Alejandro Balde

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2385
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.01.26. 11:35:18

Messa írta:
2024.01.26. 09:52:45
Nem tudom mikor láttam ilyet, illetve hogy láttam-e már valaha ilyet, hogy az egész szezont ilyen sérüléshullám kísérje végig.

sok helyen ez van
Én sem láttam még ilyet a Barcelonában, mert eddig mindig megúsztuk, amikor nyúlfarknyi kispaddal merészeltünk nekimenni a szezonoknak. Eddig tartott a szerencsesorozat.

Az is tény, hogy nem csak nagyon sok futballklubban, de nagyon sok sportágban egyre több a sérülés. Ennek sok oka lehet. Ma nem játszanak több meccset, mint 25 éve, sőt, a kupában meccsszámot is csökkentettek, és a BL-ben is volt két csoportkör, ami plusz négy meccset jelentett. Ma többet futnak a játékosok, ez kb ugyanannyi meccsszám alatt nagyobb terhelést jelent, bár egy élsportolónak azért a napi 10 km futás nem kéne, hogy gondot okozzon.

Akebonónak, szumós jokozunának volt egy érdekes nyilatkozata, mert a szumóban is nagyon sok a sérülés. Azt mondta, hogy a fiatalok nem edzettek rendesen gyerekkorukban, amikor még fejlődésben volt a szervezetük. Így olyan izmaik nem fejlődtek ki kellően, amik később a nagy terhelésnek kitéve csődöt mondanak. Emellett azt gondolom, hogy nagyon sok a nem labdára irányuló mozdulat, bár sokak szerint régen durvább volt a sport, szerintem viszont nem (sőt, sokkal sportszerűbb volt évtizedekkel ezelőtt).

Álex Valle most kölcsönben van a Levanténél. Alap kezdő a balszélső poszton, ebben a szezonban sok játéklehetőséghez jut. A következő szezonra ő is jöhet vissza.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6840
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.01.26. 10:00:10

Ez már off, de szerintem amikor már eleve a teljesítőképességeik határán jártak a játékosok, akkor jött a VB és a megreformált ráadáspercek, azóta - nincs statom - de szerintem átlagban 2-3-4 perccel tuti nőtt egy egész meccs átlag ideje. Ami nem hangzik soknak, de mivel már a 90 is sok, a végén már ez is számít szerintem. Nekem ebben az a röhejes, hogy szerintem ha már ennyi sorozat van, össze-vissza vb, afrika kupákkal tarkítva, akkor a percszámot inkább kéne csökkenteni (ez eleve igazodna szerintem a mai elvárásokhoz, kevesen ülnek le 90-100 percet együltő helyükben megnézni kattintgatás, egyebek nélkül).

Baldé remélem jól dönt, a szezonunk off, a gálakezdőnkben Cancelo visszatérésével amúgy sem szerepelt volna, és ott van Fort cserének, nem kell sürgetni a visszatérését szerintem.
ter Stegen; Baldé - Christensen - Araujo - Koundé; De Jong - Pedri - Gavi; Dembélé - Lewy - Raphinha
Avatar
Messa
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 3698
Csatlakozott: 2007.10.20. 20:59:24
Tartózkodási hely: Aba/Székesfehérvár

2024.01.26. 09:52:45

soadroli írta:
2024.01.25. 20:07:12
Balde could undergo surgery, His season and the Euro participation could end, Final decision will be made in the next few hours. [MARCA]
Az igen, az első hírek kb 5-6 hetes kihagyást jósoltak, ebből lett 5-6 hónap. Azért ez nagyon kemény.

Nem tudom mikor láttam ilyet, illetve hogy láttam-e már valaha ilyet, hogy az egész szezont ilyen sérüléshullám kísérje végig. Ez nem normális, és ezzel nem azt mondom hogy nálunk nem működik valami, mert sok helyen ez van. Rommá vannak játszatva az emberek egész Európában.

Eltelt a szezon fele, és szerintem nem volt 2 meccs ahol teljes kerettel tudtunk volna kiállni. Ráadásul folyamatosan komoly, meghatározó játékosok hiányoznak, ami azt eredményezi hogy a helyettük játszók dupla terhelésnek vannak kitéve, ami dupla akkora sérülésveszélyt hordoz magában. Így azért nehéz.
Sóstó mellett van egy mocsár, kikapott a Zseljeznicsar. Az eredmény reális, így járt most a Real is... Real Madrid Videoton 0-1 1985.05.22
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4460
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2024.01.25. 21:48:45

A lehető legrosszabb forgatókönyv... shit. Gavi után újabb fontos láncszem és alap ember OUT a szezonra.. :(
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5137
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2024.01.25. 20:07:12

Balde could undergo surgery, His season and the Euro participation could end, Final decision will be made in the next few hours. [MARCA]
Kép
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.12.20. 22:26:27

Őt külön szeretném kiemelni a maiból.. sztem végig kb hibátlanul játszott, védekezésben és támadásban is.

Gyakorlatilag egy beadása sem volt, ebből azt gondolom, hogy ez elsősorban előre kitalált elképzelés alapján történt így.

Ezen felül viszont óriásit hajtott, végig, nagyon de nagyon elégedett vagyok vele, egyik legjobb volt a pályán ma.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.10.13. 20:36:29

Deluigi írta:
2023.10.13. 19:59:30
egesz europaban sok a serult minden topcsapatban

nem inkabb a tulhajtottsag, a haromnaponkenti meccsek az oka?
Alapvetően szerintem nem, korábban is kb így voltak a meccsek. Most sincs több sorozat a kluboknak, és most sincsenek csak elvétve hétközi bajnoki fordulók.
Szerintem három dolog felelős ezekért leginkább:
1. A VB miatt nagyon erőltetett volt a tavasz, és mindenki korán kezdett augusztusban is, mert most is jól kell gazdálkodni az idővel... nyáron megint lesz olimpia és eb is. Kevés a valódi regenerálódási, és felkészülési szakasz.
2. Megnőttek a meccsek időtartamai, most hogy már konzekvensen és irányelv alapján többet hosszabbítanak. Valószínűleg nagyon is számit, hogy a meccs összesen valójában 93-97 percig tart, vagy 100-105 percig. Korábban az utóbbi volt érzésre az általános, most szerintem alig van meccs, ahol nincs mindkét félidőben 5-5 perc hosszabbítás.
3. A tudomány mindenféle irányainak fejlődésével nő az állóképesség, az izmokból kivehető teljesítmény, de nem biztos, hogy közben kellőképp odafigyelnek bizonyos mellékhatásokra... például hogy hiába tud egy ember 100 perceg végigfutni, és jobb átlagsebességgel, mint 10 évvel ezelőtt, de nem biztos, hogy az emberi szervezetet erre tervezték. Meg lehet csinálni, de érdemes? Nyilván nincs azonosság az NFL-el, ahol a játékosok egy jó része konkrétan aláírja a saját korai agysorvadásos halálos ítéletét, mert ez a játék bizonyos pozícióinak szinte automatikus velejárója. De maga az általános mentalitás, hogy a játékosokból 30-35 éves korukig vegyük ki amit lehet, utána tőlünk járhatnak kerekesszékkel is... ez lehet hogy azért nem csak nyomokban van jelent a profi fociban is.
Persze mind csak spekuláció, nem néztem utána egyiknek sem, de ezek a benyomásaim.

PS: jobban örültem volna, ha ezt a sérülések topikba írhatom, nem Baldéhoz :D de hát nincs...azt hittem hamarabb lesz egyértelmű szavazási eredmény. :P
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2023.10.13. 19:59:30

egesz europaban sok a serult minden topcsapatban

nem inkabb a tulhajtottsag, a haromnaponkenti meccsek az oka?
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2439
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.10.13. 18:37:17

Évekig nem értettem az Arsenal fele hogy lehet konstans sérült, de az elmúlt 2 -3 évben megmutatjuk, hogy mi is tudunk ilyet Egyesével bármelyik sérülést gondolhatnánk véletlenszerűnek, de egyben nézve kirajzolódik, hogy hiba van a fizikai felkészülésben. Ez lehet edzői, orvosi stáb, igazából nem megítélhető innen nézve.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7333
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.10.13. 13:59:36

soadroli írta:
2023.10.13. 12:47:57
elvileg 10-12 napra esik ki. clasicon szerintem tuti ott lesz.
Az első 12-13 játékosból jelenleg 7 játékos esett ki sérülés miatt és még a válogatott szünetnek sincs vége. Ebből legjobb esetben a bajnokságra 2 érkezhet vissza ugyanarra a posztra (Pedri játéka kérdéses), plusz a BL-ben Gavi még eltiltott. Egyre jobban félek a Shaktartól, már azt se lehet igazán mondani, hogy egyénileg sokkal jobb a csapat és erőből behúzzuk. A Clasicóról még beszélni is rossz. Náluk úgy néz ki, 2 sérült lesz az első bajnokiig. (akik már szezon kezdete óta azok)

A legrosszabb, hogy pl. Baldénak és a többségnek minőségi pótlása sincs, aki pedig egészséges csapágyasra lesz járatva. Kíváncsi leszek Xavi hányat cserél majd meccs közben. Egyetlen pozitívum, hogy van egy kis esély, hogy most berobbanhasson valaki az utánpótlásból. A Bl-re lesz egy Gündogan-Romeu-SR középpályánk, illetve az utánpótlásból Fermin. Baldé helyére Inigo/Alonso.
Ebből szerintem lesz egy Araujo-Chris-IM trió, Cancelo meg mehet fel kp-ra.
Forca Barca!!!!
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5137
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2023.10.13. 12:47:57

elvileg 10-12 napra esik ki. clasicon szerintem tuti ott lesz.
Kép
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6572
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2023.10.13. 09:41:53

Troym írta:
2023.10.13. 09:16:19
Na és neki mi baja lett? Mert eljött a válogatottól valami sérülésről írnak.
Hivatalos infó nincs, a spanyolok szerint csak "discomfort", reméljük csak elővigyázatosság.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2439
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.10.13. 09:16:19

Na és neki mi baja lett? Mert eljött a válogatottól valami sérülésről írnak.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6840
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.09.29. 20:41:12

Yokozuna írta:
2023.09.29. 20:38:05
NovaProspekt írta:
2023.09.29. 00:18:58
Illene értelmezni, hogy a kivásárlási ár mit jelent pontosan, ha már ennyit írunk róla.
Igazad van, számomra ez értelmezhetetlen. A szerződés hosszabbításról szóló cikkben az áll, hogy a kontraktusban egymilliárd eurós kivásárlási ár szerepel. Mi értelme van egy ekkora összegnek? Egy fiatal, ígéretes, de nem kiemelkedő képességű védő(!) esetében.
Ez a la ligában a komolyabb csapatoknál mindenhol így van. Inkább jelzésértékű. Tudni kell, hogy itt spanyolban valamiért kötelező ezt megadni (nem minden ligában van így), és mivel a csapatok többsége nem akarja, hogy kivásárlási ár legyen a játékosán, adnak rá egy irreális magasságút, hogy biztos ne történhessen meg még egy Neymar-ügy. Amúgy ha jól rémlik, pont azóta csinálják ezt a csapatok. Tényleg semmi értelme ezen rugózni, ránk nézve garantáltan semmiféle hatása, jelentősége nincs. Ha egyszerűbb, akkor az 1 mrd-ot ne egy 80 misis kivásárlási árhoz hasonlítsd, hanem azzal, hogy amúgy meg sem adtunk volna rá, ami ugye végtelennel nagyobb összeg, ha valaki ki akarná egyoldalúan vásárolni, mint az 1 mrd.

A jelzésérétéke sokszor annyiban merül ki, hogy egy gyengébb képességű, vagy idősebb játékosnál mondjuk ez 500 misi lesz, az ügyesebbeknél meg 1000 misi. De ennek sincs semmi jelentősége, szerintem ez kb egy gesztus.
ter Stegen; Baldé - Christensen - Araujo - Koundé; De Jong - Pedri - Gavi; Dembélé - Lewy - Raphinha
Yokozuna
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1635
Csatlakozott: 2008.11.22. 18:54:18

2023.09.29. 20:38:05

NovaProspekt írta:
2023.09.29. 00:18:58
Illene értelmezni, hogy a kivásárlási ár mit jelent pontosan, ha már ennyit írunk róla.
Igazad van, számomra ez értelmezhetetlen. A szerződés hosszabbításról szóló cikkben az áll, hogy a kontraktusban egymilliárd eurós kivásárlási ár szerepel. Mi értelme van egy ekkora összegnek? Egy fiatal, ígéretes, de nem kiemelkedő képességű védő(!) esetében.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7333
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.09.29. 16:41:39

bence0330 írta:
2023.09.29. 00:32:22
Zoldbela írta:
2023.09.27. 19:28:46
Sajnos be kell látni, hogy amióta nincs Alba, azóta alábbhagyott Balde lelkesedése!
Én a lelkesedésében nem látok problémát, idén eddig kicsit pontatlanabb, de kicsit mást is kellett játszania, és azért amikor volt cseréje, kipihentebb is volt. Nagyon fiatal, nem kell azt várni tőle, hogy azonnal stabil top szintet hoz. Nyilván jó lenne egy Alba mellé, de hát azt nem engedhettük mg magunknak, hogy ott üljön a padon egy több tízmilliós bruttó fizetésű játékos. De valaki kell a helyére, az tuti, legalább valami közepes játékos, mert Alonso nem megoldás.
Azért az is közrejátszott, hogy gyakorlatilag egyedül játszott szélsőt és hátvédet is, ezért volt, hogy többször nem ért vissza. Viszont Felix mellett még így is nagyon sokat kell feljárnia, abszolút inverse a másik oldalnak, még ha nem is Cancelo lenne ott. Alba amolyan felfutó szélső volt, de Baldenak több feladata van. Az előbbi inkább az a "lefutok a vonalig aztán visszagurítom a második hullámban érkezőnek" típus volt, míg Balde a 16-os vonalában indul sokszor beljebb, akár cselezve átmenni egy-két emberen. Tavaly például Dembélé mellett egyértelműen ő volt az aki meg tudott verni és meg is vert 1vs1-ben védőt. Ehhez megvannak a képességei, gondolom Xavi ezt nem akarja kihasználatlanul hagyni. De ez csak meglátás, lehet hogy "magától" akciózik, nem tudom.
Arról nem tud valaki statisztikát, vagy létezik egyáltalán, hogy a kilométereiből mennyit tesz meg sprintben?
Forca Barca!!!!
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6840
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.09.29. 00:32:22

Zoldbela írta:
2023.09.27. 19:28:46
Sajnos be kell látni, hogy amióta nincs Alba, azóta alábbhagyott Balde lelkesedése!
Én a lelkesedésében nem látok problémát, idén eddig kicsit pontatlanabb, de kicsit mást is kellett játszania, és azért amikor volt cseréje, kipihentebb is volt. Nagyon fiatal, nem kell azt várni tőle, hogy azonnal stabil top szintet hoz. Nyilván jó lenne egy Alba mellé, de hát azt nem engedhettük mg magunknak, hogy ott üljön a padon egy több tízmilliós bruttó fizetésű játékos. De valaki kell a helyére, az tuti, legalább valami közepes játékos, mert Alonso nem megoldás.
ter Stegen; Baldé - Christensen - Araujo - Koundé; De Jong - Pedri - Gavi; Dembélé - Lewy - Raphinha
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1899
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2023.09.29. 00:18:58

Illene értelmezni, hogy a kivásárlási ár mit jelent pontosan, ha már ennyit írunk róla.
Yokozuna
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1635
Csatlakozott: 2008.11.22. 18:54:18

2023.09.29. 00:11:16

Zoldbela írta:
2023.09.27. 19:28:46
Sajnos be kell látni, hogy amióta nincs Alba, azóta alábbhagyott Balde lelkesedése!
Nem csak Balde lelkesedése, de sajnos a miénk is a játéka láttán. Lehet vagdalkozni, meg megtagadni a kritikát, de ettől a helyzet nem változik.
Minek ekkora terhet tenni a vállára ezzel a kivásárlási árral? Biztos, hogy negatív hatással van a játékára, ezt látjuk. Ha valaki jó pénzért elvinné, az valóban a Barcelona katasztrófája lenne? Ugye nem.
Zoldbela
Barça B
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2023.06.28. 18:39:58

2023.09.27. 19:28:46

menczel írta:
2023.09.20. 22:11:37
Yokozuna írta:
2023.09.20. 15:46:11
Ennyiért a nyakunkon marad. Nem sokat fejlődött a játéka mióta megkapta a bizalmat. Szerintem nem tudtuk pótolni vele Albát.
Vagy kéne mellé egy bevethető balhátvéd, amíg letisztul a játéka.
Hahaha mekkora troll vagy, nagyon vicces. Ekézed Gavit, most látom Baldét... Tudod kit kéne még elküldeni, Araujot meg Pedrit, jól gondolom ? :lol:
Sajnos be kell látni, hogy amióta nincs Alba, azóta alábbhagyott Balde lelkesedése!
menczel
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1610
Csatlakozott: 2006.04.11. 14:16:25

2023.09.20. 22:11:37

Yokozuna írta:
2023.09.20. 15:46:11
Ennyiért a nyakunkon marad. Nem sokat fejlődött a játéka mióta megkapta a bizalmat. Szerintem nem tudtuk pótolni vele Albát.
Vagy kéne mellé egy bevethető balhátvéd, amíg letisztul a játéka.
Hahaha mekkora troll vagy, nagyon vicces. Ekézed Gavit, most látom Baldét... Tudod kit kéne még elküldeni, Araujot meg Pedrit, jól gondolom ? :lol:
Avatar
ElBartimaeus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2185
Csatlakozott: 2009.03.25. 00:11:43
Tartózkodási hely: Budapest

2023.09.20. 20:47:45

Picit elszakad a csapattól, amikor megindul, a társak sem nagyon követik az ő mozgását, ezért nem marad sok opciója. Hány olyan beadása volt, amire sehol senki nem is akart érkezni? Ez nem feltétlen csak az ő sara, lehet a taktikáé, a csapat többi emberé, meg persze lehet az ő hibája is. Mindenképp volna értelme ezzel foglalkozni, mert bár megveri az emberét, általában nem nyerünk utána vele semmit.
Yokozuna
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1635
Csatlakozott: 2008.11.22. 18:54:18

2023.09.20. 20:43:08

A beadásokra hegyezitek ki a kérdést. Én nem csak erre gondoltam. Valahogy túl gyorsan megindul, aztán viszi a lendület, de már nem tudja mit akar, fut fut tovább, aztán fennakad, visszafordul vagy bead, de már nem ura a helyzetnek. Dembelé ilyen csatár változatban, és nála reményt sem láttam a változásra. Baldé még javítható, de túl nagy teher neki az állandó kezdő.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6840
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.09.20. 20:09:27

Yokozuna írta:
2023.09.20. 15:46:11
Ennyiért a nyakunkon marad. Nem sokat fejlődött a játéka mióta megkapta a bizalmat. Szerintem nem tudtuk pótolni vele Albát.
Vagy kéne mellé egy bevethető balhátvéd, amíg letisztul a játéka.
Ahogy előttem is írták, pont az a lényege. Amúgy meg azon kívül, hogy váratlanul ne vehesse meg senki, semmi jelentősége nincs. Ha mondjuk valami magas, de gazadag klubnak még elfogadható kivásárlási ára lenne, legyen mondjuk 70 millió, akkor úgyis csak akkor tennének le ennyit, ha baromi jó lenne nálunk. Akkor meg mi sem akarnánk elpasszolni. Szóval ha nagyon jó lesz, akkor védve vagyunk, ha meg valamiért nem lenne nagyon jó, akkor sem ettől fogják elvinni vagy nem elvinni.

Amúgy tinédzser a srác, és kb van 1 gyengesége. És a beadásoknál sem technikai gond van, látszik, hogy bizonytalan, megilletődött ott kicsit. Csettintésre meg fog változni a dolog szerintem valamikor a közeljövőben. Az, hogy még tán nem üti az elmúlt 10 év egyik legjobb balbekkjének a szintjét 19 évesen, hát azt hiszem, hogy nem túl nagy probléma. :)
ter Stegen; Baldé - Christensen - Araujo - Koundé; De Jong - Pedri - Gavi; Dembélé - Lewy - Raphinha
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.09.20. 19:02:05

Gyakorlás, gyakorlás, gyakorlás. Akár meccseken is, azt mondom, csak csinálja, majd alakulni fog.
Nagyon jó balhátvéd, főleg a mai felhozatalt tekintve, szinte teljesen érett játékot hoz.

De tény és való, hogy a beadásokban nagyon gyenge egyelőre, de nem törnék pálcát felette, bőven fejlődhet.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Válasz küldése