Xavi Hernandez

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
Olcha
Jugador del Barça
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2018.06.28. 19:31:15

2022.09.14. 10:05:43

Hadd foglaljam össze: SZUPEREK voltunk, sajnálom a helyzetkihasználást. Xavinak hatalmas pacsi, nagyon összerakta az egészet. Ennyi helyzetet az Allianzban.. így beszorítani ezeket az arcokat, ráadásul fizikailag is ott voltunk! Tavaly kb. bedobásra rúgdostuk a labdát, erre tegnap pár passzból a kapujuk előtt randalíroztunk. Én most látom igazán, hogy mekkora szintlépés történt és még fog is..

Egy világverő alakulat van készülőben - fel a fejjel: folytatni kell ezt a munkát!
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 802
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2022.09.14. 10:02:13

Xavit elővenni ezután a meccs után szerintem a vicckategória. 50 percig tökéletesen működött, amit eltervezett, teljesen reális lett volna, ha legalább 2 góllal megyünk a félidőben és akkor mindenki rohadtul elégedett lenne most, pedig a játék képe a lényeg hosszú távon, nem a tegnapi eredmény. Lewy rúghatott volna 2-t jobb napján, Pedri első helyzetét azért nem venném tuti ziccernek, de a kapufája az tényleg 100%-os helyzet volt. Dembi és Raphi is gyengébb napot fogott ki, de gondolom nem az a kritika, hogy miért nem Torres kezdett. :D
Aki ebből is csak azt tudja levonni, hogy de sz*rok vagyunk, háát, nem irigylem.

A védelem? Szerintem nagyon rég nem volt ennyire rendben a védelmünk, mint ezen a meccsen, fizikálisan is el tudtuk nyomni a Bayernt. A szögletgólért nagy kár, ezt Alonso és Stega összehozták, utána meg percekig nem találtuk magunkat.
Amit fel lehet róni, az a mentális felkészítés, ahogy már mások is írtak, de egyrészt ezt nyilván nem (csak) Xavi végzi, másrészt a Bayern összességében sokkal rutinosabb csapat, tapasztaltabb játékosokkal.

Kár érte, mert simán meccsben voltunk, de amit elszúrtunk, arról Xavi már nem tehetett.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7094
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.09.14. 09:45:55

visca el barca írta:
2022.09.14. 08:59:09
Andris írta:
2022.09.14. 08:07:26
Nyugi, nem kell komolyan venni :D ez mar a troll kategoria, legalabbis a mi szemszogunkbol.
De, nyugodtan komolyan lehet venni. Bár , ahogy ismerlek Te tegnap este ünnepeltél, mert volt 3 kapura lövésünk :D Az nem számít, hogy megint elhasaltunk, meg rajtunk röhög mindenki minden média felületen. Nem gondolod, hogy Te mész szembe az autópályán?
Ja, hát ha csak 3 lett volna, akkor tényleg lenne baj. Csak Lewynek volt 7(!) Raphinha asszem 3, Pedri 2, Fati és Ferrán, Dembélé is lőttek. Csak tiszta kapus elleni ziccerből több volt, mint 3. kettő Pedri, és legalább 2 Lewy. 18-13 volt a kapuralövés nekünk, és nagyobb volt az xG-nk, amit kb történelmi szinten alullőttünk.

Igen, kikaptunk, mert nem lőttük be őket. Nem mondom, hogy ezért Xavi egyáltalán nem felelős, de hát mégiscsak egy évek óta viccek tárgyát képező csapatot vett át, mentálisan romokban, és azért egyelőre a pályára tett egy olyan csapatot, amelyik ledurongolhatta volna a BL egyik, ha nem a legnagyobb esélyesét. Hozzáteszem, hogy még remegő lábakkal is, akkora volt a különbség játékban.

Hogy a védelem nem volt rendben, amikor a villámgyors kombinációikkal sem tudtak átmenni rajtunk... a gólt egy szögletből kaptuk, ez azért benne van a pakliban, aztán 3 percre összezuhantunk. De a védelmünk kegyetlenül jó volt. Ők nem tehetnek a végtelen elrontott helyzetről.

Amúgy szerintem a többség inkább ideges, és most nem azért, mert áthajtottak rajtunk, hanem mert rommá verhettük volna őket a játék alapján, plusz a tizi. De aki ebben a meccsben nem látja meg, mit hozott össze Xavi, annak hirtelen nem tudok mit mondani.

És ezért sajnálom nagyon Xavit, ő is tudja, hogy ez a játéktól, a taktikától 5-2 is lehetett volna ide. Ezt nagyon nehéz lenyelni.
Azt meg kb garantálom, hogy nem röhög rajtunk a fél világ, hanem rettegnek, mert ha ezek a helyzetek bemennek, és játékban letolunk egy BM-et, akkor lesz is félnivalójuk. Kérdés, hogy ez idén megtörténik-e, mert akár még a csoprtbol is kizúghatunk most, ha kétszer befuccsolunk elöl, de ha egy csapat stabilan 20 kötül lő 5 ziccerrel a nagycsapatok ellen is, akkor szép lassan elkezdenek bemenni majd azok a helyzetek, és szép lassan senki nem akarja a Barcát kapni.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.09.14. 09:43:43

Úúú, de, úgy tűnik én megyek szembe, olvasva a többieket. :D

Na mindegy, kívánom neked, hogy kilábalj ebből a nyavajából, és tudd élvezni még a Barca játékát egyszer, akkor is, ha épp nem mi vagyunk a BL esélyesei.

Én kifejezetten jól szórakoztam tegnap, persze a kétgólos rövidzár és végső soron a végeredmény csúnyán belerondított, az 50.től a 65.ig fortyogtam, de utána a végig megint csak oké volt. Őszintén ez nekem jobb, mint ha fordítva van - győzelem és silány, fejlődést sem mutató játék.

Én mostmár elengedem, legalábbis megpróbálom, használd nyugodtan gőzszelepnek a fórumot. De ettől még komolyan venni nehéz ezeket a vegytisztán indulatból írt, átgondolatlan, alaptalan dolgokat.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4092
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2022.09.14. 09:26:43

visca el barca írta:
2022.09.14. 08:59:09
Andris írta:
2022.09.14. 08:07:26
Nyugi, nem kell komolyan venni :D ez mar a troll kategoria, legalabbis a mi szemszogunkbol.
De, nyugodtan komolyan lehet venni. Bár , ahogy ismerlek Te tegnap este ünnepeltél, mert volt 3 kapura lövésünk :D Az nem számít, hogy megint elhasaltunk, meg rajtunk röhög mindenki minden média felületen. Nem gondolod, hogy Te mész szembe az autópályán?
De most komolyan kérdezem, hogy miért röhög rajtunk a fél világ? Mert az Allianz-ban kikaptunk 2-0-ra úgy, hogy egyébként 50 percen keresztül a Bayern örülhetett a 0-0-nak? Az Allianzban bárkinek ki lehet kapni, még 2-0-ra is. Legyen az Real Madrid, Chelsea, PSG, City, bárki. És most tudom, jön majd az, hogy egy meccs 90 percig tart, meg hogy a focit gólra játszák, és további sablonok, amik persze igazak is, csak az összkép ennél bonyolultabb.

Egy atomjaira hulló csapat voltunk tavaly, akit tényleg csak az nem gyepált el, aki nem akart, vagy akivel nem játszottunk. Egy nagy csapat elleni meccsen azon kellett izgulni, hogy mennyivel szórnak meg minket és hogy lehetőleg ússzuk meg 3 alatt. Most meg ott tartunk, hogy a Bayern igencsak örülhet, hogy ebből a tegnapi meccsből egy 2-0-val jöttek ki... Ez előrelépés, akárki akármit mond. Szerintem aki azt gondolja, hogy egy müncheni 2-0 megalázó és közröhej tárgya, az ül igazán fordítva a lovon...

Nem lehet minden újrakezdést úgy indítani, mint anno Pep idejében, hogy egyből végig verjük a fél világot...olyan egyszer volt, soha többé nem lesz.
Kép
1994barca
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 287
Csatlakozott: 2020.08.25. 12:44:00

2022.09.14. 09:26:16

Nyugodtan nevessenek most nincs okuk rá! Ha szted a tegnapi meccs “jàtékképe” vicces akkor valószínűleg más meccset néztünk! A helyzeteket gólra játszák és a Barca most be volt tojva!
Akik nevetnek azok többsége Reál drukker vagy Bayern. Az a baj ahol ezeket a vicces embereket találod ott picit olvass a sorok között és rá jössz, h sokan nagyon elhitték hogy péppé verjük a németeket és ennek hangot is adtak “ egy sima győzelem Münchenben aztàn a ligàban alázzuk a Madridot” ez egy téves út! És más szurkolók szemèbe cukkolódás ill nagyképűség!
Nekem még, ha ki is kaptunk tetszett amit láttam! ami engem is elszomorít, h így bőven 40 felett az ember reménykedik benne, hogy egyszer sikerülhet “őket” idegenben megverni…
Mindig is utáltam őket jobban mint bármelyik más csapatot.
Picit visszatérve arra, hogy mindenki rajtunk nevet…
A nyàri nagy vásárlás még jobban közutálatnak tette ki a csapatot ès ebben a mèdia bőven benne van! Mi megy most? Elbasztak megint a csomó pénzt és sikerült egy gólt ledolgozni( tavaly0:3 lett)
Alapvetően a kommentelők többsége Reál drukker akik persze, h örülnek a tegnap eredménynek! Német drukkerek reakciói szokásos nagyképű ès lekicsinyítő!

Ez van fél szezon után kiderül, hogy megérte e nevetni rajtunk vagy sem?!
Sztem jó úton haladunk, de a drukkereknek ezaz út túl hosszú lesz, mert a többség azonnali eredményt akar..
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára 1994barca 2022.09.14. 09:27:52-kor.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10089
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2022.09.14. 09:20:21

visca el barca írta:
2022.09.14. 08:59:09
Andris írta:
2022.09.14. 08:07:26
Nyugi, nem kell komolyan venni :D ez mar a troll kategoria, legalabbis a mi szemszogunkbol.
De, nyugodtan komolyan lehet venni. Bár , ahogy ismerlek Te tegnap este ünnepeltél, mert volt 3 kapura lövésünk :D Az nem számít, hogy megint elhasaltunk, meg rajtunk röhög mindenki minden média felületen. Nem gondolod, hogy Te mész szembe az autópályán?
Nevessenek csak, ameddig kitart, kb 1 évtizedig joggal félt automatikusan mindenki tőlünk, ennyit igazán kiérdemelnek. Tudod jól, minden nevetés mögött ott van a félelem hogy nehogy mégis összeálljunk és megint tényezők legyünk.
Nyáron is azért voltak ki amiért kemény 120-130 milliót költöttünk, mintha elvertünk volna 800milliót.

Márpedig ha azt nézzük hogy mi volt tavaly, és azt nézzük hogy most mi van, közelebb állunk az összeálláshoz mint ahhoz hogy liga 6-7-edik csapat legyünk.
Tavaly Benficák ellen voltunk leiskolázva úgy hogy közünk nem volt a meccshez, most azért szomorkodunk mert bénák voltunk és nem lőttünk 2-3-mat a Bayern ellen az Allianzban tiszta ziccerben.
Senki sem győzni jár az Allianzba a BL-ben, ezt úgy is kell kezelni.

2 hónap múlva ismétlés, ráadásul a Camp Nou-ban, addigra sokkal jobban összeállunk, Lewandowski is talán levetkőzte a Bayern-fóbiát.
Avatar
Din Djarin
Barça C
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2022.08.29. 10:35:20

2022.09.14. 09:16:06

visca el barca írta:
2022.09.14. 08:59:09
Andris írta:
2022.09.14. 08:07:26
Nyugi, nem kell komolyan venni :D ez mar a troll kategoria, legalabbis a mi szemszogunkbol.
De, nyugodtan komolyan lehet venni. Bár , ahogy ismerlek Te tegnap este ünnepeltél, mert volt 3 kapura lövésünk :D Az nem számít, hogy megint elhasaltunk, meg rajtunk röhög mindenki minden média felületen. Nem gondolod, hogy Te mész szembe az autópályán?
Nem értem mi okot adtunk arra, hogy röhögjenek rajtunk. Egyáltalán nem érzem úgy, hogy leszerepeltünk volna tegnap este. Szinte egész meccsen egyenlő (vagy jobb is, az első félidőben) ellenfél voltunk idegenben a BAYERN ellen. Visszatekintve az elmúlt pár év bl meccseire nagy csapatok ellen, ez hatalmas pozitív irányú változás.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2022.09.14. 08:59:09

Andris írta:
2022.09.14. 08:07:26
Nyugi, nem kell komolyan venni :D ez mar a troll kategoria, legalabbis a mi szemszogunkbol.
De, nyugodtan komolyan lehet venni. Bár , ahogy ismerlek Te tegnap este ünnepeltél, mert volt 3 kapura lövésünk :D Az nem számít, hogy megint elhasaltunk, meg rajtunk röhög mindenki minden média felületen. Nem gondolod, hogy Te mész szembe az autópályán?
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.09.14. 08:07:26

Nyugi, nem kell komolyan venni :D ez mar a troll kategoria, legalabbis a mi szemszogunkbol.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Din Djarin
Barça C
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2022.08.29. 10:35:20

2022.09.14. 07:59:36

visca el barca írta:
2022.09.14. 06:46:01
Talán a csapat leggyengebb pontja.

Volt iden nem tudom, vagy 7 meccsunk, 2x nem bírta ua. a védelmet felrakni. Nem ertem szeptemberben mit kell agyonrotálni. Már elfáradtak a játékosok?

A kp-n a gavi-pedri-busi trio nem mukodik, még a hülye is látja, de csak erőlteti.

Cserélni, szerkezetet váltani, lereagálni a meccseket semmilyen szinten nem tudja. Posztra cserélget és ennyi a tudása.
Szerintem a védelemnek ez az összetétele volt talán a legstabilabb idén. Alonso bealvását leszámítva az első gólnál, nem is nagyon emlékszem hibára senkitől. Araujo és Koundé megcserélésével meccs közben valószínűleg Davies kordában tartása volt a cél, mint tavaly a klasszikuson amikor Vinicius jött szembe azon az oldalon. Mindent egybevéve jól működött a védelem, nem rajtuk ment el a meccs.

A gavi-pedri-busi kérdést szintén fordítva látom mint te. Szerintem jól teljesítettek. Busi nagyon hasznosan játszott, rengeteg támadást megakasztott és sok labdát tudott szerezni az ellenfél térfelén is az első félidőben. Pedri és Gavi is jól játszott, jól tarották a labdát, sokszor kerültek a védelem mögé és mindkettejüknek volt gólpaszt érő labdája Lewa felé. Arról sajnos nem tehetnek, hogy ezeket nem sikerült gólra váltani. Bőven van még hova fejlődniük, de hosszútávon de jonggal? kiegészülve busi helyén, évekig stabil megoldást jelenthetnek a középpályán.

A cserék sajnos nem sokat tudtak lendíteni a csapat játékán. Ferrán eléggé görcsös volt megint, Ansu pedig formán kívül van egy ideje, de alapvetően nem döntött rosszul azzal, hogy lecserélte a támadókat, mert addigra már dembele és raphinha is beleszürkült a mezőnybe.

Nem volt szerencsénk ezen a meccsen, de nem varrnám Xavi nyakába a vereséget.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2022.09.14. 06:46:01

Talán a csapat leggyengebb pontja.

Volt iden nem tudom, vagy 7 meccsunk, 2x nem bírta ua. a védelmet felrakni. Nem ertem szeptemberben mit kell agyonrotálni. Már elfáradtak a játékosok?

A kp-n a gavi-pedri-busi trio nem mukodik, még a hülye is látja, de csak erőlteti.

Cserélni, szerkezetet váltani, lereagálni a meccseket semmilyen szinten nem tudja. Posztra cserélget és ennyi a tudása.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7094
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.09.13. 23:08:41

Nagyon tehetetlen érzés lehet most benne. Felkészített egy csapatot fizikailag, taktikailag, összeszedtek jó játékosokat, stabilan ki tudunk alakítani 20 helyzeteket bárki, még egy BM ellen is, és a helyzeteink alapján bárki bármennyire meg tudnánk már verni. Nem tudom, ő mi mást tudna még csinálni, mármint fejlődni nyilván lehet még, de...

Csak a góllövőink elfelejtettek gólokat lőni. Raphinha teljesen, Lewy meg remélem csak botlott, és nem ez lesz a big match formája, ő ezért van itt, hogy ezeken a meccseken döntő faktor legyen. Hogy Pedri tiniként bekukorékol egy BM ellen, még tán nem róható a szemére.

A sportpszichológusi foglalkozásokat meg kell triplázni. Vagy leváltani valami randábbra a csajt, hogy a játékosok megfelelő módon tudjanak koncentrálni.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2171
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2022.09.11. 09:44:11

Lassan elővehetnénk megint Xavi statisztikáját, gondolom jelentősen feljavult, most hogy hozott 5 meccset és azon 4 gólos átlagot rúgott a csapat. Bár a lényeg a játék.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7094
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.08.29. 10:35:58

Persze, én sem azt mondom, hogy minden kész van, és neki is tanulnia kell még. Csak annyit, hogy sok dologban rácáfolt még talán a "hívőire" is eddig. A megfelelő rotációt is meg kell találnia szeptembertől pl, fejben valahogy fel kell készíteni mindenkit újra a nagy meccsekre, stb. Van bőven meló, de eddig komoly.

Az öregekhez én is remélem, hogy nem nyúl vissza már.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15415
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2022.08.29. 10:23:06

bence0330 írta:
2022.08.29. 10:16:06
A leggyakrabban ellene felhozott pontok:

"Csak a hülye 4-3-3-at ismeri"
"Nem bír a haverokkal"
"Majd körbepasszolgatjuk vele ötlettelenül a 16-ost, múltban él"

Lehet van még, hirtelen ezek jutottak eszembe, van köztük, amit én is így gondoltam. Hát rendesen ránk cáfol. Az első kettő objektíve nem igaz, Alves, SR, Piqué, Alba..., 3-4-3, 3-5-2...

Az utolsónak meg szerintem nyoma sincs, nagyon direkten focizunk, folyamatosan kéri még meccs közben is, hogy támadást eldöntő dolgokkal próbálkozzunk azonnal, vagy kombináljunk, vagy menjen befelé a csel, vagy rúgjuk rá, vagy menjen a beadás. Mindegy hogy, csak hamar fejezzük be, majd úgyis visszaszerezzük presszinggel, és nyomulhatunk újra. Abszolút LE inkább, mint Pep amit tolunk. Nyilván néha ha nagyon zárnak és nincs rész, megy a körbepassz, de hát erre mindencsapat rákényszerül néha, nem csak mi.
Itt az lesz majd a vízválasztó, hogy ha meccsen belül beüt a krach, vagy kifogunk egy rosszabb periódust, akkor miként reagál rá.
Visszanyúl-e az öregeket, mert hogy majd ők túllendítenek ezen, vagy sem. Mert ez az általános edzői magatartás válságos időkben.
Illetve, pl Baldé-Alba esetében eddig ez remek, kérdés, hogyan fog majd reagálni, ha pl Baldé hibázik egy nagyot.

Bennem vannak kérdések, aggodalmak ezügyben.
Mert most nyertünk két meccset, minden happy, mindenki worldclass még EG is.
De azért nyugtával a napot én azt mondom.

Még Xavi se elégedett, sok minden nem tetszik neki az látszik a reakcióiból. Tehát meg kell találnia még a legjobb taktikát, a kezdője valszeg megvan.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7094
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.08.29. 10:16:06

A leggyakrabban ellene felhozott pontok:

"Csak a hülye 4-3-3-at ismeri"
"Nem bír a haverokkal"
"Majd körbepasszolgatjuk vele ötlettelenül a 16-ost, múltban él"

Lehet van még, hirtelen ezek jutottak eszembe, van köztük, amit én is így gondoltam. Hát rendesen ránk cáfol. Az első kettő objektíve nem igaz, Alves, SR, Piqué, Alba..., 3-4-3, 3-5-2...

Az utolsónak meg szerintem nyoma sincs, nagyon direkten focizunk, folyamatosan kéri még meccs közben is, hogy támadást eldöntő dolgokkal próbálkozzunk azonnal, vagy kombináljunk, vagy menjen befelé a csel, vagy rúgjuk rá, vagy menjen a beadás. Mindegy hogy, csak hamar fejezzük be, majd úgyis visszaszerezzük presszinggel, és nyomulhatunk újra. Abszolút LE inkább, mint Pep amit tolunk. Nyilván néha ha nagyon zárnak és nincs rész, megy a körbepassz, de hát erre mindencsapat rákényszerül néha, nem csak mi.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3256
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2022.08.26. 02:33:43

bence0330 írta:
2022.08.26. 00:06:51
Az nem kifogáskeresés, ha nem rögtön a csillagokat akarjuk leszedni az égről, és teszünk ezzel még nagyobb terhet a csapatra.
Nem csillagok leszedéséről volt szó, hanem BL csoportkör apropóján bizonyos elvárásokról, eredményességről, bizonyításról.
Abde, Demír, Mingu keret esetében semmilyen elvárás nem is merülhetett fel a túlélésen kívül.
Azért ma jelentősen más helyzetben várjuk a szezont, más múlttal és más egyéni képességekkel rendelkező játékosok alkotják a keret nagy részét..
Az, hogy bizonyítania kell Xavinak, szerintem ez tény. Ezen belül egy szóval nem írtam olyat, hogy mikor dől össze a világ vagy mikor nem.
Csak a bizonyítás és az elvárás szavak hangzottak el. Én még a csoportkörben való szereplésről sem írtam egyetlen szót sem. Ha valakit megijeszt a bizonyítás vagy elvárás szó, arról elnézést, de én nem tehetek.

Bárki rakta is össze ezt a keretet (Andris szerint Laporta), Xavi az edző.
Nagyon meglepődnék és kalapot emelnék Xavi előtt, ha bármi komolyabb eredményt is elérne addig, míg a szent tehenek az öltözőben vannak. Öltöző, igen, az teljesen mindegy, hogy háttér vagy pad vagy 0 játékperc.
Nálam ők testesítik meg a negatív mentalitást, ahogy írtad, hogy "idő, míg a negatív mentalitást kiöljük a csapatból".
Ez az idő szerintem már évek óta csak ketyeg, tik tak, tik tak és egyre csak ketyeg....
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7094
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.08.26. 00:06:51

Peter írta:
2022.08.25. 23:10:07
...
A projekt nem csak arról szál, hány évente hány játékost veszünk, sőt, kb arról a legkevésbé. Csapategység, a mi esetünkben fizikális és mentális "felépülés" - megjegyzem, fizikálisan százszor jobban állunk már most, mint az elmúlt 5 évben. Artetáékat is meg lehet nézni, bizony több év kellett nekik, és most álomfoci van, pedig nem is igazán jobb a keret, ennyi idő volt összeszkni a fiatalokkal, átadni, amit át kellett.
Egy védőpáros összeszokása ide, támadótrióban ugyanez, középpályán egy ilyen gyors labdajáratásnál kiemelkedően fontos, ki hogy érzi a másikat, stb. Mint ahogy a világon semmilyen területen nem úgy áll össze egy team, hogy a világ legjobbjait összehozzuk, és ők lesznek a legjobbak... idő, összeszokottság. Egy párkapcsolat sem akkor lesz erős, ha két tökéletesen összeillő ember találkozik, mert az még önmagában csak egy jó alap.

A mi csapatunk ráadásul piszok fiatal, nem az van, mint a Madridnál, ahol lehet, hogy edző nélkül is megnyerték volna a BL-t a sok rutinnal, ki tudja.

Az nem kifogáskeresés, ha nem rögtön a csillagokat akarjuk leszedni az égről, és teszünk ezzel még nagyobb terhet a csapatra. Az időt meg kell adni. Ha első évben össze fog jönni egy top8-4 szereplés, akkor bravó, nevezhetjük bravúrnak, vagy annak is, hogy behoztuk a keret által elvárt eredményt, de ha nem jön össze, nem fog összedőlni a világ. Mint ahogy akkor se, ha pár ponttal lemaradunk a Madridtól. Következő évben már mindenképp emelkedni fognak a tétek.

Az, meg hogy Xavi nem csinált forradalmat... tavaly forgószélként jött fel vele a csapat, kihajtotta mindenkinek a belét is, áprilisra nem is maradt már bennünk szusz. Nyár végére mindenkinek van állóképessége, plusz izmok, Piqué perceket nem kap, SR perceket alig kap, Alba egy rossz eccs után durcizhat a padon... mint ahogy egy szem Lewy miatt sem mondhatod jogosan, hogy öregek klubját szervezünk, úgy egy szem Busi miatt sem mondhatod, hogy nincs forradalom, főleg 1 meccs után.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10089
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2022.08.25. 10:46:26

bence0330 írta:
2022.08.24. 23:25:39
Nem várom meg a meccs végét, mert igazából nem számítana, ha egyenlít a City.
Van egy érdekes minta, mióta Xavi megérkezett. A BM meccst most kivenném, ahol pár perce volt itt, és Abdékkal, Demirekkel játszottunk.

Amelyik komolyabb, alapvetően BL-szintű csapattal játszottunk, mind elgyepáltuk őket. Reált nagyon, Atletit nagyon, Napolit nagyon, Sevillát szűkösebben. Most meg két barátságoson Reál+City, az eredmény kevéssé fontos, bár szerintem mindkettő legalább félig komolyan lett véve, de a játék mindkettőn elég jó volt, ami fontos indikátor, semmiképp sem voltunk alárendelt szerepben. Önbizalomnövelésnek, és kis erődemostrációnak még ez a meccs is jó volt.

Valahogy érezzük vele a nagyobb csapatokat, szurkoljunk valami jó kis halálcsoportnak a BL-ben. :D
Valami fejlődik nálunk Xavi alatt, ez már biztos.
Nem is tudom hány évig(nagyon sok?) az volt a gyengeségünk hogy még egy Bl egyenes kieséses szakaszban is végigkómáljuk az első félidőt és képtelenek vagyunk felpörögni az első perctől. Ehhez képest a tegnap (és már párszor látott) már-már úthengerre hasonlított a megszokottakhoz képest, pedig csak barátságos meccs egy nagyon hosszú szezon elején, de megvolt a gyors labdajáratás, veszélyeztettünk is többször az első félidőben.

Még a tartalékos Kp-val(Kessié játéka egészen tetszett nekem, nem volt olyan szürke mint eddig), Busival a fedélzeten is tudtuk tartani a tempót a Cityvel ami hatalmas szó, mégha ők idegenben, tele Camp Nouval kevésbé vették komolyan, jó volt látni hogy nem vagyunk alárendelt szerepben.

Hát még ha a fékek kikerülnének és sikerülne összeilleszteni a csapatot. Tavasszal Xavi a Koeman látottakhoz képest már-már csodákat művelt sokszor, ha ezt sikerül kiegészíteni azzal hogy nem Lenglet-Umtitikkel meg Jutgla-Demirekkel és formán kívüli Dömdödömökkel kell felállni komoly meccsen akkor ez kifejezetten ígéretesnek tűnik.


Ne feledjük el azt, hogy nemrég még a realitás (játék alapján is) az volt hogy lassan lefele züllünk a spanyol középmezőny felé, ehhez képest kezd szép lassan nagyon más lenni az összkép. =D>
Dembele, Stegen, (a látottak alapján Robi de ez csak 1 meccs), és társai felfele fejlődnek, utoljára Lucho volt olyan edző nálunk ahol nem mindenki befele szürkült hanem önmagához képest jól vagy felül teljesített.
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 802
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2022.08.25. 10:26:55

bence0330 írta:
2022.08.25. 00:22:08
És akkor még finoman fogalmaztál a védelemre. egy potyázó kapus, egy Koundé, aki így első meccsesen Langlet kisdiákja lehetett volna, mellette a 0perces Piqué és Garcia váltva. Nagyon nem ugyanaz, mint mikor a lassan újra top formába lendülő TS, és formába lendülő Koundé-Araujo-Christensen (közül kettőn) kell átverekednie magát.
Mindenesetre remélem folytatjuk ezt a nagy csapatok elleni formát, Xavi mintha nagyon fel tudná tüzelni a srácokat ezekre.
Azért Koundéban szerintem látszott a potenciál. Kicsit elflegmázta néha, de máskor meg nagyon szép cseleket és hirtelen felgyorsulásokat produkált. Jó lesz ez.

De amúgy igen, sok az eladott labda továbbra is, persze ez a meccs nagy tanulságokkal nem szolgálhat.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7094
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.08.25. 00:22:08

Deluigi írta:
2022.08.24. 23:54:41
ezt igy nehez megjosolni, hogy a jok nem is voltak palyan egyszerre
És akkor még finoman fogalmaztál a védelemre. egy potyázó kapus, egy Koundé, aki így első meccsesen Langlet kisdiákja lehetett volna, mellette a 0perces Piqué és Garcia váltva. Nagyon nem ugyanaz, mint mikor a lassan újra top formába lendülő TS, és formába lendülő Koundé-Araujo-Christensen (közül kettőn) kell átverekednie magát.
Mindenesetre remélem folytatjuk ezt a nagy csapatok elleni formát, Xavi mintha nagyon fel tudná tüzelni a srácokat ezekre.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1854
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2022.08.24. 23:54:41

ezt igy nehez megjosolni, hogy a jok nem is voltak palyan egyszerre
Avatar
vidra
Capitá del Barça
Hozzászólások: 732
Csatlakozott: 2018.05.06. 23:33:21

2022.08.24. 23:49:06

Egy Bayern még mindig sz*rá verné ezt a védelmet úgy betömörülve középen elől, mint ahogy a 8-2-nél csinálták.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7094
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.08.24. 23:25:39

Nem várom meg a meccs végét, mert igazából nem számítana, ha egyenlít a City.
Van egy érdekes minta, mióta Xavi megérkezett. A BM meccst most kivenném, ahol pár perce volt itt, és Abdékkal, Demirekkel játszottunk.

Amelyik komolyabb, alapvetően BL-szintű csapattal játszottunk, mind elgyepáltuk őket. Reált nagyon, Atletit nagyon, Napolit nagyon, Sevillát szűkösebben. Most meg két barátságoson Reál+City, az eredmény kevéssé fontos, bár szerintem mindkettő legalább félig komolyan lett véve, de a játék mindkettőn elég jó volt, ami fontos indikátor, semmiképp sem voltunk alárendelt szerepben. Önbizalomnövelésnek, és kis erődemostrációnak még ez a meccs is jó volt.

Valahogy érezzük vele a nagyobb csapatokat, szurkoljunk valami jó kis halálcsoportnak a BL-ben. :D
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Válasz küldése