Xavi Hernandez

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8563
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.03.21. 13:19:31

Az sem csak úgy jött, hogy Xavi "kapott embereket". Kifejezetten Xavi személye miatt jöttek többen is, pl. Alves, de Aubameyanggal is beszélt. Kíváncsi vagyok, hogy az eddig mindenhol megbukott, számára nem szimpi játékosokhoz hozzá nem szóló Koeman mekkora vonzerő volt nyáron, vagy lett volna télen, akiről amúgy olyan nyilatkozatok keringenek, mint Albeldáé, aki mindig azért imádkozott valenciásként, hogy a Barcát is irányítsa.

bazira nem akarok már Koemannal foglalkozni, mert ő már a múlt hálisten, de nem tudok nem elégedettséget érezni amiatt, hogy Xavi ennyire beárazza azt a semmit, amit itt csinált a holland az idei szezonban.
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1784
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2022.03.21. 11:15:08

Xavit Koemanhoz hasonlítani sértő,nem is értem,hogy merülhet ez fel? Koeman Setien szintje,kevés olyan negatív rekord van,amit a holland nem döntött meg.
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
kapitány
Jugador del Barça
Hozzászólások: 161
Csatlakozott: 2008.01.06. 11:38:29

2022.03.21. 08:50:38

Élvezd ki Mester!! Ennél a klubnál nincs könyörület!
Avatar
Olcha
Jugador del Barça
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2018.06.28. 19:31:15

2022.03.21. 04:32:45

Ezt az embert... te jó ég. Mit lehetne írni?? Áh, inkább leegyszerűsítem: Maestro volt a pályán és az is maradt a szélén.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.03.21. 00:53:43

sansz írta:
2022.03.21. 00:16:21
Nagyon nem fair Koeman lehetőségeit és Xaviét összehasonlítani. Egyik azonnal kap három támadót és egy szélsőt, akiből az egyik a Cityből lett kivásárolva,spanyol válogatott, a másik pedig a világ egyik legjobbja. A másiknak a csapatával végig kell élnie a Messi körüli másfél éven át tartó agóniát, és szép sorban kihúznak alóla minden embert aki lőtt valaha gólt és akivel tudott tervezni.

Xavi megköszönheti a sorsnak,hogy nem előbb lett iderángatva, miközben szétverték a csapatot de az építkezéssel vártak.
Font hiába kampányolt Xavival, nem biztos,hogy jó lett volna. Azért azt nem szeretem benne,hogy Busi látványosan érinthetetlen, inkább FDJt veszi le Busi helyett,akkoris,ha FDJ nélkül szétesünk és olyan az erőnléte,hogy két meccset is kibírna egymás után. Egyáltalán nem biztos ezekután,hogy Messi maradását vagy elküldését jól kezelte volna.
És Fonték azt is mondták,hogy nem lesznek nagy igazolások. Saját kölykeink, Barca DNS.
Abból jelenleg jó csapatot nem lehet építeni.
Ha Xavi nem kapott volna egy halom embert, vele is nagyon hátul kullognánk. Ennek tükrében Fontékkal nem biztos,hogy előrébb lennénk.
Áthoztam. Koemannak 1 évig Messi, Griezmann, egészséges Dembélé hármasa volt előre. Lehet vitatkozni, hogy ennél jobb-e a Ferran-Auba-Dembélé, szerintem nem, de ha mégis, max árnyalatokkal. A középpályája konkrétan tökugyanez volt, mint most és a védelme is. Egyetlen rangadón nem volt képes pariban sem lenni, egy teljesen uyganolyan szintű csapattal, nemhogy nyerni, és ugy un block borzasztó volt a játék, még akkor is, mikor Messi eldöntötte sorra a meccseket.
Őszre kapott egy amúgy komoly Depayt, kinyírta. Gavi feljött, beszürkítette. Pedrit is félig ő nyírta ki, nem random sérült meg, ezek miatt nem sírhat az őszi szezonjában sem, nem véletlen műve volt a rengeteg sérülés sem, a döntéseinek, az edzős minőségének a következménye. Valaki úgy fogalmazott más topikban, ami tetszett, hogy ezt "nem csak úgy dobta a gép". Amióta Xavi dolgozni kezdett, konkrétan egyetlen sérülésünk sem lalakult ki 4 hónap alatt, csak 1 visszaesés. A sérültjeit pedig Koemannak köszönheti, szóval még a holland miatt indulhatott hátrányból is, pl. Pedri és Depay nélkül, de Fatit is ide merem venni potenciálisan, pár hét edzés után be lett dobva rossz fizikai állapotban, azóta is azzal a sérüléssel küszködik. Ez nem a véletlen műve. Koeman első évét bizony minőségre össze lehet hasonlítani Xaviéval, és hát a mostani Barca 5-1 körül ütné szerintem ki a tavalyi csúcsot.

Még az őszi Koeman védhető is lenne, csakhogy aztán Xavi ugyanazzal a B csapattal sorra húzta be a pontokat, összesen egyet buktunk kb 7-8 ilyen nyomi csapattal lejátszott bajnoki meccsen, és már az igazolások előtt ripityára verte játékban a Reált ilyen marokkói tinikkel, csak akkor még hiányzott az idő és a minőség, plusz a szerencse sem volt mellettünk. A vezércikkek arról szóltak, hogy "A Reál jelene alig tudta feltartóztatni a Barcelonai jövőt". Pedig csak egy első meccsén pár percet (borzasztóan) játszó Ferran volt itt az újak közül, Xavi meg jó egy hónapja volt még csak itt.
Az igazolások előtt, tinicsapattal ott voltunk a BL hely mögött 1 ponttal javuló játékkal. Koemannal a 9. hely körül álltunk. Egyáltalán nem kullognánk hátul, az igazolások előtt csak 2 ponttal gyűjtöttünk kevesebbet a tinicsapattal az ő ideje alatt, mint a Reál! Tehát 2. helyezett szintet hozott le velük is, ami ilyen kimondhatatlan szakmai bravúr, és még csak nem is Koemant minősíti, mint inkább Xavi zsenijét. Ráadásul nem győzöm kiemelni, hogy magának köszönheti, hogy ennyire hadairokkant tinicsapattal kellett tolnia mindkettejüknek januárig. Azt is magának köszönheti, hogy 40 perces csapata volt, és azt is, hogy lehajtott fejekkel, tele gatyával ténferegtünk a pályán, és min denki lefelé ment egyénileg is. Xavi érkezésével jé, mindez megváltozott.
Azt nem vitatom, hogy akkormax a 4. helyezés lenne csak meg, nem potenciálisan a 2.

De vehetjük ugyanazt a csapatot is, jó mérőeszköz. Benfica ellen kapura sem tudtunk lőni, és közben örültünk, hogy csak 3-at kaptunk, mezőnyben is letoltak minket. Xavival pár héttel erre a Benficának köze nem volt a meccshez, és 1-2 csattanós kapufán múlott, hogy nem nyertünk.

Szóval szerintem rengeteg korrekt összhasonlítási alapot lehet találni, és mindegyikben magasan Xavi a jobb, ráadásul ő maga is sokat fejlődött, míg itt volt. Többet, mint Koeman 20 év alatt, aki nem vont le soha semmilyen következtetést, nem ismerte be soha semmilyen hibáját, és mint ahogy az életben emberileg, úgy edzőként sem lehet így fejlődni.
Xavi észszerű, önkritikus, és jobb edző, mint mikor ide került.

Abban egyetértünk csont nélkül, hogy Messit nem kezelte volna jól, számára akadály lett volna a letámadás miatt. Koemannak Messi volt a megváltó, nélküle szerintem egy téllel korábban leváltották volna. Nyár végén jöhetett volna, korábban szerintem sem lett volna olyan jó.

Busi egy darabig engem is zavart, eleinte rengeteg hibával játszott, de már bő hónapja remekel, egyéni hibája meg szerintem azóta nem volt, nem alanyi jogon érinthetetlen szerintem, hanem teljesítmény alapján. Bár azért ki is van rotálva 4 meccsenként kb, szóval az érinthetetlen is tán kicsit túlzás, bár az tény, hogy lecserélni nem szokta.

És bocs, más témában is pont vitáztunk a napokban, nem kipécéztelek, meg nem személyeskedni akarok, csak így jött ki a dolog pont. :D
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.03.21. 00:01:17

Szerintem pont a legjobbkor. A post-Messi érát nagyon nehéz feladat újraszervezni. Hatalmas kérdés és feladat volt, hogy azt az űrt amit maga után hagy, hogyan sikerül levezényelni. Éss valahol örülök is, hogy nem vele kezdtük a szezont, így lehet/lehetett látni mik voltak a leggyengébb pontok és ezt miképp lehet ezeket orvosolni és ez látványosan ki is jött. És ez a hatalmas mentális löket nagyon kellett a csapatnak.

Azt ugyanakkor tegyük hozzá, hogy ő rendelkezik támadókkal , míg ez a szezon első felében hiánycikk volt. Ugyanakkor a választásai úgy tűnik bejöttek. Torres hatalmas fogás lehet, ha a befejezéseit helyre tudja tenni. Auba szintén az ő kifejezett kérése volt, és nem hiszem, hogy kevés köze lenne ahhoz, hogy ilyen gyorsan felvette a fonalat. Dembéléért pedig szembement Laportával, az eredmény pedig látványos.
És az öregekről ne feledkezzünk el. Piqué, Busi második virágkorát éli, Pedri pedig olyan szintet lépett alatta, hogy már lassan igazi klassziisnak számít.
Forca Barca!!!!
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.03.20. 23:11:59

Az elmúlt edző(ink) után megpróbáltam magamban kicsit összefoglalni, hogy mennyire logikus, észszerű döntéseket hozott Xavi azon kívül, mennyire zseniálisan átadta a tudását már ennyi idő alatt. Ilyen apróságok jutnak eszembe, mint pl. hogy imádja Alvest, de a józan ész dönt, és egy Reál ellen nem játszatja. Vagy amikor bármit megpróbált és rosszul sült el (volt 3 védős próbálkozása), azonnal belátta, és feladta. Dembélével szemben is józanul gondolkodott, és most mennyire beérett ennek a gyümölcse, bakker, majdnem lelátózott... Józanul rotál, hogy mindig mindenki friss legyen, még ha most pont nem is tette, a középpálya kicsit elfáradt, de hát ez mégiscsak Classico volt.

Közben gondolkodom észszerűtlen döntésén, de nem jut eszembe. Mármint 1-1 apróság volt, de rögtön belátta, azon kívül nem rémlik semmi. Ha valakinek beugrik valami, írja be, annyira nem jó a memóriám. Volt pár furcsa döntése, de mind őt igazolták végül, pl. Ferran agyonjátszatása. Meghálálta a srác.

Ráadásul az is feltűnt, hogy a kisebb csapatok ellen azért nem olyan igazi Simeonés vezér, de ahogy emelkedik a tét, úgy válik igazi oroszlánná, igazi motivátorrá a pálya szélén is, nem zuttyan vissza a padra, ha épp 0-1-re állunk, meg akkor sem, ha már 3-0-ra vezetünk. Nem hagyja egyedül a csapatát, és ez szerintem nagyon sokat számít.

Őszintén hiszem, hogy ő évekig egy igazi új, sikeres érát fog nekünk jelenteni, és lesz közte BL győzelem is.

Mindezek után ha belegondolunk, kik voltak itt, és ráadásul hogy akkor már annyira belesüppedtünk a középszerű, sőt, gyenge edzőink elfogadásába, hogy a szurkolók is megosztottak voltak pl Koeman megítélésében, még jobban ráz a hideg az emlékétől.

Gracias, Xavi.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4183
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2022.02.28. 12:57:49

[/quote]
Próbáld tudatosítani, hogy Koeman a szakmában egy kókler!
A bizonyíték rá: Az igazolt tehetségek, a meglévők fokozatosan épültek le. A csapat ment a sülyesztőbe. Egyedül Messi tartotta életben a Barcát. A hangulat, a bizalom teljes csőd. Ezt próbáld megemészteni.
A téli igazolások segítettek ugyan, de nem ők a fő meghatározói a teljesítménynek. A csapaté az érdem. Azé a csapaté, amit a romokból Xavi próbál feléleszteni
[/quote]

Maximálisan igaz! Koemannal a csapat soha nem volt jó, sosem játszott jó focit, tavaly elkaptak egy időszakot, amikor jöttek az eredmények, a stároknak köszönhetően, de valahogy soha nem érzetem az erőt a csapatban.
Xavival a taktika, az önbizalom, a mutatott játék, a helyzetek, a gólok jöttek vissza a béka hátsója alól. Soha nem volt olyan mélyen a csapat, mint Koeman alatt. Nem csak az a baj, hogy egy kókler volt, hanem még mellé iszonyatos öntelt is. Kb. Van Gaalt próbálta másolni, de csak próbálta. Önteltség sikerült, többi nem.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.02.28. 10:33:33

grgly50 írta:
2022.02.28. 10:05:03
A téli igazolások segítettek ugyan, de nem ők a fő meghatározói a teljesítménynek. A csapaté az érdem. Azé a csapaté, amit a romokból Xavi próbál feléleszteni
No meg a téli igazolások amúgy is csak az idei Koeman-játékot igazolják, a tavalyit nem, azért mégiscsak olyan játékosok voltak itt, mint Griez, Leo, Dembélé, és még a padon is egy belemelegedő Trincao üldögélt. Lehet vitatkozni, hogy melyik támadóerő erősebb, de hogy a mostani nem lényegesen jobb, az egyszer biztos.
És nyilván a tavalyi Koeman-játék kicsit jobb volt, mint az ősz eleji, meg ugye Leo miatt igazából az eredményességre nem is lehet panaszunk, de azért messze nem volt ez a szint, mint amit már egy hónapja hozunk. És azért Xavi a kicsikkel is egyre jobban ment, szerintem még mindig csak egyszer kaptunk ki a bajnokságban azóta, hogy itt van... A télig igazolások nélkül is jobb a játékunk, max nem lennénk eredményesek.

Xavi félelmetes. Egyébként ha nem is követem őket vérmesen, de azért a rangadókat meg szoktam nézni a City részvételével + minden highlights. Oké, hogy Xavi egyértelműen Guardiolát tartja kiindulási pontnak, ez még apróbb elemekből is lerí, pl. Alves szerepköre tök ugyanaz, mint a Cityben Canceloé.
De látok benne már most valamit, ami nem mondom, hogy jobb, de kicsit talán sokoldalúbb edzővé teheti. Kicsit alkalmaszkodóbbnak tűnik az adott szituációkhoz. Vagy Pepnél gyakran hozzák fel apró hibájaként, hogy sokszor túlvariálja a meccseket, Xavinál itt nagyobb balanszot érzek, eleve talán kicsit egyszerűbb, direktebb játékot nyom, és egyértelműen belenyúl, amikor szükség van rá, de sosem éreztem túlvariálást eddig.
Lehet, hogy nem tökéletes metafora, de kicsit nekem olyan, mitha Pep egy művész lenne, Xavi meg egy művészi képességű, de közben kicsit talán amolyan "józan paraszti ész" mentalitású is.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 760
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2022.02.28. 10:05:03

Bob_Marley írta:
2022.02.27. 23:18:48
LG írta:
2022.02.27. 23:02:06
Óriási, amit a csapattal művel. Koeamant itt a fórumon (is) sokan védték azzal, hogy ebben a keretben ennyi van, mit csináljon szegény. A holland maga is ilyeneket nyilatkozott, vagy ha valamelyik hátékos hibázott, simán rá is kente a buktát. :evil: Hál Istennek Xavi beárazza rendesen a munkásságát! =D>
Ez így azért nem fair szerintem. Koeman alatt is tavaly hasonló periódusban jöttek szépen a pontok. Aztán tamadoreszleg eltűnt, embert akit kapott előre, lesérült vagy abba kellett hagynia.

Jöttek télen új impulzusok,sokat segitettek nekünk most.

Bizalom sem volt még annyira Koeman felé szerintem.
Próbáld tudatosítani, hogy Koeman a szakmában egy kókler!
A bizonyíték rá: Az igazolt tehetségek, a meglévők fokozatosan épültek le. A csapat ment a sülyesztőbe. Egyedül Messi tartotta életben a Barcát. A hangulat, a bizalom teljes csőd. Ezt próbáld megemészteni.
A téli igazolások segítettek ugyan, de nem ők a fő meghatározói a teljesítménynek. A csapaté az érdem. Azé a csapaté, amit a romokból Xavi próbál feléleszteni
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.02.27. 23:44:29

LG írta:
2022.02.27. 23:30:01
Volt jó periódusunk Koeman alatt, de:
1. Előtte hoztunk egy borzalmasan gyenge őszt, ahogy ebben a szezonban is hollanddal. Ezzel nem kicsi előnyt adtunk a riválisainknak, idén még a BL is ráment.
2. Abban a jó időszakban sem volt ilyen színvonalas játék. Inkább Messi rázta meg magát, is hozta nekünk a pontokat, de most már nincs Messi, hanem csapat lett nagyon összerakva.
3. A végét borzalmasat leadtuk. Ez elvileg még most is előfordulhatna, de ha ez a remek forma nem is tart ki hosszútávon, akkora leolvadást, lélektele játékot döntő rangadókon, mint tavaly, egyszerűen Xavival nem tudok elképzelni.

Kár tagadni, borzalmas mellényúlás volt Koeman, gyakorlatilag Bartoék még utólag rúgtak egy nagyot a csapatba vele. Amit köszönhetünk neki, hogy annyira lesüllyesztette a csapatot, hogy Xavi a tervezettnél hamarább elválalta a posztot.
Igen, ez a jó periódus abból állt, hogy tényleg elég jól védekeztünk, és volt meccsenként 3 helyzetünk, amiből lőttünk 2 gólt, mert Messi félelmetes telet-tavaszt ment. Igazság szerint a játék sokkal jobb volt 4-2-3-1-ben október-novemberben, csak akkor Messi hologramként jár-kelt a pályán, Griezmann meg az ellen gólvonaláról is kifelé rúgta a labdát. De akkoriban egész jól mentünk, sok helyzetet is dolgoztunk ki, csak gólt nem rúgtunk. Szóval maga a játék szerintem egy kb egyenes vonalon lefelé tartó ügy volt, az eredményesség más tészta. Sok mázlis győzelem volt benne, nem vagdostuk őket 4-esével egymás után, mint most, pedig azért voltak komoly támadóink akkor is.

Koemannal kapcsolatban meg szerintem volt bőven bizalom, akkor fordult ellene a köznép, amikor ezt a bizalmat ő maga játszotta el, a már ezerszer felsorolt hülyeségeivel. Xavinál ez sosem fog megtörténni, ha egyszer a jövőben elfáradna a kapcsolat, elmegy, de nem azért, mert magára haragított mindenkit, az tuti.

Bartóékra ha kevéssé mérgesen akarunk visszaemlékezni, akkor gondoljunk a legutolsó játékosigazolásaikra. :D Araujó az ősz ásza volt és a jövő alappillérje, Pedrit nem is ragoznám most, a topikban épp elegen éltetjük, Trincaóból meg kaptunk végül egy Adamát. :D
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2022.02.27. 23:30:01

Bob_Marley írta:
2022.02.27. 23:18:48
LG írta:
2022.02.27. 23:02:06
Óriási, amit a csapattal művel. Koeamant itt a fórumon (is) sokan védték azzal, hogy ebben a keretben ennyi van, mit csináljon szegény. A holland maga is ilyeneket nyilatkozott, vagy ha valamelyik hátékos hibázott, simán rá is kente a buktát. :evil: Hál Istennek Xavi beárazza rendesen a munkásságát! =D>
Ez így azért nem fair szerintem. Koeman alatt is tavaly hasonló periódusban jöttek szépen a pontok. Aztán tamadoreszleg eltűnt, embert akit kapott előre, lesérült vagy abba kellett hagynia.

Jöttek télen új impulzusok,sokat segitettek nekünk most.

Bizalom sem volt még annyira Koeman felé szerintem.
Volt jó periódusunk Koeman alatt, de:
1. Előtte hoztunk egy borzalmasan gyenge őszt, ahogy ebben a szezonban is hollanddal. Ezzel nem kicsi előnyt adtunk a riválisainknak, idén még a BL is ráment.
2. Abban a jó időszakban sem volt ilyen színvonalas játék. Inkább Messi rázta meg magát, is hozta nekünk a pontokat, de most már nincs Messi, hanem csapat lett nagyon összerakva.
3. A végét borzalmasat leadtuk. Ez elvileg még most is előfordulhatna, de ha ez a remek forma nem is tart ki hosszútávon, akkora leolvadást, lélektele játékot döntő rangadókon, mint tavaly, egyszerűen Xavival nem tudok elképzelni.

Kár tagadni, borzalmas mellényúlás volt Koeman, gyakorlatilag Bartoék még utólag rúgtak egy nagyot a csapatba vele. Amit köszönhetünk neki, hogy annyira lesüllyesztette a csapatot, hogy Xavi a tervezettnél hamarább elválalta a posztot.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2022.02.27. 23:18:48

LG írta:
2022.02.27. 23:02:06
Óriási, amit a csapattal művel. Koeamant itt a fórumon (is) sokan védték azzal, hogy ebben a keretben ennyi van, mit csináljon szegény. A holland maga is ilyeneket nyilatkozott, vagy ha valamelyik hátékos hibázott, simán rá is kente a buktát. :evil: Hál Istennek Xavi beárazza rendesen a munkásságát! =D>
Ez így azért nem fair szerintem. Koeman alatt is tavaly hasonló periódusban jöttek szépen a pontok. Aztán tamadoreszleg eltűnt, embert akit kapott előre, lesérült vagy abba kellett hagynia.

Jöttek télen új impulzusok,sokat segitettek nekünk most.

Bizalom sem volt még annyira Koeman felé szerintem.
Kép
Kép
Kép
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2022.02.27. 23:02:06

Óriási, amit a csapattal művel. Koeamant itt a fórumon (is) sokan védték azzal, hogy ebben a keretben ennyi van, mit csináljon szegény. A holland maga is ilyeneket nyilatkozott, vagy ha valamelyik hátékos hibázott, simán rá is kente a buktát. :evil: Hál Istennek Xavi beárazza rendesen a munkásságát! =D>
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2022.02.27. 18:54:55

Xavinak lenne egy Lionel Andrés Messi nevű játékosa ebben a csapatban, akkor most azt számolnánk melyik fordulóban érjük utol a madridot. Nagyon jó munkát végez eddig az edzőbá. Szerintem, a harmadik hely meg kell, hogy legyen.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.02.25. 12:36:45

Zozzy 5 írta:
2022.02.25. 05:33:35
Jajj, de szeretem ezt az embert! Szuper látni, ahogyan érik be a munkája. Nagy dolgokra leszünk hivatottak vele, nagy ajándék ő nekünk!

Az meg különösen szívet melengető, hogy a nagyöregekből is ilyen színvonalú teljesítményt hoz ki. Pique, Busquets és Alba is nagyon fontos láncszem jelenleg, azok után, hogy jó ideje már - joggal - csak kerékkötőnek tűntek.
Én ilyen magasságokba azért nem emelném, mint alább néhányan de látványosan és nagyon sokat javult a játékunk, amihez ráadásul az eredmények is társulnak. Nem gondoltam, hogy ilyen gyorsan hoz változást. Eközben folytatódik a generációváltás is.
Nyilván nem tette magasra a lécet Koeman, de mintha egy teljesen más csapatot látnánk.
Ami pedig szintén egy látványos fejlődés, hogy elkezdtünk rangadókat is nyerni. Egy hónapon belül Napolit kétszer, Atmát és idegenben a Valenciát úgy elverni, hogy az ellenfélnek esélye sem legyen az nagyon komoly fegyvertény. Rendben, a hazai Napoli kicsit kilóg a sorból, de a látottak alapján az is egy könnyed győzelemmel ér fel.
Ami hatalmas boost és szerintem a javulás egyik legfontosabb eleme, hogy rendbe rakta az öltözőt, a mentalitás teljesen megváltozott, a fejekben minden a helyére került. Az elgondolását a csapat érdekében még a vezetőséggel szemben is véghezvitte, nagyon kevés edző állt volna így ki egy játékosért. És mindezt komoly konfliktus nélkül.

Lehet, hogy kicsit korán jelentem ezt ki és túldimenzionálom, de az orvosi stáb Prunára és csapatára való lecserélése is jó ötletnek tűnik eddig.

Vannak még hibái, olykor rosszul cserél vagy túl makacs bizonyos dolgokban, de ebből még tanulhat és taktikailag is sokat fejlődhet még.
Én a kinevezésekor azt vizionáltam, hogy ha sikerül egy Antic-féle "csodát" véghezvinni az hatalmas dolog lesz és túlszárnyalja az elképzeléseimet, de JELENLEG úgy tűnik ennél még nagyobb eredményt is elérhet.

Mindenesetre bízni kell benne, de azt sem lehet elvárni, hogy így hozzuk le a szezont. Biztosan jönnek még hullámvölgyek, nem várt pontvesztések, szenvedős meccsek akár korai kiesés az EL-ből, de bármi lesz a vége szerintem kijelenthető, hogy nagyon jól jártunk vele.
Forca Barca!!!!
dinnyesz
Jugador del Barça
Hozzászólások: 173
Csatlakozott: 2017.12.26. 17:46:41

2022.02.25. 10:13:17

Ami külön szimpatikus benne hogy óriási tanár lélektanilag is. Pl Ferran esete, az első Napoli meccs után mindenki padoztatta volna, és szerintem ez még jobban lehúzta volna. Viszont Xavi hagyta játszani és tegnap nekem kifejezetten tetszett már, de persze azért van még javítanivaló. Fdj, borzasztó forma, volt kis padozas is, de Xavi nyomatta tovább, és meccsről meccsre látjuk az eredményt. Destet is alakul szépen és benne szerintem sokkal több van még, de jó úton halad. Eric is elég jó volt már a sérülése előtt, de lehetne még sorolni. Úgy gondolom, hogy ők könnyen jarhattak volna úgy, mint az elmúlt években sokan, a rossz forma megtori az onbizalmukat, és nem is lesznek már olyanok mint előtte, de Xavinak sikerült mindenkit felfelé elinditania.
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8563
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.02.25. 05:33:35

Jajj, de szeretem ezt az embert! Szuper látni, ahogyan érik be a munkája. Nagy dolgokra leszünk hivatottak vele, nagy ajándék ő nekünk!

Az meg különösen szívet melengető, hogy a nagyöregekből is ilyen színvonalú teljesítményt hoz ki. Pique, Busquets és Alba is nagyon fontos láncszem jelenleg, azok után, hogy jó ideje már - joggal - csak kerékkötőnek tűntek.
kapuera
Barça B
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2021.07.08. 17:20:07

2022.02.25. 05:05:27

MQuCsabi írta:
2022.02.10. 08:09:51
Nem biztos, hogy ő tele akarjq venni sztárokkal a csaaptot. Anno, mikor ő játszott is megvolt az egyensúly, több játèkost is az a csaapt tett "sztárrá".
Teljesen igazat adok neked! Mindig volt egy labdazsonglőr ( amit most hiányol a nép), a többi iszonyatos munkás ember volt! Pique régen nem fért be a Manchesterben! Xavi sokáig küzdött a fix kezdőért! Iniesta későn érő típus volt. Valdest a csapat tette klasszissá. Etoo se volt egy labdazsonglőr, de helyzetbe került beverte. Pedro esete is ott van…. Volt mindig 1-2 sztár, de maga a csapat tette naggyá magát!
Avatar
Olcha
Jugador del Barça
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2018.06.28. 19:31:15

2022.02.25. 03:34:12

vidra írta:
2022.02.09. 00:59:53
Szerintem Xavi gyengén kezdett taktikában, de nagyon gyorsan fejlődik, reagál, észrevesz dolgokat. Koeman sokszor még hónapok újra és újra ismétlődő problémái esetén sem változtatott.
1. Idő kellett, hogy átadja az elképzeléseit.
2. Rosszabb állapotban voltak fizikailag, mint sejtette.
3. A pozíciós játékot kevésbé értették, mint sejtette.
4. Jött 1-2 új igazolás.

Az számomra lenyűgöző hogy kevesebb, mint egy hónapon belül három keményebb ellenfélnek is négyeseket gurítgatunk - ebből kétszer idegenben és ugye szurkolókkal a stadionban(!!!).

Persze a helyén kell kezelni mindent, akárcsak azt is, hogy igenis fejlődik a csapat és ezek alapján a számunkra lehető legjobb edző és elnök van itt.

Let's go!!!
Avatar
Balinho
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1122
Csatlakozott: 2005.06.26. 00:39:59

2022.02.24. 22:32:26

vidra írta:
2022.02.09. 00:59:53
Szerintem Xavi gyengén kezdett taktikában, de nagyon gyorsan fejlődik, reagál, észrevesz dolgokat. Koeman sokszor még hónapok újra és újra ismétlődő problémái esetén sem változtatott.
Gyengén kezdett? Ezt nem tudom, valószínűleg kellett idő, amire a csapat játékát a képére formálta, de azért az se mindegy, hogy egy Abde, Jutgla, Achomach, Luuk de Jong sorral kell támadni, vagy a mostanival… Pedig Torresen kívül a garazs vásáron leakciózott játékosokat kapott.
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1828
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2022.02.24. 22:31:29

Talan pont igy lett jo az ideny, hogy kiestunk a BL-bol, ott siman kieshettunk volna a kovetkezo korben, itt meg erzem, hogy meglehet a kupa.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.02.24. 21:58:49

Ijesztő, mit tud ez a fickó 1-2 katari évvel a háta mögött... emberileg, taktikailag, egyéni szinten, csapatszinten, mindenben ilyen sokat adni, ilyen látványos hatást elérni főleg ennyi idő alatt elképesztő. És egyre stabilabban, szép lassan megint ott vagyunk, hogy a 3-4 gólunkat stabilan meglőjük meccsről meccsre. :shock: Legyen az Atleti, Napoli, Valencia...

Szóval köszi, Xavi! =D>
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2022.02.10. 08:09:51

Nem biztos, hogy ő tele akarjq venni sztárokkal a csaaptot. Anno, mikor ő játszott is megvolt az egyensúly, több játèkost is az a csaapt tett "sztárrá".
Kép
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.02.09. 01:14:57

vidra írta:
2022.02.09. 00:59:53
Szerintem Xavi gyengén kezdett taktikában, de nagyon gyorsan fejlődik, reagál, észrevesz dolgokat. Koeman sokszor még hónapok újra és újra ismétlődő problémái esetén sem változtatott.
Igen. Mondjuk az elején nem tudni, mit tudott taktikailag, idő kellett, míg átadja az elképzeléseit, de főleg idő kellett, mire felmérte a játékosállományát, hogy ki mire alkalmas, stb.
Meg egy jó edző(i stáb) ismérve, hogy a rögzített szitukból előnyt tud kovácsolni, mert kevéssé ellenfélfüggő. Hatalmasat javultunk benne, mármint a sajátjainknál. Ez lehet, hogy nem konkrétan az ő érdeme mondjuk.

A nyilatkozatai is egyre jobban tetszenek. Az elején is tök jó volt, bár Koeman volt a mérce, akit a szomszéd Éva néni is felülmúlt volna, ha megtanítok neki 10 szót spanyolul. De az elején sokszor tűnt kétségbeesettnek, szerintem többet képzelt a keretről és lehetőségekről, és pár meccsen keresztül arcul csapta a valóság, főleg a játákosok állapotával, nem is feltétlenül csak a keret alapminőségével. Most már ez kicsit letűnni látszik, és valós problémákról beszél a pozitívumok mellett, mint pl, a pontrúgásokból kapott gólok, játékosok helyzete, stb.

Nagyon szurkolok, hogy ne essen a Lampard-féle problémába, aki hasonlóan intelligens klubikon, aki hasonló helyzetben vette át a klub irányítását, szóval lehet párhuzamot vonni. Ő ugye az FFP-ügy miatt a kb mostani Barcával egyenértékű Chelsea-vel művelt gyönyörű focit, nagyon jó eredménnyel (azzal a félig ificsapattal a PL-ben top4-be kerülni szerintem óriási bravúr volt). Aztán bevásárolhatott a CFC, jöttek a sztárok, és már nem heroikus küzdelemmel kellett csodát tenni, hanem kezdett elvárás lenni a nagy eredmény, oda kevés lett, tapasztalatlansága okán főleg.

De Xavi felé szerintem több türelem lenne, akkor is, ha első nekifutásra nem tudná mondjuk megugrani ezt a lécet. Ez a léc meg már akár nyáron meglesz, szerintem a nyár végére nagyon komoly keretünk lesz.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Válasz küldése