Xavi Hernandez

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
1994barca
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 287
Csatlakozott: 2020.08.25. 12:44:00

2022.10.16. 23:07:10

sansz írta:
2022.10.16. 21:58:22
Óriási hiba lenne Xavit elküldeni, pláne,hogy 100 évre Xavi kérései szerint adósodtunk el.
Eddig is látszódott,hogy gond van, csalókák voltak az eredmények. Játékban nagyon sokan voltak partiban velünk, illetve fél meccsekre nőttünk az ellenfelek fölé, ami hozhat sok pontot is, de nem tartható örökké.

Ki jöjjön Xavi helyett? Szerintem ez a vonat elment. Jó lett volna egy német edző,aki kap rendesen hatalmat, de most Xavi van és kész. Erős a keret, legrosszabb esetben EL menetelés és bajnoki ezüst. Közben remélhetőleg Xavi tanul a hibáiból, bár eddig nem sok jelét adta,de csak lesz ilyen pont.

Továbbra sincs értelmes taktika,nincs jó középpálya,pedig emberek vannak.
De majd Xavi most is majd "magára vállalja" a vereséget,közben megjegyzi,hogy mindenről Eric tehet,ahogy legutóbb Piquéből is bűnbakot csinált.
Araujo jobb mindenkinél, nem is kérdés, de rendszerszintűek a gyengeségeink. Egy fél pontot nem érdemeltünk ma, még hajtás se nagyon volt, tényleg annyi hibát vét Xavi,hogy összeszámolni is nehéz, de most nincs jobb.

Ja és megjegyzem, Fati megint kapott 20 percet és többet tett,mint az összes csatárunk együtt,akikben annyira bízik Xavi.
Több mindennel egyetértek amit írsz, de ezt a 100 évre miatta adósodtunk el írásod szemet szúrt.. még véletlenül sem azért, mert csődbe ment volna a klub? Vagy ez hazugság? Több írásodban is kitérsz hasonló dolgokra… tudom görgessek tovàbb, de engem már zavar, h ennyire rá vagy kattanva!
jclayton
Jugador del Barça
Hozzászólások: 227
Csatlakozott: 2021.08.11. 10:49:30

2022.10.16. 22:57:56

vinszentvega írta:
2022.10.16. 22:07:40
Nem tudom PL hogy Mi van Colladoval? Mièrt nem kap esèlyt? Èn most eme kettöt kiraknàm pihenni a nèzötèrre, hogy lapátoljàknössze magukat végre..
Ahhoz, hogy Collado esélyt kapjon, a következő dolgoknak kéne történnie:
- visszahívja a csapat az Elchétől kölcsönből
- megsérül egy csomó szélső
- (Colladóból minőségi játékos válik)

Edit: hogy a topik témájához is szóljak, a nagy edzők ismérve, hogy ki tudják kaparni a csapatukat a gödörből. Xavinak ez az első igazi hullámvölgye, ha ez a társaság nem képes magát összekapni - többek között az ő motiváló képességének is a hatására - akkor tényleg azon kell gondolkodni, hogy van-e normális alternatíva. Az előzetes várakozások fényében teljesen nevetséges, hogy már most az esetleges kirúgásáról van szó, dehát ez van.
Avatar
Nyiri81
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2017.01.05. 23:06:25
Tartózkodási hely: BP

2022.10.16. 22:38:46

Nem is tudom mit mondjak. Ma a BL címvédő aki ugyanúgy BLben menetel találkozott egy spanyol középcsapattal. Ez a mi szintünk. Szokjunk hozzá. Az elmúlt több mint fél évtized már igazán megtaníthatott volna arra minket hogy ez a mi helyünk :D A tavalyi 0-4 győzelem azért csalóka mert akkor a Real 15 ponttal ment és BL volt fontosabb.

Megkapta akit kért. Még a felmosóvödröt is zaciba vágta Laporta hogy teljesítse a kérését. Erre mivan? Csak az nem alázza meg taktikailag aki nem akarja. Szomorú de ez van. El lehet küldeni Xavit de felesleges. Ki jönne ide? Minek? Nagyon nagy csalódás a tavalyi kezdése utána viszonylag szépen sínre tette a csapatot de azóta neki rohantunk a falnak.

Piké, Busi, Alba, Roberto mind mehetne a francba közben minden áldott meccsen ott látom a nevüket a padon vagy kezdőben. Én a helyébe mivel már úgy is mindegy dobnám az összes nyuggert és hoznék a La Maisaról tehetséges srácokat és ha már épülünk akkor próba szerencse.

Sajnos az unalmas lassú tilitolit nem fogja elengedni, mivel ebben él 40 éve.

Amúgy kár elkeseredni, még mindig tudunk lejjebb süllyedni.:)
Csak is Puyol
Jack Napier
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 437
Csatlakozott: 2015.02.01. 16:56:53
Tartózkodási hely: Gotham City

2022.10.16. 22:38:11

Azért az nem túl hízelgő statisztika Xavinak, hogy 2001 óta neki van a leggyengébb statisztikája az edzők közül.
56%-os győzelmi százalék 50 meccsen.
"8-szor nyertük meg a bajnokságot 11 év alatt! Nem értékeljük ezt annyira, mint amennyire kellene de az évek során majd látni fogjuk mennyire nehéz is volt ezt elérni."- Lionel Messi 2019
Mascherano14
Capitá del Barça
Hozzászólások: 660
Csatlakozott: 2018.01.04. 00:19:27

2022.10.16. 22:25:21

Értette vki, Xavi mit mondott a meccs utáni riportban? Egy értelmes szót nem hallottam, csupa homályos maszatolás.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2022.10.16. 22:15:12

Deluigi írta:
2022.10.16. 21:57:27
lehetne szep es eredmenyes jatek, ha nem volna ez a mazsas teher a jatekosokon, amit rajuk tesztek

minden meccs donto, minden meccset szepen jatszva kell nyerni legalabb 5 gollal stb, BL-t vereseg nelkul hozni

barkinek osszeakadna a laba ures kapu elott is, ha tudja, hogy a nyaktilo ott van folotte
"tesztek" ? :D
Itt kire gondolsz? Ránk?

Nem olvassák a fórumot, akik meg játak mostanában Barcelonában a fórumról mind azt mondják, hogy az ottaniak szeretik Busquetst, Gavit, EGt, stb, csak Albát találják be a szurkolók.

Akkor kik tesznek rájuk terheket?

Én pont letojom ezt a részét, nem gondolom, hogy egy bl továbbjutás akkora kérés volt.
A mai is pont nem érdekel, főleg azért, mert látható volt már az első 10 percben, hogy honnan fogunk gólt kapni, és hogy megint nulla küzdőszellemmel mentünk ki a pályára.
Illetve a realtól ki lehet kapni idegenben.

Olyan jellegű nyomás sincs a játékosokon, hogy semmi következménye nincs annak, ha hibáznak. Következő meccsen is ők fognak kifutni.
Szóval milyen extra nyaktiló nyomásról van szó?

Amiket ironikusan megjegyeztél mint elvárások, na azokat pont senki nem várta el soha.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
vinszentvega
Capitá del Barça
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2016.09.13. 10:17:08

2022.10.16. 22:07:40

Azért ne akarjunk már mindent a nyakára varrni… Vannak hibás taktikai döntései, mint pl Busi szerepeltetése, vagy hogy képtelen elengedni a 4-3-3-at, de a két szélső, számomra elképzelhetetlen inkompetens játékàt, ne verjük rá… Dembele tudjuk milyen rapszódikus, de az hogy meccsek óta képtelen egymàs után két jó passzt adni, számonra rejtély… Ugyanez Raphina, nem èrtem vele is mi van? Ha szorong ès stresszel akkor forduljon vele a megfelelö helyre. Nagyon hiànyzik a kèt szèlsö fontos pillanatokban meghozott jó döntèse…Mert a ha most nem lenne egy Lewa, akkor 4 vagy 5 rugott golunk lenne kb?!
Nem tudom PL hogy Mi van Colladoval? Mièrt nem kap esèlyt? Èn most eme kettöt kiraknàm pihenni a nèzötèrre, hogy lapátoljàknössze magukat végre..
It's the little differences. I mean, they got the same shit over there that we got here, but it's just...it's just, there it's a little different
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 859
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2022.10.16. 21:58:22

Óriási hiba lenne Xavit elküldeni, pláne,hogy 100 évre Xavi kérései szerint adósodtunk el.
Eddig is látszódott,hogy gond van, csalókák voltak az eredmények. Játékban nagyon sokan voltak partiban velünk, illetve fél meccsekre nőttünk az ellenfelek fölé, ami hozhat sok pontot is, de nem tartható örökké.

Ki jöjjön Xavi helyett? Szerintem ez a vonat elment. Jó lett volna egy német edző,aki kap rendesen hatalmat, de most Xavi van és kész. Erős a keret, legrosszabb esetben EL menetelés és bajnoki ezüst. Közben remélhetőleg Xavi tanul a hibáiból, bár eddig nem sok jelét adta,de csak lesz ilyen pont.

Továbbra sincs értelmes taktika,nincs jó középpálya,pedig emberek vannak.
De majd Xavi most is majd "magára vállalja" a vereséget,közben megjegyzi,hogy mindenről Eric tehet,ahogy legutóbb Piquéből is bűnbakot csinált.
Araujo jobb mindenkinél, nem is kérdés, de rendszerszintűek a gyengeségeink. Egy fél pontot nem érdemeltünk ma, még hajtás se nagyon volt, tényleg annyi hibát vét Xavi,hogy összeszámolni is nehéz, de most nincs jobb.

Ja és megjegyzem, Fati megint kapott 20 percet és többet tett,mint az összes csatárunk együtt,akikben annyira bízik Xavi.
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1868
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2022.10.16. 21:57:27

lehetne szep es eredmenyes jatek, ha nem volna ez a mazsas teher a jatekosokon, amit rajuk tesztek

minden meccs donto, minden meccset szepen jatszva kell nyerni legalabb 5 gollal stb, BL-t vereseg nelkul hozni

barkinek osszeakadna a laba ures kapu elott is, ha tudja, hogy a nyaktilo ott van folotte

Xavi helyeben azt mondanam: csak jatsszatok, adjatok magatokat, az eredmeny nem szamit, lenne itt jatek

azt nem ertettem, ha szerdan kellett loni a kaput, ma miert nem kellett :(
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3308
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2022.10.16. 20:55:25

Fölösleges az elküldéséről beszélni. Ide nem jön semmilyen edző, aki elért valami komolyabbat már. Ki jött ide úgy, hogy már eleve sikeres volt? Pep itt lett edző először, LE meg előtte jól megbukott a Románál. A többi edzőnket meg hagyjuk, Betis, Bilbao, a holland meg ide jött mert holland, és volt játékosunk. Ha Xavi teszem azt távozna, vagy idehozna Laporta valakit akinek volt már köze a klubhoz, vagy megint elhoznánk egy zsenit a ligából, aki életében nem volt még nagycsapat élén, és kezdődne/folytatódna a vergődés, ami megy évek óta.

Nyárig csinálja csak Xavi, lesz ami lesz, ha megbukik akkor ennyi volt, lehet próbálkozni mással, ha lesz jelentkező.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2022.10.16. 20:37:51

vidra írta:
2022.10.16. 19:46:49
Meg lehet nevezni azért a legjobb ötöt. Pl. a Madrid mostani edzője is benne van: ő a felhúzott szemöldök taktika nagy képviselője.
ancelottinak annyi a taktikaja, hogy rugdossatok be a felfuto jobbhatved moge vininek es kesz. mukodik, minek valtoztasson rajta.

xavinak iden volt 4 tetmeccse, 1 dontetlen, 3 sima vereseg, mind a 4x agyonverték taktikailag.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
vidra
Capitá del Barça
Hozzászólások: 745
Csatlakozott: 2018.05.06. 23:33:21

2022.10.16. 19:46:49

Meg lehet nevezni azért a legjobb ötöt. Pl. a Madrid mostani edzője is benne van: ő a felhúzott szemöldök taktika nagy képviselője.
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1800
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2022.10.16. 19:33:44

vidra írta:
2022.10.16. 18:35:40
Készülhet a Tuchel topic? Úgyis nála is okosabbak leszünk :D.
Az tuti! A mostani edző generációt nem ismerem, de mintha a játékos egyéniségek mellett az edzők is eltűntek volna, vagy csak szimplán öreg vagyok. Sacchi, Trap, Wenger, SAF, Vogts, Heynecks, Hitzfeld, Lippi, Del Bosque, Rehhagel, Eriksson
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2022.10.16. 19:24:56

"Amennyiben úgy érzem már nem én vagyok a legjobb megoldás a Barça számára, elhagyom a csapatot.”

Sok sikert máshol. Gyakorold még egy kicsit az edzoi szakmat vhol, nem lehet mindenki guardiola.

Laportának ideje lenni kilépni a komfortzónából es hozni valami normalis nem barcás edzőt.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2022.10.16. 19:10:02

Gavi nem kezdeteset én is hibának érzem, lehet úgy érezte fáradt,ezt belülről lehet csak látni. FDJ nagyon súlytalan volt, hiányzott nagyon az elején kicsi Gavi. Bejött fel is pezsdult a játékunk
Kép
Kép
Kép
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6663
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2022.10.16. 18:50:48

2 meccs, 6 kapott gól, tisztára mint a régi szép időkben.
A gálakezdő támadótriónkból az egyik szélső meccsről meccsre rosszabb, a mádik fejben mintha azóta se érkezett volna meg Barcelonába, a csatárunk meg meccsek óta kb. nem tud egy pontos passzt adni.
A középpályát a 2 golden boy-al együtt minden meccsen megeszik, Gavi-n kívül az egyetlen kp akiben lendület és tűz van inkább padozik, mint játszana.
A védelemből az utóbbi meccsek számai magukért beszélnek.

Nagyon fogy a türelem, szerintem Laporta-nál is.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
vidra
Capitá del Barça
Hozzászólások: 745
Csatlakozott: 2018.05.06. 23:33:21

2022.10.16. 18:35:40

Készülhet a Tuchel topic? Úgyis nála is okosabbak leszünk :D.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2022.10.16. 13:44:09

Ronaldinho&Barca írta:
2022.10.16. 12:25:09
MatyiG írta:
2022.10.16. 10:06:32
Ha a mai meccset nézem, sokkal inkább Busi kezdjen, mint Kessie. Tényleg semmi pozitívumot nem mutatott még az afrikai, ami miatt bárki elé helyeznem a középpályán.
Úgy, hogy nem a posztján kap lehetőséget, várhatjuk is a csodát. Ahogy a Pedri-Gavi-Busi kp.-től is, szerintem alapjaiban rossz az elgondolkodás hogy 18 & 34 éves játékos alkosson egy kreatív de jól is vissza záró középpályát.
Az inter ellen is, amikor beállt Frenkie, hirtelen lett előrejáték, nem csak hátrafelé cselezés-eladott labda. A maga módján Busi is jó még a mai napig, de ehhez a csapathoz, fiatalokhoz egy Frenkie kell, aki egyértelműen a legjobb 11 játékosunk egyike.
Tegyük hozzá, hogy FdJ-nek kicsit más feladata és szerepköre volt a pályán, amikor úgy állt be, hogy mindent egy lapra feltéve támadni kell, mint Businak a kezdő sipszotol.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.10.16. 13:26:12

zeli39 írta:
2022.10.16. 13:05:05
visca el barca írta:
2022.10.16. 12:56:06
szerintem tök egyértelmű, hogy megint a pedri busi gavi trio lesz középen. Xavi nem bírja elengedni...



Xavin hatalmas a nyomás Pique és Busquets miatt a katalán szurkolók türelme is véges .Durva dolgokat lehet olvasni szurkolói hozzászólásokban.
Xavi nem olvas szurkoloi hozzaszolasokat, szerencsere.
Nemtom honnan veszed amugy ezt, de elarulom neked, hogy a Camp Nouban kifejthetik a szurkolok a velemenyuket, es meg is teszik rendszeresen. Busi tovabbra is kozonsegkedvenc, es Piquet sem utaljak, es nincs semmifele nyomas, nincs is okuk ra, mert ha van mas vedonk, akkor egyaltalan nem jatszik.
Vasarnap 83, szerdan 93ezeren voltunk kint, egyaltalan nem volt meltatlankodas. Jordi Albanal viszont egyertelmuen.

Szerk: a katalan sajtoban van egy szenttehenezos kisebbseg, ujsagirokra gondolok, de nem kulonosebben mukodik az a hangado szandek, amire mar legalabb masfel eve porognek.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.10.16. 13:19:34

visca el barca írta:
2022.10.16. 12:56:06
szerintem tök egyértelmű, hogy megint a pedri busi gavi trio lesz középen. Xavi nem bírja elengedni...
Nekem ezzel csak akkor lenne bajom, ha Frenkie kozben a padon ucsorog.

Es akkor se biztos, attol fugg, hogy alakul a teljesitmenyuk, mert a legkevesebb gondunk iden a kp-vel volt.

De nekem az az erzesem, hogy Frenkie kezd, es akkor vagy negy kozeppalyas, vagy pedig kozepso vedo, es akkor nincs is alternativaja a szokasos kp trionak.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2022.10.16. 12:56:06

szerintem tök egyértelmű, hogy megint a pedri busi gavi trio lesz középen. Xavi nem bírja elengedni...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4507
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2022.10.16. 12:25:09

MatyiG írta:
2022.10.16. 10:06:32
Ha a mai meccset nézem, sokkal inkább Busi kezdjen, mint Kessie. Tényleg semmi pozitívumot nem mutatott még az afrikai, ami miatt bárki elé helyeznem a középpályán.
Úgy, hogy nem a posztján kap lehetőséget, várhatjuk is a csodát. Ahogy a Pedri-Gavi-Busi kp.-től is, szerintem alapjaiban rossz az elgondolkodás hogy 18 & 34 éves játékos alkosson egy kreatív de jól is vissza záró középpályát.
Az inter ellen is, amikor beállt Frenkie, hirtelen lett előrejáték, nem csak hátrafelé cselezés-eladott labda. A maga módján Busi is jó még a mai napig, de ehhez a csapathoz, fiatalokhoz egy Frenkie kell, aki egyértelműen a legjobb 11 játékosunk egyike.
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.10.16. 10:10:02

FCBsteve írta:
2022.10.16. 08:45:56
Andris írta:
2022.10.15. 20:33:19

Szamomra az lesz az igazan erdekes kerdes, hogy Frenkie vegre kezdo lehet-e Xavinal. Mindegy, milyen poszton, de a srac egyertelmuen a legjobb 11 jatekosunk kozt van jelenleg, es sztem kb barmilyen posztot le tud hozni.
Szerintem ez a klubpolitikav része már: FdJ eladólistán lesz (van), minimálisan lesz kezdő, amíg a helyzete nem rendeződik (megy vagy fizetést csökkent)... Nyomás alatt van játékperceket tekintve, "ne érezze komfortosan magát", ahogy már írnak is erről...
Nagyon meglepodnek ha ebbe Xavi belemenne.
Dembele eseteben se tortent meg, pedig sokkal erosebb ugy volt.

Egyebkent a vilag szegyenen is lenne, ha ezt akarnak Laportaek. Remelem tanultak a Dembele fiaskobol, es meg veletlen sincs ilyen ugy a hatterben.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2022.10.16. 10:06:32

Gavival nincs semmi gond, de gondolom azt te is belátod, hogy Busquets-et játszatni már meglehetősen értelmetlen. Kessiéből még itt kisülhet akár valami, Busiból már nem.
Ha a mai meccset nézem, sokkal inkább Busi kezdjen, mint Kessie. Tényleg semmi pozitívumot nem mutatott még az afrikai, ami miatt bárki elé helyeznem a középpályán.
Mascherano14
Capitá del Barça
Hozzászólások: 660
Csatlakozott: 2018.01.04. 00:19:27

2022.10.16. 10:02:46

Frenki-Gavi-Pedri középpálya miért nem jó? És hogyan fogjuk megakadályozni, hogy Benzema lekészítéseiből vagy egyénileg Vini meg Rodrygo kilépjen a védők mögé. Ki állítja meg Valverdet, Busi?
Válasz küldése