Robert Lewandowski

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.04.27. 13:03:21

Messa írta:
2023.04.27. 10:11:44
Tegnap kifejezetten jól játszott, legalábbis az elmúlt pár havi önmagához képest mindenképp. Kis játékokban is ügyes volt és a gólja is szép volt. Szintúgy az is, amit sajnos les miatt elvettek.
Nem mintha valamit is èrdemeltünk volna a tegnapi meccsen, de nem Lewan múlt
https://tribuna.com/en/news/fcbarcelona ... o-emerges/
Már tegnap is furcsa volt èlőben a vonalazás, kinagyítva viszont èrthetetlen. De mit is vártunk Gil Manzanotól ès Gonzalez Gonzaleztől. Ès a 3. Hernandez Hernandez, akik több Barca meccsen is èrdekes ítèletet hoztak. Közben egy katalán bírót ismerek, Mateu Lahozt, de vele nem nagyon vagyunk kisegítve :)
Avatar
Messa
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 3700
Csatlakozott: 2007.10.20. 20:59:24
Tartózkodási hely: Aba/Székesfehérvár

2023.04.27. 10:11:44

Tegnap kifejezetten jól játszott, legalábbis az elmúlt pár havi önmagához képest mindenképp. Kis játékokban is ügyes volt és a gólja is szép volt. Szintúgy az is, amit sajnos les miatt elvettek.
Sóstó mellett van egy mocsár, kikapott a Zseljeznicsar. Az eredmény reális, így járt most a Real is... Real Madrid Videoton 0-1 1985.05.22
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2023.04.27. 09:46:18

A Rayo papiron nem kellene, hogy feküdjön Lewanak, de játékintelligenciája mégis kijött a meccsen. Fiatalokat kéne körülötte játszatni.
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1012
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2023.04.24. 13:05:04

Kb. mindegy, hogy les lett volna-e vagy sem, mert nem volt rákényszerítve arra, hogy lepasszolja, senki egy rossz szót nem szólt volna, ha viszi még és elgurítja Oblak lába mellett. De nem így.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.04.24. 13:02:34

Én önmagában ezért nem ekézném annyira. Borzalmas, amit hónapok óta leművel, még ha tényleg tegnap azért aktívabb és hasznosabb is volt, de ezt valahol megértem. Egy ekkora klasszis felőlem ráverheti onnan, főleg, hogy Raphinha hiába tol jó meccseket, a kapu előtt még mindig rettenetesen görcsös, simán el tudom képzelni, hogy félelmében eltotyogta volna.

Csak be kellett volna rúgni. Állítom, ha pihentetve lenne, ezekkel a szitukkal semmi gondja nem lenne. A pihentetés nem csak fizikai értelmben kellene neki, hanem mentálisan is. Fizikailag még meglepően jól bírja a korához képest ezt a teljesen érthetelen túltolást, persze azért ott is meglátszik a dolog.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.04.24. 12:48:05

Barcaman1993 írta:
2023.04.24. 12:43:26
Ronaldinho&Barca írta:
2023.04.24. 12:01:06
Borzasztóan rossz formában van, de a tegnapi mérkőzés az önzőzésével nálam kiverte a biztosítékot, mert kis túlzással a meccsbe került az a csetlés-botlás amit leművelt.
Ha jól emlékszem a szabályra, akkor nem passzolhatta le, mert leshelyzet lett volna egyből. A passz pillanatában 2 védőjátékosnak kell az alapvonalhoz közelebb tartózkodni, ami jelen esetben egyedül a kapus volt.
Hátrafele passzolta volna (a labda előrébb volt, mint Raphi), így semmilyen esetben sem beszélhetünk lesről.

És Lewa saját térfélről indult, úgy emlékszem ezt kikockázták nekünk.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1827
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2023.04.24. 12:47:01

Barcaman1993 írta:
2023.04.24. 12:43:26
Ronaldinho&Barca írta:
2023.04.24. 12:01:06
Borzasztóan rossz formában van, de a tegnapi mérkőzés az önzőzésével nálam kiverte a biztosítékot, mert kis túlzással a meccsbe került az a csetlés-botlás amit leművelt.
Ha jól emlékszem a szabályra, akkor nem passzolhatta le, mert leshelyzet lett volna egyből. A passz pillanatában 2 védőjátékosnak kell az alapvonalhoz közelebb tartózkodni, ami jelen esetben egyedül a kapus volt.
ha a labda mogul erkezik, akkor szo sincs lesrol

en inkabb attol felek, hogy aktivalodott volna a les a kozepvonalnal, ha gol lett volna
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3727
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2023.04.24. 12:43:26

Ronaldinho&Barca írta:
2023.04.24. 12:01:06
Borzasztóan rossz formában van, de a tegnapi mérkőzés az önzőzésével nálam kiverte a biztosítékot, mert kis túlzással a meccsbe került az a csetlés-botlás amit leművelt.
Ha jól emlékszem a szabályra, akkor nem passzolhatta le, mert leshelyzet lett volna egyből. A passz pillanatában 2 védőjátékosnak kell az alapvonalhoz közelebb tartózkodni, ami jelen esetben egyedül a kapus volt.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4461
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2023.04.24. 12:01:06

Borzasztóan rossz formában van, de a tegnapi mérkőzés az önzőzésével nálam kiverte a biztosítékot, mert kis túlzással a meccsbe került az a csetlés-botlás amit leművelt. Haragszok rá is, de főleg a helyzetre ami az utóbbi 3-4 hónapban megy. Bayern-ben ontotta a gólokat, ezt nem felejti el az ember, ő egy vérbeli befejező csatár, de a vak is látja, hogy valami borzasztóan nem stimmel. De megint ott tartunk, és most vonatkoztassunk el a rosszmájúságtól, és köpködéstől, kit állítunk be helyette? FT-t hagyjuk, 50/1 az aránya kb helyzetileg, Fati egy borzalom felfogásilag a beleszarok lagymatag stílusával, és nem is befejező csatár az pedig mindent elmondd, hogy ismét csak 2-3 percet kapott. Nincs cseréje és ott van a szezon közi vb és rengeteg meccs a lábában, sérülések, nincs mögötte kiszolgáló személyzet és akkor ezt az erőlködést kell látni ami csak rosszabb és rosszabb meccsről meccsre. Egy szó is száz, nyáron szigorúan át kell gondolni a lehetőségeket, és erősíteni a támadó szekción, és hozni még egy 9-est, legyen az Auba vagy más, de kell a merítés.
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1012
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2023.04.24. 11:31:25

bence0330 írta:
2023.04.23. 21:00:08
Raphinha meg szegény egyetlen egy alkalommal sem játszhatta végig mellette a meccset
Tegnap kivételesen indokolt volt Raphinha cseréje, elég rondán lerúgták.

Lewandowski meg, sztárként érkezett, és ez valahogy rajta maradt. Én megértem, ha akkor is rálövi, amikor a társa jobb helyzetben van, hiszen befejező csatár, így van szocializálva. Viszont nagyon zavar, amikor jelzi, hogy a másik miért lőtte rá, ahelyett, hogy neki passzolta volna le. Pedig biztosan nincs benne a szerződésében, hogy minden akciót neki kell befejeznie.
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.04.24. 11:05:51

Most nem èrtem mièrt kapja ennyire a savat. Utóbbi meccsek legjobb teljesítménye volt tőle, whoscored-on is kapott egy 6,9-et. Ziccerben nem passzolt Raphinhanak, az nagyon csúnya volt, de számomra kèrdèses, hogy nem kapta e lesen, azt biztosan vonalazták volna. Egy szèp helyzetet teremtett magának, mikor eggyel többet tolt a labdán. Kulcspasszt adott sarokkal Ferrannak, aki túl sokáig várt, ès Oblak kèzzel lehúzta a magas bepasszt. Raphinhanak adott egy kvázi gólpasszt, amit sikerült 2 mèterről kihagyni, nehèz labda volt, sajnos nem nyúlt bele jól, eleve derèkmagasságban jött a labda. Ferran góljánál Lewara kellett figyelni, ahogy bal szèlen felfutott üresbe a 16-on belülre, a vèdők haboztak, Ferran szèpen ellőtte időben. 70 perc után kezdett elfogyni, múltkor nyilatkozta, hogy a meccs reggelèn lábra sem tudott állni, mègis kezdettèk. Nem èrtem mièrt nem maradhatott most Ferran Lewa helyett a cserènèl. Bence írt már róla, hogy ő is túl van játszatva.
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2023.04.24. 09:26:54

Ugye már csak a jövő év fix a szerződésében, és a harmadik már csak opcionális... ugye?

Letojom mennyi gólt lő egyénileg, de nagyvonalakban ugyanaz van vele, mint CR-rel a Juvéban meg a Unitedben, csapatszinten nem leszünk jobbak vele. Ez az önzőség, ami tegnap is megnyilvánult, plusz a trágya teljesítmény a legfontosabb meccseken még vezérnek se igen teszik alkalmassá. Plusz egy ideje már az se igaz, hogy gólokat lő, 17-el állni a spanyol ligában április végén nem túl extra, Benzema mindjárt beéri úgy, hogy a szezon harmadában sérült volt.

Cseszettól felidegsített tegnap, nem nagyon akarnám a csapatban látni most egy darabig az az igazság.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.04.23. 21:00:08

Egészen döbbenetes ez az érinthetetlenség. Fókakúszásban kéne mozognia, hogy lecseréljék? Lassan már lehet, hogy sérülést fog színlelni, hogy pihenhessen végre. Vagy tényleg megsérül. Továbbra is 16 percet ült padon 2023-ban, egy alkalommal lecserélve 34 évesen. Raphinha meg szegény egyetlen egy alkalommal sem játszhatta végig mellette a meccset 8 évvel fiatalabban, sokkal magasabb szintű teljesítményekkel. De most még Ferránt is később hoztam volna le, ha már végre kifogott egy jó meccset.

Döbbenet, hogy beledöngöltünk a fölbe egy world class befejezőt úgy, hogy ha egy nb3-as centert tennénk be a helyére elmaszkírozva, senkinek nem tűnne fel.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2023.04.23. 19:47:39

Szerencséje van, hogy hoztuk a meccset, mert rajta elmehetett volna a győzelem. Köszönje meg a társaknak. Amúgy egy újabb rangadót hozott le katasztrofális teljesítménnyel.
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.04.10. 23:19:26

Atlantis írta:
2023.04.10. 22:59:23
Fejben nincs itt, de a kérdés merre jár...
Remélem a következő csapatán gondolkodik.
Már szurkolok, hogy valami szaudi 9. fizessen neki is évi 100-200milliót és elfogadja.
Megint eljutottunk oda, mint Messivel, hogy 1 embertől várjuk a megoldást, lecserélni nem lehet, padra tenni szintén, csak épp ő nem Messi és nem is lesz.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
Saviola
Júdás 2, az áruló
Hozzászólások: 4944
Csatlakozott: 2004.10.08. 20:00:31
Tartózkodási hely: Tolna

2023.04.10. 23:14:43

nincs, aki kiszolgálja, a jelenlegi középpálya megye IV., de, amikor helyzetbe kerül, azt is sikerül elszerencsétlenkednie

szépen leépült a csapat 0-hoz konvergáló színvonalára
,,Azt hitted, hogy mi történt."
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2023.04.10. 22:59:23

Már a VB előtt is voltak gondok, nem véletlenül mondtuk sokan, hogy az az eltiltás jót tehet majd Neki. :D
Nagyon gáz néhány megmozdulása már, miközben a mozgásán és helyezkedésén látszik a rutin és a talasztalat.

Fejben nincs itt, de a kérdés merre jár...
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2860
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2023.04.10. 22:53:09

a világbajnokság utáni formája kifejezetten aggasztó, simán lehet hogy most érkezik meg a kora, és innentől ez lesz tőle standard.
TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.04.08. 15:52:57

Honnan is jött Lewa?
Egy folyamatosan az ellenfeleire nagy nyomást gyakorló Bayernből....a közeg amiben élt, virult, kiteljesedett, edzett és gyakorolt, az intenzitásáról, gyorsaságáról és nyomásáról ismert.
Nem kell Lewandowskinak lennie senkinek ahhoz, hogy a megváltozott környezetben ő is változzon.
Labdszerzés és némi védekezés kényszere itt nagyobb, mint a Bayernben volt.
Ez persze nem menti fel őt a gyengébb helyzetkihasználás alól, de a magyarázatokhoz sem igényel bonyolult eszmefuttatásokat.
Az intenzitás és a folyamatos nyomás elmaradása miatt a védőknek is több idő, lehetőség jut figyelni rá, illetve a második hullámunkból is hiányzik a kellő élesség.

Viccesen hangzik, de egyáltalán nincs új a nap alatt, ma is minden út Rómába vezet.....és ha oda vezet, akkor az bizony onnan is indul.... :lol:

Lewa esetében nem a kora, és nem is a játékpercei az ami sok, hanem a lötyipötyi és a totyitotyi és a beleszürkülés....Lewa az aktív dominancia világából jött, szikrázott körülötte az egész 16-os még rajta kívül, miközben a védők nem tudták, honnan jön majd a kegyelemdöfés.
Nem voltam lelkes amikor leigazoltuk, mert tudni lehetett már akkor, hogy ez hazárdjáték.
Ugyanakkor képes volt még ősszel elismerésre méltó sportemberi attitűdök mutatására is a fiataloknak, aminek örültem is, mert ennek a hiánya nálunk nagyon látszik.

Pedri hiányára sokmindent rá lehet fogni, de ez is csak az illúziók sormintájába illik bele, de abba tökéletesen.

Nincs új a nap alatt,
La Cittá Eterna....mondta egyszer valamikor Tibullus.... :P
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.04.08. 11:26:21

A brazilunk egy kényszerbalbekk Camavingát nem tudott elverni, úgyhogy őt hagyjuk.

Lewandowski bőven elővehető önmagában, másoktól függetlenül is, mert a helyzetei megvannak, de rendre elpuskázza őket, rosszul lő, vagy még húzni akar egyet mikor felesleges.
Rossz formában van a vb óta, nem mentesíti ezt Dembelé vagy Pedri hiánya, még ha tény, hogy azért Pedrivel jól megértette magát.

Teljesen eltűnt a játékából az is, hogy visszalép labdákért, lőtt távoli gólokat is, most semmi.
És egyébként szerintem baromi önző is, pláne mióta nem megy neki és frusztrált.


Abban lehet reménykedni, hogy most már tényleg kiszálltunk minden téttel bíró sorozatból, maradt a bajnokság ahol utcahosszal vezetünk, így kicsit tét nélkül visszatalál a formája.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.04.08. 11:11:09

A brazilon is rendre ott vannak 3-an, vonunk el róla embert, pont azért, mert pl. a bajnoki klasszikón többször vert meg egy mozdulattal 2-3 embert egyszerre, ráadásul azért tömi szépen a lengyelt labdákkal is a hiányosságáért cserébe. De ez szerintem tökmindegy, a "hogyan" gyakorlatilag szerintem csak azért lényegtelen, mert ha egyszer megvannak a helyzetei, akkor tökmindegy, honnan, kitől kapta hozzá a labdát... ugyanezekből a helyzetekből sorozta szét az ellen hálóját ősszel, most most vagy eltotyogja és el sem jut normális lövésig, vagy mellé, vagy kapus, satöbbi. Fejesgólra is rengeteg lehetősége volt a hónapok során, egyszereűen semmi nem jött neki össze... nincs kedvem utánanézni, de kétlem, hogy ősz óta jelentősen visszaesett volna a helyzetei minősége által várható gólok száma, minden meccsen vannak helyzetei, sokszor ziccerei is. A mostani klasszikót nem sokáig néztem, és pörgetgettem, de a braizl már az első percekben kiugratta olyan helyzetben, amiből ősszel gólt lőtt volna, meg a félidő vége felé is volt nagy helyzete. Egyszerűen képtelen belőni őket.

Jóval Pedriék kiesése előtt gólképtelen volt már, a VB óta bénázott, már akkor is kezdődött, amikor még 4-4-2 sem volt, és ez szép lassan esett vissza, mikor minden egyes meccsén végigtolta a 90 perceket kőkeményen letámadva - nem meglepő, sőt, az lenne a meglepő, ha ilyen (szerintem botrányos) túljátszatással 34 évesen még klasszis szintet hozna a szezon második felében.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2023.04.08. 11:04:13

Szerintem elég feltűnően Pedri és Dembele kiesése után esett vissza.
Jobban ment neki, amíg 2 szélső volt a 2 oldalán, szerintem a védők figyelmét is jobban megosztották. Most van mellette egy Raphinha akire elég 1 ember, mert úgyse tud megverni senkit :D

Pedri meg eléggé hiányzik a kp-ról.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2023.04.08. 10:41:35

Ősszel szerintem jóval több volt, mint egy középcsatár, aki várja, hogy a társak kiszolgálják, és nem csak a góljaival tett hozzá a csapat sikereihez.

A formája esett vissza szerintem is, nem pedig azzal van a baj, hogy nem illene ide.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.04.08. 09:59:34

Szerintem csak félig igaz, hogy gyenge a kiszolgálása. Nem igazán gyengébb, mint ősszel volt, max árnyalatokkal. Egyszerűen pár hónapja semmit nem tud belőni. A helyzetei most is megvannak, ezért ezt nem tudom a formációra sem fogni...

Túl lett játszatva, főleg a mi játékstílusunkban, minden egyes meccset kemény letámadásssal nem lehet végigjátszani 34 évesen, és ő nem vonja ki magát a meló alól.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4183
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2023.04.08. 09:07:45

Ezért mondom én, hogy Ibra vol. 2. Klasszis csatár volt ő is itt nálunk, csak épp nem feküdt neki ez a szerepkör. Lewa is klasszis, de pont ezért nem.volt ő jó választás. Itt egy Benzema szerepet erőltetünk egy Ibra -szerű klasszis 9-esre.
Válasz küldése