Xavi Hernandez

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
vg99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 543
Csatlakozott: 2019.04.15. 18:07:51

2024.01.29. 15:12:04

Megnéztem volna, hogy mire megy Xavi, ha jön Zubimendi/Kimmich és B. Silva.
Mert szerintem úgy már nagyon erős keretünk lett volna,
de nem jöttek, így persze értelmetlen a felvetés.
Azért szomorú, hogy a 2 játékos kb 150 millió, amit simán szórtunk ki korábban, a fizukkal együtt. Most egyikre sem volt pénz.
Szerencsétlen időszak volt ez Xavinak, pénz nélkül, erős Laportával, stadion nélkül, sok sérüléssel.
Köszönet neki, de talán a megújulás ereje már nem volt meg benne, egy újnak mindig könnyebb..
Arteta, Flick, Klopp, nem rossz nevek, persze be fognak dobni boldog boldogtalant.
FcBarcelona1
Barça B
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2024.01.21. 09:56:33

2024.01.29. 14:54:03

Beleszólnèk ebbe a keret tèmába
Gk: Stegen/Pena/Tenas
Stegen-t nem kell bemutatni. Pena szerintem egy jó képességű bravúrkapus. Ott volt Neto, aki szerintem nagyon jó kapus, tavaly/idèn is bizonyítja, de ő se volt jó a szurkolóknak, ès a fizetèse sem fèrt bele a padozásèrt
Jhv: Cancelo/Kounde/Dest/J. Araujo szerintem erről is fölösleges vitatkozni, utóbbi 2 nem kellett Xavinak, ahogy Mingueza sem azelőtt. Araujo simán maradhatott volna cserènek
Bhv: Balde/Alonso/Cancelo ez rövid lett. Grimaldot ingyen hiba volt nem leigazolni, írta is valaki. Alonso nemrèg mèg válogatott, azóta szèpen leèpült(èpítettük). Persze lehet mondani, hogy nem elèg gyors, jelenleg sèrült is, de a kiemelkedően gyors Araujo, Kounde ès Christensen sem megy manapság sokra a feltolt vèdelemben.
Kh: Araujo/Kounde/Christensen/Inigo+ Riad, Garcia kinek van ilyen sora Európában? Riad nem kellett, ahogy Marmol sem vissza, Garcia játszani akart.
VKp: egyáltalán ki játszik itt? Mindenki össze vissza szaladgál
De Jong/Oriol/Gündogan/Nico/Kessie utóbbi 2 nem kellett, jött helyettük a 32 èves Romeu, aki eddig tisztesen helyt állt a PL-ben ès a La Ligában is, itt pedig egy 0-nak látszik
Kp: Gündogan/Gavi-Pedri/Roberto/Fermin Robertohoz Xavi ragaszkodott Nicoval, Torreval ès Kessievel szemben.
A támadó sor tènyleg nem túl veretes, de szerintem bennük is sokkal több lehetne.
Raphinha/Ferran/Yamal-Lewi/Ferran+ Roque akit a minap nyilatkozta Xavi, hogy az ő kèrèsère èrkezett-Felix/Ferran/Abde/ Abde játszani szeretett volna, szerintem vele cserekènt terveztek, ahogy Garciával is, de az utolsó pillanatban távoztak.
Busquets, Alba, ès Fati a kiemelkedő fizetèsük miatt távoztak, lehetett volna esetleg tárgyalni velük a csökkentèsről.

Ezek után hasonlítsuk össze a jelenlegi, rendelkezèsre álló kerettel. Tegnap olvastam, a vezetősèg aggódik a sok izom sérülés miatt. Èn már egy jó ideje.
Ha jól számolom, 19 felnőtt játèkos(benne Balde, Gavi)+ Roque tèltől+ Yamal, Fermin+ lehetett volna J. Araujo, Garcia/Riad/Marmol+Abde
Arról se feledkezzünk meg, hogy elnöki letètből lettek játèkosok regisztrálva.
Nem hiszem, hogy ne fèrt volna bele minimum Riad, Torre, J. Araujo, Abde játèkosokból 2-3 B-be regisztrálása.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2024.01.29. 13:06:16

sansz írta:
2024.01.29. 01:22:24
...
Figyelem, hosszú hozzászólás következik. :)

Abszolút TLDR kategóriás, úgyhogy szépen kérek mindenkit, hogy ne ragadjon ki belőle egy-egy mondatot, ha reagálni szeretne. Se azért, mert pontatlanul fogalmazok esetleg, se azért, mert azzal nem ért egyet, amit valójában kontextusból kifolyólag egyértelműen jelent. Mert ez persze lehetséges, sőt valószínű: lesz aki nem ért egyet egyik vagy másik megállapítással, véleményrészlettel.
Aki reagálna, azt arra kérem, hogy a teljes dologra, a lényegi mondandóra reagáljon (persze több részlet megragadásával, ellenérvvel, cáfolattal, ahogy jól esik). Az általam leírt szempontokat és összképet rendesen súlyozza, egy egészben nézze, és ha úgy érzi hogy ezzel nagyon sok ponton lehet komolyan vitatkozni (nem csak néhány apró részletben mint pl egy játékos jellemzése), csak akkor szánja rá az időt. Különben már nem fogok reagálni, hiszen minden amit leírok itt, az már sokszor szerepelt a fórumon tőlem is, másoktól is. A lényegi mondandóm nyilván az lesz, hogy gyengének tartom a játékoskeretet. Ezt körbeindoklom. Mindössze egy vagy két részletet kiragadni ebből, amivel esetleg tudnál vitatkozni, nincs értelme szvsz. Komolyabb szösszenetnek van, ha úgy érzed, hogy legalább a 70%ával komolyan vitába lehet szállni.

Végezetül: ez a hozzászólás a játékoskeretről szól, nem Xaviről, nem másik edzőről, nem bármi egyébről, csak és kizárólag a játékoskeretkről általánosságban, és a Barca jelenlegi ~19 fős játékoskeretéről.


Sansz, te valószínűleg nem olvastad ezeknek egy részét, ezért kérdezed, és látom, hogy tényleg kíváncsi vagy, ezért ismétlek meg mindent, megpróbálom összeszedni.
Először is engedd meg, hogy leszögezzem: a Bilbao elleni kezdőcsapatot szerintem elég jól összefoglaltad, itt-ott apróságokban vitatkoznék, de igazán sok értelme nincs: kiváló képességű játékosok, többségükben. Ha nem így lenne, nem lennének a Barcában. Ez sajnos messze nem egyenlő szerintem azzal, hogy kiváló kezdőcsapatot is adnak, ezer dolog befolyásolhatja ezt még. Ezekre mindre kitérek majd.
De szeretném ismételni, amit a Bilbao meccs után leírtam: sztem nagyon jó meccset játszottunk egy nagyon penge ellenfél ellen. 80-85 perc alatt le is zárhattuk volna a meccset, hiszen bár jó volt a Bilbao, mi szerintem még jobbak voltunk, mindent egybevetve. Sajnos az utsó percek, és a 2x15 már messze nem azzal a csapattal ment, amit te felvázoltál és egyéni képességek, kvalitások szintjén jellemeztél. Erről is, pont ilyen időosztásos logikával-struktúrával részletesen írtam a meccs utáni értékelésemben.

Szóval a játékoskeret, általánosságban:
1.
Én (és pl Pep, Cruyff, Xavi .. nyilván) azt a nagyon határozott, megmásíthatatlan álláspontot képviselem, hogy a foci csapatjáték, méghozzá szőröstül-bőröstül. Nem azért, mert számszerűen több játékosnak van közös célja. Hanem azért, mert a játék olyan komplex dinamikák sorával rendelkezik, amiknek akár csak a 10%át kivéve a "képletből" értelmezhetetlenné válik az egész focinak nevezett izé.
Ebből ezer dolog következik, amik közül kiemelnék 1-2t:
Egyrészt nem értek egyet azzal a felfogással, hogy egy csapatot néhány játékos egyéni kvalitásai kell meghatározzanak. Messi a legjobb példa erre, akinél látszott, hogy mit sem ér az emberfeletti tehetsége és szorgalma, ha nincs körülötte jó csapat. Jó csapat, nem pedig jó játékosokból álló csapat. Pep idejében is arra volt szükség, hogy mindenki pontosan azt csinálja, amit ő meghatározott. Messiék is azért nyertek VB-t (sok jó, de nem kiemelkedő játékossal), mert mindenki pontosan azt csinálta, ami a dolga volt, elképesztő elszántsággal és főleg fegyelemmel. Mindenki azt, amit az edző kitalált, amire a csapatnak szüksége volt az adott fogaskeréktől. Számos példa lenne még, és számos ellenpélda is. A lényeg: sztem egy bizonyos szint felett már nem a játékos képességek közti különbség adja a legfontosabb dolgokat a sikerhez. Ezer példa jöhetne, csak az elmúlt évek európai elit klubfocijából.
Másrészt nem értek egyet azzal az alap gondolattal sem, hogy az edzőnek kell alkalmazkodni a kerethez, a játékosokhoz. Ezt muszáj kibontanom, hiszen többnyire mégis csak ez a realitás meg a gyakorlat: a keret az adott, az edző jön, és azzal kell főzni ami van.
Mivel nagy csapatokról beszélsz, én is inkább, és ez is nyilván a Barca célja (bár jelenleg sztem nem adottak a körülmények): itt már sokkal árnyaltabb a kép. A szurkolóknak, a vezetőségnek határozott elképzelése van arról, h milyen játékot tartanak elfogadhatónak, persze csak nagy vonalakban... de akkor is. Nem csak a Barcánál van így, de itt különösképpen igaz ez. Emellett nyilván többnyire a nagy csapatoknál pénz is van (több, kevesebb, de van), szóval egy új edzővel általában van egy jelentősebb keretmozgás is. Nem kivétel nélkül, de többnyire.
Végső soron szerintem nem az edzőnek, egy személynek (aki mindenért az ultimate felelős ugye…) kell alkalmazkodni minden egyes játékosához, mert abból sose lesz koherens csapat. Egy edző (és ez mindenkire igaz szinte) többnyire egy fajta játékhoz ért igazán, határozott elképzelései vannak, és elég pontosan megvan, hogy mit kér a játékosoktól. Persze amennyire lehet, épít a képességeikre, de nem ez határozza meg alapjaiban azt, hogy mit próbál felépíteni, mik az elképzelései a saját csapatáról.

2.
A játékos keret mérete nem csak nagy kluboknál, hanem jóformán minden profi klubnál 23-25, és ezen felül van utánpótlás. Ez egy alapvetés, hogy ennél lényegesen alacsonyabb létszámmal nem kezdünk el egy szezont. Nem véletlen dolgozik így mindenki, nem véletlen van sok évtizedes távon stabilan így, a kezdőn kívüli 14 ember nem azért van nevezve, hogy legyen aki melegíti a kispadot, meg aki visszahozza az elrúgott labdákat edzésen. Kivételek csak szökőévente vannak, és csak kényszerből.
Erre a létszámra szükség van ahhoz, hogy megfelelően ki lehessen egyensúlyozni a játékosok terhelését. Nem rotációról beszélek, csak minimális flexibilitásról, alapszintű behelyettesíthetőségről, minimális pihentetési lehetőségről, meg arról, hogy van-e egy edzőnek kényelmes, sokszínű választéka, hogy helyzet függően tudjon reagálni.
Ehhez egy idézetet is hozok a Cruyffista blogról (már egyszer asszem beraktam ide ezt, a lényegével egyetértek teljesen, de nem az én tollamból származik):
Gyakorlatilag egy kifeszített kötélen egyensúlyozunk végig a szezonban, a percek adagolásával, a sérülések és ezáltal a hiányzó profilok jelentette lyukak foltozgatásával... és ezért tud annyira felbosszantani, amikor valaki ebben a helyzetben a szép játék miatt panaszkodik, ahelyett, hogy vörösre tapsolná a két tenyerét, hogy egyáltalán ennyi meccset képesek voltunk megfordítani. Aki nem látja, mi megy a klubnál, az ne haragudjon meg [...] Minden összefügg mindennel: pénzhiány -> rövid keret -> sérülések -> túlterhelt kulcsemberek -> hullámzó játék. Jelenleg ez a realitás, ha elfogadjuk, ha nem. Engem az eredmények hiánya helyett sokkal jobban izgat az, hogy az eredménykényszer miatt vajon hány fiatal játékosunk pályafutása törik ketté egy-egy súlyos sérülés miatt.„
Ha nem érződne eléggé, össze is foglalom: sztem ez a legerőteljesebb kulcspontja annak, hogy miért és mennyire gyenge is a játékoskeretünk valójában. Hiába van papíron és személyes képességek szintjén egy elég bomba kezdőnk, mert már a játékoskeret további része is erőteljesen visszahúzza, a létszámból kifolyólag pedig gyakorlatilag minden irányba óriásit húz le rajta. Sok másik rendkívül fontos dolog mellett azt is eredményezi, hogy a papíron remek kezdőnkből szinte folyamatosan 3/5/7 ember hiányzik, és akik nem hiányoznak, azoknak is a fele vagy sérüléssel küzd folyamatosan, vagy adott esetben kényszerposzton/teljesen túlterhelve játszik.
3.
Sztem egy nagy csapatnak, vagy egy olyan csapatnak, aki komolyan gondolja legalább azt, hogy a saját bajnokságában az első helyért megy, nem férhet bele olyan, hogy egy poszton lyukak tátonganak a csapatban. Ez alatt azt értem, hogy legalább formálisan meg kéne legyen mind a 11 posztra 1 kezdő és 1 tartalék. Nyilván vannak kivételek, meg vannak jollyjokerek csomó csapatnál, akár nagy csapatoknál is, ezért ebből lehet sokszor valamelyest engedni.
De nálunk eleve nincs meg számszerűen se a 22 ember, már a szezon kezdéstől indulva nem volt meg. Részletesebben:
Lewának nem volt középcsatár cseréje, egyáltalán. Senki.
És szélső támadóból is csak 3al renelkeztünk, 2 posztra.
Kp-n számszerűen megvagyunk (3 kezdő, 6 kp, bár igazi szűrőnk nincs, Frenkie és GAvi együtt azért elég pöpecül üzemeltette sztem a labda nélküli kp játékunkat).
Balhátvéd és jobbhátvéd: 1-1 darab, abból az egyik egy frissen érkezett kölcsönjátékos, a másik egy 19 éves fiú. Ez összeségében botrány, csoda, h Decemberig húztuk.. most már eljutottunk oda, hogy Cancelo dőlt ki egy hónapra, aztán Baldé egész szezonra. Zéró csere, jöhetnek a 16 évesek, 0 profi játékperccel, 0 tapasztalattal, tényszerűen(!) kifejletlen izomzattal és csontozattal, és még sorolhatnám. Hiába ügyesek, ez még nem lehetne az ő terepük, rengeteg okból.
4.
A játékosok minősége… leírom én is, hogy mit gondolok róluk egyesével.

TS és Pena: A világ legjobb kapusa TS, bárhol kezdő lenne, és szezon elején vele is több gólt kaptunk a kelleténél, de sztem nem volt olyan botrány a helyzet, mint mostanában. Pedig a védelmünk/védekezésünk még valamelyest bele is szokott abba a helyzetbe, hogy a támadóerőnk növelése miatt elvettünk a védekezésből. A csapatszintű védekezésünk szerintem javult év elejéhez képest, és mégis több gólt kapunk. Ezért szerintem részben Pena a felelős. Amit írsz, azt én pont ellenkezőleg látom: szerintem rengeteg bakit követ el, ami gólt eredményez. Nem haragszom rá, nem tartom őt egyedüli vagy elsőszámú felelősnek, de nem tartom elég jónak. Ha egy abszolút top csapat lenne előtte, elég lenne, de így nem az. 15 meccs óta sérült TS, azóta 31 gólt kaptunk. Ez egészen botrányos. A normál meccsenkénti gólátlag 1 körül mozog, nem pedig 2. A védelmünk ősszel is gyengélkedett, talán még jobban is, mégis 1,1-1,2 körül volt a gólátlagunk meccsenként.

Araujo: abszolút top a srác.. kár is ragozni. A probléma egyik része, hogy kb húsz gólt kaptunk idén úgy, hogy ő már rég középcsatárt kellett játsszon akkortájt. Szóval a kényszer szülte helyzetek miatt halálosan mindegy volt sokszor, hogy ő mennyire jó képességekkel rendelkezik. A probléma másik része, hogy ősszel is sérült volt pár hétig (nem játszott), tavaly is volt sérült jó ideig, és most pedig saját bevallása szerint is hosszú hetek óta térdfájdalmakkal játszik.

Koundé: nehéz kérdés, mert év elején csodásajn játszott, peches ütközéstől kiesett, azóta borzalmasan játszik. Mindezt középhátvédként. Viszont ne csak azt tegyük ide, hogy sérült volt hosszan, meg azt, hogy egyénileg is komoly hibákat vét hónapok óta, hanem azt is, hogy gyakran meg egy kényszerposzton játszik. Szóval hiába vannak jó képességei, hiába van papíron egy 50-70 millióért vett védőnk, a gyakorlatban 3 döntő tényező miatt is ez alig jön ki (sérült, rossz forma, kényszerposzt.. mikor melyik).

Crhis: sztem ő klasszikus 3. számú védő.. jó képességek, időnként viszont sztem túl sok ki nem kényszerített hiba. De ami a legfontosabb, sztem legalább 300 napja nem tudok olyan hetet mondani, amikor nem sérüléssel bajlódik. Ha tud játszani, akkor se 100as, és nem bír 90 percet sem, a teste miatt.
Inigo: Kár ragozni, folyton sérült. Hiába tűnt nagyon stabilnak kb 3 meccsen keresztül zsinórban, nagyjából olyan, mintha le se igazoltuk volna.

Baldé: Alig van tapasztalata. Nagyon gyors, ügyes, de a passzai és beadásai, meg a játék átlátása nem igazán megy még neki. 19 éves, úgyhogy mindez sztem természetes. Rá max csereként lehetne támaszkodni alap esetben, a karrierje ezen pontján, ehelyett fix kezdő és nincs posztazonos helyettese. Sztem nem véletlen az, hogy izomsérüléssel vége a szezonjának.. 19 éves srácot agyonhajtottuk, mert semmilyen szinten nem volt alternatívája.

Cancelo: Klasszis, egy hibája van: sztem sok labdát veszít felelőtlenül, könnyelműen, sokszor rossz helyen. Kár h sérült volt az elmúlt hónapban, kár h nem állt rendelkezésre az első két bajnokin, és az is kár, hogy a Bilbao ellen 0 perc visszatérési pufferrel kellett beállnia, az eredmény két hatalmas egyéni mulasztás, ami két gólba, és valszeg a kupamenetelésünkbe, meg Xavi állásába került. Nem haragszom, nem ő a felelős, külső kényszer miatt kellett ilyen formában és ilyen helyzetbe beállnia.

Frenkie: klasszis, sztem a világ egyik legjobbja, több poszton is jól játszik… a jövőnk záloga. Xavi kezei közt teljesít szerintem messze a legjobban, amióta nálunk játszik. Se Setien, se Valverde, se Koeman nem tudta megközelítőleg se ilyen jól használni, de persze nyilván fejlődött is azóta.
Bárhol kezdő lenne.

Gündogan: szintén klasszis, sztem hibátlan, a csapat egyik húzóembere idén. Csoda, hogy még nem sérült meg, mert kényszerből teljesen agyonhajtjuk. Bárhol kezdő lenne.

Pedri: hiába vannak egészen extra képességei, egyrészt a sérülések… alig tudjuk használni.. másrészt az önbizalma és a bátorsága sztem odaveszik ezektől az időszakoktól. Őt lehet hogy már visszafordíthatatlanul tönkretettük, de még van remény. Mindenesetre alig volt elérhető, és továbbra sem 90 perces, formája sincs igazán meg.

SR: folyton sérült, nem is fiatal… hiába van Barcás szíve, lelke, és hiába vannak alapvetően sztem jó képességei. Fizikailag már sokszor akkor se elég, mikor játszhat, pedig ez eleve nagyon ritka. Ettől függetlenül ő fontos láncszem volt még így is, csak hát… nem mondhatnám hogy összképet nézve a keret erősségéhez lehetne őt érvként hozni.

Romeu: sajnos sztem dupla nulla a srác, alig van jó tulajdonsága ami ki is tud domborodni ezen a szinten. Megpróbáltuk, olcsó volt, nem jött be.. semmit nem tesz hozzá a kerethez sztem.

Gavi: Nincs edző, aki ne tapsikolna örömében, hogy a csapatban tudhatja. Ahol nincs kényszer, ott biztos hogy pihentetve lett volna többet, de kb bárhol bármikor kezdhetne szerintem. Tudom h sokan vitatják, de sztem neki nem csak Puyol típusú szíve van, hanem Xavi típusú labdaskilljei is. Jó lenne, ha eljutnánk egyszer arra a szintre, hogy nem a kaparással kell kidomborodni, hanem nyugiban lehet játszani. Akkor megmutatkozna. Mindenesetre húzta a csapatot, amíg tudta, most pedig hónapok óta és egész szezonra kiesett.

Raphi: sztem ő egy középszerű játékos. A jelen keretben teljesen oké, sőt, kulcsember lehet bizonyos meccseken. Örülök, hogy itt van, bár az az 50-70 millió óriási túllövés érte.
Nem gondolom, hogy bármelyik nagy csapatban a kezdő közelébe férne, bizonyos alapvető képességei hiányoznak, hiába vannak nagyon jók is. A mi keretünkben ő szuper most, de sztem egy európai top8ra törő, meg egyértelműen a real madrid ellen versenyző csapat esetében ő max cserejátékos lehetne, amire meg személyiségénél fogva alkalmatlan szvsz.

Ferran: ő is olyan ember szerintem, akiből inkább csak egy rotációs-kiegészítő ember tud lenni, de jelenleg még húzóembernek is lehetne mondani. Megtartanám, de ha majd tényleg azokkal versenyzünk a gyakorlatban, akikke nagyon szeretnénk már, akkor nem biztos h kezdő szintű lehet. Jelenleg pedig az ő személyében van a legjobb támadónk sztem.

Felix: labdaügyessége sztem páratlan, de nem véletlen jár ő kézről kézre a csapatok közt, komolyabb eredmények és megragadás nélkül. Se a személyisége, se a munkamorálja nem tűnik topfocira alkalmasnak. Olyan, mintha a kis és közepes meccsek egyáltalán nem érdekelnék őt, valamiért ez a benyomásom. Néha mintha csak az érdekelné, hogy ő legyen a középpontban, a reflektorfényben, ő legyen a meccs embere, egyéniben meglegyen a jó teljesítménye. Nem venném meg, kölcsönben maradhat, de hosszabb távon sztem kezdő se tudna lenni, egy bizonyos szint felett, ha valaha elérünk oda.

Lewa: klasszis, mentor, tekintélye van… de megöregedett. Tetszik vagy sem, nála sztem bebizonyosodott az 100%ban, hogy hiába szidták Xavit és a csapat kevésbé támadó szellemű, kevésbé csatár-támogató játéka miatt… Nem ez tehetett a rossz teljesítményéről, a rossz játékáról, és a rossz számairól sem. Ő is jó lehetne még egy abszolút csúcsra járatott, olajozottan működő csúcsgépezetben, de ilyenünk nekünk réges-rég nincs, és nem is lesz még egy darabig. 36-37 évesen amúgy sem kezdő már senki, többnyire.

Ennyi, itt a vége. Az utánpótláson nem megyek egyesével végig, de ők sztem nem vehetők a felnőtt kerethez papíron sem, és ez még Yamalra és Ferminre is érvényes, akik a gyakorlatban már soha nem térnek vissza a B-be. Ők mindannyian nagyon ügyesek, de mindnek rengeteg a hiányossága még, sok a tanulnivaló, nulla a tapasztalat, és még fizikailag sem értek el feltétlenül a profi foci szintjére. Nem csoda, hogy ennyire hullámzik a teljesítményük. Rájuk nem lehet úgy támaszkodni, mintha cserék lennének a felnőt keretben. Úgy meg végképp nem, mintha kezdők lennének. Sokszor besül, természetesen, és óriási a kockázata is hosszú távon. A klub jövőjét építjük, de közben kockáztatjuk is.

Végezetül sansz pár mondatára külön:
2022-ben elköltöttünk 150et mindössze 3 játékosra. Raphi, Lewa, Koundé. Akkor is számtalanszor leírtam, hogy ez hibás döntések sorozata, azóta kicsit változott a véleményem: vagy borzalmas nagy hiba volt (azonnali eredményt akarva), vagy látták azt, hogy semmi esélyünk nem lesz utána évekig bárkit igazolni, és kényszeredetten, pánikolva hozták akit lehetett, amennyiért összejött.
Mindenesetre szerintem nulla erejű érv az, hogy egy csapat mennyit költ, különösen ha ilyen relatív értelemben használod, mint ahogy most („hanyadikak voltunk költésben”). A lényeg az, hogy ki mire költi. Sokat el tud mondani a szám nagyságrendje, ezzel egyetértek, de nem garantált, hogy legyen kivétel. Szokott is lenni, nem olyan ritkán.
Mindenesetre ha a te logikád követem, akkor hoztunk sok pénzért (7. hely) embereket 2 éve, idén meg hoztunk nulla pénzért (100. hely? 200. hely?). Ha a kettőt kiátlagolom, akármilyen súlyozással, vajon mi jön ki? Hanyadik helyre kerülünk európai viszonylatban, az erősítések összege alapján? Egyáltalán mi a helyes matek? Sztem ennek az egésznek nincs értelme, ezt is sokszor leírtam. Halál mindegy, hogy milyen papíron az értéke a csapatnak, vagy ki mennyit költött, attól még bármi lehet.
Elköltöttünk 150et (vagy még többet) Lewára, Koundéra, Raphira, aztán beférnek a top5 ember közé azóta? Sztem egyikük sem. TS, Araujo, Gavi, Frenkie viszik a hátukon a csapatot. Tavaly még sztem Busi volt, idén meg Gündogan a top5ben, egész szezonra nézve(!!!).

Kérdezed, hogy ki nem top csapat szint nekem.. nos, a top csapat szint, ahogy leírtam, nekem itt kezdődik: 19 helyett minimum 23 ember, és minden posztra minimum 2 posztazonos (de valamelyest eltérő szintű) ember.
Viszont, hogy válaszoljak pontosabban:
Aki sztem a legjobb 6-8 csapatnál is beférne a kezdőbe: TS, Araujo, Gavi, Frenkie, Gündogan, Cancelo .. azaz 6 ember. De csak úgy, hogy ha egészségesek. Ehhez meg az kell, h ezekben a csapatokban legyenek helyetteseik, tehermentesítők. Az említettek közül egyedül Gündogan olyan, aki ne esett volna ki komolyabb időre idén, és mindig egyszerre többen is vannak. Pl ebben a katasztrófa januárban ebből a 6ból 3 végig sérült volt, egy percet se játszott, Araujo meg valszeg végig sérülten játszott.
Pedri egy nagy kérdőjel.
Aki még elférne valahol nagyobb csapatnál a kispadon: Chris, Kounde, Lewa, Raphi, Ferran
Lehet ide-oda tologatni az embereket, elvenni belőle, hozzáírni 1-2t, ezek csak nüanszok. A lényeg az, hogy egy csapat, ami a nagyobbakkal akar versenyre kelni, annak versenyképes játékoskeret kell. Ez 25 főt és abból legalább 20 abszolút versenyképes játékost jelent papíron, és ebből nem lehet állandóan sérült a harmada, fele. Nekünk ebből papíron kb 10-12 van, és még nem volt a szezonnak olyan pontja, amikor ebből 6-7nél több volt egyszerre játékra képes. Az általam felsoroltakból jelenleg aki teljesen egészséges, és beférne egy másik nagy csapat kezdőjébe: Frenkie, Gündogan, esetleg Kounde. 3 ember.
Ezerféle megközelítés alkalmazható, de akármilyen úton indulunk el, akármilyen szűrőket alkalmazunk, szerintem végül oda jutunk, hogy akár a legjobb 10-15 európai csapathoz képest is rosszabbul állunk, nem áll rendelkezésre közel sem elegendő(!) egészséges(!), megkérdőjelezhetetlen minőségű és stabilitású(!) játékos.

Jó alapjaink vannak, de nem arra, hogy versenyben legyünk mindenkivel, vagy majdnem mindenkivel… nem a jelenhez vannak jó alapjaink.
Csak arra, hogy egyszer, ha más területek is jól alakulnak majd, kijöjjünk a gödörből.

Tudom, hogy lesz-lenne itt akár 10 ember is, aki vitába szállna, de mégegyszer kérem: lehetőleg az egésszel, egy komplex képpel próbáljátok meg, ne kiragadott dolgokkal, ne néhány mondat önálló tartalmával, mert az összkép a lényeg. A teljes játékoskeret ereje, és az, hogy a gyakorlatban ez mennyire állt-áll rendelkezésre.
Sőt, a legjobb sztem nem is az lenne, ha az én írásom 1-1 részletéből indulnátok ki, hanem ha leírnátok, hogy szerintetek miért versenyképes maga a keret minden kulcsfontosságú szempont alapján a nagy csapatokéval (nem a cityre gondolok).
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
jclayton
Jugador del Barça
Hozzászólások: 227
Csatlakozott: 2021.08.11. 10:49:30

2024.01.29. 12:44:09

jclayton írta:
2023.09.03. 10:44:45
Ez egy érdekes nyár volt... szerintem nincs nagyon értelme pénzügyi szempontból nézni a történéseket (tényleg nem tudjuk, hogy melyik játékos eladásából lehetett volna még kisajtolni pár millió eurót, illetve a ligaszabályok is megkötötték a klub kezét), míg a vákuumban nézve Cancelo és Gündogan minőségi igazolások, Felix és Romeu az "eh... bejöhet" kategória, Martínez meg egy test a védelembe.

Ami elsőre, pusztán a megérzéseim alapján aggasztott, hogy a csapat mélysége kisebb, mint kéne. A kettős terheléshez egyszerűen folyamatosan szükség van játékosokra és tavaly a bajnoksághoz kimondottan kellett a túlnépesedés a csatár- és a védőposzton is. Nagyon jó, hogy itt van Cancelo, de a sérülése/pihentetése esetén például egyszerre esik ki a legjobb jobbhátvéd és a csereszélső. Egy eltiltás, sérülés, formahanyatlásos pihentetés alapjaiban határozza meg, hogy milyen erős a csapat, kikhez lehet nyúlni. Aztán megnéztem kicsit konkrétabban, a tavaly lejátszott meccseket alapul véve, mennyire jogos ez a felvetés:

Védelem: távozott Alba (20 meccs kezdőként tavaly +10 csereként) és Garcia (18+14), ezt a terhelést (38+24) veszi át Cancelo és Martínez az itt játszókon túl. Távozott még Umtiti, Lenglet és Dest, akik nem ülnek a kispadon, sokadik emberként.

Középpálya: Elment Busquets (38+4), Kessié (16+27), Pablo Torre (4+9). Ez a meccsterhelés (57+40) kerül át Gündoganra és Romeura a rendelkezésre álló kereten túl. A rendelkezésre álló esetleges töltelék-kerettagok közül távozott Nico.

Csatársor, szélsők, ilyesmi: Távozott Dembélé (25+10), Fati (13+38), illetve Abde (meg Griezmann, Trincao, akik csak elméletben voltak csapattagok). A 38+48 meccs elvileg Felixre és Yamalra, meg a középpályára száll át.

Összességében talán nem annyira rossz a helyzet, de egyértelműen üresebb a keret. Ha (és ez nagyon erős ha) Cancelo és Gündogan végig a rendelkezésre áll, akkor "csak" azért kell imádkozni, hogy Felix, Yamal meg a télen érkező brazil be tudja tölteni a feladatát, illetve Lewandovskinak is javuljon fel a formája, de ha a tavaly viszonylag egészséges keretből többen is folyamatosan, hosszabb időre kiesnek, akkor a csapat gyengült az egyénileg kimondottan jónak mondható erősítések ellenére is. Yamalt és Lopezt is a nagycsapathoz számítva, minden játékos regisztrálását adottnak véve a felnőtt keretben 21 játékos van. Ami a mostani modern futballban szerintem nagyon kevés.
Szöget ütött a fejemebe a játékoskeret terhelésével kapcsolatos beszélgetés, úgyhogy visszakerestem egy régebbi összegzésem - mert úgy rémlett, hogy összeszámoltam a hiányzó játékidőt, mikor lezárult az átigazolási időszak. Nagyjából ülnek is a megállapítások, azzal a kitétellel, hogy az első csapatból sokkal többen estek ki most, mint tavaly (illetve jött a csatársorba Roque). Menti ez a nagy sérüléshullám Xavit és csak abból kellett dolgoznia, amije volt? Fene tudja, szerintem a sok ifista ellenére is mentális erőt kéne mutatnia a csapatnak - és persze, nem segített rajta, hogy a peremembereket gyakorlatilag kivétel nélkül lepasszolta a nyáron a klub.
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2593
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.01.29. 12:18:32

Kovbal88 írta:
2024.01.29. 09:24:12
Xavi nem hinném, hogy gyengébb edző lenne, mint mondjuk Zidane. Szóval, ahhoz hogy eredmények legyenek, elsősorban egy jó keret kell, nekünk egyértelműen nincs mivel kevesen vagyunk.
Egy bajom van Xavival csak, hogy a BL -be vele nagyon gyengék vagyunk, szóval valamiért az nem fekszik neki. Nem volt könnyű dolga, de a kb 20 nemzetiközi meccse van és max 4 en játszottunk jól. Igaz ebbe van egyből 3 vereség a Bayerntől
Két elég egymásnak ellentmondó gondolat, hogy Xavi nem gyengébb, mint Zidane, csak a BL-ben.

Mondjuk Zidane behúzott 3 BL-t, 2 bajnokságot, összesen 11 kupát 4 év alatt, még én is azt mondom köröket ver Xavira, holott nem kedveltem soha, Xavi meg nagy kedvencem volt játékosként.
Meg elég lenézőnek is érzem.
Eredményességre nem sokkal marad el Peptől, hozzá kéne hasonlítani Zidanet, nem csoportmeccseken elvérző Xavihoz.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.01.29. 11:58:10

sansz írta:
2024.01.29. 01:22:24
Andris írta:
2024.01.28. 19:46:01

Nem tudom minek kell majd tortennie, hogy elfogadjuk, nem rendelkezunk egy nagy csapat jatekoskeretevel es gazdasagi hatterevel sem. Nyilvan en is tevedhetek, de borzaszto nehez elkepzelni, hogy ekkorat, es kozben meg csak ketsegeim sincsenek.

Mi neked egy nagy csapat játékoskerete? 2022-ben, amikor Laportáék bevásároltak, most egy statra nézve, a Barca volt a HETEDIK legtöbbet költő klub a világon és a 20 legdrágább igazolásokban 3 igazolásunk is belefért.

De nézzünk egy random meccsünket, pl a Bilbao elleni keretünk:
Kapus: Pena - tényleg jóval kevesebb, mint Stegen, de annyira nem is rossz, mint itt mondják. Sok pontunkat mentette meg pár hónapja, csak ő is visszaesett, mint mindenki. De szerintem inkább most is csak az a baj
Pena kezdetben, az első 2-3 meccsén még rendben is volt, de (bár nem tudjuk meg, de nem hiszem, hogy nagyot kockáztatnék vele) a góljaink kb. harmadában nagyon is benne van, ha nem is feltétlenül potyáról beszélünk. Rengeteg elkerülhető gólt kapunk és bármilyen bagatellnek is hangzik nagyon fontos, hogy lábbal nulla, sőt inkább veszélyes. A labdakihozatalaknál hatalmas segítség volt MAtS és mindig opciót jelentett a letámadásnál is, valahogy a játékosok is látják ezt, feltűnő, hogy rendzseresen inkább felívelik, ahelyett hogy megjátszanák és lenne plusz egy "tiszta" ember, ráadásul folyamatosan csínbe kapják a védők.
sansz írta:
2024.01.29. 01:22:24
Védelem:Araujo, Christensen, Kounde, Balde. Araujo a világ egyik legjobb belső védője, abszolút TOP 3. Kounde a liga egyik legjobb védője volt, még védőként a Barcából is jópárszor bohócot csinált. Nálunk játszik csapnivalóan, de nálunk is néha megmutatta mit tud..csak itt nem ez jön ki belőle. Egyébként annyira TOP játékos, hogy a Chelsea is anno nagyon meg akarta venni, éppen a Barca ajánlata ütötte ki őket. De ha most a Chelseaben játszana, akkor rá mutogatnál, hogy bezzeg nálunk nincs ilyen. Mellesleg francia válogatott, ahol nagyon erős a keret. Christensen: Chelsea szintjét megütötte, marasztalták, állítólag ígéretet kapott, hogy még több lehetőséget kap, de minket választott. Tavaly atomstabil volt nálunk, sallangmentes, elit védő. Balde meccsről meccsre jobb volt Albánál,ha a tavalyi formája lenne, akkor azt se tudnánk már ki az az Alba. Nagyon minőségi játékos,pedig pont Xavi egy darabig eléggé rosszul bánt vele. Ez a védelem jóformán bármelyik top csapatban elférne.

Koundénak, mint utóbb kiderült a Chelsea inkább az árát akarta felverni (legalábbis Monchi), ha nagyon szerették volna simán elviszik, egy Fofana-ra egyből odadobtak egy 80-ast, Koulibalyért 40-et és a Sevillával nem 2-3 millióval alkudozgatnak. Mellesleg a franciáknál is jh-t játszik, amit többé kevésbé itt is lehozott. Nem azt mondom, hogy gyenge játékos vagy ne lenne komoly szint, de olyan szintesést azért nem produkált. A chelsea pedig rendre 3 védővel játszik, de akkor se volt volt a dán alapkezdő, inkább elengedték őt meg Rüdigert is simán, Azpilicuetát pedig, aki jönni akart, ígéretük ellenére még a plusz egy opciós ott tartották. És nem gondolonm, hogy idén olyan szabadesésbe kezdett volna, annak ellenére sem hogy rendre kisebb sérülésel játszott.
Ellenben Cancelo például kivirágzott, rendre komolyan megérezzük a hiányát. Alba pedig többször lenyilatkozta, elejétől kezdve, hogy tökéletesen megérti a helyzetet és semmi baja nincs a paddal, a távozásakor is, hogy a csapatnak is segíteni akar, hogy erősíthessenek.

sansz írta:
2024.01.29. 01:22:24
Középpálya: Pedri: Goldenboy mindenhol szuperlatívuszokban beszélnek róla, kihagyhatatlan a spanyol válogatottból, mikor berobant a Barcába, fény volt az éjszakában. Kivásárlási ára csillagászati, de ígyis állítólag mindig legyeskednek körülötte. FDJ: Holland válogatott alapja, gyakorlatilag bármely csapat szívesen látná, anno ő vűlasztott minket, kb akárhova mehetett volna. Gündogan: Nemrég még a City alapembere volt,ott volt félelmetes kiszolgáló és házi gólkirály is. Nem fiatalon, de nem is leeresztve, kiégve jött ide.

Itt ki nem TOP csapat szint neked?
Pedri és De Jong valóban klasszis, de az előbbi eddig 10 meccset játszott a bajnokságban, abból is csak kettőt végig, a holland is nagyon hosszan volt sérült.
Gündogannak teljesen más szerepe volt, ott sokszor még hamis kilencest is, de végig sokkal támadóbb szerepkörben. Nem minden hogy ott van mögötted a világ legjobb vkp-ja/pivotja és veled még 3 középpályás vagy neked kell szűrőt/pivotot játszani. Ennek ellenére ez a házi gólkirály dolog sem tudom mi, tavaly a bajnokságnak ebben a szakaszában 2 gólja és 2 assistja volt, azelőtt talán 3/2.

DE! A legfontosabb, főleg a kp-n, hogy hiába minőségi ez a trió, valaki folyamatosan maródi. Egy kezemen simán meg tudnám számolni, hányszor tudtak idén egészségesen meccset játszani. Kidőlt Gaqvi is egy szezonra. Kit lehet variálni? Romeu, SR (amikor egészséges) vagy Fermin, akinek a természetes posztja talán a hamis kilences. Vagy ide is próbálgassunk egy 16 éves gyereket. De ez kb. az összes csapatrészre igaz.

Fel lehet sorolni ezt a 11 játékost, ami szépen hangzik és tényleg minőségi, de egy ilyen kezdő nem tudom mikor tudott összeállni. 3-4 játékos szinte folyamatosan hiányzik és akkor lehet hogy keveset mondtam.
Arról nem is beszélve, hogy milyen a padunk. Ha feláll a "gálakezdő" van kb 2 max. 3 olyan ember, aki ha a kezdő szintet nem is üti meg, de nem hoz komoly minőségi romlást.

Nem tudom Valverdére ki hogyan emlékszik, de rengeteget volt kritizálva a játék miatt, főleg, hogy ahogy vezetést szereztünk ültünk rá az eredményre.
És emlékszem is valami liverpooli meg római kirándulásra is, de lehet hogy csak az emlékezetem csal meg.
És őt milliószor Messi húzta ki a sz..ból, ha éppen ő vagy Suarez nem, jött is a szenvedés vagy bukta.
Most nincs annyi/hasonló játékos, aki a semmiből képes valami olyan váratlant húzni, ami főleg az edzőt menti meg.
Talán Yamal lehet majd ilyen vagy Felix-ben van egy hasonló faktor. .


Szóval ha felsoroljuk ezt a kezdő tizenegyet tényleg jól néz ki, de ha egy kb 14-15 fős keretből kell gazdálkodni, akikhez hatalmas szerencsére van kb. 3-4 16-18 éves kölyök, már máshogy kell megítélni a dolgot és erre nem lehet azt mondani, hogy TOP csapat szint
Forca Barca!!!!
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7255
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.01.29. 11:43:07

Ha kevesebb pénz lenne és saját vonalat tolnánk kicsit tovább, akkor nem lenne jobb Marquez helyett Pimientánál kopogtatni? A Las Palmas nagyon szép focit játszik alatta, és kifejezetten eredményeset is a kerethez képest, versenyben vannak akár még a konferencia-helyért is. A fiataljainkkal is mintha jobb eredményeket és játékot ért volna el, de annyit nem nézek oda le.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 859
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2024.01.29. 10:38:20

bence0330 írta:
2024.01.29. 01:54:31
Andris általában nem a kezdőt tartja gyengének, hanem a mélységet - ezzel azért egyet is értek valamennyire, még akkor is, ha szerintem ebben Xavi keze is benne van sajna.
Jó, csak én meg azt mondom erre, hogy mikor 3 TOP játékos is sérült(az említett Gavi, Raphinha, Cancelo) /és VR-t kihagytam, aki szintén a padon volt, ha helyettük ilyen játékosokat tudunk a pályára tenni és ilyen kaliberek ülnek még a padon, akkor egyáltalán nem tűnik rövidnek az a pad.

Amikor a Realban lesérült Vini, akkor nekik senki más nem volt elérhető, csak Joselu. A támadók Romeuja, nálunk a padon se tűrték volna meg. Ha ez lett volna a cél, vehettek volna három ilyen embert. Mivel lennénk előrébb?

Mikor azt hasonlítottam össze, hogy a játékpercek hogyan jönnek össze, egyértelműen kiderült, hogy a pályára nem küldenek több embert. Pont pár napja néztem, hogy a szezonban 50 percnél többet a Realban 20 játékos kapott, a Cityben is azthiszem és nálunk meg 22-en. Semmilyen szempontból nem kevés ez a keret, az igaz, hogy sallangot nem nagyon padoztatnak, akiről tudják, hogy soha nem kaphat helyet.
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 607
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2024.01.29. 09:54:48

Peter írta:
2024.01.28. 17:45:46
Erre akár lehetne nyitni egy új fejezetet.

Elsőre talán ez a Xavi gondolat optimistán és népszerűen hangzik : „Őszintén hiszem, hogy ez a legjobb mindenkinek; nekem, mert megszabadulok a tehertől, nektek pedig azért, mert nagy nyomás nélkül játszhattok majd”.
....akár számtalan nem várt további problémákat is rejthet magában. Az öltöző is elmehet akár több irányú önjáró üzemmódba. Megjelenhet néhány ajánlat egy-egy játékos előtt.....a fejekben tovább nőhet a zavar.
Xavinak lehet, hogy jót tesz, sőt!

Egyelőre nem látom, hogy mitől válhatna éppen emiatt valóra Laporta mondatának tartalma :"Több elkötelezettséggel, több lelkesedéssel, mindent beleadva elérhetünk néhányat a kitűzött célok közül."
Ez a mondat is elég határozottan a mentális tényezőkre utal, ami - szerintem - a forrása volt annak, ahova megérkeztünk.
Az is érdekes újdonság lenne, ha Xavi elköszönésének bejelentése feldobná a csapatot.

Ahogy azt sem igazán tudom most, per pillanat elképzelni, hogy holnaptól éppen a tegnapi események után, miért is változna meg olyan sokminden?
Ha Xavi a nagy teher miatt nem tudta rendesen edzeni, motiválni stb. a játékosokat, akkor most adott a lehetőség, hogy megmutassa mi van még benne edzőként.
A játékosok nem hiszem, hogy ne hajtanának majd, hiszen egy önjáró a meccsekre tojó mentalitású játékos se a következő edzőnek nem kell, plusz ha le akar lépni a Barcából az se jó ajánló levél. LE bejelentése után is nyerte sorozatban a meccseket a csapat, a BL volt inkább kínos a Juventus ellen.

Szerintem a mentális problémák inkább a következménye, mint az okozója a mostani mélyrepülésünknek. Amikor érzed, hogy az edző elképzelései nem jönnek be a mérkőzéseken de továbbra is azt erőlteti, lehet kijön egy ilyen fásultság a csapaton. Ők is emberek.
Én is tartok tőle ez a bejelentés csak ideig óráig adhat lökést a csapatnak (ha egyáltalán lesz ilyen), majd újból jönnek a megalázó vereségek, ha ugyanazt a játékot erőlteti Xavi.
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2181
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2024.01.29. 09:24:12

Xavi nem hinném, hogy gyengébb edző lenne, mint mondjuk Zidane. Szóval, ahhoz hogy eredmények legyenek, elsősorban egy jó keret kell, nekünk egyértelműen nincs mivel kevesen vagyunk.
Egy bajom van Xavival csak, hogy a BL -be vele nagyon gyengék vagyunk, szóval valamiért az nem fekszik neki. Nem volt könnyű dolga, de a kb 20 nemzetiközi meccse van és max 4 en játszottunk jól. Igaz ebbe van egyből 3 vereség a Bayerntől
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3287
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2024.01.29. 03:04:33

LG írta:
2024.01.28. 19:57:48
Nézd meg a Realt meg a Liverpoolt, mennyit javultak az előző szezonjukhoz képes, pedig nem volt edzőváltás.
Itt sem hiszem, hogy csoda kéne a javuláshoz.
Aztán nagyon hiányzik egy jó DMC, Romeu minden várakozást alulmúl.
Érdeklődéssel nézegetem mindkét csapat eseményeit, de mélyebben egyiket sem ismerem. Ha már hasonlítunk, akkor a Real esetében nekem nem rémlik, hogy látványos visszaesés, ekkora formaingadozás és komolyabb szétcsúszás jelentkezett volna náluk.
Pool esetében azért más - szerintem - a helyzet, mert Klopp felhozta a klubot a csúcsra, képes volt utána csúcs közelben tartani, majd a szükséges változások vele történtek meg, ezért megalapozottan lehetett benne bízni, hogy megkapja az ehhez járó türelmet. Kvázi kiérdemelte, kiharcolta magának, tehát hitelképes volt.
A vkp poszt külön fejezetet érdemelhet, de hosszú évek óta ismertek voltak az előzmények. Ezt Xavi is tudta, ismernie kellett a körülményeket, ahogyan bármely egyéb posztokat illetően is.

Xavi saját projekttel indult, nem korlátlan, de nem is zéró anyagi lehetőségekkel. Ismerhette a lehetőségeit, a korlátait, melynek függvényében rendelkezett ilyen-olyan választási lehetőségekkel, nyilván mérlegelt és választott. A projekt értékelése már a projekt megvalósításán múlik. A megvalósítás közben felmerülhetnek problémák. Vannak olyanok amire fel lehet készülni és vannak olyanok amire nem. A projekt vezetője akkor képes megvédeni és saját kézben tartani a projektjét, ha ezekre a problémákra is megfelelő válaszokkal reagál. A megfelelő és jó válaszok erősítik a projektet, a kevésbé megfelelő vagy nem megfelelő válaszok viszont gyengítik a projektet.

Mi a magunk módján értékelhetjük a projektet, de a felelősséggel járó értékelés nem minket terhel... :lol:
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2466
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.01.29. 02:33:58

sansz írta:
2024.01.29. 01:22:24
Mi neked egy nagy csapat játékoskerete? 2022-ben, amikor Laportáék bevásároltak, most egy statra nézve, a Barca volt a HETEDIK legtöbbet költő klub a világon és a 20 legdrágább igazolásokban 3 igazolásunk is belefért.
Most pedig a negyedik legnagyobb bevétellel rendelkező labdarúgóklub vagyunk, szinte semmivel nem vagyunk lemaradva az elsőtől, simán előzve többek között a Bayern Münchent és korlátlan pénzforrások legendájával övezett angol klubokat.

https://www2.deloitte.com/uk/en/pages/s ... eague.html

2022-ben a világ minden pénze rendelkezésre állt egy új csapat építésére. Jöttek a méregdrága igazolások, és több ingyenes igazolás is. Ez idő alatt többet költöttünk játékosvételre, mint a Real Madrid. Akkora a luxus, hogy a szinte sosem játszó Inigo Martinezre is volt fölös évi 9 millió eurónk. Nagyon jól megy ott, ahol ilyen luxusra van pénz.

Tavaly nyáron szintén több mint 40 milliót költöttünk igazolásra (ez összességében már kb 250 millió euró, másfél év alatt...), és ismét jöttek ingyenesek, nem is kis nevek.

A helyzet egyáltalán nem lenne rossz. Sajnos abból a rengeteg pénzből vehettünk volna tehetségesebb játékosokat, ez az egyik probléma. A másik meg az, hogy azzal a felelőtlen taktikával, amivel manapság játszunk, minden keret bukásra lenne ítélve. Semmilyen kerettel nem tartható, hogy ennyire felhúzódik a csapat, és játszi könnyedséggel lekontrázható. Kiscsapatok, Villarreal, Almeria is megszórnak minket így.

Ami a szűk keretet illeti, feleslegesnek tartottam Pablo Torre és Riad kölcsönadását. Pablo Torre a Gironában is csere, az meg itt is lehetne. Ilyen vékony középpályával kölcsönadni hatalmas luxus. Ilyen szűk keretben jutott volna játéklehetőség. Kizártnak tartom, hogy játékosok kölcsönadását az edző beleegyezése nélkül tennék meg (Torrét az előző szezonban is jegelte, és inkább ugyanazt a néhány játékost játszatta).
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7255
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.01.29. 01:54:31

Andris általában nem a kezdőt tartja gyengének, hanem a mélységet - ezzel azért egyet is értek valamennyire, még akkor is, ha szerintem ebben Xavi keze is benne van sajna. Ha jól rémlik, még ő is mondott olyat, hogy akár top3 keretünk is lehet csak a kezdőt nézve, úgyhogy nem feltétlenül a kezdő tizenegyet felsorolva fogod meggyőzni. :)

Arra szerintem is nagyon vékony a keret, hogy 3-4 fronton megállja a helyét. Leginkább a középpálya. Ott nagyon hiányolom a Masiát legalább 20 percekre néha tehermentesíteni.

Amúgy szinte 100%-ban egyetértek a jellemzéseddel a felsorolt összes játékosról. Ez a kezdő abszolút elit szint alapanyagban.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 859
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2024.01.29. 01:22:24

Andris írta:
2024.01.28. 19:46:01

Nem tudom minek kell majd tortennie, hogy elfogadjuk, nem rendelkezunk egy nagy csapat jatekoskeretevel es gazdasagi hatterevel sem. Nyilvan en is tevedhetek, de borzaszto nehez elkepzelni, hogy ekkorat, es kozben meg csak ketsegeim sincsenek.

Mi neked egy nagy csapat játékoskerete? 2022-ben, amikor Laportáék bevásároltak, most egy statra nézve, a Barca volt a HETEDIK legtöbbet költő klub a világon és a 20 legdrágább igazolásokban 3 igazolásunk is belefért.

De nézzünk egy random meccsünket, pl a Bilbao elleni keretünk:
Kapus: Pena - tényleg jóval kevesebb, mint Stegen, de annyira nem is rossz, mint itt mondják. Sok pontunkat mentette meg pár hónapja, csak ő is visszaesett, mint mindenki. De szerintem inkább most is csak az a baj vele, hogy nem véd bravúrosan, mert alig-alig kapunk csak miatta gólt. Legutóbb is az ötből egy volt leginkább az övé. De még az sem olyan volt, amit ne láttam volna már Stegentől is...
Ezt leszámítva szerintem megmutatta azt, hogy ő egy jó kapus, nem tudom lehet-e padoztatni nála jobbat. De elfogadom, ha valaki azt mondja, hogy lehet.

Védelem:Araujo, Christensen, Kounde, Balde. Araujo a világ egyik legjobb belső védője, abszolút TOP 3. Kounde a liga egyik legjobb védője volt, még védőként a Barcából is jópárszor bohócot csinált. Nálunk játszik csapnivalóan, de nálunk is néha megmutatta mit tud..csak itt nem ez jön ki belőle. Egyébként annyira TOP játékos, hogy a Chelsea is anno nagyon meg akarta venni, éppen a Barca ajánlata ütötte ki őket. De ha most a Chelseaben játszana, akkor rá mutogatnál, hogy bezzeg nálunk nincs ilyen. Mellesleg francia válogatott, ahol nagyon erős a keret. Christensen: Chelsea szintjét megütötte, marasztalták, állítólag ígéretet kapott, hogy még több lehetőséget kap, de minket választott. Tavaly atomstabil volt nálunk, sallangmentes, elit védő. Balde meccsről meccsre jobb volt Albánál,ha a tavalyi formája lenne, akkor azt se tudnánk már ki az az Alba. Nagyon minőségi játékos,pedig pont Xavi egy darabig eléggé rosszul bánt vele.

Ez a védelem jóformán bármelyik top csapatban elférne.

Középpálya: Pedri: Goldenboy mindenhol szuperlatívuszokban beszélnek róla, kihagyhatatlan a spanyol válogatottból, mikor berobant a Barcába, fény volt az éjszakában. Kivásárlási ára csillagászati, de ígyis állítólag mindig legyeskednek körülötte. FDJ: Holland válogatott alapja, gyakorlatilag bármely csapat szívesen látná, anno ő vűlasztott minket, kb akárhova mehetett volna. Gündogan: Nemrég még a City alapembere volt,ott volt félelmetes kiszolgáló és házi gólkirály is. Nem fiatalon, de nem is leeresztve, kiégve jött ide.

Itt ki nem TOP csapat szint neked?

Támadók: Ferran Torres, Lewa, Yamal. Ferran alap spanyol válogatott, ha nem is olyan alap volt a Cityben, mint Haaland, vagy Gündogan, de megütötte a city szintjét és Guardioláét is. Nem egy teljesen mellőzött srác volt még köztük sem. Lewa aranylabdás gólf.só... Én mindig rühelltem, de a Bayernből vásároltuk ki. És nem azért veszett össze a Bayernnel, mert már most nem tartották megfelelőnek, hanem mert nem akartak már vele hosszú szerződést kötni(ebben a korban mással se kötnek) csak ez Lewának nem tetszett. Még egyszer, Bayern München szint. Yamal: Na itt mondhatnád, hogy tessék, egy fiataltól várjuk a csodát... Valójában a felsoroltak közül, ő volt a legjobb, elképesztő magas szintet képvisel.

És amellett, hogy sérült volt Gavi és Raphinha, Cancelo, előbbit gondolom TOP játékosnak tartasz, Raphinha-t a fél PL le akar(t) igazolni és a kritikák ellenére rengeteg gólpontja van, iszonyú hasznos játékos, ynilván nálunk ő is elfelejt gólt lőni, mint mindenki más. Cancelo pedig City alapember szint.
Szóal emellett azért még be tudott állni egy SR(aki szerintem cserének nem rossz megoldás), Felix, aki top csapatok peremembere, nem a tudásával, inkább a hozzáállásával van a gond, és még pár fiatal, pl Guiu, aki Lewánál ezerszer jobbnak tűnik(aki Bayern szint..)..

Tényleg kíváncsi vagyok, hogy szerinted kik azok akik amúgy annyira rossz játékosok, akik közül egy jó részüket top csapatból vásároltunk ki, vagy éppen happoltunk el előlük. Nem értem miért mosod a saját agyadat azzal folyton, hogy gyenge a keret...vagy legalábbis, hogy ez nem egy nagy csapat kerete. Ha a mag megmarad, akkor egy jó edző eből egy alap spanyol bajnokot és BL legjobbjai közé kerülő csapatot szervezne.
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2593
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.01.28. 22:54:44

Ezt a kijelentést, hogy valaki (adott esetben Setien) nem bír a sztárokkal két dolog miatt nem tudom értelmezni.
- Egyrészt a munkának ez is része. Ha nem megy, akkor nem kell top bajnokság, top csapatát elvállalni. Ehhez kell egyfajta személyiség, stressztűrés, de ez a munka része. Például szerintem Xaviban ez egész jó szinten működik kora ellenére.
- Másrészt meg nem ekvivalens állítás a sztár és a problémás személyiség. Ugyanannyi meló lehet Cancelot pesztrálgatni, Felix lelkét tutujgatni, Gavi kitöréseit visszafogni, mint CR adott heti hisztijét lekezelni, vagy Zlatan tenyérbemászó stílusát elviselni, de előfordulnak törvénysértések is, sőt simán egy 28. cserejátékos is lehet problémás . A foci nem kiscserkészek gyülekezete. A legtöbb kölyköt a sport 15-17 évesen (néha még hamarabb) kiszakítja a családi körből, nagy az elvárás, a teljesítménykényszer, az egó, amit nem kezelnek igazán sem szülők (nincsenek ott állandóan), sem tanárok, így pár utánpótlásedzőn múlik. Végül a csapatokban elég eltérő hátterű srácok jönnek össze (Ld. Pique vs. Eto'o)
Ez egy komoly feladat, különösen nagycsapatoknál, akinek nem megy, azt megeszi reggelire a poszt, ez nem a Barcánál létező feladat egyedül.
Zsolti
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6153
Csatlakozott: 2004.10.12. 13:34:54
Tartózkodási hely: ,,!,.
Kapcsolat:

2024.01.28. 22:05:31

Andris írta:
2024.01.28. 20:31:52


Afeletti megrokonyodesemnek probaltam hangot adni, hogy meg nem is tudjuk ki az edzo, de mar most el van konyvelve, hogy HA nem megy jol, az csakis azert van mert tilitolit jatszat.
Nézd Andris!
Nagyjából az elmúlt 8-10 év csak arról szólt, hogy évről évre nagyobb pofonok jöttek a BL-ben amikor kapott a Barca egy erős csapatot. Jött pár bajnoki cím, de egy 2 és fél csapatos bajnokságban az majdhogynem minimum azokkal a playerekkel, és annak tudatában, hogy a nagyobbik madridi egyletnél általában a BL a prioritás, bajnokság második. Én a rendszerben láttam a hibát akkoriban is, a megalázó BL kizúgások a bizonyíték.
Avatar
Grundel
Barça B
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2023.03.16. 10:06:36

2024.01.28. 22:02:36

The race to replace Xavi Hernandez at Barcelona has begun with Bayern Munich head coach Thomas Tuchel a possible option. as.com
Ezek után már várom a Contés, Emerys híreket.😅
Kluivert: “Barça's football is out of this world”
Mebarak Ripoll
Barça C
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2024.01.28. 21:51:33

2024.01.28. 22:00:24

soadroli írta:
2024.01.28. 21:06:41
Laporta is pushing for Hansi Flick to be Xavi's replacement. [BILD Sport]

Mikel Arteta has communicated to his entourage that he will leave Arsenal at the end of the season.
Arteta is one of the options to replace Xavi at Barça, but the club have not contacted him yet.[Diario Sport]
Arteta remek megoldás lenne! Kis tiki taka modernebb felfogással keverve. Nem hittem volna, hogy elhagyja az Arsenalt
Pique Xavi Ini Messi
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5176
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2024.01.28. 21:06:41

Laporta is pushing for Hansi Flick to be Xavi's replacement. [BILD Sport]

Mikel Arteta has communicated to his entourage that he will leave Arsenal at the end of the season.
Arteta is one of the options to replace Xavi at Barça, but the club have not contacted him yet.[Diario Sport]
Kép
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7255
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.01.28. 20:43:24

Andris írta:
2024.01.28. 20:31:52
Bence, sztem egyaltalan nem ertetted meg amit irtam, de tenyleg nem a legjobb szot hasznaltam.

Afeletti megrokonyodesemnek probaltam hangot adni, hogy meg nem is tudjuk ki az edzo, de mar most el van konyvelve, hogy HA nem megy jol, az csakis azert van mert tilitolit jatszat.
Ja, értem, akkor kicsit tényleg félreértettem, bár még így is van szerintem aktualitása annak a válaszomnak. XY a tiki-takával (vagy mindegy, mivel, lehet más is) magyarázza (akár előre, akár utólag) a buktát, más meg mással. Te pl. gyenge kerettel, nyomással, stb. Valamennyivel lehet, hogy jobban egyetértek a tiéddel, de nem hiszem, hogy objektíve jogtalanabb lenne a tilitolira fogni valamit, mint mondjuk te vagy én más esetben bármi másra. Lehet, hogy tényleg eljárt felette az idő. Szerintem nem, csak rosszul játsszuk, de teljesen valid érvnek tartom az elmúlt éveket nézve.

Setienes témához én annyit tennék hozzá, hogy szerintem a legszebb foci átlagosan alatta volt, amíg el nem vesztette az öltözőt. Kb a Napoli meccsig. Más kérdés, hogy egy morcos Messivel tolta szerencsétlen, elég rossz pillanatban, és az eredményei nem voltak a legjobbak. De én is azt élveztem a legjobban LE óta. Xavi első koratavasza nyilván messze überelte, de az elég kis minta bő két évből. Setient csak azért nem sírom vissza, mert túl hamar vesztette el az öltözőt, igazából a szünet után megették reggelire, most tuti jobb lenne a helyzet annál, de...
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21160
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2024.01.28. 20:15:33

Baltazar írta:
2024.01.28. 20:05:51
Yokozuna írta:
2024.01.28. 18:41:44
Én visszahoznám Setient, Xavi lehetne mellette másodedző. Nála még szép focit játszottunk, nem ilyen nyögve nyelőset, hátha Xavi megtanulná.
Akkor még rendszeresen játszott Puig, aki nem kellett Xavinak. Azt mondták Setienre, hogy nem bírt a sztárokkal. Ez most nem lehet akadály, mert most sztárjaink nincsenek.
Egyetértek.
Ne vicceljetek már. Setien úgy kapta meg a csapatot, hogy 3 fronton is versenyben voltunk, és minden simán bukott, a BL-t a lehető legcsúfosabb módon. Azt elismerem, hogy nagyon balszerencsés időszakban jött, de ahhoz elég rossz volt, hogy ne sírjuk vissza.

A következő ötlet az lesz, hogy Setién vezetőedző, Koeman másodedző, Xavi meg vízhordóként tanulhatja tőlük a szakmát. #-o

Ha a játék szépsége a szempont, ebben pont, hogy Xavi a top LE óta. Nem mindig, mert vele is játszottunk olyan meccseket, amikkel vallatni lehetett, de a 22-es koratavasz parádés volt. De úgy látom, sok embernek mintha teljesen kiesett volna az az időszak. :cry:
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21160
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2024.01.28. 19:57:48

Peter írta:
2024.01.28. 18:24:03
LG írta:
2024.01.28. 18:10:56
Az idei szezonnal én sem voltam elégedett, sőt, tavasszal is már sok volt a gyenge meccs, de nem éreztem azt, hogy innen ne lenne visszaút.
Mi olyan történt ősz óta, amitől nem érezted azt, hogy ne lenne visszaút?
Mondjuk a bizalmadon, reményeiden és a "csodán" kívül?
Nézd meg a Realt meg a Liverpoolt, mennyit javultak az előző szezonjukhoz képes, pedig nem volt edzőváltás.

Itt sem hiszem, hogy csoda kéne a javuláshoz. A támadójátékunk szerintem igenis javult mostanában, a lőtt gólokkal nincs is baj. A kapottakkal már igen. Ahogy mások már írták, a középpályás védekezés gyengült nagyon sokat tavalyhoz képest. Gavi kiesése óriási érvágás, az ő mezőnymunkáját senki nem tudja pótolni. Meg lehet nézni, a sérülése előtt nem kaptunk 4-5 gólokat, és ez nem véletlen!
Aztán nagyon hiányzik egy jó DMC, Romeu minden várakozást alulmúl. Ha ide tudnánk hozni egy megfelelő embert, + kevesebb sérültünk lenne jövőre, máris sokkal nézne ki a dolog szvsz.

Sokan mondjátok, hogy több van ebben a keretben, ezt én is így gondolom. De nézzétek meg azt is, hogy folyamatosan hiányoztak kulcsjátékosaink. Vagy a sérülések csak Klopp-nál és De Zebri-nél használhatók fel mentségnek, Xavinál nem?

Én nem akarom teljesen felmenteni Xavit, idén sokat hibázott ő is, de pl. Andrissal is sokban egyet tudok érteni abban, hogy számos olyan tényező hátráltat minket idén, amiről nem ő tehet.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2024.01.28. 19:46:01

Zsolti írta:
2024.01.28. 19:19:42
Barki is lesz az uj eddzo, ott fog eldolni a dolog, hogy mer e a jatekosok egyeni skilljeire epiteni, vagy majd eroltetni fogja ezt a tilitoli semmit. Ha az elso, akkor lehet keresni valo. Nem olyan kutyuto ez a keret.
Mar most meg van magyarazva hogy a kovetkezo edzo miert bukik. Ez arany. :roll:

Nem tudom minek kell majd tortennie, hogy elfogadjuk, nem rendelkezunk egy nagy csapat jatekoskeretevel es gazdasagi hatterevel sem. Nyilvan en is tevedhetek, de borzaszto nehez elkepzelni, hogy ekkorat, es kozben meg csak ketsegeim sincsenek.

Egyszeruen nem ertem, hogy lehet konkretan szamszerusitheto,egeszen rendkivuli sulyu tenyeket ilyen szinten figyelmen kivul hagyni, mint ahogy ebben a topikban ez tortenik mar hosszu ideje.

De persze azt kivanom, hogy negyede olyan sulyos se legyen a szitu, mint ahogy latom.

Remelem valahogy ki tudjuk kohogni egy nagy es nem Barcas multu edzo penzet, hogy vegre ne csak tippelgetes legyen arrol, vajon mi is az oka a gondjainknak. Erre se latok sok eselyt, de ez legalabb pontot rakhat 1-2 ev leforgasa alatt erre a sok vitara, amit lefolytattunk.

98% eselyt adok, h ket ev mulva ugy erezzuk majd, nem volt jo dontes az edzovaltas, vagy legalabbis nem javitott a helyzetunkon.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1867
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2024.01.28. 19:36:10

davi10 írta:
2024.01.28. 19:27:39
De Zerbi pedig szerintem csak idő kérdése, hogy elmegy egy nagyobb csapathoz. A tavalyi szezonjuk egész jó volt, idén viszont őket is megszivatták a sérülések. Vele abszolút lövésem nincs mire menne a csapat, kinézem a feltámadást és az óriási buktát is belőle.
ot allitolag a Pool nezte ki a nemet helyettesitesere, szerintem mi ne is remenykedjunk
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6659
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2024.01.28. 19:27:39

soadroli írta:
2024.01.28. 12:08:28
Roberto De Zerbi is the early favourite to replace Xavi at Barcelona. @DailyMail

Porto coach Sergio Conceicao announced his departure from his team at the end of the season, and he may be an option for Barcelona. His agent is Jorge Mendes.
@diarioas
A Daily Mail az én szememben annyit ér, mintha én itt leírtam volna. Viszont Conceicao tényleg opció lehet a portugál vonal miatt, Mendes miatt meg duplán.

Motta ha jól tudom többször volt a hónap edzője az olaszoknál, de engem egyelőre ez a 7. hely, 21 meccs 25 rúgott gól nem győzött meg.
Gio ha jól látom 2 éve nem dolgozik, nem biztos ,hogy rá van szükség.
Marquez nem edzett még felnőtt csapatot, ez a buli szerintem csak 1x jött be, Pep-nél.
Michel-nek az idei szezon nagyon szép ajánlólevél, akárhogy is végződik majd. Amennyit láttam szép focit is toltak, plusz ismerné már Romeu-t, EG-t és Torre-t, mindegyikük jól teljesít alatta. Gondoljunk bele mit tudna kezdeni olyan játekosokkal, akik focizni is tudnak :D Viszont szerintem mozdíthatatlan, 2026-ig él a szerződése. Nyilván nem fogják pisztollyal ott tartani, de csúnya adok-kapokba kéne belemennie, hogy elengedjék.
Imanol Alguacil pedig egész jól építgette a Soci-t, de szerintem nekik erősebb keretük is van, mint egy sima spanyol középcsapatnak. Szerintem vele nagyon nem nyúlnánk mellé, kicsit ilyen Valverde érzésem van vele, csak talán nála nem aludnánk be a meccseken.
De Zerbi pedig szerintem csak idő kérdése, hogy elmegy egy nagyobb csapathoz. A tavalyi szezonjuk egész jó volt, idén viszont őket is megszivatták a sérülések. Vele abszolút lövésem nincs mire menne a csapat, kinézem a feltámadást és az óriási buktát is belőle.

Szeretnék hinni benne, hogy van az az idővonal, ahol a City-t bűnösnek találják, kizárják őket a BL-ből és a PL-ből, Pep pedig lelép is visszatér. Én kb. 1% esélyt adok neki, hogy ezt az idővonalat éljük :D
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Válasz küldése