Xavi Hernandez

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2021.10.28. 14:29:59

Titinho írta:
2021.10.28. 14:13:14
Sergi Barjuan lett az ideiglenes edző!

Ő a B edzője? Nem úgy volt, hogy őt hagyják, nem akarják megbontani a munkáját? Vagy majd Xavi érkezésével visszamegy? Erről nincs semmi info?
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
SergiBarjuan
Barça C
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2015.01.07. 16:24:43

2021.10.28. 14:18:50

Nocsak,kineveztek... sok sikert nekünk :D
Avatar
Titinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2006.11.17. 11:29:46
Tartózkodási hely: Nyíregyháza, lélekben Camp Nou

2021.10.28. 14:13:14

Sergi Barjuan lett az ideiglenes edző!

Ma délután Laporta a játékosoknak mutatja be, holnap pedig együtt tartanak sajtótájékoztatót.

Xavi érkezéséig lesz az első csapat edzője.
Més que un club :!:

"Az akarás egyenlő a tudással, s aki akar, az tud is!"- Johan Cruyff
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7094
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.10.28. 13:39:43

Fociszempontból vagy 6 éve nem éreztem ilyen jól magam. :D Még nem is merem elhinni, hogy egy az eddig látottak alapján szakmailag felkészült és jó pedagógus, aki megkísérli a romantikus játékstílus modernizált változatát bevezetni. Hogy a focinknak lesz célja, de ami a legfontosabb, hogy végre egy normális ember ül a padon - azaz inkább járkál az alapvonal mellett, együtt élve a játékkal. Odáig süllyedt ez az egész, hogy nekem ez utóbbi már felüdülés lesz önmagában.

Ha tényleg jön, szerintem a személyisége miatt ő ténylegesen bizalmat fog kapni hosszabb távra is. A vezetőségtől és a szurkolóktól is.

Szerintem ha tényleg jön november közepe körül, akkor december végére már látszani fog a keze nyoma. A Saddnál is nagyon gyorsan látszott.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
culinho
Capitá del Barça
Hozzászólások: 543
Csatlakozott: 2008.03.02. 09:38:26
Tartózkodási hely: budapest

2021.10.28. 13:33:31

Nagyon jó hírek, komolyan mondom 10 éve nem voltam ilyen lelkes. Nagyon jó előérzetem van. Helyére kerül a puzzle. Lehet optimista vagyok, de már egyszer ezt átéltem Laportával, bízok benne, hogy jót húz Xavival. Az elnökválasztás így lesz teljes.
Avatar
Titinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2006.11.17. 11:29:46
Tartózkodási hely: Nyíregyháza, lélekben Camp Nou

2021.10.28. 12:49:07

soadroli írta:
2021.10.28. 12:32:57
elvileg Ricard Pruna is visszatér madj Xavival.
Igen igen, ez lenne még csak a jó hír. 8)

Alemany és Rafa Yuste úton vannak jelenleg Dohába, hogy személyesen megegyezzenek Xavival és klubjával.

Az Al-Sadd hajlandó elengedni Xavit, viszont szeretnék, hogy legalább az utolsó meccsükön is még ő dirigálná a csapatot a másfél hónapos szünetük előtt, ami november 3-án szerdán van az ősi rivális Al Duhail ellen. Xavi a szombati Al Ahli elleni hazai meccsen szeretne búcsúzni a dohai klub szurkolóitól, tehát most szombaton még biztos őket irányítja. Eddig veretlenül vezetik egyébként a bajnokságot, 7-ből 7 győzelemmel. A bajnokságban 2020. márciusában kaptak ki utoljára, 34 meccses veretlenségi széria van mögöttük. (30 győzelem, 4 döntetlen).
Més que un club :!:

"Az akarás egyenlő a tudással, s aki akar, az tud is!"- Johan Cruyff
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5156
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2021.10.28. 12:32:57

elvileg Ricard Pruna is visszatér majd Xavival.
Kép
dkveszta87
Barça C
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2019.04.11. 09:01:20

2021.10.28. 11:57:16

Őszintén szólva, én nagyon bízom benne, hogy Xavi érkezik a padra és valamiért nagyon jó előérzetem van vele kapcsolatban - aztán lehet, hogy lehuppanok a földre majd sokadmagammal, mert nem jön be :o Ramaty helyzetbe érkezik, nem vitás, de ugyan mire várnánk még és kire, ha nem most és nem ő rá? Nem lenézve őket, de ha az arabokkal meg tudta taníttatni a gyors- rövid passzos, kreatív focit, amit ő szinte a génjeiben hordoz és tanult itt is, akkor a mi jelenlegi keretünkbe is át tudja ültetni. Részben olyan fiataljaink vannak, akik ebben nevelkedtek és még a felnőtt csapat edzői nem írtották ki belőlük, másrészt olyan érkezett fiatalok, akik erre alkalmasak - szerintem Demir és Frenkie is alkalmas erre. Lehet nem jön be, de most ezt meg kell próbálnunk, mert szegény RK-al csak mentünk lefele még jobban a lejtőn! Legyen szerencsénk Xavival, nekem jók a megérzéseim [-o<
GeryG
Barça B
Hozzászólások: 35
Csatlakozott: 2021.09.15. 10:36:59

2021.10.28. 11:52:24

Bob_Marley írta:
2021.10.28. 11:25:04
Ha ez igaz,rá se vár könnyű sors. Nekem a legelkeseritobb az egészben,ahogy ennek a Koeman időszaknak a hangneme,vezenylese zajlott. Itt a közeg is bőven benne volt a gyengébb időszakban,ami ezt az évet tekinti. Tavalyi évvel nem volt akkora gond,de itt ha már egy Koemant is kikezdett a közeg,sajnos Xavira se vár semmi jó.
Azért érzésem szerint Koeman nagyon keménye megdolgozott azért, hogy ennyire "kikezdje a közeg". Ez a közeg most sem a játékosi legenda voltát, az egykor elért eredményeit vagy erényeit vitatta. Hanem azt, mennyire képtelen volt érdemi előrelépést tenni a csapatával játékszínvonal terén. Igazán talán nem is a tavalyi bajnoki buktát vagy az évek óta egyébként is esélytelen BL-eredményeket kéri számon rajta senki.

Viszont az a pökhendi stílus, ahogyan folyamatosan megnyilvánult, szerintem a nem túl szórakoztató játékkép mellett sokaknál ez nyitotta ki a bicskát. Ahogy folyamatosan másokban kereste az okokat, egyszer nem mondott olyat, hogy "rossz taktikát választottam, rosszul mértem fel az ellenfelet vagy rosszul cseréltem" Mindig más volt a hibás, mindig rossz irányba nőtt a fű vagy puha volt a labda. Ez a felelősség teljes és következetes hárítása lehetett az egyik fő ok arra, hogy kikezdte az a bizonyos közeg.

Valahogy Xavinál nehezen tudom elképzelni, hogy ilyen stílusban ossza ki meccsről meccsre a játékosait és mindig megkeresse, hogy rajta kívül ki volt a sáros a bukásban. Persze ez csak feltételezés, hiszen még nem hallottam edzőként nyilatkozni sem győzelem, sem vereség után. Ha tényleg jön, mindkettőre fogunk kapni példát és akkor elválik, hogy kinek van/volt/lesz igaza. :)
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19532
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2021.10.28. 11:25:04

Ha ez igaz,rá se vár könnyű sors. Nekem a legelkeseritobb az egészben,ahogy ennek a Koeman időszaknak a hangneme,vezenylese zajlott. Itt a közeg is bőven benne volt a gyengébb időszakban,ami ezt az évet tekinti. Tavalyi évvel nem volt akkora gond,de itt ha már egy Koemant is kikezdett a közeg,sajnos Xavira se vár semmi jó.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Titinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2006.11.17. 11:29:46
Tartózkodási hely: Nyíregyháza, lélekben Camp Nou

2021.10.28. 10:49:09

barca0417 írta:
2021.10.28. 10:37:41
Albert Capellas kicsoda? Tudsz vagy tudtok róla valamit?
Régebben ő volt a B csapat másodedzője 99-2003-ig, majd Laporta kinevezte az akadémia vezetőjének ahol egészen 2010-ig volt.

Most hogy Laporta visszatért, vissza hozta őt is, július 1-től van a klub alkalmazásában szintén mint az akadémia vezetője. Patrick Kluivertet váltotta ezen a poszton. Ezelőtt még Dániában és a Dortmundnál dolgozott.

Felmerült még Sergi Barjuan neve is, mint a jelenlegi B csapat trénere, de úgy néz ki nem akarják kivenni a B éléről, inkább Jordi Cruyff és Alemany javaslatára Capellas lesz a megbízott edző.
Més que un club :!:

"Az akarás egyenlő a tudással, s aki akar, az tud is!"- Johan Cruyff
Avatar
barca0417
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2034
Csatlakozott: 2006.10.27. 18:06:27
Tartózkodási hely: erre-arra

2021.10.28. 10:37:41

Albert Capellas kicsoda? Tudsz vagy tudtok róla valamit?
Kép
Avatar
barca_bome
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 444
Csatlakozott: 2009.03.09. 22:50:08

2021.10.28. 10:37:10

Titinho írta:
2021.10.28. 10:01:55
A Catalunya Radio, a Rac1 és a Sport is beszámol róla, hogy Xavi lesz a következő edzője a Barcának, ami a napokban lehet hivatalos.

Megbízott edzőként Albert Capellas veszi át a csapatot, aki a hetvégi Alaves, és a jövő heti Kijev illetve Celta Vigo ellen fogja irányítani a csapatot.

Xavi ékezése a válogatott szünet alatt valósulhat meg november 6-tól, akinek november 20-án az Espanyol ellen lehet a bemutatkozása.

Xaviért 1 millió euró lelépési pénzt kell majd fizetni.
Így legyen! [-o<
Avatar
Titinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2006.11.17. 11:29:46
Tartózkodási hely: Nyíregyháza, lélekben Camp Nou

2021.10.28. 10:01:55

A Catalunya Radio, a Rac1 és a Sport is beszámol róla, hogy Xavi lesz a következő edzője a Barcának, ami a napokban lehet hivatalos.

Megbízott edzőként Albert Capellas veszi át a csapatot, aki a hetvégi Alaves, és a jövő heti Kijev illetve Celta Vigo ellen fogja irányítani a csapatot.

Xavi ékezése a válogatott szünet alatt valósulhat meg november 6-tól, akinek november 20-án az Espanyol ellen lehet a bemutatkozása.

Xaviért 1 millió euró lelépési pénzt kell majd fizetni.
Més que un club :!:

"Az akarás egyenlő a tudással, s aki akar, az tud is!"- Johan Cruyff
Avatar
barca0417
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2034
Csatlakozott: 2006.10.27. 18:06:27
Tartózkodási hely: erre-arra

2021.10.26. 10:38:28

Már azzal előrébb lennénk, hogy egy szerethető, intelligens,népszerű figura ülne a padon. Nem egy pökhendi, arrogáns nagyképű valaki. Aki hiába játékoskent legenda, edzőként semmit sem mutatott 1,5 év alatt.
Amúgy Xavi miről volt híres: játékintelligencia, kontroll, emberileg példás hozzáállás, viselkedés.
Koeman : kemény védő, remek rúgótechnika és lövőerő.
Már ez is sokatmondó.
Simán el tudom képzelni hogy Xavival a padon is bosszantó vereséget szenvedünk, de azt valahogy nem, hogy ilyen kilátástalannak tűnjön a játék képe, és hogy ne tudjon belenyulni a meccsbe sehogy.
Kép
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2021.10.26. 09:02:24

https://vm.tiktok.com/ZM8P8efmw/

Jöjjön

Nincs semmi veszíteni valónk már
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7094
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.10.20. 16:32:11

Elég szépen elmagyarázta a lényeget. Látszik, hogy konkrét kép van a fejében, ráadásul a meccsiken nagyon kirívó, hogy mennyire át is tudja adni ezt. Az is látszik, hogy nem akar feleslegesen labdát birtokolni, ami továbblépés a begyöpösödött kamutikitakából. Így is gondolja, és látszik is a csapatánál, hogy úgy keresik az üres embereket és területeket, hogy közben kb kötelező haladni vele, a 16-os környékénél meg nincs passzolgatás a végtelenségig, vagy átlövés, vagy be a résbe. Esetleg kidobni a szélre, és beadás. Ezek tisztán kirajzolódnak a meccseken is.

Ami szerintem nagyon támogatná az érkezését, hogy a játékosállomány most egyre inkább alkalmas erre. Az olyanok koptak ki, mint Rakitic, Vidal, akik a maguk módján nem rossz játékosok, de nem feltétlenül ebbe a rendszerbe valóak. Ezekből talán már csak DJ van itt, de ő szerintem elég finesszes játékos ahhoz, hogy át tudjon állni elég könnyen, Pedri megtanítható szerintem, a Nico-Gavi-Puig trió ebben nőtt fel, és már most megvannak nekik a lényeges alapok gondolkodásban és a technikai tudásban, ehhez ha még jön egy Emre Demir, és 1-2 év múlva beérnek, akkor az álom, és simán lehet belőlük Európa legdominánsabb, s talán legjobb középpályája. Elöl meg Fati, aki szintén remekül tudja ennek az alapjait mivel itt nevelkedett, Depay-al, ha majd beérik akkor Y. Demirrel, akinek nem lesz gondja átvenni a mentalitást. Szerintem az elmúlt 1 év átalakulása ilyen téren a játékosállományban nagyon jól segítené Xavit, ha jönne. Sok játékosnál tényleg csak a maga képére kéne formálni kicsit a már tanult berögződéseket, és kész. Abban sem kételkedem, hogy közben ezt az egészt egy érthető, egyszerű rendszerbe tudná húzni.

Szerintem ha most a bajnokságuk befejetésével ősz végé idejönne, év végére már lenne arculatunk, és elkezdene újra megtelni a Nou Camp, és rá egy évre már elkezdenénk nívóban is megközelíteni a 10 évvel ezelőtti Barcát, ahol már nem tök esélytelenül mennénk neki a BL-nek.

Persze ez csak párnafilozofálás, lehet, hogy nem is jön ide, és lehet, hogy nem is fogja tudni az Európai fociba áthozni azt, amit Qatarban megvalósított.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3256
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.10.20. 15:12:39

Titinho írta:
2021.10.20. 12:47:42
Az első mondatai: a legfontosabb dolog a szisztéma, a játék stílus, nem a felállás.
Evidens, alapvető minimum, nálunk viszont ez hiánycikk.
Sakkozunk a figurákkal sakktábla nélkül.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6629
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2021.10.20. 14:59:27

Ja, ezt én is láttam. Amúgy minden edző ezt mondogatja, Koeman-tól is rémlik valami ilyesmi, hogy a rendszer a lényeg, nem a formáció.

Rohadtul megnézném már Xavi-t a padon, de egyáltalán nem vagyok benne biztos, hogy annyira sikeres lesz, mint ahogy itt sokan predesztinálják. Kicsit vaskalapos "Cruyffistának" tűnik, nem látom benne, hogy tudna alkalmazkodni egy másik, ennyire labdás csapathoz, mint mondjuk Lucho tette Pep Bayern-je ellen.
Vagy ahogy mondjuk Koeman és Setien próbálta szintén a Bayern ellen, mondjuk jóval kevesebb sikerrel. :D
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1854
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2021.10.20. 14:33:25

Titinho írta:
2021.10.20. 12:47:42
https://youtu.be/3yR5B8viTWQ

Itt egy friss videó, Xavi taktikai repertoárjáról, amit saját maga mutat be.

Az első mondatai: a legfontosabb dolog a szisztéma, a játék stílus, nem a felállás.

Khmm...ifyouknowwhatimeanmisterKoeman. :wink:

Majdnem 15 perces vidi, nézzétek meg.
szerintem Koeman mar ott elveszitene a fonalat, hogy ket vedonek hatul kellene maradnia az ellentamadasok elkerulese vegett
Avatar
Titinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2006.11.17. 11:29:46
Tartózkodási hely: Nyíregyháza, lélekben Camp Nou

2021.10.20. 12:47:42

https://youtu.be/3yR5B8viTWQ

Itt egy friss videó, Xavi taktikai repertoárjáról, amit saját maga mutat be.

Az első mondatai: a legfontosabb dolog a szisztéma, a játék stílus, nem a felállás.

Khmm...ifyouknowwhatimeanmisterKoeman. :wink:

Majdnem 15 perces vidi, nézzétek meg.
Més que un club :!:

"Az akarás egyenlő a tudással, s aki akar, az tud is!"- Johan Cruyff
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2021.05.29. 17:38:27

Engedjétek már el Xavit, mint most szóbajöhető edzőt. Ő maga zárta ki magát azzal, hogy - elvben teljesen érthetően - szabad kezet igényelt. Ilyen meg most - adóssághegy, túlfizetett, zömmel használhatatlan keret stb - de még a belátható jövőben is lehetetlen. Ráadásul maga Laporta szeretne a nagy varázsló lenni. Nomeg a sociok, akik állandóan azonnali csodát várnak és Laportat is megbuktathatják.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7094
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.05.11. 13:08:00

grgly50 írta:
2021.05.11. 12:40:40
Oké! Nem is vitatom. Hasonló a véleményünk. Csupán azzal nem értek egyet sok fórumozóval, hogy majd egy-egy név bedobásával, annak leigazolásával, Barca DNS-el rendelkező egyénnel megoldódik a Barca problémája. Így van ez Xavival is. Számtalan eset bizonyítja, hogy világtehetségnak kikiáltott játékos a Barcában sehol sincs. De nem csak a Barcánál van így, csak körbe kell nézni.
Nincs ellenemre Xavi szerződtetése egyáltalán, csupán csak "nyugtával a napot"!
Ezek az akciók azért több a FIFA játéknál, ahol, ha nem jön be, majd keresünk másikat.
És ez nem a Te hozzászólásodra ellenvélemény!
Ez teljesen így van. Én is úgy gondolom, hogy lehetséges, hogy Xavi még, vagy amúgy is kevés lesz ide, és én is csak egy potenciális jövőképet vizionálok, és úgy gondolom, hogy az kb biztos, hogy Xavival mindenképp elindulnánk egy jól körvonalazható irányba, Valverde és Koeman után. Setient nem venném ide, a Barto-éra végén érkezett, a keze is meg volt kötve, és ideje sem volt, de alighanem kevés lett volna mindenképp. Szóval legalább egy egyértelmű irány lenne, ami már rég volt, talán még LE idején is inkább a csúcson lévő szárjátékosokon hoztuk a BL-t, meg majdnem még 1-2-t. Az, hogy ezt meg tudná-e valósítani Xavi, vagy nem, egy teljesen más tészta, és ahogy írod, nyugtával dicsérd az előre ivott medvebőrt. Azzal is egyetértek, hogy merész döntés lenne, és ha nem jön be, elmegy 1-2 év. Viszont látok abban potenciált, hogy nagyon bejön, és nálam személy szerint a risk-reward arány elbillen kicsit a reward felé.
Mindenkinél megvan, mi miatt szurkol a csapatának, és én szeretnék izgalmas, technikás, lehetőség szerint lendületes, de ütemre mindenképp gyors játékot, amiért megszerettem a csapatot. A mostani csapat nem alkalmatlan teljesen a bajnoki cím megnyerésére, de nekem személy szerint totál altató az egész Messi meccsenkénti 1-2, néha több villanásától eltekintve. Valamiért azt érzem, hogy Xavi esetén ebben mindenképp pozitív változás állna be. Chino írta lejjebb, hogy amíg Messi itt van, addig nem érzi, hogy megváltozna a játék képe, ami szintén lehet, hogy igaz, de szerintem lehet Leoval együtt még úgy is hasonló játékképet kialakítani, ha Messi-függők maradunk. Azért akkor sem mindegy, hogy mondjuk ha Busi megkapja a lasztit a védőktől, akkor ketten mutatják magukat üres területen, felfejlődés lehetőségét adva, vagy senki. Labda nélküli mozgás jelenleg kvázi nincs, és ez ugyanolyan gátja a gyors játéknak, mint a Messi-függőség, sőt, inkább nagyobb.
Én sem az öncélú Barca-DNS miatt érvelek itt Xavi mellett, az szerintem is totál hülyeség - lásd Koeman, aki sikeredző semmiképp sem lett, még azok számára sem, akik mellette állnak - hanem mert a mutatott játék nekem tetszik, olyan, amilyet gyorsban szívesen elnéznék hetente, amiért lelkesedni tudnék, és várni, mivé növi ki magát, és illeszkedik a Masia filozófiájához is - amivel ugye így mégiscsak Barca-DNS-hez érkeztünk, de nem öncélúan, hanem jó házasítása az edzői filozófiának és az utánpótlás nevelésnek, ami már jó ideje eltűnt.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 767
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2021.05.11. 12:40:40

bence0330 írta:
2021.05.11. 09:34:10
grgly50 írta:
2021.05.11. 08:08:13
Elhiszem amit láttál, amit írtál, de..... Alma összehasonlítás a körtével.
Az a környezet, az a játékmentalitás egészen más, mint a magasabb szinten működő foci világban. Bizonyíték rá akár a Világ Szuperkupa, de a VB-k is. De bármilyen Ázsiai, Afrikai - Európiai csapatok összecsapásai.
Ezek a csapatok az európai fociban nem tényezők.
Az a játékstílus, amit leírtál, ott működik, ahol az ellenfél hagyja. Mifelénk már ezen régen túl léptek.
Én kedvelem a spanyol focit, de az angol stílus a nyerő ma.
Az első részével egyetértek, nyilván más szint. Ennek ellenére azért az, hogy egy olyan játékkoncepciót látunk, ami harsog a képernyőn keresztül, hogy mennyire tudatos, már nálam erős pluszpont, és remek edzői tulajdonságokra utal.
A második részével nagyon nem értek egyet. Ez pont nem ősöreg spanyol foci, ez gyors felfejlődéses játék, 10-15 mp-nél tovább szinte sosem tart a támadás, mert befejezik valamilyen agresszív játékkal a támadást. Arról nem is beszélve, hogy az a csapat, amely jelen pillanatnyilag hasonlót játszik, jelenleg a világ legjobb csapata. Oké, a Cityben kicsit ügyesebb és pontosabban játszó játékosok vannak, de azért nem sokkal. Én ezt a játékot bőven elég modernnek tartom ahhoz, hogy megállja a helyét - mondom, a City itt van igazolásképp, már 3-4 éve top3 csapat, és most alighanem meg is nyerik a BL-t, ha nem, akkor az max nagy pech miatt lesz, egy meccsen nyilván bármi történhet. Ha egy-két mondatban akarom leírni a lényeget, akkor ez az egész filozófia csak arról szól, hogy megyünk előre, és a játékosok mindig a legjobb helyen mutatják magukat, több opciót kínálva a labdát birtokló játékosnak a pozitív játékra, és a 16-oshoz közeledve vagy lövünk, vagy beinduló játékosnak adjuk, vagy átdobjuk a túloldalra, ahonnan jön majd egy ívelés vagy bepassz. Szerintem ez kb az angol foci és a régi Barca keveréke, mint a City. Javaslok fél órát valamelyikből meglesni, ha van rá időd. :)
Oké! Nem is vitatom. Hasonló a véleményünk. Csupán azzal nem értek egyet sok fórumozóval, hogy majd egy-egy név bedobásával, annak leigazolásával, Barca DNS-el rendelkező egyénnel megoldódik a Barca problémája. Így van ez Xavival is. Számtalan eset bizonyítja, hogy világtehetségnak kikiáltott játékos a Barcában sehol sincs. De nem csak a Barcánál van így, csak körbe kell nézni.
Nincs ellenemre Xavi szerződtetése egyáltalán, csupán csak "nyugtával a napot"!
Ezek az akciók azért több a FIFA játéknál, ahol, ha nem jön be, majd keresünk másikat.
És ez nem a Te hozzászólásodra ellenvélemény!
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7094
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.05.11. 09:34:10

grgly50 írta:
2021.05.11. 08:08:13
Elhiszem amit láttál, amit írtál, de..... Alma összehasonlítás a körtével.
Az a környezet, az a játékmentalitás egészen más, mint a magasabb szinten működő foci világban. Bizonyíték rá akár a Világ Szuperkupa, de a VB-k is. De bármilyen Ázsiai, Afrikai - Európiai csapatok összecsapásai.
Ezek a csapatok az európai fociban nem tényezők.
Az a játékstílus, amit leírtál, ott működik, ahol az ellenfél hagyja. Mifelénk már ezen régen túl léptek.
Én kedvelem a spanyol focit, de az angol stílus a nyerő ma.
Az első részével egyetértek, nyilván más szint. Ennek ellenére azért az, hogy egy olyan játékkoncepciót látunk, ami harsog a képernyőn keresztül, hogy mennyire tudatos, már nálam erős pluszpont, és remek edzői tulajdonságokra utal.
A második részével nagyon nem értek egyet. Ez pont nem ősöreg spanyol foci, ez gyors felfejlődéses játék, 10-15 mp-nél tovább szinte sosem tart a támadás, mert befejezik valamilyen agresszív játékkal a támadást. Arról nem is beszélve, hogy az a csapat, amely jelen pillanatnyilag hasonlót játszik, jelenleg a világ legjobb csapata. Oké, a Cityben kicsit ügyesebb és pontosabban játszó játékosok vannak, de azért nem sokkal. Én ezt a játékot bőven elég modernnek tartom ahhoz, hogy megállja a helyét - mondom, a City itt van igazolásképp, már 3-4 éve top3 csapat, és most alighanem meg is nyerik a BL-t, ha nem, akkor az max nagy pech miatt lesz, egy meccsen nyilván bármi történhet. Ha egy-két mondatban akarom leírni a lényeget, akkor ez az egész filozófia csak arról szól, hogy megyünk előre, és a játékosok mindig a legjobb helyen mutatják magukat, több opciót kínálva a labdát birtokló játékosnak a pozitív játékra, és a 16-oshoz közeledve vagy lövünk, vagy beinduló játékosnak adjuk, vagy átdobjuk a túloldalra, ahonnan jön majd egy ívelés vagy bepassz. Szerintem ez kb az angol foci és a régi Barca keveréke, mint a City. Javaslok fél órát valamelyikből meglesni, ha van rá időd. :)
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Válasz küldése