Xavi Hernandez

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2022.10.05. 10:49:51

Andris írta:
2022.10.05. 09:52:19
koncepcióval működik a gépezet.
:lol:

milyen koncepcióval? LE távozása óta ugyanazt az ötlettelen szr körbepasszolgatós semmit nyomjuk :lol: mondom, xavi abban különbözik koemantól, hogy utóbbinak volt jutgla, meg abde, neki meg van előre 10 klasszisa, akik megmentik a seggét.

írtam már, te mész szembe az autópályán, nem mi.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Messa
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 3700
Csatlakozott: 2007.10.20. 20:59:24
Tartózkodási hely: Aba/Székesfehérvár

2022.10.05. 10:09:44

Teljesen helyénvalónak érzem, hogy Xavi belegépelt a bírókba. Okádék nagy büntető maradt el, ráadásul nagyon nehezen értelmezhető, hogy miért. Megnézték, kikockázták, lassították, és a végén kihozni azt, hogy ez semmi nem volt, az nevezhető szándékos csalásnak. Egyértelműen meccset befolyásoló hiba. A VAR-os úriembert pedig üdvözlöm, a Bayern ellenivel kettő sorsdöntő tizitől fosztott meg minket. Az a gond, hogy ezeken el tud csúszni egy egész szezon, csapatok, játékosok, edzők sorsa. Baromi nagy jelentősége lehet még a továbbjutás miatt annak, hogy itt most egy esetleges büntetővel 1-1, vagy 1-0.

És igen, ki kell mondani ha a bíró és a VAR hibázik. Ha másodszor, egymás után sorsdöntő helyzetben, azt meg főképp. Ezekkel nem éri meg kesztyűs kézzel bánni. Lehet úriembernek lenni, mondván "nem foglalkozunk a játékvezetőkkel", de nem éri meg. Ők emiatt kompenzálni nem fognak, ezzel ellentétben ha nyomja őket a sajtó, simán meghajolnak, lásd Madrid hófehér része. Hol merték volna ezt nekik nem befújni tegnap... Az a bíró többet az életben nem vezetne BL meccset, ennyi.
Sóstó mellett van egy mocsár, kikapott a Zseljeznicsar. Az eredmény reális, így járt most a Real is... Real Madrid Videoton 0-1 1985.05.22
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.10.05. 09:52:19

visca el barca írta:
2022.10.05. 07:00:13
Pont uo. gyenge edzo mint az elodei. Annyi felállasbeli meg taktikai gyengesége van, h felsorolni is nehéz. Annyi elonye van a koeman félékkel szemben h van két klasszis sora, és többnyire vki mindig megmenti a seggét.
A szokásos komolyanvehetetlen hiszti. :D Nem is vártam mást.

A többi, értékelhető hozzászóláshoz csak annyit tennék hozzá, hogy szerintem baromi korai Xavi alkalmasságát feszegetni, bármit is várjunk el tőle rövid és hosszú távon.
Én speciel látom, hogy egészen másként, csapatként, koncepcióval működik a gépezet. Teljesen mindegy, hogy ez lehet-e jobb (igen.), hogy lehet-e sokszínűbb és adaptívabb (igen) és ezek elérésére képes lesz-e Xavi pár hónapos, és pár éves távon, mert az előző edzőinkhez képest egyszerűen szakadéknyi a különbség. Lehet, hogy nem hoz egyből minden eredményt, de nem is ez adja a szakadéknyi különbséget. Hanem az, hogy kérdés nélkül egy offenzív, támadásra és dominanciára törekvő játék, és méginkább az, hogy kérdés nélkül egy szabad szemmel jól látható, kvázi stabilan hozott játék. A játékunk alapelemei nem attól függenek, hogy épp milyen lábbal keltünk fel, hogy épp milyen formánk van, ki az ellenfél és kik vannak a 11ben, hanem érzékelhető, hogy (nyilván szituációs adaptációk mellett) ugyanarra törekszenek minden meccsen, többé-kevésbé ugyanúgy. Ez a szakadéknyi különbség, ami utoljára Valverdénél volt érzékelhető, de neki egy sokkal jobb játékoskerete volt akkor, és hát az eredmény mellé nem sok szép támadójáték párosult. Szerk: ha úgy tetszik, erre lehet építkezni. Mindegy, hogy tetszik-e valakinek vagy sem, mindegy, hogy épp most hoz-e eredményt nagy csapatok ellen vagy sem, mert erre lehet építkezni, és ezt nem lehetett elmondani az előző pár évben.

Stalkyard: valaki írta, hogy szerinte nem Xavi lesz az aki visszaröpít minket a csúcsra. Konkrétan ez volt a témaindító poszt, erre reagáltam. :) Lehet idéznem kellett volna, upsz. Ez a hosszabb távról szólt, ezért én is erről írtam, hosszabb távról, és arról, hogy a csúcsra visszatérhetünk-e.
De asszem azt is leírtam, hogy szeirntem az EL a szintünk, meg a bajnokságban a versenyképesség, és szerintem pontosan ezt is kell elvárni Xaviéktól, a figyelembevéve, hogy mik a körülmények, és hol lehet tartani ezek közepedte reálisan. Ha továbbjutunk a BL-ben, az szerintem cherry on top kategória részben, részben meg azt jelenti, hogy úgyis kizúgunk az első valódi ellenfél ellen majd, mert nem vagyunk a legjobb 6-8 csapat szintjén, nem is lehetünk. Semmilyen igazolásokkal, semmilyen edzőve nem lehetnénk ennyi idő alatt, ennyire mélyről, úgy, hogy két év alatt a keret 95%a kicserélődött, a kezdő meg a kapus és Busi* kivételével teljesen. Nincs kb olyan csapat, aki ilyenen kellett átmenjen az elmúlt években, még a United se.
Szerk: ja, ha a történelmi alázást tekintjük: eddig szerintem se a Bayern, se az Inter ellen nem volt egy perc se, amiben megaláztak volna minket, sőt. És az se lesz megalázó, ha ilyen küzdelemben kizúgunk a BL halálcsoportjából az EL-be. Ha majd ott hazaküld minket egy Fradi, vagy az Arsenal 5-0al, az már más. De ilyen nem lesz.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2022.10.05. 09:44:50

Andris, én többnyire egyetértek veled, de…

Ki az Isten beszél arról hogy Top 5 csapat legyünk újra a BL-Ben? A nagy többségnek 5 éve annyi az elvárása, hogy legyen végre egy szezon ahol megússzuk történelmi alázás nélkül. Tavaly óta már ezt us elengedtem, azóta annyi személy szerint az elvárásom hogy jussunk tovább a nyomorult csoportkörből. :lol:

De ez az elvárás is magas, egyre tisztábban látszik, idén is EL lesz.

Akkor minden tisztelettel kérdezem, hogy mi sz Úristenről beszélünk?
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6882
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.10.05. 09:15:57

Persze, ez nem a világ vége, egyetlen dologban vagyunk már csak gyengék, ez pedig a stresszhelyzet kezelése. Nem véletelen nyilatkozza le minden hozzáértő ember, hogy top4 csapat vagyunk már Európában. Ha sok meccset nézünk, azok vagyunk. Ha egy fontosat, akkor top70.

A fejlődés meg tény, hogy nem lineáris dolog, hanem hullámokban megy fel-le, közben egyre feljebb és egyre tovább tetőzve.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Res
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 386
Csatlakozott: 2014.08.06. 15:39:22

2022.10.05. 08:58:33

Abszolút értetlenül állok az itt megosztott véleménymorzsák felett.
Nehogy már leszedjük a keresztvizet Xaviról!
Óriási munkát végeztek ezzel a csapattal. Felforgatták az egészet, új embereket igazoltak és építettek be. Közben visszahozta a fegyelmet nem csak a pályán, de az öltözőben és azon túl is (ld. étkezések beszabályozása).
Végre van egy csomó ígéretes arc, akikre lehet csapatot építeni. Végre van értelme a "fejlődés" szónak, nem csak egy üres frázis, mint eddig volt.
Az, hogy a világ legjobb csapatai ellen idegenben néha megszorulunk és elzárják a gólcsapot az csak egy dolog.
Szóval nehogy már el karjuk küldeni, mert az Inter leparkolja a buszt a saját kapuja előtt a saját pályáján, tudva, hogy egy erősebb csapat ellen csak így lehet esélye...
Aki látta a BM elleni 2-0-át az pontosan tudja, hogy amiatt sem kell szégyenkezni.
Így alakul, kész! Ilyen a futball. Most még nincs szerencsénk, azt ki kell érdemelni hosszú és kitartó munkával, de majd egyszer megjön.
Valahol olvastam régebben, hogy egy egészséges csapatfejlődéshez évente 2-3 új embert lehet és kell beépíteni. Ehhez képest nálunk sokkal átfogóbb változtatásokra volt szükség, nem is beszélve az anyagi helyzetről.
Szóval nagy hiba lenne egy ilyen fejlődési ciklust a szakmai stáb elküldésével derékba törni. Nem is fogják megtenni ebben biztos vagyok.
herlius
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1428
Csatlakozott: 2008.11.10. 11:55:35
Kapcsolat:

2022.10.05. 07:17:44

bence0330 írta:
2022.10.05. 00:35:36
Nekem azért fura a helyzet, mert sokkal gyengébb játékosokkal hónapokig jobb focit toltunk ennél. Mármint dinamikusabbat, mert a gólok Lewy miatt nilván záporoznak, kivéve mikor nagyon kellene. Már januárban gáláztunk játékban a Reál ellen, úgy pörgött a labda, mint régen. Aztán március végéig 1-2 kihagyással ugyanígy pörgött a labda, gyors háromszögek, direkt foci, támadóharmadban gyoyrsítottunk, stb. Aztán mintha elvágták volna, és ezt azóta nem találtuk meg. Raphinha és Dembélé révén baromi jó szélsőink lettek, plusz egy top 9-es, emiatt az eredmények jönnek, de a labdajáratás előrébb tartott háromnegyed éve mint most, és nem értem ennek az okát.

Amúgy mivel elég direkt focit tolunk, meglennénk enélkül, de pont egy ilyen zár feltöréséhez ez kellene. Gyors labdajáratások, elöl meg gyors kombók. És idegesítő, hogy már megvolt, most meg nincs, és kb ennyivel vagyunk lemaradva egy Citytől, persze ott a játékosállomány erre alkalmasabb is. Vagy ha nincs ötlet, és nem enged a betonvédelem, akkor a 75. percben már valami legyen, és kezdjünk el ívelgetni vagy bármi.
A Real elleni meccs szerintem egy kicsit túl van értékelve. Azon a meccsen szinte minden összejött nekünk, a Real viszont érezhetõen nem akart nagyon megszakadni a sokkal fontosabb BL meccsei elõtt. Benzema is sérült volt, ami nagyon sokat nyomott a latban. Az év elején volt egy kb. másfél hónapnyi jó szériánk, nagyjából amíg bírták kondival a játékosok. Aztán egy válogatott szünet után pont olyan fásultan és ötlettelenül jött össze a társaság, mint most és elkezdõdött a lejtmenet. Nagyjából most is ez érzõdik. A szeptembert megnyomtuk, de ennek most isszuk a levét. Amint bejön pár sérülés, oda a stabilitás és a jó játék. Sajnos ebbõl a szempontból semmi nem változott Koeman csapatához képest. Az már most is látszik, hogy nem Lewandowski lesz a kulcs a nagy meccseken, hanem hogy mit tudunk felmutatni a középpályán. Bántóan kevés a kreativitás a középsõ posztokon, a szélsõink pedig gyakorlatilag csak a sebességükbõl élnek, a technikájuk a komolyabb szinthez kevés. Egy betömörülõ ellenfél ellen szinte nulla a hatékonyságuk. Ami viszont engem a legjobban zavar, hogy egyelõre nem nagyon érzõdik, hogy mit is akar játszatni Xavi. Remélhetõleg ez még a kezdeti építkezési, összeszokási fázis, de sokszor egy meccsen belül is hektikusan változik a játékunk képe. Érezhetõen próbálkozunk a pozíciós játékkal, nagyon sok ember viszont erre egyelõre zsigerbõl alkalmatlan.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2022.10.05. 07:00:13

Pont uo. gyenge edzo mint az elodei. Annyi felállasbeli meg taktikai gyengesége van, h felsorolni is nehéz. Annyi elonye van a koeman félékkel szemben h van két klasszis sora, és többnyire vki mindig megmenti a seggét.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6882
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.10.05. 00:35:36

Nekem azért fura a helyzet, mert sokkal gyengébb játékosokkal hónapokig jobb focit toltunk ennél. Mármint dinamikusabbat, mert a gólok Lewy miatt nilván záporoznak, kivéve mikor nagyon kellene. Már januárban gáláztunk játékban a Reál ellen, úgy pörgött a labda, mint régen. Aztán március végéig 1-2 kihagyással ugyanígy pörgött a labda, gyors háromszögek, direkt foci, támadóharmadban gyoyrsítottunk, stb. Aztán mintha elvágták volna, és ezt azóta nem találtuk meg. Raphinha és Dembélé révén baromi jó szélsőink lettek, plusz egy top 9-es, emiatt az eredmények jönnek, de a labdajáratás előrébb tartott háromnegyed éve mint most, és nem értem ennek az okát.

Amúgy mivel elég direkt focit tolunk, meglennénk enélkül, de pont egy ilyen zár feltöréséhez ez kellene. Gyors labdajáratások, elöl meg gyors kombók. És idegesítő, hogy már megvolt, most meg nincs, és kb ennyivel vagyunk lemaradva egy Citytől, persze ott a játékosállomány erre alkalmasabb is. Vagy ha nincs ötlet, és nem enged a betonvédelem, akkor a 75. percben már valami legyen, és kezdjünk el ívelgetni vagy bármi.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3531
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2022.10.05. 00:21:03

Andris írta:
2022.10.04. 23:39:30

Szerintem egyszerűen csak végtelenül naív az, aki azt gondolja, hogy ilyen mélyről majd újra a BL esélyes top5 tagja leszünk pár éven belül.
Én nem is ezt várom, hanem azt hogy egy ilyen Intert a csoportba meg kell előzni, mert ha megint Európaligázunk akkor nagy gáz lesz jövőre megint.

Kétségtelen, hogy fejlődünk, de egy ilyen beállt csapat ellen mi a fenének annyit próbálgatunk, hogy fej magas labdákat adogatunk be a 16-osra. Azért ennél több kellene...
Kép
Avatar
Nyiri81
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1458
Csatlakozott: 2017.01.05. 23:06:25
Tartózkodási hely: BP

2022.10.05. 00:03:25

Andris írta:
2022.10.04. 23:39:30
Szerintem úgy 3 év múlva kezdjük el feltenni ezt a kérdést, hogy bárki is az edzőnk éppen, képes-e visszavinni MAJD a csúcsra minket.
Csak 3? Ez nem inkább 5-7? :)

Az elmúlt 7 év után csodálom a türelmed. Azért a top csapatok rajtunk kívül azért mégis csak tudnak érvényesülni valahogy pedig ők is veszitenek el játékosokat és cserélődik a pad.
Csak is Puyol
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.10.04. 23:39:30

Mondjuk szerintem elég korai ilyeneket leírni. Nem?
Én egyelőre azt látom, hogy a sráccal az edzői pályája legelején is beljebb vagyunk, mint LE óta bárkivel. Legalábbis ahhoz a játékhoz, amit én szeretnék látni. De eredményekben is max Valverde, és ezt még korai is megmondani.

Szerintem egyszerűen csak végtelenül naív az, aki azt gondolja, hogy ilyen mélyről majd újra a BL esélyes top5 tagja leszünk pár éven belül. Tökmindegy kiket igazolunk, tökmindegy ki az edző, ilyen csak véletlen fordulhatna elő. Szerintem úgy 3 év múlva kezdjük el feltenni ezt a kérdést, hogy bárki is az edzőnk éppen, képes-e visszavinni MAJD a csúcsra minket.

A bajnokságban szerintem lesz esélyünk idén, és ennél többet én nem kívánnék, mert nem fair. Nem fair Xavival, nem fair az öregekkel, és a fiatalokkal szemben sem.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3531
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2022.10.04. 23:16:57

Nem leszek népszerű ezzel a mai kommenttel, de egyre jobban kezdem azt látni, hogy nem Xavi lesz a megoldása annak, hogy mi visszatérjünk a csúcsra.
Jó amit csinál, de egyre többször azt látom ha a kitalált taktikája nem működik, nem vagy csak nagyon nehezen tud váltani.
Ezen a mai meccsen egyszerűen nem jöttek ki az egy az egy elleni szituációk, mindig minden alkalommal két ember volt a támadón, megszállták a 16-ost. Furcsáltam, hogy megint nem lövünk távolról, fél magasan próbáljuk begyötörni a labdákat arra az emberre akinek a nyakában lógnak hárman. Az ilyen védekező csapatokat ezzel sose tudtuk ütni.
Jövő hétre valamin nagyon változtatni kéne mert ha nem nyerünk, akkor megint mehetünk EL-be. És itt taktikailag kéne átgondolni mit lehetne tenni.

Oké sok a sérült hirtelen, fel kellett forgatni a csapatot, de azt láttam, hogy taktikailag nagyon nem lát fogást a helyzeten.

Egyébként tavaly is az első időszaka után, úgy a Galata elleni meccset követően, ugyanezt a tanácstalanságot éreztem rajta.
Kép
Avatar
vidra
Capitá del Barça
Hozzászólások: 726
Csatlakozott: 2018.05.06. 23:33:21

2022.09.16. 19:41:53

Na most akkor velem értesz egyet, vagy Andrissal? :D
Rengeteg labdát elszórtak amúgy. de ha meg biztonsági passzolgatnak, egyetlen helyzetünk sem lett volna. Bittersweet.
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2022.09.16. 13:27:14

Andris írta:
2022.09.16. 11:08:23
Szerintem ezt nagyon rosszul érzed. :D Mármint, a rajtuk ment el a meccs dolgot én úgy értelmezem, hogy az eredmény. Nos az eredmény nem, az eredmény a kihagyott Pedri és Lewa ziccereken ment el. Raphinha is hagyott ki, de ő közel se egyértelmű ziccereket.

Ha úgy érted, hogy ha Dembi és Raphinha csak fele olyan jók lettek volna, mint a bajnokságban eddig, akkor ledózeroltuk volna játékban a Bayernt, akkor egyetértek. Így is ledomináltuk őket az elsőben, de úgy meg edzőmeccs benyomást kelthettünk volna.

Mondjuk ez nem jön Xavihoz igazán sehogy, max annyi, hogy ezeket a szélsőket neki még bőven kell fejleszteni. Dembit főleg fejben, Raphinha szerintem fizikálisan nulla, cingár ehhez a szinthez, legalábbis eze volt a benyomásom. Ha ez helyrejön, majd utána dől el, hogy fejben mennyire jó, nyilván a labdaskilljei megvannak.
Ritkán értek veled egyet, de most majdnem teljesen. Játékban szerintem a 2 szélső nyújtotta a legkevesebbet, én úgy láttam, hogy rendkívül sokszor hoztak rossz döntést, ami egy kiscsapat ellen belefér, de egy rangadón már kevésbé, mert minden elveszett labda legtöbbször azt jelenti, hogy a teljes csapat sprintelhet hátra.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.09.16. 11:08:23

vidra írta:
2022.09.16. 03:46:02
Most nézem vissza az első félidőt. Totál olyan érzésem van, hogy ez a meccs nagyrészt Dembele-n meg Raphinha-n ment el és főleg ők azok, akik miatt nyerhettünk volna, ha egy kicsit jobbak, ha egy csellel kevesebbet csinálnak, ha egy kicsit okosabban passzolnak. Fullra ilyen majdnem érzés.
Persze Lewa is belőhette volna a helyzeteit.
Szerintem ezt nagyon rosszul érzed. :D Mármint, a rajtuk ment el a meccs dolgot én úgy értelmezem, hogy az eredmény. Nos az eredmény nem, az eredmény a kihagyott Pedri és Lewa ziccereken ment el. Raphinha is hagyott ki, de ő közel se egyértelmű ziccereket.

Ha úgy érted, hogy ha Dembi és Raphinha csak fele olyan jók lettek volna, mint a bajnokságban eddig, akkor ledózeroltuk volna játékban a Bayernt, akkor egyetértek. Így is ledomináltuk őket az elsőben, de úgy meg edzőmeccs benyomást kelthettünk volna.

Mondjuk ez nem jön Xavihoz igazán sehogy, max annyi, hogy ezeket a szélsőket neki még bőven kell fejleszteni. Dembit főleg fejben, Raphinha szerintem fizikálisan nulla, cingár ehhez a szinthez, legalábbis eze volt a benyomásom. Ha ez helyrejön, majd utána dől el, hogy fejben mennyire jó, nyilván a labdaskilljei megvannak.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
vidra
Capitá del Barça
Hozzászólások: 726
Csatlakozott: 2018.05.06. 23:33:21

2022.09.16. 03:46:02

Most nézem vissza az első félidőt. Totál olyan érzésem van, hogy ez a meccs nagyrészt Dembele-n meg Raphinha-n ment el és főleg ők azok, akik miatt nyerhettünk volna, ha egy kicsit jobbak, ha egy csellel kevesebbet csinálnak, ha egy kicsit okosabban passzolnak. Fullra ilyen majdnem érzés.
Persze Lewa is belőhette volna a helyzeteit.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6882
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.09.16. 02:40:22

sansz írta:
2022.09.15. 21:33:22
...
Valamit félreérthettél a mondanivalómban, a BM egyáltalán nincs lent. Azt demonstráltam, hogy semelyik top csapat nem fog meccseken keresztül 5-0-ákra verni mindenkit álomfocival, és sokan szenvednek az első gólig - ezt arra írtam, hogy azt írtad, hogy sokszor, főleg a vezetés megszerzése előtt nem játszottunk jó focit. A BM kivételével mindenkit ledurungoltunk meccsek óta, és még a BM-et is ledurungoltuk, csak mindenki elfelejtett lőni.

Ez nálam mosdatás. Padlón lévő csapatot nem lehet erőnlétben felhozni? Meg van tiltva? Xavi mit kapott, örömükben repkedő csapatot? Ha nem kérésre kapott volna embereket, nem hozta volna fel erőnlétben a csapatot? Valverde ha nem ő kérte őket, akkor az mentség, hogy miért nem tette? Mi az hogy erősebb volt az öltöző? Miért lett erősebb, ki engedte el a gyeplőt? Nem csak úgy magától történt, ez 100% edzői felelősség. Ok-okozat... Kb csak egy Messivel voltunk többen, Piqué-ék ugyanitt vannak. És Messiből sem nézném ki azt, hogy ha valaki a kezébe fogja a gyeplőt, akkor visszapofázik. A tények azok, hogy Valverde-Setien-Koeman alatt NEM volt erőnlétünk, 30-40 percekig tudtunk focizni, és azt se ilyen energiával. Xavinál meg van erőnlétünk. Igazából már tavaly is jobb volt a sorcsere előtt, csak lassabban épült fel az erőnlét, mint amennyire intenzív focit játszottunk, és pár hónap után elfogytunk, az tény. De tavasz elejéig már 90 perces csapat voltunk megint.
Edzőt edzőhöz hasnlítani meg minimum alma és körte esete, de inkább alma-alma.

Kedvencek... talán van, bár így egy hónap alapján ez kb csak Busquets-re korlátozódik, meg tán Garcia lehetne egy sorral hátrébb, de azért már ő sem kezdő. Torres sem, pedig nagy kedvence, és az ő kérésére jött, gondolhatod, mekkora arcvesztés nem játszatni - és nem játszatja, vagyis csak alig. De hogy név alapján nincs bérelt hely nála, az tuti. Ez más, mind a kedvenc.

Albában nem tudom, miért ne láthatnánk szakmaiságot. Valami büntetés volt nézni a szezonkezdését, borzalmas volt, belebotlott labdákba, lassú volt, rossz döntéseket hozott... horror formában volt. Xavi ezt nem is bírta nézni, berakta helyette Baldét/Alonsot. Ha Alba megint úgy játszik, mit tavaly hónapokig, gondolom megint előtérbe kerülhet.

Vidra: a szélsők labdavesztései... Xavi elvileg direkt 1v1-et kér tőlük. Legtöbbször megy mindkettőnek, a minap mindkettő remegő láakkal igyekezett 0 eredménnyel, így a legtöbb labdavesztéssel zárult. Máskor meg ezért nyerünk. Látszik, hogy Xavi elöl mindig hamar dűlőre akarja vinni a dolgot, még véletlenül sem akar ilyen körbepasszolgatós tingli-tanglit, ennek meg ez az ára, hogy sok próbálkozás lesz, amiből elvesztjük a labdát, cserében sokból lesz gól. Egyébként mindkét szélsőnk akárikor elveszti a labdát, úgy ront rá az emberre, mintha az élete függne tőle. És szerintem ez az, ami miatt Fatinak nehéz lesz visszaverekednie magát a kezdőbe. Dembélé megtanult menni, mint a mérgezett egér, Raphinhában ez eleve benne van, és szerintem ez Xavinál nagyon fontos. Fati a sérülése előtt sem volt ebben valami jó, azóta meg elég látványosan félti magát (persze érthető).
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
vidra
Capitá del Barça
Hozzászólások: 726
Csatlakozott: 2018.05.06. 23:33:21

2022.09.16. 01:57:50

herlius írta:
2022.09.15. 08:37:16
Egy nagyon érdekes elemzés a keddi meccsről: https://www.youtube.com/watch?v=HlqstuklklI
Nagyon jól rávilágít a mostani csapat fő hiányosságára, amiről egyébként korábban Xavi is beszélt, mégpedig a labdatartáson alapuló pozíciós játékra. A letámadás és a labdaszerzés egy dolog, a labda megtartása és a támadások felépítése, a meccs ritmusának kontrollálása egy másik dolog. Az előbbiben nagyon jók voltunk az első félidőben, viszont az utóbbinak a szinte teljes hiánya az, ami a fő problémát jelentette. Ez egyébként érzékelhető volt már meccs közben is, többnyire túl kevés ideig kontrolláltuk a labdát, a megszerzett labdával azonnal indítani próbáltuk a szélsőinket. Ez még így is kifizetődő lehetett volna, ha nem maradnak ki a helyzetek, de a saját magunk által diktált tempóba ki is pukkadtunk a második félidőre.
Ugyanezt linkeltem a Barca - BL topicban :D.
Lehet, hogy Xavi tudatosan kérte a direktebb játékot ismerve a Bayern brutálisan hatékony letámadását. Az baj viszont, ha egy csapat nem tud reagálni az ellenfél taktikai meglepetéseire (ha láttad a Sevilla ellemzést, ott tudtunk, vagy csak szerencsénk volt).
Amúgy azt kellett volna, hogy többet passzolgatni, ha a Bayern nem támad le annyira és felívelgetni, ha nagyon letámad.
Az a probléma viszont, hogy ha nem támad le, passzokkal felvisszük és akkor hirtelen nagyon letámad, akkor Xavi Setien helyzetében találja magát. Szóval én teljesen éreztem egy ilyen biztonsági játékot a hátulról felíveléseknél, vagy hosszanti passzoknál.
A szélsők labdavesztései viszont érthetetlenek.
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 843
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2022.09.15. 21:33:22

bence0330 írta:
2022.09.14. 21:41:25
A BM most döntetlenezett harmadszor zsinórban, a Madrid is baromira szenved a vezető gólig, ami gyakran a 70. perc körül jön meg... Idén talán a City durungol nagyon egyedül.

Az viszont kb nem vita tárgya, hogy a 3 elődjéház képest már most mérföldekkel előrébb jár pusztán az alapokkal is, pl hogy van erőnlétünk, és hozott sportpszicholgóust. Kb 6 éve le voltunk maradva Európában ennyire alapvető dolgokkal. A BM nem azért vert meg minket 8-2-re, mert annyival gyengébbek voltunk, nem volt annyira rossz az a csapat. Csak mindenki el volt punnyadva egy erős élcsapathoz.
Ja, és úgy tűnik, bérelt helyek sincsenek. A kiskedvencnek kikiáltott spanyolok sem kezdenek már régóta, öregek többsége meg pad.
És keményebben kellett megküzdenie ezzel, mint más kluboknál egy új edzőnek, mert ott általában van alap, amibe érkezik. Itt 5 év pótlásával kellett indítania.

Egyértelmű, hogy nagyon lent van a Bayern, de amúgy pont ezért gondolom, hogy ha a helyzeteket nem is rúgjuk be, hát játékban is simán le lehetett volna dominálni (ahogy az első félidő egy részében meg is tettük) és én ezt hiányolom, nem a gólokat.
Különben nagyon sok a gyenge teljesítmény most a TOP csapatoktól valóban, ez amúgy lehet azért is, mert sokan a vb-re kacsintgatnak már, fene tudja.

Nem vita tárgya, hogy Xavi 3 elődjéhez képest előrébb jár? Hát ezzel vitatkoznék! :D Nemhogy almát hasonlítasz körtével, hanem influenzavírust robotgéppel. Setient ki is hagyom. Valverdét én sokat kritizáltam és utólag is látszik sok hibája, DE az ő helyzetében nem biztos, hogy bárki mást kihozott volna a dologból. Az öltöző SOKKAL erősebb volt, mint most, a sztárjaink belekényelmesedtek a helyzetbe, egy Klopp-féle lehet tudott volna örjöngeni, de őt rúgták volna ki egyből.
A jóllakott ovisaink meg hoztak egy szintet, amivel lehetett nyeregetni is, de a hajó már rég megfeneklett. Oda kellett volna egy erős klubvezetés, értelmes tervekkel, amiben Messi eladása is benne kellett volna lennie, ennek hiányában annyit tehetett az edző, hogy jóban volt a srácokkal. Szerintem Valverde sosem kapott embert kérésre, legalábbis ilyet sem lehetett hallani, ami sokat elárul Valverde lehetőségeiről is.
Koeman már egy totálisan padlón levő klubot kapott, folyamatosan gyengülő, önmagát tépő, életkedvét is elvesztett játékosokkal. Így is végül volt egy szép menetelésük és a játék is újra egész jó lett (megintcsak javaslom érdemes a Valverde meccsek bejegyzéseit olvasgatni..), aztán nyáron totál minden levegőt elszívtak a csapat körül, utolsó pillanatban hajítottak el minden játékost, akire számított... Kiabáltátok ezt az erőnlét dolgot, valójában a többségnek nem volt már olyan nagy erőnlét problémája régen, mondjuk cserelehetőségeink se voltak. A fél csapat gyerekekből állt..

Ehhez képest Xavi kapott egy sor embert már télen, aztán most nyáron is. Ha már erőnlét, szerintem a Bayern ellen pont elfogyott az is, bár nem ez volt a fő gond.
Bármennyire is szeretnéd, nem lehet összehasonlítani az edzőinket, mert mindhárman elképesztően más helyzetben voltak egymáshoz képest és toronymagasan Xavi van a legjobb helyzetben. Mit legjobb. A jó helyzetben. Ezzel nem Koemant vagy Valverdét akarom mentegetni (megint), csak azt mondom, hogy igazából egyikük helyzetébe sem kívánnám Xavit, Koeman helyzetében MINDENKI bukott volna, Valverde helyzetében pedig..fene tudja, szerintem ott se lett volna jobb.

Oké, örüljünk, hogy most itt a lehetőség, végre nem rombolják a csapatot az edző alól, de akkor a kritikák is érdemben jöhetnek és objektívebben láthatóak is. Ha objektívek akarunk lenni.

Xavinak is megvannak a kiskedvencei amúgy, ami nem tragédia, a legtöbb sztáredzőnek is van, csak ne tagadjuk. Tény, hogy most nem Albáék, bár azért érdekes, hogy előző idényben ha sérült volt, akkoris csak ő játszott, Baldét akit beköveteltünk volna, meg nem... Aztán hirtelen Alba kikerül a csapatból, perceket se kap. Ebbe azért ne szakmaiságot lássunk bele, mert az nincs, ha így lenne, akkor fokozatosan kapott volna Balde egyre több percet, többet akár, mint Alba, de nem így.
herlius
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1428
Csatlakozott: 2008.11.10. 11:55:35
Kapcsolat:

2022.09.15. 08:37:16

Egy nagyon érdekes elemzés a keddi meccsről: https://www.youtube.com/watch?v=HlqstuklklI
Nagyon jól rávilágít a mostani csapat fő hiányosságára, amiről egyébként korábban Xavi is beszélt, mégpedig a labdatartáson alapuló pozíciós játékra. A letámadás és a labdaszerzés egy dolog, a labda megtartása és a támadások felépítése, a meccs ritmusának kontrollálása egy másik dolog. Az előbbiben nagyon jók voltunk az első félidőben, viszont az utóbbinak a szinte teljes hiánya az, ami a fő problémát jelentette. Ez egyébként érzékelhető volt már meccs közben is, többnyire túl kevés ideig kontrolláltuk a labdát, a megszerzett labdával azonnal indítani próbáltuk a szélsőinket. Ez még így is kifizetődő lehetett volna, ha nem maradnak ki a helyzetek, de a saját magunk által diktált tempóba ki is pukkadtunk a második félidőre.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6882
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.09.14. 21:41:25

Nyilván lehetne naphosszat vitatkozni ezen a ponton, hogy mennyire végzi jól a munkáját, úgyis 1-2 év múlva derül ki visszatekintve. A tavalyi szezonban mindenesetre elképesztő nagyot bizonyított, úgyhogy van mire építkezni. A nézhetetlen focit meg el sem tudom képzelni, mire érted, letámadunk, futunk, kaparunk, mindenkinek megvan a dolga, amit tudnak is a srácok, hogy micsoda, vagonszámra alakítjuk ki a helyzeteket, kontrázunk (!!!), négyesével lőjük a gólokat. Tényleg nem tudom, stabil 8-0-ák kellenének, hogy látványos focinak minősüljön, amit összehozott? Nézz meg pár mecset az elmúlt 3 év BL győztesétől, melyik játszik minden meccsen 0-90-ben örömfocit? A BM most döntetlenezett harmadszor zsinórban, a Madrid is baromira szenved a vezető gólig, ami gyakran a 70. perc körül jön meg... Idén talán a City durungol nagyon egyedül.

Az viszont kb nem vita tárgya, hogy a 3 elődjéház képest már most mérföldekkel előrébb jár pusztán az alapokkal is, pl hogy van erőnlétünk, és hozott sportpszicholgóust. Kb 6 éve le voltunk maradva Európában ennyire alapvető dolgokkal. A BM nem azért vert meg minket 8-2-re, mert annyival gyengébbek voltunk, nem volt annyira rossz az a csapat. Csak mindenki el volt punnyadva egy erős élcsapathoz.
Ja, és úgy tűnik, bérelt helyek sincsenek. A kiskedvencnek kikiáltott spanyolok sem kezdenek már régóta, öregek többsége meg pad.
És keményebben kellett megküzdenie ezzel, mint más kluboknál egy új edzőnek, mert ott általában van alap, amibe érkezik. Itt 5 év pótlásával kellett indítania.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 843
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2022.09.14. 21:19:44

bence0330 írta:
2022.09.14. 10:22:31


Xavinak egy dolga van már csak, valahogy kitalálni, mit kezd a fejekkel. A többi teljesen rendben van, és még biztos lesz akár fejlődés is, amibe ijesztő belegondolni.

Egy hatamas hibája eszebe jutott közben, hogy amióta visszajött, nem lehet rendesen meccsek alatt fórumozni. :D Látványosan megnőtt az érdeklődés.
Azért ez már szurkolóként is brutális elfogultság... Szerintem Xavi jelenleg pont egy gyenge pontunk. Felnőhet a feladathoz, de eddig pont, amit ő tesz hozzá, azt érzem kevésnek. Megvettük a fél világot, mintha végtelen pénzünk lenne, szerintem ez nagyon rossz volt, okos igazolásokkal kellett volna előre lépkedni, nem megvenni mindenkit, hogy azonnal nyerjünk meg, mindent is, hogy túlélje a klub..

De oké, adott három topklubnyi támadó, egyértelmű, hogy ez erősségünk és egyértelmű, hogy sok gólt lövünk. Van másfél csapatnyi minőségi belső védőnk is, ez is oké... Az idényben a játékunk mégis inkább gyenge, mint erős. Az első gólunkig eddig szinte minden ellenfél játékban partiban volt, vagy épp jobbak is voltak, érdemes csak a fórum élőket végigolvasgatni.
Aztán a góllövők közül valaki betalál és onnan vége van az ellenfélnek, egy picit kinyílnak és megszórjuk őket. Ez nem a taktika, ez a játékosok minősége és mennyisége.

A Bayern is simán fogható lett volna, sok góllal is, ha az elején becsorog egy-két helyzet, igazából ellenfél nélkül is eléggé szét voltak esve.. Nem tudom mi bajuk, nem is érdekel, de látványosan passzolni se tudtak egymásnak. Nem Xavi hibája, hogy kihagytuk a helyzetet, de a hozzáadott értéke se látszódott. A félidő után mi történt? A bayorok edzője valószínűleg leüvöltötte a srácai fejét, mi meg játékban ugyanazt a semmit adtuk, csak helyzetek sem jöttek, vagy csak egy-kettő. Azért ez komoly különbség volt. Aztán itt vannak a szupercserék. Ferran és Eric, a megmentők...
Én nem szidom az edzőket, ha nem az a 11 van a pályán, akik nekem szimpik, mert ilyen szinten tényleg jó, ha működik a kémia edző és játékos közt. De akkor legyen is igaza az edzőnek a végén... Depay egy hangulatember, de emellett jó játékos. Teljesen felesleges elrohasztani a padon. Nem szánalompercek kellenének neki, hanem rendes játékidő. Lewa tegnap a pályán se volt a második félidőben, na ilyenkor nyugodtan jöhetne. De Fati sincs a kedvenc lista elején, ez is látszik... Nem mondom, hogy Xavi a spanyolokkal kivételezik, vagy ilyesmi, de nagyon egyértelmű a szimpátia listája, amiből akkor se nagyon enged, ha éppen nem működik. Nem akartam volna, hogy ne legyen Xavinak támadója és minden poszton kényszerből legyenek játékosok, de lehet ez a dőzsölés sem tesz jót neki, mert elfed alapvető hibákat és problémákat, amik elő fognak jönni máskor is.

Nem temetem sem a csapatot, sem Xavit, de a játék alapján sem a Bayern sem a Barca nem tűnik nagy esélyesnek egyelőre. Szerintem otthon a Bayern simán fogható lesz, ha mi találunk be előbb és az Inter se félelmetes
FCBsteve
Capitá del Barça
Hozzászólások: 607
Csatlakozott: 2022.05.30. 16:19:05

2022.09.14. 20:13:32

Nekem az a furcsa érzésem van nagyon sok esetben a letámadásainknál, hogy az emberek késve érnek oda - van ideje az ellenfél játékosanak átvenni és kipasszolni a letámadót... Ellenünk ez sokkal szorosabb szokott lenni...
Főleg La Liga-s kisebb csapatok esetében.

Mostani BM meccsen ez jobban működött, talán többen is támadtunk le, viszont ha sikerült kijátszani őket, sok hely maradt szabadon kp-n és védőink előtt...
Dembouz ?bizonytalan játéka?/?ellenfél jó védői? miatt sok labdát vesztett egy-az-egyben, sok labdát adtunk el, pont miután visszaszereztük - talán ezért tűnt olyan kapkodva rohangálósnak a kp?!
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 802
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2022.09.14. 12:11:35

csababarca írta:
2022.09.14. 11:43:42
Azért nem reális, mert nem gondolom hogy Xavi azzal hazardírozna, hogy átengedi a kp-n a bayernt, a 4 védőnkre, hogy 6an azt csináljanak amit akarnak.

De lehet nektek van igazatok, nem mondtam hogy nincs, de nekem sántít a sztori, hogy direkt hagytuk őket átjönni a kp-n.
(Pl. A második góljuk pont ilyen szitu volt, levették a kp-t, lett területük, gólt lőttek. Nem hiszem, hogy tudatosan engedtük át őket ott. De ezer meg egy ilyen volt a meccsen. )
Ezt épeszű csapat nem teszi meg.
Max úgy, hogy a teljes kp visszahúzódik, a szélsőkkel együtt, egy szűk területre, és egy esetleges labdaszerzésnél lehet belőle spriccelni kifelé.
Na ez nem történt meg ebben a formában, így szerintem nem nevezhető tudatosnak a dolog.

Az már tudatos volt, hogy ebből a szituból felismertük, hogy nekünk is adódnak megfutható területek.
A második gólban igazad lehet, tényleg ez egy olyasmi szitu volt, de azért hozzátenném, hogy az első gól nagyon megfogta a csapatot, ezt lehetett látni, szóval nem tudom, hogy ezt mennyire lehet ennek a számlájára írni. Plusz az senki nem írta szerintem, de azt a gólt Araujo is végigmozizta, nem írnám csak a KP számlájára.
Mert az első 50 percben nem volt gond ezzel a taktikával/szereposztással, ezért sem mondanám, hogy megettek minket, mert egyszerűen nem tudtak lerohanni, csak 1-2 labdaeladás után alakult ki veszélyes helyzet és inkább a széleken, de azokat meg elég jól megfogtuk. Ezért gondolnám, hogy ha nem készültünk volna erre a szitura, gyorsan megégünk, de nem így történt.
Persze az is lehet, hogy Goretzka beállása is hozzájárult az erőviszonyok felborulásához.

Szóval bonyolult ez a dolog, azt nem mondanám, hogy Xavi azt akarta, hogy átrohanjanak rajtunk, de nem a KP-n akart nyílt sisakos küzdelmet, az biztos. Inkább letámadással próbáltuk őket ívelgetésre kényszeríteni, hogy ne a földön tudjanak játszani a KP-n vagy valami ilyesmi, de ehhez vissza kéne nézni a meccset. Mondjuk Xavival. :D
Válasz küldése