Xavi Hernandez

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
Nyiri81
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1463
Csatlakozott: 2017.01.05. 23:06:25
Tartózkodási hely: BP

2022.10.25. 11:53:34

Deluigi írta:
2022.10.25. 11:08:56
egyeseknek az faj, hogy 2 meccsen nem tudtunk maximalisan teljesiteni, masok pedig orvendenek, hogy 10-bol 8 meccset szep jatekkal sok gollal megnyerunk
Nagyon nem mindegy hogy az a 2 meccs milyen fontosságú. Sorsfordító a szezonra nézve vagy simán belefér ha nem megy akkor. Nálunk az a 2 pont el is intézte a szezont. BL továbbjutás rengeteg pénzt hozott volna. Ez most nem jön össze. Real ellen ha X vagy nyerünk akkor megpörgette volna a ligát. A realnak is jobban oda kellene néznie. Most kullogunk utánuk. Ha netalán betlizunk egyet. Simán leathatnak két meccset a ligában és öszpontosíthatnak a BL-re. Ha megverjük Őket akkor végig mindkét porondon kellett volna maximalisan tolni. Nagyon nem mindegy nekik se.
Csak is Puyol
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1867
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2022.10.25. 11:08:56

a felig ures pohar es a felig tele pohar esete

egy alakuloban levo csapatrol beszelunk

egyeseknek az faj, hogy 2 meccsen nem tudtunk maximalisan teljesiteni, masok pedig orvendenek, hogy 10-bol 8 meccset szep jatekkal sok gollal megnyerunk

ugyanazt latjuk mindannyian, csak maskeppen reagaljuk le
Avatar
Nyiri81
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1463
Csatlakozott: 2017.01.05. 23:06:25
Tartózkodási hely: BP

2022.10.25. 10:42:51

Jók ezek a statisztikák csak az a gond hogy a mai spanyol bajnokság kb. 2.5 csapatos. Tehát 1 csapatot kéne igazán megverni és láthatóan meg se erőltették magukat úgy vertek el (Real). Jó a clean sheet meg a gólarány, de az a szomorú valóság hogy A Real simán elintézett minket és október közepén már a BL-től is elbúcsuztunk. Tehát egy erősebb csapat lazán kicsontozta a Barca-t. A ledurvább számomra, hogy az Inter otthon undorito játékkal lett 1-0 nekik aztán nálunk amint kaptak egyet azonnal taktikát változtatva vágtak 3-t. Na itt a probléma. Jöhetnek a statisztikák meg az hogy "nagyon jók voltunk a Bayern ellen és a németek is azt mondták hogy jaj de jók voltunk", az igazság az hogy gólra játszák a bulit. Megverhetünk 4-0ra az összes kiscsapatot ha egy kicsit erősebb meg letaktikáz minket. Most jön a Bayern elleni visszavágó és kb. semmi kedvem megnézni. Tudom nem vagyok igazi szurkoló. Pedig de. Az összes szenvedést eddig végignéztem. Kicsit belefáradtam. Az idei év is ment a levesbe. Nekem legalábbis.
Csak is Puyol
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7250
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.10.24. 15:41:10

Chino írta:
2022.10.24. 14:21:43
Az hogy mi kaptuk a legkevesebb gólt még hagyján, de a bajnokságban eddig 11/9 clean sheet. Ez a feltolt védekezés nagyon jól működik, a védőkre sem hárul akkora nyomás. Én is inkább úgy láttam, hogy egy 4-2-3-1 volt, De Jongot ebben a for4mációban lehet legjobban használni. Az Ajaxban is hasonló rendszerben játszott, ott Schöne volt, ahol most Busquets. Látszik, hogy mmennyire fekszik neki, hogy ő kapja a védőktől a labdát és onnan indulhat, hátulra pedig szintén könnyebb besegítenie.
Azon mondjuk eléggé csodálkoztam, hogy mikor akkora védőhiányban voltunk, nem őt tette be Xavi cb posztba. Az előszezonban többször játszott ott, de most kényszerhelyzetben sem került oda. Lehet, hogy az Inter meccs másképp alakult volna.
Igen, ha már Chadit nem akarta betenni, én is csodálkoztam, hogy nem ő került hátra.
Érdekes kérdés amúgy, hogy Xavi amúgy is ezt a duplaszűrős dolgot akarta-e kipróbálni, vagy tartja-e már annyira DJ-ot, hogy direkt miatta változtatta meg a rendszert. Amit amúgy lehet két szélsővel is játszani simán, sőt... szóval elég jól formálható. Plusz ha végre valahára kipróbálnánk szegény elefántcsontpartit a helyén, akkor végre neki is lenne posztja. Persze klasszikus 4-2-3-1-nél az egyik tininek ki kéne maradnia, lehet ezért döntött az asszimetria mellett.

Ja, és hogy felélesszük kicsit a játékostopikot is, ha valaki lemaradt volna a tegnapi labdaérintéséről: https://www.youtube.com/watch?v=VsV4Mz2Ul_4

Nem felejtett el mindent.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7416
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.10.24. 14:21:43

bence0330 írta:
2022.10.24. 14:18:29
Vagy egy féloldalas 4-4-2 volt, de inkább egy féloldalas 4-2-3-1, legalábbis amíg Gavi pályán volt, mert a csatár mögé nyilván nem lehetett beküldeni Kessiét. :D Ott volt egy formációváltás.

Akárhogy is, Xavinak ezek az asszimetrikus megoldásai ültek a legjobban tavaly és idén is, idén keveset alkalmazta.

Amúgy elképesztő, hogy nem kaptunk még gólt otthon, főleg, hogy alig játszottak a top védőink, és Garcia sok meccsen tett meg érte mindent, hol Christensenre testálva a védőunkát, hol Baldéra, hol másra. Azért ez mégiscsak jelez valamiféle rendszerszintű javulást.
Az hogy mi kaptuk a legkevesebb gólt még hagyján, de a bajnokságban eddig 11/9 clean sheet. Ez a feltolt védekezés nagyon jól működik, a védőkre sem hárul akkora nyomás. Én is inkább úgy láttam, hogy egy 4-2-3-1 volt, De Jongot ebben a for4mációban lehet legjobban használni. Az Ajaxban is hasonló rendszerben játszott, ott Schöne volt, ahol most Busquets. Látszik, hogy mmennyire fekszik neki, hogy ő kapja a védőktől a labdát és onnan indulhat, hátulra pedig szintén könnyebb besegítenie.
Azon mondjuk eléggé csodálkoztam, hogy mikor akkora védőhiányban voltunk, nem őt tette be Xavi cb posztba. Az előszezonban többször játszott ott, de most kényszerhelyzetben sem került oda. Lehet, hogy az Inter meccs másképp alakult volna.
Forca Barca!!!!
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7250
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.10.24. 14:18:29

Vagy egy féloldalas 4-4-2 volt, de inkább egy féloldalas 4-2-3-1, legalábbis amíg Gavi pályán volt, mert a csatár mögé nyilván nem lehetett beküldeni Kessiét. :D Ott volt egy formációváltás.

Akárhogy is, Xavinak ezek az asszimetrikus megoldásai ültek a legjobban tavaly és idén is, idén keveset alkalmazta.

Amúgy elképesztő, hogy nem kaptunk még gólt otthon, főleg, hogy alig játszottak a top védőink, és Garcia sok meccsen tett meg érte mindent, hol Christensenre testálva a védőunkát, hol Baldéra, hol másra. Azért ez mégiscsak jelez valamiféle rendszerszintű javulást.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.10.24. 13:55:08

Messa írta:
2022.10.24. 12:26:26
visca el barca írta:
2022.10.24. 11:59:17
olyan nagy varázslat nem volt, sima 433, annyi különbséggel a megszokotthoz kepést, h pedri egy kicsit hátrébb játszott. szerintem.
Nem rémlik hogy játszottunk volna idén 2 hátravont belső középpályással, De Jong meg Busquets végig a védelem elől indult. Ez nekem nehezen 433.
Nem az a lényeg, hanem hogy nem volt ebben semmi extra, nem érted? Hiába tűnt úgy, hogy 442, ez csak optikai illúzió, igazából 433 volt. Raphinha kezdett most is, csak jól álcáztuk, nincs új a nap alatt. Érzéki csalódás, hogy tíz perc alatt tönkrevertünk egy nagyon kemény, ügyes, hatékony bilbaot, valójában csak újabb kiscsapatot tömtünk ki tét nélkül, brute force módszerrel, Xavi közben NFL meccseket nézett a kispadról, háttal a pályának.
Xavi A_L_K_A_L_M_A_T_L_A_N!

Egyébként nekem kifejezetten tetszett az, hogy mind a négy kp fent volt, akik közül én is nehéz szívvel hagyok ki bárkit, még akkor is ha Busi látványosan öregszik. Még mindig óriási plusz a jelenléte nagyon sok játékszituban. De főleg nem is a kp-t stabilizáltuk ezzel, hanem a védekezést, annak ellenére, hogy Roberto és Balde hatalmas szabadsággal tudott felfele játszani, az eddigiekhez képest. Baldénak különösen jól áll, ha erre tolódhat a hangsúly a játékában, ha van mögötte, mellette még biztonsági tartalék.
Bár csak Nicoval és Pablo Torrével is kísérletezhetne ahelyett, hogy nyilvánvaló anyagi kényszerből Kessiének próbál perceket, meccseket adni. Teljesen hasznavehetetlen a srác, nem tudok egyebet mondani vele kapcsolatban. Sajnálom, jó lenne ha nem így lenne, ha változna, de elég rosszul festenek az esélyek.

Kíváncsi leszek, a Bayern ellen mit választ Xavi.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Messa
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 3753
Csatlakozott: 2007.10.20. 20:59:24
Tartózkodási hely: Aba/Székesfehérvár

2022.10.24. 12:26:26

visca el barca írta:
2022.10.24. 11:59:17
olyan nagy varázslat nem volt, sima 433, annyi különbséggel a megszokotthoz kepést, h pedri egy kicsit hátrébb játszott. szerintem.
Nem rémlik hogy játszottunk volna idén 2 hátravont belső középpályással, De Jong meg Busquets végig a védelem elől indult. Ez nekem nehezen 433.
Sóstó mellett van egy mocsár, kikapott a Zseljeznicsar. Az eredmény reális, így járt most a Real is... Real Madrid Videoton 0-1 1985.05.22
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2022.10.24. 11:59:17

csababarca írta:
2022.10.24. 11:45:37
Így van, tegnap jó húzott ezzel a 4 kps taktikával, bár kicsit egyoldalasak lettünk, viszont Dembelé hozta magát, így nem volt belőle probléma.

Szívesen megnézném egy erősebb csapat ellen is, akár a BM ellen szerdán ezt a felállást.
olyan nagy varázslat nem volt, sima 433, annyi különbséggel a megszokotthoz kepést, h pedri egy kicsit hátrébb játszott. szerintem.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15446
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2022.10.24. 11:45:37

Így van, tegnap jó húzott ezzel a 4 kps taktikával, bár kicsit egyoldalasak lettünk, viszont Dembelé hozta magát, így nem volt belőle probléma.

Szívesen megnézném egy erősebb csapat ellen is, akár a BM ellen szerdán ezt a felállást.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Barcaforever
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3973
Csatlakozott: 2004.10.13. 19:17:18
Tartózkodási hely: Barcelona/Budapest

2022.10.24. 11:22:37

Messa írta:
2022.10.24. 10:24:55
Ha szeretjük megjegyezni, hogy mit és hol rontott el a vesztes meccseken, akkor szerintem úgy korrekt, ha megjegyezzük, hogy a tegnapi győzelem az az ő győzelme volt Valverde felett. Lemeccselte az öreget, tökéletesen felkészültünk a Bilbaoból, a két Williamsnek momentuma sem volt, még úgy sem, hogy Garcia megint gyenge napot fogott ki. Meglepő volt az alakzat, de tökéletesen működött, jól láthatóan Xavi tudta, mit és miért kér a csapattól. Egészen biztos vagyok benne, hogy a szokásos 4-3-3-al jóval szorosabb lett volna, és a Bilbao is talált volna gólt.

Én idén még nem láttam ilyen stabilnak a középső és a hátsó tengelyt, kompakt volt az egész csapat. Megnézném több meccsen is ezt a felállást.
Igen, érdekes volt az alap taktika de működött.

Balde extrát ment, élmény nézni a cseleit és a labdakihozatalát.

Dembele, h volt mindig üresen? Ezt nem értettem a Bilbao részéről, brutált ment tegnap, de egy minőségi jh-vel még keményebb szezont tudna lehozni.

De Jongot lassan 2 év után megtanuljuk használni, rájövün, hogy miért is volt akkora spíler az Ajaxban.

Lewangolski hát ő hozza a szokásost, remélem jövőre több élményünk lesz vele a BL-ben.

Koundé for president!

Eric meg Eric. :lol:
Kép
Avatar
Messa
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 3753
Csatlakozott: 2007.10.20. 20:59:24
Tartózkodási hely: Aba/Székesfehérvár

2022.10.24. 10:24:55

Ha szeretjük megjegyezni, hogy mit és hol rontott el a vesztes meccseken, akkor szerintem úgy korrekt, ha megjegyezzük, hogy a tegnapi győzelem az az ő győzelme volt Valverde felett. Lemeccselte az öreget, tökéletesen felkészültünk a Bilbaoból, a két Williamsnek momentuma sem volt, még úgy sem, hogy Garcia megint gyenge napot fogott ki. Meglepő volt az alakzat, de tökéletesen működött, jól láthatóan Xavi tudta, mit és miért kér a csapattól. Egészen biztos vagyok benne, hogy a szokásos 4-3-3-al jóval szorosabb lett volna, és a Bilbao is talált volna gólt.

Én idén még nem láttam ilyen stabilnak a középső és a hátsó tengelyt, kompakt volt az egész csapat. Megnézném több meccsen is ezt a felállást.
Sóstó mellett van egy mocsár, kikapott a Zseljeznicsar. Az eredmény reális, így járt most a Real is... Real Madrid Videoton 0-1 1985.05.22
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7250
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.10.23. 12:49:04

FCBsteve írta:
2022.10.23. 12:27:06
Pedig Busi-t pihentetni kéne a Bayern elemi meccsre! :mrgreen:
Mondjuk ott sajna 99%, hogy már bárki játszhat. :D
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
FCBsteve
Capitá del Barça
Hozzászólások: 607
Csatlakozott: 2022.05.30. 16:19:05

2022.10.23. 12:27:06

visca el barca írta:
2022.10.23. 11:42:13
FCBsteve írta:
2022.10.23. 10:48:00
Ha már Pedri rotálása tervben, kíváncsi vagyok, meglépi-e MA a Frenkie - Gavi - Kessie hármast, vagy megint Busi kezd???
Netán Torre kap-e perceket, ha jól alakul a meccs???
Nem, igen, nem. Kessiet ilyen fontos meccsen nem fogja kezdetni. Buszkeccel kapcsolatban tegnap telehokizta a sajtotajekoztatot, szoval tuti kezdo. Torre meg eddig se jatszott egy percet se.
Pedig Busi-t pihentetni kéne a Bayern elemi meccsre! :mrgreen:
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2022.10.23. 11:42:13

FCBsteve írta:
2022.10.23. 10:48:00
Ha már Pedri rotálása tervben, kíváncsi vagyok, meglépi-e MA a Frenkie - Gavi - Kessie hármast, vagy megint Busi kezd???
Netán Torre kap-e perceket, ha jól alakul a meccs???
Nem, igen, nem. Kessiet ilyen fontos meccsen nem fogja kezdetni. Buszkeccel kapcsolatban tegnap telehokizta a sajtotajekoztatot, szoval tuti kezdo. Torre meg eddig se jatszott egy percet se.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
FCBsteve
Capitá del Barça
Hozzászólások: 607
Csatlakozott: 2022.05.30. 16:19:05

2022.10.23. 10:48:00

Ha már Pedri rotálása tervben, kíváncsi vagyok, meglépi-e MA a Frenkie - Gavi - Kessie hármast, vagy megint Busi kezd???
Netán Torre kap-e perceket, ha jól alakul a meccs???
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7250
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.10.22. 20:10:38

Amúgy csak nekem tűnik úgy, hogy a tavalyi 2-3 remek hónapunkhoz képest totál mást játszat Xavi a szélsőbekkekkel? Nekem úgy rémlik, hogy akkor az egyik kint maradt a vonalon, a másik (Jellemzően Alves, de néha Alba) meg belépett kvázi Busi mellé. Most inkább mindkettő fel-le rohangál (max abban meg a variálás, főleg SR-el, hogy befelé menjen előre), és nem látom annyira azt sem, hogy ha az egyik előrebandukol, akkor a másik hátrébb maradna. Ezzel mintha elvesztettük volna a plusz embert a középpályán, plusz a kontrák ellen sem vagyunk annyira biztosítva.

Nem tudom, mi az oka a váltásnak, pedig hát látványosan jól működött a dolog. Pusztán csak Alves távozása?
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7416
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.10.21. 15:28:35

bence0330 írta:
2022.10.21. 14:45:09
Nyiri81 írta:
2022.10.21. 13:48:49
Jó persze BL-t szereplést is jelenti, de ha év végén BL közelében se leszünk a ligában az azért durva lenne így nem szükséges az EL.
Azért nem teljesen, az EL-győzelem automatikus első kalapot jelent, amire nekünk most hatalmas szükségünk van, hogy ne kerülhessünk ennyire durva csoportba, pl. egyy Bayernnel. Nyilván ha megnyerjük a bajnokságot - amire azért jóval nagyobb esély van - akkor az első kalap annyira nem fontos, mert úgyis megvan.
De jelenleg alkalmatlanok vagyunk bárminemű kupagyőzelemre, szerintem ha egymás után 4 párharcot kéne egyenes kiesésben megnyerni egy spanyol másodosztályú csapatos mezőnyben, akkor sem tudnánk nyerni. Erőből be kell húzni a bajnokságot valahogy, ehhez nyilván kellünk mi is, azért ha az eddigieket hozzuk, megoldható. De sajna a Real is kell hozzá, és ők szerintem játékban erősebbek, mint tavaly...
Azért egy EL nem csak azért fontos hogyaz elsőben legyünk, főleg hogy ott a bajnokság és a második kalaposok többsége nem került erős csoportba. Talán csak a Juve szívta meg hasonlóan, de még az is valamivel könnyebb.
Nem mindegy bevételi oldalt sem nézni, mert egy hosszú menetelés nem csak az Uefa-tól kapott pénzben jelenik meg, de ott vannak a közvetítési díjak, a jegyekből származó összeg stb. (ez csak ilyen mellékes, de egy-egy egyéni díjba is sokat nyom, pl. GB Fatinak akár) És azért nem mindegy, hogy kupával zárjuk-e ezt az évet, főleg egy nemzetközivel, még ha nem is Bl.
Én nem mondanám, hogy ne tudnánk 4 párharcot behúzni. Egy Shaktarnak, Salzburgnak, Dinamonak, (idei) Ajaxnak vagy Juvenak, Leverkusennek stb. mennyivel van nagyobb esélye? Azért összeérik ez a csapat, hogy mennyivel leszünk jobbak, jobbak leszünk-e az még a jövő kérdése.
A Realnak most szerencséje volt, olyan csoportba került, ahol egy Villarreal szintű csapat a legnagyobb kihívója, de jönni fognak a keményebb párharcok és lesz egy VB, ami pl. egy 35 éves Benzemának hosszú lesz, akinek a klubban alternatívája sincs. Lehet hogy csak egy ember, de láttuk mit jelentett tavaly és hol lett volna a Real nélküle.
Nem tudom ki mennyi Madrid meccset néz, én elég sokat, de nem egyszer volt olyan meccsük, ami nüanszokon múlt, mint pl. nekünk a Mallorca vagy Celta. Espanol, Almeria, Getafe így fejből 10 forduló alatt. És ez még az ősz, ahol lendületből, frissen mehetnek.
Erről az októberről tudtuk, hogy milyen lesz. A realisták tisztában is voltak vele, hogy így vagy úgy de valószínűleg hátrányba kerülünk, főleg azzal, hogy kiesik a védelmünk. A Bl tényleg nagy kudarc, de ott is már egy 3-0 pont az Inter ellen elfogadható lett volna a többségnek, legalábbis így emlékszem. Nem sokon múlt ugyan, de ez tényleg fájó és nem volt bekalkulálva.

Most már nagyon szétoffoltuk ezt a topicot, de Xavinál két dolgot még nagyon nem tudtam megérteni. Az egyik ez a Raphinha-Dembélé helycsere, amit rendszeresen meghúz. A brazilt ezzel úgy kiheréli, hogy csoda lenne, ha veszélyt tudna teremteni, ez valamiért nem fér a fejembe. A másik Torre ilyen szintű mellőzése. Gavi, de akár Pedri helyett a 60. perc körül simán jöhetett volna, de akár félidőben is, főleg hogy vasárnap jön a Bilbao.
Nem tudom mi oka van hogy ennyire parkolópályára tette, erre nagyon kíváncsi lennék.
Forca Barca!!!!
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.10.21. 15:12:01

Ez amúgy már töbször többektől felbukkant, de nekem nagyon fura, hogy valakiket nem érdekel az EL, meg ennyire semmibe veszik. Mármint, értem, de csak úgy értem, ha azt feltételezem, hogy még mindig csak a csalódottság beszél az illetőkből.

Nyilván nem BL színvonal, de ha egyszer a csapatunk most nincs azon a színvonalon, miért ne küzdhetnénk a második legrangosabb európai kupáért? Aminél reális esélyünk van arra, hogy végig meneteljünk? Miért ne érdekelne valakit, hogy a SAJÁT CSAPATA a szintjének megfelelő kupáért küzd?
Semleges szurkolóként, az egy külön téma, nekem pl még a BL meccsek se ütik meg az ingerküszöböm, max az egyenes kieséses szakaszban nézek meg 1-1 jó meccset, meg kb minden második döntőt.
Ráadásul az EL egyenes kieséses részében semmivel se jönnek gyengébb csapatok, mint a BL csoportkörben (jó, kivéve idén...), vagy mint a spanyol bajnokság 90%ában. Akkor akit nem érdekel az EL, azt nem érdekli a szezon 80+%-a sem, semelyik évben, soha?

Nem beszélve arról, hogy az EL igenis megugrandó lépcsőfokok elé állít egy csapatot, lásd tavaly.. és ha sokáig, ne adj isten végig megyünk, akkor szinte be is lehet pótolni a BL miatti anyagi kiesést. Ha van siker ebben a sorozatban, az azt jelenti, hogy nagy meccseket is nyertünk, hogy egyeneskieséses rendszerekben is van keresnivalónk, és hogy a fiataljaink komoly tapasztalathoz meg sikerélményhez jutottak.

Én kifejezetten érdeklődve várom az EL meccseket, bár egyelőre még a Bayern elleni meccset. Kár hogy utóbbinál már eldőlhet a sorsunk matematikailag is, mire elkezdődik a meccs.

Bónusz: jelenleg az angol bajnokság is az egyharmadához közelít, és az Arsenal kimagasló és stabil játékkal vezeti a tabellát. Ők is az EL résztvevői, ha nem tévedek. Ha egy ilyen csapatot le tudnánk esetleg lépni egy sorozatban, az igen komoly fegyvertény. De ennyire ne szaladjunk előre.

Nem utolsó sorban Xavinak is szüksége van az egyeneskieséses és nemzetközi edzői tapasztalatokra, neki is tök jó stepstone az EL, nem csak az ifistáinknak, egyáltalán az épülő csapatunknak. Ha elfogadjuk, hogy ez egy épülő csapat, akkor sportszakmai szempontból szinte optimális, hogy kiestünk. :D (itt már csak viccelek, hiszen az anyagiak és az önbizalom beszakadása súlyos negatívumok, sportszakmailag is...)
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7250
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.10.21. 14:45:09

Nyiri81 írta:
2022.10.21. 13:48:49
Jó persze BL-t szereplést is jelenti, de ha év végén BL közelében se leszünk a ligában az azért durva lenne így nem szükséges az EL.
Azért nem teljesen, az EL-győzelem automatikus első kalapot jelent, amire nekünk most hatalmas szükségünk van, hogy ne kerülhessünk ennyire durva csoportba, pl. egyy Bayernnel. Nyilván ha megnyerjük a bajnokságot - amire azért jóval nagyobb esély van - akkor az első kalap annyira nem fontos, mert úgyis megvan.
De jelenleg alkalmatlanok vagyunk bárminemű kupagyőzelemre, szerintem ha egymás után 4 párharcot kéne egyenes kiesésben megnyerni egy spanyol másodosztályú csapatos mezőnyben, akkor sem tudnánk nyerni. Erőből be kell húzni a bajnokságot valahogy, ehhez nyilván kellünk mi is, azért ha az eddigieket hozzuk, megoldható. De sajna a Real is kell hozzá, és ők szerintem játékban erősebbek, mint tavaly...
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2592
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2022.10.21. 14:32:17

Reálisan BL 4 közé kerülni, vagy még tovább menni 2025 körül lehet esély. Addigra az idősebb katalán játékosok eltűnnek, Gavi-Pedri-Balde-Fati akkor lesz 22-23 és lesz elég tapasztalatuk, a védők, mint Kounde, Christensen 25-28 és Dembele, Ferran, Raphinha, De Jong 27-28, plusz ha nem esik szét a csapat akkora meglehet az összhang és a sikeréhség. Mondjuk kérdés ki megy el közülük, vagy ki sérül meg és romlik le addigra. De úgy tűnik 2 nagy kérdés lesz a középcsatár és a jhv, ha ezeket is lefedik lehet esély valamire.
Avatar
Nyiri81
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1463
Csatlakozott: 2017.01.05. 23:06:25
Tartózkodási hely: BP

2022.10.21. 13:48:49

Andris írta:
2022.10.21. 11:46:01
Ez mind amúgy nem változtat azon, hogy most az igazolási szezon utáni várakozásokhoz képest volt egy nagy pofon
Valószinüleg ez a bajom. Nagyon nagy reményekkel vágtam az idénybe és jó nagy pofáncsapás volt ez az október. Félreértés ne essék. Nem vártam BL győzelmet. Ahhoz még nincs egység. De az hogy kb októberben már eldőlt hogy oda a BL és a öszes olyan csapat aki picit összeszedte magát ellenünk simán elvert vagy simán bevette a kapunkat azért azt nem vártam. Ezért vagyok csalódott most. És őszintén szólva az EL nem érdekel. Az csak arra jó számomra hogy kiráfardjunk a liga meccsekre. Jó persze BL-t szereplést is jelenti, de ha év végén BL közelében se leszünk a ligában az azért durva lenne így nem szükséges az EL.
Csak is Puyol
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.10.21. 11:46:01

Nyiri81 írta:
2022.10.21. 10:51:44
Chino írta:
2022.10.21. 09:54:07
A Realban is bőven benne van még a bukta, nem egyszer épp hogy sikerült egy góllal nyerniük és még egy hazai Klasszikus is hátravan, amikor nekik megy majd a BL kieséses szakasz, nekünk pedig jó eséllyel nem lesz ennyi sérültünk és a csapat is jobban egyben lehet.
Jah. Nálunk nem lesz gond hogy épp BL-ben is helyt kell állni. Azért szomorú hogy abban bízunk hogy botlik a Real meg nem lesz sérültünk meg egyéb sok ismeretlenes "mi lesz ha" tényező. Most az van hogy a Real hozza a amit kell mi meg kullogunk utánok, közben simán megint behúzhatják a BL-t. Újra. Stabilan. Elég fárasztó ez már sokadik alkalommal. Legalábbis nekem már az.
Ők ugyanezt élték 10 éven keresztül. Bízzunk benne, hogy nekünk nem tart ennyi ideig, de ha megpróbálok kívülálló szemmel nézni erre az egészre, akkor a klub valaha volt legjobb 5-7 játékosa hagyta el sorban a klubot az elmúlt években, sorozatos elnökségi és párhuzamosan edzőválságaink vannak, és hát soha nem látott méretű klubadósság van továbbra is.
Ők több BLt nyertek, viszont mi is nyertünk ezer kupát, BL serlegekből is hármat, és velük ellentétben a mi Messi-Xavi-Iniesta-Guardiola fémjelezte csapatunkra fognak úgy emlékezni, mint a világ valaha volt egyik legjobbja, és nem ok nélkül. Ilyenre egy Ronaldo vagy Benzema fémjelezte reálnak esélye sincs, a közelbe se érhetnek.

Szóval kicsit a szemléleten azért lehet csavarni:
Alapvetően természetes, hogy korszakosan váltják egymást rossz és jó időszakok, Juve, Bayern, MU, ARsenal, Real.. mindegyik megélt nagyon ínséges évtizedet, már a 21. században is.

Ez mind amúgy nem változtat azon, hogy most az igazolási szezon utáni várakozásokhoz képest volt egy nagy pofon, de azon se, hogy Xavival, akár Laportáékkal, és egy (Lewa-)Dembelé-Pedri-Gavi-Frenkie-Araujo-Koundé-TS tengellyel minden esélyünk megvan a valószínűsítettnél hamarabb kimászni a gödörből. Nem kell majd tíz évet várni, hogy újra stabil topklub legyünk, mint ahogy kellett a madridnak, vagy a bayernnek pl.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7416
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.10.21. 11:35:13

Nyiri81 írta:
2022.10.21. 10:51:44
Chino írta:
2022.10.21. 09:54:07
A Realban is bőven benne van még a bukta, nem egyszer épp hogy sikerült egy góllal nyerniük és még egy hazai Klasszikus is hátravan, amikor nekik megy majd a BL kieséses szakasz, nekünk pedig jó eséllyel nem lesz ennyi sérültünk és a csapat is jobban egyben lehet.
Jah. Nálunk nem lesz gond hogy épp BL-ben is helyt kell állni. Azért szomorú hogy abban bízunk hogy botlik a Real meg nem lesz sérültünk meg egyéb sok ismeretlenes "mi lesz ha" tényező. Most az van hogy a Real hozza a amit kell mi meg kullogunk utánok, közben simán megint behúzhatják a BL-t. Újra. Stabilan. Elég fárasztó ez már sokadik alkalommal. Legalábbis nekem már az.
Az, hogy nem lesz ilyen sérüléshullám a csapatok 80 %-nál összejön, főleg kétszer. Azt meg nem nevezném kullogásnak, hogy 8-1-1-el állunk a bajnokságban. Sok meccsen benne volt a botlás, nem hozzák le egy döntelennel a szezont. Egy 3 pontos lemaradás 10 forduló után nem jelent sokat. Ennyi erővel elkönyvelhetnénk a Cityt másodiknak 4 pontos hátránnyal vagy a Poolt hetediknek ha a Pl-t nézzük.
Az pedig tény, hogy nálunk még most folyik a csapatépítés, egyelőre nem egy összerakott, stabilan felépített csapat. Sok új játékos, sokan jönnek vissza sérülésből.
Rohadtul nem értem az ilyen hozzáállásokat, főleg hogy semmi alapja nincs. Ennyi erővel könyveld el a második helyet, egy EL és kupa negyeddöntőt, aztán felesleges követni innen a szezont.
Forca Barca!!!!
Avatar
Nyiri81
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1463
Csatlakozott: 2017.01.05. 23:06:25
Tartózkodási hely: BP

2022.10.21. 10:51:44

Chino írta:
2022.10.21. 09:54:07
A Realban is bőven benne van még a bukta, nem egyszer épp hogy sikerült egy góllal nyerniük és még egy hazai Klasszikus is hátravan, amikor nekik megy majd a BL kieséses szakasz, nekünk pedig jó eséllyel nem lesz ennyi sérültünk és a csapat is jobban egyben lehet.
Jah. Nálunk nem lesz gond hogy épp BL-ben is helyt kell állni. Azért szomorú hogy abban bízunk hogy botlik a Real meg nem lesz sérültünk meg egyéb sok ismeretlenes "mi lesz ha" tényező. Most az van hogy a Real hozza a amit kell mi meg kullogunk utánok, közben simán megint behúzhatják a BL-t. Újra. Stabilan. Elég fárasztó ez már sokadik alkalommal. Legalábbis nekem már az.
Csak is Puyol
Válasz küldése