Xavi Hernandez

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4507
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2024.01.30. 08:33:06

Fernando írta:
2024.01.30. 00:27:50
Xavinak jot tett volna az ami Artetat magasra emelte, hogy masodedzo volt egy tapasztalt edzo mellett elit csapatnal, elit ligaban. Ha itt mondjuk egy Lucho mellett lenne masodedzo biztosra veszem, hogy 10 ponttal mennenk ezelott a Madrid elott, de igy kicsit olyan mintha a suliban kimenne a tanar az orarol es addig a legjobb tanulo vigyazna a rendet.
Van benne ráció amit írsz és sokszor éreztem ezt Xavi irányítása alatt, de mit tett volna? A klub legendája, elmentek érte qatarba, 100%-ig Barca szíve van, de ekkora shitre még szerintem a legvadabb álmában sem gondolt, ami itt érte. Nekem óriási csalódás, mélyütés volt a bejelentése és most kezdek csak felocsúdni, de én ezt a jelenlegi állapotot még mindig 10-20%-nak neki tudom be. A tapasztalt társat amugy abszolút adom. De még mindig amondó vagyok, döntsük el, eredmény vagy fiatalítás, mert a kettő együtt nem működik, ezt a kupa tökéletesen megmutatta.

Vissza gondolva a bajnok évünkben azért pazar játékot hoztunk. Ami igazán megmaradt, talán kupában meccseltünk a madriddal, akkora játékot toltunk az arcukba hogy öröm volt nézni, az a szökő év akkor jött be amikor mindenki egészséges volt és Dembele - Fati szétfutotta a széleket, brutál jó meccs volt. Ott akkor elhittem, hogy a szrból mégis tud bárki is várat építeni, helyére kerülnek az elemek.. aztán nyáron akit tudtunk eladtunk, Alemany hatalmasat ment, betudtuk regisztrálni a játékosainkat, értékünket, de 19 fős lett a keret ami nonszensz, ebből nem lehet egész szezonos bármilyen győztest faragni, alap emberek hiányoznak, főleg a támadásunk gyengült óriásit, aztán elment Sergio és nem jött Zubimendi, se Brozovic akit hallani lehetett és nincs vkp, a feltolt védelem meg kapja a gólokat, amiben egyébként hetek óta Penat érzem a legnagyobb felelősnek, rengeteget hibázgat, ami mindig helkyzetet teremt. A 19 fős keret nagy része tini. Yamalra épül kb a széljáték, aki 16 éves.. ha morbid akarok lenni és múlt héten egy ziccert berúg, továbbmegyünk és most Xavi nem mondd le. Milyen apróságok ugye.. Ezért kellene eldönteni, fiatalítunk és kimászunk a gazdasági szakadékból, vagy utóbbi elhúzódik 5-6 évig még.
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Avatar
vidra
Capitá del Barça
Hozzászólások: 745
Csatlakozott: 2018.05.06. 23:33:21

2024.01.30. 08:12:32

superman írta:
2024.01.30. 07:51:16
Csak Laportán múlik, hogy hozza-e Pepet, legalábbis ha Guardiola nem hazudott népszerűség hajszolásból.
Neeee, túl szép, hogy igaz legyen. Mekkora lenne, ha ő jönne, Xavi meg mondjuk maradna másodedzőnek, vagy ilyesminek. Nagyon távolinak tűnik, de mindenki felül a bulvár vonatra, úgy tűnik. Már Tuchel is, vagy az ott teljes félreértés? Végtelen találgatás.
superman
Jugador del Barça
Hozzászólások: 145
Csatlakozott: 2023.02.24. 17:08:04

2024.01.30. 07:51:16

Fernando írta:
2024.01.30. 00:27:50
Xavinak jot tett volna az ami Artetat magasra emelte, hogy masodedzo volt egy tapasztalt edzo mellett elit csapatnal, elit ligaban. Ha itt mondjuk egy Lucho mellett lenne masodedzo biztosra veszem, hogy 10 ponttal mennenk ezelott a Madrid elott, de igy kicsit olyan mintha a suliban kimenne a tanar az orarol es addig a legjobb tanulo vigyazna a rendet.
Az tényleg zseniális edző páros lenne, mert ez a lesajnált Madrid idén még összesen nem veszített 10 pontot.
baas11 írta:
2024.01.30. 00:20:21
Edző:
No. 1 Guardiola második eljövetele nálam tuti lenne es nem nosztalgia egyszerűen azert gondolom igy ( nemi paradox módon )mert sokkal jobb edző most mint 13 evvel ezelőtt volt … es higy miert jönne mert ez élete klubja !!! De nem fog :(
Csak Laportán múlik, hogy hozza-e Pepet, legalábbis ha Guardiola nem hazudott népszerűség hajszolásból.
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8673
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2024.01.30. 00:27:50

Xavinak jot tett volna az ami Artetat magasra emelte, hogy masodedzo volt egy tapasztalt edzo mellett elit csapatnal, elit ligaban. Ha itt mondjuk egy Lucho mellett lenne masodedzo biztosra veszem, hogy 10 ponttal mennenk ezelott a Madrid elott, de igy kicsit olyan mintha a suliban kimenne a tanar az orarol es addig a legjobb tanulo vigyazna a rendet.
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Avatar
baas11
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1245
Csatlakozott: 2007.08.02. 11:19:13
Tartózkodási hely: Közép-pálya

2024.01.30. 00:20:21

Hat rendesen be pörgött a média a bejelentés óta vagy mondhatjuk ugy is h Xavi jo messzire eldobta nekik a csontot… addig is -remelem - nyugodtabban készül a csapat - hisz ez is egy fontos célja volt az időzítésnek -az Osasuna elleni mészárlásra :D

Ami múltat jelent illeti.:

Kb két tábor van de szerintem az mindenkiben közös higy alapvetően sajnálja Xavit hogy igy alakult vagy igy ér véget a regnálása ( bar ezt meg nem tudjuk ugye )… leginkabb vele szerette volna mindenki h felemelkedjen a klub es nem véletlen, egy ikon aki imádja a klubbot legenda es az is marad- nekem még most is inkább tűnt játékosnak aki belülről szervez mint külső felülről szemlélő szakvezetonek - aki rendkívüli kihívást vállalt el fel is emelte a súlyt de úgy tűnik végül el kell dobnia mert kilökni mar nem tudja sőt talan végül vissza is teszi majdnem oda ahol volt ?!?!

Higy miert nem sikerült ?

Hat erről oldalakat lehet itt vissza olvasni … az viszont majdnem biztos h olyan nincs h szinte minden csak a klub helyzete ( ez is kissé rejtélyes amugy )ebből adódóan a keret minősége ( 860 millio € ) darabszáma es a pech vagy csak is Xavi szakmai taktikai tudása, hiányossága lenne az ok !

Ez mindenképp egy közös hatás eredménye a feltételek jelenleg nem eleg jok ahhoz h relatíve könnyedén elbírjak Xavi elképzeléseit illetve Xavi sem eleg jo ahhoz h a relatíve minden évben versenyképessebe tette keretet stabilan menedzselje!
Es hat az IDO mint tényező es bar szerkntem 5 éves ciklus tuti h o lett volna a legambiciozusabb legfejlodokeppesebb aki oda teszi Barcat ahol volt ( pl Valverdevel kb 10 ev utan is ugyanazt ugyanannyit játszanánk Kouman meg 10 ev utan is De Jong ra építene mindent kifogások mellett ) csak hat ez mindannyian tudjuk Xavi is higy ez csak mese.
Itt kethetente százezres stadion kell megtölteni jo pénzért, senkit nem erdekel h Jamal majd 3 ev múlva novi ki a pizsamát …. innentől kezdve ezt egy ember sem bírja ki idegileg sem.

Felelosseg:
szerintem abszolút megosztott vezetőség Xavi/stáb jatekosok … az hogy nincs pénz Haalandra vagy Stegen/Gavi leserul vagy hogy ez nem egy 6 kupas keret az okes illetve tényleg balszerencse , de ezt nem is kéri számon szerintem senki Xavin ha mar rola van szó ugye … de pl. csak az higy Busquets es Kessient “elküldtük” h pótoljuk egy 3 milliós Romeuval
majd csodálkozunk h 4 hónapja minden meccsem gólt kapunk mert a védelem teljesen szana széjjel van es nem tudunk mit kezdeni ( nem gyenge jatekosokkal !) ezek nem csak ugy igy alakultak meg a körülmények ezek döntések sorozata …. de mondthatni Lewandowskit is aki totál el vagy cserben hagyta a csapatot pedig bizalmat azt bőven kap igy is ! Es meg rengeteg mindent lehetne sorolni…. de mar mindegy is folosleges!

Jatekstilus hogyan tovább klasszik vita ?
En a totál nagypályás futsalt szeretnem látni mert minden másra van egy csomo másik csapat kivéve tan a City de hat az egy dolog h mit szeretnenk …: )
Igazabol a stilus mindegy a lényeg h milyen magas szinten tudod megvalósítani …. azert abban meglehet egyezni h mindenképp támadó futball ez alap különbség a nagy es kis csapatok kozott !

Edző:
No. 1 Guardiola második eljövetele nálam tuti lenne es nem nosztalgia egyszerűen azert gondolom igy ( nemi paradox módon )mert sokkal jobb edző most mint 13 evvel ezelőtt volt … es higy miert jönne mert ez élete klubja !!! De nem fog :(

Igy hat majdnem mindegy, csak támadó foci legyen stabil okos védekezéssel ilyen rohadt egyszerű eg :-)
"a nagyobbnak mindig igaza van, még akkor is ha téved..." Lefty ; Fedőneve: Donnie Brasco
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8673
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2024.01.29. 23:06:30

Troym írta:
2024.01.29. 21:49:52
A következő edzővel meg kell állapodni 2-3 héten belül. A BL kiesések után több top csapat elkezd edzőre vadászni, az biztos nem segít nekünk.
Amúgy is most kell megállapodni azokkal a játékosokkal, akiknek júniusban lejár a szerződésük, tudni kéne kit szeretne az új edző. Jó lenne nem random szerződtetni játékosokat, a "majd jó lesz valamire, szerezzük meg XY-t" elveket meg elfelejteni, nem a sufnit pakoljuk.
Ha nem Liga és/vagy BL rivális edzője a célpont, akkor egyúttal elkezdeni kikérni a véleményét a keretről, akár megosztani vele edzési / fizikális adatokat. Ha máshonnan is szeretne játékosokat hozni, akkor kellhet akár játékosmegfigyelőt is szerezni.
Nem tudom mi értelme júniusig bénázni, majd fejnélküli csirke módjára vinni ezt az átigazolási időszakot is.
Ez eleve csak a sajto es a nyilvanossag elott lenne julius. Nyilvan nem akkor kezdenek Laportaek targyalni senkivel. A Bild szerint majdnem biztos, hogy Flick lesz a befuto, allitasuk szerint Xavi is csak azert jott, mert Flick akkor a valogatott miatt nemet mondott. Szerintuk.
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
andras953
Jugador del Barça
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2020.06.14. 09:35:42

2024.01.29. 21:52:48

Ha gondoljátok, beszélhetek Artetával vagy Kloppal...
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2603
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.01.29. 21:49:52

A következő edzővel meg kell állapodni 2-3 héten belül. A BL kiesések után több top csapat elkezd edzőre vadászni, az biztos nem segít nekünk.
Amúgy is most kell megállapodni azokkal a játékosokkal, akiknek júniusban lejár a szerződésük, tudni kéne kit szeretne az új edző. Jó lenne nem random szerződtetni játékosokat, a "majd jó lesz valamire, szerezzük meg XY-t" elveket meg elfelejteni, nem a sufnit pakoljuk.
Ha nem Liga és/vagy BL rivális edzője a célpont, akkor egyúttal elkezdeni kikérni a véleményét a keretről, akár megosztani vele edzési / fizikális adatokat. Ha máshonnan is szeretne játékosokat hozni, akkor kellhet akár játékosmegfigyelőt is szerezni.
Nem tudom mi értelme júniusig bénázni, majd fejnélküli csirke módjára vinni ezt az átigazolási időszakot is.
andras953
Jugador del Barça
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2020.06.14. 09:35:42

2024.01.29. 20:37:09

Szívesen olvasgatom itt a fórum-véleményeket, s bár nem vagyok hozzáértő, néha én is megírom a magamét. Az a fixa ideám ugyanis, hogy a többi fórumozó figyelmét talán elkerülte, vagy nem látja, amit én hibaként látok. (Az egyes játékosok konkrét hibáit-erényeit már leírtam, ahogy én látom.)

Andris :

A posztod kezdő részével nem értek egyet. A hozzászólások szövegének szabadnak kell maradniuk, s csak az általános erkölcsi normáknak meg a fórumszabályzatnak kell megfelelniük. Ezért szerintem nem szabhatod meg, hogy a hozzászólásoddal kapcsolatban mikor, milyen esetben, milyen tartalmi elemekre kitérve, milyen komplexen, milyen stílusban lehet válaszolni.

Hozzászólásod további részében a játékoskeretünk minőségével, jellemzőivel foglalkozol, ahogy te látod (hiányosságaival : pl. létszám-és poszthiányok, nehézségeivel : pl. sérülések, túlterheltség) .
A keret játékosairól én is megírtam nemrég az egyenkénti értékelő véleményemet (ironizálva is), ami több esetben a tiédhez hasonló volt, pár esetben meg nagyon eltérő.
Emiatt nem posztolnék. A kerettel kapcsolatban írt sajnálatos tények is stimmelnek.
Viszont:

A hozzászólásodból számomra úgy tűnik, hogy kimondatlanul ugyan, de a keret problémáival magyarázod a csapat csúnya és vereségekkel tarkított rossz játékát. (lásd a cruyffista blogról kölcsönvett idézetedet pl)
Pedig az élvezhetetlen és kudarcos játékunkban Xavinak és stábjának van szerintem döntő felelőssége.

Te az edző felelősségét csak általánosságban érinted, amikor ezt írod :
„ Végő soron nem az edzőnek..kell alkalmazkodni a kerethez, a játékosokhoz..Egy edző többnyire egyfajta játékhoz ért igazán,határozott elképzelései vannak, hogy mit kér a játékosoktól…épít a képességeikre, de nem ez határozza meg, hogy mit próbál felépíteni..”
Xavi játékosmúltjából tudjuk, hogy milyen játékhoz ért ő leginkább, de ez a pályán nem jelenik meg! És nem a keret hibájából.
Gondoljunk bele: egy városka iskoláinak focitornáján kb. azonos képességű „keretek” mérkőznek, és az az iskola nyer, amelyikben a csapatjátékot jobban megtanította - megszervezte - begyakoroltatta a tesitanár. Tehát az edző szerepe fontosabb a keretnél.
Ha a meccseink többségén nem látjuk a begyakorlott játéksémákat, támadásvariációkat, a szép játékot stb., az az edzők hibája.
A szurkolók örökké vitáznak arról is, hogy mi a fontosabb: a végeredmény vagy a szép játék? Nálunk azonban mindkettő hiányzik. És nem csak a keret hibái miatt.
A tavaly behúzott bajnoki címünk – tegyük a kezünket a szívünkre – jórészt nagyon sok öngóllal, utolsó percekben talált gólokkal, 1:0-ra szerencsésen megnyert meccsünknek köszönhető.
Szerintem tehát a játékunkkal van a fő baj – és nem az egyébként tényleg hátráltató, balszerencsés keretetünkkel.
Nem hiszem el, hogy a Barca képzett futballistái ne tudnának megtanulni és begyakorolni más, korszerűbb , egyedi játékstílust a rosszul játszott jelenleginél!
Ehhez persze alapvető, hogy mindnyájan végig tudják futni a meccseket (nem pedig kocogni-állni-sétálni), 10 embernek folyton mozognia kellene a passzokhoz-kiugrásokhoz, egy szó mint száz: jobb erőnlét is kellene.
Ehhez a jobb edzettség eléréséhez - a LaLiga többi csapatának (keretének) edzői - érdekes módon értenek.
Ha a csapatunk játékosai ugyanolyan sebességgel ugyanannyit futnának, ugyanannyit mozognának, ugyanolyan gyorsan passzolnának, ugyanolyan erővel eréllyel és sebességgel ütköznének-szerelnének-védekeznének mint az ellenfél, a jelenlegi játékstílusunkban is ereményesek lehetnének.
Ha a játékunkat meg akarjuk javítani, szerintem ezzel kell kezdeni az edzőnek, utána jöhetnek a játékelemek, játékvariációk technikai begyakorlása.
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2181
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2024.01.29. 20:11:21

Camp Nou99 írta:
2024.01.29. 19:30:55

Sok időnk azért nincs még akkor se ha még januárt is írunk. Szerintem a bajnokság végéig meg kell találni Xavi utódját.
Egy hónapot lehet jó lenne várni, most fog játszani a Real az Atletico és a Girona ellen is. Ha hozzuk a meccseinket, akkor még lehet alakulhat úgy a bajnokság, hogy legyen rá esély. Nagyon rosszkor jött ez a Villarreal elleni vereség. De 10 pontot a bajnokság ezen tájékán le lehet dolgozni, és a Real se stabilan hozza a meccseit.

Plusz ugye ott a BL. Nem hiszek a csodákban, de azért a fociban előfordul néha. Korainak érzem még Xavi távozását.
Avatar
Camp Nou99
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 356
Csatlakozott: 2020.05.31. 14:32:47
Tartózkodási hely: Surány

2024.01.29. 19:30:55

Messa írta:
2024.01.29. 18:03:45
Forcabarca73 írta:
2024.01.29. 17:07:11
Azt olvastam, hogy Laporta mindenképp Hansi Flicket akarja. Én nagy reményt fűznék hozzá!
Én meg azt, hogy mindenképp olyan vezetőedzőt akarnak, aki beszéli a spanyolt. Lesz itt még ezer pletyka nyárig, biztos vagyok benne hogy még Laportáék sem tudnak semmit.
Sok időnk azért nincs még akkor se ha még januárt is írunk. Szerintem a bajnokság végéig meg kell találni Xavi utódját.
Avatar
vidra
Capitá del Barça
Hozzászólások: 745
Csatlakozott: 2018.05.06. 23:33:21

2024.01.29. 18:25:24

Ah, fárasztó ez az egész :D. Jobb lett volna, ha inkább nem jelent be semmit.
Miért nincs amúgy olyan ilyenkor, hogy külső tanácsadó felkérése, vagy akármi? Lehet kívülről valaki meg tudná világítani azokat a pontokat, amiken javítani kéne és akkor Xavi már le tudná menedzselni a csapattal.
Mindig ezek a mindent vagy semmit, fekete vagy fehér dolgok.
Avatar
Messa
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 3753
Csatlakozott: 2007.10.20. 20:59:24
Tartózkodási hely: Aba/Székesfehérvár

2024.01.29. 18:03:45

Forcabarca73 írta:
2024.01.29. 17:07:11
Azt olvastam, hogy Laporta mindenképp Hansi Flicket akarja. Én nagy reményt fűznék hozzá!
Én meg azt, hogy mindenképp olyan vezetőedzőt akarnak, aki beszéli a spanyolt. Lesz itt még ezer pletyka nyárig, biztos vagyok benne hogy még Laportáék sem tudnak semmit.
Sóstó mellett van egy mocsár, kikapott a Zseljeznicsar. Az eredmény reális, így járt most a Real is... Real Madrid Videoton 0-1 1985.05.22
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 607
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2024.01.29. 17:09:37

gránit írta:
2024.01.28. 17:25:18
Az a baj, hogy a jelenlegi taktikával minden játékosállomány ilyen sorsra jutna, ákárkit is igazolnánk. Ezzel a kamikaze taktikával, hogy mindenki felelőtlenül húzódjon fel, minden csapat beleszaladna a késbe. Olyan védők kerülnek emiatt komikus szituációkba, akik máshol, stabilabb taktikával egyáltalán nem tűnnének szerencsétlennek.

Tavaly sokkal stabilabb játékot játszottunk, és nem arra volt szükségünk, hogy átmenjünk kamikázéba, hanem arra, hogy érkezzen a csapatba egy igazi karmester és egy nagy góllövő. Meg egy vkp. (Meg cserekapus) Én tavaly egyáltalán nem hibáztattam az 1-0-ákért Xavit, sokkal inkább a játékosállományunk hiányosságait kritizáltam. Voltak is viták arról, hogy többet ki lehetne-e hozni ebből a keretből vagy sem, és én sokszor ki is álltam amellett, hogy sokkal többet biztosan nem, mert rendes vkp és középpályás védekezés nélkül lehet akárki az edző, a Bayern, Internazionale, Manchester United, mind szórta nekünk a gólokat, ezekben a vereségekben inkább a játékosállományunk gyengeségei játszottak közre.

Mostanra rossz irányt vett a történet, és eljutottunk oda, hogy ilyen taktikával jöhetne bármilyen játékos, ha minden csapat habkönnyű módon lekontráz minket, még a 14. helyezett is. Sőt, még a tökutolsó csapat is, ami éppen negatív rekordokat döntöget, és a felelőtlen taktkánk miatt még őket is csak éppenhogy tudták megverni, még ellenük is nyeltünk kettőt.
Ezt én is így látom. Ez a taktika, mondjuk ki befuccsolt, nem működik.
Ha ezen nem képes változtatni Xavi, és kapunk még két ilyen vereséget, nem éli meg a márciust sem.
Nagyon kíváncsi leszek Xavira, mit képes ebben a "felszabadult állapotban" alkotni. Mert szerintem ilyen állapot nincs a Barca kispadján.
Viszont most kell Xavinak (és stábjának) villantania a taktikai repertoárjából valamit, amivel meglepheti az ellenfeleket.
Nálam erősen kérdéses képes-e rá, de lepjen meg és akkor mea culpa.


Szerintem a tavalyi jó szereplés a ligában elfedte azokat a gondokat, ami a kupákban már előjöttek. Akkor is értetlenkedtünk, hogyan lehetséges, hogy míg a bajnokságban a legkevesebbet kaptuk Európában, addig a kupákban folyamatosan nyeltük a gólokat.
Mára kiderült, hogy valószínűleg a tavalyi volt az elmúlt tíz év leggyengébb színvonalú bajnoksága, amit megnyertünk, azaz nem mi voltunk annyira jók, a többiek voltak annyira gyengék. Ez nem is lett volna baj. Viszont idén a több csapat jelentősen erősödött a nyáron (játékosanyagban és/vagy taktikailag), mi meg maradtunk ugyanott. Ez kevés lett erre évadra.
Avatar
Forcabarca73
Barça B
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2019.07.16. 22:59:57

2024.01.29. 17:07:11

Azt olvastam, hogy Laporta mindenképp Hansi Flicket akarja. Én nagy reményt fűznék hozzá!
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2024.01.29. 16:15:08

A nevekhez hozzaszolva:
1% eselyt latok, hogy egy nagyobb/keresettebb edzo fizeteset ki tudjuk kohogni, es bele is ferjen a fizetesi sapkaba, fffpbe meg mindenbe.
Akik eseteben ez az egy szazalek sincs, hanem teljesen nulla:
Klopp: megmondta egyertelmuen es nyiltan, h pihenni akar. Nem fog benevezni arra a katalan wellness programra, amitol Guardiola es LE megkopaszodott/megoszult 2 BL serleg es nemtom mennyi bajnoki cim meg egyeb kupa ellenere.
Tuchel: elvileg kozlemenyt adott ki a Bayern, hogy nem fog jovore mashol dolgozni.
Arteta: most nyilatkozott elvileg, hogy garantaltan nem tavozik az Arsenaltol.
A forras minden esetben a Mundo mai cimlapja, Klopp eseteben korabbi nyilvan.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Nyiri81
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2017.01.05. 23:06:25
Tartózkodási hely: BP

2024.01.29. 16:05:33

Olvasom itt oldalak óta hogy a keret a hibás, gyengék a játékosok, közben csórók vagyunk. Közel sem olyan rossz a keret mint ahogy be van állítva. Szerintem legalábbis. Nem egy játékosunk a posztján kiemelkedő és simán beférne jobban szereplő klubokban is. Csak a menő csatár elfelejtett gólt lőni, hogy a tavaly top védő meg mindent elront. Ez kinek a hibája? Szerintem egyértelműen az edzőé. Egyszerűen nem tudta kellőképpen motiválni a srácokat és felkészíteni fontos meccsekre. Mentalisan teljesen szétesett a csapat.
Csak is Puyol
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2024.01.29. 16:01:59

Én bevallom, leszoktam a meccsnézésről úgy karácsony körül, mert nézhetetlen volt. Most is azt olvasom az 5 kapott gól után, hogy jó lehetett volna, meg emelt fővel, meg ilyenek. 5 gól után ezt nem lehet mondani, mert az nem emelt fő sztem. Az hogy cserébe rúgtunk 3-at...
Ha Xavi megkapta volna a világ minden játékosát is, akkor is ez lett volna. Nagyon bírom Xavit, nagyon bíztam benne, de valahogy azt érzem, nagy volt rá a kabát. Jobban ment neki első évében gyengébb kerettel, kevesebb elvárással. Sajnálom, hogy nem jött be, mert tényleg nagyon bíztam benne, de egy ideje azt érzem, hogy inkább csinálok hasznos dolgot, mint szenvedek a TV előtt másfél-két órát, majd elkeseredetten kelek fel, hogy megint nézhetetlen, unalmas volt. Inkább megnézem másnap a híreket, esetleg összefoglalót.
És hogy ki jöhetne? Kloppnak örülnék, Arteta sem lenne rossz, de kicsit félek, hogy ő is csak egyszer tudta csúcsra járatni az Arsenalt, lehet a Barca nagy falat lenne neki is. Flick meg remélem vicc, ide ne jöjjön. Meglátjuk, mindenesetre lesz ideje Laportának keresgélni, sztem ez egy jó döntés és gesztus volt Xavitól így. Köszönjük amit eddig letett, főleg a bajnoki címet!!!
vg99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 544
Csatlakozott: 2019.04.15. 18:07:51

2024.01.29. 15:12:04

Megnéztem volna, hogy mire megy Xavi, ha jön Zubimendi/Kimmich és B. Silva.
Mert szerintem úgy már nagyon erős keretünk lett volna,
de nem jöttek, így persze értelmetlen a felvetés.
Azért szomorú, hogy a 2 játékos kb 150 millió, amit simán szórtunk ki korábban, a fizukkal együtt. Most egyikre sem volt pénz.
Szerencsétlen időszak volt ez Xavinak, pénz nélkül, erős Laportával, stadion nélkül, sok sérüléssel.
Köszönet neki, de talán a megújulás ereje már nem volt meg benne, egy újnak mindig könnyebb..
Arteta, Flick, Klopp, nem rossz nevek, persze be fognak dobni boldog boldogtalant.
FcBarcelona1
Barça B
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2024.01.21. 09:56:33

2024.01.29. 14:54:03

Beleszólnèk ebbe a keret tèmába
Gk: Stegen/Pena/Tenas
Stegen-t nem kell bemutatni. Pena szerintem egy jó képességű bravúrkapus. Ott volt Neto, aki szerintem nagyon jó kapus, tavaly/idèn is bizonyítja, de ő se volt jó a szurkolóknak, ès a fizetèse sem fèrt bele a padozásèrt
Jhv: Cancelo/Kounde/Dest/J. Araujo szerintem erről is fölösleges vitatkozni, utóbbi 2 nem kellett Xavinak, ahogy Mingueza sem azelőtt. Araujo simán maradhatott volna cserènek
Bhv: Balde/Alonso/Cancelo ez rövid lett. Grimaldot ingyen hiba volt nem leigazolni, írta is valaki. Alonso nemrèg mèg válogatott, azóta szèpen leèpült(èpítettük). Persze lehet mondani, hogy nem elèg gyors, jelenleg sèrült is, de a kiemelkedően gyors Araujo, Kounde ès Christensen sem megy manapság sokra a feltolt vèdelemben.
Kh: Araujo/Kounde/Christensen/Inigo+ Riad, Garcia kinek van ilyen sora Európában? Riad nem kellett, ahogy Marmol sem vissza, Garcia játszani akart.
VKp: egyáltalán ki játszik itt? Mindenki össze vissza szaladgál
De Jong/Oriol/Gündogan/Nico/Kessie utóbbi 2 nem kellett, jött helyettük a 32 èves Romeu, aki eddig tisztesen helyt állt a PL-ben ès a La Ligában is, itt pedig egy 0-nak látszik
Kp: Gündogan/Gavi-Pedri/Roberto/Fermin Robertohoz Xavi ragaszkodott Nicoval, Torreval ès Kessievel szemben.
A támadó sor tènyleg nem túl veretes, de szerintem bennük is sokkal több lehetne.
Raphinha/Ferran/Yamal-Lewi/Ferran+ Roque akit a minap nyilatkozta Xavi, hogy az ő kèrèsère èrkezett-Felix/Ferran/Abde/ Abde játszani szeretett volna, szerintem vele cserekènt terveztek, ahogy Garciával is, de az utolsó pillanatban távoztak.
Busquets, Alba, ès Fati a kiemelkedő fizetèsük miatt távoztak, lehetett volna esetleg tárgyalni velük a csökkentèsről.

Ezek után hasonlítsuk össze a jelenlegi, rendelkezèsre álló kerettel. Tegnap olvastam, a vezetősèg aggódik a sok izom sérülés miatt. Èn már egy jó ideje.
Ha jól számolom, 19 felnőtt játèkos(benne Balde, Gavi)+ Roque tèltől+ Yamal, Fermin+ lehetett volna J. Araujo, Garcia/Riad/Marmol+Abde
Arról se feledkezzünk meg, hogy elnöki letètből lettek játèkosok regisztrálva.
Nem hiszem, hogy ne fèrt volna bele minimum Riad, Torre, J. Araujo, Abde játèkosokból 2-3 B-be regisztrálása.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2024.01.29. 13:06:16

sansz írta:
2024.01.29. 01:22:24
...
Figyelem, hosszú hozzászólás következik. :)

Abszolút TLDR kategóriás, úgyhogy szépen kérek mindenkit, hogy ne ragadjon ki belőle egy-egy mondatot, ha reagálni szeretne. Se azért, mert pontatlanul fogalmazok esetleg, se azért, mert azzal nem ért egyet, amit valójában kontextusból kifolyólag egyértelműen jelent. Mert ez persze lehetséges, sőt valószínű: lesz aki nem ért egyet egyik vagy másik megállapítással, véleményrészlettel.
Aki reagálna, azt arra kérem, hogy a teljes dologra, a lényegi mondandóra reagáljon (persze több részlet megragadásával, ellenérvvel, cáfolattal, ahogy jól esik). Az általam leírt szempontokat és összképet rendesen súlyozza, egy egészben nézze, és ha úgy érzi hogy ezzel nagyon sok ponton lehet komolyan vitatkozni (nem csak néhány apró részletben mint pl egy játékos jellemzése), csak akkor szánja rá az időt. Különben már nem fogok reagálni, hiszen minden amit leírok itt, az már sokszor szerepelt a fórumon tőlem is, másoktól is. A lényegi mondandóm nyilván az lesz, hogy gyengének tartom a játékoskeretet. Ezt körbeindoklom. Mindössze egy vagy két részletet kiragadni ebből, amivel esetleg tudnál vitatkozni, nincs értelme szvsz. Komolyabb szösszenetnek van, ha úgy érzed, hogy legalább a 70%ával komolyan vitába lehet szállni.

Végezetül: ez a hozzászólás a játékoskeretről szól, nem Xaviről, nem másik edzőről, nem bármi egyébről, csak és kizárólag a játékoskeretkről általánosságban, és a Barca jelenlegi ~19 fős játékoskeretéről.


Sansz, te valószínűleg nem olvastad ezeknek egy részét, ezért kérdezed, és látom, hogy tényleg kíváncsi vagy, ezért ismétlek meg mindent, megpróbálom összeszedni.
Először is engedd meg, hogy leszögezzem: a Bilbao elleni kezdőcsapatot szerintem elég jól összefoglaltad, itt-ott apróságokban vitatkoznék, de igazán sok értelme nincs: kiváló képességű játékosok, többségükben. Ha nem így lenne, nem lennének a Barcában. Ez sajnos messze nem egyenlő szerintem azzal, hogy kiváló kezdőcsapatot is adnak, ezer dolog befolyásolhatja ezt még. Ezekre mindre kitérek majd.
De szeretném ismételni, amit a Bilbao meccs után leírtam: sztem nagyon jó meccset játszottunk egy nagyon penge ellenfél ellen. 80-85 perc alatt le is zárhattuk volna a meccset, hiszen bár jó volt a Bilbao, mi szerintem még jobbak voltunk, mindent egybevetve. Sajnos az utsó percek, és a 2x15 már messze nem azzal a csapattal ment, amit te felvázoltál és egyéni képességek, kvalitások szintjén jellemeztél. Erről is, pont ilyen időosztásos logikával-struktúrával részletesen írtam a meccs utáni értékelésemben.

Szóval a játékoskeret, általánosságban:
1.
Én (és pl Pep, Cruyff, Xavi .. nyilván) azt a nagyon határozott, megmásíthatatlan álláspontot képviselem, hogy a foci csapatjáték, méghozzá szőröstül-bőröstül. Nem azért, mert számszerűen több játékosnak van közös célja. Hanem azért, mert a játék olyan komplex dinamikák sorával rendelkezik, amiknek akár csak a 10%át kivéve a "képletből" értelmezhetetlenné válik az egész focinak nevezett izé.
Ebből ezer dolog következik, amik közül kiemelnék 1-2t:
Egyrészt nem értek egyet azzal a felfogással, hogy egy csapatot néhány játékos egyéni kvalitásai kell meghatározzanak. Messi a legjobb példa erre, akinél látszott, hogy mit sem ér az emberfeletti tehetsége és szorgalma, ha nincs körülötte jó csapat. Jó csapat, nem pedig jó játékosokból álló csapat. Pep idejében is arra volt szükség, hogy mindenki pontosan azt csinálja, amit ő meghatározott. Messiék is azért nyertek VB-t (sok jó, de nem kiemelkedő játékossal), mert mindenki pontosan azt csinálta, ami a dolga volt, elképesztő elszántsággal és főleg fegyelemmel. Mindenki azt, amit az edző kitalált, amire a csapatnak szüksége volt az adott fogaskeréktől. Számos példa lenne még, és számos ellenpélda is. A lényeg: sztem egy bizonyos szint felett már nem a játékos képességek közti különbség adja a legfontosabb dolgokat a sikerhez. Ezer példa jöhetne, csak az elmúlt évek európai elit klubfocijából.
Másrészt nem értek egyet azzal az alap gondolattal sem, hogy az edzőnek kell alkalmazkodni a kerethez, a játékosokhoz. Ezt muszáj kibontanom, hiszen többnyire mégis csak ez a realitás meg a gyakorlat: a keret az adott, az edző jön, és azzal kell főzni ami van.
Mivel nagy csapatokról beszélsz, én is inkább, és ez is nyilván a Barca célja (bár jelenleg sztem nem adottak a körülmények): itt már sokkal árnyaltabb a kép. A szurkolóknak, a vezetőségnek határozott elképzelése van arról, h milyen játékot tartanak elfogadhatónak, persze csak nagy vonalakban... de akkor is. Nem csak a Barcánál van így, de itt különösképpen igaz ez. Emellett nyilván többnyire a nagy csapatoknál pénz is van (több, kevesebb, de van), szóval egy új edzővel általában van egy jelentősebb keretmozgás is. Nem kivétel nélkül, de többnyire.
Végső soron szerintem nem az edzőnek, egy személynek (aki mindenért az ultimate felelős ugye…) kell alkalmazkodni minden egyes játékosához, mert abból sose lesz koherens csapat. Egy edző (és ez mindenkire igaz szinte) többnyire egy fajta játékhoz ért igazán, határozott elképzelései vannak, és elég pontosan megvan, hogy mit kér a játékosoktól. Persze amennyire lehet, épít a képességeikre, de nem ez határozza meg alapjaiban azt, hogy mit próbál felépíteni, mik az elképzelései a saját csapatáról.

2.
A játékos keret mérete nem csak nagy kluboknál, hanem jóformán minden profi klubnál 23-25, és ezen felül van utánpótlás. Ez egy alapvetés, hogy ennél lényegesen alacsonyabb létszámmal nem kezdünk el egy szezont. Nem véletlen dolgozik így mindenki, nem véletlen van sok évtizedes távon stabilan így, a kezdőn kívüli 14 ember nem azért van nevezve, hogy legyen aki melegíti a kispadot, meg aki visszahozza az elrúgott labdákat edzésen. Kivételek csak szökőévente vannak, és csak kényszerből.
Erre a létszámra szükség van ahhoz, hogy megfelelően ki lehessen egyensúlyozni a játékosok terhelését. Nem rotációról beszélek, csak minimális flexibilitásról, alapszintű behelyettesíthetőségről, minimális pihentetési lehetőségről, meg arról, hogy van-e egy edzőnek kényelmes, sokszínű választéka, hogy helyzet függően tudjon reagálni.
Ehhez egy idézetet is hozok a Cruyffista blogról (már egyszer asszem beraktam ide ezt, a lényegével egyetértek teljesen, de nem az én tollamból származik):
Gyakorlatilag egy kifeszített kötélen egyensúlyozunk végig a szezonban, a percek adagolásával, a sérülések és ezáltal a hiányzó profilok jelentette lyukak foltozgatásával... és ezért tud annyira felbosszantani, amikor valaki ebben a helyzetben a szép játék miatt panaszkodik, ahelyett, hogy vörösre tapsolná a két tenyerét, hogy egyáltalán ennyi meccset képesek voltunk megfordítani. Aki nem látja, mi megy a klubnál, az ne haragudjon meg [...] Minden összefügg mindennel: pénzhiány -> rövid keret -> sérülések -> túlterhelt kulcsemberek -> hullámzó játék. Jelenleg ez a realitás, ha elfogadjuk, ha nem. Engem az eredmények hiánya helyett sokkal jobban izgat az, hogy az eredménykényszer miatt vajon hány fiatal játékosunk pályafutása törik ketté egy-egy súlyos sérülés miatt.„
Ha nem érződne eléggé, össze is foglalom: sztem ez a legerőteljesebb kulcspontja annak, hogy miért és mennyire gyenge is a játékoskeretünk valójában. Hiába van papíron és személyes képességek szintjén egy elég bomba kezdőnk, mert már a játékoskeret további része is erőteljesen visszahúzza, a létszámból kifolyólag pedig gyakorlatilag minden irányba óriásit húz le rajta. Sok másik rendkívül fontos dolog mellett azt is eredményezi, hogy a papíron remek kezdőnkből szinte folyamatosan 3/5/7 ember hiányzik, és akik nem hiányoznak, azoknak is a fele vagy sérüléssel küzd folyamatosan, vagy adott esetben kényszerposzton/teljesen túlterhelve játszik.
3.
Sztem egy nagy csapatnak, vagy egy olyan csapatnak, aki komolyan gondolja legalább azt, hogy a saját bajnokságában az első helyért megy, nem férhet bele olyan, hogy egy poszton lyukak tátonganak a csapatban. Ez alatt azt értem, hogy legalább formálisan meg kéne legyen mind a 11 posztra 1 kezdő és 1 tartalék. Nyilván vannak kivételek, meg vannak jollyjokerek csomó csapatnál, akár nagy csapatoknál is, ezért ebből lehet sokszor valamelyest engedni.
De nálunk eleve nincs meg számszerűen se a 22 ember, már a szezon kezdéstől indulva nem volt meg. Részletesebben:
Lewának nem volt középcsatár cseréje, egyáltalán. Senki.
És szélső támadóból is csak 3al renelkeztünk, 2 posztra.
Kp-n számszerűen megvagyunk (3 kezdő, 6 kp, bár igazi szűrőnk nincs, Frenkie és GAvi együtt azért elég pöpecül üzemeltette sztem a labda nélküli kp játékunkat).
Balhátvéd és jobbhátvéd: 1-1 darab, abból az egyik egy frissen érkezett kölcsönjátékos, a másik egy 19 éves fiú. Ez összeségében botrány, csoda, h Decemberig húztuk.. most már eljutottunk oda, hogy Cancelo dőlt ki egy hónapra, aztán Baldé egész szezonra. Zéró csere, jöhetnek a 16 évesek, 0 profi játékperccel, 0 tapasztalattal, tényszerűen(!) kifejletlen izomzattal és csontozattal, és még sorolhatnám. Hiába ügyesek, ez még nem lehetne az ő terepük, rengeteg okból.
4.
A játékosok minősége… leírom én is, hogy mit gondolok róluk egyesével.

TS és Pena: A világ legjobb kapusa TS, bárhol kezdő lenne, és szezon elején vele is több gólt kaptunk a kelleténél, de sztem nem volt olyan botrány a helyzet, mint mostanában. Pedig a védelmünk/védekezésünk még valamelyest bele is szokott abba a helyzetbe, hogy a támadóerőnk növelése miatt elvettünk a védekezésből. A csapatszintű védekezésünk szerintem javult év elejéhez képest, és mégis több gólt kapunk. Ezért szerintem részben Pena a felelős. Amit írsz, azt én pont ellenkezőleg látom: szerintem rengeteg bakit követ el, ami gólt eredményez. Nem haragszom rá, nem tartom őt egyedüli vagy elsőszámú felelősnek, de nem tartom elég jónak. Ha egy abszolút top csapat lenne előtte, elég lenne, de így nem az. 15 meccs óta sérült TS, azóta 31 gólt kaptunk. Ez egészen botrányos. A normál meccsenkénti gólátlag 1 körül mozog, nem pedig 2. A védelmünk ősszel is gyengélkedett, talán még jobban is, mégis 1,1-1,2 körül volt a gólátlagunk meccsenként.

Araujo: abszolút top a srác.. kár is ragozni. A probléma egyik része, hogy kb húsz gólt kaptunk idén úgy, hogy ő már rég középcsatárt kellett játsszon akkortájt. Szóval a kényszer szülte helyzetek miatt halálosan mindegy volt sokszor, hogy ő mennyire jó képességekkel rendelkezik. A probléma másik része, hogy ősszel is sérült volt pár hétig (nem játszott), tavaly is volt sérült jó ideig, és most pedig saját bevallása szerint is hosszú hetek óta térdfájdalmakkal játszik.

Koundé: nehéz kérdés, mert év elején csodásajn játszott, peches ütközéstől kiesett, azóta borzalmasan játszik. Mindezt középhátvédként. Viszont ne csak azt tegyük ide, hogy sérült volt hosszan, meg azt, hogy egyénileg is komoly hibákat vét hónapok óta, hanem azt is, hogy gyakran meg egy kényszerposzton játszik. Szóval hiába vannak jó képességei, hiába van papíron egy 50-70 millióért vett védőnk, a gyakorlatban 3 döntő tényező miatt is ez alig jön ki (sérült, rossz forma, kényszerposzt.. mikor melyik).

Crhis: sztem ő klasszikus 3. számú védő.. jó képességek, időnként viszont sztem túl sok ki nem kényszerített hiba. De ami a legfontosabb, sztem legalább 300 napja nem tudok olyan hetet mondani, amikor nem sérüléssel bajlódik. Ha tud játszani, akkor se 100as, és nem bír 90 percet sem, a teste miatt.
Inigo: Kár ragozni, folyton sérült. Hiába tűnt nagyon stabilnak kb 3 meccsen keresztül zsinórban, nagyjából olyan, mintha le se igazoltuk volna.

Baldé: Alig van tapasztalata. Nagyon gyors, ügyes, de a passzai és beadásai, meg a játék átlátása nem igazán megy még neki. 19 éves, úgyhogy mindez sztem természetes. Rá max csereként lehetne támaszkodni alap esetben, a karrierje ezen pontján, ehelyett fix kezdő és nincs posztazonos helyettese. Sztem nem véletlen az, hogy izomsérüléssel vége a szezonjának.. 19 éves srácot agyonhajtottuk, mert semmilyen szinten nem volt alternatívája.

Cancelo: Klasszis, egy hibája van: sztem sok labdát veszít felelőtlenül, könnyelműen, sokszor rossz helyen. Kár h sérült volt az elmúlt hónapban, kár h nem állt rendelkezésre az első két bajnokin, és az is kár, hogy a Bilbao ellen 0 perc visszatérési pufferrel kellett beállnia, az eredmény két hatalmas egyéni mulasztás, ami két gólba, és valszeg a kupamenetelésünkbe, meg Xavi állásába került. Nem haragszom, nem ő a felelős, külső kényszer miatt kellett ilyen formában és ilyen helyzetbe beállnia.

Frenkie: klasszis, sztem a világ egyik legjobbja, több poszton is jól játszik… a jövőnk záloga. Xavi kezei közt teljesít szerintem messze a legjobban, amióta nálunk játszik. Se Setien, se Valverde, se Koeman nem tudta megközelítőleg se ilyen jól használni, de persze nyilván fejlődött is azóta.
Bárhol kezdő lenne.

Gündogan: szintén klasszis, sztem hibátlan, a csapat egyik húzóembere idén. Csoda, hogy még nem sérült meg, mert kényszerből teljesen agyonhajtjuk. Bárhol kezdő lenne.

Pedri: hiába vannak egészen extra képességei, egyrészt a sérülések… alig tudjuk használni.. másrészt az önbizalma és a bátorsága sztem odaveszik ezektől az időszakoktól. Őt lehet hogy már visszafordíthatatlanul tönkretettük, de még van remény. Mindenesetre alig volt elérhető, és továbbra sem 90 perces, formája sincs igazán meg.

SR: folyton sérült, nem is fiatal… hiába van Barcás szíve, lelke, és hiába vannak alapvetően sztem jó képességei. Fizikailag már sokszor akkor se elég, mikor játszhat, pedig ez eleve nagyon ritka. Ettől függetlenül ő fontos láncszem volt még így is, csak hát… nem mondhatnám hogy összképet nézve a keret erősségéhez lehetne őt érvként hozni.

Romeu: sajnos sztem dupla nulla a srác, alig van jó tulajdonsága ami ki is tud domborodni ezen a szinten. Megpróbáltuk, olcsó volt, nem jött be.. semmit nem tesz hozzá a kerethez sztem.

Gavi: Nincs edző, aki ne tapsikolna örömében, hogy a csapatban tudhatja. Ahol nincs kényszer, ott biztos hogy pihentetve lett volna többet, de kb bárhol bármikor kezdhetne szerintem. Tudom h sokan vitatják, de sztem neki nem csak Puyol típusú szíve van, hanem Xavi típusú labdaskilljei is. Jó lenne, ha eljutnánk egyszer arra a szintre, hogy nem a kaparással kell kidomborodni, hanem nyugiban lehet játszani. Akkor megmutatkozna. Mindenesetre húzta a csapatot, amíg tudta, most pedig hónapok óta és egész szezonra kiesett.

Raphi: sztem ő egy középszerű játékos. A jelen keretben teljesen oké, sőt, kulcsember lehet bizonyos meccseken. Örülök, hogy itt van, bár az az 50-70 millió óriási túllövés érte.
Nem gondolom, hogy bármelyik nagy csapatban a kezdő közelébe férne, bizonyos alapvető képességei hiányoznak, hiába vannak nagyon jók is. A mi keretünkben ő szuper most, de sztem egy európai top8ra törő, meg egyértelműen a real madrid ellen versenyző csapat esetében ő max cserejátékos lehetne, amire meg személyiségénél fogva alkalmatlan szvsz.

Ferran: ő is olyan ember szerintem, akiből inkább csak egy rotációs-kiegészítő ember tud lenni, de jelenleg még húzóembernek is lehetne mondani. Megtartanám, de ha majd tényleg azokkal versenyzünk a gyakorlatban, akikke nagyon szeretnénk már, akkor nem biztos h kezdő szintű lehet. Jelenleg pedig az ő személyében van a legjobb támadónk sztem.

Felix: labdaügyessége sztem páratlan, de nem véletlen jár ő kézről kézre a csapatok közt, komolyabb eredmények és megragadás nélkül. Se a személyisége, se a munkamorálja nem tűnik topfocira alkalmasnak. Olyan, mintha a kis és közepes meccsek egyáltalán nem érdekelnék őt, valamiért ez a benyomásom. Néha mintha csak az érdekelné, hogy ő legyen a középpontban, a reflektorfényben, ő legyen a meccs embere, egyéniben meglegyen a jó teljesítménye. Nem venném meg, kölcsönben maradhat, de hosszabb távon sztem kezdő se tudna lenni, egy bizonyos szint felett, ha valaha elérünk oda.

Lewa: klasszis, mentor, tekintélye van… de megöregedett. Tetszik vagy sem, nála sztem bebizonyosodott az 100%ban, hogy hiába szidták Xavit és a csapat kevésbé támadó szellemű, kevésbé csatár-támogató játéka miatt… Nem ez tehetett a rossz teljesítményéről, a rossz játékáról, és a rossz számairól sem. Ő is jó lehetne még egy abszolút csúcsra járatott, olajozottan működő csúcsgépezetben, de ilyenünk nekünk réges-rég nincs, és nem is lesz még egy darabig. 36-37 évesen amúgy sem kezdő már senki, többnyire.

Ennyi, itt a vége. Az utánpótláson nem megyek egyesével végig, de ők sztem nem vehetők a felnőtt kerethez papíron sem, és ez még Yamalra és Ferminre is érvényes, akik a gyakorlatban már soha nem térnek vissza a B-be. Ők mindannyian nagyon ügyesek, de mindnek rengeteg a hiányossága még, sok a tanulnivaló, nulla a tapasztalat, és még fizikailag sem értek el feltétlenül a profi foci szintjére. Nem csoda, hogy ennyire hullámzik a teljesítményük. Rájuk nem lehet úgy támaszkodni, mintha cserék lennének a felnőt keretben. Úgy meg végképp nem, mintha kezdők lennének. Sokszor besül, természetesen, és óriási a kockázata is hosszú távon. A klub jövőjét építjük, de közben kockáztatjuk is.

Végezetül sansz pár mondatára külön:
2022-ben elköltöttünk 150et mindössze 3 játékosra. Raphi, Lewa, Koundé. Akkor is számtalanszor leírtam, hogy ez hibás döntések sorozata, azóta kicsit változott a véleményem: vagy borzalmas nagy hiba volt (azonnali eredményt akarva), vagy látták azt, hogy semmi esélyünk nem lesz utána évekig bárkit igazolni, és kényszeredetten, pánikolva hozták akit lehetett, amennyiért összejött.
Mindenesetre szerintem nulla erejű érv az, hogy egy csapat mennyit költ, különösen ha ilyen relatív értelemben használod, mint ahogy most („hanyadikak voltunk költésben”). A lényeg az, hogy ki mire költi. Sokat el tud mondani a szám nagyságrendje, ezzel egyetértek, de nem garantált, hogy legyen kivétel. Szokott is lenni, nem olyan ritkán.
Mindenesetre ha a te logikád követem, akkor hoztunk sok pénzért (7. hely) embereket 2 éve, idén meg hoztunk nulla pénzért (100. hely? 200. hely?). Ha a kettőt kiátlagolom, akármilyen súlyozással, vajon mi jön ki? Hanyadik helyre kerülünk európai viszonylatban, az erősítések összege alapján? Egyáltalán mi a helyes matek? Sztem ennek az egésznek nincs értelme, ezt is sokszor leírtam. Halál mindegy, hogy milyen papíron az értéke a csapatnak, vagy ki mennyit költött, attól még bármi lehet.
Elköltöttünk 150et (vagy még többet) Lewára, Koundéra, Raphira, aztán beférnek a top5 ember közé azóta? Sztem egyikük sem. TS, Araujo, Gavi, Frenkie viszik a hátukon a csapatot. Tavaly még sztem Busi volt, idén meg Gündogan a top5ben, egész szezonra nézve(!!!).

Kérdezed, hogy ki nem top csapat szint nekem.. nos, a top csapat szint, ahogy leírtam, nekem itt kezdődik: 19 helyett minimum 23 ember, és minden posztra minimum 2 posztazonos (de valamelyest eltérő szintű) ember.
Viszont, hogy válaszoljak pontosabban:
Aki sztem a legjobb 6-8 csapatnál is beférne a kezdőbe: TS, Araujo, Gavi, Frenkie, Gündogan, Cancelo .. azaz 6 ember. De csak úgy, hogy ha egészségesek. Ehhez meg az kell, h ezekben a csapatokban legyenek helyetteseik, tehermentesítők. Az említettek közül egyedül Gündogan olyan, aki ne esett volna ki komolyabb időre idén, és mindig egyszerre többen is vannak. Pl ebben a katasztrófa januárban ebből a 6ból 3 végig sérült volt, egy percet se játszott, Araujo meg valszeg végig sérülten játszott.
Pedri egy nagy kérdőjel.
Aki még elférne valahol nagyobb csapatnál a kispadon: Chris, Kounde, Lewa, Raphi, Ferran
Lehet ide-oda tologatni az embereket, elvenni belőle, hozzáírni 1-2t, ezek csak nüanszok. A lényeg az, hogy egy csapat, ami a nagyobbakkal akar versenyre kelni, annak versenyképes játékoskeret kell. Ez 25 főt és abból legalább 20 abszolút versenyképes játékost jelent papíron, és ebből nem lehet állandóan sérült a harmada, fele. Nekünk ebből papíron kb 10-12 van, és még nem volt a szezonnak olyan pontja, amikor ebből 6-7nél több volt egyszerre játékra képes. Az általam felsoroltakból jelenleg aki teljesen egészséges, és beférne egy másik nagy csapat kezdőjébe: Frenkie, Gündogan, esetleg Kounde. 3 ember.
Ezerféle megközelítés alkalmazható, de akármilyen úton indulunk el, akármilyen szűrőket alkalmazunk, szerintem végül oda jutunk, hogy akár a legjobb 10-15 európai csapathoz képest is rosszabbul állunk, nem áll rendelkezésre közel sem elegendő(!) egészséges(!), megkérdőjelezhetetlen minőségű és stabilitású(!) játékos.

Jó alapjaink vannak, de nem arra, hogy versenyben legyünk mindenkivel, vagy majdnem mindenkivel… nem a jelenhez vannak jó alapjaink.
Csak arra, hogy egyszer, ha más területek is jól alakulnak majd, kijöjjünk a gödörből.

Tudom, hogy lesz-lenne itt akár 10 ember is, aki vitába szállna, de mégegyszer kérem: lehetőleg az egésszel, egy komplex képpel próbáljátok meg, ne kiragadott dolgokkal, ne néhány mondat önálló tartalmával, mert az összkép a lényeg. A teljes játékoskeret ereje, és az, hogy a gyakorlatban ez mennyire állt-áll rendelkezésre.
Sőt, a legjobb sztem nem is az lenne, ha az én írásom 1-1 részletéből indulnátok ki, hanem ha leírnátok, hogy szerintetek miért versenyképes maga a keret minden kulcsfontosságú szempont alapján a nagy csapatokéval (nem a cityre gondolok).
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
jclayton
Jugador del Barça
Hozzászólások: 227
Csatlakozott: 2021.08.11. 10:49:30

2024.01.29. 12:44:09

jclayton írta:
2023.09.03. 10:44:45
Ez egy érdekes nyár volt... szerintem nincs nagyon értelme pénzügyi szempontból nézni a történéseket (tényleg nem tudjuk, hogy melyik játékos eladásából lehetett volna még kisajtolni pár millió eurót, illetve a ligaszabályok is megkötötték a klub kezét), míg a vákuumban nézve Cancelo és Gündogan minőségi igazolások, Felix és Romeu az "eh... bejöhet" kategória, Martínez meg egy test a védelembe.

Ami elsőre, pusztán a megérzéseim alapján aggasztott, hogy a csapat mélysége kisebb, mint kéne. A kettős terheléshez egyszerűen folyamatosan szükség van játékosokra és tavaly a bajnoksághoz kimondottan kellett a túlnépesedés a csatár- és a védőposzton is. Nagyon jó, hogy itt van Cancelo, de a sérülése/pihentetése esetén például egyszerre esik ki a legjobb jobbhátvéd és a csereszélső. Egy eltiltás, sérülés, formahanyatlásos pihentetés alapjaiban határozza meg, hogy milyen erős a csapat, kikhez lehet nyúlni. Aztán megnéztem kicsit konkrétabban, a tavaly lejátszott meccseket alapul véve, mennyire jogos ez a felvetés:

Védelem: távozott Alba (20 meccs kezdőként tavaly +10 csereként) és Garcia (18+14), ezt a terhelést (38+24) veszi át Cancelo és Martínez az itt játszókon túl. Távozott még Umtiti, Lenglet és Dest, akik nem ülnek a kispadon, sokadik emberként.

Középpálya: Elment Busquets (38+4), Kessié (16+27), Pablo Torre (4+9). Ez a meccsterhelés (57+40) kerül át Gündoganra és Romeura a rendelkezésre álló kereten túl. A rendelkezésre álló esetleges töltelék-kerettagok közül távozott Nico.

Csatársor, szélsők, ilyesmi: Távozott Dembélé (25+10), Fati (13+38), illetve Abde (meg Griezmann, Trincao, akik csak elméletben voltak csapattagok). A 38+48 meccs elvileg Felixre és Yamalra, meg a középpályára száll át.

Összességében talán nem annyira rossz a helyzet, de egyértelműen üresebb a keret. Ha (és ez nagyon erős ha) Cancelo és Gündogan végig a rendelkezésre áll, akkor "csak" azért kell imádkozni, hogy Felix, Yamal meg a télen érkező brazil be tudja tölteni a feladatát, illetve Lewandovskinak is javuljon fel a formája, de ha a tavaly viszonylag egészséges keretből többen is folyamatosan, hosszabb időre kiesnek, akkor a csapat gyengült az egyénileg kimondottan jónak mondható erősítések ellenére is. Yamalt és Lopezt is a nagycsapathoz számítva, minden játékos regisztrálását adottnak véve a felnőtt keretben 21 játékos van. Ami a mostani modern futballban szerintem nagyon kevés.
Szöget ütött a fejemebe a játékoskeret terhelésével kapcsolatos beszélgetés, úgyhogy visszakerestem egy régebbi összegzésem - mert úgy rémlett, hogy összeszámoltam a hiányzó játékidőt, mikor lezárult az átigazolási időszak. Nagyjából ülnek is a megállapítások, azzal a kitétellel, hogy az első csapatból sokkal többen estek ki most, mint tavaly (illetve jött a csatársorba Roque). Menti ez a nagy sérüléshullám Xavit és csak abból kellett dolgoznia, amije volt? Fene tudja, szerintem a sok ifista ellenére is mentális erőt kéne mutatnia a csapatnak - és persze, nem segített rajta, hogy a peremembereket gyakorlatilag kivétel nélkül lepasszolta a nyáron a klub.
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2603
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.01.29. 12:18:32

Kovbal88 írta:
2024.01.29. 09:24:12
Xavi nem hinném, hogy gyengébb edző lenne, mint mondjuk Zidane. Szóval, ahhoz hogy eredmények legyenek, elsősorban egy jó keret kell, nekünk egyértelműen nincs mivel kevesen vagyunk.
Egy bajom van Xavival csak, hogy a BL -be vele nagyon gyengék vagyunk, szóval valamiért az nem fekszik neki. Nem volt könnyű dolga, de a kb 20 nemzetiközi meccse van és max 4 en játszottunk jól. Igaz ebbe van egyből 3 vereség a Bayerntől
Két elég egymásnak ellentmondó gondolat, hogy Xavi nem gyengébb, mint Zidane, csak a BL-ben.

Mondjuk Zidane behúzott 3 BL-t, 2 bajnokságot, összesen 11 kupát 4 év alatt, még én is azt mondom köröket ver Xavira, holott nem kedveltem soha, Xavi meg nagy kedvencem volt játékosként.
Meg elég lenézőnek is érzem.
Eredményességre nem sokkal marad el Peptől, hozzá kéne hasonlítani Zidanet, nem csoportmeccseken elvérző Xavihoz.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.01.29. 11:58:10

sansz írta:
2024.01.29. 01:22:24
Andris írta:
2024.01.28. 19:46:01

Nem tudom minek kell majd tortennie, hogy elfogadjuk, nem rendelkezunk egy nagy csapat jatekoskeretevel es gazdasagi hatterevel sem. Nyilvan en is tevedhetek, de borzaszto nehez elkepzelni, hogy ekkorat, es kozben meg csak ketsegeim sincsenek.

Mi neked egy nagy csapat játékoskerete? 2022-ben, amikor Laportáék bevásároltak, most egy statra nézve, a Barca volt a HETEDIK legtöbbet költő klub a világon és a 20 legdrágább igazolásokban 3 igazolásunk is belefért.

De nézzünk egy random meccsünket, pl a Bilbao elleni keretünk:
Kapus: Pena - tényleg jóval kevesebb, mint Stegen, de annyira nem is rossz, mint itt mondják. Sok pontunkat mentette meg pár hónapja, csak ő is visszaesett, mint mindenki. De szerintem inkább most is csak az a baj
Pena kezdetben, az első 2-3 meccsén még rendben is volt, de (bár nem tudjuk meg, de nem hiszem, hogy nagyot kockáztatnék vele) a góljaink kb. harmadában nagyon is benne van, ha nem is feltétlenül potyáról beszélünk. Rengeteg elkerülhető gólt kapunk és bármilyen bagatellnek is hangzik nagyon fontos, hogy lábbal nulla, sőt inkább veszélyes. A labdakihozatalaknál hatalmas segítség volt MAtS és mindig opciót jelentett a letámadásnál is, valahogy a játékosok is látják ezt, feltűnő, hogy rendzseresen inkább felívelik, ahelyett hogy megjátszanák és lenne plusz egy "tiszta" ember, ráadásul folyamatosan csínbe kapják a védők.
sansz írta:
2024.01.29. 01:22:24
Védelem:Araujo, Christensen, Kounde, Balde. Araujo a világ egyik legjobb belső védője, abszolút TOP 3. Kounde a liga egyik legjobb védője volt, még védőként a Barcából is jópárszor bohócot csinált. Nálunk játszik csapnivalóan, de nálunk is néha megmutatta mit tud..csak itt nem ez jön ki belőle. Egyébként annyira TOP játékos, hogy a Chelsea is anno nagyon meg akarta venni, éppen a Barca ajánlata ütötte ki őket. De ha most a Chelseaben játszana, akkor rá mutogatnál, hogy bezzeg nálunk nincs ilyen. Mellesleg francia válogatott, ahol nagyon erős a keret. Christensen: Chelsea szintjét megütötte, marasztalták, állítólag ígéretet kapott, hogy még több lehetőséget kap, de minket választott. Tavaly atomstabil volt nálunk, sallangmentes, elit védő. Balde meccsről meccsre jobb volt Albánál,ha a tavalyi formája lenne, akkor azt se tudnánk már ki az az Alba. Nagyon minőségi játékos,pedig pont Xavi egy darabig eléggé rosszul bánt vele. Ez a védelem jóformán bármelyik top csapatban elférne.

Koundénak, mint utóbb kiderült a Chelsea inkább az árát akarta felverni (legalábbis Monchi), ha nagyon szerették volna simán elviszik, egy Fofana-ra egyből odadobtak egy 80-ast, Koulibalyért 40-et és a Sevillával nem 2-3 millióval alkudozgatnak. Mellesleg a franciáknál is jh-t játszik, amit többé kevésbé itt is lehozott. Nem azt mondom, hogy gyenge játékos vagy ne lenne komoly szint, de olyan szintesést azért nem produkált. A chelsea pedig rendre 3 védővel játszik, de akkor se volt volt a dán alapkezdő, inkább elengedték őt meg Rüdigert is simán, Azpilicuetát pedig, aki jönni akart, ígéretük ellenére még a plusz egy opciós ott tartották. És nem gondolonm, hogy idén olyan szabadesésbe kezdett volna, annak ellenére sem hogy rendre kisebb sérülésel játszott.
Ellenben Cancelo például kivirágzott, rendre komolyan megérezzük a hiányát. Alba pedig többször lenyilatkozta, elejétől kezdve, hogy tökéletesen megérti a helyzetet és semmi baja nincs a paddal, a távozásakor is, hogy a csapatnak is segíteni akar, hogy erősíthessenek.

sansz írta:
2024.01.29. 01:22:24
Középpálya: Pedri: Goldenboy mindenhol szuperlatívuszokban beszélnek róla, kihagyhatatlan a spanyol válogatottból, mikor berobant a Barcába, fény volt az éjszakában. Kivásárlási ára csillagászati, de ígyis állítólag mindig legyeskednek körülötte. FDJ: Holland válogatott alapja, gyakorlatilag bármely csapat szívesen látná, anno ő vűlasztott minket, kb akárhova mehetett volna. Gündogan: Nemrég még a City alapembere volt,ott volt félelmetes kiszolgáló és házi gólkirály is. Nem fiatalon, de nem is leeresztve, kiégve jött ide.

Itt ki nem TOP csapat szint neked?
Pedri és De Jong valóban klasszis, de az előbbi eddig 10 meccset játszott a bajnokságban, abból is csak kettőt végig, a holland is nagyon hosszan volt sérült.
Gündogannak teljesen más szerepe volt, ott sokszor még hamis kilencest is, de végig sokkal támadóbb szerepkörben. Nem minden hogy ott van mögötted a világ legjobb vkp-ja/pivotja és veled még 3 középpályás vagy neked kell szűrőt/pivotot játszani. Ennek ellenére ez a házi gólkirály dolog sem tudom mi, tavaly a bajnokságnak ebben a szakaszában 2 gólja és 2 assistja volt, azelőtt talán 3/2.

DE! A legfontosabb, főleg a kp-n, hogy hiába minőségi ez a trió, valaki folyamatosan maródi. Egy kezemen simán meg tudnám számolni, hányszor tudtak idén egészségesen meccset játszani. Kidőlt Gaqvi is egy szezonra. Kit lehet variálni? Romeu, SR (amikor egészséges) vagy Fermin, akinek a természetes posztja talán a hamis kilences. Vagy ide is próbálgassunk egy 16 éves gyereket. De ez kb. az összes csapatrészre igaz.

Fel lehet sorolni ezt a 11 játékost, ami szépen hangzik és tényleg minőségi, de egy ilyen kezdő nem tudom mikor tudott összeállni. 3-4 játékos szinte folyamatosan hiányzik és akkor lehet hogy keveset mondtam.
Arról nem is beszélve, hogy milyen a padunk. Ha feláll a "gálakezdő" van kb 2 max. 3 olyan ember, aki ha a kezdő szintet nem is üti meg, de nem hoz komoly minőségi romlást.

Nem tudom Valverdére ki hogyan emlékszik, de rengeteget volt kritizálva a játék miatt, főleg, hogy ahogy vezetést szereztünk ültünk rá az eredményre.
És emlékszem is valami liverpooli meg római kirándulásra is, de lehet hogy csak az emlékezetem csal meg.
És őt milliószor Messi húzta ki a sz..ból, ha éppen ő vagy Suarez nem, jött is a szenvedés vagy bukta.
Most nincs annyi/hasonló játékos, aki a semmiből képes valami olyan váratlant húzni, ami főleg az edzőt menti meg.
Talán Yamal lehet majd ilyen vagy Felix-ben van egy hasonló faktor. .


Szóval ha felsoroljuk ezt a kezdő tizenegyet tényleg jól néz ki, de ha egy kb 14-15 fős keretből kell gazdálkodni, akikhez hatalmas szerencsére van kb. 3-4 16-18 éves kölyök, már máshogy kell megítélni a dolgot és erre nem lehet azt mondani, hogy TOP csapat szint
Forca Barca!!!!
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7266
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.01.29. 11:43:07

Ha kevesebb pénz lenne és saját vonalat tolnánk kicsit tovább, akkor nem lenne jobb Marquez helyett Pimientánál kopogtatni? A Las Palmas nagyon szép focit játszik alatta, és kifejezetten eredményeset is a kerethez képest, versenyben vannak akár még a konferencia-helyért is. A fiataljainkkal is mintha jobb eredményeket és játékot ért volna el, de annyit nem nézek oda le.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Válasz küldése