Xavi Hernandez

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3727
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2014.07.26. 13:42:40

LG írta:Ez így pazar lesz... Rafinha Thiago, Rakitic meg Fabregas sorsára jut, Mascherano továbbra is védő marad, de nem baj, mert itt lesz nekünk a Xavi-Busquets-Iniesta betonközéppálya, akikkel megdönthetünk minden labdabirtoklási rekordot. Ennyit a megújulásról. :|
Ezt kicsit erősnek érzem... 1 meccset nem játszottunk le, te meg ilyeneket... Végülis 1 év múlva menni fog, te meg olyanokat vizionálsz, hogy kik mivé válhatnak, amik x év történéseinek volt az eredménye. Csak annyit mondok, hogy szorítsák ki a kezdőből! :wink: Mindenki annyi okosságot tud írni, de miért van az, hogy akárki játszik a középpályán, akkor is mindig Xavi a No.1.? Esetleg azért, mert ő a legjobb. Ha meg gyengébbek nála (már pedig azok), akkor ne követeljük a kezdőbe, mert értelmetlen és teljesen fölösleges. Ja igen, tudom Bartranak is Piqué helyett kéne játszania, ahogy Montoyának is Alves helyett... Szépen is néznénk ki. Úgy látom új divat van születőben.

Az elmúlt évek során láttuk olyat, hogy egy fiatal kiszorította az idősebbet. Elég Messire, Pedrora, Piquére stb. gondolni. De egyikőjük sem úgy lett kezdő, hogy ki lett jelentve, hogy korszakváltás van és a riválisaik a padra lettek száműzve... Meg kapták a játéklehetőséget, ahol jobbnak találtattak és megragadtak a kezdőben. Na ezt várom Rafinhától, Rakitictől stb. Ne azért legyen Xavi csere, mert korszakváltás van, hanem azért mert van nála jobb.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Barcaman1993 2014.07.26. 13:54:36-kor.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21045
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2014.07.26. 12:50:14

Barcaman1993 írta: Játszik 4-5 meccsen, akkor is inkább hátrányt jelent, mint előnyt? #-o Nem azért, de bárki is belegondol abba, amikor ilyeneket gépel be ebbe a fórumba? Kétségtelen, Xavi nem olyan már, mint régen, de tavaly is lehozott egy elég magas szintet, nem hinném, hogy azóta elfelejtett focizni... Xavi továbbra is alapember lesz, aki sokat fog játszani és hasznára lesz a csapatnak. Aki azt hiszi, hogy ő itt egész évben a padot fogja koptatni, azt tévhitben él. Nem is lenne logikus, egyelőre Rafinhanál sokkal jobb, Rakitic pedig még 1 percet nem játszott ebben a csapatban, csak utána kell levonni következtetéseket.
Ez így pazar lesz... Rafinha Thiago, Rakitic meg Fabregas sorsára jut, Mascherano továbbra is védő marad, de nem baj, mert itt lesz nekünk a Xavi-Busquets-Iniesta betonközéppálya, akikkel megdönthetünk minden labdabirtoklási rekordot. Ennyit a megújulásról. :|

Pirlot meg felesleges emlegetni. Azért jelenleg a Juventus nagyon más szint a Barca, meg a spanyol és az olasz bajnokság között is óriási a különbség, és nem az olaszok javára. Azon a szinten még Xavi is király lehetne, de ez itt a Barca, amely elméletileg továbbra is a szűk elitbe akar tartozni, és elméletileg meg szeretne újulni, de ebből egyre inkább úgy látom, nem lesz semmi.Mert miért lenne? Mi változik? Talán Suarez az, akivel beljebb lehetünk, ha LE megtalálja mindenkinek a helyét a támadósorban, de az eddigi döntéseit figyelve nem hiszem, hogy ez menni fog neki. Középpályán Rakitic és Rafinha nehezen hoz majd változást a padról. a védelem? Arra szót sem érdemes pazarolni.

Viszont azok az emberek, akik már évek óta képtelenek a megújulásra, mind itt maradnak, de nyilván, majd varázsütésre hirtelen visszanyerik a régi formájukat. :mrgreen:
Avatar
Alfa
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2126
Csatlakozott: 2013.04.05. 14:54:14

2014.07.26. 12:43:39

palesz77 írta:Lassan már eljutunk oda, hogy kezdőként kéne jövőre játszatni Xavit.. :roll:

Amúgy a maradása már biztos? Mert annyit tudok, hogy edzésbe állt már, de nekem úgy rémlik, hogy még kétséges a jövője..
Még nincs hivatalos infó róla csak annyi , hogy elkezdte az edzéseket és elvileg még klubbot keres .Én is azt mondom , hogy csak úgy maradhatna itt ha a játékideje nagyon drasztikusan lecsökkenne , bár én ennek sem örülök annyira mert úgy gondolom , hogy kéne egy új igazolás kp-ra és Xavit el kell engedni , de természetesen nem fogok sírni ha marad de nagyon rossz lesz nézni ahogy a kispadon fog ülni :( . Viszont az se legyen , hogy most marad és akkor télen elmegy [-X mert akkor nem biztos , hogy tudunk szerezni minőségi pótlást bár lehet , hogy Halilovicot akkora már fellehet hozni.
FOOTBALL AND HANDBALL
Kép

TITO ETERN
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.07.26. 12:29:51

Lassan már eljutunk oda, hogy kezdőként kéne jövőre játszatni Xavit.. :roll:

Amúgy a maradása már biztos? Mert annyit tudok, hogy edzésbe állt már, de nekem úgy rémlik, hogy még kétséges a jövője..
barca0000
Jugador del Barça
Hozzászólások: 193
Csatlakozott: 2014.06.22. 17:32:46

2014.07.26. 11:57:57

Én nem értem miért miért kell ennyire leírni Xavit ok hogy az elmúlt 2-3 szezonba nem volt a legjobb de az egész csapat se nem csak ő!Én bízom benne hogy LE vissza tudja hozni az öreget a régi formájába.Végül is ha azt nézzük hogy Pirlo idősebb mint ő és még mindig meghatározó játékos a juvéba és a válogatottba is akkor Xavi miért ne lehetne ?
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3727
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2014.07.26. 11:32:39

MessiCesc írta:Ha olyan szerepkörben marad, mint tavaly Puyol akkor nem bánom, sőt örülök neki, hogy egy legenda lesz a csapatnál, de Rafinha kárára semmiképp nem akarom hogy maradjon.
Játszik 4-5 meccsen, akkor is inkább hátrányt jelent, mint előnyt? #-o Nem azért, de bárki is belegondol abba, amikor ilyeneket gépel be ebbe a fórumba? Kétségtelen, Xavi nem olyan már, mint régen, de tavaly is lehozott egy elég magas szintet, nem hinném, hogy azóta elfelejtett focizni... Xavi továbbra is alapember lesz, aki sokat fog játszani és hasznára lesz a csapatnak. Aki azt hiszi, hogy ő itt egész évben a padot fogja koptatni, azt tévhitben él. Nem is lenne logikus, egyelőre Rafinhanál sokkal jobb, Rakitic pedig még 1 percet nem játszott ebben a csapatban, csak utána kell levonni következtetéseket.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
MessiCesc
Capitá del Barça
Hozzászólások: 591
Csatlakozott: 2013.07.26. 14:51:09

2014.07.26. 11:23:27

Ha olyan szerepkörben marad, mint tavaly Puyol akkor nem bánom, sőt örülök neki, hogy egy legenda lesz a csapatnál, de Rafinha kárára semmiképp nem akarom hogy maradjon.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.07.26. 10:27:22

Kalap1988 írta:...
Na engem meg pont ez zavarna, ha Xavi Deu és Rafinha helyett játszana.. Én imádom az öreget, nála jobb szemű játékost még nem láttam - Fabregas lehetne hasonló szint, ha fejben és alázatban megközelítené Xavit. De végre Thiago után ismét van két nagy potenciállal rendelkező játékos a La Masiából - nem védekező játékosok -, úgyhogy én nem szeretném nézni, ahogy ők a padot koptatják csak, míg Xavi lejátszik +2000 percet a szezonban.. Az idei év úgyis a megújulásról szól, akkor próbáljuk meg beépíteni a fiatalokat inkább, ne megint Xavit nyomjuk, mert ő klublegenda.. Van 5 támadónk, nem szeretném idén is azt nézni, hogy ha valaki a kezdő 3-asból kiesik elől, akkor megint középpályásokkal töltjük fel a csapatot.

Xavi meg lehet, hogy tényleg jó lenne, ha 2 "ütköző" játszana mellette, de akkor meg padoztassuk Busit és Init miatta..? Mert ha egyikük is játszik, akkor már borult a dolog. Ha tényleg ilyen új, hajtós középpálya lesz, akkor Xavi csak abban az esetben nem "hátrány" a védőmunkája miatt, ha 2 olyan ember játszik mellette, aki helyette is odaér mindenhova. Ezek pedig Rakitic és Masch - esetleg Rafinha -, de ha már Ini és/vagy Busi is mellette játszik, akkor azt a középpályás védekezésünk nagyon meg fogja érezni.. Úgyhogy Xavit csak kivételes alkalmakkor lehetne bevetni, de akkor meg inkább küldeném a pályára Rafinhát - vagy akár Halilovicot -, hogy tapasztalatot szerezzen(ek).

És most ne higgyétek azt, hogy emiatt én nem szeretem, meg tisztelem a mi legendás 6-osunkat. Sőt, azt is tudom, hogyha menni fog, akkor jó pár meccs lesz, amin hiányozni fog a játéka. De mivel az idei elméletileg a megújulás éve, és átalakul a játékunk képe is valamelyest, ezért szerintem jobb döntés lenne, ha ebben ő már nem venne részt. De nagyon boldog leszek, ha jövőre ismét kivirágzik, és csúcsformában játszik - és nem veszi el a perceket Rafinháék elől.. Csak ugyanúgy mint shutter, én sem látok rá sok esélyt..

És a Pirlos példa tök jó volt szerintem, csak más dolog miatt. Ő is mondhatni beleszürkült a Milanba az évek alatt, aztán amint bekerült egy új közegbe, kivirágzott ismét.. Pedig ő is hasonlóan nagy legenda volt ott, mint Xavi nálunk, mégis jót tett neki a váltás.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19485
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2014.07.26. 10:12:21

Szerintem is egyértelmű, hogy Xavi tud segíteni, én borzasztóan örülnék ha maradna.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7333
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.07.26. 10:08:54

Kalap1988 írta: Mostanában ritkán írok, de mivel Xavi az egyik kedvenc játékosom és amúgy sem szeretem, ha valaki nem elég tiszteletteljes ( pl. itt a magyar vízilabda, lezajlott a generációváltás, megint világverők vagyunk, de szerintem, aki a londoni olimpián Kemény Dénest és azt azóta "nyugdíjba" vonult játékosokat hibáztatta, az simán tiszteletlen, vak, mondhatnék csúnyábbakat is). Két dolog: Az egyik, hogy senki nem mondta, hogy katarban vagy New Yorkban nézeget házat, csak a sajtó fújta fel az eligazolását, ő maga és a vezetőség annyit mondtak, hogy a vb után nem sokkal tisztázzák a helyzetét.... Ennyit erről, de ez nem is lényeges, mert abszurd a feltevés, hogy Xavi ne halna meg a Barcelonáért. Xavi 34 éves és a Barcelona az élete, semmiféle bulizós Dinhoval, a pénzre hajtó Eto'o-val ( szeretem, imádom, de tudjuk, hogy nagyon szereti a pénzt és nehéz lett volna nálunk tovább motiválni, ezért váltunk meg tőle) és a sokkal idősebb Juninhoval nem lehet összehasonlítani.
Itt nem a tisztelettel van a baj. Szerintem senki (de legalábbis a fórumozók túlnyomó többsége) nem vitat el semmit tőle és a klub legnagyobb ikonjai között emlegeti. Arra pedig, hogy komolyan felvetődött a váltás elég okot adott ő is, illetve a lehetséges vevők is. Szóval ez nem egy egyszerű sajtókreálmány.
Én személy szerint pont amiatt nem szeretném ha maradna, hogy egy ilyen játékost, aki a valaha volt egyik legnagyobb kedvencem a csapatból, ne kelljen konstansan a padon látnom. Ezért is támogattam Puyol visszavonulását. Rossz érzés lett volna folyton a padon vagy a lelátón látni.
Kalap1988 írta: És még most is képes a klasszis teljesítményre, nem 1-1 meccsen, hanem többön, ha van, aki leveszi a válláról a terhet és nem az ő feladata lesz a középpályás ütközés. Persze nem kell alapkezdőnek lennie, de mondjuk azon a középpályán nagyon el tudom képzelni 1-1 meccs erejéig, amikor mondjuk Iniesta pihen, vagy elől pihen a Neymar-Messi-Suarez hármasból 1 és 4 középpályással kezdünk, Xavi mellette pedig a Rakitic, Mascherano duó ott van. Az már valóban necces mostanság, ha az álomtrió: Busi-Xavi-Ini kezd, mert az védekezésben veszélyes, de ha legalább Mascherano ott van mellette, akkor játszhat "Pirlosan". Jó példa az idősödő olasz, ha Xavi őt tudná követni, még több év is benne lenne. Persze nem alapkezdőként, és még egyszer mondom, nem mindegy, hogy milyen középpályán! Ha pontosabb akarok lenni, akkor pedig úgy fogalmazok, hogy nem mindegy, hogy mennyire teszik oda magukat védekezésben a mellette lévők, mert tán optimális esetben képes lehet Busquets és Iniesta is igazány hatékonyan védekezni ( utóbbi nyilván nem ütköző, de elég sok labdát szerez, amikor odateszi magát e téren. ). Na ennyit akartam, nincs gond, és nem is akartalak bántani, de pl ebben az évben én még sokkal több lehetőséges látok a Maestroban, mint a kedvenc csodagyerekedben, Deu-ban :) ( ez nem irónia, szeretem őt is, és sok-sok sikert kívánok nekik, csak így gondolom)
Ha végiggondolod az előző, de talán az azt megelőző szezont is és nem vagy nagyon elfogult beláthatod, hogy valóban csak egy-egy meccsen tudott átlag felettit alkotni. És nem kell arra hivatkozni, hogy ő nem ütközőember, sosem volt az, ennek ellenére sok-sok évig kirobbanthatlan volt a csapatból, nehéz volt egy Barca-kezdőt látni nélküle. Ráadásul ezzel minden valószínűség szerint Rafinha is kevesebb lehetőséget kap, ami nagy hiba lenne szerintem, mert nem hiszem, hogy a brazil-spanyolt elé raknák, akinek legjobban kellenének a játékpercek.
Számomra az lenne az igazi, ha úgy hagyná el a csapatot, hogy a legjobb évei maradnának hátra és nem úgy hogy csak fék a csapatban és inkább annak örülnek, ha nem ő játszik vagy folyamatosan a padot koptatja.
Forca Barca!!!!
Kalap1988
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2007.12.11. 12:29:11
Tartózkodási hely: Magyarország,Pest megye

2014.07.26. 09:45:14

shutterisland írta:nem tudom, én nem vagyok ennek híve, hogy valaki már katarban nézegeti a lakásokat, készül a levezető szezonra, ergo eldöntötte, hogy nem marad, és addig-addig győzködik, amíg marad.
a helyett, hogy inkább maradt volna cesc, vagy jött volna még xavi helyett egy új középpályás.

nekem ebben testesül meg a "csodabarcához" való görcsös ragaszkodás, és az, hogy egyszerűen képtelenek ott fenn felfogni, hogy ideje változtatni, valami véget ért, és valami új kezdődhet el.

azt én is tudom, hogy robertonál jobb, de elég szomorú, ha ez most a mérce. :(

még azzal is egyetértek, hogy képes néha-néha klasszis játékra (milan elleni visszavágó, 2012-es eb döntő, stb.) és 1-1 gyilkos passz így is benne van.
egy játékos kiégése nem úgy működik, hogy ma még piszok jó, holnapra meg az összes skillje feleződik, vagy ilyesmi.
csak ennyi erővel elférne itt dinho is, néha még ülnének a cselei és villanna, eto'o is, bepofozgatná, ha oda kerül, vagy még akár juninho is, biztos lőne párat szabadrúgásból.

én leszek a legboldogabb, ha nagy éve lesz, és ezzel együtt a csapatnak is, és az első leszek, aki megköveti a topicjában.
csak finoman szólva sem vagyok optimista.
Mostanában ritkán írok, de mivel Xavi az egyik kedvenc játékosom és amúgy sem szeretem, ha valaki nem elég tiszteletteljes ( pl. itt a magyar vízilabda, lezajlott a generációváltás, megint világverők vagyunk, de szerintem, aki a londoni olimpián Kemény Dénest és azt azóta "nyugdíjba" vonult játékosokat hibáztatta, az simán tiszteletlen, vak, mondhatnék csúnyábbakat is). Két dolog: Az egyik, hogy senki nem mondta, hogy katarban vagy New Yorkban nézeget házat, csak a sajtó fújta fel az eligazolását, ő maga és a vezetőség annyit mondtak, hogy a vb után nem sokkal tisztázzák a helyzetét.... Ennyit erről, de ez nem is lényeges, mert abszurd a feltevés, hogy Xavi ne halna meg a Barcelonáért. Xavi 34 éves és a Barcelona az élete, semmiféle bulizós Dinhoval, a pénzre hajtó Eto'o-val ( szeretem, imádom, de tudjuk, hogy nagyon szereti a pénzt és nehéz lett volna nálunk tovább motiválni, ezért váltunk meg tőle) és a sokkal idősebb Juninhoval nem lehet összehasonlítani. És még most is képes a klasszis teljesítményre, nem 1-1 meccsen, hanem többön, ha van, aki leveszi a válláról a terhet és nem az ő feladata lesz a középpályás ütközés. Persze nem kell alapkezdőnek lennie, de mondjuk azon a középpályán nagyon el tudom képzelni 1-1 meccs erejéig, amikor mondjuk Iniesta pihen, vagy elől pihen a Neymar-Messi-Suarez hármasból 1 és 4 középpályással kezdünk, Xavi mellette pedig a Rakitic, Mascherano duó ott van. Az már valóban necces mostanság, ha az álomtrió: Busi-Xavi-Ini kezd, mert az védekezésben veszélyes, de ha legalább Mascherano ott van mellette, akkor játszhat "Pirlosan". Jó példa az idősödő olasz, ha Xavi őt tudná követni, még több év is benne lenne. Persze nem alapkezdőként, és még egyszer mondom, nem mindegy, hogy milyen középpályán! Ha pontosabb akarok lenni, akkor pedig úgy fogalmazok, hogy nem mindegy, hogy mennyire teszik oda magukat védekezésben a mellette lévők, mert tán optimális esetben képes lehet Busquets és Iniesta is igazány hatékonyan védekezni ( utóbbi nyilván nem ütköző, de elég sok labdát szerez, amikor odateszi magát e téren. ). Na ennyit akartam, nincs gond, és nem is akartalak bántani, de pl ebben az évben én még sokkal több lehetőséges látok a Maestroban, mint a kedvenc csodagyerekedben, Deu-ban :) ( ez nem irónia, szeretem őt is, és sok-sok sikert kívánok nekik, csak így gondolom)
AndrisBarca
Jugador del Barça
Hozzászólások: 108
Csatlakozott: 2014.07.11. 14:36:28

2014.07.26. 09:42:19

Szerintem Xavi-t eladhatjuk a New York City-nek ha már minden öregebb legenda odamegy.
-----------Liverpool--------------
-------------Barca---------------
Avatar
redmiller
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4097
Csatlakozott: 2004.10.12. 19:29:23
Tartózkodási hely: Kecskemét
Kapcsolat:

2014.07.26. 09:31:25

Xavinak lejárt az ideje. Ez van! Ő sem lesz fiatalabb... Remek játékos volt, de az idő felette is eljárt. Sajnos a VB-n is látszott. Itt az ideje, hogy Iniesta átvegye a posztját.
By red
http://hirosliga.gportal.hu
Hajrá kecskeméti kosár! Hajrá KTE!
Catalonia is not Spain!Visca el Barça!
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2014.07.26. 09:17:42

nem tudom, én nem vagyok ennek híve, hogy valaki már katarban nézegeti a lakásokat, készül a levezető szezonra, ergo eldöntötte, hogy nem marad, és addig-addig győzködik, amíg marad.
a helyett, hogy inkább maradt volna cesc, vagy jött volna még xavi helyett egy új középpályás.

nekem ebben testesül meg a "csodabarcához" való görcsös ragaszkodás, és az, hogy egyszerűen képtelenek ott fenn felfogni, hogy ideje változtatni, valami véget ért, és valami új kezdődhet el.

azt én is tudom, hogy robertonál jobb, de elég szomorú, ha ez most a mérce. :(

még azzal is egyetértek, hogy képes néha-néha klasszis játékra (milan elleni visszavágó, 2012-es eb döntő, stb.) és 1-1 gyilkos passz így is benne van.
egy játékos kiégése nem úgy működik, hogy ma még piszok jó, holnapra meg az összes skillje feleződik, vagy ilyesmi.
csak ennyi erővel elférne itt dinho is, néha még ülnének a cselei és villanna, eto'o is, bepofozgatná, ha oda kerül, vagy még akár juninho is, biztos lőne párat szabadrúgásból.

én leszek a legboldogabb, ha nagy éve lesz, és ezzel együtt a csapatnak is, és az első leszek, aki megköveti a topicjában.
csak finoman szólva sem vagyok optimista.
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3881
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2014.07.26. 06:31:05

shutterisland írta:lehet itt a mathieu transzferen nevetni, én is csak pislogok, de az, hogy kisírták, hogy xavi marad, nálam simán vetekszik ezzel.

már fél lábbal a katari/amcsi pénzkereső, levezető túráján volt, biztos oda fogja tenni magát és ultramotivált lesz. :lol:

a 3 variációból (xavi marad, cesc marad, új középpályás érkezik xavi helyett) sikerült a toronymagasabban legrosszabb (és legrövidtávúbb) megoldást választani.
Dávid ne viccelj már! Miért lenne rossz megoldás, ha marad még 1 évet?
Miért ne tenné oda magát? Őt sosem láttad unottan sétálgatni szerintem.
Úgy kell nekünk még oda középre, mint egy falat kenyér. Ne legyen stabil kezdő egész szezonon át, de nagyon sok meccset kell játszani egy szezonban és igenis helye van a keretben.
Egy ütközősebb, jobban szűrő középpályán, ő simán osztogathatna tanári módon.
Pirlo sem fiatal, mégis zseniálisan játszik, de mellette a munka nagy részét elvégzi Pogba és Vidal.

A másik, hogy Xavi 10 év múlva is jobb lesz, mint S. Roberto valaha. Lehet, hogy abban a gyerekben lát valamit LE, de hogy annyi sosem lesz benne fénykorában sem, mint egy öregedőben levő Xaviban, az teljesen biztos.

Én örülök, hogy marad, képes az öreg még világklasszis játékra, csak meg kell neki találni az ideális játékperceket.
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2014.07.25. 21:56:26

Az egy dolog, hogy a klub egyik élő legendájáról néhányan úgy beszélnek, mintha egy megye 3-as senki lenne. Az egy dolog, hogy egyesek őt találják be először, mert 34 éves, és így könnyű a csapat problémáit rá terelni. Az egy dolog, hogy nem szeretik néhányan.

De ilyet írni, hogy "biztos oda fogja tenni magát és ultramotivált lesz. :lol: " , megmutatja mennyire lehet komolyan venni az illető kommentjét.
Egy olyan meccset mondjál, amikor ő nem volt motivált, és nem tett meg mindent a csapatért. (Az lehet, hogy fizikálisan nem hozza azt a szintet, amit 28 évesen, de az nem ide tartozik)

Egyszerűen nem értem mi van itt. Értem én, hogy őt a legegyszerűbb kikezdeni, mert hogy öreg, és belassult, stb.
Nézzétek meg Pirlot, hogy tündököl a Juventusban, mert a van aki levegye a válláról a terhet. Na itt tavaly senki nem volt, aki ezt megtette volna, az egész csapat volt úgy sz.r ahogy, Busuqets-el kezdve a középpályán, Messivel folytatva elől, és Iniestanak is egy jó 2-3hónapos időszaka volt, de Xavi a hibás, egy nulla, egy megye 3-as motiválatlan játékos.

A fiatalok elől veszi el a helyet dologhoz meg annyit, hogy felőlem Roberto elől annyit vesz el még fél szemmel, járókerettel is, amennyit nem sajnál. Rafinha posztja meg nem Xavi posztja, az nem azon fog múlni elsősorban, hogy Xavi marad vagy sem.

Azt aláírom, hogy nem ez a legjobb döntés a jövőre nézve, mert a középpálya így mélységében, és minőségében nem erősödött, sőt még talán gyengült is.
Amennyiben érkezett volna minőségi erősítés, és tényleg sokan lennéek a középpályára, és egyértelmű lenne, hogy Xavi csak akkor játszhatna, ha azt mondjuk egy Rafinha elől venné el, akkor azt mondanám, hogy menjen. De egyelőre van egy Iniesta-Rakitic-Rafinha-Roberto 4es 2posztra, amiből 2 (Rakitic,Rafinha) azért még erősen kérdőjel, Roberto-ról meg inkább semmit nem mondok. Úgyhogy az egyetlen értelmes döntés jelen esetben az volt, ha Xavi marad 1 évet még.
(Ha Fabregast nem adták volna el, most azt mondanám, hogy Xavinak már, ilyen körülmények között nincs itt helye, de így még szerintem bőven van. Nem kezdőbe, de 20-25 meccs simán van benne.)

Lehet mondani, hogy menjen a fenébe, de ez a tiszteletlenség, és lenéző hangnem nekem nagyon szúrja a szememet vele szemben. Úgy beszélnek néhányan róla, mint egy senkiről, a másik, 20-éves gyerekről meg mintha 15 aranylabdát nyert volna.
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2014.07.25. 14:12:57

Amennyiben közölték Xavival, hogy elsősorban csereként számítanak rá, akkor mindenféle képen jó ötletnek tartom a maradását. Xavi nélkül nagyon vékonyka volt ez a KP.
Nálam minden esetre Ini, Rakitic és Rafinha is előtte lenne a sorban.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21045
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2014.07.25. 14:05:04

shutterisland írta:lehet itt a mathieu transzferen nevetni, én is csak pislogok, de az, hogy kisírták, hogy xavi marad, nálam simán vetekszik ezzel.

már fél lábbal a katari/amcsi pénzkereső, levezető túráján volt, biztos oda fogja tenni magát és ultramotivált lesz. :lol:

a 3 variációból (xavi marad, cesc marad, új középpályás érkezik xavi helyett) sikerült a toronymagasabban legrosszabb (és legrövidtávúbb) megoldást választani.
Én sem örülök, igy a fiatalok elől veszi el a lehetőséget, és várva várt megújulás kerékkötője lehet. luis enrique egyre inkább leírja magát a szememben, remélem Puyolt is rábeszéli, hogy maradjon, vagy iidehozza vmelyik másik haverját, mondjuk Oleguert, és megvan a védőigazolásunk. #-o
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2014.07.25. 13:18:02

lehet itt a mathieu transzferen nevetni, én is csak pislogok, de az, hogy kisírták, hogy xavi marad, nálam simán vetekszik ezzel.

már fél lábbal a katari/amcsi pénzkereső, levezető túráján volt, biztos oda fogja tenni magát és ultramotivált lesz. :lol:

a 3 variációból (xavi marad, cesc marad, új középpályás érkezik xavi helyett) sikerült a toronymagasabban legrosszabb (és legrövidtávúbb) megoldást választani.
Avatar
danianevem
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1700
Csatlakozott: 2008.07.05. 12:03:43
Tartózkodási hely: Bp/Eger

2014.07.23. 08:46:52

ZBarca írta:A Barcanoticias szerint marad még egy évre! :)
http://barcanoticias.blog.hu/2014/07/22 ... a_barcanal
Napok óta meg tényként közölték, hogy a New Yorkhoz igazol... Ennyire megbízható forrás.
Avatar
ZBarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2717
Csatlakozott: 2013.07.18. 18:18:47
Kapcsolat:

2014.07.23. 08:41:56

A Barcanoticias szerint marad még egy évre! :)
http://barcanoticias.blog.hu/2014/07/22 ... a_barcanal
Kép
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2014.07.23. 08:30:16

megnéztem tegnap a Sevilla elleni meccsünk második félidejét...AKKOR még semmi baj nem volt... Messi ? Messi volt, a védelem Montolyával és Bartrával és Adrianoval is védelem volt, Fabre viszonylag ügyesen állt be, Alexis őrületeset hajtott, gólt és gólpasszt jegyzett, ....de szép is volt..!!
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2014.07.23. 05:51:57

Én már elbúcsuztam tőle, mindegy mikor megy, az jövőre is érvényes lesz. :-D Én jobban örülök neki hogy marad, az eszetlen változtatásoknak nincs értelme, kell olyan játékos, aki nagy rutinnal rendelkezik, aki részese volt a nagy sikereknek és tud mesélni a többieknek.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Barcaforever
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3973
Csatlakozott: 2004.10.13. 19:17:18
Tartózkodási hely: Barcelona/Budapest

2014.07.23. 00:16:46

PCsabi írta:Még a végén VV és Puyol is marad... :mrgreen:
Tetőzve azzal, hogy Abelardo és Patrik Anderson lesz a 2 középső védőnk!!! :lol: :lol:
Kép
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2014.07.22. 23:08:36

Milyen érdekes... Megfogadtam valamiért, hogy nem fogom búcsúztatni, csak akkor, ha hivatalossá válik, hogy elmegy, erre tévedésből megírtam neki a búcsúbeszédet, mert úgy néz ki, mégis marad... Azért el kell mondjam, hogy nézegetve a videóit a Youtube-on, mégiscsak nagy öröm lesz számomra, ha marad, mert akárhogy is van, lehet, hogy tényleg ez lenne az utolsó éve. Lelassult, megkopott, de a játéka, a labdakezelése, a lefordulásai óriási űrt hagynának maguk után, mert hatalmas nyomot hagyott már itt Barcelonában ez a zseniális ember. Bízzunk benne, hogy a következő idényre tette félre a tavaly mellőzött gyilkos átadásait! Ja, és ha nem érkezik több középpályás, akkor is kell. MUTASD MEG UTOLJÁRA!
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Válasz küldése