Xavi Hernandez

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2024.01.28. 00:17:11

Troym írta:
2024.01.27. 23:56:03
Andris írta:
2024.01.27. 22:56:41
Egyébként meg szerintem a távozását követelőknek rossz az időzítésük, ahogy ezt kb tízezerszer leírtuk itt sokan. Év közben hagyni kéne a francba dolgozni az embereket, és szezon végén értékelni.
Erre a dologra hadd reagáljak külön.

Egyrészt szerintem kb senki nem követelte azonnali távozását (mindenki szezon végi váltást emlegetett), másrészt megtisztelő bármelyik kritikusabb magyar kommentelővel szemben, ha azt gondolod hangyafülszőrszálnyi ráhatása is van bárkinek itt az ottani dolgokra egy számukra random kelet európai országból.
Vagy hogy érted ezt? Szerinted kit és hol érdekelnek Barcelonában a mi hozzászólásaink?
Ez nem a forumrol szol, de sztem errol mar beszeltunk korabban.
A katalan mediaban, a kozossegi ccsatornakon, es persze a mindenfele szurkoloi forumokon, kommentszekciokban is megfogalmazodnak ezek a velemenyek. Szerintem ez csak egy hangos kisebbseg, altalaban legalabbis igy van, de sztem most a Barcanal is.
Nem az eurobarcarol beszelek tehat, de nem teszek kulonbseget a mi forumozoink, a mundon kommentelok, vagy eppen a facebookon kommentelok kozt. Sztem minden hangjat hallato szurkolo egyforma felelosseggel rendelkezik. A sajto velemenyvezerei persze egy kulon kategoria. Mi is ugyanugy reszei vagyunk ennek a szurkoloi kozegnek, mint barki mas a vilagon.

A masik: szemely szerint te lehet nem kardoskodtal az ev kozbeni valtas mellett. De rengetegen igen, minden egyes heten. Most tenyleg kellene neked egy gyujtest csinalnom? Csak ebbol a topikbol, csak egyetlen naptari honapbol ossze tudnek szedni ilyenekbol 100at. Pedig ez egy alig nehany fot szamlalo kozosseg.
Egyebkent pedig nem egeszen ezt irtam, amire reagalsz. Nem az a lenyeg, hogy mikorra koveteled a tavozast, hanem hogy mikor koveteled. “Dolgozz csak nyugodtan, de ha nem ersz el kb mindenben gyokeres fordulatot, ev vegen menned kell”… es ez minden heten elhangzik. Szted van kulonbseg ahhoz kepest, hogy “tavoznod kellene most azonnal” ?
Szerintem nem sok.
Szerintem ev kozben nem szabad nyilvanosan megkerdojelezni a munkat, mert rendkivul karos.

De mar tul vagyunk ezen. En befejeztem az ezzel kapcsolatos okitast, most hogy eluldoztunk egy ujabb embert a kispadrol. Ha eddig nem tanultuk meg, valoszinu ezutan se fogjuk. Ahogy Xavi mondta, ennek a csapatnak sose lesz egy Fergussonja, a csapat koruli kozeg nem fogja engedni, hogy legyen.

Felek tole, hogy Xavi elobb utobb egy masik csapat edzojekent jon majd velunk szembe, ahogy Pep is.
Szerintem jo edzo lesz belole, de ezt az ido eldonti, es nem eskudnek meg ra.
Amit biztosabban gondolok, ugy 99%ra, hogy a Barcelona ujjaepitese most kapott egy ujabb, tobb eves hatraltatast. Barki is lesz az uj edzo, elorol kezdhet csomo mindent, es finoman szolva is ketseges, mit tud majd elerni. Felteve h nem tudunk a nyaron nagyokat erositeni (osszessegeben sok penzbol!), es teljes erteku 23-25 fos keretet osszeallitani. Valljuk be, a transzparencia ezen a teren tovabbra is botrany, nem tudjuk mire szamithatunk.
Elkepzelni se tudjatok, mennyire szeretnem h ne legyen igazam, de barki jon is, sztem nincs ra igazi esely, hogy 2 ev mulva majd csettintunk a teljesitmenyere.
Sztem a csapat idei szenvedeseiert Xavi es stabja nagyjabol 10%ban felelos, ha hasamra utve kellene egy szamot mondani. A maradek 90el kell majd kuzdenie a jovobeli edzoinknek. Es szinte biztos, h nem lesz annyi turelmi ido se, mint Xavinal.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7240
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.01.28. 00:09:34

Xavira én úgy tekintek, mint aki érkezésekor kb egy messiás volt azzal a feltámadással, aztán hozott még egy kifejezetten jó szezont két kupával. Sansz korábban írta, hogy az egyik legrosszabb edző, aki valaha volt... hát szerintem messze, de messze nem. Ha ott Koeman után a gyerekcsapathoz egy rosszabb edző/pechesebb házasság érkezik, és nem érjük el a BL helyeket, most könnyen lehet, hogy nem azon keseregnénk, hogy a Napoli talán megver a 16 között, meg jó eséllyel csak harmadikak leszünk a bajnokságban, hanem sokkal komolyabb dilemmáink lennének.

Remélem, hogy így viszont elengedi az eredménykényszert, ki meri hagyni az öreg lengyelt Guiuék javára, le meri cserélni Gündogant, stb. Amíg itt van (azért nem lehet kizárni, hogy ez csak 2-3-4 hét), addig alapozza inkább a jövőt.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21159
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2024.01.28. 00:04:05

Peter! Pirloékhoz képest azért már most többet tett le Xavi. Csak sokan már minthe el is felejtették volna, honan kaparta össze a csapatot, meg hogy tavaly 4 év után ünnepelhettünk újra bajnoki címet.

jclayton!
Szerintem edzősködni a Barcánál a legnehezebb mostanában. Még Guardiola is elfáradt mentálisan a 4. szezonjára. Lucho 3. szezonjára égett ki.

Koeman pedig nárcisztikus ember volt vastag bőrrel a képén, aki sosem vette magára a kritikákat. Ő szerintem nem csak mentegetőzésnek mondta a kifogásokat, hanem valóban el is hitte, hogy nem ő tehet a dolgokról, hanem a játékvezető, játékosok, körülmények, szerencse stb. Xavi személyisége viszont az előző két emberhez áll közelebb szerintem, őt jobban megérintik ezek a dolgok. Laportáék pedig mindig kiálltak mellette nyilvánosan, de nem tudhatjuk, hogy befelé is ez volt-e a kommunikáció. Már szezon elején az első gyengébb eredményeknél jöttek olyan hírek, hogy nem mindenki elégedett vele az igazgatótanácsban.
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 859
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2024.01.28. 00:02:03

No, hát akkor itt most nagyon sok minden eldőlt. Egyfelől, hogy nem lesz menet közben kirúgva, másfelől nem lesz pereskedés sem és nyárig, nem kapkodva szépen lehet utódot keresni. Ugyanakkor azt nagy gyengeségnek és káros dolognak tartom, hogy mindezt a sajtóban lenyilatkozta. Erről tudhattak volna a játékosok(legalább az alapemberek) és Laportáék, de így ez kicsit gáz és nem tette ilyen szempontból könnyebbé a csapat dolgát. de bízom benne, hogy felszabadultabb lesz és egy jó szezont futunk innentől kezdve. Én még mindig azt mondom, a Real egyáltalán nem erős és a játéka is minden csak stabilnak nem nevezhető, sok pontot fog elpottyantani, Girona lufija kipukkanóban van és egyáltalán nem nagy az elmaradásunk. BL-ben is, ha valakiket, hát a nápolyiakat simán verni kéne, benne van a jó eredmény.

De jövő Xavival nem volt. Amióta..nem is tudom, de szerintem évtizedekben mérhető, hogy mióta nem volt edző, aki ennyire megkapta a kért embereket, mint Ő. És nem gyengus csapatokból, hanem Cityből, Bayernből, miközben egy nagyon erős utánpótlás generáció is beérett... Egy-két ember szerette ismételgetni, hogy rövid a kispad, de valójában nem volt az. A bevethető játékosok eléggé erősek voltak. A Realnak hiába hosszabb a padja, valójában sokkal rosszabb minőségű és kevesebb jó játékosuk volt, akiket be is lehetett tenni a mérkőzésekbe. Gyorsan megnéztem a statot, a Realban 20 olyan játékos van, akik egész szezonban, összesen 50 percnél többet kaptak. Megnéztem, a MC-nél is pontosan ez a szám van. Nálunk 22. Ennyit arról, hogy rövid a pad. Mennyiségre rövid, de látszik, hogy máshol azok a játékosok, akikkel többen vannak, egy percet nem kapnak.
Emberanyag minőségre azt mondom, hogy utoljára a Valverde időszak elején(még Neymarékkal) voltunk ilyen erősek. Nem gödörben vagyunk, hanem folyamatosan rossz formában vannak a játékosaink egyénileg. Akkora sztárok, hogy ígyis megrázzák magukat 20 percekre, akkor bárkit legyőznek, csak ott van a meccs többi része. Nincs fej, nincs ötlet, nincs semmi, csak az egyéni villanások.
De még Valverdét is tudom mentegetni annyiban, hogy ő nem nagyon kért játékost, csak Bartoék odaszórták neki a játékosokat...
Másik topikban ment a vita, ha jól emlékszem, szokás szerint Andris tolta, hogy jó volt a védelem, csak volt öt egyéni hiba(mondjuk az összesen vagy tíz embertől). Na most az a gond, hogy mindenki folyamatosan ontja a hibákat, az az Araujo, aki a legbizonytalanabb helyzetben, érdemi társak nélkül is legyőzhetetlen volt, még ő is minden meccsen hibázgat egy ideje. És mindenki szét van esve, két brilliáns megoldásra jut egy katasztrófa. Ha hónapokon, de tulajdonképpen éveken keresztűl így hullámoznak a játékosok, sőt, ha minden meccsen ennyi egyéni hiba van, az bizony az edző. Az, hogy Eric Garcia nem jó védő, aláírom. De, hogy Kounde, aki a ligában éveken keresztűl az egyik legjobb volt, amíg hozzánk nem került, erre nincsenek szavak. Lewa aranylabdás, Pedri golden boy és már nem lehet azt mondani rá, hogy annyira fiatal...Gündogan a City motorja stbstb..

Én óriásit csalódtam Xaviban, szerintem mindent összevetve az egyik legrosszabb edzőnk volt, pedig LE óta azért nem voltunk elkényeztetve. A hibáiból alig tanult, ragaszkodott olyan dolgokhoz, amik nem passzoltak a játékosokhoz, nem tudta átadni amit akart, nem tudott kiegyensúlyozott teljesítményt kinyerni belőlük, egy olyan keretből, amit ő alakított.
Ugyanakkor nagyon sajnálom is, sosem tudjuk meg, mi lett volna, ha a Barca előtt elmegy tanulmányútra egy spanyol, vagy német középcsapatba. Elhitte magáról, hogy ha sokszor kimondja, hogy Barca DNS, akkor már minden megoldódott. Nagyon sajnálom, hogy ennyire korrekt ember, aki játékosként annyi örömet okozott nekünk, ekkorát bukik, de közben elismeri ő maga is, hogy megrekedt és nem tud segíteni.
Én bízom benne, hogy ha kipiheni magát még látjuk a pálya szélén más csapatnál és talán több tapasztalattal még esetleg visszatér.

Az utódnak se lesz egyszerű dolga persze ,Laporta kavarások csak tovább fodrozódnak, itt vannak a kölcsön klasszisok kérdése, mit lehet rájuk építeni? Meg a kiöregedő Mutyimatyi(Lewandowskyékkal) is mit kezdünk. De a mag nagyon erős, még nélkülük is, a fiatalok nagyon biztatóak, stabil, meccseldöntő cseréknek, tehermentesítőknek is tökéletesek.
Nekem nincs kívánságom, nagy névnek se kell lennie, csak legyen tapasztalt és inkább olyan típus, aki az adott játékosokhoz igazodik és nem valami lázálmot kerget, aki kiveszi a gyors halat a vízből, majd csodálkozik, hogy a földön nem olyan gyors.

Hogy őszinte legyek, én jobb szívvel fogok szurkolni Xaviéknak így. Tényleg nem kívántam neki eddig se semmi rosszat, de minden kiszenvedett gólkapós meccsünkön is azt éreztem, hogy ezzel csak halogatunk egy még nagyobb összeomlást. A kiesés elől menekülő se elől, se hátul sem erős Villareal csak berámolta az öt gólját, de ennél is lett volna lentebb szerintem.
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2590
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.01.27. 23:56:03

Andris írta:
2024.01.27. 22:56:41
Egyébként meg szerintem a távozását követelőknek rossz az időzítésük, ahogy ezt kb tízezerszer leírtuk itt sokan. Év közben hagyni kéne a francba dolgozni az embereket, és szezon végén értékelni.
Erre a dologra hadd reagáljak külön.

Egyrészt szerintem kb senki nem követelte azonnali távozását (mindenki szezon végi váltást emlegetett), másrészt megtisztelő bármelyik kritikusabb magyar kommentelővel szemben, ha azt gondolod hangyafülszőrszálnyi ráhatása is van bárkinek itt az ottani dolgokra egy számukra random kelet európai országból.
Vagy hogy érted ezt? Szerinted kit és hol érdekelnek Barcelonában a mi hozzászólásaink?
Avatar
barca0417
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2037
Csatlakozott: 2006.10.27. 18:06:27
Tartózkodási hely: erre-arra

2024.01.27. 23:43:33

Sajnálom Xavit, ritka, de őneki tényleg elhiszem hogy mindent a csapat érdekében cselekszik.
vidra írta:
2024.01.27. 23:10:26
Mourinho kéne. Nehéz eset a csávó, van velünk egyfajta múltja, de pengén olvassa a focit és jó taktikus, jó elemző. Guardiola óta nem volt ilyen emberünk. Még talán nála is a játékfilizofia vúlt túlsúlyban.
Én szívesen látnék már tényleg valakit, aki nem klublegenda, hanem egy rutinos edző.
Isten őrizz, mindenhonnan kirugjak évek óta, nem véletlenül. Nincs szükség a feszültségkeltő személyiségére, ne utálják még miatta is többen meg a csapatunkat. Nem való ide egyáltalán.
Kép
jclayton
Jugador del Barça
Hozzászólások: 227
Csatlakozott: 2021.08.11. 10:49:30

2024.01.27. 23:39:56

Andris írta:
2024.01.27. 22:56:41
Még mindig nem értitek jól a helyzetet szerintem. Persze lehet, hogy én tévedek.
Xavi nem a projektben vagy a saját elképzeléseiben bizonytalanodott el. Ő azt gondolja, hogy ilyen környezetben képtelenség dolgozni. Neki is, a játékosoknak is. Csak olvassátok végig a nyilatkozatát, és a játékosok nyilatkozatát is.

Egyértelmű, hogy a Barcának év közben nincs lehetősége új edzőt szerződtetni, hiszen nincsen anyagi mozgásterünk. Szerintem Xavi(ék) arra számít(anak), hogy ezzel a bejelentéssel csökken a külső nyomás a csapaton, a játékosokon, és képesek leszünk behozni a csapatot olyan helyre, ahol a jövő már nincs semmilyen szinten veszélyeztetve. Akár még jobbra is.

Egyébként meg szerintem a távozását követelőknek rossz az időzítésük, ahogy ezt kb tízezerszer leírtuk itt sokan. Év közben hagyni kéne a francba dolgozni az embereket, és szezon végén értékelni. Egyikőtök se tudna semmilyen területen teljesíteni, ha folyamatosan a vállatok fölött állna valaki, és minden munkanapon azt pedzegetné, hogy mostmár lassan ki leszel rúgva.
Ő nyilvánvalóan azért is döntött a távozás bejelentése mellett, hogy végre békén hagyják. 2,5 év után szakadt el a cérna, ugyanúgy mint mindenki más, ő is elsősorban ember, és csak utána egy edző.
Én elolvastam a híreket meg az interjút is és őszintén úgy gondolom, hogy tévedsz. Aztán ki tudja, stb. Kezdjük ott, hogy nekem személyesen nincs különösebb problémám Xavival - pontosabban idáig nem volt. Egy közepesen tehetséges, Barcelonában ikonnak számító és kedvelt edzőnek tartottam, aki elvállalt egy megterhelő pozíciót és igyekezett megfelelni az elvárásoknak. Lehetett volna jobb edzőt találni helyette, de rosszabbat is, a csapatnak nem ő volt a legnagyobb problémája, hanem a felszínes játékoskeret.

Viszont a mostani fél év múlva lemondásos performansz minősíthetetlen, minél többet gondolkodok róla, annál inkább meg vagyok róla győződve. Két dolog:
- Először is, egy edzőtől el lehet várni olyan alapvető képességeket, mint a mentális erő. A Barcelona élén különösen, mert az tény, hogy nagyon nehéz és megterhelő feladat. Egy edzőnek a hátán kell vinnie a csapatot, biztatnia mindenkit, a nehéz időkben pajzsként ott lenni a játékosok előtt és fedezni a klubot a sajtó előtt. Soha nem gondoltam volna, hogy pozitív kontextusban írom le a nevét, de banyek, Ronald Koeman, az utóbbi évek legrosszabb, lerohasztott Barcelonájának a kevés tehetséggel rendelkező edzője is képes volt arra, hogy rinocéroszbőrrel állja a sajtó támadásait és ne törjön meg másfél év alatt. Xavitól csak az kellett volna, hogy ne törjön meg és ne hagyja a csapatot se megtörni - ehelyett gyakorlatilag belepozicionálta magát egy mártírszerepbe, mindezt egy olyan meccs után, ahol egy alsóházi csapattól otthon öt gólt kapott a Barcelona, durva egyéni hibák után. Ami nem mellesleg arra utal, hogy a csapat mentálisan is a béka segge alá került. Már egy jó ideje. Ebben nem csak a játékosoknak, hanem igenis az edzőnek is nagy szerepe van. Azt már korábban jeleztem, mennyire káros és szűk látókörű, vagy megengedőleg egyszerűen csak naiv nézet azt hinni, hogy ezzel a csapatról "lekerült a teher. Ha őszintén ez a terv, kezdem azt hinni, hogy Xavi tényleg alkalmatlan volt olyan alapvető dologra, mint a csapat motiválása.

- a második fontos tényező, hogy Xavi még csak nem is volt népszerűtlen, úgy tört meg. Igen, két és fél éve van a csapatnál. De az első évében mindenki imádta és a megmentőt látta benne, a második évében csak leszállított egy bajnokságot és most először fordult elő az a helyzet, hogy mentális mélyrepülésbe kezdett a Barcelona. Nem csak az ő hibájából, a sérülések, formahanyatlás, gyenge keret maximálisan benne volt a történetben. Viszont ez lenne ugye az a pillanat, mikor egy edző megpróbálja összekapni a társaságot, megrázza magát, kihozza mindenkiből a legtöbbet. Vagy legalább látszik a koncepciója, tartást ad. Xavi pozíciója nem volt veszélyben, mindenki azt várta tőle, hogy csináljon valamit. Bármit. Ehelyett egy katasztrofális eredménnyel végződött meccs után, dühből/elkeseredettségből gyakorlatilag meglengette a fehér zászlót és nem magára, a hibáira, hanem a környezetre és a körülményekre panaszkodik. Igaza van? Lehet, hogy néhány részletben igen. Méltó ez egy edzőhöz? A legkevésbé sem.

És még mindig nem haragszom Xavira. De nagyon csodálkozok azon, hogy a zsigeri reakció a sajnálat és a megértés.
Avatar
sanika01
Barça B
Hozzászólások: 93
Csatlakozott: 2008.01.20. 19:47:08

2024.01.27. 23:35:05

vidra írta:
2024.01.27. 23:10:26
Mourinho kéne. Nehéz eset a csávó, van velünk egyfajta múltja, de pengén olvassa a focit és jó taktikus, jó elemző. Guardiola óta nem volt ilyen emberünk. Még talán nála is a játékfilizofia vúlt túlsúlyban.
Én szívesen látnék már tényleg valakit, aki nem klublegenda, hanem egy rutinos edző.
Szerintem ne viccelüdjünk már Mourinhoval. Jó edző volt, a Chelseatől való első körös távozásakor még talán örültem volna is neki, de akkor szerencsére Guardiola jött. De most? Megtört és sokszor bukott edző. Ha ő idejön, az már tényleg a vég. Ő szerintem minden, amit Barcelonában nem szeretnénk látni...
"Football is a simple game; 22 men chase a ball for 90 minutes and at the end, the Germans win." - Gary Lineker
Avatar
vidra
Capitá del Barça
Hozzászólások: 744
Csatlakozott: 2018.05.06. 23:33:21

2024.01.27. 23:19:03

Szerintem ezzel a felmondással távolabbra került a menesztése, főleg ha ez megbeszélt dolog volt az elnökkel és nem valami impulzív nyilatkozat. Bármi lehet persze, de így kisebb esélyt látok az azonnali cserére.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3287
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2024.01.27. 23:18:11

Andris írta:
2024.01.27. 22:28:41
ő sokkal jobban érezheti belülről, hogy ha már annyira lent vannak a srácok, hogy ilyen szinten új dinamika kell
Sokat kritizáltam, de mindent figyelembe véve nagyon sajnálom. Nagyon vártam, hogy jöjjön, sőt, Koemant már előbb küldtem volna el és hoztam volna Xavit. Nem tudjuk meg talán sosem a valódi okát, hogy mi és miért nem működött Vele. Mi szurkolók is túlgondoltuk talán, de Pirlo, Lampard és Gerrard esetei is rámutatnak, hogy nem lehet bárkiből Pep és ezt előre valóban nem lehet tudni.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Peter 2024.01.27. 23:19:52-kor.
Zsolti
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6153
Csatlakozott: 2004.10.12. 13:34:54
Tartózkodási hely: ,,!,.
Kapcsolat:

2024.01.27. 23:14:54

Mourinho Barcelonaban van/volt. Sokat sejtetoen csak nevet az ominozus kerdesekre. Xavi felmond. Izgi.:D
Avatar
vidra
Capitá del Barça
Hozzászólások: 744
Csatlakozott: 2018.05.06. 23:33:21

2024.01.27. 23:10:26

Mourinho kéne. Nehéz eset a csávó, van velünk egyfajta múltja, de pengén olvassa a focit és jó taktikus, jó elemző. Guardiola óta nem volt ilyen emberünk. Még talán nála is a játékfilizofia vúlt túlsúlyban.
Én szívesen látnék már tényleg valakit, aki nem klublegenda, hanem egy rutinos edző.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19577
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2024.01.27. 23:07:24

Baromira sajnálom szegényt. Elképzelni is nehéz mekkora a nyomás ha folyamat mindenki rottyra megy a padon.

Remélem Laporta legalább most higgadt lesz és ha elindultunk egy úton, visszük tovább. Nálam Marquez-Motta akir szóba jöhet.
Kép
Kép
Kép
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2590
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.01.27. 23:04:58

Andris írta:
2024.01.27. 22:56:41
Most ezeket úgy írod le, mintha Xavi nem nézte volna végig 15 edző távozását. 20 évig volt a felnőtt csapat tagja, sok évig, mint az egyik kapitány, látta mekkora a nyomás a mindenkori edzőn.

Igen egy ember, akit sokra tartok.
Igen játékos, aki kb hall of fame és kb a mindenkori legnagyobb kedvencem.
És egy edző, aminek meg közepes (eddig annak tűnik).
Nem gondolom megoldottnak a problémáit, ha januárban belengeti a nyári távozását, de mindenki gondolhatja másként.
Nem lesz könnyebb jövő héten pályára lépni és a BL sem.
Amúgy meg szerintem csak körítés az egész és Laporta kérte, hogy menjen már el, magától ő még nem tartott itt az elmúlt hetek nyilatkozatai alapján.
FCBsteve
Capitá del Barça
Hozzászólások: 607
Csatlakozott: 2022.05.30. 16:19:05

2024.01.27. 22:59:46

Andris írta:
2024.01.27. 22:44:58

A nyilatkozata lefordítva (remélhetőleg nem pontatlan, de nem vállalok garanciát, a Cruyffista blogról hozom):
Xavi nyilatkozta ma este, nem pedig írta:"Elértünk arra a pontra, amikor már nincs visszaút, változásra van szükség. Barcelona szurkolóként úgy érzem, az én időm lejárt itt. Beszéltem a klubvezetéssel a mai nap folyamán [meccs után, ezért késett ennyit], június 30-a után távozom...
.. Néhány nappal ezelőtt hoztam meg magamban ezt a döntést, amit most úgy éreztem, hogy ideje kommunikálnom. Úgy érzem, ezzel könnyítem a legtöbbet a játékosaimnak, akik most felszabadultabbak lehetnek, túl sok volt már rajtuk a nyomás az utóbbi időben.
... Szeretnék köszönetet mondani az elnöknek, aki megadta a lehetőséget, hogy irányítsam ezt a csapatot. Ő a legjobb! Mindenki a klubvezetésben elképesztő munkát végzett ez idő alatt. Kedélyes volt a beszélgetésem Laportával, tudja jól rólam, mennyire szeretem őt is, és mindenki mást a klubnál, Rafát, Decót... mindenkit. A kapcsolatunk végig nagyon jó volt. Az elnök nagyon elérzékenyült, amikor megtudta a döntésemet, amit nehezen akart elfogadni.
... Ha őszinte akarok lenni, egész játékos pályafutásom során nem emlékszem ilyen kegyetlen meccsre, mint a mai. Ennek ellenére is úgy érzem, hogy jó munkát végeztünk a projektünk során, de változásra van szükség.
... Nagyon nyugodt vagyok most is. A legjobbakat kívánom mindenkinek a klubnál. Ez a döntés a legjobb nekem, a klubnak és a játékosoknak is. Soha nem akartam a klub terhére lenni, így nem is leszek az. Én akartam lenni a megoldás a problémákra, így tartom magam ehhez, és megoldom ezt a gondot a távozásommal. A játékosok változást érdemelnek, akkor lesznek a legboldogabbak, ha távozom.
... Nem égtem ki egyáltalán. Tele vagyok energiával, de úgy éreztem, hogy a klubnak új impulzusokra van szüksége. A tőlem telhető maximumot fogom beleadni ebbe a hátralévő négy hónapba. Hiszem, hogy képesek vagyunk visszajönni még ekkora hátrányból is a bajnokságban.
... Legalább a jövőben már nem tudtok többé kinyírni engem [címezve ezt a médiának] annak tudatában, hogy távozom néhány hónap múlva. Minden sokkal nyugodtabb lesz ezek után. Hiszem, hogy ez a csapat jobb lehet a távozásom után.
... Ténylegesen hiszem, hogy visszajöhetünk még a bajnokságban, akár még a Bajnokok Ligájában is, most, hogy kevesebb nyomás van rajtunk. A döntésemet az se változtatta volna meg, ha nyerünk ma, meghoztam már ezt egy ideje, legfeljebb máskor jelentem be.
... Nehéz a Barcelona edzőjének lenni. Látod, ahogyan kicsinálnak téged, a kritikák kereszttüzében vagy folyamatosan, nyilván kihatással van ez rád. Aztán eljutsz addig a pontig, hogy megkérdezed magadban: megéri ez nekem? Ennyi. A szeretteim pontosan látják ezt rajtam. Sokszor kérdeztétek tőlem, hogy lehetek-e a Barcelona Ferguson-ja. Az igazság az, hogy itt soha nem volt Ferguson-hoz hasonló sztori, lehetetlen ennyi ideig itt maradni. Nem engedik neked, ez az igazság.
... Senki nem vitathatja, hogy egész életem során szeretni fogom ezt a klubot. Sokáig tartottam magam és helyeztem a klubot a saját érdekeim fölé. Mindent beletettem abba, hogy kilábaljunk a nehézségekből, ma azonban borzalmas kudarcot vallottunk.
... A jövőm? Pihenni szeretnék egy picit. A családom nagyon megszenvedte ezt az elmúlt két és fél évet. Szeretnék velük lenni. Nem egyedi eset az enyém, elvégre minden Barcelona-edző erre a sorsra jut egy idő után. Távozol, mert már nem érzed azt, hogy megéri folytatni. Ennek a klubnak soha nem lesz Alex Ferguson-ja, a fojtogató közeg nem enged senkit ennyi ideig itt maradni."
"Ennek a klubnak soha nem lesz Alex Ferguson-ja, a fojtogató közeg nem enged senkit ennyi ideig itt maradni."

Hát igen, ajánlom ezt sok itteni szurkoló figyelmébe...
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2024.01.27. 22:56:41

Troym írta:
2024.01.27. 22:51:34
jclayton írta:
2024.01.27. 22:46:58
Xavinak megvan a joga ahhoz, hogy elmenjen, még ahhoz is, hogy ezt a döntést mondjuk zárt körben, az elnökséggel/menedzsmenttel közölje, elkerülve a káoszt és kialakítva a feltételeket egy irányított hatalomátvételhez. Viszont nyilvánosan bejelenteni egy hasonló volumenű lépést január végén, mikor a csapat krízisben, motivációra lenne szüksége, a bajnokság és a BL-szereplés pedig függőben, egyszerűen kontraproduktív.
Az időzítés béna, ezt Klopp kapcsán is leírtam, de az eltérés, hogy kb nálunk a szezon véget ért, a Pool meg harcol a bajnokságért. Amúgy nem értek egyet a januári bejelentésekkel, hogy "júliusban lelépek"
Nekem ami tiszta, hogy csendben van és dolgozik, vagy hogy azonnali hatállyal megy.
Még mindig nem értitek jól a helyzetet szerintem. Persze lehet, hogy én tévedek.
Xavi nem a projektben vagy a saját elképzeléseiben bizonytalanodott el. Ő azt gondolja, hogy ilyen környezetben képtelenség dolgozni. Neki is, a játékosoknak is. Csak olvassátok végig a nyilatkozatát, és a játékosok nyilatkozatát is.

Egyértelmű, hogy a Barcának év közben nincs lehetősége új edzőt szerződtetni, hiszen nincsen anyagi mozgásterünk. Szerintem Xavi(ék) arra számít(anak), hogy ezzel a bejelentéssel csökken a külső nyomás a csapaton, a játékosokon, és képesek leszünk behozni a csapatot olyan helyre, ahol a jövő már nincs semmilyen szinten veszélyeztetve. Akár még jobbra is.

Egyébként meg szerintem a távozását követelőknek rossz az időzítésük, ahogy ezt kb tízezerszer leírtuk itt sokan. Év közben hagyni kéne a francba dolgozni az embereket, és szezon végén értékelni. Egyikőtök se tudna semmilyen területen teljesíteni, ha folyamatosan a vállatok fölött állna valaki, és minden munkanapon azt pedzegetné, hogy mostmár lassan ki leszel rúgva.
Ő nyilvánvalóan azért is döntött a távozás bejelentése mellett, hogy végre békén hagyják. 2,5 év után szakadt el a cérna, ugyanúgy mint mindenki más, ő is elsősorban ember, és csak utána egy edző.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7240
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.01.27. 22:55:00

Ja, fua ez az időzítés, két irányban is elsülhet, majd kiderül. Neki a felszabadítás volt a célja, az is összejöhet, vagy összeomlik a rendszer, akkor nem év végén megy, hanem mondjuk 3 hét múlva. Szerintem nem lesz vele gondja.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
baas11
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1245
Csatlakozott: 2007.08.02. 11:19:13
Tartózkodási hely: Közép-pálya

2024.01.27. 22:53:38

Sajnálom h neki nem jutott egy “ Messi “ … mint a többi kóklernek Valverde SEtien Kouman …. es nem tudta megvalósítani a terveit “álmai klubjába “ , pedig milyen szep lett volna : /


Kicsit meglep egyébként mert eleg magabiztosnak tűnt mindig a hite mindenképp biztató volt !

Kivancsi vagyok h reagálnak erre a “felelősség valllasra” most majd a játékosai, akik ebben szinten nyakig sarosak!
Persze elsősorban nem az olyan gyerekekre gondolok mint Felix …

Liga: 35. fordulóra lotavolba hozzuk a kipukkadt Realt
BL.: megtartva az eddigi szerencse ket ( ha mar mashol nincs )negyed/elődöntőt fogunk játszani

Hajra Xavi :)
"a nagyobbnak mindig igaza van, még akkor is ha téved..." Lefty ; Fedőneve: Donnie Brasco
Avatar
Saviola
Júdás 2, az áruló
Hozzászólások: 4961
Csatlakozott: 2004.10.08. 20:00:31
Tartózkodási hely: Tolna

2024.01.27. 22:53:20

jclayton írta:
2024.01.27. 22:46:58
Troym írta:
2024.01.27. 22:04:57
Xavi: "I would like to announce that on June 30 I will not continue as Barça coach. The club needs a change of dynamic."
Xavi: "I feel very good. I made my decision a long time ago, and it feels liberating to announce it."

Szerintem logikus, bármennyire nem tetszik egyeseknek.
A kapcsolat megfáradt egyszerűen.
Ennek így, ebben a formában semmi értelme. Milyen módon tudja felrázni a csapatot, ha mindenki tisztában van vele, hogy maga is elveszettnek látja a projektet? Hogy tudja motiválni a játékosokat, ha saját magát nem tudja motiválni? Miként készülhet fel bármilyen meccsre, ha fejben feladta?

Xavinak megvan a joga ahhoz, hogy elmenjen, még ahhoz is, hogy ezt a döntést mondjuk zárt körben, az elnökséggel/menedzsmenttel közölje, elkerülve a káoszt és kialakítva a feltételeket egy irányított hatalomátvételhez. Viszont nyilvánosan bejelenteni egy hasonló volumenű lépést január végén, mikor a csapat krízisben, motivációra lenne szüksége, a bajnokság és a BL-szereplés pedig függőben, egyszerűen kontraproduktív.
Nincs itt semmi függőben, a bajnokság kuka, a BL meg még max. egy kör, de ebben a mentális állapotban még az sem.
,,Azt hitted, hogy mi történt."
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 607
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2024.01.27. 22:51:53

Ahhoz, hogy( csúnya szóval) kihúzza júniusig az is kell, behozza BL- t érő helyre a Barcát+ ne kapjunk egy nagy verést a BL-ben.
Egyik sem tűnik egyszerűnek a mostani helyzetben. Messze még a bajnokság vége.
Kérdés még, ezek után mennyire fognak rá hallgatni a játékosok.
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2590
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.01.27. 22:51:34

jclayton írta:
2024.01.27. 22:46:58
Xavinak megvan a joga ahhoz, hogy elmenjen, még ahhoz is, hogy ezt a döntést mondjuk zárt körben, az elnökséggel/menedzsmenttel közölje, elkerülve a káoszt és kialakítva a feltételeket egy irányított hatalomátvételhez. Viszont nyilvánosan bejelenteni egy hasonló volumenű lépést január végén, mikor a csapat krízisben, motivációra lenne szüksége, a bajnokság és a BL-szereplés pedig függőben, egyszerűen kontraproduktív.
Az időzítés béna, ezt Klopp kapcsán is leírtam, de az eltérés, hogy kb nálunk a szezon véget ért, a Pool meg harcol a bajnokságért. Amúgy nem értek egyet a januári bejelentésekkel, hogy "júliusban lelépek"
Nekem ami tiszta, hogy csendben van és dolgozik, vagy hogy azonnali hatállyal megy.
Avatar
Robcsyy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2006.07.10. 21:34:57

2024.01.27. 22:50:43

bence0330 írta:
2024.01.27. 22:34:36
Vagy már megvan a következő edző, aki csak nyártól lesz elérhető.
Egy De Zerbit megnéznék.
Ezt a mi kutyánk kölyke sztorit ideje lenne elengedni.
Before you laugh at kids who believe in Santa, remember there are grown men who believe that Cristiano Ronaldo is a better footballer than Lionel Messi.
FCBsteve
Capitá del Barça
Hozzászólások: 607
Csatlakozott: 2022.05.30. 16:19:05

2024.01.27. 22:47:33

Ezt a sok balféket a pályán látva - akik második meccsüket szórják el egymás után, megfordított helyzetből - nem csoda, hogy nem bírja a pálya széléről türelemmel nézni a dolgokat...

Ahhoz képest, hogy milyen eredményeket értünk el az utóbbi 1,5 szezonban, hogy milyen helyzetben van a klub (pénzügyileg és sérülések/játékosállomány terén), túl magasak (talán inkább irreálisak) voltak az elvárások a menedzsment részéről, és ezt súlykolták az emberekbe...

Ezeket az elvárásokhoz képest bármi egyéb csak kudarcnak tekinthető, és ez baj...
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21159
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2024.01.27. 22:47:13

Én szoktam Xavit kritizálni, de szerintem túl hamar lett feladva ez a projekt.

Ennél a klubnál Klopp vagy Arteta sosem tudott volna kibontakozni, mert mire beérhetett volna a munkájuk, addigra a szurkolók rég "felakasztották" volna őket. Itt azonnal kell a siker, lehetőleg jó játékkal, és ha jön az első komolyabb hullámvölgy, akkor vége is a dalnak. Át kéne gondolni, hogy jól van-e ez így.

Ebből a szempontból a legrosszabbak vagyunk egész Európában.
jclayton
Jugador del Barça
Hozzászólások: 227
Csatlakozott: 2021.08.11. 10:49:30

2024.01.27. 22:46:58

Troym írta:
2024.01.27. 22:04:57
Xavi: "I would like to announce that on June 30 I will not continue as Barça coach. The club needs a change of dynamic."
Xavi: "I feel very good. I made my decision a long time ago, and it feels liberating to announce it."

Szerintem logikus, bármennyire nem tetszik egyeseknek.
A kapcsolat megfáradt egyszerűen.
Ennek így, ebben a formában semmi értelme. Milyen módon tudja felrázni a csapatot, ha mindenki tisztában van vele, hogy maga is elveszettnek látja a projektet? Hogy tudja motiválni a játékosokat, ha saját magát nem tudja motiválni? Miként készülhet fel bármilyen meccsre, ha fejben feladta?

Xavinak megvan a joga ahhoz, hogy elmenjen, még ahhoz is, hogy ezt a döntést mondjuk zárt körben, az elnökséggel/menedzsmenttel közölje, elkerülve a káoszt és kialakítva a feltételeket egy irányított hatalomátvételhez. Viszont nyilvánosan bejelenteni egy hasonló volumenű lépést január végén, mikor a csapat krízisben, motivációra lenne szüksége, a bajnokság és a BL-szereplés pedig függőben, egyszerűen kontraproduktív.
Válasz küldése