Xavi Hernandez

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7179
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.10.14. 12:39:10

markionni írta:
2022.10.14. 12:34:45
Bayern ellen is azok voltunk, hajszálon múlt hogy nem mi vertük őket tönkre.
Itt valt mokassa ez a hozzaszolas. Valahogy a Barcanal mindig hajszalon mulik, es a vegen nem jon ossze.
Láttad a meccset? Lehet ha Lewy helyett egy megye 1-es támadó van ott, akkor 3-0-ra vezetünk már a félidőben, és akkor nem említettük a 100%-os büntető elmaradását. Lehet ezen nevetgélni, de attól még ez van, Xavi egyik mozzanatról sem tehet úgy istenigazából. És nem is tikitakáztunk (mint ahogy Xavi alatt ilyen még mjadhogynem sosem volt amúgy sem), hanem kőkeményen lendületből fociztunk. Ha várható gólok számában simán verünk egy BM-et, akkor az hosszútávon elég sok jót sejtet.

És nem, már 3 éve nem hajszálon múlik minden, hanem képünkbe öntöttek évekig egy moslékos tálat a nagyobb meccseken. Ezt még hordozzuk magunkban, és ezek azok a hajszálak, ami miatt a 3 BL meccset nem hozuk akár sok góllal, éles helyzetben EGYÉNILEG sorra mondanak csődöt a játékosaink elöl és hátul is. Akár a klasszisaink is.

Amúgy annak örülök, hogy a kövi körben mire elkezdődik a meccs, már tudni fogjuk, hogy ha nincs már esélyünk. Akkor vagy ellazázhatjuk a dolgot, vagy lemészárolhatjuk őket felengedve önbizalomnövelőnek, igazából tökmindegy.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
markionni
Capitá del Barça
Hozzászólások: 503
Csatlakozott: 2016.12.12. 12:28:14

2022.10.14. 12:34:45

Bayern ellen is azok voltunk, hajszálon múlt hogy nem mi vertük őket tönkre.
Itt valt mokassa ez a hozzaszolas. Valahogy a Barcanal mindig hajszalon mulik, es a vegen nem jon ossze.
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7209
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2022.10.14. 12:33:01

Kifejezettem nem vagyok Xavi mellett,de minimum ezt a szezont odaadnám neki,bármi is történjék. Simán lehet ebből egy bajnoki cím. Mindenesetre azt gondolom,hogy sem modern focit nem erőltet,sem újat nem próbál felfedezni,ami leváltaná a "mai focit". A divat is mindig periodikusan ismétlődik,a foci is lehet ilyen,de elképzelhető,hogy mire az ő focija ismét nagyot megy,addigra az unokája ül a padon. Egyelőre egy "one trick pony"-nak tűnik,de kupát azt érhet ez is,mert a keret adott,mégha nem is tudja kihozni belőle a maximumot.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.10.14. 12:26:33

Alcantara írta:
2022.10.14. 12:06:00
Semmilyen edzőkérdés nem lesz. Meg kell nézni a nézőszámot. Mindenki elégedett, van a Barca stílus, megy a tiki-taka, katalán edző a padon. Ezt csak mi gondoljuk itthonról, hogy semmit nem ér (magam is) a katalánoknak tökéletesen megfelel. A legnagyobb kedvencem volt Xavi, többre tartottam, mint Messit, de ebből sosem lesz BL nyerés, elavult, könnyen kivédekezhető taktika ami tolunk. időnként egy-egy meccsen lehet eredményt elérni, ha top formában csinálják, de BL szezont menetelni vele sosem fog már menni. Viszont legalább szerethető (már akinek).
Én nem értem, hogy mi alapján bocsátkozol ilyen jóslatokba, a világon nincs semmi, ami ezt indokolná. Most jelenleg nem megy, oké. De miért ne kerülhetnénk jövőre, vagy két év múlva BL meneteléshez szükséges szintre? Egyelőre óriási előrelépés van a csapatban, könyörgöm, vezetjük a tabellát, teljesen versenyképesek vagyunk. Bayern ellen is azok voltunk, hajszálon múlt hogy nem mi vertük őket tönkre. Most rohadtul másként festene az egész helyzet...
Ilyeneket az előző edzőkkel sose lehetett leírni, még amikor Messi megvolt, akkor sem.
Miért ne fejlődhetne tovább a csapat, és Xavi? Vadonat új keretünk van, két hónapja fociznak, és messze nem ideális körülmények között. Nem arról van szó, hogy én elégedett vagyok. Mi okunk van rá, hogy egyenesen kizárjuk a fejlődést? Szerintem nem hogy kis, hanem kifejezetten nagy esély van rá, ez a kizártnak a szöges ellentéte.
Elavult, kivédekezhető taktika... ti tényleg azt hiszitek, hogy összeválogatunk egy keretet a boltból, aztán felrajzolunk valamit a táblára, és ha működik, működik, ha nem, akkor újra cseréljünk le mindenkit? A játékosoknak fejlődni, összeszokni, tanulni kell, és nagyon fontos az önbizalomszerzés is. Ezekhez mindhez idő kell, nem két hét, nem két hónap. Ezen kívül az edzőnek is sok formációt, sok helyzetet kell kipróbálnia, megélnie, sokat kell veszítenie is, hogy tanulni és fejlődni tudjon. Nem tudom miért várjuk, hogy bárki eleve úgy érkezik, hogy mindenre képes és mindent tud.
Nézzetek már kicsit körbe európában, hogy melyik csapat képes állandóan csodás taktikai fölényben és eredményeket produkálva játszani...
Arsenalnak mennyi idő kellett, hogy kijöjjön a gödörből? És még mindig EL. United lassan tíz éve el van ásva, és most is nullák. Képtelenek húsz edző és milliárd euró után is bármire. PSGnél a legnagyobb edzők közül több is megfordult, azt vettek meg akit akartak, a világ talán három legjobb támadója náluk van, és még így is közepesek, és a korábbi években is azok voltak. A klubfoci nem kisiskolás matematika, és nem is fognak úgy összeállni a csillagok, mint Pep és Messi idejében.
Oda kell visszajutnunk, ahol egy Bayern, egy Liverpool van például, és oda is csak idővel lehet. Minden évben versenyképesek, de van 1 jó szezon, aztán két középsz.r (magukhoz képest), átlagosan. Ez a realitás, olyan sose lesz, hogy 8 éven keresztül fő esélyesek leszünk, mert Messi félék csak egyszer jönnek egy emberöltő alatt, és Guardiola se lehet egyszerre két csapatnál edző.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3936
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2022.10.14. 12:06:00

Semmilyen edzőkérdés nem lesz. Meg kell nézni a nézőszámot. Mindenki elégedett, van a Barca stílus, megy a tiki-taka, katalán edző a padon. Ezt csak mi gondoljuk itthonról, hogy semmit nem ér (magam is) a katalánoknak tökéletesen megfelel. A legnagyobb kedvencem volt Xavi, többre tartottam, mint Messit, de ebből sosem lesz BL nyerés, elavult, könnyen kivédekezhető taktika ami tolunk. időnként egy-egy meccsen lehet eredményt elérni, ha top formában csinálják, de BL szezont menetelni vele sosem fog már menni. Viszont legalább szerethető (már akinek).
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.10.14. 12:05:13

Rinku írta:
2022.10.14. 10:33:28
Mihu írta:
2022.10.14. 10:20:37
Gerard Romero értesülései szerint az elnökség az El Clasico eredménye alapján fog meghozni komoly döntéseket Xavi jövőjével kapcsolatban. Fontolgatják, hogy felajánlják neki a másodedzői posztot és Tuchel vagy Hansi Flick lenne a góré

Érdekes...ha ezt év közben meghúzzák, az a szurkolók körében szerintem nem lesz túl népszerű, még a mostani rosszabb eredmények ellenére is...
Volt már ilyen bármerre a közelmúltban (30 éven belül), hogy a vezetőedzőt lefokozták másodedzőnek és felé ültettek valakit? Tudtok bármi ilyenről? Pl. veb, Bob, rivaldo, Andris - az "Öregeket" kérdem. :D Azért ez kemény volna.
Nemtom hányszor kell még kiderülnie, hogy Gerard Romero egy idióta, hogy ne kerüljön be ide a fórumra tőle többé semmi.
Ezt az embert egy nagy büdös teszkós ponttyal kéne tarkóncsapni harmincszor azért a páratlanul kártékony munkáért, amivel hozzájárul a csapat körül amúgy is turbulens hangulatvilág még rosszabbá tételéhez. Nem (csak) most, hanem úgy általában, a kis twitter hányadékaival.

Nem emlékszem ilyenre, és nettó hülyeségnek is tűnik. Ez tuti valami elvetemült marhaság, amit Romero álmodott meg, ilyen a világon nincs, és nem is mernék ilyennel megsérteni a klub valaha volt egiyk legnagyobb ikonját.
Én leírtam, hogy elmebeteg hülyének tartok mindenkit (VAGY az érzelmeit féken tartani nem képes, elvakult szurkolónak), aki szerint Xavit ezen a ponton, vagy a következő hónapokban bármikor le kéne váltani, csak mert nem lettünk hirtelen egy hatodrangú lecsúszott csapatból világverők. Viszont ne legyen félreértés, Laporta szerintem egy gátlástalan ember, ha a megítélését félti, simán kinyírhatja Xavit. Csak nem így. Magyarul elképzelhetőnek (és katasztrófának) tartom, hogy Laporta esetleg egy ponton idén ki akarná rúgni, de nem így, hogy felajánlja neki a másodedző posztot. Ezt mindenkinek érezni kell, hogy mennyire megközelíthetetlen Xavi szemszögéből, meg a szurkolókéból is. Több teljesen különböző irányból is teljesen nonszensz.

Ha majd arról twittel Romero, hogy a katalán szurkoló tömegek Laportát akarják eltávolítani, amiért irracionális költésbe kezdett, és elfogadhatatlan nyomást helyezett egy zöldfülő edzőre és egy ifista játékoskeretre, amiért a szurkolók rövidlátó fele már most azt várta, hogy újra top10ben leszünk csettintésre, azt rakjátok be ide bátran, szívesen olvasnám.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7179
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.10.14. 12:01:56

Az EL-t kizárt dolognak tartom, egyszerűen nem fogunk tudni 1-2 meccses párharcokat nyerni jelenelegi mentalitással. Sokat egymás után legalábbis nem. A bajnokságot ha behúzzuk, az az akkori érzések szerint valamennyire feledteti a dolgot, mert akkor építkezés első szezonjának remek lenne, főleg, ha azt vesszük, hogy City/PSG-től amúgy is nagy eséllyel inkább kikaptunk volna a 16 között, és akkor olyan hatalmas jelentősége nincs a blamán túl, főleg, ha megyünk pár meccset az EL-ben, az pár milliót visszahoz nézői bevételekből. Ha valahogy behúzzuk a bajnokságot, akkor nem lesz gond, lesz végre több önbizalmunk is.

De ez nem mostani klasszikón fog múlni, hagyjuk már. Baromira kellene, és Xavival eddig nagyon taroltunk a Madrid(ok) ellen, de most aláírnám sajna a döntetlent, pedig tuti lesz közel 30 lövésünk.

Xaviban eddig az nem tetszik annyira, hog nem tűnik elég bátornak a nagyobb meccseken. Piqué (bár ő idén jó volt, szóval akár Garcia) helyett ha valaki nagyon tökös, akkor berakja Chadit, elvileg nagyon tetszik neki, és akkor lett volna erő és sebesség is hátul. Legalább csereként betolná Torrét, aki nem jó fizikálisan, de ha ég a ház, Puig módon színt tudna vinni a játékba. DJ-ról nem tudom, kezdő szinten volt-e, lehet, hogy nem. Baldénak sem mert bizalmat szavazni, pedig hát eléggé rászolgált.

Viszont a hibáit a szemünk előtt javítgatja, és viszonylag gyorsan. Ferránhoz ragaszkodott, de idén 2 meccs után padra küldte, Depayt nem játszatta, aztán elkezdte, de erre persze pont lesérült. A Raphinha-Dembélé blamát nyíltan elismerte, változtatott is rajta, ilyet nem sűrűn fogunk megint látni. Garciához sem ragaszkodik már, egy időben az akkor még jól teljesítő Piqué is elé került a sorban, de hát most ők maradtak. Ahogy látott 1-2 meccset ahol bátortalanok vagyunk, és nem megyünk lőni, a következő kettőn már aztl átjuk, hogy mindenki keresi a lövőhelyzetet és durrogtatunk. Még nem tökéletesen, de a lépések megvannak, és ez örömteli. Az ilyen javulgatásokkal azért h osszabb távon szép lassan fog felfelé lépni ez a csapat, de a legfontosabb az, hogy a védőink visszatérjenek, és a 2-3 gólerős támadónk találja meg a góllövcipőjét, mert most több a baj egyéni szinten, mint csapatszinten.

Illetve szerintem elkövetett a meccsek alatt egy hatalmas hibát: Lewy ilyen korban végigjátszott kb minden meccset. Nem véletlenül szürkült szerintem be.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6642
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2022.10.14. 11:23:58

Mihu írta:
2022.10.14. 10:53:50
És most tudom, hogy a feltételes módnak nincs értelme, de akkor is: nem Xavi tehet róla, hogy a rekordokat döntögető Lewa azt is kihagyta Münchenben, amit nem lehet. Arról sem Ő tehet, hogy Milánóban nem kapunk meg egy gólt, amit meg kellett volna, meg nem kaptunk meg egy tizit, ami a világon mindenhol tizi, csak ott azon az estén nem...Továbbá arról sem Ő tehet, hogy Piqué és Eric hibázik 1-1 olyat, ami megye 1-ben is bicikli pumpáért kiált...
Ezekről valóban nem tehet. Arról tehet, hogy Milánóban Raphinha-t olyan helyen erőltette ahol -1 ember volt. Arról is tehet, hogy a köztudottan instabil Busi-Pique duót kezdette egy ilyen fontos meccsen, amikor ha csak az egyik helyett FDJ kezdett volna, már előrébb lettünk volna.
Ne mosdassuk ki, egy harmadik kalapos ellenfél ellen 2 meccs alatt 1 pontot sikerült hoznia.

Laporta-nak minden oka megvan idegesnek lennie, de azért másodedzővé fokozni valakit valóban nem szép húzás, szerintem is kamu.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2022.10.14. 11:21:14

Rinku írta:
2022.10.14. 10:33:28
Mihu írta:
2022.10.14. 10:20:37
Gerard Romero értesülései szerint az elnökség az El Clasico eredménye alapján fog meghozni komoly döntéseket Xavi jövőjével kapcsolatban. Fontolgatják, hogy felajánlják neki a másodedzői posztot és Tuchel vagy Hansi Flick lenne a góré

Érdekes...ha ezt év közben meghúzzák, az a szurkolók körében szerintem nem lesz túl népszerű, még a mostani rosszabb eredmények ellenére is...
Volt már ilyen bármerre a közelmúltban (30 éven belül), hogy a vezetőedzőt lefokozták másodedzőnek és felé ültettek valakit? Tudtok bármi ilyenről? Pl. veb, Bob, rivaldo, Andris - az "Öregeket" kérdem. :D Azért ez kemény volna.
nekem nem rémlik ilyen, és itt sem fog megtörténni, kacsa az egész, nem is reagálok rá. edzőkérdés itt csak akkor lesz ha sem a bajnokságot sem az EL-t nem húzzuk be. bár lehet, hogy akkor sem.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
FCBsteve
Capitá del Barça
Hozzászólások: 607
Csatlakozott: 2022.05.30. 16:19:05

2022.10.14. 10:54:25

Mihu írta:
2022.10.14. 10:20:37
Gerard Romero értesülései szerint az elnökség az El Clasico eredménye alapján fog meghozni komoly döntéseket Xavi jövőjével kapcsolatban. Fontolgatják, hogy felajánlják neki a másodedzői posztot és Tuchel vagy Hansi Flick lenne a góré

Érdekes...ha ezt év közben meghúzzák, az a szurkolók körében szerintem nem lesz túl népszerű, még a mostani rosszabb eredmények ellenére is...
Ha alapul vesszük, amit sokan mondanak, hogy Xavi top5 kerettel rendelkezik, rajta sztem annyi múlik, hogy a kezdő 11 és a taktika kiválasztásával inkább a top3 vagy a top10 felé mozdul a csapat...
Inter elleni meccseken, utólag nézve, lehetett volna más taktikával és más kezdővel játszani, de a siker lehetősége így is benne volt a két mérkőzésben...

Ugyanakkor a kezdő keret szerintem részben azért "politika"!
Értem ezalatt, hogy a nagy fizetésű játékosok nyomás alatt legyenek, a következő szezont sztem előtt tartva - vagy távozás, vagy fizu csökkentés...
Alba, Pique, FdJ... Pique hibája sokkal nagyobb visszhangot látszik kelteni (L. még Alba a Rayo elleni meccs után), mint EG több hibája - felteszem a fizetésbeli eltérések miatt. FdJ kezdő szerepe is amiatt lehet kétséges, hogy inkább eladnák/bért csökkentenének 2023-ban, mint maradna a mostani szerződéssel és lenne alapember!
Busi azért van nyugodt helyzetben, mert év végével lejár a szerződése: vagy megy vagy új elvek szerint (L. SR) hosszabbít.
Ezt nézve ez a szezon átmeneti, és még masszívan hordozza az előző évek szerződéskötéseit... Ettől eltekintve, Xavinak illett volna hozni a BL csoportkört - de, hagyni kéne dolgozni, 2023-ra megoldani/jelentősen csökkenteni a magas bér kérdéskört és lehetne új lappal nyitni azt a szezont - ezután értékelni Xavi edzői munkáját!
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4093
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2022.10.14. 10:53:50

MQuCsabi írta:
2022.10.14. 10:32:39
Amatőr hiba lenne. A csoportból bravúr lenne tovább jutni, Xavi karrierjèt pedig kb kettètörnèk, őt magát pedig szemenköpnèk. Nem hiszem, hogy Laporta így gondolkodik.
Tucheléket már nyáron megkörnyékezték, csak akkor nem akartak mozdulni a Chelsea-től. Illetve Tuchel menedzsere meg Laporta óriási cimborák. Szóval így már nem is lenne annyira meglepő.

Bár én óriásit csalódnék Laportában, hogy egy klubikont egy év után így elzavar. Értem én, hogy kiesünk a BL-ből, de továbbra is azt mondom, hogy az összképet kéne nézni. És most tudom, hogy a feltételes módnak nincs értelme, de akkor is: nem Xavi tehet róla, hogy a rekordokat döntögető Lewa azt is kihagyta Münchenben, amit nem lehet. Arról sem Ő tehet, hogy Milánóban nem kapunk meg egy gólt, amit meg kellett volna, meg nem kaptunk meg egy tizit, ami a világon mindenhol tizi, csak ott azon az estén nem...Továbbá arról sem Ő tehet, hogy Piqué és Eric hibázik 1-1 olyat, ami megye 1-ben is bicikli pumpáért kiált...

Én nem látom azt, hogy egy Tuchel vagy Flick tuti fix lenne. Most van egy olyan hangulat, még a rosszabb eredmények ellenére is, ami régen nem volt. A csapat és a szurkolók újra egymásra találtak és ez a Luis Enrique-éra óta nem volt meg. Ezen a hullámon rajta kéne maradni minél tovább. Aztán persze lehet, hogy hozzávág a sziklának, de jelenleg még nem kezdenék kapálózni mindenfelé.
Kép
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2552
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2022.10.14. 10:33:28

Mihu írta:
2022.10.14. 10:20:37
Gerard Romero értesülései szerint az elnökség az El Clasico eredménye alapján fog meghozni komoly döntéseket Xavi jövőjével kapcsolatban. Fontolgatják, hogy felajánlják neki a másodedzői posztot és Tuchel vagy Hansi Flick lenne a góré

Érdekes...ha ezt év közben meghúzzák, az a szurkolók körében szerintem nem lesz túl népszerű, még a mostani rosszabb eredmények ellenére is...
Volt már ilyen bármerre a közelmúltban (30 éven belül), hogy a vezetőedzőt lefokozták másodedzőnek és felé ültettek valakit? Tudtok bármi ilyenről? Pl. veb, Bob, rivaldo, Andris - az "Öregeket" kérdem. :D Azért ez kemény volna.
Football, bloody hell. /SAF/
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2022.10.14. 10:32:39

Amatőr hiba lenne. A csoportból bravúr lenne tovább jutni, Xavi karrierjèt pedig kb kettètörnèk, őt magát pedig szemenköpnèk. Nem hiszem, hogy Laporta így gondolkodik.
Kép
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4093
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2022.10.14. 10:20:37

Gerard Romero értesülései szerint az elnökség az El Clasico eredménye alapján fog meghozni komoly döntéseket Xavi jövőjével kapcsolatban. Fontolgatják, hogy felajánlják neki a másodedzői posztot és Tuchel vagy Hansi Flick lenne a góré

Érdekes...ha ezt év közben meghúzzák, az a szurkolók körében szerintem nem lesz túl népszerű, még a mostani rosszabb eredmények ellenére is...
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2022.10.14. 08:57:06

bence0330 írta:
2022.10.13. 22:33:47
És volt gerince a meccs utáni interjúban vagy 5 különböző mondatban felelősséget vállalni a kiesésért. Nyilván ez nem segít senkin, de azért legalább elnézést is kért.
hát én ettől nem érzem magam sokkal jobban :D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 768
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2022.10.14. 08:23:18

bence0330 írta:
2022.10.13. 22:33:47
És volt gerince a meccs utáni interjúban vagy 5 különböző mondatban felelősséget vállalni a kiesésért. Nyilván ez nem segít senkin, de azért legalább elnézést is kért.
Nagyon lényegtelen, de nekem azért eszembe jutott, hogy az elődje ezt soha nem tette. Mindíg másra hárította a felelőséget.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7179
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.10.13. 22:33:47

És volt gerince a meccs utáni interjúban vagy 5 különböző mondatban felelősséget vállalni a kiesésért. Nyilván ez nem segít senkin, de azért legalább elnézést is kért.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.10.13. 22:31:34

Nem olvastam vegig a hszeket, de szerintem elfelejthetnenk nyugodtan, hogy barkit Pephez hasonlitsunk. Xavit meg vegkepp. Az emberunk egy szuletett zseni, barki is legyen a kovetkezo a sorban a dobogon, az kapasbol csak negyed olyan jo edzo.

Egyebkent se tudok senkit mondani, aki ide jott volna egy idegen klubhoz, egy uj kultura kozepere, es jobb eselye lett vna kirantani a godorbol a csapatot. Ez megtortent szerintem, innentol lassabb ez a folyamat, hogy visszakeruljunk az europai elitbe. Nincs olyan edzo szerintem, aki sikerrel jarhatott volna, ennel tobbel legalabbis.

Ez nem jelenti, hogy Xavi hibatlan, sem azt, hogy nem kel meg sokat fejlodni(e). De meg mindig hihetetlen szamomra, hogy mennyire nulla turelme van egyes embereknek. A srac egy rendkivuli szorgalmu, alazatos, kifejezetten ertelmes, egyenes, oszinte, hatarozott ember. Ezen kivul minden idok legjobb iranyitoja talan, es nem semmi edzok keze alatt jatszott hosszu evekig. Minden eslye megvan, hogy a legnagyobb edzok koze erhessen idovel, utalnam ha ez egy masik csapatnal derulne ki vegul.

Ugy alakult a BL ahogy, amellett h nem jatszottunk minden meccsen 90 percig jol, az is igaz, h siman meg is nyerhettuk volna mindharmat. Nem jott ki a lepes, de ebben nem csak hibak, hanem jo adag balszerencse is volt. Nekem is oriasi csalodas ez a csoportkor, es megnagyobb lesz (bar ezutan ertheto), ha meg a clasicon is kikapnank, de azert azt erdemes szem elott tartani, h egeszen Xavi legelso meccsetol kezdve teljesen fej-fej mellett vagyunk a regnalo spanyol bajnokkal es BL gyoztessel, es abszolut egyenrangu ellenfeei voltunk a Bayernnek is idegenben. Ezek nem veletlenek, es hiaba akarja barmelyikotok ugy beallitani, mintha ez nem lenne fenyevekre az elmult ket-harom evtol, mert ez egyszeruen nem igaz.
Es nem is azon mulik a big picture, hogy jol igazoltunk, mert enelkul is igen komoly versenykepessegi lepeseket tettunk elore tavaly, Cavi oszi erkezesetol kezdve. Minnel elorebb kell lepni, annal jobban fog belassulni a folyamat, foleg ilyen hatalmas verfrissites utan…szeerintem ez teljesen termeszetes.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
herlius
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1431
Csatlakozott: 2008.11.10. 11:55:35
Kapcsolat:

2022.10.13. 21:07:19

vg99 írta:
2022.10.13. 20:20:07
herlius írta:
2022.10.13. 19:33:42
Bocsi, de Pep mennyi idős volt, amikor kinevezték a Barca élére? Segítek: 37. És az összes edzői tapasztalatát a harmadosztályú utánpótlás csapatnál gyűjtötte. Akkor miről is beszélünk?
És Pep hány Bl-t nyert a Cityvel? Pedig a világ pénze ott van, és hány éve edző ott?

Tudom a Barcánál nincs türelem, sőt egyszerre kell szép és eredményes focit játszani.
Csak gyorsan elfelejtjük, hogy 6-7 éve mekkora lejtőn vagyunk, milyen morális nihilben. Innen nem 2 perc visszatérni a csúcsra.
Azért ne túlozzunk, 3 éve még BL elõdöntõt játszottunk. Amúgy Pep lehet hogy nem gyūjtögeti a BL trófeákat, de nem is igen okoz gondot a csapatainak a csoportkör. Azt azért jelen állapotunkban sem gondolnám, hogy a csoportból való továbbjutás jelentené a csúcsot.
Avatar
vidra
Capitá del Barça
Hozzászólások: 740
Csatlakozott: 2018.05.06. 23:33:21

2022.10.13. 21:06:07

NovaProspekt írta:
2022.10.13. 20:21:55
Xavi ráfanyalodott Busira, Piquére, Robira, mint a több napos pizzára a hűtő mélyén. Sokan elkövették már ezt a hibát előtte, és a BL-ben mind pórul jártak ezekkel az arcokkal. Ezek a palik már csak az Alavések ellen jók, komoly ellenfél ellen nullák. Remélem, idén búcsúztatjuk mindannyiukat.

Fitymáltam az élőben a játékunkat, amikor azt láttam, h nemegyszer engedjük visszazárni az ellenfelet labdaszerzés után, aztán mehet a körbeadogatás. Valverde alatt még azt hittem, h pusztán döglassúak vagyunk, azért kényszerülünk erre. Mostmár viszont nem értem, miért látom még mindig ezt. Könnyű gólszerzési lehetőségektől fosztjuk meg magunkat ezáltal, és egyetlen másik csapatnál sem látom ezt a baromságot. Kezdem azt hinni, h vmi félreértelmezett Cruyff-i babona ez is. A mai foci ezzel teljesen ellentétes irányba megy, a támadás és védekezés közötti átmeneteket csinálják meg a top csapatok minél gyorsabban. Nem is csoda, h a BL-ben ennyit érünk. Persze nem csak ez a baj :D
Visszanézem majd a meccset, de én mintha úgy láttam volna, hogy Xavi kiabálni kezdett, amikor nagyon elkezdtük ezt a kontra passzolgatást. Azért ordibál szerintem, mert nagy kockázat, ha eladjuk és a mi játékosaink mostanában mindig eladják.
Avatar
baas11
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1242
Csatlakozott: 2007.08.02. 11:19:13
Tartózkodási hely: Közép-pálya

2022.10.13. 21:02:38

Az miert van hogy lehet h 50-60 perc utan eredménytől felallastol függetlenül teljesen szetesunk Európában ?
München , Milánó , Barcelona ….
Es igen hiányzik a Messi faktor nélküle még mindig csak egy sokat passzolgato csapat vagyunk,( ha csak nem jön ki a lépés Lewara ) ahol nincs összhang a kp es a támadó sor kozott !
-
Nagyon nagy kár mert csak 1 -2 meccset kellett volna hozni es ott vagyunk tavasszal , amikorra már egy nagyon jo kis csapat érhetett volna ossze !
Marad az EL es a cél az első kalap !
"a nagyobbnak mindig igaza van, még akkor is ha téved..." Lefty ; Fedőneve: Donnie Brasco
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1949
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2022.10.13. 20:21:55

Xavi ráfanyalodott Busira, Piquére, Robira, mint a több napos pizzára a hűtő mélyén. Sokan elkövették már ezt a hibát előtte, és a BL-ben mind pórul jártak ezekkel az arcokkal. Ezek a palik már csak az Alavések ellen jók, komoly ellenfél ellen nullák. Remélem, idén búcsúztatjuk mindannyiukat.

Fitymáltam az élőben a játékunkat, amikor azt láttam, h nemegyszer engedjük visszazárni az ellenfelet labdaszerzés után, aztán mehet a körbeadogatás. Valverde alatt még azt hittem, h pusztán döglassúak vagyunk, azért kényszerülünk erre. Mostmár viszont nem értem, miért látom még mindig ezt. Könnyű gólszerzési lehetőségektől fosztjuk meg magunkat ezáltal, és egyetlen másik csapatnál sem látom ezt a baromságot. Kezdem azt hinni, h vmi félreértelmezett Cruyff-i babona ez is. A mai foci ezzel teljesen ellentétes irányba megy, a támadás és védekezés közötti átmeneteket csinálják meg a top csapatok minél gyorsabban. Nem is csoda, h a BL-ben ennyit érünk. Persze nem csak ez a baj :D
vg99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 541
Csatlakozott: 2019.04.15. 18:07:51

2022.10.13. 20:20:07

herlius írta:
2022.10.13. 19:33:42
vg99 írta:
2022.10.13. 14:58:37
Xavi nßlam olyan mint Pedri, Gavi, Baldé stb.
Azért nem elvárható, hogy 18-19 évesen 60 meccsen brillírozzanak. Iniesta sem így kezdte, hanem fokozatosan.
Bocsi, de Pep mennyi idős volt, amikor kinevezték a Barca élére? Segítek: 37. És az összes edzői tapasztalatát a harmadosztályú utánpótlás csapatnál gyűjtötte. Akkor miről is beszélünk?
És Pep hány Bl-t nyert a Cityvel? Pedig a világ pénze ott van, és hány éve edző ott?

Tudom a Barcánál nincs türelem, sőt egyszerre kell szép és eredményes focit játszani.
Csak gyorsan elfelejtjük, hogy 6-7 éve mekkora lejtőn vagyunk, milyen morális nihilben. Innen nem 2 perc visszatérni a csúcsra.
herlius
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1431
Csatlakozott: 2008.11.10. 11:55:35
Kapcsolat:

2022.10.13. 19:33:42

vg99 írta:
2022.10.13. 14:58:37
Xavi nßlam olyan mint Pedri, Gavi, Baldé stb.
Azért nem elvárható, hogy 18-19 évesen 60 meccsen brillírozzanak. Iniesta sem így kezdte, hanem fokozatosan.
Bocsi, de Pep mennyi idős volt, amikor kinevezték a Barca élére? Segítek: 37. És az összes edzői tapasztalatát a harmadosztályú utánpótlás csapatnál gyűjtötte. Akkor miről is beszélünk?
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7179
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.10.13. 18:22:40

pep71 írta:
2022.10.13. 13:36:53
Persze, minden csapat rúg kontrából gólt, csak nem mind1, hogy a BL-ben vagy ilyen Elche meg Soci ellen 2v3-0-nál.
Én nem látom, hogy milyen focit szeretne játszani, mert komoly csapatok ellen, idén semmilyen elképzelést nem láttam.
Láttam én is a YT-on a videóit, az lejön amit írsz, hogy Guardiolát akarja másolni, de ő nem Pep, és a Barca sem a City.
Mindkettő első gól volt, amire emlékszem, szóval ez sem stimmel, ráadásul az eddigi két legjobb csapat ellen, akikkel találkoztunk (Sevilla, Soci). De tényleg megnézném, hogy kontrázol az Inter ellen a 60-70. percig, amíg bunkereztek, vagy csak néha jöttek ki közben. A végén pedig vezettünk is kontrákat.

A kijevet oda-vissza vertük, szóval 3 meccs. :)
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Válasz küldése