Alejandro Balde

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.04.17. 11:29:31

Én mondjuk mindkettejük szerepeltetése esetén inkább Albát tenném előrébb, kb minden szempontból. Alba jobb utolsó passzokat tud kiosztani a végén, még ha nem is tud feltétlenül cselezni, és kevésbé védekezik jól, nem ér úgy vissza. Baldé meg vissza tud zárni kontráknál, és a támadásoknál is az a legfőbb erénye, hogy át tud süvíteni 20-30 méteren lendületből balbekk posztról, a végén egyelőre szinte mindig rosszul dönt, de ez természetes ebben a korban, nem kritikának szánom, mert imádom a srácot.

Ennek ellenére nem elvetélt ötlet az ott játszatása, csak nálam a kettejük közül inkább Alba illene oda, ha már dönteni kellene. Több gólpassz jönne tőle.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1012
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2023.04.17. 11:17:47

Szerintem érett már, hogy Xavi kipróbálja balszélsőként, egyrészt a gyorsasága, cselezőképessége, az általában jó beadásai miatt, másrészt a hiányzók okozta űr miatt.
De nem tudom, hogy egyértelmű kudarc-e a próbálkozás, és tényleg ennyire nem érzi a leshatárt, vagy érdemes még foglalkozni vele. Szerintem azért is nehéz ezt eldönteni, mert Alba nagyon gyenge volt, és mert a Baldénak szánt átadások egy része teljesen használhatatlan volt.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2023.03.29. 10:15:18

A Sporton olvasottak alapján nekem az jött le, hogy nincs sérülés, csak a rotáció miatt került ki a keretből a második meccsre, ahogy Dani Olmo is.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2023.03.28. 20:52:17

Állítólag megsérült.
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1828
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2023.03.25. 21:37:15

bence0330 írta:
2023.03.25. 21:01:27
Most kezdődött el a Spanyol-Norvég meccs, és már gólpasszal is jelentkezett. :)
kapura szerette volna rugni, de igy sult el jol :)
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.03.25. 21:01:27

Most kezdődött el a Spanyol-Norvég meccs, és már gólpasszal is jelentkezett. :)
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.03.20. 14:08:38

Rivaldo11 írta:
2023.03.20. 13:50:29
Hatalmas kincs ez a srác,
A gólpassz előtti megelőző időszakban vakartam is a fejem több eladott vagy éppen pontatlan labdája miatt, féltettem is, hogy mennyire fogja bírni végig, de rátalált a "szétcsúszás" ellenszerére, szépen visszajött a meccsbe önmagától.
Igen, nagyon reményteli a srác....nagyon rendben van
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2023.03.20. 13:50:29

Hatalmas kincs ez a srác, a fő prioritás nálam a megtartása. Tegnap picit talán túlzottan is tisztelte Carvajalt, de végül mégiscsak meccsdöntő asszisztot tudott adni. Ha ilyen ütemben fejlődik, még 1-2 szezon, és abszolút top lesz a posztján.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.03.01. 14:42:03

Egészen biztos vagyok abban, hogy marad.
Amúgy érdekes helyzet a fiataloké és most nem csak Baldéra gondolok. Valahol önmaguk sorsának is a kovácsai. Ha lesz előrelépés, erős marad a kohézió csapaton belül, de előrelépés hiányában hamar eljöhet az a pillanat, amikor már elgondozhat esetleg egy másik ajánlaton is, feltéve persze, ha kapna ilyet.
Jövő tavasz e tekintetben fontos lehet, ha úgy állnánk a nemzetközi kupákban, mint jelenleg, na akkor már érdekesebbé válhat a helyzet.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.03.01. 11:11:17

bence0330 írta:
2023.02.28. 21:29:53
Az elmúlt években senki nem akart elmenni, mindig volt riadalom, aztán a végén mindig kiderült, hogy csak sok hűhó volt a semmiért. Pedig pl Ara, Gavi is simán megállnák a helyüket bárhol, hívták is őket komoly klubokba, komoly pénzekért.

Itt nyilván van egy komoly ügynök is a képben, de ez a srác szerintem nem, vagy alig kisebb tehetsége, mint Davies, meg lehet érteni, ha igazi klasszis alapanyagként, az egyik legjobban, legstabilabban teljesítő játékosunkként valamiféle pénzt szeretne azért, észszerű keretek közt. Látszik, hogy nagyon diplamtikusan felelfet, szerintem emögé nem kell sokat látni.
Szerintem sem kell itt nagyon parázni. Fati, Gavi is jóval később kapták meg a szerződésüket pedig még durvább volt az első szezonjuk mint Baldénak, sőt Araujonak is.
Egy elsőszezonos játékos, aki hivatalosan még a B-csapat tagja, most kezdett stabil kezdővé válni, nem gondolom hogy akkora lemaradásban lenne. Főleg, hogy már dolgoznak a szerződésen, ami jó eséllyel meglenne, csak az FFP a gond. Ha Tebas mellett döntött volna a bíróság még Gavinak sem lenne meg a szerződése.

Hogy azt mondja, maradni akar, de semmi sem biztos stb. egy bevett formula. Nem sok olyan játékos van, aki ne hasonlóan nyilatkozna, annak ellenére, hogy mindenképp maradni szeretne. Kivéve ilyen Gavi-félék. Ha a csapat minden játékosát megkérdeznék szerintem 80 %-ban ugyanezt mondanák. De nem csak nálunk, bármelyik klubban hasonló lenne.
Ha nem hagyna a nyilatkozatában egy ilyen kis kérdőjelet, azután valami miatt mégis elmenne nagyon rosszul venné ki magát.
Forca Barca!!!!
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2023.02.28. 22:06:56

bence0330 írta:
2023.02.28. 21:29:53
Az elmúlt években senki nem akart elmenni, mindig volt riadalom, aztán a végén mindig kiderült, hogy csak sok hűhó volt a semmiért. Pedig pl Ara, Gavi is simán megállnák a helyüket bárhol, hívták is őket komoly klubokba, komoly pénzekért.

Itt nyilván van egy komoly ügynök is a képben, de ez a srác szerintem nem, vagy alig kisebb tehetsége, mint Davies, meg lehet érteni, ha igazi klasszis alapanyagként, az egyik legjobban, legstabilabban teljesítő játékosunkként valamiféle pénzt szeretne azért, észszerű keretek közt. Látszik, hogy nagyon diplamtikusan felelfet, szerintem emögé nem kell sokat látni.
Amíg Xavi az edző, neki és a többi fiatal játékosnak is hiba lenne elmennie. Lehet, hogy csapatszinten nem a legjobb edző, de a játékosokból képes kihozni a legtöbbet, érezni, hogy tanulnak tőle. Másrészt azért nagyon nincs is hova menni az angol csapatokon kívül, egyedül a PSG szeret óriás pénzeket fizetni. Amúgy már idén is támadásban óriási tehetség a srác, gyors és jól cselez, védekezésben biztos van hova fejlődnie. Remélem marad
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.02.28. 21:29:53

Az elmúlt években senki nem akart elmenni, mindig volt riadalom, aztán a végén mindig kiderült, hogy csak sok hűhó volt a semmiért. Pedig pl Ara, Gavi is simán megállnák a helyüket bárhol, hívták is őket komoly klubokba, komoly pénzekért.

Itt nyilván van egy komoly ügynök is a képben, de ez a srác szerintem nem, vagy alig kisebb tehetsége, mint Davies, meg lehet érteni, ha igazi klasszis alapanyagként, az egyik legjobban, legstabilabban teljesítő játékosunkként valamiféle pénzt szeretne azért, észszerű keretek közt. Látszik, hogy nagyon diplamtikusan felelfet, szerintem emögé nem kell sokat látni.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2023.02.28. 18:26:56

Korábban az volt a gond, hogy a La Masia nem nevel ki kiemelkedő játékosokat. Most meg az, hogy kinevel, csak nincs pénz a megtartásukra.
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.02.28. 13:01:34

szbsz írta:
2023.02.28. 12:36:39
Annak, hogy kezd fogyni a türelem mind Laportával, mind a projektjével kapcsolatban, egyértelmű jele, hogy egyre több a #Xaviout twitteren egy-egy vereség után, de a fórumon is egyre több a negatív hang, nem tom észrevetted-e...
Hát gondolom nem 15 helyi fórumozó véleménye alapján fognak dönteni sem edzőről, de főleg nem elnökről, erre van a választás. Szerintem Laporta fölényesen nyerne egy újabb valasztást.
Amúgy meg pontosan ez a téma hogy áll össze Mendes pénzügyi elképzeléseivel? Az egyik kedvencem Balde, de a klub nála is fontosabb, ha nem tudnak megállapodni, majd elmegy, mióta világ a világ játékosok jönnek-mennek. Nekem az jött le a cikkből, hogy az ügynöke megkérte mondja azt, hogy semmi nem biztos, a maradása sem, így jobb ajánlatot össze tud hozni.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
Makanaki
Jugador del Barça
Hozzászólások: 107
Csatlakozott: 2017.12.13. 21:26:49

2023.02.28. 12:54:46

szbsz írta:
2023.02.28. 12:36:39


Hogy hazudott az elég egyértelmű pl. mikor azzal kampányolt, hogy Messi mennyire fontos lesz a projektben, aztán az volt az első miután megválasztották, hogy Messi elment. :mrgreen:

Annak, hogy kezd fogyni a türelem mind Laportával, mind a projektjével kapcsolatban, egyértelmű jele, hogy egyre több a #Xaviout twitteren egy-egy vereség után, de a fórumon is egyre több a negatív hang, nem tom észrevetted-e...
Örülnék neki, ha olyan valaki cáfolna meg, akinek nálam sokkal több információja van. Messi távozásában talán benne volt, hogy a liga más feltételeket szabott, amit aztán nem lehetett teljesíteni. Xavi nem tartozik a világ 10 legjobb edzője közé, de vajon létezik jelenleg olyan akivel a csapat jobb eredményt ért volna el? Laporta se szent, de Bartomeohoz képest mégis az, vagy te (és a fogyó türelműek) Bartot szeretnétek visszahozni, esetleg egy hozzá hasonlót?
(Ezt miért ebbe a topicba írtuk?)
„Ne bízz meg semmiben, ami gondolkodik, de nem látni, hogy hol tartja az eszét!”
Avatar
szbsz
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 320
Csatlakozott: 2018.11.06. 12:25:42

2023.02.28. 12:36:39

fanbarca írta:
2023.02.28. 12:12:11
szbsz írta:
2023.02.28. 11:40:58
Senki sem bízik már Laportában és a Xavis projektjében ami teljesen érthető szerintem, azok után, hogy elhitette mindenkivel, hogy még mindig meghatározó csapat vagyunk Európában aztán láttuk mi történt... Az emberek nem szeretik ha a pofájukba hazudnak, a szurkerek meg főleg nem. :^o
Ezt nem tudom miből szűrted le.
Mármint melyik részre gondolsz?

Hogy hazudott az elég egyértelmű pl. mikor azzal kampányolt, hogy Messi mennyire fontos lesz a projektben, aztán az volt az első miután megválasztották, hogy Messi elment. :mrgreen:

Annak, hogy kezd fogyni a türelem mind Laportával, mind a projektjével kapcsolatban, egyértelmű jele, hogy egyre több a #Xaviout twitteren egy-egy vereség után, de a fórumon is egyre több a negatív hang, nem tom észrevetted-e...
"Some people think football is a matter of life and death. I don't like that attitude. I can assure them it is much more serious than that"
Avatar
Camp Nou99
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 355
Csatlakozott: 2020.05.31. 14:32:47
Tartózkodási hely: Surány

2023.02.28. 12:20:35

Deluigi írta:
2023.02.28. 11:17:43
csak nekem tunik ugy ezekbol a fo"oldali cikkekbol, hogy Balde szivesen tovabball, ha az ugynokevel nem sikerul megegyezni?

ez eleg nagy ervagas lenne reszunkre
Szerintem is bőven van esély a távozására, főleg amennyit keres az borzasztóan kevés a siker meg az ablakban. Bőven lesz rá vevő szerintem és amilyen anyagihelyzetben mi vagyunk ....... #-o #-o #-o #-o
Avatar
fanbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2162
Csatlakozott: 2010.05.15. 09:11:15
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

2023.02.28. 12:12:11

szbsz írta:
2023.02.28. 11:40:58
Senki sem bízik már Laportában és a Xavis projektjében ami teljesen érthető szerintem, azok után, hogy elhitette mindenkivel, hogy még mindig meghatározó csapat vagyunk Európában aztán láttuk mi történt... Az emberek nem szeretik ha a pofájukba hazudnak, a szurkerek meg főleg nem. :^o
Ezt nem tudom miből szűrted le.
més que un club
Avatar
szbsz
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 320
Csatlakozott: 2018.11.06. 12:25:42

2023.02.28. 11:40:58

Senki sem bízik már Laportában és a Xavis projektjében ami teljesen érthető szerintem, azok után, hogy elhitette mindenkivel, hogy még mindig meghatározó csapat vagyunk Európában aztán láttuk mi történt... Az emberek nem szeretik ha a pofájukba hazudnak, a szurkerek meg főleg nem. :^o

Akiknek lesz ajánlatuk BL esélyes csapattól, azoktól könnyes búcsút vehetünk a nyáron valószínű, ilyen Balde, Pedri, Jong, Gavi...

ggs Joan =D>
"Some people think football is a matter of life and death. I don't like that attitude. I can assure them it is much more serious than that"
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1828
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2023.02.28. 11:17:43

csak nekem tunik ugy ezekbol a fo"oldali cikkekbol, hogy Balde szivesen tovabball, ha az ugynokevel nem sikerul megegyezni?

ez eleg nagy ervagas lenne reszunkre
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2023.02.24. 15:40:10

Ez a srác nagyon brutális, és hihetetlen mennyit fejlődött szeptember óta, akkor még elnyomták az Inter-es támadók, most meg már ő intézte el a MU-s játékosokat. Nélküle nagyon szürke lenne a csapat bal oldala.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.02.24. 13:29:04

Guille írta:
2023.02.24. 11:42:42
Az a durva még a srácban, hogy picit sem remeg meg ilyen éles meccseken. Kontrasztba helyezve pl. Raphinhával ő sajnos egyszerűen mentálisan gyenge, és ez kisebb meccseken is kijön már. Balde pedig pókerarccal, teljes természetességgel tolja le az ilyen rangadókat már most, 6-7 évvel fiatalabban.

Én sem akarom elkiabálni persze, de ha szerencsénk lesz, ez a Balde, Gavi, Pedri hármas olyan gyöngyörűen be fog érni ár éven belül, hogy öröm lesz nézni.
Remélem neki is Barca volt a jele az óvodában már az előző életében is, és nem akar eligazolni. :)
Ez a mentális erő tényleg nagyon látványos nála. Szerintem egy BL döntőt is ugyanolyan hidegvérrel tolná le, mint egy Cadíz elleni meccset. Ezért is sikerülhetett szinte azonnal beilleszkednie a kezdőbe, nem kellett egy lassú beépítés. A védekezésén kell még csiszolnia, ezt maga is bevallotta, de bőven van ideje.
Többször lenyilatkozta, hogy esze ágában sincs innen elmenni, holott az ő regisztrációját sem tudták még befejezni.
Ha még Fati is tudna/tudott volna csatlakozni ehhez a trióhoz na az lenne igazán durva. De még Araujo is elég fiatal, főleg egyy középső védőhöz képest fejlődhet még, már tavalyhoz képest is látványos előrelépés van. Sokkal jobban bánik a labdával, ami nagy hiányossága volt, plusz a hosszú indításai is élményszámba mennek. De Jongnak is most jönnek még a legjobb évei, szóval elég ütős fiatal csapat jött össze, inkább a rutinos arcok hiányoznak.
Forca Barca!!!!
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 802
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2023.02.24. 11:42:42

Az a durva még a srácban, hogy picit sem remeg meg ilyen éles meccseken. Kontrasztba helyezve pl. Raphinhával ő sajnos egyszerűen mentálisan gyenge, és ez kisebb meccseken is kijön már. Balde pedig pókerarccal, teljes természetességgel tolja le az ilyen rangadókat már most, 6-7 évvel fiatalabban.

Én sem akarom elkiabálni persze, de ha szerencsénk lesz, ez a Balde, Gavi, Pedri hármas olyan gyöngyörűen be fog érni ár éven belül, hogy öröm lesz nézni.
Remélem neki is Barca volt a jele az óvodában már az előző életében is, és nem akar eligazolni. :)
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2023.02.24. 11:26:31

A szezon felfedezettje. Ne kiabáljuk el, mert azért hosszabb távon is látni kell, hogy mit teljesít, de ez eddig nagyon bíztató.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.02.24. 10:39:22

Guille írta:
2023.02.24. 09:31:10
En 1 rossz meccsere emlekszem, meg nem mondom ki ellen a Ligaban.
De tényleg zseni a srác, a sebessege, a cselezese, a hidegvere. Hatalmas jatekos lesz, ha nem szall el, nem serul le.
Tegnap (is) tenyleg orom volt nézni, milyen mentalitassal jatszik egy Old Traffordon.
Tényleg fantasztikus amit mutat. Tartottam tőle, hogy túl mély lesz neki a víz, de úgy néz ki Xavi is látta benne azt a faktort ami miatt ki tud emelkedni. És gyakorlatilag ez az újonc szezonja alig töltve be a 19-et.
Féltem, hogy az Alba utáni űrt nem leszünk képesek betölteni betölteni, de (nem akarom elkiabálni) eddig úgy néz ki nem kell keresgélnünk. Bárcsak a jobb oldalon is hasonló lenne a helyzet. Mondjuk ha Araujo nem nagyon akar bejönni és Hector Fortban még bízom.

Nem az első meccse, ahol simán MOM lehetne, ez csak az eredményen múlt. És azért nyomás alatt, egy OT-n ahol elég túlfűtött volt a hangulat. Ahogy három embert is hintába ültetett tegnap, azt öröm volt nézni
Forca Barca!!!!
Válasz küldése