Xavi Hernandez

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
vinszentvega
Capitá del Barça
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2016.09.13. 10:17:08

2022.10.18. 14:26:02

szbsz írta:
2022.10.18. 13:10:03
Chino írta:
2022.10.18. 10:23:05
Azt sem igazán értem, hogy pattant ki ez a " váltsuk le Xavit" ötlet.
E: Nagyon elhamarkodott volt a kinevezése szerintem, ha előbb még elmaent volna egy top bajnokság középcsapatában és ott is bizonyított volna akkor ok de ez így nonsense...
Ezt a labdatartós passzolgatós focit már 10 éve a legtöbb csapat megtanulta teljesen semlegesíteni, ezek szerint katar legalább 30 évvel van lemaradva az elit focitól.
Oké, akkor mégis mi az a foci, ami szerinted tartható lenne és még Barcásként is megállná a helyét? A Pep által használt és végletekig kisimított csapetegységként működő Tiki-Taka, után következett két olyan Manager, akik bár próbálták ezt erőltetni, láttuk, hogy nem olyan volt már , mint amilyennek lennie kellene. Erre jött Lucho a 4-3-3-mal. Természetesen itt már nem a labdatartás az ami előtérbe lett helyezve, hanem az erőteljes letámadás és vezetett kontráink. Azonban ehhez kellett egy bomba formában lévő MSN, ahol mind a három játékos zsenialitása az ami meghozta a gyümölcsöt. Lucho után jött Valverde, Neymar meg ment és bár még behúztuk a bajnokit, meg a kupát, de a BL-nél már érződött, hogy a Messi és Suarez villongásai kezdenek alábbhagyni a jókedvükkel együtt. ÉS itt rá is ültünk a zsírostalpú szánkóra a jégen, ahol is lejtő legalján még Csóri Koeman is csak hason csúszva fogta a szánkó madzagját...Hiszen olyan formátumot próbált ő is ráerőltetni a csapatra, ami egy holland válogatottnál megy( szuper védekezés és letámadás, a.k.a. erőfoci) de itt a madárcsontú spanyoloknál nem annyira kifizetődő.

Xavi a sokpasszos játékban hisz, amivel nincs baj, csak ennek is meg kellene találni egy gyorsabb, dinamikusabb verzióját. Amelyből egyszer kétszer már megcsillantottak a fiúk, de nagyon messze van még a jótól. Szóval hidd el, egy nagyon jó darabig még a 'labdatartós' kivitelben fogod látni...
It's the little differences. I mean, they got the same shit over there that we got here, but it's just...it's just, there it's a little different
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.10.18. 13:37:01

szbsz írta:
2022.10.18. 13:10:03
Chino írta:
2022.10.18. 10:23:05
Azt sem igazán értem, hogy pattant ki ez a " váltsuk le Xavit" ötlet.
Én meg azt nem értem, hogy pattant ki, hogy hozzuk egyáltalán ide (mármint értem, de mindegy :D) SIkerült az NB1 szintű katari bajnokságot zsinórban kétszer behúznia a (gondolom) egyik legjobb csapattal ott, akkor már tuti az egyik legerősebb bajnokságban is be fog válni? Hát nem úgy tűnik egyelőre :D
De perszer adjunk még neki időt legalább 2-3 szezont mer ugye ha a katari bajnokságban jó volt akkor egyértelmű, hogy itt is jó lesz előbb-utóbb?! :D Kabaré ami ennél a csapatnál megy edző terén komolyan mondom....
Rijkaard két évig volt a válogatott edzője, Guardiola, Lucho a Barca B-t edzette, Tito tapasztalata is gyakorlatilag egy év másodedzősködés. Viszont Pep-et kivéve mindannyian egy már komplett csapatot vettek át, nem egy szinte nulláról induló projektet, tele csikókkal és új emberekkel, akiknek többsége még nem is vagy alig állt rendelkezésre.
Forca Barca!!!!
Avatar
Nyiri81
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2017.01.05. 23:06:25
Tartózkodási hely: BP

2022.10.18. 13:14:46

Andris írta:
2022.10.18. 10:46:41
Azt is mondta, hogy Messi elvesztése egyszerűen nem kiheverhető egy csapat számára, szerinte. Nem természetes, hogy ennyire hátán viszi valaki a klubot, és egész másként fest az, ha ilyenek csak időszakosan vannak. 1-1 hónapig, 1-1 évig max, vagy akár egyáltalán nincsenek. Vagy egyszerre több kiugró van, de senki se dominál. Szerinte a szurkolók sose lesznek elégedettek, teljesen mindegy volt hogy most estünk ki a BLből, vagy márciusban estünk volna ki, mert több év kell, amíg elfogadják, hogy nem alapértelmezett a továbbjutás vagy a bajnoki esélyesség minden egyes évben.
Ez csak ott sántít hogy Messivel a végén egy folyamatos lejtmenet volt és Ő is vastagon benne volt a Liverpool, Roma, Juve-s égésekben. A vége rosszul lett lezárva sajnos de mindenki tudta hogy ideje elengedni. Az meg persze gáz hogy azóta se épül igazán a dolog mert csak vásárolunk össze vissza továbbra is, lyukakat foltozva alig gondolva a jövőre. Egy két kivétellel persze.
Csak is Puyol
Avatar
szbsz
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 320
Csatlakozott: 2018.11.06. 12:25:42

2022.10.18. 13:10:03

Chino írta:
2022.10.18. 10:23:05
Azt sem igazán értem, hogy pattant ki ez a " váltsuk le Xavit" ötlet.
Én meg azt nem értem, hogy pattant ki, hogy hozzuk egyáltalán ide (mármint értem, de mindegy :D) SIkerült az NB1 szintű katari bajnokságot zsinórban kétszer behúznia a (gondolom) egyik legjobb csapattal ott, akkor már tuti az egyik legerősebb bajnokságban is be fog válni? Hát nem úgy tűnik egyelőre :D
De perszer adjunk még neki időt legalább 2-3 szezont mer ugye ha a katari bajnokságban jó volt akkor egyértelmű, hogy itt is jó lesz előbb-utóbb?! :D Kabaré ami ennél a csapatnál megy edző terén komolyan mondom....

E: Nagyon elhamarkodott volt a kinevezése szerintem, ha előbb még elmaent volna egy top bajnokság középcsapatában és ott is bizonyított volna akkor ok de ez így nonsense...
Ezt a labdatartós passzolgatós focit már 10 éve a legtöbb csapat megtanulta teljesen semlegesíteni, ezek szerint katar legalább 30 évvel van lemaradva az elit focitól.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára szbsz 2022.10.18. 13:31:17-kor.
"Some people think football is a matter of life and death. I don't like that attitude. I can assure them it is much more serious than that"
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.10.18. 10:46:41

Nem akarok csúnyákat írni, úgyhogy leosztom tízzel amit gondolnék: kiábrándítónak, kijózanítónak tartom, hogy valakik ugyanoda találnak jutni a Bayern, Inter, Real ellen lenyomott összesen 4 meccs után (+ max 1 v 2 szenvedős bajnoki volt idén, rotációkkal), mint 1,5 évnyi tömény Koeman szenvedés után. Valverdével sokkal stabilabb volt a csapat, de egyáltalán nem a játékosaink képességeinek és identitásának megfelelő volt a játék, ezért nem is ment egyel magasabb szitnen már. Az se mindegy, hogy a madrid kb nulla nyomást helyezett ránk azokban az években a bajnokságban, nagyon gyengék voltak. Az a kijelentés meg, hogy Valverdének gyengébb kerete lett volna.. :D ez közröhely tárgya, szimplán. Beszélni se érdemes erről a kijelentésről.


A Xavi témába már nem kívánok többet belerakni, mert leírtam mindent korábban az elmúlt 1-2 hétben, ezen nem változtat sem egy, sem kettő, sem három vereség. Örülnék, ha ez a fórum képes lenne példaértékű szurkolói mentalitásra, és tényleg megadná azt a 1,5-2 év nyugtot egy edzőnek építkezésre, ami szerintem szükséges és járnia kell, de ez látványosan nem megy. Nem mondom, hogy nem értem meg, sok kínlódást adott nekünk ez a klub az elmúlt 6-7 évben, de akkor is elszomorító olvasni, tényleg borzalmas. Én is mindig ideges, sőt dühös vagyok, állandóan a felelőst próbálom keresni, de azért a meccsek után 1-2 nappal legkésőbb sikerül lehiggadnom és józanul gondolkodni.

Szerencse, hogy jön a VB, addig lenyugodhat mindenki, aki erre képes, és Xaviéknak jöhet egy kvázi tiszta lap majd. Talán egyetlen dolgot nem írtam le eddig, ez csak tegnap fogalmazódott így meg bennem: Xavira én kicsit úgy tekintek, mint Gavira vagy Pedrire. Edzőnek ő is egy "tini", de minden adott (lehetne), hogy sokat fejlődjön, és vele együtt a csapat is. Mélyen egyetértek azokkal, akik szerint nem látnánk több fejlődést senkivel, akit ide lehetne hozni. Mindegy, hgogy holland, vagy német edző.. jöhet ide Ancellotti, Klopp, Tuchel, Conte, akárki, velük se lennénk előrébb. Egyszerűen nem érzem, hogy ilyen toxikus környezetben, amit a szurkolók az indulataik miatt létrehoznak, bárkinek igazán menni tudna a dolog. Még Xavinak van a legjobb esélye, mert őt nehéz lesz megutálni a legtöbbeknek. Fejlődnie kell, de hát ezek nem meccsről meccsre, meg 1-2 hetes dolgok. Szerintem sok évnek kell eltelni, hogy valaki igazán éretté válhasson. Hogy neki mennyi ideje van itt, az majd kiderül, de szerintem amit elvártok tőle, hogy nekifutásból igazán jó edző és stratéga legyen, az irracionális. Ahogy az is az lenne, hogy egy teljesen klubidegen edző csont nélkül szállítsa az eredményeket rögtön az első/második évben, és vele szemben még kevesebbeknek lenne türelme. (szerk: ilyen formán amgúy utoljára Valverde kapott elég időt és megfelelő körülményeket, játékoskeretet.. szóval pl Koeman sem. De én nála is csak 1 teljes, Messis év után kezdtem el kételkedni, és igazán perdöntő az volt számomra, ahogy viselkedett, meccsek alatt, sajtótájékoztatókon, és amit azért korábbi csapataitól, játékosaitól lehetett hallani róla..)

Egy kis mellesleg rovat: a párom unokatesója itt van most pár napig, argentín pasija van, kb 40 év körüli focirajongó. Argentín csapatoknak szurkol, meg persze Messi miatt igencsak követte a Barcát is, európában nincs preferenciája, csak az olajos csapatokat nem szereti, mint a city vagy psg, amúgy minden jó meccset megnéz. Ő is látta az Inter meccset, és a clasicot is, meg amúgy is nagyjából képben van. Azt mondja, hogy nagyon szerencsétlen a helyzet, mert szerinte a szurkolók nem lesznek képesek belátni, hogy a Messi-Xavi-Iniesta féle, Pep és LE féle arancsapat egy egyszeri dolog volt. Az európai nagy csapatok dominanciája általában 1-2 évig tart, nagyon ritka, hogy valaki csúcs közelben marad 2-3 évig. A Barca meg Messivel nagyon sokáig ott volt, és a szurkolók szerinte túlságosan hozzászoktak. Nem természetes, hogy mindig és mindenkit dominálnak, ahogy az sem, hogy minden évben az európai legjobbak közt tudnak lenni. A madridnak is volt pl kb 10 extra rossz éve, a United Sir Alex óta nem tud kimászni a gödörből.
Azt is mondta, hogy Messi elvesztése egyszerűen nem kiheverhető egy csapat számára, szerinte. Nem természetes, hogy ennyire hátán viszi valaki a klubot, és egész másként fest az, ha ilyenek csak időszakosan vannak. 1-1 hónapig, 1-1 évig max, vagy akár egyáltalán nincsenek. Vagy egyszerre több kiugró van, de senki se dominál. Szerinte a szurkolók sose lesznek elégedettek, teljesen mindegy volt hogy most estünk ki a BLből, vagy márciusban estünk volna ki, mert több év kell, amíg elfogadják, hogy nem alapértelmezett a továbbjutás vagy a bajnoki esélyesség minden egyes évben.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.10.18. 10:23:05

visca el barca írta:
2022.10.18. 05:52:05
éS írta:
2022.10.17. 23:54:13


Semmivel nem írt nagyobb hülyeségeket, mint te azzal, hogy Valverdének mennyivel gyengébb játékosállomány állt a rendelkezésére.. Már ott bukik az egész, hogy Valverdének volt egy 30 éves Messi-Suarez duója és nem kellett teljesen új csapatot építenie a romokból. Római, liverpooli égés még megvan?
Persze, hogy meg van, ugyanugy, mint h ketszer nyertunk ugy bajnoksagot h mindenkit agyonvertunk.
Itt megy a sopánkodás, ha egy meccset gyenge játékkal nyerünk, Ernőnél a játékot sokszor rossz volt nézni, semmivel nem volt több koncepció. A kp.-nak kis túlzással annyi volt a dolga, hogy tegye oda Messinek a labdát és ő vagy Suarez majd megoldja. Abszolút esetleges volt a játék, sok koncepció sem volt.
A gyenge keretet meg hagyjuk már. Volt egy még jó korban lévő Messi-Suarez duója, Alba még az elitnek számított a posztján, volt Rakitic, Iniesta, első évében top Umtiti, Semedo, Masch. stb. De a legfontosabb, hogy egy már összeállt csapatot vett át. Xavinak szinte a 0-ról kellett kezdenie és még esélye sem volt, hogy összerakjon, dolgozzon egy olyan kerettel amiben szinte mindenki bevethető.
Most azért van ekézve mert EG-t játszatja. Játszassa Piquét, akin elment az Inter meccs? Mert más megoldása nincs.
Mindenki azért sírt mert Alba, Piqué, SR, Busquets szent tehenek. Az előbbi hármat ő rakta ki a csapatból. Berakta Baldét elsőszámú balhátvédnek és igaza lett.
De Valverde is valószínűleg azért lett szezon közben menesztve, mert annyira jó volt. Nem lehet kezdettől csodát várni, ha a gerinc új játékosokból áll, ráadásul a kezdő fele nem áll rendelkezésre. Szídhatjuk az Inter ellen is, de az egy sima győzelem, ha a védelem olyan hibákat vét, amikért megye 2-ben is leszedik a játékosok fejét.
A főoldali cikk szerintem abszolút hitelesen bemutatja a jelen helyzetet vele kapcsolatban. Azt sem igazán értem, hogy pattant ki ez a " váltsuk le Xavit" ötlet.
Forca Barca!!!!
Avatar
vidra
Capitá del Barça
Hozzászólások: 745
Csatlakozott: 2018.05.06. 23:33:21

2022.10.18. 09:59:25

NovaProspekt, írd már ki a h betűs kötőszavakat! :D

Amúgy érdekes lenne látni, mit kezdene a mostani játékos állománnyal. Utólag Koeman sem tűnik annyira hülyének, bár elég fafej volt. Xavi-tól azt vártuk, hogy nem lesz az, de ő is annak tűnik.

Amúgy ha megnéznétek a nagyszerű videókat, amiket linkelek (mindig nagyszerűeket szoktam, de sose nézi meg őket senki), kiderülne, hogy azért Ernő sem tért el annyira a Barca taktikától, mint Luis Enrique. LE nagyon direkt focit tolt, Ernő csak kicsit módosított Barca sztájlt.
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1981
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2022.10.18. 09:55:13

nézőpont kérdése Ernő megítélése. sokak szerint miatta hasaltunk a BL-ben, sztem meg ő volt az egyetlen oka, h nem coptunk még jobban. Lásd: Luchoval is agyonvertek minket háromszor az utolsó szezonjában (PSG, City, Juve), a távozása óta meg konkrétan megszűntünk top csapat lenni, és 8-2-vel esünk ki a BL-ből, meg az EL-ben vitézkedünk, egészen addig, amíg egy gagyi bundás csapat onnan is kicsap minket.

sokak szerint ő volt a probléma, sztem meg a fehérgalléros bűnöző, jelenleg épp bíróság előtt csücsülő Bartoék, és a primadonna öltöző kereszttüzében ő volt az egyetlen normális ember a klubnál abban az időszakban.

nem mondom, h jöjjön vissza. Inkább azt mondom, h döntően fog változni az öreg megítélése sztem az azóta megélt, és még folytatódó sötét évek fényében.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2022.10.18. 05:52:05

éS írta:
2022.10.17. 23:54:13
visca el barca írta:
2022.10.17. 20:33:15
igy van, tök 1érlemű, hogy xavi valverde miatt ilyen gyenge. van e még ilyen hulyeseg a tarsolyodban? :D ez pont olyan mikor magyarazod h milye durva jok vagyunk xg-ben ami senkit nem érdekel :D
Semmivel nem írt nagyobb hülyeségeket, mint te azzal, hogy Valverdének mennyivel gyengébb játékosállomány állt a rendelkezésére.. Már ott bukik az egész, hogy Valverdének volt egy 30 éves Messi-Suarez duója és nem kellett teljesen új csapatot építenie a romokból. Római, liverpooli égés még megvan?
Persze, hogy meg van, ugyanugy, mint h ketszer nyertunk ugy bajnoksagot h mindenkit agyonvertunk.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
nagyatyesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009.06.02. 16:51:33

2022.10.18. 01:24:34

A vasárnapi meccsen számomra a védelem "összerakása" volt felfoghatatlan Xavitol...kérdés max annyi lehetett a védelem előtt, hogy Busi vagy De Jong kezdjen, no ebből lett mindkettő Gavi kárára. Azt mindenki tudja, hogy Vinicius gyorsasága az egyik fő fegyvere a Realnak. Robit ráállitani hihetetlen amatőr dolog volt. Én azt hittem, hogy Baldet teszi át jobbra, hisz játszott már ott, mert neki legalább gyorsaságban lett volna sansza. Nem mondom hogy akkor nyerünk, de Robival túl nagy előnyt adtunk a Madridnak. És ez nem is Roberto hibája, hisz a képességei adottak. De ezt taktikusabban van kellett volna.
Avatar
vidra
Capitá del Barça
Hozzászólások: 745
Csatlakozott: 2018.05.06. 23:33:21

2022.10.17. 23:55:36

Nézzétek meg a videót, amit linkoltam+! Minden kiderül.
éS
Barça B
Hozzászólások: 95
Csatlakozott: 2008.03.19. 15:31:54
Tartózkodási hely: Budapest

2022.10.17. 23:54:13

visca el barca írta:
2022.10.17. 20:33:15
igy van, tök 1érlemű, hogy xavi valverde miatt ilyen gyenge. van e még ilyen hulyeseg a tarsolyodban? :D ez pont olyan mikor magyarazod h milye durva jok vagyunk xg-ben ami senkit nem érdekel :D
Semmivel nem írt nagyobb hülyeségeket, mint te azzal, hogy Valverdének mennyivel gyengébb játékosállomány állt a rendelkezésére.. Már ott bukik az egész, hogy Valverdének volt egy 30 éves Messi-Suarez duója és nem kellett teljesen új csapatot építenie a romokból. Római, liverpooli égés még megvan?
Avatar
vidra
Capitá del Barça
Hozzászólások: 745
Csatlakozott: 2018.05.06. 23:33:21

2022.10.17. 23:43:30

Vidrásan nézzünk meg egy rohadt jó elemzést a kérdésben:
How Valverde Has Changed Barcelona | Has Valverde Failed At Barcelona |
https://www.youtube.com/watch?v=_1CuqLeW8x0

Ángol nyelvű.
Avatar
baas11
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1245
Csatlakozott: 2007.08.02. 11:19:13
Tartózkodási hely: Közép-pálya

2022.10.17. 23:24:26

Valverde jobb edző mint Xavi mar csak a tapasztalata miatt is, de korlátos ezertt kellett mennie meg őt azert eleg sokszor megmenttete a Messi aki mar nincs ugye ! Pl az El Classico k ahol mar nekunk volt kellemetlen h szinte mindig jobban focizott a Madrid de sose nyertek sőt kikaptak :-)
-
En azt sajnálom h kb “csak” 2 fontos meccset kellett volna hozni idén eddig ,októberben es rengeteg időt nyert volna magának is Xavi tavaszig … de elcsesztuk !!!
Persze tudom hosszu még a szezon meg bajnokság is ott van stb …
De őszintén , szerintem az elmúlt 15 -20 ev leggyengébb spanyol mezőnye a mostani , sajnos !
"a nagyobbnak mindig igaza van, még akkor is ha téved..." Lefty ; Fedőneve: Donnie Brasco
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7266
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.10.17. 23:03:14

Ki mondta, hogy minden Valverde hibája...? Vagy hogy jön ide, hogy kit játszat hátul? Szóba se jött ilyen. Dehogyis, Xavinak is van ezer hibája. Annyit írtam, hogy az összehasonlításnak semmi értelme, mert szerintem vitathatatlan a különbség, amibe beleültek. És szerintem az is tagadhatatlan, hogy Valverde bár nem volt rossz edző, de akinél a csapat így el tudja hagyni magát Európához képest fizikuban és lélekben, arra ne tekintsünk sikerként, még akkor sem, ha kváziveretlen szezont hoztunk vele. Mert igenis sok, hosszútávon káros dolgot köszönhetünk neki, amivel igenis meg kell birkóznia Xavinak, hacsak nem gondoljátok úgy, hogy egy fitt, önbizalomtól duzzadó sztárcsapatot vett át. Mondom, nyilván Koeman-Setient is idevéve, de ezt már ők is örökül kapták, ők csak rontottak rajta/nem javítottak.
Ettől még Xavinak meg kell oldania, csak hihetetlen igazságtalanság a két edző érkezésének a körülményét akár csak egy lapon is említeni, mert Xavi egy kupac gőzőlgő kakit kapott fizikai, mentális, és állománybeli értelemben is (amiért iganis hibás az előző 2,5 edző, a hossza miatt talán legerőteljesebben Valverde), míg EV akkor még prime, vagy majdnem prime Messit Suarezestől, győzelemmámoros, önbizalomtól feszülő felkészült, összerakott, jó korú csapatot.

Nem is merném megtippelni, melyikőjük a jobb. Valverdének egy luxushajót kellett jól kormányoznia, Xainak meg lakatlan szigeten tutajt építenie egy svájci bicskával tavaly, idén meg már kötelet meg fűrészt is kapott hozzá, és azt is megkapta, hogy ebből most mégse tutaj legyen, hanem luxushajó. Semmi köze egymáshoz a két dolognak.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára bence0330 2022.10.17. 23:56:08-kor.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2022.10.17. 22:00:49

Azért egészen meredek dolgokat olvasni itt néha.
Én aztán nem kedveltem soha Valverdet, de neki tulajdonítani azt, hogy Xavit lemeccselik, mert rögeszmés néhány dologban, az nehogy már Valverde hibája legyen.

Komolyan, Valverde miatt játszatja EG-t, Busquetst, meg a többi kóklert? Vagy miatta nem tud megtanítani egy védekezési szisztémát? Mert ne haragudjon senki, de amikor ép volt a védelem is rendre az mentette meg a csapatot, hogy TS fogott mint a ragasztó.
Egyszerűen alapvetésekben nyúl mellé Xavi folyamatosan, ez a taktikai felkészületlenségéből fakadhat, vagy nem is tudom miből.

Persze azzal nem számolhat, hogy kihagyunk ziccereket, erről nem tehet közvetlen.
De, hogy EG mondjuk ilyen béna, azt látnia kellene, és nem betenni egy el classicon. Játszon hátul akárki, egy B-ből felhívott arc, de ne egy ilyen "játékos", aki mg futni sem bír normálisan.

Őrült hibák tömkelegét védi, és akkor Valverdén verjük el a port.
Csak és kizárólag Xavi felelőssége a történet, ha pozitív ha negatív, ő a VEZETŐedző.

Szerencsére neki van annyi esze, hogy önkritikát tud gyakorolni. Kérdés, hogy ez az önkritika a pályán is megmutatkozik-e, vagy csak a riportszobában.
Remélem és bízom benne, hogy lesz mersze lelátóra tenni EG-t pl, meg Busquetset abban a szerepkörben játszatni, amire 3-4 éve alkalmas max: 30 perces cserének.

(még egyszer leírom: arról nem tehet, hogy a "világ legkeresettebb" :lol: szélsője, Raphinha becsődölt, vagy Dembelé elfelejtett focizni egy hét alatt. Ezek azért meglepő dolgok.)


Én nem küldeném el, vigye végig a szezont. De ha ilyen fafej módjára fog továbbra is működni, akkor már elgondolkoznék.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10105
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2022.10.17. 21:49:01

Pont azért van szó xG-kről, mert Xavi egy olyan csapatot vett át amelyik kapuralövés nélkül lehozta a Benfica elleni meccset és társai.

Ha Lewandowskiék nem FIFA bug-os módjára hagyták volna ki az óriási ziccereiket, ha Piquéék nem olyan bohózatot nyomnak amiért megye2-ben is seprűvel kergetnék haza, akkor teljesen más lenne most a megítélése, a nyilvánvaló bírói ámokfutásokról nem is beszélve.
Egyikről sem Xavi tehet, mindeközben megvannak bőven a hibái, teljesen más lenne a megítélése ha a Bayern elleni 2-4, Inter ellen meg 3-1 az eredmény.
És tényleg, szinte mind a 4 sorsdöntő meccsünkön sorra hatalmasat tévedtek a kárunkra, hány csapatnál fordult elő ez és mikor?


Ami viszont 100% rajta múlik, az az hogy ebből a jónagy gödörből mikor és mennyire tudja összeszedni a társaságot amiben most vannak.
Ezzel a kerettel szinte kötelező az EL elhódítása, maximum az Arsenal-MU kaliber ellen elfogadható a vereség.
Avatar
vidra
Capitá del Barça
Hozzászólások: 745
Csatlakozott: 2018.05.06. 23:33:21

2022.10.17. 20:54:32

A statisztikák nem mindenhatók, de meg van a maguk szerepe, megfelelően kell értelmezni őket.
Ez viszont hülyeség, szerintem: "Miért remegnek azok al ábak már a meccs elején"
A csapat azért olyan szinten nem önálló entitás, hogy a játékosok 90%-a lecserélődik, de még akkor is emlékszik az évekkel korábbi bukásokra.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2022.10.17. 20:43:53

visca el barca írta:
2022.10.17. 20:07:17
NovaProspekt írta:
2022.10.17. 17:42:47
a sokat fitymált, színtelen-szagtalan Valverde egyébként sokkal jobb edző volt, mint a Barca-DNS arcok, akik utána jöttek (beleértve Xavit is).
Teljesen egyertelmu h jobb edzo mint xavi, csak vele az volt a baj nem barca dnst, meg 135%os labdabirtoklós, mindenki a fszan porgeti a labdat focit jatszatott es kiutálták. nem mellesleg sokkal gyengebb kerete volt mint xavinak. Vermaelen, aleix vidal, coutinho, denis suarez paco alcacer, andre gomes, meg a tobbi selejt.

2 evig, tukor siman, 10+ ponttal voltunk bajnokok
Plusz a klub három leggólerősebb játékosából kettő... :)
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7266
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.10.17. 20:41:31

visca el barca írta:
2022.10.17. 20:33:15
igy van, tök 1érlemű, hogy xavi valverde miatt ilyen gyenge. van e még ilyen hulyeseg a tarsolyodban? :D ez pont olyan mikor magyarazod h milye durva jok vagyunk xg-ben ami senkit nem érdekel :D
Szerinted Valverdének semmi köze ahhoz a baggage-hez, amit Xavi kapott...? Ki alatt égtünk a BL-ben évekig...? Miért remegnek azok al ábak már a meccs elején...? Nyilván Koemannak is volt szerepe benne, de Valverda alatt gyengült meg fizikálisan mérhetően, és mentálisan is a csapat.
Vagy szerinted Valverde nem egy LE által újraélesztett, és azon am agas hullmon lovagló csapatba ült bele? Vagy kifejetenéd kérlek pontosan, min röhögtél, mert ezzel így nem tudok mit kezdeni. Ha már lehülyézel, kérlek, érvekkel tedd. :)

A legjobb csapatok akkor is azok, amelyikek a legtöbb kidolgozott vs kapott helyzetet alakítják ki. Röhöghetsz az xG-n, de a gólok hosszútávon akkor is kb ennek függvényében lesznek mindenütt. Kb a legjobb statisztikai mutató - sajnos a gólok után - ami egy csapat játékbeli szintjét mutatja meg. És minél tovább nézzük a mintát, annál jobban ki fog jönni. Mint bármilyen más statisztika, pont ugyanolyan, mintha azon röhögnél, hogy Araujonak több szerelése van, mint Garciának, és milyen hülye stat ez, igazából Araujo nem is jobb. Minden statnak hosszú távon van értelme eleve, nem egy sze BL-meccsen. Ha fenn tudjuk tartani a sok várható rúgott, és kevés várható kapott (nyilván a normális védőink visszatérésével) gólok számát, akkor a bajnokságban nem lesz baj, mert ott ki fogja hozni magát a dolog. Ha értelmezhetően magasabbat hozunk a Reálnál, akkor be fogjuk húzni ennyire nem fogjuk alulrúgni, mint mostanság. A BL-ben és EL-ben sajna nem, az egyenes kieséses rendszer a mentalitás versenye.
A hozzászólást 4 alkalommal szerkesztették, utoljára bence0330 2022.10.17. 20:54:20-kor.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1800
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2022.10.17. 20:38:56

NovaProspekt írta:
2022.10.17. 17:42:47
a sokat fitymált, színtelen-szagtalan Valverde egyébként sokkal jobb edző volt, mint a Barca-DNS arcok, akik utána jöttek (beleértve Xavit is).
Nálunk gyakran kritika volt vele szemben, hogy öreguras, totyogós a focija, hát meg lehet nézni a Bilbao-t, szerintem a liga legdinamikussabb csapata jelenleg.
Bence gyakran egyetértek veled, de ez az utolsó hozzászólásod nagyon egyoldalú lett:)
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2022.10.17. 20:33:15

igy van, tök 1érlemű, hogy xavi valverde miatt ilyen gyenge. van e még ilyen hulyeseg a tarsolyodban? :D ez pont olyan mikor magyarazod h milye durva jok vagyunk xg-ben ami senkit nem érdekel :D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7266
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.10.17. 20:28:04

Szerintem az égvilágon semmi értelme összehasonlítani őket, sőt, egyenesen bántó a dolog. Xavi vagy 10-szer nehezebb szituban kapta meg a csapatot. Mikor Valverede jött, akkor:

- Már összeszokott csapat voltunk, még jó korban lévő katalánokkal
- Épp túl voltunk egy BL-győzelmen, és a kövi szezonban is uraltuk még játékban Európát, mindenkiben volt önbizalom, egész más ilyen szituba beleülni
- Az általa kapott csapatban a mentális erőn kívül volt fizikum is, mert LE nem szórakozott.
- Messi ott volt, aki akár csapatjáték nélkül is eldöntötte a meccseket.

Csodálatos hagyatékot kapott, amit aztán teljesen leépített, nyilván Batokékkal karoltve, de akkor is, eltunyult a csapat alatta teljesen, hiába hozott egész jó eredményeket. Az edzést nem tiltották meg Bartoék, az tuti.

Xavi ezzel szemben kapott egyy olyan csapatot - elsősorban pont Valverde, aztán persze Koeman miatt. - amely:

- Öreg katalánokból, és nem összeszokott friss játékosokból állt, sőt, az elején tinikból.
- Nemhogy friss BL-győztes csapatba nem ül bele, hanem ezen a területen a legégőbb helyzetbe, a blamák többségét és a mentális szétvertséget PONT VALVERDÉTŐL (és RK-tól) örökölve.
- Xavi egy 30 perces csapatot vett át, aminek a fő oka PONT VALVERDE volt, meg persze aztán Koeman sem javította ki a szitut.
- Nincs Messi, amivel nem csak a világ legjobbjával kevesebb a csapata, még az a legkevesebb, hanem mindenki fejében át kell strukturálni az "adjuk Messinek és megoldja" gondolkodásmódot, ami Valverde és Koeman alatt meghatározott kb mindent.

Szóval szerintem felháborító igazságtalanság összehasonlítani a két edzőt, mert Xavi 70-80%-ban Valverde miatt szív, és totál másba ültek bele. Az előző 2,5 edző + vezetőség minden egyes óriási hibáját kell neki kijavítania. Egészen döbbenetes meló.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2022.10.17. 20:07:17

NovaProspekt írta:
2022.10.17. 17:42:47
a sokat fitymált, színtelen-szagtalan Valverde egyébként sokkal jobb edző volt, mint a Barca-DNS arcok, akik utána jöttek (beleértve Xavit is).
Teljesen egyertelmu h jobb edzo mint xavi, csak vele az volt a baj nem barca dnst, meg 135%os labdabirtoklós, mindenki a fszan porgeti a labdat focit jatszatott es kiutálták. nem mellesleg sokkal gyengebb kerete volt mint xavinak. Vermaelen, aleix vidal, coutinho, denis suarez paco alcacer, andre gomes, meg a tobbi selejt.

2 evig, tukor siman, 10+ ponttal voltunk bajnokok
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
vidra
Capitá del Barça
Hozzászólások: 745
Csatlakozott: 2018.05.06. 23:33:21

2022.10.17. 20:02:24

NovaProspekt írta:
2022.10.17. 17:42:47
a sokat fitymált, színtelen-szagtalan Valverde egyébként sokkal jobb edző volt, mint a Barca-DNS arcok, akik utána jöttek (beleértve Xavit is).
Valverde tényleg egy érdekes edző volt, aki jól kihozta a maximumot az aktuális lehetőségekből. Kicsit olyan: "merjünk kicsik lenni" eset, de közben meg behúzta a címeket. Megmosolyogtató azok a körülmények, amik között és amik miatt kirúgták. Utána x évig elfogadtuk volna azt az aktuális állást, sőt, lehet még ma is :D.
Válasz küldése