A régmúlt Barca csillagai

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.

Ki minden idők legjobb barcás jobbhátvédje?

A szavazás 2021.12.08. 17:07:23-kor befejeződött.

Dani Alves
19
95%
Albert Ferrer
1
5%
Más, kifejtem kommentben.
0
0 szavazat
 
Szavazatok száma: 20
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7333
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.01.28. 12:24:20

Sergi írta:
2023.01.28. 03:45:23
Bonano,Rüstü és szegény Enke együttes közreműködésével került a kezdőbe VV.
Ami azért is érdekes mert nem sokkal előtte "sikerült" eladni egy bizonyos Pepe Reina-t a Villarealnak.
Elképesztően jó cikk a bukottak válogatottja, sajnos ritka nagy balekokat sikerült találni a piacon, talán nincs is másik európai topklub amely ennyiszer lőtt volna bakot, és ennyiszer sikerült volna drágán sz.rt vennie...
Én is így emlékszem. Amiikor Rüstü érkezett már Valdes számított az első számú kapusnak, mert Bonano olyan szerencsétlen volt, hogy már szezon közben lecserélték. Aztán annyira elégedettek voltak vele (jogosan vagy sem), hogy bent is maradt.
Rüstü inkább egy propaganda igazolás volt. Harmadik lett Törökország a VB-n és jó teljesítményt nyújtott, ezért a hype is egyre nőtt körülötte.
Plusz ha jól emlékszem valami gond is volt az útlevelével.
Forca Barca!!!!
Avatar
Sergi
Jugador del Barça
Hozzászólások: 199
Csatlakozott: 2007.06.25. 14:41:53
Tartózkodási hely: Hotel California

2023.01.28. 03:45:23

Bonano,Rüstü és szegény Enke együttes közreműködésével került a kezdőbe VV.
Ami azért is érdekes mert nem sokkal előtte "sikerült" eladni egy bizonyos Pepe Reina-t a Villarealnak.
Elképesztően jó cikk a bukottak válogatottja, sajnos ritka nagy balekokat sikerült találni a piacon, talán nincs is másik európai topklub amely ennyiszer lőtt volna bakot, és ennyiszer sikerült volna drágán sz.rt vennie...
nagyatyesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009.06.02. 16:51:33

2023.01.27. 20:41:28

Nekem is tetszik a főoldali bukott csapat összeállítás.
Lehet én emlékszem rosszul, de Valdes nem Rüstü szerencsétlenkedése miatt került előtérbe? Én úgy emlékszem, hogy nyáron nagy reményekkel vettük meg Rüstüt, aki lepkézett néhányat, ekkor került be a csapatba Valdes. De lehet rosszul emlékszem és Bonanonak köszönhetjük Valdest.
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2023.01.27. 15:59:41

Bár nem a csillagok kategória, de a bukottak csapata a főoldalon nagyon jó :)
"And my heart will leave you never."
Avatar
Barcaforever
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3973
Csatlakozott: 2004.10.13. 19:17:18
Tartózkodási hely: Barcelona/Budapest

2022.09.04. 20:20:20

Netflixen megnéztem a Figo átigazolásáról szóló dokumentumfilmet…

Végtelenségig lehetne erről beszélni, de itt az jött le, hogy maradni akart, de aztán az ügynöke kapott volna egy 30 millió €-os büntit, meg ugye Madridban csak 4x annyit keresett. Nyílván a szitun nem segített sokat az ügynöke, de Figo mondta neki, hogy vizsgáljon meg minden lehetőséget… Vagy így vagy úgy a lehető legrosszabb döntés volt a Barcelona szemszögéből. Ha vki bele akar állni a dokumentumfilm részleteibe, akkor én vagyok rá.
Kép
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2022.09.03. 20:44:51

Eurobarca facebook:

Rafa Marquez 19 évvel ezelőtt ezen a napon érkezett Katalóniába.
2 Bajnokok Ligája trófeával, 4 bajnoki címmel, egy Spanyol Kupával, 3 Spanyol Szuperkupával, egy Európa Szuperkupával és Világkupával a tarsolyában távozott 2010-ben.
8)
"And my heart will leave you never."
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3881
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2022.09.02. 11:15:38

Alexanko.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6713
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2022.09.02. 07:50:19

messideco írta:
2022.09.02. 07:25:34
Folytassuk a majdnem feledésbe merült szavazást!

Ki minden idők legjobb barcás középhátvédje? Jöhetnek a jelöltek:

Puyol
Piqué
Mascherano
Márquez
stb.

Segítsetek bővíteni a listát! :)
Koeman
Abidal
Avatar
Messidona10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1642
Csatlakozott: 2007.12.19. 18:44:50

2022.09.02. 07:46:55

messideco írta:
2022.09.02. 07:25:34
Folytassuk a majdnem feledésbe merült szavazást!

Ki minden idők legjobb barcás középhátvédje? Jöhetnek a jelöltek:

Puyol
Piqué
Mascherano
Márquez
stb.

Segítsetek bővíteni a listát! :)
Oleguer Presas :D
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2022.09.02. 07:25:34

Folytassuk a majdnem feledésbe merült szavazást!

Ki minden idők legjobb barcás középhátvédje? Jöhetnek a jelöltek:

Puyol
Piqué
Mascherano
Márquez
stb.

Segítsetek bővíteni a listát! :)
"And my heart will leave you never."
Avatar
brownieheaven
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 472
Csatlakozott: 2014.08.04. 14:08:04
Tartózkodási hely: München

2022.08.28. 10:59:45

Otthon elérhető Netflixen az új, Figo Realba igazolásáról szóló dokumentumfilm (The Figo Affair: The Transfer that Changed Football)? Látta valaki? Én megnéztem, és nem volt rossz.

Tudván azt, hogy nem áll távol a Netflixtől hogy túldramatizáljon bizonyos sporteseményeket, illetve egy bizonyos narratívára irányítsa a figyelmet (lásd Drive to Survive), nekem ez a majdnem két órás doksi kicsit új megvilágításba helyezte a dolgokat.

A film alapján nagyon az jön le, hogy Figo ügynöke volt az aki igazán erőltette az átigazolást, nem hiába, hiszen neki is vaskos összeg ütötte a markát. A narratíva azt sugallja, Figo legszívesebben maradt volna, még ha valóban csábító is volt számára a Real által ajánlott fizu. Az ügynöke, a sajtó, meg Florentino viszont addig nyomasztották, amíg úgy nem érezte, hogy nincs választása (miközben a nálunk az elnöki posztot átvenni készülő Gaspartot pedig látszólag annyira nem izgatta a történet).

Ugyanakkor a portugál sincs túl jó színben beállítva. Annak ellenére hogy ő a főszereplő, és ő beszél a legtöbbet, nagyon egyszerű, már-már buta és könnyen befolyásolható karakter jellegét sugallja a film több ponton. Figo maga próbál a film közben többször is magyarázatot adni a váltásra, ilyen focistákra jellemző közhelyes mondatokkal, hogy nem érezte magát megbecsülve ($$$), stb. stb., miközben tisztán látható rajta, hogy a mai napig nem tudta magában eltenni a sztorit. Félreértés ne essék, nem arra utalok, hogy azt bánná, hogy a Realba igazolt, inkább azt, hogy így engdte magát egy ilyen nagy jelentőségű döntésben befolyásolni.

Akármekkora is az igazságatartalma a filmben elhangzottaknak, szerintem érdemes egyszer ránézni, ha másért nem, a sok akkori felvétel, illetve a megszólalók (Figo, Pep, Florentino, Gaspart...) miatt.

(u.i.: kicsit vacilláltam, hogy ide, vagy a sorozatok témába passzolna ez jobban, de végül emellett döntöttem, mivel a hozzászólásom nagy része egy egykori játékosról szól)
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6572
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2022.08.27. 12:28:53

Csillagnak nem nevezném, de Tello barátunk is csatlakozott Puig-hoz Los Angeles-ben.
Azért nem lenne rossz, ha Japán után Amerikában is tudnánk egy ilyen játékoslerakatot létrehozni, oda mehetne mondjuk még Umtiti meg BW :D
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2022.08.26. 08:24:13

En vhol megertem ezeket a jatekosokat. Teng leng egy szintelen szagtalan, uefa kupás, a bajnoksagban 5-6-7. helyekert kuzdo villarrealban, valogatottban nem szamitanak ra, a csapataval trofeakra semmi eselye. Elmegy 3-4x penzert az emirsegekbe, megszakadnia nem kell, kiskiraly lehet, a segge ki van nyalva neki...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2022.08.26. 08:19:27

Eurobarca facebook:

Emlékszel még Paco Alcácerre? A Barça korábbi játékosa nemrég hagyta el a Villarrealt és az Egyesült Arab Emírségekbe a Sharjah FC csapatához igazolt, mindössze 28 évesen.

Nagyon hamar leépítette a karrierjét sajnos. Anno nagyon kedveltem a gyereket, szerintem ha több türelme, Suarez mögött kapott volna lehetőséget bőven, és akár a válogatottban is alapember lehetett volna. Egy jó képességű csatárról van/volt szó.
"And my heart will leave you never."
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1782
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2022.05.09. 15:18:13

davi10 írta:
2022.05.09. 12:38:31

De a kérdésedre válaszolva: Úgy van ez, hogy Xavi nem tudott semennyit ledolgozni a hátrányából :D
Már nem fogunk összeveszni, szerintem is mennie kellett.

Amúgy van még topicja az öregnek. :idea:
Eszembe se jutott veszekedni:) Bocs,jogos, a későbbiekben figyelek a topic választásnál.
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6572
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2022.05.09. 12:38:31

Cseri írta:
2022.05.09. 11:07:51
Mr. Koeman,hogy is van ez?

https://www.nemzetisport.hu/spanyol_la ... -2891295
Igen, ez velem is szembejött, nyilván azután jönnek ezek a statok, hogy a Real már bajnok és elkezdi leadni a meccseket.
De a kérdésedre válaszolva: Úgy van ez, hogy Xavi nem tudott semennyit ledolgozni a hátrányából :D
Már nem fogunk összeveszni, szerintem is mennie kellett.

Amúgy van még topicja az öregnek. :idea:
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1782
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2022.05.09. 11:07:51

„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2022.05.07. 03:03:17

Ha már szóba került a múltkor Márquez, mint régi kedvenc, itt az all time kedvenc barcás kapusomról egy statisztika:

Claudio Bravo már a 6. a LaLiga örökranglistáján azon kapusok között, akik a legtöbb kapott gól nélküli bajnokival bírnak.
🌟 Valdés: 171
🌟 Casillas: 160
🌟 Oblak: 133
🌟 Courtois: 112
🌟 Diego López: 106
🌟 𝘾𝙇𝘼𝙐𝘿𝙄𝙊 𝘽𝙍𝘼𝙑𝙊: 100
forrás: LaLiga
"And my heart will leave you never."
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2022.05.06. 20:42:49

bence0330 írta:
2022.05.05. 20:05:51
Kovbal88 írta:
2022.05.05. 19:39:37
Koeman nyilván nem esik jól a kudarc, de vele most is ott lennék, ahol korábban 6-9 hely körül. Biztos vannak sérelmei, mert lehetnek dolgok amik nem úgy történtek, ahogy az meg volt beszélve. Viszont örülhet, hogy elküldték és nem magától kell távoznia most év végén. Mégiscsak elegánsabb volt úgy. Mint mondjuk most, a nyolcadik hely környékéről állna fel.
Azért ebben nem vagyok biztos, jöttek jó játékosok, és Dembélé/Pedri felépült. Azért tavaly sem volt akkora gáz a végeredményekkel, mikor voltak támadói, ráadásul most gyalogkakukkok jöttek, ami feküdt volna neki. Szerintem hasonló helyen lennénk, max még nem lenne lefutott a BL-hely, mint ahogy most szerencsére végre nekünk már le van. A probléma nem az eredményekkel lenne szerintem annyira erre az évre, mint inkább a további erőnléti és mentális zülléssel, illetve azzal, hogy jövőképünk semmiképp sem lenne, és csak toltuk volna tovább a megújulás elkezdését. Xavival az erőnlét már most alakult, nyáron szerintem felkerülünk benne európai szintre, ezzel kicsit az önbizalom is nőni fog, még ha nem is leszünk madridi ketrecharcosok, és van jövőkép is, még ha annak a plafonja kérdéses is.
Nyilván nem tudjuk meg mi lett volna, ha marad, de nem hiszem, hogy azzal a játékkal, amit ősszel mutatott a csapat, ott lennénk a bajnokság elejében, BL ből vele is kiesünk. A téli igazolások se hiszem, hogy jöttek volna ha Koeman marad az edző.
Neki magától fel kellett volna állnia az eslő szezonja végén. Az lett volna elegáns.
Egyértelműen látszott, hogy koncepció nélküli, önjáró csapata volt.
Így van már tavaly év végén elvesztette a bizalmat, mikor biztató tavasz után visszaesett a csapat.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3227
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2022.05.06. 17:49:34

Kovbal88 írta:
2022.05.05. 19:39:37
Viszont örülhet, hogy elküldték és nem magától kell távoznia most év végén.
Neki magától fel kellett volna állnia az eslő szezonja végén. Az lett volna elegáns.
Egyértelműen látszott, hogy koncepció nélküli, önjáró csapata volt.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6840
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.05.05. 20:05:51

Kovbal88 írta:
2022.05.05. 19:39:37
Koeman nyilván nem esik jól a kudarc, de vele most is ott lennék, ahol korábban 6-9 hely körül. Biztos vannak sérelmei, mert lehetnek dolgok amik nem úgy történtek, ahogy az meg volt beszélve. Viszont örülhet, hogy elküldték és nem magától kell távoznia most év végén. Mégiscsak elegánsabb volt úgy. Mint mondjuk most, a nyolcadik hely környékéről állna fel.
Azért ebben nem vagyok biztos, jöttek jó játékosok, és Dembélé/Pedri felépült. Azért tavaly sem volt akkora gáz a végeredményekkel, mikor voltak támadói, ráadásul most gyalogkakukkok jöttek, ami feküdt volna neki. Szerintem hasonló helyen lennénk, max még nem lenne lefutott a BL-hely, mint ahogy most szerencsére végre nekünk már le van. A probléma nem az eredményekkel lenne szerintem annyira erre az évre, mint inkább a további erőnléti és mentális zülléssel, illetve azzal, hogy jövőképünk semmiképp sem lenne, és csak toltuk volna tovább a megújulás elkezdését. Xavival az erőnlét már most alakult, nyáron szerintem felkerülünk benne európai szintre, ezzel kicsit az önbizalom is nőni fog, még ha nem is leszünk madridi ketrecharcosok, és van jövőkép is, még ha annak a plafonja kérdéses is.
ter Stegen; Baldé - Christensen - Araujo - Koundé; De Jong - Pedri - Gavi; Dembélé - Lewy - Raphinha
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2022.05.05. 19:39:37

Rezisto95 írta:
2022.05.05. 14:51:26
Azért abban Koemannak igazat kell adni, hogy Xavival ellentétben ő igazságosabban osztogatta a játékperceket. Még maga Xavi is bevallotta, hogy talán Depay esetében kicsit igazságtalan volt, hogy sokáig utolsó 15 percekre dobta be. Illetve Puig is több lehetőséget kapott anno, a mostani 0-hoz képest, pedig Pedri kiesésével, és De Jong forma hanyatlásával be lehetett volna dobni pár percre, hogy legalább az ösztönzés meglegyen.
Koeman nyilván nem esik jól a kudarc, de vele most is ott lennék, ahol korábban 6-9 hely körül. Biztos vannak sérelmei, mert lehetnek dolgok amik nem úgy történtek, ahogy az meg volt beszélve. Viszont örülhet, hogy elküldték és nem magától kell távoznia most év végén. Mégiscsak elegánsabb volt úgy. Mint mondjuk most, a nyolcadik hely környékéről állna fel.
Rezisto95
Jugador del Barça
Hozzászólások: 107
Csatlakozott: 2020.05.18. 15:59:40

2022.05.05. 14:51:26

Azért abban Koemannak igazat kell adni, hogy Xavival ellentétben ő igazságosabban osztogatta a játékperceket. Még maga Xavi is bevallotta, hogy talán Depay esetében kicsit igazságtalan volt, hogy sokáig utolsó 15 percekre dobta be. Illetve Puig is több lehetőséget kapott anno, a mostani 0-hoz képest, pedig Pedri kiesésével, és De Jong forma hanyatlásával be lehetett volna dobni pár percre, hogy legalább az ösztönzés meglegyen.
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8563
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.04.29. 20:34:41

de ha már így életre keltette Ronald edzőgéniusz nemazénhibám maestro Koeman újabb böffentése ezt a topikot, akkor be is linkelem azt a vidit Marquezről, amin a napokban nosztalgiáztam (Koeman is jobban járna, ha a játékos pályafutására utalgatna vissza, az nem lenne kínos :D):

https://www.youtube.com/watch?v=7jU0i-5jD-s&t=170s


fú, mennyire imádtam ezt az embert! ezek az önfeláldozó kirohanásai, amiknek a végén tűpontos ütemérzékkel becsúszva szerel...zseni! mellette igazi vezér volt ő is, nem mellesleg labdával is extra. a vidi alatt egy kommentben vki azt írta, hogy jobb volt, mint Puyol. provokatív kis felvetés :) szerintetek mennyire áll messze az igazságtól?

én jobbnak nem gondolnám, de egy szintre tudnám tenni vele, mert voltak olyan skilljei, pl. játékintelligencia, elegancia, labdakihozatal, amikkel nálam egyenlít. szerintetek?
mindenesetre kva szomorú, hogy régen mennyire dúskáltunk az ilyen arcokbana mosthoz képest, hisz elment Marquez, jött helyette Masche... most meg összetesszük a két kezünket Araujoért, aki egyedüliként képes arra az agresszív, ellentmondást nem tűrő védőjátékra, ami pár éve még alap volt. most meg Lenglet, Garcia, Mingueza, Dest :(
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6840
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.04.29. 20:20:41

Rezisto95 írta:
2022.04.29. 20:01:54
Valaki olvasta Koeman nyilatkozatát Xaviról?
Szerintem nem teljesen alaptalan amit mondott, még akkor is ha inkább a földön fekvőbe való belerúgásnak érződött.
Ha valaki nem tudná, azt mondta, hogy vele a barca 8 pont hátrányban volt a rivális madriddal szemben, míg Xavival dupla annyira. Szóval valóban, Xavival ugyan felzárkóztunk a második helyre, de jobban lemaradtunk a reallal szemben, és mindezt úgy, hogy közben ő igazolt egy Aubát, Traorét meg egy Alvest, szemben Koemannal akinek volt egy Depay meg egy LDJ elöl.
Elolvastam most. Hát nagyon csak játékosként illik ebbe a topikba (amúgy van sajátja).

Nem elég, hogy nem értett kb semmihez, de hogy ennyi realitásérzék nem szorult belé, az elképesztő. Vagy annyi, hogy kussban maradjon. A matekhoz meg még annyira sem ért, nem stimmel a mondandója sem.

Igen, isszuk még mindig a levét, például most erőnlétileg annak, amit ránk hagytál, kedves Ronald. Jövő őszre tán megszabadulunk az összes nyomortól, amit örökül hagytál (nem csak te, de utoljára te, így értelemszerűen 1,5 év alatt helyretehetted volna a fizikális probléákat legalább, ahelyett, hogy még mélyíted is őket).

Az olyan apróságok, mint hogy te Messivel és Griezmannak nem tudtál egyetlen nyamvadt rangadót megnyerni, Xavival meg mielőtt (miattad) kipukkadtunk, agyonvertünk minden közvetlen riválist, nyilván nem számítanak. Hogy voltak felépített támadások, nem számít. Hogy minden játékos jobb lett alatta, nem számít, vagy hogy Xavival csak balszerencsével nem vertük meg azt a Benficát ugyanazzal az ifikerettel, akik veled úgy aláztak meg minket, hogy kapuralövésünk sem volt, és emiatt estünk ki elsősorban a BL-ből, nem számít.

Ehhh, nálam kiírta magát végleg a Barca történelméből, ennyire undorító embert nagyon keveset látni, hogy a fenébe került ő az edzői állás közelébe egyáltalán? Nem itt, hanem bárhol...? Ha ennyire nem tud valaki viselkedni és az emberekkel bánni, menjen gyári munkásnak, ha dolgozni akar.

És az még nem érdekel, ha ilyeneket gondol, de ezt szépen tartsa meg magának, és viselje felnőttként a kirúgását.
ter Stegen; Baldé - Christensen - Araujo - Koundé; De Jong - Pedri - Gavi; Dembélé - Lewy - Raphinha
Válasz küldése