hogy kis százalékkal menne lefelé. Néha kicsit pontatlanabb játékkal, stb. Szeritnem itt nem erről van szó, hanem amíg bírja, egy top3-as center még most is, amikor meg nem bírja, akkor... hát, látjuk, mi történik akkor.
A többivel amúgy egyetértek, és Roque pont ezért kell, hogy Xavi végre a padra merje tenni, és legyen egy éles, klasszis Lewynk végre.

Drobika, ha valaki fáradt, az az élsportban nem azt jelenti, hogy elkezd botladozni és összeesik. Rendszerint először mentálisan hat ki rá, mert a teste bírja, amilyen állapotban van, szerintem lefutná a maratont is egy meccs után akár, csak a futball nem csak nyers erőről szól. Ilyen megterhelés mellett a koncentráció már nem megy úgy, a finom mozdulatok már nem mennek úgy. Ebben manifesztálódik a fáradtság. Plusz a sérülések gyakoribbá válásában, ami szintén pipa, sajna. Pedri ugyanez volt, bírt ő még futni a 70. meccsén is, csak már pontatlan volt, fejben nem volt már ott, aztán le is sérült.
ter Stegen; Baldé - Christensen - Araujo - Koundé; De Jong - Pedri - Gavi; Dembélé - Lewy - Raphinha
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.12.07. 10:04:30

gránit írta:
2023.12.06. 16:31:53
A legdurvább az volt, amikor az előző szezonban gólkirályként is ő volt a bűnbak.

Most azt érzem, hogy már kezd leereszteni. Egyre kevésbé élesek a labdaátvételei, megoldásai. 35 évesen ez természetes. Gondoskodni kell az alternatíváról. Roque jön, én egyszerre játszatnám őket.

Most sincs az elsők között, akiket elővennék. A lista második felében lenne. Önmagához képest viszont már nem a régi, és most már lefelé tart az útja. Még időben jön a segítség.

Az viszont nagyon nem mindegy, hogy nyáron marad-e, mert ha nem, akkor mindenképp igazolnunk kell csatárt (bár szerintem egyébként is).
Igazad van szerintem, annyit tennék hozzá, hogy szerintem a játékunkkal is hiba van, ami ebben nagyon jelentősen szerepet játszik. Raphinhának kellene mögött játszania. Adni a a labdákat, vagy lőni kapura, amit a helyzet megkíván. Lényeg, hogy tehermentesíteni Lewy-t. A fáradtság jeleit, legalábbis fizikailag nem látom rajta jobban, mint a fiatalabbakon. Mentálisan gyengébb, de inkább a frusztráltabb kifejezést használnám, mert tudja, hogy nem ez az ő játéka. Motivált volna ő, de ez lehúzza most. Persze ez is edzői feladat volna. A mentális erősítés, és a játék kitalálása a játékosokhoz.
Xavi úgy érzem egy játékhoz próbálja alakítani a játékosokat, amit elképzel, de erre nem mindenki alkalmas. Ezért mondtam, hogy szerintem nem ő ide a megoldás.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2385
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.12.06. 16:31:53

A legdurvább az volt, amikor az előző szezonban gólkirályként is ő volt a bűnbak.

Most azt érzem, hogy már kezd leereszteni. Egyre kevésbé élesek a labdaátvételei, megoldásai. 35 évesen ez természetes. Gondoskodni kell az alternatíváról. Roque jön, én egyszerre játszatnám őket.

Most sincs az elsők között, akiket elővennék. A lista második felében lenne. Önmagához képest viszont már nem a régi, és most már lefelé tart az útja. Még időben jön a segítség.

Az viszont nagyon nem mindegy, hogy nyáron marad-e, mert ha nem, akkor mindenképp igazolnunk kell csatárt (bár szerintem egyébként is).
Válasz küldése