Xavi Hernandez

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2022.10.13. 06:54:23

Fernando,

annyi a valtozas koemanhoz kepest, hogy xavi megkapott mindenkit akit kért, elvertek neki nem tudom 200 milliot. jatekban NULLA az elorelepes, amivel vagyunk jobbak, az az, hogy van 2-3 epkezlab vedonk, meg elol egy lewandowski. ezt a kiesést koeman, de véber gyuri is hozta volna.

Továbbra is tartom h egy rém gyenge edző, aki ha nyer is vmit azt az 1-2 extra jatekosnak koszonheti majd. Otlettelen, elvault focit játszat, mindenfele alternativa nelkul.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Rdinho10
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 380
Csatlakozott: 2014.07.08. 20:12:26

2022.10.13. 03:28:46

Akkor most ideje ujratervezni mert bl nelkul mit fogunk eladni meg?!Azert a bl csoportkorbol tovabbmenni nem olyan nagy elvaras… vagy a Bruges akkor erosebb?hagyjuk mar ezeket a kifogasokat,semmit nem leptunk elore sot ezt a gyonyoru kiesest Koeman is hozta volna.Ha Xavi nem latja,hogy Alonso es Busi kuka akkor ki?
Ha nincs Lewa az eletben nem jovunk vissza es siman elraknak minket 3-1el(olasz 7.helyezett)
Ennek ellenere meg en sem kuldenem el Xavit,de az szinte biztos,hogy nem o lesz a hosszutavu megoldas.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.10.13. 01:59:06

Ugy tunik, hogy az emlékeket nem csak megszépíteni lehet egy jó eredménnyel, hanem pontosan a forditottja is működik.

En leirtam mar itt es a BL topikban mindent, meg csak annyi, hogy emlekezzetek mit irtam amikor megvettuk Lewat, Raphit, es ugy egyaltalan elkezdtunk varatlanul es valoszinutlenul sokat koltekezni. Leirtam, hogy egy sportprojekt nem igy mukodik, egy jatekoskerettel onmagaban nem torvenyszeru semmi, es hogy ilyen nem vart minosegi emeles es penzkoltes tul nagy nyomast helyez egy teljesen termeszetes modon gyermekcipoben jaro sportprojektre (edzostol, fiatal es uj jatekosostol..). Mar a legelso meccsunk elott egeszsegtelennek tartottam, most meg vegkepp, latva peldaul hogy egyesek mar most annyira nem birnak tosztan gondolkodni, hogy Xavi fejet kovetelnek, es plane latva azt, hogy pl Pedri milyen szinten osszetort a lefujas utan.

Olyat is lattam itt valakitol, hogy Xavi ezt kerte, de maradjunk annyiban, hogy errol fogalmunk se lehet. Amennyire en latom, es ahogy nyaron is leirtam(!!) ezt, ez az irracionalisnak tuno koltekezes egy 19re laphuzas volt anyagilag, es elsosorban lewa es raphi miatt ez inkabb Laportaek megitelesenek javitasara volt hivatott, nem kifejezetten egy csapat ujjaepitesre.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3256
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2022.10.13. 01:58:39

bence0330 írta:
2022.10.13. 00:52:57
Nekünk az a foci fekszik - természetesen a Koundé, Araujo, Christensen trióval - amit Frenkie becserélése után játszottunk.
Ezen kívül meg kell találni Kessié helyét.
A középpályá így sokkal hatékoyabban, intenzívebben képes segíteni a széljátékot, ki tudjuk nyújtani a buszt, szélesebb lesz a 16-os környéke, több hely marad középen, érkezhetnek a középpályások, több és direktebb gólveszélyt teremtünk. Pedri is másképp játszik, ha nem Busi van középen.
Kiváncsian várom, hogy Xavi mennyire fogja újragondolni ezt a középpályát.
A ligához és az EL-hez is szükséges lesz a változtatás.
Elég nagy árat fizettünk a statikus és teljesen kiszámítható középpályás játékunk miatt.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Peter 2022.10.13. 02:05:57-kor.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7097
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.10.13. 00:52:57

Fernando írta:
2022.10.13. 00:43:36
...Orrverzesig toljuk a tili-tolit...
Én ilyet 1-2-szer olvasok, de a saját szememmel még csak 1-2 meccsen láttam, mikor nagyon nem megy a csapatnak és nagyon bunker az ellenfél. A tavaly áprilisi visszaeséskor, meg kb most a Mallorca és az Inter első meccsen. De ennyit más csapat, Pool meg BM is tilitolizik buszok ellen. Xavival ezer éve nem tilitolizunk, rohadt direkt focit tolunk, most pl. már kb szélséségesen direkten nyomtuk. Labdaszerzés, ki a szélre, 1-2 kombináció, lövés, letámadjuk az ellent, és támadunk megint, minden áron gyorsan befejezve, amikor csak talpatnyi helyünk van rá. A tabalyi 2,5 hónap álomfocink is ezen alapult, passzolgatás kb 3-0-áknál ment a meccsek végén időhúzásnak.

BM ellen már konkrétan lendületfociztunk, majdhogynem kontráztunk, abból alakítottunk ki 8535355 helyzetet.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8672
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2022.10.13. 00:43:36

Előre leszogezem, hogy a mondandom már a meccs előtt is megvolt bennem, de kérdem teljesen őszintén, hogy Ti mit láttok, miben fejlődött a csapat miota Koeman-t elzavartuk? Én a keret minőségén kívül nem látok sokat. Orrverzesig toljuk a tili-tolit. Nincsenek új taktikai elemek, nincs kozeppalyas jatekunk, ez főleg vedekezesben szembetuno, nem értem egyes jatekosaink szerepet a csapatban. Gavi? Elvileg egy kreativ támadó szellemu jatekoskent lett kikialtva, ehelyett 2 ember helyett kell vedekeznie, mert Busquets azon kívül hogy fantasztikusan tud a legközelebbi emberhez passzolni éles meccseken sokat nem tud se elore, hátra meg végképp. Szerintem az, hogy ma egyáltalán meccsben voltunk kizárólag 1-2 jatekos egyéni kvalitasainak köszönhető nem pedig a csapat szintű jateknak. A nyilvanvalorol nem beszélek, gyakorlatilag ez a mai védelem nem alkalmas az elit meccsekre, de még a la liga felsőházi csapatai ellen sem biztos, de ebből kellett ma főzni. Nem azért esünk ki a BL-bol szégyenszemre, mert a bíró, meg jajj az inter húzza az időt, hanem mert egy épkézláb csapatszintu osszjatekunk nincs, minden ad hoc. Néha bejon, néha kevés. Mikor vesszuk észre, hogy ez a foci amit eroltetunk idejét múlt? Elment mellettünk az európai klubfutball és nem az a baj, hogy ne tudnánk alkalmazkodni, hanem, hogy abszolút nem is akarunk, pedig ez a keret bőven európai elit.
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8565
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.10.13. 00:31:00

Cseri írta:
2022.10.13. 00:08:53
Mit kellett volna máshogy csinálnia?(Jó, tudom, Busi helyett De Jong) Ha körbe passzolgatjuk az ellent, az a baj, ha rohanunk, akkor az a baj. 1-0 után visszaállni? Mé' álltunk vissza?
Mondjuk h ne legyen ez? Oké, hogy kell egy gól, de könyörgöm, vezetésnél Piquet meg Garciat egyedül hagyni hátul, azért kemény. 45 perc lett volna meglőni a második gólt, Xavi meg 10 perc alatt akarta, lett belőle egy 3-3. Azt sem értettem, hogy idegenben miért kell nekünk a 19 èveseinkkel dominálni, de oké, nem volt szerencsénk, meg a VAR... De a fenébe, már megint nem volt szerencsénk, hát ez hihetetlen 🙂 amúgy azt csak megjegyzem, hogy TS miatt nem kaptunk ki.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6721
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2022.10.13. 00:28:15

Cseri írta:
2022.10.13. 00:08:53
Mit kellett volna máshogy csinálnia?
Esetleg nem megye 1-es védekezést összeraknia, netán motiválni a védőjét, hogy ne a 10 méteres hátrányból induló, máshol leírt ellenfél játékosa érjen oda ziccerbe a kapunk elé, vagy elzavarni a NB1-es szintet hozó Eric Garciat, vaaaagy kicsit többet játszatni Piquét, h ne 0 km-tel szálljon be, ha szükség van rá. Így hirtelen.

Gyakorlatilag visszafelé “fejlődünk”.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára recrea 2022.10.13. 00:32:16-kor.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7097
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.10.13. 00:20:15

De tételezzük fel, hogy nem tud már hova építkezni, és a nagyobb BL-meccseket 30 lövésekkel hozza le a csapata. Már abból lehetne egy új álomcsapat, ha a srácok néha be is rúgják a helyzeteiket.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.10.13. 00:15:35

Tolem lehet beszelni Xavi hibairol, voltak vannak es lesznek is nyilvan, de azert aki most elkuldene, annak nem a mi valaszainkra van szuksege itt a forumon, hanem indulatkezelesi terapiara.

Epitkezhet tovabb, es ez a lenyeg.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1790
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2022.10.13. 00:08:53

Mit kellett volna máshogy csinálnia?(Jó, tudom, Busi helyett De Jong) Ha körbe passzolgatjuk az ellent, az a baj, ha rohanunk, akkor az a baj. 1-0 után visszaállni? Mé' álltunk vissza? 1-0 nem elég vazze, há' hülye ez? Emlékeim szerint a fórumon is nagyjából egyetértés volt, hogy ez az év az építkezésről szól. Xavi menjen, ok, (mert hát a bajnokság úgy se számít) , és ki jöjjön? A psgvel bukó argentin, vagy a cselzível bukó német, esetleg a juvéval vergődő Allegri?
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 845
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2022.10.13. 00:03:37

vidra írta:
2022.10.12. 23:20:04
Teljesen adom. Szerencsére viszonylag jól húzta be a cseréket, mert rájött, mit csinált teljesen rosszul és megmenekült a meccs, valahogy, hajszállal.
Na, az ilyen meglátások alapján mondják Xavira,hogy milyen ügyes.
De nincs igazad. A vak nagyanyám is cserélt volna így. Ott ül a padon FDJ, Balde és Fati, illetve Kessié,aki az előző meccsen nagyot ment pár perc alatt is. Kit cserélt volna Xavi,ha nem őket??
A kérdés,hogy miért kezdtek ők a padon.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7097
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.10.13. 00:02:33

Zsolti írta:
2022.10.12. 23:45:27
Teljesen komolytalan ez az egesz. Kapott egy europa top5 keretet, es mehetnek az europa ligaba. Erre nincs magyarazat, nem erdekel ki serult, meg hany buntetot nem kaptak meg, ez szegyen.

Elegem van mar ezekbol a mi kutyank kolke eddzokbol.
Ja, tök eredménytelen volt eddig mind. Pep, LE véletlenül sem nyertek BL-eket, közben a többi - nem mi kutyánk kölykei - meg folyamatosan égtek velünk.
Xavi kb a City után a csoportkör legsziporkázóbb játékát produkálja, nincs kedvem megnézni, de kizárt dolog, hogy nem vagyunk top3-ban a helyzeteink alapján egész Európában. Ennél többet nehéz megtenni. Berúgni Lewa és Raphinha helyett nem tudja a gólokat, Piqué helyett meg nem tud védekezni. Ez a meccs is simán lehetett volna 7-3 még Piqul-ékkel is. Nem rajta múlt, finoman szólva sem. A BM meccset nem is említem, a Xavi által feltett játékkal véresre kellett volna marcangolni őket.
Az egyéni teljesítményben és fejekben is van felelőssége, de azok túl mélyen gyökereznek egyelőre, és ezzel nem tud mit kezdeni, bár jobban feltüzelte őket, mint 6 éve bárki bármikor.

Annyi a hétránya LE és Peppel szemben, hogy most nincs itt minden idők legjobb játékosa, aki egyedül megold mindent, és ezzel el lehetett sinkófálni a csapatépítés elejét. Jelenleg ilyenünk nincs, így az egész csapatnak össze kell érnie sajnos egyénenként, csapatrészenként, mindenhogy.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bence0330 2022.10.13. 00:07:32-kor.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.10.12. 23:57:54

Zsolti írta:
2022.10.12. 23:45:27
Teljesen komolytalan ez az egesz. Kapott egy europa top5 keretet, es mehetnek az europa ligaba. Erre nincs magyarazat, nem erdekel ki serult, meg hany buntetot nem kaptak meg, ez szegyen.

Elegem van mar ezekbol a mi kutyank kolke eddzokbol.
Igen, nem tudom minek eroltetunk ilyeneket. Pep meg Luis Eneique is mit tett le az asztalra? Semmit, na ugye. Minek ide ilyen edzok? Tiszta rohej, hogy pont minden idok legjobb iranyito kozeppalyasarol feltetelezzuk, hogy majd egy kivalo edzo lehet belole nemi tapasztalattal a zsebeben.

Komolyra forditva a szot, komolyabban veheto szurkolotarsak reszere:
Szerintem is vannak dolgok amiket bizonyos meccseken lehetett volna jobban csinalni, de nemtom milyen alomvilagban el az, aki azt hiszi, hogy egy nyaron teljesen kicserelt jatekoskeretet majd top europai szintre lehet loni 2 honap alatt. Nem jott ossze, de akar ugy is alakulhatott volna. Csak mert jott egy Lewandowski (aki btw teljesen kritikan aluli nulla volt a harom nagy meccsunkon, egeszen ma a 83. Percig…), meg nem lett hirtelen csodakeretunk, hanem tovabbra is nyuggerek, tinik, es megkerdojelezett sorsu sztarjeloltek csapata vagyunk. Ennek meg ido kell, de ha egy tapasztalt, legjobb korban levo jatekosokbol allo keret lenne, akkor sem a rohadt fifa managerben vagyunk, nem ugy megy hogy osszevalogatjuk es jjovoheten mar lolepesben vesszuk a nemzetkozi nagycsapatokat.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8565
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.10.12. 23:54:21

én összességében eddig nem tudom hova tenni. vannak bíztató és ígéretes dolgai, jó meccsei. másrészt van ez a merevsége, a megrögzött ragaszkodása elképzelésekhez és emberekhez. illetve nekem tényleg soknak tűnik már ez a feltüzelés. sztem az optimumát már elérte ennek a játékosokban, és kezd átesni ez a kontraproduktív zónába, mint ma is történt. sztem nagyobb szükség lett volna ma egy Ancelotti-féle higgadtságra, mint erre a folyamatos őrjöngésre, ezer fokon égésre. játékosként többek között azért is volt klasszis szerintem, mert mindig érezte, mikor kell lassítani és gyorsítani a játékot, ezt egyelőre edzőként kevéssé veszem észre, sokkal inkább ezt a "pörögjünk pörögjünk pörögjünk" mentalitást látom, amiben csomószor kipukkannak.

komolyabb mérleget vele kapcs majd szezon végén vonok, de jelenleg ez a "szegény Xavi, a sérültek meg a VAR meg satöbbi" teljesen indokolatlan sztem.
Zsolti
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6151
Csatlakozott: 2004.10.12. 13:34:54
Tartózkodási hely: ,,!,.
Kapcsolat:

2022.10.12. 23:45:27

Teljesen komolytalan ez az egesz. Kapott egy europa top5 keretet, es mehetnek az europa ligaba. Erre nincs magyarazat, nem erdekel ki serult, meg hany buntetot nem kaptak meg, ez szegyen.

Elegem van mar ezekbol a mi kutyank kolke eddzokbol.
nagyatyesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009.06.02. 16:51:33

2022.10.12. 23:36:13

Ezt ő cseszte el, de csak remélni tudom, hogy tanul a hibájából...(nem fog).
De Jongot kezdeni kellett volna, elsősorban Busi helyett vagy a védelemben Pique vagy Garcia helyett. Ezt már előtte beszéltük a haverokkal, hogy hátul a két madár túl nagy kockázat. Sajnos igazunk lett. Piquet nem szabadna már erőltetni, ez megyei szint. Eric még egy lelkes balfék, aki ennyit tud, csak a City megérkezett vele minket. Jobb lett volna Mingut megtartani...
Marcos Alonso erőltetése óriási hiba. Abszolút nem érzi a játékot...
A középpálya összetétele szánalom. Ez a trió nem működik együtt. Businan semmi lendület nincs, míg Frankie felveszi a labdát, vele van dinamikája a csapatnak. Pedri ok. Gabi engem rettenetesen idegesít, de lehet o jó játékos majd ha lehiggad, de helyette én Kessiet játszatnám alapból. De a mester csak a két tinit erőlteti az apjuk korú társukkal.
Mentségére a cserékkel próbált javítani a helyzeten. Bár én Raphinhat nem vittem volna le, ő nagyon ment ma a hibái ellenére.

Annyit elért, hogy lelkesek vagyunk, küzdünk, de ez az ívelgetős semmi foci ide kevés
herlius
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1428
Csatlakozott: 2008.11.10. 11:55:35
Kapcsolat:

2022.10.12. 23:31:34

vidra írta:
2022.10.12. 23:20:04
Teljesen adom. Szerencsére viszonylag jól húzta be a cseréket, mert rájött, mit csinált teljesen rosszul és megmenekült a meccs, valahogy, hajszállal.
Hogy menekült meg a meccs? Ez a könyördöntetlen csak arra jó, hogy pár napig matekozzunk. A valóságban viszont marad az EL. És sajnos azt kell mondani, hogy a pályán látottak alapján teljes joggal. Az Inter nem érdemtelenül jut tovább, sokkal tudatosabb játékot játszottak, mint mi.
herlius
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1428
Csatlakozott: 2008.11.10. 11:55:35
Kapcsolat:

2022.10.12. 23:26:22

Zozzy 5 írta:
2022.10.12. 22:44:43

a Bayern, City meg a Real abban jár nagyon sokkal előttünk, hogy az energiáikat sokkal jobban osztják be, tudnak higgadtak lenni, és sokkal rugalmasabb a játékhoz való hozzáállásuk. nagyon sokat kell még fejlődni Xavinak is szerintem, az inter elleni két flop az ő sara nálam, Inzaghi lemeccselte mind2szer.
Teljes mértékben egyetértek, annyi kiegészítéssel, hogy Inzaghi IS lemeccselte. Tavaly a Frankfurt ellen is ugyanez volt, idõnként teljes átjáróház volt a csapat. Sajnos egyelõre nem igazolja azt a nagy felhajtást, ami az érkezése körül folyt. Mintha mindenki kész tényként kezelné, hogy Xavi csakis zseniális edzõ lehet. Csakhogy épkézláb csapatok ellen ez a pályán többnyire nem látszik.
Avatar
vidra
Capitá del Barça
Hozzászólások: 732
Csatlakozott: 2018.05.06. 23:33:21

2022.10.12. 23:20:04

Teljesen adom. Szerencsére viszonylag jól húzta be a cseréket, mert rájött, mit csinált teljesen rosszul és megmenekült a meccs, valahogy, hajszállal.
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8565
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.10.12. 22:44:43

kifejezetten fontosnak érzem hangsúlyozni a felelősségét az ehhez hasonló meccsekben, mint ez a mostani is. el kéne engedni ezt az illúziót, hogy a Gavi-Pedri "ifjútitánklasszis" középpálya Busquetsszel kiegészülve alkalmas európai szinten teljes dominanciára. sokadjára bizonyosodik be, hogy kevesek még ehhez. csináltunk egy 1-0-ás félidőt erőből meg szenvedélyből, oké. de miért nem lehet visszaállni egy csoportmeccsen ilyen állásnál? miért kell üldözni ezt a totális dominanciát, őrjöngeni az oldalvonal mellett, meg egyedül hagyni hátul Eric Garciát meg Piquet 1v1ezni, ahelyett, megnyugodnánk, és okosan meglőnénk a másodikat?

elkezdenek égni egymillió fokon az elejétől, majd elfogy az energia, kipukkanunk teljesen, és csak felemésztővé válik ez a nagy szenvedély. még egy olyan full rutinos klasszis is elkezd görcsölni, mint Lewandowski. eközben teljesen sematikus a játékunk, a középpályásaink 0 kulcspasszokkal lehoznak meccseket, meg jönnek a lehajtott fejes random beadások oldalról. az élvezet meg teljesen kivész és csak a görcsölés meg izgulás van.

a Bayern, City meg a Real abban jár nagyon sokkal előttünk, hogy az energiáikat sokkal jobban osztják be, tudnak higgadtak lenni, és sokkal rugalmasabb a játékhoz való hozzáállásuk. nagyon sokat kell még fejlődni Xavinak is szerintem, az inter elleni két flop az ő sara nálam, Inzaghi lemeccselte mind2szer.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7402
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.10.10. 11:00:22

sansz írta:
2022.10.10. 00:18:00
fanbarca írta:
2022.10.07. 23:23:21


A bajnokságban eddig konkrétan 1 ilyen meccsünk volt, mégpedig a hétvégi Mallorca elleni. Az összes többin magasan több nagy helyzetet dolgoztunk ki, intenzívebbek voltunk (igen, még a Valladolid ellen is, csak a befejezések voltak pontatlanok). Hagyjuk már.
Igen, sok szurkoló így gondolkodik, a mai meccs is el lesz felejtve pár hét múlva "mit rinyáltok, győztünk!".

Te egy meccset mondasz, én meg azt,hogy a meccseink felén, döntetlen állásoknál olyan szinten nem domináltunk, hogy inkább az ellenfelek voltak jobbak.
A keret milyensége adja azt a részt,hogy rossz meccseket is lehozunk sok góllal. Tudom,hogy ez bonyolultnak hangzik, de emlékezz mondjuk Guardiola Barcájára, nem egy meccsünk volt szenvedős eredményességben, de játékban jóformán percekre sem nőttek fölénk az ellenfelek.
Ez ahhoz képest egy fordított kép:van három topcsapatnyi támadónk, nem lehet nem hibázni ellenük 90 perc alatt, ha jön egy gól és kitámadnak,akkor pláne annyi. Közben 60 percig lehet gyenge, ötlettelen a játék.
Én elfogadom,ha egy szurkoló ezt nem akarja látni,csak leül a tv elé és azt mondja,hogy csak a gólok száma számít. Én is pont ilyen vagyok a brazil válogatott nézése közben.
De a Barcával kapcsolatban jobban nézem az árny oldalt is,mert mohó bevásárlás helyett okos építkezést szerettem volna. Az okos építkezés eredménye a játékban a többiek fölénövés, itt az edzőnek nagy szerepe lenne, a mohó bevásárlásnak meg amit most látunk: Több meccsen, egész félidőkre egészen megalázó alárendelt szerep, persze sok gól és ha szerencsénk van,akkor sok pont is.

Lehet örülni, van is ok rá, de itt a szerencsén nagyon sok múlik, ha a játékot nem tudjuk egész meccsen uralni, de legalább kontrollálni.
Ha a játékot uralnánk,akkor most nem a szerencsén múlna pl a BLben,hogy simán kiesünk-e.
Azért sok mindent elfelejtünk. Az Inter ellen, ami az egyik leggyengébb meccsünk volt az Inter kb. egy távoli lövést tudott felmutatni, nem sokszor kellett MAtS-nak labdába érnie, és tény hogy mi se dúskáltunk a helyzetekben, de voltak olyan szituációk amik egy bravúrosabb villanással gólra lehetett volna váltani, ráadásul ha objektíven is nézzük egy szabályos gólt is elvettek, plusz egy tizenegyest sem adtak meg.
De tegnap is félig tele vagy félig üres volt a pohár. Az első félidőben a Celtának momentuma sem volt, örültek ha átjöttek a mi térfelünkre és ha csak a nagyobb helyzeteket vesszük figyelembe 2-3 góllal simán mehettünk volna szünetre, akkor pedig a második félidő sem lett volna olyan-amilyen.
De a szurkoló olyan, hogy csak a negatívumot képes nézni. Érdemes elolvasni az élő közvetítések hozzászólásait.
Ezt a több meccsen megalázó szerepre sem emlékszem.
Az igazolásokban mi volt a mohó bevásárlás? Lewandowski, aki fossa a gólokat? Christensen, aki ingyen jött és stabil teljesítményt hoz? Koundé, aki már fiatalon top védő és két poszton is egyaránt magas szintet hozott. Talán Raphinhát lehet a feleslegesek közé sorolni, de őt is inkább azért, mert akkor még szinte 100 % volt, hogy Dembélé megy.
Az hogy most szinte az egész újonnan érkező brigád lesérült, pont nem lehet tanulságot levonni, és megkockáztatom az utóbbi 6-8 év legokosabb igazoláspolitikája volt a nyáron. Megerősödött az évek óta leggyengébb csapatrészünk, posztra lettek igazolva, a közép és jobb szélre is érkezett ember Lewyvel lett egy klasszis 9-es, ami látszik mit jelent, Dembélé távozásával egy jobbszélső is indokolt volt. Nem neveket igazoltunk, mint korábban.
És mielőtt lehordjuk Xavit, gondolkozzunk el, hogy gyakorlatilag a 0-ról kell csapatot építeeni.
Ezzel szemben a Real évek óta együtt van és ha így nyerik a meccseiket meg vannak dícsérve, hogy szenvedve tudnak győzni, de ha mi nem nyerünk varázslatos játékkal, hanem félidőnyi szenvedéssel akkor nem érdemlünk semmit. És hiába van egy két gyengébb meccsünk ők 8-ből négyet egy góllal nyertek pedig jóval több gólt kaptak. De ők vannak már itt követendő példának beállítva, hogy mennyire küzdenek stb. Mi pedig tőbbnyire látványos játékkal, sok góllal nyerjük a meccseket, de ekézve van Xavitól a szertárosig mindenki.
Nem mellesleg nem tudom mikor voltunk 7-8 forduló után, ugyanannyi lejátszott meccsel az első helyen.
Forca Barca!!!!
herlius
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1428
Csatlakozott: 2008.11.10. 11:55:35
Kapcsolat:

2022.10.10. 07:57:22

bence0330 írta:
2022.10.10. 00:38:49
sansz írta:
2022.10.10. 00:18:00
Ha a játékot uralnánk,akkor most nem a szerencsén múlna pl a BLben,hogy simán kiesünk-e.
Az Inter ellen hülyére uraltuk az egész meccset. A BM ellen kb 15 perc rövidzárlattal uraltuk a meccset helyzetekben, játékban meg kihoztuk legalább egálra, de talán még jobbak is voltunk. Szóval az tuti, hogy a továbbjutás nem ezen múlik/múlt. A BM ellen egyértelműen a rossz befejezéseken, amihez azért Xavinak max némi köze lehet csak, az Inter ellen meg nem tudtuk feltörni a betonvédelmet. De uraltuk lazán a meccset játékban, az Internek 1-1 kontrára volt csak esélye. A Mallorca meccset szétdomináltuk, még ha nem is játszottunk valami jól, az is inkább Inter-effektus volt, a Liga egyik legjobb védelmével nehezen boldogultunk. Hirtelen nem is tudom, melyik meccsekre gondolsz az idei szezonban, amiken szétestünk egy óra elteltével, vagy ne domináltuk volna szét. A mostani kivételével, nyilván.

Szerintem nem volt több ilyen, de persze lehet, hogy csak kiment a fejemből valahol egy kósza félidő. Fizikálisan elég jól felnőttünk a feladathoz (nem vagyunk csúcson, de az előző 3-4 évhez képest ég és föld...), rendre nem pukkadtunk ki idő előtt, és végig is domináltuk a meccseket.

No meg nem mintha nem lehetne dominálás nélkül komoly eredményeket elérni, az elmúlt két év BL-győztesei finoman szólva sem ezt csinálták.
Az Inter ellen konkrétan helyzetünk sem nagyon volt, nem hogy dominálás. Az nem dominancia, hogy 90 percen keresztül körbepasszoljuk az ellenfél térfelét. Taktikailag egyetlen percre sem tudtunk az ellenfél fölé nõni, az Inter rutinból felzabált minket. A fizikális szintünk pedig szvsz kifejezetten gyenge lett az utóbbi hetekben, bár ezt befolyásolhatja a magas meccsszám is, kevés a regenerációs idõ. A Bayern, a Mallorca és most a Celta ellen is egy félidõ alatt elfogytunk a saját tempónktól. Nem lehet 90 percen keresztül bírni azt az eszement letámadást amit csinálunk, fõleg, hogy a labdavesztéseink után rendre sprintelnünk kell visszafelé. Nyilván máshogy néz ki a dolog, ha 1-2 helyzetet még berúgunk, vagy a vak bírók nem folyamatosan hátráltatnának. De még ez sem tudja elrejteni azt a problémát, hogy a középpályán iszonyatosan hektikusak vagyunk. Nincs folyamatosság az építkezésben, rengeteg a labdavesztés és az ezzel járó fölösleges energiaveszteség. Nyilván idõ is kell még az összeszokáshoz, de sajnos egyre gyakrabban érzem azt, hogy itt valami taktikailag sincs rendben a csapattal. Lehet gyengén játszani, rossz napot kifogni, de a tegnap esti második félidõt ijesztõ volt nézni. Olyan szintū káosz volt a pályán és fõleg a középpályánkon, amit még Koeman idejében sem láttam. A legrosszabb magyar válogatott meccsekre emlékeztetett az a fejetlenség.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7097
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.10.10. 00:38:49

sansz írta:
2022.10.10. 00:18:00
Ha a játékot uralnánk,akkor most nem a szerencsén múlna pl a BLben,hogy simán kiesünk-e.
Az Inter ellen hülyére uraltuk az egész meccset. A BM ellen kb 15 perc rövidzárlattal uraltuk a meccset helyzetekben, játékban meg kihoztuk legalább egálra, de talán még jobbak is voltunk. Szóval az tuti, hogy a továbbjutás nem ezen múlik/múlt. A BM ellen egyértelműen a rossz befejezéseken, amihez azért Xavinak max némi köze lehet csak, az Inter ellen meg nem tudtuk feltörni a betonvédelmet. De uraltuk lazán a meccset játékban, az Internek 1-1 kontrára volt csak esélye. A Mallorca meccset szétdomináltuk, még ha nem is játszottunk valami jól, az is inkább Inter-effektus volt, a Liga egyik legjobb védelmével nehezen boldogultunk. Hirtelen nem is tudom, melyik meccsekre gondolsz az idei szezonban, amiken szétestünk egy óra elteltével, vagy ne domináltuk volna szét. A mostani kivételével, nyilván.

Szerintem nem volt több ilyen, de persze lehet, hogy csak kiment a fejemből valahol egy kósza félidő. Fizikálisan elég jól felnőttünk a feladathoz (nem vagyunk csúcson, de az előző 3-4 évhez képest ég és föld...), rendre nem pukkadtunk ki idő előtt, és végig is domináltuk a meccseket.

No meg nem mintha nem lehetne dominálás nélkül komoly eredményeket elérni, az elmúlt két év BL-győztesei finoman szólva sem ezt csinálták.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 845
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2022.10.10. 00:18:00

fanbarca írta:
2022.10.07. 23:23:21


A bajnokságban eddig konkrétan 1 ilyen meccsünk volt, mégpedig a hétvégi Mallorca elleni. Az összes többin magasan több nagy helyzetet dolgoztunk ki, intenzívebbek voltunk (igen, még a Valladolid ellen is, csak a befejezések voltak pontatlanok). Hagyjuk már.
Igen, sok szurkoló így gondolkodik, a mai meccs is el lesz felejtve pár hét múlva "mit rinyáltok, győztünk!".

Te egy meccset mondasz, én meg azt,hogy a meccseink felén, döntetlen állásoknál olyan szinten nem domináltunk, hogy inkább az ellenfelek voltak jobbak.
A keret milyensége adja azt a részt,hogy rossz meccseket is lehozunk sok góllal. Tudom,hogy ez bonyolultnak hangzik, de emlékezz mondjuk Guardiola Barcájára, nem egy meccsünk volt szenvedős eredményességben, de játékban jóformán percekre sem nőttek fölénk az ellenfelek.
Ez ahhoz képest egy fordított kép:van három topcsapatnyi támadónk, nem lehet nem hibázni ellenük 90 perc alatt, ha jön egy gól és kitámadnak,akkor pláne annyi. Közben 60 percig lehet gyenge, ötlettelen a játék.
Én elfogadom,ha egy szurkoló ezt nem akarja látni,csak leül a tv elé és azt mondja,hogy csak a gólok száma számít. Én is pont ilyen vagyok a brazil válogatott nézése közben.
De a Barcával kapcsolatban jobban nézem az árny oldalt is,mert mohó bevásárlás helyett okos építkezést szerettem volna. Az okos építkezés eredménye a játékban a többiek fölénövés, itt az edzőnek nagy szerepe lenne, a mohó bevásárlásnak meg amit most látunk: Több meccsen, egész félidőkre egészen megalázó alárendelt szerep, persze sok gól és ha szerencsénk van,akkor sok pont is.

Lehet örülni, van is ok rá, de itt a szerencsén nagyon sok múlik, ha a játékot nem tudjuk egész meccsen uralni, de legalább kontrollálni.
Ha a játékot uralnánk,akkor most nem a szerencsén múlna pl a BLben,hogy simán kiesünk-e.
Válasz küldése