Xavi Hernandez

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7209
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2022.10.13. 13:05:15

Kovbal88 írta:
2022.10.13. 12:58:32
Aki szerint Koeman jobb edző mint Xavi. Azzal fölösleges vitatkozni.
Maradt volna Barto és Koeman akkor most talán játszhatnánk a Fradi ellen.
Ha ilyen jól megy a költés/megtérülés,akkor az is álom lehet rövidesen.
Egyelőre úgy áll a helyzet,hogy a szemeken kívül semmi nem igazolja a "Xavi jobb edző" érvet. Bajnokságban 1 csapatot kell megverni lényegében,a bl sorozatban másodszor lehet szégyen. Játékosok vannak,minden van,csak eredmény nincs. (egyelőre)
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7407
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.10.13. 13:00:24

pep71 írta:
2022.10.13. 12:31:15
Azt mindenki tudta, hogy az Inter be fog állni védekezni és meg fog elégedni a kontrákkal, illetve az ingyen kapott lehetőségekkel, amiket majd a szerencsétlen védelem és Busi fog ajándékba adni.
Erre mit csinál Xavi? :D Beteszi a lehető 3 leglassabb védőt a kezdőbe :D :D játszhatott volna Baldé jhv-et, Alba meg bhv-et, ők legalább gyorsak és a kontráknál van esélyük visszaérni.
És milyen szélvészgyors védők lettek volna? Araujo mankóval? Koundé, Christensen, Bellerin a betegszobából?
Baldé a jobboson csak szenved. SR pont nem hozott le rossz teljesítményt. Alonso is védhető, még így is kicsit átjáróház volt a bal oldalunk, mi lett volna a folyton fent tanyázó Albával.
pep71 írta:
2022.10.13. 12:31:15
Imádtam anno játékosként, de előre féltem amikor arról mentek a hírek, hogy ő lesz az edző, mert tudni lehetett, hogy tiki-taka-t akar majd másolni. Az a baj, hogy az sem sikerül neki. Hol van most egy Dani Alves, Xavi, Ini kaliber akikkel lehetne ezt játszatni? Sehol. Messi kalibert nem is akarok emlegetni, mert olyan 50 évente ha születik.
Semmi gyors, dinamikus focira jellemző elem nincs a Barca játékában és olyan játékosokra akarja építeni a csapatot akikbe többet lát bele mint amit valójában tudnak(Dembelé, az elején meg FT, Busquets meg már röhej, hogy minden komoly meccsen kezdő).
Ha Klopp esetleg dobbantana a Pool-tól ennyi idő után, akkor azonnal le kéne csapni rá.
Távolról sem tiki-taka ez. Bőven vannak kontráink, legalábbis sokkal több, mint az utóbbi években, van egy kilences aki működik. A középpályán is vannak megindulások, végre a lövések is elkezdődtek.

Hatalmas megoldás lenne Klopp. 10.-ik helyen állnak a bajnokságban olyan támadókkal, mint Nunez, Salah, Jota, Firmino, a világ egyik legerősebb védősorával. A Bl-ben az egyetlen erősebb ellenféltől kaptak egy négyest.
Forca Barca!!!!
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2176
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2022.10.13. 12:58:32

davi10 írta:
2022.10.13. 09:46:45


Igen Coutinho kb. 2 hónapig volt bevethető, Dembele szintén állandóan sérült volt. Maradt Messi aki végigsétálta a meccseket illetve Griezmann akinek itt se kellett volna lennie. Ezzel a csapattal jött fel 2. helyre, sőt a bajnoki cím se volt messze. Rangadónak meg nem tudom mi számít, de azért egy spanyol kupa csak leesett, ami a klub egyetlen trófeája az elmúlt 3 évből.
Az utolsó mondatodban meg legyen igazad.
Annak a sétálós Messinek köszönhetjük azt a második helyet, nem kevés szabadrúgás gólt hozott össze akkoriban. Aki szerint Koeman jobb edző mint Xavi. Azzal fölösleges vitatkozni.
Maradt volna Barto és Koeman akkor most talán játszhatnánk a Fradi ellen.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3273
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2022.10.13. 12:50:16

csababarca írta:
2022.10.13. 08:11:39
Én látom a jót, tegnap rengeteg dolog tetszett, de megint olyan dolgokon ment el a meccs, amiket évek óta mantrázunk, úgyhogy most le sem írom.
És hogy kényszer szülte, hogy Piqué játszon? Igen, nem vitatom. Ezért kellett volna elzavarni már innen, hogy még kényszerből se lehessen beállítani.
Vannak jó dolgok, igen, de vannak olyanok is amik nem változnak.
Hatalmas árat fizet a klub ezekért és nem is csak a mostani - gyakorlatilag biztosra vehető - BL kiesés miatt, hanem hosszú évek óta. Tartottam tőle, hogy "lesz egy Mohács" Barcelonában is, de sajnos azt gondolom, hogy ennek ellenére nem lesz változás.
Azon némiképp csodálkozom, hogy éppen Alba lett kegyvesztett.
Mindenesetre érdeklődve figyelem, hogy a középpályán mi fog történni. Mostantól lenne idő és lehetőség szépen összerakni egy jövőképes középpályát. Meglátjuk.
Avatar
szbsz
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 320
Csatlakozott: 2018.11.06. 12:25:42

2022.10.13. 12:44:48

Szimpatikus kiscsapat aki hátrányban van látszatát keltettük, nagyon esetleges volt az egész. Mentünk, harcoltunk, letámadtunk agresszívan de tudatos támadás építésekre nem nagyon emlékszem (talán amiből a gól lett)... Ez nagyon kevés egy olasz 7. csapat ellen.

Én nem bántom Xavit ő a szívét lelkét adja a csapatért de ez egyelőre kevésnek bizonyult. Viszont a vezetőség feladata lett volna Koemant követően megfogni egy prémium kategóriás edzőt (Klopp, Zizou) akivel ha nem is nyerünk BL-t, de legalább elkerüljük a további blamákat, de sajnos-legalábbis úgy érzem-ennél a klubnál a szurkolók vannak legutolsó sorban!!!
"Some people think football is a matter of life and death. I don't like that attitude. I can assure them it is much more serious than that"
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7169
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.10.13. 12:37:26

pep71 írta:
2022.10.13. 12:31:15
Ha Klopp esetleg dobbantana a Pool-tól ennyi idő után, akkor azonnal le kéne csapni rá.
Ja, mert Klopp nem szenvedett hatalmas blamát 2 éve, mikor az utolsó pillanatban ért be a 4. helyre Mané-Salah-Frimino támadóhármassal, burtál középpályával - és jé, sérült védőkkel. Vagy nem ég idén sem, még brutálisabb támadóalakzattal. Vagy mert nem telt neki is 1,5-2 évébe felépíteni a csapatot.

Akármelyik edző érkezik ide sok-sok éve, mind belerokkan az elvárásokba. Máshol klasszis/baromi jó játékosok középszerűek lesznek ahogy becsöppennek ebbe a légkörbe. Ha idejönne Klopp akkor is azonna BL győzelmet akadnánk és az első rossz meccsé nmár a fejét követelnék.

Remélem az itteni állapotok nem reflektálják a közelebbi környezetet, mert akkor évekig esélytelennek tartom ezt a csapatot bármire, még így is, hogy simán európa top5 focit játszunk. Egyszerűen mindig be fogunk kukorékolni egyéni hibákkal hátul és befejezéseknél, és akkot kottamnindegy, hogy olyan zseniálisan játszunk, mint akár most, RM, BM ellen, vagy sok liga meccsen.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
pep71
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1102
Csatlakozott: 2011.08.30. 00:28:51

2022.10.13. 12:31:15

Azt mindenki tudta, hogy az Inter be fog állni védekezni és meg fog elégedni a kontrákkal, illetve az ingyen kapott lehetőségekkel, amiket majd a szerencsétlen védelem és Busi fog ajándékba adni.
Erre mit csinál Xavi? :D Beteszi a lehető 3 leglassabb védőt a kezdőbe :D :D játszhatott volna Baldé jhv-et, Alba meg bhv-et, ők legalább gyorsak és a kontráknál van esélyük visszaérni.
Imádtam anno játékosként, de előre féltem amikor arról mentek a hírek, hogy ő lesz az edző, mert tudni lehetett, hogy tiki-taka-t akar majd másolni. Az a baj, hogy az sem sikerül neki. Hol van most egy Dani Alves, Xavi, Ini kaliber akikkel lehetne ezt játszatni? Sehol. Messi kalibert nem is akarok emlegetni, mert olyan 50 évente ha születik.
Semmi gyors, dinamikus focira jellemző elem nincs a Barca játékában és olyan játékosokra akarja építeni a csapatot akikbe többet lát bele mint amit valójában tudnak(Dembelé, az elején meg FT, Busquets meg már röhej, hogy minden komoly meccsen kezdő).
Ha Klopp esetleg dobbantana a Pool-tól ennyi idő után, akkor azonnal le kéne csapni rá.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15431
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2022.10.13. 12:28:21

Chino írta:
2022.10.13. 12:11:00


Gyakorlatilag az összes gólunkat olyan emberek egyéni hibáiból kaptuk, akik ha mindenki egészséges, a fű közelében sem lettek volna. Persze nagy HA de egy Araujo-Koundé-Christensenből összeállított duóval biztosra veszem, hogy nem nyelünk be ilyeneket.
Nem akarom mosdatni Xavit, de arról nem tehet, hogy kapunk 3 gólt a védők egyéni ordító hibáiból.
Ez nem Xavi hibája, hogy a védők balfékek.
Az már lehet a hibája, hogy kapunk egy gólt egy olyan meccsen, ahol amúgy viszonylag jól játszunk, van esélyünk gólokra még, de összeesik a csapat és látványosan megremegnek.
Ezt az ilyen játékosokból mint Piqué-Busquets már nem tudod kioltani.

És nyílván kényszer szülte, de 3-4 éve folyamatosan a kényszer szüli, de a végeredmény ugyanaz: ezek az emberek a pályán vannak. Sérülés miatt, edzői inkompetencia miatt, édes mindegy, de ott vannak.
Piquének ajtót kellett volna már rég mutatni. Legkésőbb a nyáron, erre írta valaki, hogy hosszútávú szerződése van...hát azt is valaki aláíratta vele anno.
Szóval a kapott gólokért nem hibáztatom Xavit, ahogy a kihagyott helyzetekért se vonható felelősségre.
Azért viszont ahogy ezekre reagálunk igen is hibáztatható, még ha kódolva is van némelyekbe ez.

De én kicsit unom, hogy magyarázkodunk folyamatosan a BL-ben.
Ha Dembelé berúgja a pool ellen, ha megadják a tizit, ha megadják a gólt, ha, ha, ha. Igen nagy HA-k ezek az tény. De a végeredmény ugyanaz: blama.

A tegnapi meccs egy teljesen nyerhető meccs volt, szemben az odavágóval, ott sansztalanok voltunk jóformán. Nagyot fordult a játék képe tegnapra, és mégse sikerült elérni a célt.


Ui.: amiért szintén elővehető, hogy orrvérzésig nyomatja a kp-t. Ha ez a meggyőződése, hogy nagy meccseken ez a trió működőképes (még ha kb mindenki aki nem elfogult látja, hogy nem az), akkor legalább rotálja őket a bajnokikon. De ott is orrvérzésig játszanak, aztán csodálkozunk, hogy a második félidőre a seggükön veszik a levegőt.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára csababarca 2022.10.13. 12:31:21-kor.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7407
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.10.13. 12:11:00

csababarca írta:
2022.10.13. 11:24:34

Nem tudunk erre készülni, ha gólt kapunk megrogyunk. Ott kaphattuk volna korábban is a másodikat, egyből megremegtünk.
Szerencsére az inter se volt toppon, így elbaltázták a lehetőségeiket.

Lehet mosdatni őt is meg a csapatot is, hogy erős a csoportunk, való igaz.
Ettől függetlenül ennél több volt ebben, legalább egy ki-ki meccset illett volna behúzni, de ilyen-olyan okok miatt nem sikerült.
Blama a javából, két egymás utáni évben kizúgunk a csoportkörből valószínűleg.

Kíváncsi vagyok a hétvégére, de gondolom a Gavi-Pedri-Busquets agyonhajtott trió fog megint kifutni, egy jó EG-vel megspékelve. :lol:
Gyakorlatilag az összes gólunkat olyan emberek egyéni hibáiból kaptuk, akik ha mindenki egészséges, a fű közelében sem lettek volna. Persze nagy HA de egy Araujo-Koundé-Christensenből összeállított duóval biztosra veszem, hogy nem nyelünk be ilyeneket.
Nem akarom mosdatni Xavit, de arról nem tehet, hogy kapunk 3 gólt a védők egyéni ordító hibáiból. Ez kb. olyan mintha azért vennél elő egy edzőt, mert a játékos kihagy egy tizenegyest.
Mentálisan nagyon felpörgette a csapatot, a játékosok olyan elszántsággal mentek ki, amilyet évek óta nem láttam. Elővették a távoli lövéseket is, amit mindenki hiányolt, még Pedri és SR is próbálkozott.
Én nem látom annyira borúsan a helyzetet mint itt a legtöbben. Az eredmény nyilván elkeserítő és csalódás, de a mutatott játéktól én nem esem kétségbe. A bekapott gólok olyan egyéni hibákból születtek, amik egy egészséges csapattal nem történnének meg.
Jelenleg abból főz ami van. Egy csapatépítés hónapokat vesz igénybe úgy is ha rendelkezésre állnak azok a játékosok akikből össze akarja állítani, így meg pláne nehéz.

Az amúgy hatalmas volt, mikor Dembélé a góljánál kiment hozzá és ott ölelkeztek. Lehet valaki taktikailag bármennyire felkészült edző, de ha a játékosok nem tisztelik, elhidegülnek tőle (lásd Koeman) bukó.
Forca Barca!!!!
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.10.13. 11:54:20

visca el barca írta:
2022.10.13. 11:47:07
Andris írta:
2022.10.13. 11:30:33
akkor is FIZIKAI kepzelenseg lett vna ugyanazt a vedelmet felkuldeni 2nel tobb meccsen.
ott van a balhátvéd poszt. mind a 3 ember egészséges, de nem az, hogy nyomatná azt amelyikben bízik orrvérzésig, hanem összevissza játszik ott is mindenki, nehogy összeszokjon a baloldali támadókkal. így, hogy nincs állandóság a védelemben , soha nem lesz normális védekezésünk. a liga gólokat hagyjuk, ez a liga már a francia bajnokság színvonalát se éri el.
Teljesen jogos, az egyetlen poszt a negybol, ahol mindenki elerheto volt vegig. Tedd a szivedre a kezed, te melyiket eroltetned orrverzesig?
En semelyiket, egyik se emelkedik ki annyival. Szerintem pont h teljesen korrektul jott ki az, ahogy oket valtogatta: Alba ritkan latott tartalek, Balde jatszik majdnem minden bajnokin, Alonso meg akkor mikor tapasztaltabb, vedekezesben talan erosebb jatekosra volt szukseg. Az mondjuk szerintem nem jo, h Balde nincs melyvizbe dobva, es amugy is a jobboson probalgatta kenyzserbol.. az ilyen megkeverhet egy fiatalt. De egyreszt ez azert nem egy meghatarozo hiba, remelem egyetertunk. Ahogy abban is, hogy akkor Robi lett volna az elmult 4 meccsen jobboson, es akkor meg az lett volna a gond.

Egyszeruenn ezt sztem nem lehet es nem is kell magyarazni, a vedelmunk eleve hianyos keretszinten, a belso vedoinkkel meg irtozatos pechunk van, a legjobb ketto es meg az elsoszamu csere opcio is serult. Ez egy irtozatos nagy szivas, sztem a vilag osszes csapatat megfektetne, nemhogy egy ilyet, mint a mienk, ami egy nullarol indulo projekt, es igy alapertelmezetten nem egy rendkivuli stabilitasu dolog, sem onbizalom sem jatek szintjen.

En tovabbra is tobb mint jogosan vedhetonek tartom Xavit, es az eddigi elert eredmenyeket. Sztem aprilisig ezen nagyon keves dolog tudna valtoztatni.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2022.10.13. 11:47:07

Andris írta:
2022.10.13. 11:30:33
akkor is FIZIKAI kepzelenseg lett vna ugyanazt a vedelmet felkuldeni 2nel tobb meccsen.
ott van a balhátvéd poszt. mind a 3 ember egészséges, de nem az, hogy nyomatná azt amelyikben bízik orrvérzésig, hanem összevissza játszik ott is mindenki, nehogy összeszokjon a baloldali támadókkal. így, hogy nincs állandóság a védelemben , soha nem lesz normális védekezésünk. a liga gólokat hagyjuk, ez a liga már a francia bajnokság színvonalát se éri el.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.10.13. 11:30:33

Azt felejtsetek el, hogy Gavi es Pedri nem lesz kezdo alapbol, ilyenekrol beszelni is kar. Mellesleg szerintem nem is indokolt, tovabbra is a csapat legjobbjai. Mas kerdes, hogy lehet es kell rotalni, az is mas kerdes, amit Zozz(?) ir, hogy lehetne bolcsebben beosztani az erejuket meccseken belul is. Szoval errol kar is beszelni, ok a galakezdo reszei lesznek egyelore, es teljesen jogosan.
Kessie a cipojuk orrat se torolgetheti.

Arrol mar erdemes beszeni, es sztem tesszuk, teszem is ezt hosszu hetek ota, hogy Busi helyett talan Frenkie lenne mostmar a legjobb 11ben indokolt. Egyszeruen mas szint a srac jelenleg, es ez Busi kora miattt mar nem valtozik. Kozepes liga meccsekre meg serules esetere siman jo, meg mindig szazszor belljebb vagyunk vele is mint Kessievel, akkor is ha hibazik.

Szerintem igazan ez lesz az erdekes kerdes, hogy Xavi mennyire hajlando megvalni a szokastol, hogy Busi kezdo, ha egeszseges (es nem is jon nagy meccs harom napon belul).
Pique es Alba peldajan sztem lehetunk bizakodoak, es Frenkie formaja miatt is. Bar mindig frissen all be, faradt mezonybe, de akkor is.. en mar nyaron is nagyon nagyon a maradasat eroltettem.

Az is kerdes, hogy mennyire sikerul visszahozni majd a csapatot lelektanilag, es ujra felepiteni az onbizalmat.

Szoval ezekrol erdemes beszelni, nem arrol h Xavi alkalmas-e, meg kinel mennyivel jobb vagy rosszabb, meg hogy vajon padoztatja e majd a csapat legjobbjait, ezeket meg mantrazhatja itt ez a par ember hetekig, de ugyse fog valtozni, szerencsere. Beszeljunk arrol, amirol erdemes, meg ahol legalabb minimalis realitasa es aktualitasa van a valtozasoknak.

Veb, pontosan leirtad amit csinal, eppen csak azt nem vagy kepes vegre felfogni, hogy eppen ez az a folyamat (annak egy resze), amit csapatepiteskent szoktunk emlegetni. Egy teljesen ujratoltott keretnel meg serulesektol mentesen is termeszetes, hogy par honapig keressuk a jo felallast, meg akkor is ha nincs serules, es minden posztra van egyertelmuen szandek szerinti minoseg. Na most ez utobbi kapasbol nem igaz egyik szelso vedo posztra sem, a serulesek ezalatt a rovidke ido alatt elobb Eric Garciat ertek el, majd sorban Araujo, Kounde, es Christensen. Sot Kounde ket forudloig nem is volt elerheto, vagy harom. Es osszesen minden sorozatban 12 meccsunk volt, nem egesz ket honap alatt.
Megint semmi alapja nincs annak amit irsz, egyszeruen nem igy mukodnek a dolok, de ha ugy lenne ahogy irod, akkor is FIZIKAI kepzelenseg lett vna ugyanazt a vedelmet felkuldeni 2nel tobb meccsen.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15431
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2022.10.13. 11:24:34

Troym írta:
2022.10.13. 08:45:43
Ezt a meccset márpedig ő rontotta el.
Balde, Frenkie és Kessie mit keres a padon Alonso, Pique és Busi miatt?
Raphinha miért lett lecserélve mikor széthajtotta a belét és az első gól is az ő érdeme? Miért nem készültek arra, hogy fog gólt szerezni az Inter? Azért ez nem volt annyira váratlan.
Lewy is közel 3 teljes meccset játszott komolyabb európai csapatok ellen eredmény nélkül. A BM meccsen szétesett neki is valami a fejében, mert szinte semmit nem mutatott tegnap sem a 80. percig.

Nem tudunk erre készülni, ha gólt kapunk megrogyunk. Ott kaphattuk volna korábban is a másodikat, egyből megremegtünk.
Szerencsére az inter se volt toppon, így elbaltázták a lehetőségeiket.

Lehet mosdatni őt is meg a csapatot is, hogy erős a csoportunk, való igaz.
Ettől függetlenül ennél több volt ebben, legalább egy ki-ki meccset illett volna behúzni, de ilyen-olyan okok miatt nem sikerült.
Blama a javából, két egymás utáni évben kizúgunk a csoportkörből valószínűleg.

Kíváncsi vagyok a hétvégére, de gondolom a Gavi-Pedri-Busquets agyonhajtott trió fog megint kifutni, egy jó EG-vel megspékelve. :lol:
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2022.10.13. 11:20:00

nagyatyesz írta:
2022.10.13. 11:08:56
nem állt össze a védekezés
ami nagyrészt az ő sara, mert az eddigi 10 meccsen játszottunk 15 féle védelemmel. Képtelen arra, hogy megtalálja az ideális 4-est, akik összeszoknának meccsrutinnal. jó, persze most lehet a sérülésekkel takarózni, de mikor egészséges volt mindenki, akkor is összevissza forgatta a játékosokat. Ilyen baromságot egy edző se csinál, ez is csak az ő hülyesége. Ebből is látszik mennyire gyenge ide.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
nagyatyesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009.06.02. 16:51:33

2022.10.13. 11:08:56

Ami mindenképpen az ő érdeme:
- feltüzelte a csapatot, rég láttam ennyire hajtani a srácokat,
- látszólag egy jó csapategységet alakított ki pusztán a személyével, hiszen rá mindenki felnéz,
- alapesetben partvonalon kívülre tette a total homály Piquét, valamint Albát, akit én mondjuk többet jatszatnék, mert ő azért még tud adni a csapatnak,
- Ter Stegen újra ihletett formában véd (bár ez nem az ő érdeme, de az ő edzősködése alatt történt)

Amit én hibaként látok nála:
- leginkább a középpálya összetétele. Businak lenne alternatívája, de csak őt játszatja. Nem csak a tegnapi hibája miatt kell őt mellőzni, de vele semmi tempója nincs a középpályánknak. Gabi is szerintem túl van játszatva. Én alapból a Pedri, Frenkie, Kessie triót erőltetem.
- védelemben Marcos Alonso felesleges erőltetése. Lehet jobban védekezik, mint Alba vagy Balde, de azért kaptunk már róla is gólt, pedig nem sok meccs van mögötte. Nekem testidegen, nem érzi a játékot. Támadásban pedig gyengébb, mint a másik két játékos.
- a védelemben lévő sérülésekről nem tehet, de a bajnokságban kapott kevés gól ellenére nem állt össze a védekezés. A kevés gól leginkább TS bravurjainak köszönhető.
- támadásuk nagyon esetleges. Nincs koncepció, ivelgetunk, mint valami angol csapat. Ritkán sikerül jól beadni...

Én örülnék, ha tanulna a hibáiból, és elfelejtené a véneket. Ami viszont érdekes, hogy nyáron ha sikerül kirakni az öregeket (Sr, Pique, Alba, Busi) akkor egy belső védő, egy jobbszélső, 2 középpályás biztos kell majd. Plusz egy 9es. Vicc nélkül mondom milyen jól jött volna csereként akár egy De Jong csatárnak, már ha ennyire ivelgetünk.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10103
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2022.10.13. 10:50:23

Rdinho10 írta:
2022.10.13. 03:28:46
Akkor most ideje ujratervezni mert bl nelkul mit fogunk eladni meg?!Azert a bl csoportkorbol tovabbmenni nem olyan nagy elvaras… vagy a Bruges akkor erosebb?hagyjuk mar ezeket a kifogasokat,semmit nem leptunk elore sot ezt a gyonyoru kiesest Koeman is hozta volna.Ha Xavi nem latja,hogy Alonso es Busi kuka akkor ki?
Ha nincs Lewa az eletben nem jovunk vissza es siman elraknak minket 3-1el(olasz 7.helyezett)
Ennek ellenere meg en sem kuldenem el Xavit,de az szinte biztos,hogy nem o lesz a hosszutavu megoldas.
Ez pontosan így van. Csak Koemannal ezt 0 kapuralövéssel és 0 hajtással, 0 letámadással hoztuk volna, és nem liga elsőként hanem valahol a 8-9-edik helyen stagnálva. Olyanokról nem is beszélve hogy pl Stéga is a tavalyi formában lenne és lepkézne, nem a mostani TOp5 formában.


Ettől függetlenül bőven van hova fejlődnie még, Baldé és DJ padoztatásában nagy felelőssége van, az ilyen EG-Piqué-Busi-Alonso tengelyt el kell felejtenie komoly meccsekre, rájöhetne hogy félidőben is lehet cserélni + elfelejtetnie azt hogy ott a terület mi meg várunk mintha feketepont járna 1-2 kontráért.

Szóban és írásban el kell számoltatni a hibáiról, de meg kell adni az időt és türelmet neki, ahhoz hogy építkezzünk türelem és kitartás is kell, és nem csak akkor amikor jól megy a szekér, ha minden mélypontért edzőt cserélnénk akkor továbbra is a fejetlenség és az irreális elvárás lenne ami agyonnyomná csapatot.
Kiestünk, ez van, a felelősöket(Piquééket) kukázni kell, Xavival leülni beszélni, és ennek tudatában folytatni a munkát.
Messa írta:
2022.10.13. 10:01:33

Egy komoly kritikám van az edzővel szemben, és félek hogy ebbe fog belebukni előbb utóbb. Ez a Pedri-Gavi-Busquets trió nem versenyképes ezen a szinten. Tartok tőle, hogy Xavi lesz olyan makacs, hogy a legvégső esetben fog csak változtatni itt, és a végsőkig erőltetni fogja őket. Gavinak és Busquetsnek nem kellene feltétlenül kezdőnek lennie minden meccsen. Persze a bajnokságban Cadizok meg Osasunák ellen nyugodtan, hozzájuk képest minőséget jelentenek bőven. De ez a szezon eddig tökéletesen megmutatja, hogy miért akarta Xavi ennyire Bernardo Silvát a középpályára. Vagy oda, vagy eggyel hátrébb Busquets helyére kelleni fog valaki, minél előbb. Persze így a BL fiaskó után nagyon nagy kérdés, hogy miből, meg hogyan .......
Sajnos ettől én is tartok hogy beleszerelmesedett ebbe a "Pedri-Gavi-Busi az új Ini-Busi-Xavi világverő sor" képzetbe és a legvégig nyomni fogja ezt. Ehelyett De Jong/Kessiét kellene nyomatni, és igen látszik hogy mennyire kellett volna egy Bernardo Silva Gavi mellé még pár évig.
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2544
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2022.10.13. 10:29:04

Nyiri81 írta:
2022.10.13. 10:11:09

Légszíves fejtsd már ki hogy mi az a Barca szint? Hetedik éve az a szint amit tegnap láttál. Hogy átjáróház a kp és védelem és gól ellen be van oltva a komplett csatársor. Ez most a Barca szint. Azt simán megugorja Xavi :)
A csapat 2019 tavaszán BL elődöntőben esett ki a pool ellen, ami csúnya volt, de elődöntő és nem csoportmeccs volt, amúgy döntőnek is beillett akkor.
Avatar
Nyiri81
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1463
Csatlakozott: 2017.01.05. 23:06:25
Tartózkodási hely: BP

2022.10.13. 10:11:09

Atika73 írta:
2022.10.13. 09:29:37
Játékosként nagyon nagy volt szerettem nagyon.
De sajnos edzőként nem Barca szint.
Légszíves fejtsd már ki hogy mi az a Barca szint? Hetedik éve az a szint amit tegnap láttál. Hogy átjáróház a kp és védelem és gól ellen be van oltva a komplett csatársor. Ez most a Barca szint. Azt simán megugorja Xavi :)
Csak is Puyol
Avatar
Messa
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 3737
Csatlakozott: 2007.10.20. 20:59:24
Tartózkodási hely: Aba/Székesfehérvár

2022.10.13. 10:01:33

Nem tudok rá haragudni... Nyilván ahhoz még nagyon sok rosszat kell tennie, hogy haragudjak rá. Inkább csak sajnálom, de nagyon. Nem értek egyet azzal, hogy nem húzott semmi váratlant, igenis húzott. Roberto posztja támadásban teljesen váratlan volt, még az Inter játékosai számára is. Helyzet is adódott ebből, többször is üresen érkezett a 16-osra, és az első gól előtt is ő mozgott el, és adta a gólpasszt. Minden jól alakult a félidőig.

Arról nem tehet, hogy Piqué egy LaLiga2 szintű védő lett mára, és mégis kénytelen őt játszatni. Egészen hihetetlen. Nyáron érkezik helyette 2 játékos, tavaly feltalálunk egy prime Araujot, és mégis neki kell ilyen meccseken játszani. Valaki itt egyébként említette, asszem daffy, hogy mondjunk egy játékost, akit elfogadnánk az Inter kezdőjéből. Hát, speciel a tegnapi védelembe mind De Vrijt, mind Skriniart előbb elfogadtam volna, mint az isteni Gerardot. (Plusz Barellát Gavi helyett de ezt már csak nagyon halkan jegyzem meg.) Közhelyes, de ilyen verőhibát az NB1-ben nem csinálnak védők, és ezt halál komolyan mondom, sok nb1-et nézek. Döbbenetes. De ha nekem valaki azt mondja tavaly, hogy itt idén sorsdöntő meccseken a Piqué-Garcia belső kettőssel kezdünk, tökön szúrom magam.

Xavi feltüzelte a játékosokat, utoljára talán a PSG elleni 6-1-en láttam őket ennyire menni. Sokan írják, hogy a nagy akarás a minőség rovására ment. Lehet. De az odavágón épp az volt a legnagyobb kritika, hogy meg sem próbáltunk lőni felállt fal ellen. Most lőttünk, mint a mozsárágyú. Lett eredménye.

Egy komoly kritikám van az edzővel szemben, és félek hogy ebbe fog belebukni előbb utóbb. Ez a Pedri-Gavi-Busquets trió nem versenyképes ezen a szinten. Tartok tőle, hogy Xavi lesz olyan makacs, hogy a legvégső esetben fog csak változtatni itt, és a végsőkig erőltetni fogja őket. Gavinak és Busquetsnek nem kellene feltétlenül kezdőnek lennie minden meccsen. Persze a bajnokságban Cadizok meg Osasunák ellen nyugodtan, hozzájuk képest minőséget jelentenek bőven. De ez a szezon eddig tökéletesen megmutatja, hogy miért akarta Xavi ennyire Bernardo Silvát a középpályára. Vagy oda, vagy eggyel hátrébb Busquets helyére kelleni fog valaki, minél előbb. Persze így a BL fiaskó után nagyon nagy kérdés, hogy miből, meg hogyan .......
Sóstó mellett van egy mocsár, kikapott a Zseljeznicsar. Az eredmény reális, így járt most a Real is... Real Madrid Videoton 0-1 1985.05.22
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7169
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.10.13. 10:01:23

davi10 írta:
2022.10.13. 09:46:45
Igen Coutinho kb. 2 hónapig volt bevethető, Dembele szintén állandóan sérült volt. Maradt Messi aki végigsétálta a meccseket illetve Griezmann akinek itt se kellett volna lennie. Ezzel a csapattal jött fel 2. helyre, sőt a bajnoki cím se volt messze. Rangadónak meg nem tudom mi számít, de azért egy spanyol kupa csak leesett, ami a klub egyetlen trófeája az elmúlt 3 évből.
Az utolsó mondatodban meg legyen igazad.
Dembéléről mindig mindenki azt hiszi, hogy egész itteni pályafutása alatt sérült volt. A 20/21-es szezonban decemberben volt két hetet sérült, és ennyi, egész évben bevethető volt, de hogy-hogy nem, Xavi alatt táltosodott meg ő is, mint pl. Pedri is, Koemannál olyan szinten nem emlékszünk a franciára, hogy azt hisszük, sérült volt. :D Griez meg nem álomigazolás, de azért még az itteni rendszerben is elég jó volt, elég sok gólponttal, semmivel nem rosszabb, mint most bármelyik támadónk. Egész évben volt egy Dembélé-Messi-Griez triója, ami finoman szólva is klasszis támadóalakzat, és közünk nem volt egyetlen nagyobb meccshez sem. Jobb védői is voltak, mint JELENLEG Xavinak az Inter duplán.

Rangadók: bárki, aki szintet képviselt, Reál szétszivatott minket, ATM, PSG (ez nyilván elfogadható), stb. Ráadásul nem látszott fejlődés sem, sőt, inkább haladtunk visszafelé, bár ez inkább a bomlasztása miatt, mint taktikailag. Erőnléttel meg semmit nem foglalkozott, legalábbis tv előtt nem tűnt úgy, mert 45 perces csapat voltunk ezzel is kellett küszködnie Xavinak hagyatékként az idei nyárig, meg kicsit még most is. Ez nem csak Koeman sara, az elődeié is, de neki is lett volna 1,5 éve kijavítanai, amit Xavi fura módon megtett bő fél év után.

Xavi egyértelműen gyengébb kerettel érkezett meg a 2. helyre amúgy, úgy, hogy érkezése után végig tartotta a versenyt a RM-al. A téli igazolásokkal is messze volt ez a keret a Dembélé-Griez-Messitől...
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára bence0330 2022.10.13. 10:11:38-kor.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1796
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2022.10.13. 09:48:48

Atika73 írta:
2022.10.13. 09:29:37
Játékosként nagyon nagy volt szerettem nagyon.
De sajnos edzőként nem Barca szint. Ugyanazokat a sablon hibákat csinálja mint az elődei. Semmi extra, semmi taktika váratlan. Egy Klopp szintű edző tudná ebből a csapatból kihozni a maximumot. Ha ezt valaki nem látja be az szerintem nem igazán ért a focihoz, ezzel senkit sem akartam megbántani.
Szóval,ha valaki nem úgy gondolkodik,mint Te, az nem ért a focihoz?
Klopp egy okos,jó edző,de azért Ő sem a taktikai repertoárjáról híres,7 éve van a Liverpoolnál,azé' messze nem nyerte halomra magát.
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6642
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2022.10.13. 09:46:45

bence0330 írta:
2022.10.13. 09:03:00
visca el barca írta:
2022.10.13. 08:52:37
Hagyjuk mar kúmant. Abde, jutgla félékkel kellett bohockodnia, depay volt az egyetlen vmiféle minőséget képviselő támadónk.
Aha. Két hónapig. Előtte 1 évig Griezmann, Dembélé, Cou, meg ilyen nevenincs Messik rohangáltak a csapatában, 0 rangadót tudott megnyerni velük. Jutglákkal meg Xavi pontban és játékban is többet hozott abban az amúgy szintén 2 hónapban, amíg velük kellett játszani, mint Koeman. A bajnokságban is hoztuk velük a pontokat, BL-ben meg a Benfica kapuralövés nélküli 0-3 után fordulva majdnem vertük őket, ugyanazokkal a játékosokkal. És akkor nem is említem a száz másik okot, élen a viselkedésével, ami eleve nem tette alkalmassá arra, hogy a padon maradhasson, vagy már azt sem, hogy oda leülhessen.
Plusz Koeman már nem fejlődhetett, Xavi meg igen, és eddig is elég sokat tette, hibáit nyíltan beismerve. Nagyon fiatal, évről évre jobb lesz.
Igen Coutinho kb. 2 hónapig volt bevethető, Dembele szintén állandóan sérült volt. Maradt Messi aki végigsétálta a meccseket illetve Griezmann akinek itt se kellett volna lennie. Ezzel a csapattal jött fel 2. helyre, sőt a bajnoki cím se volt messze. Rangadónak meg nem tudom mi számít, de azért egy spanyol kupa csak leesett, ami a klub egyetlen trófeája az elmúlt 3 évből.
Az utolsó mondatodban meg legyen igazad.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Atika73
Barça C
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2022.10.13. 08:42:09

2022.10.13. 09:29:37

Játékosként nagyon nagy volt szerettem nagyon.
De sajnos edzőként nem Barca szint. Ugyanazokat a sablon hibákat csinálja mint az elődei. Semmi extra, semmi taktika váratlan. Egy Klopp szintű edző tudná ebből a csapatból kihozni a maximumot. Ha ezt valaki nem látja be az szerintem nem igazán ért a focihoz, ezzel senkit sem akartam megbántani.
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1857
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2022.10.13. 09:24:01

visca el barca írta:
2022.10.13. 09:10:16
bence0330 írta: Nagyon fiatal, évről évre jobb lesz.
Bocs, de nekunk arra itt nincs idonk.
szerintem, pont, hogy most van ra idonk

nincsenek dontok a BL-ben, tobb pihenesi ido van felkeszulni a hetvegi meccsekre, lehet felhozni az ifiket az EL-meccsekre meg a spanyol kupara, kaphatnak tapasztalatot, beepitjuk szep lassan oket is
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2022.10.13. 09:10:16

bence0330 írta: Nagyon fiatal, évről évre jobb lesz.
Bocs, de nekunk arra itt nincs idonk.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Válasz küldése